הניצחון על האל (גביע הליגה)

מוריניו חוזר לעצמו

jm

עדיין יש פער בשערים בין הפער לשערים. ויש לכך לא מעט סיבות. אחת היא נפילה מאד מאד גדולה בעמדת החלוצים אחרי זלטן. והכוונה בעיקרה לרוני, שאחרי חגיגות שער שוויון-השיא מול רדינג והופעה יפה במשחק ההוא הראה שמול רמה טיפה יותר גבוהה הצעד שלו כבר לא מספיק מהיר ואין לו נוכחות פיזית. זה כמעט בלתי נתפש שהוא ארבע שנים צעיר מזלטן. אבל לא כל בני האדם נולדו עם אותה שרידות גופנית. וצריך לזכור שרוני שיחק כל דקה ב-14-15 שנות כדורגל כאילו זו הדקה האחרונה של גמר גביע.

גם אנדר הררה (כמו קאריק שלא שיחק היום) נוטה לא לאיים השער וכשיונייטד תהפוך לקבוצה טובה יותר זה יהווה בעיה עבורו. והיום זה היה קצת מאכזב מול יריבה שנתנה את כל הזמן שבעולם. וסיבה אחרת היא קללת פול פוגבה והקורה. הוא מזעזע את הקורות הפנימיות בכמות מזעזעת.

*

שניידרלין עזב לאברטון. מהכרות של מוריניו וקבוצות של מוריניו זה כמעט בלתי סביר שאין לו תכניות לעמדה הזו ושהוא בונה על קאריק בגילו לשחק כל כך הרבה ללא גיבוי. יחזיר את שוויני מהכפור? ייתן לפוסו מנסה הזדמנות? אני חושב שיהיה רכש.

*

הייתה כתבה בדיילי טלגרף על איך ג׳וזה מוריניו הרבה יותר פתוח למעורבות של אלכס פרגוסון בנעשה ביונייטד. שזה כמובן נותן תחושה מעולה. עם כל החשש מהצל הענק מה ההגיון למועדון ענק להתנתק ממי שהוא המנהיג הרוחני שלו. הוא הזמין אותו לסוע עם הקבוצה באוטובוס למשחקי חוץ ולאימונים בקרינגטון.

וכאן אני רואה את השיפור הגדול אצל מוריניו. אחרי עונה רעה מאד בצ׳לסי ופתיחה לא טובה ביונייטד הבטחון שלו בוודאי לא היה בשמיים. במיוחד כשבליגה יש היום עוד 3-4 מאמנים עם מעמד דומה לשלו בכדורגל העולמי (בלי לספור את מאמן השנה בעולם). אז מוריניו מצליח להחזיר שחקנים למסלול (מחטריאן, מרשיאל), או להוציא אותם ממשבר קשה ומעמדה לא נעימה מול הקהל (פלאיני), או לשדר שהוא לא מחפש סכסוכים (שוויינשטייגר) ואפילו יודע לחתוך בצורה מכובדת (שניידרלין). וכמובן להוציא קבוצה ממשבר כדורגל ואחר כך ממשבר תוצאות לסדרת נצחונות שכבר הופכת להרגל. הבטחון חזר אליו.

(הניצחון על רדינג): השיא של רוני אבל בעיקר על חיילי קומנדו, בנאים, חשמלאים, כורי פחם ושאר גלדיאטורים
התיקו עם ליברפול

תגובות

 • ניק

  אני חושב שהקללה היא לא רק על פוגבה אלא על כל הקבוצה. גול של היונייטד זה כמו לידה, בלי אפידורל...
  לגבי המחליף לקאריק - אם ב2 משחקים שכאלה פנסו ושוויני רואים ביחד 20 דק' של כדורגל (מתוך 1800 אפשריות לשחקני שדה) זה כנראה אומר שלא הם הפתרון (וחבל)

 • טל המנצ'סטרי

  היה עוד חלוץ היום על המגרש, ראפשורד ולו אין בעיה של צעד מהיר או פיזיות, אבל לא הפעלנו אותו נכון או כמעט בכלל לא.
  ראשפורד, כמו גם רוני, סבלו במחצית הראשונה מהקישור שמצד אחד עשה טוב ונכון ובעט המון סביב ה 16, אבל כדורים פנימה, קצרים או ארוכים הם לא קיבלו מהם (רוני דווקא ניסה פעמיים לחפש את ראשפורד בכדור עומק שטוח)
  בפעם היחידה שרוני קיבל כדור שחלוץ רוצה וצריך לקבל היתה מפוגבה בתחילת המחצית השנייה, עשה תנועה נכונה בצד ימין, השתלט יפה, בעט ליד, קורה.
  רוני למרות הכל עושה תנועה חכמה, בגלל זה היה מעורב גם בכמה מסירות של דאבל פסים עם אחרים וגם החל במהלך של השער,הפעם מצד שמאל, זה משהו שראשפורד יצטרך ללמוד לעשות טוב יותר.
  בכל אופן, לא משחק שלהם שיכול לאיים כרגע על זלאטן.

  • דורפן

   רק שאם ראשפורד אפשר לשער שהוא לא יודע הכל ואין לו נסיון בכל מצב בכדורגל. רוני לא שכח כדורגל. הוא יודע בדיוק מה צריך לעשות - אבל אין לו את הכוחות (הפיזיים). ואין לו שום איום אווירי.

   אני מרגיש שצומת הדרכים שלו מתקרבת, אם יונייטד תעלה לאלופות הכסף הגדול יילך על סקורר והוא יצטרך להחליט מה מתאים לו. מוריניו אמר מראש שהוא לא יארגן לו סידור עבודה בקישור.

   והמסירה ההיא של פוגבה פשוט הייתה לא מהעולם הזה. לשחקן הזה יש כשרון לא ייאמן פשוט.

   • אריק

    מפלצת. אני חושב שהשיא קצת מקשה על מוריניו ויש לי תחושה שהחילוף היה כי חש שמחטריאן מסר לרוני מתוך מחשבה עך ה250 ולא על ה-2

    • אריק

     צ“ל מקשה על רוני.

    • טל המנצ'סטרי

     מיקי איחר במסירה שמאלה, היה לו שטח פתוח למסור לו קודם לכן ואגב, במספר פעמים אתמול כדרדר קצת יותר מדי במקום לשחרר בזמן.

   • טל המנצ'סטרי

    מסכים רונן, יש לו חוזה לעוד עונה והשאלה האם הוא ירצה להישאר ביונייטד בידיעה שאולי יהיו לו שם דקות משחק, אני בספק כי יש לו מטרה נוספת, נבחרת אנגליה בטורניר בקיץ הבא, ובשביל להיות שם ובעמדה בכירה יותר זה הוא יצטרך לשחק יותר.

    לפוגבה כישרון עצום ברגליים ועדיין בוסר בראש, אבל זה מפשיר בקצב טוב (אין ברירה באנגליה, באיטליה זה אולי הפריע פחות)

    • אריאל גרייזס

     לרוני יש סיכוי נמוך מאוד להמכר לקבוצה אירופאית לדעתי, החוזה שלו עצום ואף קבוצה לא תיקח אותו ככה. אם הוא יעבור זה יהיה לסין או ל-MLS ושם אני מניח יהיה לו קשה מאוד להכנס להרכב האנגלי

     • טל המנצ'סטרי

      אם יעזוב את יונייטד, אני מניח שזה יהיה לקבוצת פרמייר ליג, אבל לא יכול לפסול מעבר אולי לאיטליה, כבר ראינו כמה אנגלים או יוצאי הפרמייר ליג בגיל מתקדם יותר עוברים לתפוס קצת שמש בארץ המגף ולפני שתולים סופית את הנעליים.
      בכל מקרה ולכל מקום שאליו יגיע העונה הבאה ואם יעזוב את יונייטד, המשכורת תהיה נמוכה יותר, הוא לא יכול ולא יהיה במצב של לדרוש את הסכומים סביב מה שמקבל היום.
      אני לא רואה אותו עובר לסין בעונה הבאה, וגם לא לארה"ב בגלל עניין הנבחרת, לאחר מכן, אולי בשביל סביב פרידה שירפד לו את חשבון הבנק עד שכבר לא יהיה מקום שם.

      • אריאל גרייזס

       הבעיה כשאתה מוכר שחקן זה שאתה מוכר אותו עם המשכורת שלו. ולכן אף קבוצת פריימרליג (ובטח לא איטלקית) תהיה מוכנה לגעת בו, אלא אם הוא יהיה מוכן לרדת במשכורת, שזה משהו שאני פשוט לא רואה קורה. איזה שחקן מוותר על כסף מרצון? הדרך היחידה שבה הוא ישחק במועדון אחר זה אם יונייטד משחררת אותו פשוט, תוך כדי שהיא משלמת את המשכורת שלו ואז הוא חותם במקום אחר

      • טל המנצ'סטרי

       לא מרצון אבל הוא יצטרך להתפשר ובשביל הקריירה שלו בנבחרת אנגליה, טורניר ההזדמנות האחרונה שלו להרשים שם באמת (מאז 2004) או לפחות לשחק בטורניר נבחרות אחד נוסף.
       זה לא שהוא ירוויח פרוטות במקום אחר.
       יונייטד יכולה לבוא לקראתו במחיר מכירה (גם ככה יהיה נמוך יחסית, שחקן בגיל הזה ובשנה אחרונה של חוזה) כי אז תשתחרר ממשכורת גבוהה, אבל, זה עדיין מוקדם, אם מוריניו ירצה אותו גם בעונה הבאה, הוא יישאר ביונייטד, עד עכשיו מתחילת העונה בין היתר יש לו 9 בישולים, זה לא הולך ברגל וגם מוריניו יודע את זה.

      • אריאל גרייזס

       אולי. אני מניח שאם יונייטד תביא (עכשיו או בקיץ) חלוץ תותח נוסף, נגיד גריזמן שמדברים עליו עכשיו, אז הוא יבין את הרמז ויסכים למה שאתה אומר. או שלא. תראה את שוויני שהודיע ליונייטד שהוא המועדון האירופי האחרון שלו ואין להם כל כך מה לעשות איתו.
       אני גם חושב שבנבחרת אנגליה כבר מבינים שרוני לא יכול להיות שחקן מוביל בנבחרת. יש מספיק כשרון בעמדות הקדמיות - קיין, דלה עלי, לאלנה, וארדי, סטארידג', סטרלינג, ראשפורד (to name a few) שיהיה קשה לו מאוד להשתלב. יש סיבה שבאליפות אירופה האחרונה הוא תופקד בתור סוג של קשר 50-50 (ולא היה טוב שם) - כי פשוט אין לו מקום בחלק הקדמי.

    • גילעד

     בשנה הראשונה שלו באיטליה ראו באמת מה זה בוסר. היה ברור שהוא כשרון אבל לא הצליח לתרום כלום בשורה התחתונה.
     בשנה השנייה כבר נכנס להרכב של הקבוצה המצליחה במדינה. לא מגיעים לשם כשאתה לגמרי בוסר.
     זה הרבה הבדלים בסגנון משחק. לוקח לו זמן להתרגל לזה, גם בנבחרת הוא לא מצליח לבוא לידי ביטוי.

 • אמיתי

  ראיתי בחצי אוזן..
  השיפור הבולט לדעתי הוא בתנועה ללא כדור. בהתקפה והגנה.
  יש דחיפות להגיע לשער היריב ולחילופין להשיג את הכדור חזרה.
  רק שפוגבה ימשיך לבעוט. בסוף זה ייכנס והגולים (הפוטנציאליים..)
  שלו חשובים מאד. חיובי סהכ

 • עידו

  כל כך עצוב על שוויני.. וקשה לי לראות שהוא הופך באמת לחלק מהקבוצה. (אגו של מורניו) אבל אולי יפתיע עימו מול קלופ.. או פפ..
  וממש קשה לכבוש מול ההגנות האלו! ואני לא מבין אם בספרד גראנדה כלכך חלשה שהיא מובסת מול הגדולות או רק באנגליה האחרונה בליגה עם הגנת ברזל...

 • רומן

  אני מצטער אולי מוקדם לי מדי בבוקר, אבל אפשר הסבר שיבהיר את המשפט הראשון?

  • אורי

   פער האיכות לא מתבטא בתוצאה

 • אריק

  לגבי מוריניו ופרגוסון - יש קטע יפה בבלשי הפרא של בולאניו - שיחה בין המספר לאדם שעובד בניקוי חלונות. המספר אומר - נשמע שיש לך עבודה מאוד מעניינת. והמנקה עונה “ רק אם יש לך פחד גבהים, אם לא היא משעממת כמו כל עבודה אחרת“

  • גור אילני

   נכנסת עמוק לחלק המגרש של בולאניו

   • אריק

    הגעתי לאנד זון.

    • יואב

     אריק, קראת את 2666? ואם כן, ממליץ?

     • גיל שלי

      אני קראתי, וכן ממליץ

     • אריק

      תתחיל מבלשי הפרא. נפלא.

      • יואב

       תודה גיל ואריק

 • DaniM

  ששוויני נכנס במשחק הקודם במקום קאריק ראו שני דברים: כדורגל יש לו. הוא איטי בצורה בלתי נסבלת.

 • ארז

  שאלה/עזרה: בסופ"ש הבא אני במנצ'סטר. הייתי שם בעבר כמה פעמים אבל הגעתי למשחק בלבד וזזתי. הפעם יש לי 3 ימים בעיר.
  אשמח לקבל המלצות על מקומות שווים לביקור-טיול-בילוי-אוכל-ברים.
  למיטיבי לכת - המלון במרכז העיר, אז אם יש דברים שם מה טוב. נסתדר כמובן גם אם נצטרך להזיז קצת את התחת.
  תודה מראש.

  • טל המנצ'סטרי

   בשביל שלושה ימים ואם אתה במלון במרכז העיר, אז אין לך צורך להתפזר מדי.
   רחוב דינסגייט, הוא הרחוב הראשי במרכז העיר, תמצא בו ובסביבתו ברים ומסעדות טובות.
   מרקט סטריט, המדרחוב הראשי, גם בו ובסביבה שלו תמצא מקומות לאכול, לשתות וקניות (ארנדל סנטר)
   אם אתה חזק בעניין של קניות, בגדים ושכאלה ורוצה קצת יותר מבחר, קח מונית לטראפורד סנטר(אחד ממרכזי הקניות הגדולים באירופה), מרחק של 25 דקות נסיעה ממרכז העיר.
   כמובן, ביקור/סיור מודרך באולד טראפורד (אם לא עשית) יעבירו לך כמה שעות בנעימים (עלק בנעימים, קור כלבים עכשיו שם בחוץ) אבל לא ביום של משחק.

   • ארז

    מעולה, תודה טל!
    יש שם גם את מוזיאון הכדורגל הלאומי בקרבת מקום.
    אל תכעס, אבל נהיה בסיטי-טוטנהאם בשבת :) (אני אדום, אבל לא אומרים לא למשחק כזה).
    בראשון בלק סאבאת', שבעיקר למענה התכנסנו.
    אז נראה לי שזה מעל ומעבר.

    • טל המנצ'סטרי

     מוזיאון הכדורגל נמצא בדינסגייט 1 והכניסה בחינם, בהחלט מומלץ (עשיתי בזמנו את הסיור שהמוזיאון עוד היה בפרסטון)
     לא לשכוח לתת יריקה ברגע שאתה נכנס לחללית חסרת הנשמה של סיטי, ושיהיה לטוטנהאם בהצלחה, אבל לא נגיד לא לתיקו עם קבר אחים.
     תהנה בהופעה, איפה, במנצ'סטר איבנינג ניוז ארנה?

     • ארז

      :)
      על הכרטיס רשום "מנצ'סטר ארנה", בלי איבנינג ניוז. מניח שזה אותו אחד, נכון?
      מה שמדהים בעיר הזאת הוא שבאותו יום יש באותה שעה עוד שתי הופעות שוות (ועוד הרבה שאולי שוות אבל לא מכיר אותן).
      חיפשתי עוד משחק בשישי. יש בברייטון. ב-19:45. עם כל האהבה והרצון הטוב, יש לי את הגבולות שלי.

      • טל המנצ'סטרי

       זה זה, במרכז העיר גם כן.
       במנצ'סטר יש הכל, חוץ משמש וים.

       תעשה חיים.

      • ארז

       תודה רבה טל.
       עזרת לי מאוד.

  • אסף the kop

   סע לליברפול

   • Gerogie Best

    אתה יכול ליסוע לליברפול, רק אל תשכח לשים ידיים בכיסים ללא הפסקה, אלא אם בא לך לחזור רגלית למנצ'סטר כי הסקאוזרס לא ישאירו לך אפילו את כרטיס החזור...

    • אסף the kop

     מצד שני... הביטלס, Albert Dock, Tate Gallery, אנפילד...

     • ארז

      הייתי שם ב-1:1 עם נוריץ'. ישבתי בקופ. יום לפני ה-6:1 של סיטי בדרבי...

 • אלעדוס

  ההגדרה של הדרך של רוני אצלנו כל כך נכונה.
  לכן, למרות בעיות החוזים והמו"מ המפורסם הוא אחד הגדולים ומסמלי תקופת פרגוסון

 • ZORK

  לפני שלוש שנים שאלו על רוני האם הוא ה-שחקן וורלד קלאס של יונייטד, היום נשאלת השאלה האם הוא בכלל שחקן של יונייטד. תופעה מצערת בכדורגל המודרני, שבו שחקנים/סמלים שהיו יתד חשוב בקבוצה במשך שנים לא מסוגלים לעמוד בקצב שלה ונאלצים לפרוש בניכר (ראול לדוגמא)

  • גילעד

   אם טוטי, עם כל הכבוד קצת יותר גדול מרוני עבור המועדון שלו, יכול לשבת על הספסל - גם לרוני קיימת האופציה הזו. זו לא פחיתות כבוד.

   • אריק האדום

    סאיזה סרט טוטי יותר טוב מרוני?!

    • דורפן

     שטוטי גדול שחקני רומא אי פעם ורוני ספק אם בעשרה של יונייטד

     • אריק האדום

      ומשה סיני גדול שחקני הפועל תל אביב. זה עושה אותו יותר גדול מרוני גם?
      רומא זה מועדון מכובד באיטליה... וידוע באירופה.
      יונייטד זה החיים...
      לרוני יש הרבה יותר תארים משל טוטי...
      קריירה הרבה יותר אינטנסיבית.
      גדול שחקני רומא זה מכובד... אבל לא מספיק

      • יוסי מזרחי

       יש משהו בדברים.

      • אריאל גרייזס

       הוא כתב במפורש - יותר גדול מרוני עבור המועדון שלו

      • רונן דורפן

       טוטי שחקן יותר טוב מרוני. תארים תלוי איפה אתה משחק ולצורך העניין טוטי זכה במונדיאל ושיחק בחצי גמר היורו

      • אמיתי

       לא יודע מי שחקן יותר גדול אבל זה לא העניין. טוטי לא התנדב לשבת על הספסל. היה צריך התערבות של האפיפיור וחמשת המשפחות של הקוזה נוסטרה בשביל זה.
       גם לו יש וואחאד אגו וזה בסדר רק הוא לא איזה דוגמא לעניין

      • אריק האדום

       לזכות בטורנירים של נבחרות קשור באיזו מדינת כדורגל נולדת.... או אוזרחת... לרוני יש פחות מזל מטוטי בהקשר הזה...
       טוטי הוא מקרה קלאסי של ראש לשועלים. מכבד את הנאמנות והכל אבל זו עדיין רומא.
       רוני עבר בגיל מאוד צעיר לאחד המועדונים הגדולים עולם. נשאר שם כל הקריירה. הצליח. היה בטופ. הביא אליפותיות בליגה קשה. זכה בגביע עם האוזניים הגדולות והיה משמעותי כל הזמן הזה. אולי לא השחקן המוביל אבל גם בהקשר הזה זה שליד טוטי לא צמח אף אחד בכל התקופה אומר משהו עליו. ליד רוני צמח השחקן הכי טוב בעולם היום.

      • גילעד

       אתה מייחס את הצמיחה שלו לרוני?
       חשבתי שאתם מייחסים כוחות מיתיים רק לפרגי..
       אני סתם סקרן, איזה שחקן בדיוק הגיע לרומא עם כאלו ציפיות ולא הצליח לפרוח בגלל טוטי?

      • אריק האדום

       עם זה אני בסדר... אבל זו השוואה קצת בעייתית... לא?!

 • יאיר אלון

  לכן אמרתי כבר בעבר שאם הררה רוצה להסתגל באמת לרמות האלה הוא צריך לייעד את עצמו לעמדה של קאריק. קשה לי יותר לראות איך הוא משתפר מספיק באספקט ההתקפי...

  לגבי הפער אחרי זלאטן, אני לא בטוח שזה דבר רע. בהמון קבוצות יש פער בין החלוץ (השחקן) המוביל ליתר, וכל עוד זלאטן מספיק טוב וכשיר אז אין בעיה.
  רשפורד ומרסיאל בהחלט הראו ששווה להשקיע בהם, גם אם כרגע זה לא תמיד זה.

 • southport

  נכון לרגע זה, פוגבה הוא הכדורגלן הכי חסר מזל בעולם והאיש הכי בר מזל בעולם

  • אחד שגר בברלין

   תן לי את המזל שלו עם אחוז אחד מהחשבון בנק ואני מסודר

   • southport

    כבר יש לך מילקי זול, מה עוד אתה צריך :-)

 • z

  אני עדיין חושב שהיה צריך למכור את רוני לפסז' בזמנו בגלל האופן שבו הוא בחר להתנהל וזה שלא מכרו אותו זו , לדעתי , בין הסיבות במרכזיות לאיך שהקבוצה נראתה בשלוש השנים האחרונות

 • דורון (אחר)

  רק עכשיו ראיתי שאפשר לקרוא את כותרת הפוסט באופן שונה - הנצחון על ה-אל (god).
  מה שהופך את מוריניו למיוחד באמת!

  • Gerogie Best

   כדי לנצח את האל עם הדלסטון בלם ומיילר מגן...אתה צריך להיחשב ל-אל החולשה אם לא הצלחת!

Comments are closed.