הפרצה בחוק

דיון שמתחיל מראגבי ועובר לניצול שונה של החוקה במספר ענפי ספורט

loop

איטליה טמנה ביום ראשון מלכודת טקטית עצומה לאנגליה במשחק הראגבי ביניהן. והפכה משחק שלפני פתיחתו נראה כמו ניצחון אנגלי קל ב-50 נקודות או יותר למשחק צמוד מאד עד אמצע המחצית השניה. התוצאה הסופית 36-15 לאנגלים מטעה כמו הרבה פעמים בראגבי – כשהקבוצה העדיפה מעמיסה כמה נקודות בסיום.

מה הייתה המלכודת?

בראגבי יש חוק שאחרי שנוצר הRUCK – שזו ערימת השחקנים שנוצרת אחרי תיקול – חייבים כל השחקנים לתפוס עמדה בצד שלהם של הכדור. אמנם המשחק עדיין חי אבל קצת כמו בפוטבול אמריקאי כשהמהלך מתחיל כשכל קבוצה בצד שלה של הכדור. מכיוון שהמשחק חי עצם ההמצאות מעבר לקו ההפרדה היא לא עבירה – אבל כל השתתפות במהלך הופכת אותך לשחקן באופסייד.

רק מה?

הRUCK נחשב לכזה רק אם שני שחקנים מכל קבוצה מעורבים. מה עשו האיטלקים? לכל תיקול נכנס רק שחקן איטלקי אחד. והאחרים מיד הלכו מאחרי הכדור וניסו לחטוף אותו. מה שבלבל מאד את האנגלים. אתם יכולים לצפות בעניין בסרטון הבא.

זה ממש מרתק – כי השופט הצרפתי מסביר לאנגלים את החוקה תוך כדי משחק – בראגבי יש דיאלוג עם השופט על עניינים עקרוניים והמאמנים אפילו אומרים לשופט מה בכוונתם לעשות בכדי למנוע אי הבנות.

השופט הצרפתי אומר לקפטן האנגלי משפט אלמותי: ״אני שופט ולא מאמן״. כלומר לך ותפתור טקטית-מקצועית את הבעיות שלך. אני לא הכתובת.

אגב, אל תפתחו תיאוריות על קטנצ׳יו וטקטיקנים איטלקים כי המאמן האיטלקי הוא אירי.

*

באנגליה עלו אחרי המשחק טענות שוועדת החוקה של המשחק צריכה להתערב כי זה פוגע במשחק. הייתה לי שיחה על כך עם שחקן הנבחרת אדם רוזנברג (הוא משחק באנגליה) שאומר שהוא מאד אוהב את זה. זה מכריח את הסקראם-האלף (מי שלרוב מוציא את הכדור מתוך הערימה ומנהל את המהלך הבא) לחשוב יותר.

גם אני אוהב את זה. משחק של יותר איבודי כדור בעומק הוא מעניין יותר. בתחילה נראה לי שזה יזיק לנבחרת מהירה כמו ניו זילנד אבל אני לא כל כך משוכנע. בשלב מסויים היכולת של שחקנים גדולים לרוץ תהפוך חשובה והמהלך הזה יהיה הימור – כי אתה כן מדלל את ההגנה שלך. שחקן עם איכויות ראגבי-ליג – דומה יותר לראנינג-בק בפוטבול האמריקאי – יוכל לנצל את הדלילות מאחרי הכדור.

*

האם צריך לשנות את החוקים רק כי מישהו מנצל פירצה?

לפעמים כן. ישנה אגדה שהNBA הכניס את שעון הזריקות בגלל משחק שהסתיים 19-18. בפועל עברו ארבע שנים והיו כמה ניסויי חוקה אחרים – כמו חוק הפסיביות הנהוג בכדוריד ושהיה קיים בכדורסל מכללות עד תחילת שנות השמונים. אבל אין ספק שחובה לפעול במצב כזה.

בדומה בזבוזי הזמן בהחזרת כדור לשוער – בעיקר של נבחרת מצרים – במונדיאל 1990 הביאה לחוק לפיו לשוער אסור לתפוס ביד כדור שהוחזר אליו. ומאוחר יותר גם לחוק 6 השניות שהחליף את חוק ארבעת הצעדים של השוער. האמת שלעולם לא שורקים את ה-6 שניות, אבל השוערים הפנימו זאת ולא מגזימים בהחזקת כדור.

חוק אחר שמנוצל לרעה הוא ההאק-דה-זורק-עונשין-גרוע (במקור שאק ואחר כך הרבה אחרים). בNBA לא מיהרו לעשות כלום כי הדבר תרם לדרמה במשחק. אבל אז החלו לעשות זאת גם על שחקן בלי הכדור ועכשיו מדברים כבר שינויי חוקה. ראשית לא מאפשרים את זה בשתי הדקות האחרונות אבל צריך לחשוב אם צריך לאפשר את זה בכלל. אין בעיה ״להעניש״ שחקנים כמו דריימונד גרין שלא טובים מספיק מהעונשין. אבל ה״עונש״ לפיו לא ימסרו להם בהתקפה הוא מספיק.

גם בקריקט הייתה חקיקה – נגד הכדור המקפץ לכוון הראש. הם מוגבלים לזריקה אחת מתוך כל סדרה של שש. החלטה מוזרה כי לכאורה זה בא לשמור על בריאות השחקנים. אבל צריך עדיין לאפשר זאת מדי פעם בכדי לא להפוך את הזריקות לצפויות מדי. חקיקה ״בטיחותית״ נפוצה בפוטבול האמריקאי גם.

*

בכדורגל החקיקה העיקרית שעומדת לדיון היא לא שינוי דרמטי – אבל הקלה גדלה והולכת עם השנים לזכות הנבדל הפסיבי (כלומר זה שלא שורקים). עד קביעה פסקנית של השדר ביונייטד-סאות׳המפטון בשבת כי השער שנפסל לזכות סאות׳המפטון חוקי לחלוטין. אני לא בא לכפור בכך אבל אומר דבר כזה: לפני 15 שנה השדר לא היה כל כך נחרץ על עניין כזה (טוב…מלבד שדרים שהם תמיד נחרצים). היה בהחלט דיון אם השחקן היה מעורב במהלך כי ההגנה בפירוש לא התעלמה ממנו.

המקרה הזה אירע בלהט המשחק וכמובן שסאות׳המפטון לא התכוונה שיהיה לה שחקן בנבדל. אבל אני זוכר את רוד ואן ניסטלרוי עומד בשלב מסויים בעמדות נבדל בכדי לחזור מתוכן לעמדה חוקית ולבלבל את ההגנה. הייתה על ואם ניסטלרוי ביקורת ואני באופן מדהים דווקא הייתי מאד בעד! מלכודת הנבדל היא בעיני נשק חוקי לשיבוש ההתקפה.אבל למה לפסול שחקן התקפה שמנסה לשבש את מלכודת הנבדל?

כל שינוי טקטי שגורם לשחקנים לחשוב מבורך בעיני. ולכן זו תהיה שערוריה אם יחוקקו נגד הטקטיקה האיטלקית הזו.

גיב מי א פאקינג ברייק
ההפסד בלסטר

82 Comments

Amir A 28 בפברואר 2017

מדוע מי שחוקק את החוקים קבע שה- "ראק" (אם אני מנסה לכתוב באנגלית המערכת מגדירה את התגובה שלי בתור ספאם) תלוי במספר השחקנים? חקיקה כזו יש מאחוריה כוונה כלשהי, לא?

דורפן 28 בפברואר 2017

שאלה טובה. כנראה רצון להביא לזרימת המשחק ולא להכריח את כל השחקנים לחזור לאחור אחרי כל תיקול. בראגבי ליג אין ראק אחרי התיקול. המהלך נחשב ״מת״ (כמו סיום של דאון בפוטבול) ולקבוצה יש שישה ניסיונות כאלו לעבור את כל המגרש (לעומת ארבעה לעשרה יארד בפוטבול).

אז כאן אין פגיעה בזרימה של המשחק ולכן אני לא רואה סיבה לפסול את הטקטיקה הזו.

Amir A 28 בפברואר 2017

אז אם הבנתי נכון, הטקטיקה של המאמן האירי של האיטלקים היא בדיוק ברוח החוקה. איזו סיבה יש לאנגלים להתלונן?

דורפן 28 בפברואר 2017

לדעתי אין. המאמן האנגלי (אוסטרלי) אמר ״זה לא ראגבי״. מרגיש לי קצת ברצלונה 2010

no propaganda 28 בפברואר 2017

1+

תומר חרוב 28 בפברואר 2017

זה אומר שיהיו פה 1000 תגובות?

עובר אורח 28 בפברואר 2017

התכוונת "ספרד 2010", אני מניח

טימבר מרק 28 בפברואר 2017

לא יודע אם הייתי מחשיב את זה לפרצה בחוק, אבל תמיד היה לי מוזר שבטניס שולחן (גם בטניס?) הכדור לא חייב לעבור מעל לרשת.

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

גם בטניס. בכדורעף הוא כן חייב לעבור מעל לאנטנות

בובליק 28 בפברואר 2017

מעל הרשת, בין האנטנות

red sox 28 בפברואר 2017

גם בטניס. אבל זה קורה רק כאשר שחקן נקלע למצב כל כך בעייתי (בזכות מכה מעולה של היריב שזרקה אותו לצידי המגרש) שרק הברקה משוגעת תציל אותו. כלומר החוקה לטובתו אבל זה מראש מצב שהוא בפירוש לרעתו.

יואב בורוביץ' 28 בפברואר 2017

השחקנים האיטלקים בכלל מקצוענים?

דורפן 28 בפברואר 2017

בוודאי. כמות המקצוענים באיטליה קטנה בהרבה מאנגליה או צרפת אבל הם מקצועניםץ מה שמעניין הוא שבאיטליה זה דווקא חברתית ספורט של מעמד נמוך יותר

Amir A 28 בפברואר 2017

נבחרת ישראל בבייסבול היא דוגמא נפלאה לפירצה בחוק. נכון שהקריטריון להשתתפות בנבחרת כלשהי בטורניר אליפות העולם הוא זכאות לאזרחות ולא אזרחות בפועל, אבל אני לא משוכנע שהמארגנים לקחו בחשבון את חוק השבות כשהם ניסחו את הקריטריון האמור.

no propaganda 28 בפברואר 2017

בניגוד לאתלטיקה, פה אני מסכים איתך לחלוטין

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

תאמין לי שיש נבחרות אחרות שהמצב בהן הרבה יותר מגוחך. שחקנים שנולדו בארובה ומשחקים בשביל הולנד, למשל. מה לעשות שיש בעולם אולי 10 נבחרות, במקרה הממש טוב, שיכולות להעמיד נבחרת בייסבול אמיתית. (ארה"ב, קוריאה, יפן, רפובליקה דומיניקנית, קובה, ונצואלה, פורטו ריקו, קנדה, מקסיקו זהו בערך, אולי פספסתי עוד מדינה) והם רוצים לעשות טורניר של 16 נבחרות לפחות אז הם היו חייבים להגמיש את החוקים. תאמין לי שהם מאושרים מחוק השבות.
הדבר היחיד שחבל זה שכמעט אף יהודי בכיר לא בחר לשחק בנבחרת, כי זאת היתה יכולה להיות קבוצה ראויה

אוהד 28 בפברואר 2017

התותח של מילווקי לא מגיע ? ( שכחתי את שמו )

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

ראיין בראון. לא, הוא לא בא, האמת שהוא היה הכי לונג שאט כי הוא לא כזה אוהב את הקשר שלו ליהדות. גם לא איאן קינסלר (משחק בשביל ארה"ב, אני חושב) או ג'וק פדרסון או אלכס ברגמן או קווין פילאר. היו יכולים באמת להרכיב נבחרת יפה.

גיא זהר 28 בפברואר 2017

ונבחרת קטאר בכדוריד? או אלג'יריה בכדורגל?

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

אני אומר עוד פעם, יש הבדל גדול בין אליפות העולם בבייסבול למשחקים אחרים. אליפות העולם בבייסבול זאת המצאה די פיקטיבית שהאמת לא מעניינת יותר מדי אנשים בארה"ב. היא בכלל בזמן הספרינג טריינינג אז למגישים יש מגבלה של אינינגים ועוד כל מיני דברים כדי להגן על השחקנים שחס וחלילה לא ייפצעו לקבוצות. המטרה של האליפות הזאת היא להביא את בשורת הבייסבול לעולם, לא הרבה יותר. ככזאת, הרעיון של לתת לכל מי שיש לו שורשים למדינה מסוימת לשחק תחת הדגל של אותה מדינה הוא רעיון טוב.
המקרים שאתה מדבר עליהם הם שונים. אלו אליפויות רציניות ומה שקורה שם זה די מרגיז. מצד שני, אני לא רואה דרך למנוע את זה

דורפן 28 בפברואר 2017

נדמה לי שאנטוני ריזו מייצג את איטליה. טוב שדימאג׳יו לא בסגל

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

נו, היו שמים את דימאג'יו, היינו מגייסים את קופאקס והלך עליהם.
ריזו, דרך אגב, שיחק בשביל איטליה ב-2014, השנה הוא לא משחק – היתה לו שנה די ארוכה, נראה לי שאתה יודע

אורי 28 בפברואר 2017

סליחה על הבורות, במה חטאה אלגיריה?

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

כמעט כל השחקנים שלה הם ילידי צרפת שלמדו באקדמיות הצרפתיות (לא יודע עד כמה הקשר שלהם לאלג'יריה קיים).

דורפן 28 בפברואר 2017

אבל יש לציין שבעבר צרפת השתמשה ביליד אלג׳יר

שגיא 28 בפברואר 2017

חתיכת יליד הוא יצא.

איציק 28 בפברואר 2017

כשאתה אומר נבחרות ראויות, למה הכוונה? אני מניח שהבדלי הרמות בין ארה"ב לשניה בביסבול גדול מהמרחק בין נבחרת ארה"ב לנבחרת ישראל בכדורסל. האם זה כך?

אורן השני 28 בפברואר 2017

בבייסבול זה לא נכון. אולי ביחס לנבחרות שלא בחמישייה או העשירייה הראשונה

Amir A 28 בפברואר 2017

לא בדיוק. הליגה היפנית נחשבת לא רעה בכלל, משהו כמו ליגת המיינורס החזקה בארה"ב (יש שם שלוש רמות של ליגות מיינורס).
ניסיתי לשים קישור אבל מערכת התגובות הזוועתית כאן עוד פעם זיהתה את זה כספאם. תעשה גוגל על "בייסבול ביפן – אמיר אשכנזי" ותמצא משהו שכתבתי כאן לפני שלוש שנים.

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

ממש לא, למעשה אני חושב שהאמריקאים לא לקחו פעם אחת את אליפות העולם. זה לא רק היפנים והקוראנים שטובים, הדומינקינים מעולים וגם לונצואלה וקובה יש יופי של שחקנים. אבל ברגע שאתה יורד מהקבוצות האלו, יש פער עצום, לא כמו בין ארהב לשאר העולם בכדורסל אלא כמו הפער בין ארהב ליפן בכדורסל. יש שם אפילו חוק רחמים שמסיים משחקים מוקדם כשעוברים פער מסוים.

אורן השני 28 בפברואר 2017

אתה צודק, רק זה שאמריקאים לא זכו באליפות העולם לא רלוונטי כי זה לא ממש מעניין אותם כמו שרשמת ולא שלחו קבוצה נורמלית. דרים טים (מספיק כמה פיצ'רים טובים לצורך העניין) הייתה לוקחת אליפויות בקצב של נבחרת הכדורסל רק שהפער לא כ"כ גדול ביחס ללטינים.

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

לא מסכים בכלל. זה נכון שיש הרבה שלא באים אבל הם שלחו תמיד קבוצות עם לא מעט כשרון ועדיין נכשלו. גם אם הם היו לוקחים זה בטח לא ברמת הפער שיש בכדורסל

אורן השני 28 בפברואר 2017

יש מצב. לדעתי טופ פיצ'ר ועוד כמה חובטים בולטים ויהיה קשה מאוד לנצח אותם אפילו במשחק נתון שהכל יכול להיות

איציק 28 בפברואר 2017

ביפן אני יודע שיש ליגת ביסבול. האם בלטיניות גם יש ליגות סדירות או אוספים שחקנים מהליגה המקצוענית בארה"ב?

אורן השני 28 בפברואר 2017

הקובנים רק מהליגה המקומית כי לא מוכנים לשתף עריקים בנבחרת. באחרות יש כמה כוכבי מייג'ור ליג והשאר מליגות מקומיות עד כמה שאני יודע. בייסבול הולך שם חזק אז חייבות להיות ליגות מקומיות.

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

יש ליגות מקומיות אבל הן לגמרי מדולדלות מכשרון. כמעט כל שחקן בייסבול נורמלי משחק בארהב כשלכל קבוצה אמריקאית שמכבדת את עצמה יש מרכזי פיתוח לצעירים שם שלוקחים כל מישהו ששווה משהו

אורן השני 28 בפברואר 2017

מה שהולך שם זה שכונה רצינית. התותחים הולכים לקבוצות העשירות והאחרים כנראה לא שידרוג מי יודע מה על פני השחקנים הקיימים בשאר הקבוצות

אמיתי 28 בפברואר 2017

השאלה החשובה היא לא אם השחקנים צריכים לחשוב
אלא האם המשחק הופך ליותר מעניין וזורם. האק א שאק
כבר נהיה מוגזם לדוגמא.

איציק 28 בפברואר 2017

השאלה החשובה היא אם השחקנים צריכים לחשוב אלה האם הם מסוגלים. זה ממש לא מובן מאליו בכל הענפים.

אמיתי 28 בפברואר 2017

לכן זו שאלה לא רלוונטית..

איציק 28 בפברואר 2017

זה מאד רלוונטי בענפים הרלוונטיים.

ארז טיקולסקר 28 בפברואר 2017

אני זוכר פעמיים ששרקו 6 שניות: לאיציק קורנפיין ברמת גן נגד מכבי (3:3) ואלון יפת במשחק של ליברפול. צריכים לשרוק לזה הרבה יותר.

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

במשחק של ליברפול לדעתי מיניולה החזיק את הכדור איזה 15 שניות

red sox 28 בפברואר 2017

22 שניות. שריקה מוצדקת לגמרי, גם אם הייתה מכריעה את המשחק נגד ליברפול ולטובת בורדו.

ארז טיקולסקר 28 בפברואר 2017

מבחינתי שישרקו בכל פעם שמגיעים לשניה השביעית. זה יגרום מהר מאוד לכל השוערים לשחרר כדור בשניה השלישית.

שגיא 28 בפברואר 2017

חלום שלי שפעם יוציאו צהוב שני לשוער על בזבוזי זמן.

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

אם כולם הולכים מאחורי הכדור, מה מונע מהשחקן עם הכדור פשוט להתחיל לרוץ קדימה? אמורה להיות לו דרך די פתוחה, לא? אני מניח שכמו עם כל מיני טקטיקות בפוטבול (נניח הווילד קאט המפורסם), בהתחלה זה יתפוס קבוצות כמו האנגלים בהפתעה ואז מישהו ימצא את הפתרון ששובר את זה ומאותו רגע זה ייעלם

red sox 28 בפברואר 2017

תסתכל בוידאו. חלק מהאיטלקים כן נשארים מאחורי הכדור אבל הם לא חלק מה'ראק' ולכן התיקול לא נחשב לכזה. זו כן טקטיקה שמדללת את ההגנה אבל הם לא מפקירים אותה לגמרי.

D! כאן ועכשיו 28 בפברואר 2017

זו הפעם הראשונה שהתחלתי להבין משהו מהמשחק הזה – כבר רווח

דורפן 28 בפברואר 2017

באמת רווח

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

לגמרי. והייתי באירלנד בזמן אליפות העולם..

red sox 28 בפברואר 2017

וברמה הטקטית – זה בדיוק התהליך שצריך לקרות. כמו בכל תחום מדעי כל תזה מייצרת אנטיתזה וכך מושגת התקדמות. שינויי חקיקה צריכים בעיני לבוא רק במקרים חריגים שבמובהק פוגעים בעקרונות המשחק, בבריאות המשתתפים או בהנאת הצופים. במקרה כמו של האיטלקים, צריך לתת לעולם להתמודד.

D! כאן ועכשיו 28 בפברואר 2017

מרתק

אלי 28 בפברואר 2017

אם אני זוכר נכון אז חוק שתי הדקות היה קיים עוד לפני ההאק דה שאק הראשון, כלומר כבר חשבו על זה קודם.

רוני שטנאי 28 בפברואר 2017

מקרה ההאק בכדורסל תורם בהחלט לאינטרנס של הליגה והוא ליצור דרמה, מהבחינה הספורטיבית הוא לא תורם לכלום, ההיפך הוא נוגד את רוח הספורט שמי שעושה עבירה צריך לשלם, הרי אין שום סיבה לשרוק לזריקות עונשין כשמישהו מלטף בכוונה שחקן אחר שלא נמצא בכלל במצב איום הסל או ב"מאבק" על ריבאונד התקפי. אבל משום מה בכדורסל זה כל כך נהוג שעבירות מכוונות הן חלק בלתי נפרד מהמשחק, ולהיפך מי שלא עושה עבירה מכוונת למשל כשמובילים בשלוש או כשנמצאים בפיגור ואין זמן על השעון הוא זה שבעייתי. העבירות המכוונת לא נתפסות כבעיה רק בגלל שהן מאפשרות מצב של משחקים צמודים וזריקות ניצחון, זו תופעה שאין עליה כמעט עונש ממשי וחבל לטעמי.

בכדורגל כמעט ולא שורקים לשוער שש שניות ובכלל כמעט ולא שורקים בזמן על בזבוזי זמן אלא רק בדקה השמונים לערך כשהבזבוזים כבר נעשים לבלתי נסבלים, יש דרכים כך כך פשוטות לתקן את העיוות הזה שהוא אחת הרעות החולות הגדולות ביותר בכדורגל וספורט בכלל.

דורפן 28 בפברואר 2017

כדורגל פשוט צריך מדידת זמן נפרדת מהשופט

שגיא 28 בפברואר 2017

אפרופו מדידת זמן. למה באמת לא עושים בכדורגל שעון כמו בכדורסל? מה המקור לעניין הזה?

D! כאן ועכשיו 28 בפברואר 2017

כי השחקנים יקרסו אחרי 45 דקות נטו?

Ljos 28 בפברואר 2017

הם לא יקרסו. יהיה להם מספיק מנוחה כשמחצית של 45 דקות תגרר לשעתיים.

שגיא 28 בפברואר 2017

אז לא חייבים לשחק 90 נטו. אני חושב שהיום הממוצע דקות משוחקות נטו למשחק הוא באזור ה60. אפשר לקבוע את זמן המשחק ל60 דקות.
בהחלטה אחת אתה מבטל את כל ענייני בזבוזי הזמן ועוד כמה דברים כל הדרך (ריבים על כמה זמן פציעות להוסיף וכו')

רוני שטנאי 28 בפברואר 2017

מסכים, גם הצעתי כבר להשתמש במזכירות בשביל כל הכרטיסים, חילופים וכו'.

אריק 28 בפברואר 2017

הבעיה שזה באמת "לא רוגבי" כי המשחק נפגע.

דורפן 28 בפברואר 2017

המשחק לא נפגע. זה דומה ללחץ על כל המגרש בכל ענף ספורט. זה יהפוך בשלב מסויים לכלי במצב פיגור.

אריק 28 בפברואר 2017

ראיתי חלק מהמשחק. זה הפך לבלאגן אחד גדול. לדעתי זה שונה. יותר דומה בעיניי להאק דה… מהרבע השני.

ארם אבירם 28 בפברואר 2017

טקטיקה חוקית ולא באמת חדשה אבל לדעתי לא תהפוך לנפוצה. היא טובה רק כהפתעה.

ר.בקצה 28 בפברואר 2017

מה עושים נגדה?

ר.בקצה 28 בפברואר 2017

קראתי את תגובה 15…

wazza 28 בפברואר 2017

ועם כל זאת חשוב לציין אנגליה ניצחה ובמקום הראשון

Gil - Zimbabwe 28 בפברואר 2017

היה משחק מעולה, האיטלקים ממזרים ולדעתי הם והיפנים יהוו גורם משמעותי מאד עם סיכוי גדול בשנים הקרובות להתברג בששת הטובות. ארגנטינה כבר שם.
המשחק המעניין יהיה ב – 18 למרץ. אירלנד – אנגליה, ניראה לי יקבע את האלופה.
ובשם הפרובינציאליות – המשחק באירלנד יערך באצטדיון "אביבה" שמכוסה בגג תוצרת ישראל.
מה יהיה עם דרא"פ…???? נהפכה למכבי חיפה / ליברפול של הראגבי העולמי.

אריאל גרייזס 28 בפברואר 2017

איצטדיון אביבה הוא אחד היפים שראיתי

ארם אבירם 28 בפברואר 2017

הייתי באצטדיון הישן לנסדאון רואד שעל חורבותיו הוקם האצטדיון החדש. ראיתי שם את אירלנד נגד אוסטרליה באליפות העולם ב 99'.

דוד קיפיאני 28 בפברואר 2017

מתי כבר מעיפים את איטליה משש האומות ומכניסים את גרוזיה מקומם?

ארם אבירם 28 בפברואר 2017

האמת שזו לא פירצה חדשה שהומצאה עכשיו והסקוטים הם לא הראשונים שעושים את זה למרות שאני לא חושב שזה נעשה אי פעם ברמות האלה. אני זוכר מאמן שלימד אותנו לעשות דברים בסגנון דומה. לדעתי, זה לא יהפוך לטקטיקה נפוצה. היתרון היחיד שלה הוא כשאתה תופס את היריב לא מוכן לזה. האנגלים בהחלט הופתעו. אני לא זוכר נבחרת ברמות האלה שנקטה בטקטיקה כזו ולכן ההפתעה הצליחה. ברגע שקבוצות רבות ינקטו בזה, יהיה יחסית קל לפרק את ההגנה שלהם לדעתי. הפורוורדס של ניו זילנד למשל, היו אוכלים לאיטלקים שבעה מטר לפחות בכל דמוי ראק כזה. מי צריך סקראם האלף כשאין מולך הגנה? צריך פלאנקר טוב שירים כדור וירוויח מטרים. גם אנגליה תפרק את איטליה בפעם הבאה שהאיטלקים ינסו את זה. הם פשוט נתפסו עם המכנסיים למטה. כל נבחרת עם פורוורדס דינמים שתבוא מוכנה תמודד עם זה בצורה מצויינת לדעתי.
בכל מקרה, זה היה ניסיון מרענן שהוסיף עניין. אני ממש לא נגד ניצול כל מה שהחוקה מאפשרת לך בראגבי. זה בבסיס המשחק הזה. כל פורוורד שבילה את זמנו מתחת לערמת הילדים הנקראת ראק או ההתגודדות הנקראת מול, יגיד לך שהחוק אומר שמותר לעשות כל דבר שהשופט לא רואה.

ארם אבירם 28 בפברואר 2017

איך יצא לי פה סקוטים רק אלוהים יודע…

רטקסס 28 בפברואר 2017

פוסט יפה מאוד.
אם נקביל לחוקים אחרים – יש פרצות בחוקי תאגידים, מסים, קניין רוחני וכו' שאנשים יודעים לנצל. גם שם הדיון נסוב סביב: "האם זו הייתה כוונת המשורר/מחוקק". לפעמים בית משפט מאשר, ואז המחוקק משנה את החוק כדי לסגור פרצות שכאלו.
בספורט זה מפריע הרבה יותר, כי זה לא עסק טהור. אולי קשור גם לפוסט שבני תבורי העלה על ראניירי. כל פעם ששחקן מבזבז זמן ליד דגל הקרן או שרכז נותן לכדור להתגלגל ותופס אותו רק בחצי זה מעצבן אותי. זה לא אסתטי. זה לא ספורטיבי. זה נצחון בכל מחיר – בדרך הכי קפיטליסטית שלו.
איכס.

נ.ב
הראק הזה דווקא נראה לי תחמון סביר.

איציק 28 בפברואר 2017

פעם בכדורסל היה אפשר לחסום כדור בירידה לסל ואלי (לא סגור על זה) אפילו להכניס יד דרך הטבעת כדי למנוע מהכדור להיכנס. לא ברור למה אסרו את כל היופי הזה.
בקפיצה במוט לא היה חובה לקפוץ בהרצה עד שלוליין יפני לא העמיד מוט, טיפס עליו ודילג מעל הרף. דווקא נחמד.

Amir A 28 בפברואר 2017

הפנדל של יוהאן קרוייף במדי אייאקס נגד הלמונד ב-1982 (חפשו ביוטיוב. ושמישהו יתקן את הבאג הזה במערכת התגובות שמונע העלאת קישורים)

Ollie Williams 1 במרץ 2017

לא מבין בראגבי אבל העפתי מבט בוידאו. אהבתי את זה שהשדר מיד הבין מה קורה ומה זה אומר מבחינה חוקית וחוקתית בזמן שחצי מהקהל והשחקנים עוד בהלם

דוד מירושלים 1 במרץ 2017

מבחינת הצופה הרגיל בראגבי, הראק והאופסייד הם המצב הרגיל.
לראות מצב שבו שחקן יריב שובר את קו הנבדל ואשכרה מנסה לחטוף את הכדור מהשחקן מספר 9 זה מוזר בערך כמו לראות כדורגלן מייצב את הכדור על הראש ורץ חצי מגרש אל שער היריבה.

רונן דורפן 2 במרץ 2017

לא מבין בראגבי וזה הכינוי שלך?

אמיתי 3 במרץ 2017

נראה לי שהוא מבין במטאורולוגיה אבל

cookie-monster 4 במרץ 2017

ואן ניסטלרוי והמומחיות שלו בחוק הנבדל. היו ימים .
אם רק ההשופטים היו מכירים את החוק כמוהו.

Comments closed