הניצחון בסנדרלנד

יש קבוצות עם בעיות גדולות בהרבה

זו מתחילה להיות תבנית. עם הציפיות הצנועות יותר של משחקי חוץ יונייטד מסתדרת – והיום די בקלות.

השער של זלטן וגם הבישול שלו הוא חדשות מצויינות לקראת אנדרלכט – קבוצה נגדה הוא צריך להבקיע. השער הזה הוא גם ההבדל בין הגדולים באמת לסתם שחקנים. נכון, הוא לא הביא ליונייטד אליפות וכנראה גם לא טופ-4. אבל יש גם משהו בשחקן שמצליח להצטיין בקבוצה לא טובה. והשער הזה היה דוגמא לכך. פעולה מוכחת שהשחקן בוטח בה, והוא הוציא לפועל עשרות פעמיים בקריירה. עם יותר כוח בשמירה על הכדור מאחרים. עם יותר עוצמה בבעיטה. עם יותר טווח.
Better than most

שערים של ראשפורד ומחטריאן, גם נגד קבוצה שהיא גרועה ב-11 שחקנים ושיחקה עם עשרה, הם גם חדשות טובות.

ומילה על שואו. אדי ג׳ונס, המאמן הנפלא של אנגליה בראגבי, אומר שזו שיטת עבודה אצלו. הוא בוחר כמה שחקנים ונטפל אליהם. לראות איך הם מגיבים. איך הקבוצה מגיבה. אני לא יודע אם מוריניו פועל איתו נכון אבל זה נראה מתוכנן.

ומסתבר שיש קבוצות עם בעיות גדולות בהרבה.

וזה נכתב לפני המשחק:

mou
מוזר שאנשים עוד מתעסקים בסיכויים של יונייטד לסיים בין ארבע הראשונות. צ׳לסי וטוטנהאם כבר שם. ואם נניח באופן היפוטטי שיונייטד תקדים את ארסנל – היא צריכה התרסקות די רצינית של סיטי או ליברפול כדי שיתפנה מקום. בלי לנצח שבעה מתשעה הסיכוי כמעט אפסי וליונייטד נותרו ארבעה משחקים מול הצמרת שכולם מלבד צ׳לסי בחוץ. אם היה לי איזה חשד שמי מהשחקנים קורא עברית ושואב השראה מהבלוג הייתי כותב כאן שלא צריך לוותר וזו מאן יונייטד וערימת קלישאות אחרת. אבל זה לא המצב. מי שקוראים אותי צופים במשחקים ואולי קצת מהמרים. ואני אומר לכם: אל תצפו שיונייטד תסיים בין ארבע הראשונות ובטח שאל תשימו על זה אפילו אגורה.

ההבדל העצום שנראה לכם שאתם רואים מתקופת ואן חאל הוא כזה. ממש אותו דרעק בבית – רק שואן חאל התעקש גם להחזיק כדור ולשחק לרוחב בחוץ, ומוריניו בחוץ משחק מתפרצות בחלק מהזמן ולכן מאזן החוץ טוב. הבסיס לאליפות הם ניצחונות בית.

גביע אופ״א כמובן יכול לסלק את הדכדוך לחלוטין אם יונייטד תזכה בו יגידו שבליגה זה בעיקר היה חוסר מזל וימים מטורפים של השוערים ממול. אבל באופן מעשי זו הולכת להיות עונת ליגה שניה ברציפות שמוריניו נכשל בה קשות. והוא מעולם לא סיים עונת ליגה בכשלון ואז הפשיל שרוולים כדי לבנות מחדש את אותו מועדון.

וזו האירוניה. הבנקאים רצו מישהו מוכח והם מקבלים מישהו שזו עבורו משימה מסוג חדש.

אבל שלא תטעו: חייבים לתת לו צ׳אנס עם המשימה הזו. כי חוסר סבלנות למנג׳רים זה באמת הסרטן.

*

הבניה נראית לי כמעט מאפס. זה בוודאי לא מצב של ״חסר רק מגן שמאלי וקשר אחורי וחלוץ מבקיע״. לקבוצת הפנטסי שלכם אולי חסרים כל אלו. לקבוצה שרוצה לסיים מקום רביעי אולי פחות או יותר זה מספיק. לקבוצה שרוצה לרוץ לאליפות המרחק תהומי.

עכשיו אל תפרשו את מה שאני כותב כניקוי אורוות ועזיבה המונית של שחקנים. זה בכלל לא זה. צ׳לסי נבנתה העונה מחדש בכלל בלי רכש המוני. ביונייטד יש הרבה מאד שחקנים שכן יכולים להיות חלק מקבוצה אלופה אם זו תשחק ככזו. גם אם עדיין לא היו.

אם הייתי רוצה להגדיר את הבעיה הייתי אומר שאין ביונייטד שום אלמנט מוכח. ואביא דוגמאות מהעבר.

למשל שלמשחק גדול מעלים את ג׳י סונג פארק, ואז אחרי הבכי והנהי של הטוקבקיסטים הוא נותן משחק ענק מול צ׳לסי או ברצלונה ועולים לאיזה גמר. לעומת זאת השימוש בפלאיני, שאולי אמור להיות דומה, הוא ספורדי ולא מדוייק.

או למשל שהיה מאד ברור מתי משתמשים בסקולס וגיגס לעת זקנתם ומתי לא. זה לא ברור לגמרי לגבי קאריק או רוני. וזה אחרי שלקחנו בחשבון שהם לא גיגס וסקולס. אז בעצם אין למועדון ערך מוסף בשדירת וותיקים טובה.

למשל שאין את השחקן ה-12 שיודע שתפקידו להיות סופר-סאב – כמו סולשיאר או צ׳יצ׳ריטו.

אז מסתובבים בקבוצה כמה וכמה שחקנים שאולי יהיו גדולים באמת. ואם לוקחים בחשבון את הגיל של פוגבה, מרשיאל, ראשפורד ובאיי יש גם סיבות לאופטימיות. אבל כרגע אין ביונייטד שום דבר מוכח וברור.

הניצחון בסטוק
מה שתספר לנכדים

112 Comments

אמיתי 9 באפריל 2017

אתה לא טועה לגמרי..
יש שוער והגנה מהרמות הגבוהות. יש זלאטן. ויש הרבה פוטנציאל גם כזה בגיל של לתת עונה שלמה טובה (מיקי פלאייני הררה). ויש רוח לחימה (קלישאה אבל נכונה). יונייטד תרוץ שנה הבאה לאליפות. השאלה היא איזה אירופה תכביד עלינו

דורון (אחר) 9 באפריל 2017

מה שמעצבן זה שאפילו שיש שחקנים שעשו התקדמות השנה (נניח פלאיני – שהתחיל את העונה איום ונורא והפך לשחקן יונייטד לגיטימי), הרבה שחקנים אחרים הלכו אחורה, וזה על מוריניו.

אדם 9 באפריל 2017

פלאייני לא שלקן יונייטד לגיטימי או כל מועדון צמרת אחר. הבעיה שלו היא אחת מרכזית – הוא חושב נורא לאט וכשאתה חושב לאו אתה לא יכול להועיל למשחק של קבוצה שמתקיפה בשטחים מצומצמים, משמע, שוחטת בכדור.
כל עוד יש לו מקום ביונייטד היא לא תהיה מועמדת רצינית.

דורון (אחר) 9 באפריל 2017

בהחלט ייתכן שאתה צודק והקבוצה התאימה את עצמה לפלאיני ולא להיפך…

אריק האדום 9 באפריל 2017

זה בערך התיאור הכי נקי של יונייטד מאז שמוייס החתים את התלתלים.
ולחשוב שפרגסון רצה אותו קודם. עכשיו… אם היה מגיע תחת הסר,. לשנה אחת אפילו! היה הופך לשדרגו של יא-יא טורה

אדם 9 באפריל 2017

מכיוון שאני מניח שהיית ציני רק אומר שזה בכלל לא קשור לסגנון של הקבוצה אלא אך ורק לזמן שלוקח לפלאייני להחליט מה הוא עושה מהרגע שהכדור מתקרב אליו. זה נכון גם הגנתית שם לוקח לו המון זמן להחליט לאן נכון לסגור

גור אילני 9 באפריל 2017

אהבתי את המונח ״יומים מטורפים״

דורפן 9 באפריל 2017

תיקנתי למרות שאהבת….

אריק 9 באפריל 2017

אתה בעיניי צודק ואז מרחיק לכת.
צודק באשר למצב העניינים באופו כללי. עדיין – חושב שיש שיפור (תראה את ה0-0 מול ברומיץ לעומת ה0-0 משנה שעברה, היו עוד שתי קרנות ושלוש בעיטות למסגרת :) ) יונייטד יותר טובה מהיריבה, בועטת יותר לשער ולא מפסידה.
אבל לגבי מה בטוח? שוער, מגן ימני, שני בלמים, חסר בדיוק מה שאמרת – מגן שמאלי.
עד הקישור – יונייטד בחיזוק עמדה בעיתיית את – בסדר.
מכאן יש אתגר גדול – יש הרבה שחקנים טובים אבל צריך ללא ספק יותר מקשר אחורי כדי לחזק את הקישור אבל מצד שנח פגיעה טובה בעמדה הזאת ועוד שחקן שנותן גולים (נגיד אתמול) והכל יכול להראות אחרת.

אריק האדום 9 באפריל 2017

אם גריזמן מגיע (לוקח בחשבון התאקלמות) ולפחות אחד משני הפרוספקטים בהתקפה יתאפס שנה הבאה אז יהיו לנו שניים וחצי גולרים. כולל זלאטן שהירידה שלו בתפוקה צפוייה ב 2034.
ההגנה מעולה. לזכותה רצף המשחקים ללא הפסד ולדעתי היא ההגנה השנייה בטיבה אחרי זו של טוטנהאם. מגן שמאלי אפשר
יש מספיק בשר בקבוצה כדי לסחוב עונה גם בלי. לא תמיד שיחקו ביונייטד טופ 10 בכל עמדה.
הבעיה מתחילה ונגמרת בקישור. בעיקר בפן ההתקפי. כמעט אפס תרומה בעיקר תרומה עיקבית. לדעתי לוקים גם בהירארכיה מסודרת.
פוגבה צריך להרוויח את המקום שלו. התג מחיר לא מעניין. צריך להתייחס אליו כאל שחקן צעיר וכשרוני.
קאריק ורוני הם לא גיגס וסקולס. ובכל מקרה לא הייתי בונה עליהם עונה שלמה. כל אחד מסיבותיו. יכולים להיות גיבוי.
הררה. מאטה. פלאיני. זה לא זה. לא MU מטריאל…
מחטריאן כן. הייתי נותן לו את המפתחות לקבוצה הזו. שיילך להתחזק בקיץ. פיזית. ולעבוד על תכלס. שיהיה מנוע.
הבעיה שצריך עוד. מתחבר לקונספט של להביא שחקנים טובים אבל כאלו שיצטרכו להרוויח את החולצה. לא עולים לי שמות.
בכל מקרה הבעיה היא בעיקר באפקטיביות של הקישור. לדעתי היא גם משפיעה על החדות של החוד. חוץ מזלאטן. עליו משפיע רק קריפטונייט. וגם… צינון קל

אופיר מ 9 באפריל 2017

יפה, אבל לא אהבתי את הזילזול בזלאטן

אריק האדום 9 באפריל 2017

סתם שחקן…

אריק האדום 9 באפריל 2017

וברצינות… אין עשן בלי אש. מסי גירש שני שחקנים ענקיים מברצלונה. אטו וזלאטן. כל אחד מהם הוא אייקון בעיני.
והפעולה של ה"גדול מכולם" מעידה גם עליו… אבל בעיקר עליהם

אופיר מ 9 באפריל 2017

"אין שני מלכים משתמשים בכתר אחד" – משפט מאוד נכון, אפשר לבחון דינמיקות של הרבה קבוצות בטבע וגם בחברה האנושית, כיצד הן מסתדרות לפי המשפט הזה.
לגבי אטו – זה לא פפ העיף?

אריק האדום 9 באפריל 2017

פפ ניסה לשמור על מסי .בסוף מסי העיף גם אותו (לדעתי) כמו שהתקשורת עשתה מרונאלדו נבל ככה היא עשתה ממסי צדיק.
חושב שאם כבר זה ממש הפוך…
ימים (וביוגרפיות עילגות) יגידו

צור שפי 9 באפריל 2017

ברור שכאוהד אתלטיקו אני מאוד מעוניין שגריזמן יישאר אצלנו אבל גם אם אני מנטרל את זה אני מתקשה להבין למה מנצ׳סטר יונייטד צריכה לקסום לו. נכון שה״מועדון״ יותר גדול מאתלטיקו אבל הקבוצה לא וגם כל השאר באנגליה, סוג הכדורגל שמשחקים שם, מזג האוויר, האוכל, השפה – אמור להיות הרבה פחות אטרקטיבי מבחינתו מאשר להשאר במדריד.

The saint 9 באפריל 2017

אני מסכים איתך לגבי העונה אבל אני חושב שלא מעריכים מספיק את כמות ההרס שהקבוצה הייתה שרוייה בה.

מורניו לקח את הקבוצה המתה שקיבל ולקח זמן עד התגברו על בעיית משחק הרוחב של מר. ואן חאל, הקבוצה שראינו השנה הייתה קבוצה התקפית ומהנה אם כן היה חסר גרוש ללירה. אני מאוד מחזיק מפוגבה ואיך שהוא השתלט על המרכז אם כי הייתי רוצה לראות עליה במספרים (8 קורות/משקופים כן?) חסר לנו רגל מסיימת נוספת שלדעתי אם מרסיאל/ראשפורד היו נותנים את המספרים שציפו מהם היינו מדברים אחרת.

לכן אני מסכם שעתיד קיים ואך ורק עם מוריניו…

Ljos 9 באפריל 2017

מסכים לחלוטין שחוסר סבלנות למנג'רים זה הסרטן. באמת שצריך לתת זמן ומקום לעבוד לכל מאמן שיגיע, אפילו ש. עצמי שהחליט לפרוש. רק שבשביל זה צריך קודם להעיף את הסרטן.

טל המנצ'סטרי 9 באפריל 2017

אז מה עושים, מרימים ידיים? מוותרים? מורידים הילוך בליגה?
בדיוק המתכון לאבד גם את אירופה, כי אי אפשר להדליק ולכבות רק כי מדובר במפעלים שונים.
יש סיכוי, יש גם משחקים חסרים. צריך ללכת משחק משחק, לנסות לנצח ולבנות מומנטום, בטח כשיש עוד מפגש ישיר למשל מול סיטי.
אם יצליח נהדר, אם לא אז לפחות נתנו פייט כל עוד היה אפשר, עדיף מגישה תבוסתנית מראש.
מה שמשדרים עכשיו בתוך המערכת, מתוך המערכת, לזה יהיו השלכות גם בעתיד כי דברים לא נעצרים או קשורים רק לעונה הזו.

אריק האדום 9 באפריל 2017

אף אחד גם ככה לא ייתן את ההוראה… זה כמו שבריאל פיטרו אז את שוסטר על האמירה "הבוגדנית" ההיא.
יונייטד לא תרים ידיים כל עוד יש סיכוי
הרוח של 99

דורפן 9 באפריל 2017

השחקנים של 99 קצת מבוגרים מדי ולנוכחיים אין קשר

יותם 9 באפריל 2017

אני לא מבין איך אנשים פה בסדר עם פלאיני. הוא מייצג כל מה שפעם היה טוב והיום רע ביונייטד – היעדר מהירות ואינטנסיביות, גמלוניות וחוסר ביצירתיות.
לא מאשים אותו כלל במצב המועדון, אבל הוא לא צריך לשחק דקה וזה רק סימבולי שהגעתו מסמלת כרונולוגית את הירידה ביכולת של הקבוצה.
הוא ממש ההיפך מג'י סונג פארק.

ארם אבירם 9 באפריל 2017

נו באמת! אתה קורא לזה אנטי ניחוס? אין לך כבוד למקצוע? אתה יכול טוב בהרבה :). לא יעזור לך. סגל יוקרתי כמו שלכם יכול וצריך לעשות את זה ולהשיג מקום בארבע הראשונות.

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

יונייטד כבשה השנה עד עכשיו 43 שערים. לאף אחת מחמש הקבוצות האחרות בשישיה המובילה אין פחות משישים כאלו (נכון, עם טיפה יותר משחקים). המחשבה שמדובר בחוסר מזל או שוערים שתפסו יום היא מופרכת בעיניי כי סטטיסטיקה סופה להתאזן (אני מניח שחלק מזה יקרה היום נגד סנדרלנד האיומה). גם ההגנה המצוינת כביכול של יונייטד היא תוצאה של משחק מאוד אנמי התקפית. יונייטד מחזיקה המון בכדור אבל לא מצליחה לאיים באמת על השער. לצורך השוואה, גם טוטנהאם וגם צ'לסי ספגו אותו סדר גודל של שערים כמו יונייטד רק שהבקיעו 20 שערים יותר. זאת הגנה טובה אמיתית.
בשנים האחרונות הבניה של יונייטד היתה תמיד בקודקוד של הפירמידה. בוא נביא שחקן-שניים שהם כביכול וורלד קלאס ונפתור את הבעיה. אבל הבעיה יותר רחבה מזה לטעמי. יונייטד צריכה לבנות לרוחב ולתת זמן לקבוצה לשחק ביחד ולהתאים את עצמה. אם כל שנה משתנים השחקנים המובילים קשה מאוד לייצר בניה אמיתית. נראה אם מתישהו יבינו את זה.

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

לכן, דרך אגב, ההשוואה לצ'לסי של השנה ממש לא מתאימה בעיניי. צ'לסי לא היתה צריכה לבנות מחדש, היתה לה קבוצה שלקחה אליפות לפני שנתיים. כל מה שהם היו צריכים זה חיזוק נקודתי מאוד ומאמן טוב. יונייטד יכולה להביא את גריזמן, זה לא יהפוך אותה למתמודדת על האליפות

אריק 9 באפריל 2017

גמרו כבר להקיא בליברפול?
יונייטד תהיה מועמדת לאליפות בסוכניות ההימורים לאליפות לפני ליברפול גם בעונה הבאה. גם בלי גרייזמן.

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

מעניין, לא הזכרתי את ליברפול במילה, מישהו פה מתחיל לפתח תסביך נחיתות. בצדק האמת. בינתיים, ליברפול בלי חצי מההתקפה שלה, עם חצי קוטיניו וחצי פירמינו ורבע סטארידג' עדיין שמה יותר גולים מהתקפת ה-200 מיליון פאונד של יונייטד

יוסי מזרחי 9 באפריל 2017

ועדיין, שני משחקי השלמה מביאים אותנו לאותם "הישגים" כמוכם העונה. ו
זה באחת מתקופות החושך היחסי שלנו אל מול פריחה שלכם. הכל יחסי בחיים, אנחנו נרצה לשכוח את העונה הזו ואתם תזכרו אותה כאחת הפסגות שלכם במירוץ לשום מקום.

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

תודה שאתה מחליט בשבילנו איך נזכור אותה (פור דה רקורד – שום פסגה ושום בטיח)

יוסי מזרחי 9 באפריל 2017

אני מסתמך על ההסטוריה של השנים האחרונות.
פור דה רקורד טו, לכם זו פסגה .זו לא דעה אלא עובדה. אם ישתנה משהו אתה בטח תודיע לי.

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

היסטוריה של השנים האחרונות? לפני שנתיים סיימנו מרחק שתי נקודות מהאלופה. הפסגה שלכם בארבע השנים האחרונות היתה מקום רביעי. ראה את עצמך מיודע

אריק 9 באפריל 2017

אתה מדבר על ההחלקה נכון?

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

וואו, הכנסת לי

יוסי מזרחי 10 באפריל 2017

נכון טכנית אבל מוכיח אתהנקודה, לכם מקום שני מקרי, זו הפסגה לנו רביעי זה כשלון. ואידך זיל גמור.

Danny - Long Island 9 באפריל 2017

ליונייטד אין בעיית התקפה אלא בעייה קשה בקישור. לא מסוגלים להכניס כדור לחלוץ כשהוא עם הפנים לשער, והכדור לפניו, וכל זה במהירות…..קשה להבקיע עם הגב לשער ועוד שני מגינים שיושבים לך על הצוואר

D! כאן ועכשיו 9 באפריל 2017

ואותנו?

אריק 9 באפריל 2017

גריזמן, אליכם? מאתלטיקו?

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

חלום

יואב 9 באפריל 2017

אריאל,
רגשי נחיתות? רבע מאוכלוסיית העולם לא ראתה עדיין אליפות לליברפול. לא חושב שישנם רגשי נחיתות(((((:

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

אז מה הלחץ להתייחס אלינו? כנראה שאתם מתחילים להתרגל לסיים מתחתינו..
וברצינות, אני באמת לא מבין מה ההתעסקות בליברפול עכשיו. לא הזכרתי אותם במילה. ניתחתי את הבעיות של יונייטד לדעתי, אפשר להסכים או לא להסכים, אני באמת לא מבין איך ליברפול רלוונטיים לנושא. ליונייטד כבר ארבע שנים אין דרך. קונים עוד שחקן ועוד שחקן יקר ואין להם מושג לאן בדיוק רוצים להגיע.

אריק 9 באפריל 2017

נראה שאתה מוטרד אז ביררתי אם כבר פתרתם את הבעיות ואם אתם חושבים על אליפות בעונה הבאה, כי לא נראה לי.
פשוט התעניינתי, נימוס וזה

יואב 9 באפריל 2017

אני חושב שההבדל הוא שאריק או אני לא מנתחים את ליברפול כלל.
לסיים לפניך זאת כלל לא מטרה של יונייטד. יש לה חשובות הרבה יותר.
בקשר לדרך? לא יודע. אולי היא אבדה, אולי תחזור, אולי זה שלב ביניים(כי הכסף הזה בסופו של יום קונה איכות). לא יודע ואם אני מתעסק בזה-זה עם אוהדי קבוצתי. לא עם אוהדי ליברפול.

יואב 9 באפריל 2017

אריאל אוף טופיק,
בטח תשמח לשמוע שניסים קלדרון(מחבר הביוגרפיה של מאיר אריאל), שוקד בימים אלו על ספר על ענבל.

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

+++

גיל שלי 9 באפריל 2017

כאן המקום לציין שניסים קלדרון עשה לי לייק כאשר טענתי ששמש שמש של זילבר הוא אחד השירים העצובים בשפה העברית, אם רק אשתי היתה מרשה לי להיות בפייסבוק, הייתי מספר לה והיא היתה מאוד גאה בי

D! כאן ועכשיו 9 באפריל 2017

אני הכנסתי אותם, כשאלת צד לאריאל. סך הכל שמו עלה ורציתי לדעת מה הוא חושב עליו, בהקשר של דיון אחר על חלוץ בליברפול. לא מכניסים אותם לשום מקום. מתנצל

דורפן 9 באפריל 2017

הרבה יותר מרבע מאוכלוססית העולם לא ראתה אליפות לליברפול – חצי מאוכלוסיית העולם צעירה מ-25

אריק 9 באפריל 2017

מתי אפשר להתחיל לשקר להם ולומר שמעולם לא זכתה?

Danny - Long Island 9 באפריל 2017

אבל יש להם שיר פתיחה טוב……

צביקה 9 באפריל 2017

איזה אחוז מאוכלוסיית עולם לא ראו אליפות של יונייטד? או לחילופין לא יודעים מיהו אלכס פרגוסון?

סימנטוב 9 באפריל 2017

מתוך סקרנות. הייתם עושים טרייד עם קטיניו?

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

מי על מי?

סימנטוב 9 באפריל 2017

גריזמן קטיניו

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

על פניו הייתי עושה את הטרייד אבל תמיד יש את השאלה של התאמה של שחקן לליגה והתאקלמות שלו.

סימנטוב 9 באפריל 2017

וואלה, מפתיע.

סימנטוב 9 באפריל 2017

קטיניו כובש יותר עם הכדור גריזמן בתנועה. חושב שלא הייתי מוותר עליו

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

עניין של צרכים. הדבר שבאמת חסר לנו כרגע זה חלוץ סקורר. השחקן שהבקיע הכי הרבה לליברפול השנה (מאנה) כנראה לא יסיים בטופ 10 של הכובשים בליגה. חסר לנו מאוד מול קבוצות קטנות חלוץ כזה שישים את הכדור בפנים.
לא שאני מוותר על קוטיניו בקלות, אני חולה עליו והוא קריטי מאוד ביצירת מצבים אבל כשיש לך את פירמינו ומאנה ולאלנה, לוותר עליו בתמורה לחלוץ כמו גריזמן זה טרייד טוב לדעתי.

Matipool 10 באפריל 2017

אריאל – אם לוקחים בחשבון שמאנה נעדר / ייעדר מחודשיים וחצי של העונה , הוא שווה העונה עשרים שערי ליגה שזה אדיר לווינגר / צד ימין בהתקפה .
ליברפול הבקיעה די הרבה שערים העונה ( לולא המשבר של חודש ינואר שנבע בחלקו מההיעדרות של קוטיניו ומאנה, היינו עם מספר כיבושים ממש מרשים ) ומה שיפה זה שזה התחלק בין כל השלישייה הקדמית + לאלאנה בעיקר .
מסכים שחסר חלוץ 9 כזה אבל בטח לא הייתי מוותר על קוטיניו בשבילו . לך תדע איך יתאקלם וכמה זמן ייקח לו .

ניק 9 באפריל 2017

אני לא מסכים…הנה כמה נתונים מהאתר הרשמי של הפרמיירליג:
יונייטד שנייה בקורות (18)
יונייטד ראשונה בהחמצות ממצבים טובים (41) (לא יודע איך מודדים את זה)
מקום שלישי בבעיטות לשער (499) .
כלומר הקבוצה מגיע למצבים אבל מחטיא המון – הישור הסטטסטי לא באמת קורה.

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

אולי השחקנים שלכם פשוט לא טובים בלהבקיע. אחרי 30 משחקים זה היה צריך להתאזן

צביקה 9 באפריל 2017

או שהעמוד בטראפורד בהריון.

אמיתי 9 באפריל 2017

כמה נקודות בלי להתייחס לליברפול
הסטטיסטיקה לא תמיד מתיישרת. ברבור שחור.
הטיעון שהחזקה בכדור עושה את ההגנה לא מבוסס. זה גורם למתפרצות שהם קשות בהרבה להגנה. יש דוגמאות למכביר לקבוצות עם פוזשן שסופגות לא מעט. שיטי. בארסה. וכו
אחוזי ההחזקה בכדור לא ירדו אלינו כמו מן מהשמיים. לא הבנתי את הטיעון של טוטנהאם מבקיעה יותר לכן ההגנה שלה טובה יותר.
ההפרש בנקודות וברמה ביננו לשאר הצמרת לא גדול. אפשר לסגור את זה לקראת העונה הבאה.
לסיכום. עדיף לצפות במשחקים מאשר להתבסס על סטטיסטיקה כדי לבנות טיעונים.
ליונייטד יש בעיה בהתקפה אבל זה לגמרי פתיר. אנחנו מגיעים למצבים אבל לא מנצלים אותם. מסכים שהבנייה הייתה לא טובה ושדרוש זמן. לכן יש את העונה הזו והחלון של הקיץ. לא רואה מצב שלא נאבק על האליפות שנה הבאה. האם נצליח? אללה או אכבר

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

צפיתי כמעט בכל המשחקים של יונייטד השנה, הסטטיסטיקה היא כלי עזר.
זה נכון שהסטטיטיקה לא תמיד מתיישרת אבל אני חושב שבמקרה של יונייטד היא פחות או יותר מספרת את הסיפור. קבוצה מאוד איטית שמורידה את קצב המשחק (מה שמוביל למעט ספיגה יחסית) ובעיקר – מנסה להימנע מטעויות. אז אין הרבה טעויות התקפיות ואיבודי כדור שמובילים לגולים של היריב אבל גם יש מעט יוזמה מקדימה

ניק 9 באפריל 2017

אני חושב שאתה רואה משחקים רק נגד הגדולות ששם זה באמת נכון.
בכל התיקואים שלנו בבית הקבוצה שכבה על היריבה כל המשחק כשולאנסיה למשל לא עובר את החצי יותר מדי (לכיוון ההגנה).
כן המשחק אולי איטי אבל הקבוצה כולה בהתקפה ומספר ההמצבים בהתאם.

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

ראיתי גם הרבה משחקים נגד הקטנות. מסכים שיונייטד ישבה על השער אבל בצורה מאוד לא אפקטיבית. המון המון הגבהות, מעט מאוד כדורי עומק שחודרים הגנה. אפילו במשחק היום נגד סנדרלנד כמעט ולא איימתם על השער והגול הגיע מפעולת יחיד של זלאטן (אני מניח שבחצי השני נראה יותר גולים עכשיו שסנדרלנד בעשרה שחקנים)

אמיתי 9 באפריל 2017

הרבה מהדברים אתה מייחס לנו כאילו אנחנו משחקים לבד..
מה זה מאטה? אין מולנו קבוצה? ויחסית למה? זו מנטרה שהשתרשה פה
שאנחנו משחקים לאט..זה גם לא ככ מדיד..
הסטטיסטיקה כמו שכתבו לך מספרת גם סיפור אחר.התגובה של ניק.
גם אתה וגם דורפן טועים לדעתי בזה שאתם מייחסים זהירות וחוסר בלקיחת
סיכונים או אפילו חוסר ביטחון במשחק של יונייטד. חסר כישרון התקפי יצירתיות
ושיטה שתוציא את אלו לפועל וכן גם זמן לתיאום בין השחקנים. אני כן מסכים
שאין מספיק דריבלים בחלק הקדמי. כששחקן עובר שחקן בשליש האחרון זה
משמעותי ופה יונייטד לוקה בחסר. שוב חוסר בכישרון כזה. מיקי כן עושה וולנסיה
גם. אין לנו נייאמר..

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

מחטריאן, זלאטן, פוגבה, מרשיאל, ראשפורד, מאטה. חוסר כשרון התקפי? ברצינות? עם כל כך הרבה שחקנים התקפיים הייתם אמורים לשים בקלות 80 שערים בעונה

אמיתי 9 באפריל 2017

היחיד מהרשימה שלך שנותן עונה התקפית טובה זה זלאטן. מארסיאל וראשפורד בעונה על הפנים. פוגבה אין מה להוסיף ( חזר מעצבן אפילו יותר מהפציעה) ומיקי שהוא כמעט. כתבתי שחסרה שיטה טובה גם. ובאחד על אחד רק מיקי ומרסיאל נותנים ערך מוסך. מה לעשות שאין לנו שחקן דוגמאת קוטיניו הזארד או סילבה. תסכים איתי שליברפול מבקיעה 15-20 שערים פחות אם במקום קוטיניו יהיה לכם את מאטה

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

ברור שעונה על הפנים התקפית אבל זה לא בגלל חוסר בכשרון זה בגלל שיטה גרועה. הרי ראינו את הכשרון של מארסיאל או ראשפורד שנה שעברה. מחטריאן היה שחקן השנה בבונדסליגה.

אמיתי 9 באפריל 2017

תגובתך לטרייד שהצעתי?
ראיתי את מארסיאל עולה למגרש ותוך חצי דקה מקבל מצב
מצויין. ומחמיץ. כנל ראשפורד. הם פשוט מחמיצים..בלי קשר
לשיטה. מיקי בעונת הסתגלות. קבוצה חדשה וליגה חדשה.
הכישרון שלו יבוא לידי ביטוי עונה הבאה. ובזכייה בגביע האירופי

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

נו באמת, אתה מציע לתת את השחקן השישי בטיבו בהתקפה שלכם על השחקן הכי טוב שלנו. מה עם טרייד של לאלנה על מחטריאן?

אמיתי 9 באפריל 2017

העניין עם קוטיניו הוא שיש לו יכולת כיבוש ובישול ודריבל. לנו אין כזה.
ואאלט רשמת שמאנה הוא הכובש המצטיין שלכם. הפואנטה היא שהוא
שחקן משנה קבוצה. כמעט כל שחקן שתביא במקומו ישפיע לרעה על היכולת
ולראייה איך ששיחקתם בלעדיו. לטובה או לרעה (בייחוד לרעה) יונייטד לא שם
כולל בלי זלאטן לדעתי

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

מאנה הוא הכובש המצטיין, קוטיניו השחקן ההתקפי הכי טוב שלנו, מה סותר בזה? קוטיניו יוצר הכל. אני חושב שקוטיניו שחקן מאוד חשוב – אני חושב שאם תשים במקומו את מחטריאן למשל לא תראה נפילה מאוד גדולה בתוצרת ההתקפית שלנו. וזה רק קוטיניו, אני לא חושב שהיה הבדל גדול אם היה לנו את ראשפורד במקום מאנה או מארסיאל במקום פירמינו. זלאטן ומאטה לא היו מתאימים לשיטה של קלופ אז הם לא בדיון מבחינתי (ולדעתי הם חלק מהבעיה של יונייטד, בעיקר זלאטן, שמכתיב קצב משחק מאוד מאוד מסוים)
בכל מקרה, אנחנו מתקדמים. במשך שנים אני שומע מאוהדי יונייטד שאין שחקן אחד בליברפול שהם היו לוקחים אליהם לקבוצה..

אמיתי 9 באפריל 2017

מיקי במקום קוטיניו ואתם שוב לא באירופית אפילו..שוב. קוטיניו פריינצפרייז
פלייר. מחטריאן עם כל הכבוד לא היה כזה גם בדוטמונד.
אני לא חושב שיונייטד מושלמת או תהיה פייבוריטית שנה הבאה. אבל היא
בדרך להיות קבוצה. כרגע היא עוד לא שם. אולי זה יספיק לגביע האירופי

אריאל גרייזס 9 באפריל 2017

אני חולק עליך. קוטיניו למעשה נפצע בתחילת דצמבר ורק בשבועיים האחרונים חזר להיות פקטור. איכשהו שמרנו על מקומנו ברביעיה הראשונה בזמן הזה (יחד עם ההעדרות של מאנה ועוד מלא פציעות). עם קוטיניו בריא כל השנה אולי אנחנו רצים לאליפות, זה כן. אבל אני חושב שאם מחטריאן במקומו קלופ היה יודע להוציא ממנו את המיטב. זה שחקן ששנה שעברה שם 11 גולים ומסר 15 בישולים. השנה הוא עומד על 4 גולים ואסיסט. מישהו לא יודע להוציא ממנו את המיטב (ולא רק הוא, כמעט כולם בחלק ההתקפי של יונייטד הלכו אחורה השנה)

אמיתי 9 באפריל 2017

אריאל. אתם ואנחנו באותו מקום. אם קוטיניו לא נפצע אתה אומר
שאתם רצים לאליפות.פסדר. אם קוטיניו לא נפצע ומשחק אצלנו
במקום מיקי אז גם אנחנו..מחטריאן סבל השנה ממה שכתבתי,פציעה
וכן מזה שהוא משחק בקבוצה עם בעייה התקפית. לא בקטע של קרב
תרנגולות אבל אתה לא חושב ששנה הבאה נהיה פאקטור? לפחות כמוכם?

אריק 9 באפריל 2017

גרייזס אתה מתעקש לצאת כאן קצת… תבחר כינוי.
מחטריאן היהמפח תחת קלופ. זה כבר נוסה וזה התרסק.
שוב אתה מבצע אונס במספרים ובודה מה היה אילו. תבדוק – מספרים של מחטריאן תחת הגאון שלכם.
אז האליפות הלכה בגלל הפציעה של קוטיניו אתה אומר?

אלי 9 באפריל 2017

מסכן אריאל שצריך להתווכח איתכם.
הוא כתב "עם קוטיניו בריא כל השנה אולי אנחנו רצים לאליפות"
אתם מפרשים את זה ל "אם קוטיניו לא נפצע אתה אומר שאתם רצים לאליפות" ול "אז האליפות הלכה בגלל הפציעה של קוטיניו אתה אומר?"

אמיתי 9 באפריל 2017

לא מסכן ולא נעליים
וייתכן שבסגל מלא הייתם נושפי בעורפה של צלסי.
הכל כי הוא כתב "אולי"? אז אני דמגוג..

Matipool 10 באפריל 2017

הנה הסיכום לדיון שלכם :
1. קוטיניו היה הכי טוב בליגה עד תחילת דצמבר. נפצע וחזר לעצמו רק לפני שבועיים .
2. מאנה שהיה נפלא גם, יצא לחודש לאליפות אפריקה כשבמקביל קוטיניו פצוע . כשחזר, היה סיבה מרכזית ליציאה של ליברפול מהמשבר הגדול וכבש שערים קריטיים שהביאו נקודות חשובות .
3. בליברפול יש הבדל גדול מאד בין ההרכב הראשון למחליפים, בעיקר בחלק הקדמי .
4. לליברפול יש בעיה בחלק ההגנתי ומה ששמר אותה בצמרת ואפילו במאבק על המקום הראשון עד לקראת הכריסמס היה החלק ההתקפי וכיבוש שערים .
5. בלי קוטיניו ומאנה לתקופות ארוכות, אין לליברפול שום סיכוי להיאבק על האליפות וכנראה גם על הטופ 4 .
6. אם שניהם היו בריאים ומשחקים כל השנה , אין לי ספק שהיינו נותנים פייט לצ׳לסי .

דנידין 9 באפריל 2017

המרחק בינינו לטוטנהם הוא בכלל לא קטן

יוסי מזרחי 9 באפריל 2017

יגיע עוד הזמן לדיבורים על העונה הבאה אבל עדיין למרות שזה נראה לא טוב, הסיכוי קיים להתמודדות על מקומות 3 4 למרות שהמתחרות מאיימות. שני המשחקים מול סיטי וארסנל ,בעני על אף שהם בחוץ לא נראים אבודים שאם לא כן היה אפשר לשלוח נקודות בדואר.
צריך לשאוף לנצח כל משחק ומהם להמשיך .
באשר לבניה מחדש כמו שדורפן אומר, אני מעלה לדיון מחשבה חריגה.
לטעמי, צריך להפרד מזלאטן או להגיע להבנה שהוא לא הציר והחיים היחידים האפשריים. ואז, עם כל הכבוד לו ומבלי להוריד מערכו כהוא זה, תוכל להיבנות קבוצה שיש לה גם התקפה ובכמה ציוותים

ברי 9 באפריל 2017

בכלל לא מחשבה חריגה. מחשבה שאני אישית מאוד מחבב

דנידין 9 באפריל 2017

אני חושב שהוא ענה לך

סימנטוב 9 באפריל 2017

אבל יש משהו בדברים, הוא נפלא אבל הוא פאטצ'

דנידין 9 באפריל 2017

אבל הפיתרון לא להעיף אותו…זה לא אשמתו שאף אחד לא מכניס גולים חוץ ממנו. אני מסכים שצריך לבנות את הציוותים איתו….אבל אני לא מוותר עליו בכלל, הוא היחידי שיכול להכניס גולים נגד בונקר ובליגה האנגלית זה חשוב

גל ד 9 באפריל 2017

הטיעון הזה שצריך להיפטר משחקן כי הוא טוב יותר מהאחרים בעמדה שלו זה אחד מהדברים הכי אידיוטיים שיש. די כבר. קח דף ניר, תחלק אותו לשניים ותמלא טבלא שמתארת את הפלוסים והמינוסים שבהשארתו (עם המילה אולי היכן שיש דברים שלא הוכחו) וכשתסיים למלא אותה, תן לעצמך סטירה.

אריאל 9 באפריל 2017

רונן, לפני שבוע בערך כתבתי לך תגובה לא במקום כי כי היא ירדה לפסים אישיים. אני מתנצל ומבקש את סליחתך. חג שמח.

דורפן 9 באפריל 2017

לא נורא. קורה. חג שמח גם לך ותודה

צור שפי 9 באפריל 2017

יונייטד עדיין שם גדול ופריבילגי. רק שמות גדולים ופריבילגים מקבלים מהשופטים מתנות כמו ההרחקה ההזויה של לארסון.

אמיתי 9 באפריל 2017

הרחקה לפי הספר..תיקול של אדום

צור שפי 9 באפריל 2017

צהוב גג.

אמיתי 9 באפריל 2017

אפילו הפרשן האנגלי לא היסס.. וואטאבר

יואב 9 באפריל 2017

צור, מה זה עדיין? היא תמיד תיהיה מה שרשמת.

צור שפי 9 באפריל 2017

יואב, תראה את ליברפול, לפני 30 שנים הם היו מועדון לא פחות גדול מיונייטד. אימפריות יכולות ליפול.

צביקה 9 באפריל 2017

ליכלכת, ליברפול המועדון השני מקסימום השלישי בגודלו באנגליה.

יואב 10 באפריל 2017

צור, אם יגיע היום הזה, זה עדיין מאד רחוק.

עידו 9 באפריל 2017

יחס השערים שלנו הוא פלוס 22 . ושל הצמודות לנו סביב ה25(ומשחק עודף) או 28 (עם שניים). אם מנצחים את הסיטי המעט שכבשנו מתאזן עם המעט שספגנו

סימנטוב 9 באפריל 2017

הדבר הכי עצוב ומרגש היום במשחק
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/bradley-lowery-grand-national-aintree-10190110

יוסי מזרחי 9 באפריל 2017

זה מעל לסתם כדורגל.

קירקגור 9 באפריל 2017

זלאטן בתשובה פשוטה לכל מי שתוהה אם הוא המכשול להתפתחות של הגולרים האחרים – אם הם יבקיעו, הוא ימסור.
אני מניח שרומרו בשער לקראת זה שדה-חיאה בשער מול אנדרלכט. מעניין אם ישתלם.

Ljos 9 באפריל 2017

בקשר לשורה על שואו: https://www.youtube.com/watch?v=F5D8IHjhwK4
הפעם היחידה שבה כמעט חשבתי שמוצדק להרוג שחקן על שגילם דמות כל כך מדויק, אכזרי ודוחה.

אלעדוס 9 באפריל 2017

זלאטן במשחק קלאסי שעונה לשני הצדדים הטוענים….
שער ובישול מצד אחד,
משחק איטי והמון איבודים בין הביצועים הנ"ל.

חושב שהוא צריך להישאר אבל להיות הרבה פחות מעורב במשחק עד לאיזור הרחבה. אחרת הוא ימשיך לתת את המספרים האישיים אבל לתקוע את המשחק

דורפן 9 באפריל 2017

שער ובישול זה צד מספיק.

שלמה 9 באפריל 2017

ניצחון גארבג׳ טיים, נצחון על צ׳לסי בראשון יהיה סנסציה, צ׳לסי גדולה על היונייטד בכמה דרגות,
לקראת העונה הבאה השאלה הגדולה האם מוריניו באישיותו, וסגנון, ושיטות משחק מתאים ליונייטד,
התופעה אשר מרגיזה אותי היא הצבת שחקנים לא בתפקידם הטבעי, ואי הרכבתם של השחקנים
הטובים ביותר,
חוששני שיונייטד ירדה מנכסיה, ולא תתמודד על האליפות בשנים הקרובות, הלוואי ואתבדה.

אבי 9 באפריל 2017

האם יש לנו השוער-השני הטוב בעולם?

סימנטוב 9 באפריל 2017

יפה!

אבי 9 באפריל 2017

זה אבי אחר. שם נפוץ מדי. אני צריך למצוא כינוי שידגיש את העתיקות שלי פה…

סימנטוב 9 באפריל 2017

מגיל 30 יש לזלאטן 250 שערים.
נראה לי שגם איציק פועל בשיטה של אדי ג'ונס

רומן 9 באפריל 2017

לא ראיתי את המשחק היום, אבל רבאק אני לא מבין מאיפה אתם מביאים את המראה לא טופ 4?

יוסי מזרחי 10 באפריל 2017

רונן כותב כאן שתי נקודות הפוכות ,כמו לא צריך מהפכה וכמו הבניה נראית כמעט מאפס.
אני בעוונותי חושב שהמצב קרוב יותר לחלק הראשון.
לקבוצה חסר באופן ברור שחקן של קישור אחורי יעודי, ולא יצור כלאיים, מישהו כמו קונטה או צאבי אלונסו מבאיירן כדי ליצור רצף הומוגני מקו השער עד לחוליה הקדמית, צריך לפתור את בעית המגן השמאלי, כן או לא שואו, וצריך עוד שחקו על הקווים. למרבה הפלא אלו עמדות שיתכן ומוריניו חשב שיש לו עליהן תשובות כמ שניידרלין כמן ממפיס ואת שואו ובלינד.
שלוש העמדות האלה אם יקבלו פתרון סביר, הופכות אותנו למתמודדים אמיתיים באנגליה. זה על בסיס מה שיש היום.
שיטת משחק זה לא דבר שקונים. אם משחקים אצל מוריניו, אז המשחק זהיר ועם רצון לשלוט באמצע. לכן לשיטה הזו זלאטן מצויין.
אם נחזור ל4 4 2 בוורסיה כזו או אחרת עם חיזוקים שעליהם אני מדבר תהיה אופציה של משחק אגפים שהיום כמעט לא קיימת.
מרבית השחקנים בסגל הם חומר שעם כוון נכון יכולים להקפיץ את הקבוצה הזו היום שתי מדרגות קדימה. אחר כך נחפש את השניים שיהפכו אותנו למתמודדת אירופית, בכל מקרה זה לא מהפכה ובניה מחדש. שם בשלב הזה כבר היינו.

אמיתי 10 באפריל 2017

איתך במאבקך הצודק יוסי
חג שמייח

Comments closed