חן פומרנץ

מין סקולס כדורידני

pom

צפיתי אתמול לראשונה במגרש באחד הספורטאים הטובים ביותר אבל האלמונים יותר של ישראל בדור האחרון – חן פומרנץ. זה היה במשחק הפסד של מכבי תל אביב בכדוריד לטאטאבניה ההונגרית שהתקיים בגיור. אגיד לכם כך: העיתונאים והפרשנים ההונגרים שישבו לצידי היו במצב צבירה של התפעלות. מחאו לו כפיים והנהנו בראש בהתלהבות. בעיקר במחצית הראשונה – כשהמעמד היה קצת גדול בתחילה על כמה משחקני תל אביב, בעיקר אלו שאין להם נסיון אירופאי. ופומרנץ שמר את הקבוצה במשחק בשערים קריטיים, אסיסטים וגם שליטה בקצב.

הוא היה תענוג. מאסטר-קלאס.

*

אין לפומרנץ גובה, אני לא התרשמתי שמהירות מיוחדת או עוצמה יוצאת דופן בזריקה – לפחות לא בשלב הזה של הקריירה. בעין-לא-מתמצאת-בכדוריד אני פשוט מתרשם שזו ראיית משחק ודיוק. הוא רואה פערים קטנים יותר בהגנה. הוא תופס קצת יותר טוב את העמדות של יריבים והוא מדייק. בזריקה, במסירה, בעיתוי – משחק כמעט באפס טעויות. יותר מכך אני מרגיש שהוא תופס קצת טוב יותר את יכולות חבריו לקבוצה. בוחר את מי להפעיל – האמת שאחיו היה בסופו של דבר שחקן ההתקפה השני בטיבו של תל אביב – וגם מנהל את האנרגיות. מין סקולס כדורידני – ואתם יודעים ששמו של סקולס יקר בעיני.

זה הגיע עד ליתרון שער למכבי תל אביב עמוק במחצית השניה לפני שהתרופפות של שלוש דקות – בה גם פומרנץ החטיא פנדל – והקבוצה ההונגרית סגרה את הסיפור.

לפני המשחק אמר לי שלא היה ברור לו כשחזר מהבונדסליגה אם זו תהיה מין תקופת פרישה כזו בה יחנוך צעירים או שימצא את אותן אנרגיות ליכולת אישית גבוהה. ובכן גם וגם. ההתנהגות שלו בסיום – השיחות עם כמה שחקנים. תרגילי ההרפיה. הכל במין מקצוענות סדורה כזו.

צ'אנוב - פנטזיית כדורגל
ספורטנ'רול (י"ג) - רן עצמון

46 Comments

MOBY 9 בפברואר 2017

אלמוני רק לשרת הספורט והעסקונה המלווה את הספורט הישראלי על עיתונאיה.
לא לאוהבי ספורט (ישראלי) באשר הם.

דורפן 9 בפברואר 2017

הכוונה שבין הספורטאים הישראלים המעולים הלא רבים – הוא בבירור הכי פחות מתוקשר.

yaron 9 בפברואר 2017

תודה דורפן, באמת נשמע שהיה תענוג.
מקווה שמשדרים את המשחקים ושאוכל לצפות בחלקם לפחות.
קטע מצחיק – בעקבות הפוסט ניסיתי למצא דיווחים על המשחק.
להלן התוצאות:
ספורט 5 – המשחק עדיין לא התקיים. הכתבה האחרונה היא מיום ראשון לקראת המשחק.
ONE – המשחק עדיין לא התקיים. כתבה לקראת המשחק מאתמול.
וואלה – יצאו צדיקים, יש דיווח על המשחק.
חבל.

yaron 9 בפברואר 2017

גם ב-YNET יש דיווח.

דורפן 9 בפברואר 2017

השאלה אם בווינר המשחק כבר התקיים. כי יש לי כמה טיפים בשבילך

ניצן פלד 9 בפברואר 2017

כמי שגדל בנס ציונה והלך לחטיבת הביניים והתיכון שם בין השנים 97-02, כדוריד היה סיפור גדול בחבר'ה, בשכבה, גם המקצועני (כי אלו היו התחלה של שנים מאוד טובות של "עירוני") אבל בייחוד בגילאי הנערים והנוער. ואני זוכר פעם אחת שהלכתי למשחק של החברים בנוער של עירוני נגד רמת השרון ו"הילד הזה שחייבים לראות". הוא היה בשנתון הכי קטן של הקבוצות שהתמודדו, כלומר שיחק מול נערים גדולים ממנו, אבל כן היה בנוי טוב מרובם.

והוא אכן היה רמה או שתיים או שלוש מעל כולם.

ואז היה מצב של "זריקה חופשית" (לא יודע איך קוראים לזה, אבל המצב שדומה ל"בעיטה חופשית" בכדורגל) באלכסון מימין (כשעומדים מול השער). והחומה סגרה לו חלק מהשער, את צד ימין שלו. והשוער סגר את החלק השני, הזווית השמאלית. ואז הוא החזיק את הכדור ביד ימין, הפיל את הגוף שלו לצד שמאל, מתח את יד ימין מעל לראש בתנועה שנראית כמו מישהו שמנסה לגרד את אוזן שמאל עם יד ימין, ובעודו צונח שמאלה, פתח לעצמו את הזווית הפיצית האפשרית היחידה מאחורי החומה ומשמאל לשוער, ובנפילה, נגד כיוון צניחת הגוף, ועם הקצה של יד ימין המתוחה, שחרר כדור כל כך חזק וכל כך מדויק ישר לפינה הימנית של השער, מאחורי החומה שעמדה מולו. אני מצטער אם ההסבר לא ברור. זה היה גם לא ברור לראות את זה. כמאה אנשים בקהל (קבוצות אחרות, משפחות, חברים) הסתכלו אחד על השני בניסיון להבין מה הלך שם. אני עדיין מתקשה להבין.

אבל גול זה היה.

דורפן 9 בפברואר 2017

סיפור נפלא

יואב דובינסקי 9 בפברואר 2017

זריקה מ9 מ' עם חומה קורית כשיש פאול של ההגנה, אבל הזמן (של המחצית או המשחק) נגמר. זמן בכדוריד הוא ברובו ברוטו. הוא נעצר רק במקרים מאוד מסוימים (פנדל) או אירועים חריגים, ככה שאם היתה עבירה בשניות הסיום והזמן נגמר לפני שמחדשים את המשחק, ההתקפה תהיה חייבת לזרוק מ9 מ', בלי לעשות שום פעולה קודם. מאוד קשה להבקיע ממצב כזה.

יואב 9 בפברואר 2017

אהבתי מאד את ההשוואה(:
בארץ, הוא שחקן שובר שיוויון מוחלט. גם סקולסי באנגליה.

תומר הוותיק 9 בפברואר 2017

נפלא רונן!
פשוט כל כך כייף לקרא אותך, תמיד מעשיר את הידע והפוסטים שלך תמיד ממלאים אותי באופטימיות.

יואב 9 בפברואר 2017

פלוס 100

יואב 9 בפברואר 2017

רונן הוא הסקולס של תקשורת הספורט המקומית. או אולי רונאלדו?

תומרג 9 בפברואר 2017

הפיליפ לאם

matipool 9 בפברואר 2017

לארי בירד .

שמרלינג 9 בפברואר 2017

כריס פול

ארז 10 בפברואר 2017

משלב מקצוענות, ברק, עושר והתמדה.
ראובן עובד איט איז.

יואב דובינסקי 9 בפברואר 2017

אחלה שחקן. שיחק כמה עונות יפות באס"א ומאז אני מאוד מחבב אותו. אני עוקב אחריו יותר מעשור בתדירות כזו או אחרת. קריירה אדירה בליגות תחרותיות שבאמת ביחס לענפים אחרים עוברת קצת מתחת לרדאר. אם כי כל מי שיש לו טיפה זיקה לכדוריד מעריך אותו מאוד.

Amir A 9 בפברואר 2017

אם מדברים על כיסוי של אתרי הספורט אז לפחות יש תקווה עם וואלה ספורט שהכניסו ענף חדש לנושאי הספורט שלהם, שמופיע בכותרות לפני ענפים נוספים (אני מניח שכדוריד ייפול שם) ולפני ספורט אמריקאי. פוקר. בחסות סינגלטון.

אורן השני 9 בפברואר 2017

לגמרי. אין ספק שהכתבה החשובה ביותר היא "מאלט אחד ומיוחד: הוויסקי המשובח שכדאי לכם להכיר"

מתן גילור 9 בפברואר 2017

פומרנץ וסמולר היו צמד שיועדו לגדולות עוד מהגילאים הצעירים ונתנו קמפיין אדיר עם נבחרת העתודה. חשבו שיגיעו יותר גבוה וייקחו את הנבחרת יותר גבוה, אבל אין תלונות. שני כדורידנים אדירים.

דורפן 9 בפברואר 2017

קשה לראות איך זה ריאלי – זה כנראה הספורט הכי שוויוני באירופה – כל היוגוסלביות, צרפת, ספרד, כל הסקנדינביות והונגריה וגרמניה ורוב שכנותיהן ברמות שהן יכולות לנצח זו את זה עם עומק של עשרות שחקנים.להפיל על שני שחקנים למחוק פערים כאלו מאד קשה

יואב דובינסקי 9 בפברואר 2017

קטאר הצליחה!

דורפן 9 בפברואר 2017

תרבות ספורט

אלון זנדר 9 בפברואר 2017

ענק. וגם התשובה של דורפן. לפומרנץ יש אגב עמוד ויקיפדיה גרמני שמשתפך עליו – אחרי הכל הוא היה מקצוען לא שולי לגמרי בליגה הטובה בעולם. יש לי חברים שהם אוהדי HAMM שנים ארוכות, הוא עבורם אליל – וישראל היא מבחינתם מדינה מופלאה שלמרות כל מה ששומעים עליה היא כנראה בכל זאת שייכת לציביליזציה מתקדמת, אחרת לא היה יוצא ממנה כדורידן כזה…

איציק 9 בפברואר 2017

בקטאר החליטו לקחת את כדוריד כפרוייקט והשקיעו המון כספים שאנחנו אפילו לא חולמים, ולכן רואים תוצאות. ככה זה, כסף וניהול נכון מביא תוצאות.

צביקה 9 בפברואר 2017

אחד הטובים שלך איציק.

תומרג 9 בפברואר 2017

איפה עומד פומרנץ ברשימת הכדורידנים העבריים הגדולים?
איך הוא ביחס לסמולר נניח, עידן מיימון, עקיבא לפלר הקשיש?

איציק 9 בפברואר 2017

עידן מימון הוש מושג בכדוריד הישראלי. סמל של הפועל ראשון מנהיגם ומנהיג הנבחרת. שיחק המון שנים בכול המסגרות האפשריות. מבחינת כדוריד נטו אני חושב שחן נמצא מעליו, עשה גם קריירה אירופאית מרשימה. בגלל זה אני מעמיד אותו גם מעל סמולר.
בשנות ה-80 היו הרבה שחקנים ברחובות ונדמה לי גם בנס ציונה מספר קבוצות חזקות והיו להם כוכבים גדולים שלצערי אני כבר לא זוכר את שמותיהם, אבל אז היו מאד ידועים.

ויכסלפיש 10 בפברואר 2017

לא נראה לי ריאלי להכניס את לפלר ששיחק לפני 40 שנה (כולל בברצלונה, וגם זה לא ניתן להערכה) לרשימה עם שחקני זמננו

red sox 9 בפברואר 2017

פומרנץ, סמולר, גילי יעקב לפני שנדפקה לו הקופסא, אמיר לנגליב, עופר לוזון, דן מירכוס, שיר טוראל… כל השלד של הליגה והנבחרת עד היום. באליפות העולם הם עשו קסמים למרות שהגיעו אליה בלי סמולר שנפצע בהכנה. אחת הנבחרות הכי מרגשות שהיו פה.

משה 10 בפברואר 2017

שיר טוראל פרש מוקדם יחסית בגלל פציעה, מי שמשחק בנבחרת עד היום זה אחיו עידו.

באבא ימים 11 בפברואר 2017

יוסי אוסלנדר, מישה יוספוביץ׳

אמיתי 9 בפברואר 2017

פוסט נהדר. גם הזרקור לספורט וספורטאי שפחות מקבלים וגם בפירגון ( השוואה לסקולסי).
תמיד כייפ לקרוא על מישהו באלמנט שלו ממישהו שהאלמנט שלו זה כתיבה

איציק 9 בפברואר 2017

פוסט יפה.
חן פומרנץ אולי פחות זוהר או מוכר, אבל אלמוני בהחלט לא מתאים לו, בטח בין חובבי הספורט ספורטאי עם נתונים פיזיים לא יוצאי דופן שמוציא מגופו הרבה מאוד.

אמיתי 9 בפברואר 2017

פעם היית כייפ. צחוקים. ויכוחים. ספייסבולז.
עכשיו אנחנו באותו צד.. זה לא אותו הדבר

איציק 9 בפברואר 2017

תתגבר

אמיתי 9 בפברואר 2017

משטתח. יותר טוב

אריק 9 בפברואר 2017

פוסט יפה.
שוב אתה גורם לי להתגעגע לסקולסי הנסיך הנהדר… לא קל.

טרנטה 9 בפברואר 2017

שאלה לא קשורה לנושא הכתבה אלא דווקא לפול סקולס:
מה עושה אותו גדול בעיניך? מודה שאני מתעב את היונייטד, אבל במשך השנים (כולל אלו שבהן סקולס שיחק) היו לא מעט שחקנים שהערכתי מאד וסביר שאם לא היו ביונייטד אולי אפילו הייתי אוהב. בסקולס אף פעם לא ראיתי משהו יוצא דופן. עם זאת – קראתי כמה מגדולי הדור מדברים בשבחו.
אשמח שהבין קצת יותר.

טרנטה 9 בפברואר 2017

* להבין.
ואפילו קיבלתי את מס' 14 הכה אהוב עלי.

יואב 9 בפברואר 2017

אנקדוטה קטנה כי סקולסי זה עולם ומלואו
United boss Sir Alex Ferguson has revealed a cheeky trick Paul Scholes manages regularly at training.

Asked by actor Dominic Monaghan about the most amazing thing he's seen at training, Ferguson told manutd.com: "The most amazing thing is Paul Scholes, in the morning, when a player goes to have a pee at the side of the training pitch and he fires balls from 40 yards right on top of their head! He’s unbelievable.

"He got John O’Shea about two weeks ago, right on the shoulder, while he was having a pee. He got Gary Neville right in the head and Neville chased him across the pitch!"

ניק 10 בפברואר 2017

עוד אנקדוטת סקולס שראיתי אתמול לראשונה –
אינטר מאוד רצו אותו ונתנו ליונייטד שיק פתוח. סקולס אמר להם שהסיכוי היחיד שהוא ישחק אצליהם זה אם הם יקנו את היונייטד…

ולגבי הגדולה של סקולס – הוא הדבק והמוח של הקבוצה ושל הכוכבים האחרים שהיו בתקופתו. הדוגמא הכי בנאלית זה ברסה , כן מסי שחקן הרבה יותר גדול ממנו אבל בלעדיו זה לא היה נראה אותו דבר.

אריק 9 בפברואר 2017

סקולס הוא גם הלב וגם המוח והוא השקט והשלווה של האוהד. תכלס אין כמו מראה עיניים תחפש בגוגל את אחד הסרטונים שסתם מסכם את כל הנגיעות שלו במשחק (רנדומלי סקולס זה רמה אחידה, שזה אולי הכי מדהים אצלו) אחרי זה לא תשאל יותר.
אני יודע. תאמין לי. עשיתי את מה שהסרטונים עושים 17 שנה בערך.

דורפן 9 בפברואר 2017

דווקא לא מפרגוסון – אלא מאריקסון ״סקולס נכנס וגורם לקבוצת כדורגל שלמה לשחק בכדור אחד״. כרגע כל שחקן ביונייטד עוצר-חושב-מוסר

bhr 10 בפברואר 2017

בכל זאת אתה כותב בעיתון (עיתון?) תוציא אותו לאור עם ראיון

מעיין אוהד מכבי 12 בפברואר 2017

בתור מי שמלווה את מכבי כדוריד במשך עשור, חן פומרנץ הוא משהו נדיר בנוף הספורט הישראלי. רציני, מקצוען, מנהיג, ווינר, כל סופרלטיב אפשרי.

ראוי לציין שהוא גדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב ועבר לאס"א רק בגיל בוגרים.

Comments closed