ולאדימיר קליצ׳קו

בתבוסתו וגדולתו

v

האחים קליצ׳קו סימלו עבור רבים את דעיכת המשקל הכבד. שני אחים-מדענים גבוהים ואינטלקטואלים, כאילו יצאו או ממעבדה או מסרט הוליוודי רע, שהוציאו את המיץ מהמתלהבים סתם וידעו להעניש אותם על טכניקה ירודה. האחים הללו הם סיפור אנושי גדול. אבל סיפור מאוקראינה. מעניין במערב פחות.

דווקא בהפסדו הערב ולאדימיר קליצ׳קו פיזר את התחושות הללו לרוח. בגיל 41, מול מתאגרף גדול באמת בשנות הנסיקה שלו, הוא התאושש מנפילה ראשונה בקריירה בזירה, הפיל את יריבו ו…. זה לא הספיק. אנטוני ג׳ושוע חזר לעצמו. קליצ׳קו נוצח.

אבל ביותר מהרבה מניצחונותיו הראה איזה מתאגרף דגול הוא. בערב שהרים את ראשו של האגרוף הכבד מדור שלם של אפלה.

פנטזיה דרומית
חומר מקומי

31 Comments

שאול 30 באפריל 2017

הרבה זמן לא נהניתי מקרב איגרוף ככה.

איכשהו מרגיש פספוס של קליצ'קו באיזשהו מקום. התחושה הייתה שבסיבוב השישי או בשביעי הוא יכל לגמור את ג'ושוע.

דורפן 30 באפריל 2017

נדמה לי שהיינו פעם בקרב אגרוף בו מאד לא נהנית :-) כן – אני חושב שהוא חשש להמר אבל הייתה לו סיבה טובה. ג׳ושוע מעולם לא הגיע לסיבוב שמיני ואני חושב שהוא הניח שהוא ידעך מאותו רגע

איתן 30 באפריל 2017

היה צפוי גם בגלל הגיל וגם בגלל ההפסקה הארוכה שהייתה לו מהקרב האחרון.
ג'ושוע ממש בגודל מקרר פיזית,וגם השתפר טכנית.
אני רק מחכה שהבדיחה הזאת שנקראת שנון בריגס יקרא לו לקרב ויארוב לו ביום יום – למי שלא מכיר אז זה הבחור שצעק לקליצ'קו you go champ.
הלך איתו מכות במסעדה לאחר שאכל לקליצ'קו מהצלחת,וגרם לנפילתו למים בעת דיג כמדומני,חפשו ביוטיוב-מאוד משעשע….קשה לי להאמין שזה יקרה-כי בריגס פשוט בדיחה מקצועית,מה גם שניהם מאותו הגזע

חיים הצהוב 30 באפריל 2017

לא הצלחתי להתחבר אף פעם לאיגרוף אבל הקרב הערב היה באמת משהו יוצא מהכלל, הקרב הכי גדול שיצא לי לראות וגם מישהו כמוני בלי כמעט ידע בספורט הזה יכול להבין שהיה פה קרב ענק הערב.
פשוא תענוג, פיצוי הולם על הקרב האחרון שראיתי פלויד מייוות'ר נגד פאקיאו שהיה פשוט קשה לצפייה.
עושה חשק לעקוב אחרי ג׳ושוע, מרגישים שיש בו משהו מיוחד שיש רק לגדולים ביותר

ניינר / ווריור 30 באפריל 2017

גם התפאורה לקרב האדיר הזה היתה מדהימה

Selby 30 באפריל 2017

הרגשתי שהאגרוף במשקל כבד כענף ספורט התעלה היום לגבהים שלא התעלה אליהם ב25-30 השנים האחרונות. קרב במשקל כבד שפשוט מהנה לצפייה עבור כולם. ניטרלים, לא ניטרלים, אלו שמבינים ואלו שלא. אם לא נהנת אז הגעת לקרב במטרה לא להנות.

מה שקרה בסיבובים 5-7 היה מטורף. אנתוני ג'ושוע כמעט זרק את הקריירה שלו לפח עם התנהגות אינפנטילית. לא חוגגים לפני שהשופט מרים לך את היד!
בסיבוב החמישי הוא יצא מהפינה שלו כמו מלוע של תותח וסוף סוף הראה איזה כוח היסטורי יש לו. אבל הקומביניישן הזה שהפיל את קליצ'קו היה לא מדוייק כמו כל הקרב של ג'ושוע. היו שם חצאי פגיעות והיה חסר הקילר פאנץ' ולכן היה לי ברור שקליצ'קו יקום ואפילו בלי הרבה בעיות.
אבל ג'ושוע רגיל שכשהיריב שלו נופל הוא לא קם, הוא רגיל שמפחדים ממנו, אז הוא כבר חגג. כנראה גם חשב שקליצ'קו לא יקום מנפילה ראשונה בקריירה. הוא לא סתם חגג, רק היה חסר שילך לתת כיפים לקהל. וכל מי שהתחרה פעם באיזשהו ענף ספורט יודע שזה הדבר הכי נורא שיכול לקרות, פתאום למצוא את עצמך מוכרח להמשיך אחרי שהיית בטוח שנגמר.
כמה פעמים יוצא לראות מתאגרף שנפל וישר אחרי שקם הוא חזק פי עשר מהיריב שלו? ג'ושוע קפא במקום, הוא היה בהלם. לא האמנתי למה שראיתי, זה היה כאילו מסרט. ואז קליצ'קו הנחית עליו את האגרוף הכי טוב עד לאותו רגע וג'ושוע נפל אולי בעיקר מההלם. אבל עצם זה שקם מראה שהוא יותר מאתלט, הוא לא סתם בודיבילדר, הוא לוחם.
ומאותה נקודה קליצ'קו הפסיד בעצמו את הקרב. במקום לנצל את ההזדמנות שג'ושוע קפא במקום, הוא החזיר את הקרב לשלב הגישושים וניסה לנצח בנקודות אבל ממש הרגשת איך ג'ושוע מתאושש בהדרגה.
בסיבוב השישי עדיין היה על הפנים, בסיבוב השביעי השתפר ובסיבוב השמיני אמרתי לעצמי שזה קרב חדש. כאילו, חכו רגע, מה זה חשוב מה היה עד אותו רגע, ג'ושוע יותר חזק(זה לא קרוב בכלל) והכל תלוי בו. וזה אכן מה שקרה. הסיבוב העשירי נראה כמו איך שכל הקרב היה אמור להיראות מלכתחילה.
כי אנתוני ג'ושוע הוא אולי לא מתאגרף גדול, הוא אולי מפספס 80 אחוז מהמכות שלו, אבל הוא בעיניי האתלט הכי גדול שאי פעם נכנס לזירת אגרוף. מספיק לראות אותו מתאמן ומספיק לראות אותו רץ 100 מטר כדי להבין.

קליצ'קו יצא ג'נטלמן גדול ולוחם גדול, גם בקרב ובעיקר בנאום בסוף. לקום ככה מהנפילה הראשונה בקריירה היה מאוד מרשים. וגם בסיבוב העשירי קם פעמיים והקרב אמנם הסתיים בעצירה וכשקליצ'קו על החבלים, אבל על הרגליים!

ג'ושוע לעומתו אכזב מאוד בנאום בסוף. אני הכרתי או חשבתי שאני מכיר ג'ושוע יותר אינטיליגנט ועם פחות "מנטליות גטו". אולי הוא מנסה "לשחק את המשחק" בשביל השואו כי הוא חושב שלאלוף צריך להיות פה גדול, אולי הוא מנסה לפצות בדיבורים על זה שהוא נראה פגיע ועל האגו שנפגע ואולי זה סתם זעזוע מוח( כככה זה הרגיש, רצף של ג'יבריש חסר טעם או משמעות). בכל מקרה, לא תזיק לו צניעות ואני מקווה שהוא לא ימשיך ככה כי אני מאוד נהנה להיות אוהד שלו.

דורפן 30 באפריל 2017

קליצ׳קו הוא קלאסה אנושית. ואכן צריך לחזור לפחות עד בואו-הוליפילד לקרב כזה במשקל כבד

Selby 30 באפריל 2017

משהו אחרון ששכחתי: לדעתי ג'ושוע לא עשה עבודה מושלמת בלהגיע בכושר שיא מבחינת פיזית נטו לקרב הזה. נגד מולינה בדצמבר האחרון הוא היה יותר שרירי וחטוב.

ועכשיו שאני עובר על הקרב אני רואה שאיכשהו לא שמתי לב שהוא היה 11 סיבובים ואני כתבתי 10 סיבובים.
בהילוך חוזר סיבובים 5 ו6 אפילו יותר מרגשים, אפשר לראות את זה כל הלילה.

דורפן 30 באפריל 2017

אני חולק קצת על זה שאתה חושב שקליצ׳קו הפסיד לעצמו את הקרב אחרי שהפיל את ג׳ושוע. עד היום ג׳ושוע לא נכנס לסיבוב שמיני. אז כשג׳ושוע נפל הוא כנראה שיער שזו תוצאה של עייפות ודווקא לא לקחת הימורים במחשבה שהקרב יבוא אליו עכשיו. טעות – אבל מתקבלת על הדעת.

Selby 30 באפריל 2017

לא נכנס לסיבוב שמיני כי לא היה צריך, לא כי לא יכל. ספורטי בן 41 שחושב שיעייף ספורטאי בן 27 הוא קצת אופטימי בלשון המעטה.יש מסביב ג'ושוע תעשיה של מיליוני פאונד, הם לא שכחו לעבוד על הסיבולת שלו. לא ראיתי אצל ג'ושוע גם ברגעיו הקשים ביותר בקרב הזה עייפות כמו שראיתי הלם, תדהמה ואיבוד מוחלט של ריכוז.
מי אני שאגיד ללוחם כזה מה לעשות, אבל ההגיון אומר שאתה מנצל את הרגע. מי יודע אם לאיזשהו מתאגרף בעתיד מול ג'ושוע תהיה את ההזדמנות שהייתה לקליצ'קו באותו רגע. למעשה, אם הייתי מוכרח להמר הייתי אומר שג'ושוע לא יפול יותר בקריירה.

דורפן 30 באפריל 2017

״לא נכנס כי לא היה צריך זה בתיאוריה״. כמובן שהם עושים 12 ו-15 ואולי יותר סיבובים באימונים. אבל ראינו מה קרה אפילו לטייסון מרגע שקרבות התארכו קצת

ניינר / ווריור 30 באפריל 2017

סלבי, מה יש לך לומר על הקרב העצום מול דינג?חצי גמר לפנתיאון

גל ד 30 באפריל 2017

היה מדהים. אני לא זוכר כזה מאץ' אפ. שניהם הוציאו אחד מהשני את המיטב. ולא מעניין אותי שבקושי היו ברייקים גבוהים, זה היה סנוקר ברמה אחרת לגמרי.

והפרשן שנתן את המשפט האלמותי "It's not just a frame of snooker, it's a frame of mind."

אלעד כץ 30 באפריל 2017

חצי גמר מדהים. התבאסתי שדינג הפסיד בסוף. אבל סלבי כל כך חזק מנטלית.

רומן 30 באפריל 2017

איזה תוצאה יש לו ב100?

דורפן 30 באפריל 2017

בתחרות סופרסטרס עשה 11.5. אבל הוא יותר בכדורגל

רומן 30 באפריל 2017

אהה זה גם כשמו פארה התחרה נכון? 11.5 תוצאה לא רעה לבחור ששוקל ככה, אבל דווקא חשבתי שהוא יעשה יותר טוב

דורפן 30 באפריל 2017

כן – ניצח את פארה

רומן 30 באפריל 2017

גם סבא שלי היה עוקף את פארה, די מביך התוצאה שלו היתה

לינוי 30 באפריל 2017

לגבי חוסר הדיוק של ג׳ושוע: הסטטיסטיקה מלמדת שאחוזי הפגיעה שלו ושל קליצ׳קו היו דומים ונעו סביב ה 33%, גם בג׳בים וגם במכות הכוח (למרות שקליצ׳קו הוציא יותר ג׳בים, כהרגלו, וג׳ושוע – כהרגלו גם כן – היכה יותר מהטווח הקצר)

matipool 30 באפריל 2017

לינוי בר גפן ?

תומרג 30 באפריל 2017

מתי כספי?

איתן 30 באפריל 2017

למישהו יש לינק לקרב או לתקציר?

שי ל. 30 באפריל 2017

One for the ages

כל מיחה נוספת מיותרת

YG 30 באפריל 2017

קרב נהדר!
אם כי, 10 שנים אחורה קליצ'קו מפיל אותו בשלישי.

matipool 30 באפריל 2017

קרב נהדר.
הייתי המום מההתאוששות של קליצ'קו אחרי הנפילה בסיבוב החמישי וממה שקרה לג'ושוע בהמשך הסיבוב ובסיבוב השישי.
ג'ושוע נראה פתאום כאילו בעולם אחר וגמור לגמרי. הייתי בטוח שזה הולך לטובת קליצ'קו.
מדהים שהבן אדם בן 41 ונתן כזה קרב. מסכים עם מי שכתב שקליצ'קו צעיר בעשור היה מנצח די מהר את ג'ושוע.

איציק 30 באפריל 2017

הייתי בטוח שקלצ'קו פרש והלך לפוליטיקה, או שזה אח שלו?

רומן 30 באפריל 2017

אני לא מבין כלום בענף, אבל צפיתי בקרב וממש נהניתי!
באופן טבעי אהדתי את קליצ'קו, אבל הבחורצ'יק השני פשוט מדהים, שמחתי בשבילו בסוף.
איכשהו כמו ברוקי 6, זה היה הסוף היפה, בו הזקן בא ונותן חתיכת הופעה אבל הצעיר מנצח ובצדק.
שאלה למבינים, איך יכול להיות שבסיבוב השישי ג'ושוע נראה מת לגמרי,בקושי עומד אבל בסיבוב ה11 הוא פתאום יצא בפרץ אתלטיות אדיר?

גיל שלי 30 באפריל 2017

אני לא מספיק ראוי לתואר מבין, אבל התאמנתי קצת באגרוף תאילנדי. כשחוטפים מכה טובה, אתה נראה גמור, אבל אפשר להתאושש תוך כמה דקות

חיים הצהוב 30 באפריל 2017

רומן אני חושב שזה עניין שכמו שאמרו בשידור של חומצת חלב בשריר, באיזשהו שלב הגוף מצליח להשתחרר מזה

תומאס נוימן 30 באפריל 2017

איזה ספורטאי.
איזה אלוף.
ואני מדבר כמובן על קליצ'קו.

Comments closed