המשחקים (10): איך שהסמים הורסים את הספורט

הנה דוגמא לאיך שסמים משחיתים את הספורט, בתום שבוע שחייה נפלא. שני שחיינים רדפו היום אחרי היסטוריה אולימפית. מייקל פלפס השיג את שלו – מדליית זהב שמינית באותם משחקים. גראנט האקט לא השיג את שלו. האקט ניסה לזכות בפעם השלישית במשחה ל-1500 מטרים חופשי וסיים שני. שום גבר לא זכה במשחה יחידים שלוש פעמים ברציפות. עשו את שתי נשים – דאון פרייזר ב100 מטרים חופשי וכריסטינה אגרסזגי ב-200 מטרים גב.

קצת אירוני – לפני שמונה שנים מנע גרנט האקט היסטוריה אולימפית דומה כשניצח את בן ארצו קירן פרקינס

לפרקינס הייתה לפחות הנחמה שעשה כמיטב יכולתו וזה מה שיש. להאקט לא. הוא הפסיד לשחיין שהורחק בגלל שימוש בסמים הרחקה חסרת משמעות. הוא נתפס ב-2006, אבל התוצאות פורסמו רק ב-2007. את הרמאות הזו תגמלו בכך שהחלו למנות את עונש ההרחקה שלו רק מ-2006. הוא הגיע צח כשלג למשחקים וניצח בהם.

האקט לחץ ידיים וחיבק את מאלולי בספורטיביות אמיתית.

 

משחקים (9): בולט וכמה מחשבות וסיפורים אחרים
קטסטרופה - העונה החדשה (1)

38 Comments

גיל 17 באוגוסט 2008

אבל זה לא הסמים אלה העונשים המצחיקים. כלומר, תפסו אותו על סמים רק שנתנו לו פרס לא צודקץ

גיל 17 באוגוסט 2008

וקצת עצוב על רטקליף ששוב לא היוותה יריבה במרתון.

רוני שטנאי 17 באוגוסט 2008

תחושה פשוט מגעילה. יואב ברוק זעם על הדברים בשידור החי ולא חדל בצדק. המדליה הזו מבחילה, היציאה שלו מהבריכה מיד לאחר הניצחון הוסיפה לעניין. ההתנהגות של האקט רק מראה באיזה ספורטאי גדול מדובר כאן.
היומיים האחרונים במקום לגרום להתרוממות רוח מותירים אותי עם תחושת אכזבה וקבס. הבזיון המדהים של המדליה שנלקחה( שלא לדבר על שוב שיפוט שמעורב יותר מדי וחורץ גורלות), הקונספירציה עם פלפס. אגב עוד לפני כל הסיפור עם הטיימס אמרתי לאשתי שאם NBC הצליחה להזיז את שעות המשחים וכו', מדוע שהיא לא תוכל גם לקבוע שפלפס בכל מקרה יהיה הגדול מכולם .. ואז זה כבר מתפתח לתיאוריה שלמה ומלוכלכת, והשיא היום עם המדליה השערורייתית של מסומם מורשע שמקבל את הפריבילגיה לחזור ולהתחרות, כמה נוח בדיוק לפני האולימפיאדה.

יוני 17 באוגוסט 2008

הכל נכון, והייתי בעד האקט, אך אם היה שוחה כמו במוקדמות היה זוכה בזהב בפער של 2 שניות… טקטיקה בעייתית לשחיין כל כך מנוסה. חבל.

IDO 17 באוגוסט 2008

אוזי אוזי אוזי… יום גדול בבריכה. זהב ושתי כסף.

מחזק את יוני. האקט הפסיד את המדליה בעצמו ולעצמו. שחזור של משחה חצי הגמר הפנטסטי שלו היה מביא לו זהב שלישי.שערוריית סמים ישנה של אחד המתחרים שלו לא צריכה לשנות לשחיין כמוהו.

ושאלה פתוחה – מתי מפרסמים את תוצאות הבדיקה לטניסאים בחצי הגמר?

גיל 17 באוגוסט 2008

רוני, איזו קונספירציה בדיוק יש עם פלפס? אפילו הסרבים קיבלו את התוצאות וכל התמונות מראות שבצדק.

עכשיו בשידור של NBC הראו את תורפ ממש מנגב דמעות אחרי השיא של פלפס. לא יודע אם זה בגלל ההפסד של אוסטרליה או בגלל שפלפס הוציא אותו קצת טמבל.

רוני שטנאי 17 באוגוסט 2008

הקונספירציה של אי פרסום תמונות הפוטו פיניש הרשמיות שניתנו לסרבים. אם זה כל כך מוחלט והסרבים קיבלו את התוצאות מדוע לא להראות אותן לכל העולם ?

סופרפלי 17 באוגוסט 2008

רוני שטנאי – לפי הוידאו שראיתי ביוטיוב (כבר מחקו אותו, אחרת הייתי נותן לינק), הילוך איטי מעולה של השניות האחרונות – פלפס ניצח, מה לעשות.
גיל -למה אתה מתכוון כשאתה אומר שפלפס הוציא את ת'ורפ טמבל?

רוני שטנאי 17 באוגוסט 2008

כנראה שפלפס ניצח , אבל גם בשידור של יורוספורט וגם בשידור הישראלי אמרו שיש כאן טעות ושהוא לא, אחרי ההילוכים החוזרים האיטיים. התמונות שמראים לנו בכל האתרים מראות שאולי הוא הגיע במאית מהר יותר, אבל עדיין קיים הספק הזה והוא יכול היה להיות מוסר מעל לכמעט כל ספק סביר, אם הם היו מראים את אותן התמונות שניתנו לסרבים.
כעת זה נותר מעט חשוד להרבה מאוד גורמים מסביב. אם בטיימס שואלים את השאלות הללו, אז כנראה שיש בכל זאת משהו בדברים. זו ההנחה שלי למרות שאני חושב שהוא ניצח במשחה אני עדיין לא משוכנע במלוא מאת האחוזים.

גיל 17 באוגוסט 2008

תורפ אמר לפני המשחקים שאין סיכוי שפלפס יזכה ב8 זהב. הוא טען שזה בלתי אפשרי ושהוא נראה חלש יחסית במוקדמות של האמריקאיים. פלפס תלה את הכתבה הזו בחדר שלו כדי שזו תשמש למוטיבציה.

רוני, אני לא חושב שתמונות כלשהן יסירו את העננה. בSI הם מראים פריים אחרי פריים וזה נראה מאוד קרוב. גם כשהאצבעות נראות נוגעות לא ברור עד כמה הן נוגעות באמת. אני לא מבין איך המכונה יכולה לטעות דווקא כאן (מבחינתה אין הבדל אם זו מאית או דקה הבדל).

לון 17 באוגוסט 2008

ברוק חזר ותקף בצדק גמור את התוניסאי.

הנקודה הכי חשובה שלו בעיניי, שהסמים עזרו לתוניסאי לבנות את הגוף שלו ועזרו לו להתאמן וזה חלק מהותי במי שהוא היום ובאיך שהוא שחה. עוד נימוק למה צריך לאסור לחלוטין על מי שנתפס לחזור ולהתחרות.

רוני שטנאי 17 באוגוסט 2008

גיל, אין לי שום וויכוח גם תמונות לא יצליחו להסיר ספק כשמדובר רק במאית שנייה. אני פשוט לא מבין מדוע לא מראים אותן, זו הבעיה היחידה שלי. המכונה כנראה לא טועה, בSI הדברים נראים מאוד מאוד צמודים, אבל למה לא להראות את התמונות שניתנו לסרבים ? השטות הזו גורמת לכל העניין להיראות כמו פארסה אחת קטנהגדולה. למרות זאת מה שיזכרו לדעתי זה לא את הבלגאן הזה, ייזכרו רק את שמונה המדליות ששתיים מהן הושגו במשחים מדהימים.

צריך גם להסיר את הכובע בפני טורס, מה שהיא עשתה זה פשוט לא ייאמן.

השאלה ששאל ברוק – זו שמקננת בו מה אם כולם היו נקיים בתקופתו לאיזה רמה הוא יכול היה להגיע ? נשארה תלויה ועומדת בחלל והיא חייבת להישאל – מה אם כולם היו נקיים ? הזכייה המבישה של מאלולי היום רק מחריפה את גודל השאלה. ורונן אני חושב ענה עליה – ההתאחדות העולמית פשוט מעלימה עין ונהנית משבירת השיאים הסיטונית שלעת עתה יש לה תשובות של חליפת הספידו, עומק הבריכה , האימונים, התזונה וכו', אבל ככל הנראה לצערי, יש גם גם תוספת של סימום לא טכנולוגי.

אגב, בכל האולימפיאדות באמריקה(באתרי האינטרנט לפחות) ציינו בטבלת המדליות את המדינות לפי הכמות ולא לפי האיכות ?

יוני 17 באוגוסט 2008

בינתיים שחר צוברי מוכיח לנו שהוא ישראלי ולא מתאזרח כשהוא מסיים במקום ה-19 בשיוט השביעי, עם 31 נק'. גל פרידמן השיג 42 נק' ב-11 שיוטים, נראה לי כמו הישג אדיר בכל קנה מידה.

ד"ר א. 17 באוגוסט 2008

הלכתי בעקבות הקישור שנתן יותם לבלוג של צ'אביץ' (קאביץ'?).
הנה מה שיש לו לאמר בעקבות ה"שערוריה":

The Media’s Manipulation and Misinterpretations: It never
ceases to amaze me that garbage that reporters will come up with in order to make a story. Seriously. Anyone who knows me personally knows that I’m very respectful of others. I’ll admit that I’ve got bad blood with one person in the world, but that’s really it. I would never do anything to trash my competitors with seriousness, or to belittle them. If you were there to hear my media interviews, you’d know how much respect I’ve got for Michael Phelps. For a lot of reasons though, its easy to see why many reporters would pick up on anything negative and use it to support their imaginations. Am I a bad guy? No, not even close. I’ve got no criminal record, never got in trouble in school for anything (ever), and never got into a fight. Hate me for having some disagreements about some foreign policies, or for posting up some fast times, but I’m anything but a punk. I’m cool with all of my competitors that have even met me for a second. I like to think I’m easy going and easy to talk to… don’t imagine reasons to hate on me.

On winning a SILVER medal: I am completely happy, and still in complete disbelief that I was able to achieve this feat! I’m not joking… It’s a tough loss, but I’m on cloud nine. I congratulated Phelps and his coach Bob Bowman. I’m just glad the race was fun to watch for everyone. It was a pleasure for me, really.

Filing a Protest: Yes, as you all saw, I almost won the Gold, and if you ask me, the clock does not lie. I had nothing to do with this filing, and neither did my coach Mike Bottom. This is just another attack on my coach who has done never wronged anyone in swimming, except coach foreign athletes (non-Americans) to Olympic medals. You all have to understand that any coach would have done this for their swimmer if there were any possibility of error, but I’m sorry to disappoint, it was my Olympic committee and swimming staff who did the filing. We’re not “sour grapes” and we’re not “pissed”… If you ask me, it should be accepted and we should move on. I’ve accepted defeat, and there’s nothing wrong with losing to the greatest swimmer there has ever been.

So what now? People, this is the greatest moment of my life. I’ve finally achieved what I’ve worked so hard, and for so long to do. Let me enjoy this for a little while. I’m going back to Belgrade for a year after the Olympics. Its time to take a break and figure out the next thing to do!

גיל 17 באוגוסט 2008

רוני, מאז ומעולם האמריקאים מציינים את מספר המדליות הכללי. האמת שנראה משונה שהסינים מובילים עליהם בהרבה בזהב ועדיין מפסידים בכללי. עוד קונספירציה?

גיל 17 באוגוסט 2008

יוני, אני חושב שהרבה יותר ישראלי לרדת על ספורטאי ישראלי בצורה שעשית. אז היה לו שיוט אחד גרוע יחסית, הוא עדיין מדורג שני לא?

לון 17 באוגוסט 2008

עניין שמטריד אותי בתחרויות השחייה הוא שטורס זכתה היום במדליית כסף במרוץ הכי מהיר, 50 מטר חופשי.

רונן, כשכתבת פרמטרים שמחשידים לקיחת סמים אסורים, הראשון שבהם היה: שיפור בגיל מאוחר.

יורם אהרוני הוסיף: תוצאות שאחרים מתקשים להשיג אותן.

טורס בת 41 ומשיגה היום תוצאות טובות יותר משהשיגה בעבר, אולי אפילו טובות הרבה יותר.
וכמובן ששחייניות בנות גילה מאוד מאוד מתקשות להשיג תוצאות דומות. או ליתר דיוק, כלל אינן מסוגלות לכך.

העובדה שהיא נבדקת במקום עצמאי, לא ממש עושה עלי רושם. אני זקוק להסבר מה יש בה שמאפשר לה להגיע לתוצאות כאלה, כשאין אף שחיינית אחרת שמתקרבת אליה.
האם יש לה גנים מיוחדים ? האם יש לה שיטות אימון סודיות ומשובחות במיוחד שאף שחיינית לא יודעת עליהן ?

גיל 17 באוגוסט 2008

טורס היא פריקית של כושר גופני. גם בזמנים שלא הלכה לאולימפיאדה ב40 השנה האחרונות היא שמרה על אורח חיים ספורטיבי. היא משקיעה הרבה כספים במאמנים מיוחדים שעושים לה מסאג'ים מיוחדים ואפילו דורכים עליה במיוחד להנאתה. זה באמת מפתיע שהיא מתפתחת בגיל מאוחר ודווקא במשחה כזה. אני לא חושב שהיא משתמשת בסמים אבל אי אפשר לדעת.

יוני 17 באוגוסט 2008

גיל, אתה צודק. אני ישראלי :) ריפרשתי כל דקה לראות את התוצאה של צוברי, כי אני אוהד את נבחרת ישראל גם במטקות, מה לעשות. מבאס שהוא מחליק על הבננה בחצי השני של התחרות. נקווה לטוב.

רונן דורפן 17 באוגוסט 2008

כולם, לגבי פלפס – הספורטיביות של הסרבי והגדולה של פלפס לא מפחיתים מהטמטום של אי חשיפת התמונות. ואם אין להם תמונות אבל דרך אחרת להכריע, שזה מקובל עלי, אז אין בעיה. אבל להגיד – יש לנו תמונות אבל אנחנו לא מראים – זה מגוחך.

לון, גיל – השיפור של טורס תמיד מעלה הרהורי סמים. זה שהיא מקבלת מסג'ים מיוחדים זה לא ביג דיל. אבל זה האסון בסמים – הם מטילים כתם גם על הנקיים.

IDO 17 באוגוסט 2008

נראה לי שהפרמטר לזמן התוצאה בבריכה הוא חיישן נגיעה בקיר, ולא מצלמת פוטו פיניש. התוצאה התקבלה בטלויזיה כמו שהמשחה הסתיים.

ומחשבות ליום שאחרי המרוץ ל 100 מטר… ראינו היסטוריה.

יוסי 17 באוגוסט 2008

הקטע מהבלוג של הסרבי פשוט נהדר. אתם מסוגלים לדמיין כדורגלן (חוץ מרובי פאולר והפנדל נגד ארסנל), עם כל כך הרבה יושר?

בסך-הכל, מדובר במאית שנייה אחת, אז למי איכפת? הרי, מנגד, פלפס היה הרבה יותר עייף מהסרבי, אז ברור שהוא טוב יותר ממנו בהרבה יותר ממאית שנייה. הנקודה שלי היא שמדליות זה נחמד, ושיאי עולם זה נחמד, אבל זו רק דרך להכניס מעט עניין בספורט.

העיקר בספורט זה התבונה שמושקעת בהבנתו ובהבנת הנפשות הפועלות בו, וההתמוגגות מהתבונה הטקסטית והפסיכולוגית של הספורטאים. וגם הערכה לעבודה הקשה. וגם התמוגגות מיופי אסתטי נוכחת. העניין בנצחון מול הפסד קיים, אבל, כמו בחיים, הוא חייב להיות משני.

אז יש מנצחים ויש מפסידים, וזה קצת מעניין מי ניצח ומי הפסיד, נכון, אבל אוהד ספורט אינטליגנטי, כמו גם ספורטאי אינטליגנטי, לא צריך לבזבז יותר מדי זמן על מי ניצח, בטח לא במאית שנייה אחת.

בנוגע להתנהלות הסינית, זו כבר סוגיה מעניינת מבחינת ביקורת התבונה, וכאן אפשר לומר ששקיפות היא הדבר הנכון ולעבור הלאה.

אריאל 17 באוגוסט 2008

אני זוכר את הכתבות המתחנפות בארה"ב על המשמעת של קלמנס ושגרת האימונים שלו שמאפשרת לו להגיש באפקטיביות גם בגיל מבוגר. את האמת היום כולנו יודעים.
הסיפורים על טורס והמסג'ים שלה נשמעים כאילו נלקחו מאותו ספר

מרקפוצ'ינו 17 באוגוסט 2008

טוב, אז הסתיימה תחרות הטניס שולחן הקבוצתית בנשים. הסיניות ניצחו בגמר סיניות אחרות שייצגו את סינגפור, סיניות שייצגו את הרפובליקה הדומינינית ועוד סינית שייצגה את קרואטיה. בדרך הן לא הפסידו שום משחק (בקושי 3 משחקונים, 2 מהם לסיניות שייצגו מדינות אחרות). לא מכיר שום שליטה מוחלטת כזאת של ספוראים ממדינה אחת. בגברים הסינים יתחרו מול גרמניה (זוכרים את טימו בול מהחידון של רונן? – אז הוא שם). הימור שלי – הסינים לוקחים.

מרקפוצ'ינו 17 באוגוסט 2008

סין- גרמניה זה הגמר הקבוצתי של הגברים

rd17 17 באוגוסט 2008

האירוע המגעיל של האולימפיאדה

או לפחות של ענף השחיה הייתה הזכיה של מלולי.
כל מי שראה את השידור בערוץ 1 שמע את ברוק אבל למי שלא הייתה הזדמנות להיחשף לכך פה וכל הכבוד על כך רונן.

הרגע של מלולי יוצא בלי ללחוץ יד לאיש ורץ מהבריכה לקהל זה הרגע הכי מגעיל שראיתי באולימפיאדה עד כה, לפחות מצד ספורטאי.
ואח"כ הגיע אחד הרגעים הגדולים שהקאט בירך את המסומם על הכיה, כ"כ כ"כ חבל לי על האקט.

גלן 17 באוגוסט 2008

להמר נגד הגרמנים במשחק קבוצתי?

גלעד ב. 17 באוגוסט 2008

אולימפיאדה,שמולימפיאדה,הליגה האנגלית החלה אתמול,אני רואה עכשיו יונייטד-ניוקאסל,לא נראה לי שלקהל איכפת מפלפס וכו',יונייטד לא נראים משהו בלי רוני,שיי גיבן נותן הופעה הירואית,1-1 דקה 58 .

גיל 17 באוגוסט 2008

גלעד, איך אתה מסביר שבסוף לא היו הפתעות מרעישות בטניס?

גלעד ב. 17 באוגוסט 2008

גיל-קודם כל פדרר הפסיד לבלייק לראשונה בקריירה,זה לא הפתעה?גם בנשים לא הגיעו המדורגות הבכירות לגמר,אבל אתה צודק,לא היו הפתעות מרעישות,כנראה שההבדל בין נדאל והשאר הוא כזה גדול וגם דיוקוביץ ברמה מעל השאר.אני חושב שהעובדה שהעניקו נקודות דרוג(לראשונה בהסטוריה) הפכה את הטורניר ליותר משמעותי וגרמה לשחקני הצמרת להילחם יותר.חוץ מזה,פדרר זכה בזהב בזוגות ואנדיוני עפו בסבוב הראשון,זאת לא הפתעה מרעישה?וברצינות יותר-הזכיה של פדרר בזוגות חושפת קצת את הבלוף של שחקני הזוגות.

רונן דורפן 17 באוגוסט 2008

גלעד, גיל: אני חושב שזה סימן מאד בריא ללגיטימיות של הטורניר. פעם ראשונה שיש זוכה גבר מהחמישיה הראשונה.
הסיבה? נקודות ATP. ככה: 400 נקודות זה לא מעט כשזה לא בא על חשבון טורניר לפני שנה. למעשה זו כמו זכייה בטורניר גדול אחר. לשם השוואה. כשנדאל זוכה בווימבלדון זה שווה לו רק 300 נקודות – השיפור מפינאליסט לאלוף.
המענק הכספי על מדליית זהב בספרד הוא כמה מאות אלפי יורו, כך שגם כאן אין לנדאל סיבה להתאמץ פחות מבטורנירי הסבב.

martzianno 17 באוגוסט 2008

שדרי האולפן בארץ (וחלק לא קטן מהעיתונאים) שמסקרים את האולימפיאדה פשוט מגעילים אותי!
היחס לספורטאים בארץ מצד התקשורת דוחה. יש דרכים להעביר ביקורת,
רק שאצלנו הכל נעשה בטון מזלזל ופוגעני. פשוט בושה!

גיל 17 באוגוסט 2008

רונן, אני דווקא רואה את זה קצת אחרת. דווקא בגלל שנותנים נקודות דירוג, הופכים את הטורניר הזה לסתם עוד טורניר בסבב. אני יותר אוהב את התמימות של זכייה לשם זכייה, משהו שגלעד סיפר עליו באולימפיאדות שהוא השתתף.

רונן דורפן 17 באוגוסט 2008

גיל – לא שאלת אותי אם זה צריך להיות באולימפיאדה. שאלת למה הם מתאמצים – כסף ונקודות ATP. עדיף טורניר לגיטימי מאשר קאנטרי קלאב.

יותם מ 17 באוגוסט 2008

היום היה יום אולימפי הסטורי לא רק בגלל טורס ופלפס.
הבריטית, רבקה רומרו זכתה בזהב במירוץ האישי נגד השעון לשלושה ק"מ (בוולודרום). באתונה היא זכתה בכסף בחתירה, מה שהופך אותה לאחד מהספורטאים היחידים שזכו במדליות בשני ענפי קיץ שונים.
בטלוויזיה דיברו על ספורטאי גרמני מ1896. אני מצאתי איזו מזרח גרמניה שזכתה במדליה בכדוריד ושחייה. ישנם גם ספורטאים שזכו במדליות קיץ וחורף. אבל מדליות בענפים אישיים כל כך טובעניים וקשים: חתירה עם דגש על פלג גוף עליון (למרות החשיבות שיש למעכת שרירי הרגליים) לעומת אופניים, בהחלט נדיר.

רונן,
ידוע לך על עוד ספורטאים שהגיעו להשגים דומים בעת המודרנית?

רונן דורפן 17 באוגוסט 2008

יותם – כריסטה לודינג ממזרח גרמניה. אופניים והחלקה מהירה (הר מדליות כולל זהב), ואפילו באותה שנה – 1988!

birdman 17 באוגוסט 2008

פרשן אולפן ערוץ 1 לאתלטיקה, איתי אילוז, אמר שבבדיקות דם מגלים סמים אשר נלקחו בפרק זמן ארוך יותר לאחור. אני אומר שכל ספורטאי שעובר בשערי הכפר האולימפי צריך לתת דגימת דם. אתה לא רוצה לתת? שלום. מה הסיפור הגדול? מה זה הקשקוש הזה של הפיפי? העניין. הוא. שלא. רוצים. לתפוס.

ולמה ההשעיה של הטוניסאי נגמרה שבוע לפני האולימפיאדה? אני זוכר שבשנה השלישית שלי בצבא ביקשתי מהרופא לעשות משקפיים, הוא ביקש ממני חוגר, ונתן לי הפניה ליום אחרי השחרור…

IDO 18 באוגוסט 2008

דעתי על התוניסאי השתנתה מקצה לקצה עקב הנתון הבא:
התוצאה שהוא עשה אתמול טובה ב-7 שניות תמימות משיאו האישי!!!
7 שניות. (טווח השיפור האפשרי על פי המומחים האוסטרלים הוא 2 שניות). זאת אומרת שעל פי דעת מאמני השחייה האוסטרלים, היתה פה גניבה. סחטיין על האקט והספורטיביות. אבל חארם.

Comments closed