עוד שלוש מחשבות אחרי האיגרוף

פוסט-מורטם

io

עוד שלוש מחשבות שהיו לי אחרי האיגרוף.

ראשונה:
לפני שנים ביקשו ממני לכתוב למגזין הארץ טקסט האם ״רוג׳ר פדרר טוב לטניס?״. זה היה כשפדרר שלט בענף לפחות שנתיים לפני שהחלו להתייחס לנדאל כאיום כלשהי על שלטונו. שאלתי את העורך למה השאלה עלתה במוחו והוא אמר לי ״הכל ברור מראש. אין שום תחרות״. זו שאלה שעלתה במשך השנים לגבי האחים קליצ׳קו. הם שלטו בצורה מוחלטת מדי.

אלא שזה העניין. כשמישהו מציב את הרף אל תאשימו את הרף. אל תקברו את הקפיצה לגובה. רוג׳ר פדרר יצר את נדאל ויצר את דג׳וקוביץ׳. אחרי זה אתם יכולים בכלל לנהל דיון. ובדומה אנחנו מקבלים תשובה למה הקליצ׳קואים שלטו בצורה כל כך מוחלטת באיגרוף הכבד. כי איש לא דחף את עצמו, איש לא הבין את גודל המשימה (ואני יודע שואלדימיר קליצ׳קו נוצח על ידי טייסון פיורי – אבל הוא נראה איום באותו קרב). הע.

והוא יצר את ג׳ושוע. ואני לא מופתע שהתכונה הבולטת אצל ג׳ושוע היא צניעות מקצועית. זה מה שנחוץ כדי לאיים על אלוף דומיננטי כל כך.

*

שניה:
הקרב הזה המחיש לי מה האגרוף צריך. לצאת מאמריקה אל העם. כן, כרטיסים עלו מאות פאונדים אבל לא עשרות אלפים וג׳ושוע לקח לוומבלי יותר אוהדים מאשר קבוצתו האהודה ווטפורד לקחה אי פעם. אווירת ההייפ המלאכותית שיוצרים סביב קרבות וגאס הגדולים מתאימה ל….. פלויד מייוות׳ר. אחד מגדולי…. הפרומוטרים העצמיים והפוליטיקאים של כל הזמנים וגם מתאגרף מצוין. איזה הבדל בין הנכונות של ולאדימיר קליצ׳קו להלחם מיד באיום צעיר – לעומת מייוות׳ר. שדחה ודחה ודחה כל קרב משמעותי אפשרי בקריירה שלו.

*

שלישית:
למה אגרוף? כי אתה עוקב אחרי ספורטאים מולטי מליונרים ואז מגלה שההפסד לברנלי הוביל אותם למשבר. או ״השלשה של קליי תומפסון על סוף שעון ה-24 הוציאה להם את האוויר מהמפרשים״. או ״הפספוס של נקודת שבירה במערכה הרביעית הייתה נקודת השבירה״. כל דבר שובר אנשים בימינו.

ופתאום אתה רואה שני ספורטאים שצריכים להתאושש מכך שאלוף אגרוף במשקל כבד שיטח אותם על הקרשים והוא מחכה כבר להרביץ שוב. והם מתאוששים וחוזרים לעצמם. בלי להוציא כסף!

*

 

מצעד גיים אוף זונס לכבוד יום העצמאות
הטורניר לזכר גשימוב: ממדיארוב בק-טו-בק

46 Comments

יואב לוי 2 במאי 2017

ומכבי תל אביב יצרה את הפועל באר שבע, בעיני זה נפלא!

דורפן 2 במאי 2017

גם

שחר דמרי 2 במאי 2017

בדיוק מה שקרה. הבעיה שקבוצות אחרות מנסות לחקות את העניין של הג'נרל מנג'ר בלי להבין מה זה בדיוק ולא שום דבר אחר שמכבי תל אביב עשתה ואז מקבלים הפועל חיפה.

איציק 2 במאי 2017

נעלמת…

שלמה 2 במאי 2017

להזכיר את הפועל ״קץ״ חיפה בפורום כל כך מכובד
אינו מתאים,
וזה נכתב ע״י אוהד הקבוצה,
זה לא מנג׳ר עלק, אלא עוזר בוס, או יועץ מיקצועי.

איציק 2 במאי 2017

בפוסט הקודם צרפת לינק שהתברר כחסום. האם יש לינק נורמלי לקרב. האם יש לינק למסיבות העיתונאים אחרי הקרב אליהם כתבת?

דורפן 2 במאי 2017

הכל יש בחיפושי יוטיוב

יובל שהוא אחר עד כאב 2 במאי 2017

אולי זהבה יודעת

Amir A 2 במאי 2017

אוף טופיק, אבל מישהו צריך להתייחס לרעידת האדמה הזו בתקשורת הספורט האמריקאית. ESPN פיטרו 100 עובדים, כולל פרשנים בכירים ובראשם ג'יסון סטארק הגדול (למרות שהוא בן 65 אז אפשר לשער שאצלו זו הוצאה כפויה לפנסיה). הם נכשלו בניבוי נתח השוק שאתרי הליגות עצמן (גיים פאס וכדומה) יאכלו וכך מצאו את עצמם עם בור ענק אחרי חוזי שידור מופרכים ובלי הכנסות מספקות. האם יש מקבילה לכך בעולם תקשורת הספורט מחוץ לשוק האמריקאי?

אריאל גרייזס 2 במאי 2017

זה קרה לפני שבוע, מה נזכרת?
ובכל העולם עיתונות הספורט נכחדת לאיטה. מוסף הספורט של הארץ שהיה מעולה לאורך שנים כבר לא קיים, לגלובס כבר אין דסק ספורט. רק למה כולם מפטרים את הטאלנטים שלהם ורק ערוץ הספורט ממשיך להעסיק אותם??

איציק 2 במאי 2017

אם היו באמת טאלנטים היו מפטרים אותם…

Amir A 2 במאי 2017

חיכיתי לראות אם מישהו מהכותבים ירים את הכפפה (וגם הרגשתי לא נוח לדחוף את זה כאשר דה-באזר מוקדש ליום הזכרון).
ולגבי הנכחדת – אם זה טרנד כל כך ברור אז לא היה מישהו בהנהלת ESPN שראה את הנולד לפני שהם חתמו על כל החוזים הללו?

איציק 2 במאי 2017

אימפריות בעלות מסה כזו אדירה נעות מכח האינרציה. לצפות שהן יעצרו את עצמן בכח ועשו שינוי ללא פגיעה חיצונית קשה זה לצפות למשהו מאד חריג. הן יעשו מה שעושות תמיד, ואם מישהו שאומר אחרת הוא לרוב או שאומר זאת חלש או שמושתק. רק כשהמכה מאד כואבת אז מתחילים לבדוק מה קורה. הרבעון הקודם היתה המכה הזו. דרך אגב, אני לא בטוח שהפיטורין שעשו זה הצעד החכם. הם מפסידים אנשים טובים למען משהו שלא בטוח שיוכל להתחרות במתחרים הקטנים והזריזים. נכון שהקטנים עושים הרבה ומהר, אך לא יכולים לעשות מעמיק כמו ש-ESPN יכולה. לכן אולי היה דווקא צריך להוסיף מומחי מדיה שיעזרו למומחי הספורט להיכנס למדיה החדשה ולא לזרוק אותם.

דורפן 2 במאי 2017

אני רואה את זה קצת אחרת. כתבתי בעבר על כך שצריך להפריד תקשורת ספורט לגופים עיתונאיים ולגופים בעלי זכויות. ESPN מנסה להיות שניהם. שנים רבות בהצלחה – כנראה זה נגמר.

איציק 2 במאי 2017

אתה יכול לפרט על הסימביוזה בין שני הגופים כך שזה יהיה לשני הגופים לא רק כלכלי, כי אם גם יותר כלכלי מהמצב הקיים, בהתאמות הנדרשות כמובן.

Amir A 2 במאי 2017

דורפן, לא היתה לי כוונה לחטוף את הדיון בתגובות מהאגרוף. קצת חוצפה, אבל אם אתה מתעתד לכתוב תגובה לשאלה כאן של איציק אפשר אולי להעלות את זה בתור פוסט בפני עצמו? זה נושא מרתק ולא הוגן שיהרוג את הדיון בפוסט הנוכחי.

אריאל גרייזס 2 במאי 2017

ההפרדה הזאת תיווצר מאליה בשנים הקרובות. בעלות הזכויות יהיו ענקיות אינטרנט למינהן שלא יטרחו להתעסק בעיתונות ספורט.
בכלל, הערבוב הזה יוצר אנומליות רעות מאוד לעיתונות ספורט. Espn העיפה את ביל סימונס, אולי הנכס הכי חשוב שלה, בגלל שהוא העביר ביקורת על ה-nfl שמוכר להם זכויות שידור. גם בארץ רואים את זה כשערוץ הספורט מקדם את מכבי תל אביב שהוא גם בעלים חלקי שלה.
בכל מקרה, espn והכשלון שלה היו ידועים מראש אחרי ששמו כסף מטורף על משחק המאנדיי נייט בלי שום קשר לערך שלו. לשלם 2 מיליארד דולר על 16 משחקים בשנה זה חסר הגיון כלכלי. הקריסה הזאת זה משהו שאפשר היה לראות מקילומטרים.

Amir A 2 במאי 2017

צודק לגבי המקרה של סימונס, ולא ברור העיוורון של ESPN. אולי העובדה שהם היו כל כך הרבה שנים "ה-" שחקן במגרש הזה של שידורי ופרשנות ספורט גרם להם לליקוי מאורות כזה. דרך אגב, מישהו יודע איך ה- RINGER של סימונס הולך? ומה לגבי תקשורת הספורט באירופה? סובלת מאותה הבעיה?

דורפן 2 במאי 2017

אמיר – יהיה מחר מסיבות שונות.

איציק 2 במאי 2017

תאגיד השידור החדש :-(

חגי בנזימן 2 במאי 2017

גם מוריניו יצר את השנים המאוחרות של פרגוסון וההצלחות שלו באירופה שהגיעו בתדירות הרבה יותר גבוהה מבשנים עברו

דוד 2 במאי 2017

ואני מקווה שמארק סלבי ייצר מחדש את ג'אד טראמפ.

איציק 2 במאי 2017

תותח סלבי, שרד את העינוי הסיני דינג (אפילו אוסאליבן לא שרד אותו), לא תפקד (כנראה בגלל זה) ביום הראשון של הגמר, ואיזה תצוגה ביום השני.

ניינר / ווריור 2 במאי 2017

הקאמבק שלו היה מדהים והשאיר את היגינס חסר אונים. יחד עם השקיעה של אוסאליבן אני רואה את סלבי משתלט על עולם הסנוקר בשנים הקרובות. היה גמר מעולה

Selby 2 במאי 2017

היכולות המנטליות של מארק סלבי מתבזבזות על ענף כמו סנוקר.
אם כי חשוב לציין שזה ענף בנסיקה מטאורית וההמחשה הכי טובה לכך היא שהוא זכה אתמול בחצי מיליון דולר.
רוח הלחימה, הנחישות, שמירה על ריכוז גבוה כל כך לאורך זמן ארוך כל כך, הסירוב המתמיד להתייאש מכל סיטואציה קשה ככל שתהיה. כל זאת ועוד אלו תכונות אוניברסליות שהיו הופכות אותו לוורלד קלאס גם בהרבה ענפים אחרים. היגינס קרא לו גרניט, זה תיאור די מדוייק לאיש בלתי שביר.
סתם כדי להעביר את הנקודה שלי- קשה לדמיין את פדרר למשל בענף שאינו טניס, זה כאילו המחבט הוא חלק ממנו כמו שהכדור נדבק למסי לרגל. אבל את מארק סלבי אני יכול די בקלות לדמיין בתור שחקן הגולף הטוב בעולם למשל או בענפים אולימפיים אינדיבידואלים אחרים, בהנחה שאתה נותן לו כישרון מעל הממוצע.

לזה צריך להוסיף את מוח הסנוקר שיש לו, בעיניי הטוב ביותר שראיתי ללא עוררין. האיש שכלל את משחק ההגנה והמציא אספקטים במשחק שלא ממש היו קיימים לפניו. היו תקופות בסנוקר שלא ייחסו חשיבות מרובה כל כך לסייפטי שוט. סייפטי שוט היה לדאוג שהיריב לא יצליח להכניס אדום במכה הבאה. תדאג שהכדור הלבן יסיים בחלק העליון של השולחן ועשית את שלך.
סלבי מחפש להשאיר את היריב במצב שיגרום לו כמה שיותר סבל, ותמיד מצליח.
והחלק היפה זה שבזמן שהרבה מדברים על כמה שזה לא אסתטי ואפילו הורס את המשחק, הוא לא רק שלא מתבייש בכך, הוא מתגאה בזה. בעיניו זה המשחק, סוג של מלחמה טקטית ופסיכולוגית ובשביל זה הוא בא לשחק.
התכונה הזאת קשה לי לדעת אם היא ספציפית לסנוקר או לא אבל עליי הוא עושה רושם של בחור מבריק באופן כללי.
גם היכולות הגאומטריות שלו מדהימות. דוגמה לכך היא מכת הפלאנט המפורסמת שלו, מדובר במכה שבה הלבן פוגע באדום שפוגע באדום נוסף שנכנס והוא כמעט שלא מחטיא כאלו ברגע שהוא מזהה הזדמנות. לפעמים זה אף טריפל פלאנט.
או היכולת תמיד לחשב את הקו הנכון ביציאה מסנוקר.

למי שלא עקב,בחצי הגמר הוא ניצח במשחק מרתוני שחקן שכיום טוב באופן משמעותי מהיגינס, דינג הסיני. שחקן שכמו סלבי הוא מכונה לכל דבר אבל רק סלבי מצליח לענות אותו ולגרום לו להיראות אנושי. כשראיתי עוויתות בפנים של דינג כשהוא יושב על הכסא ידעתי שסלבי ינצח.
זה היה בשבת אחר הצהריים וכשסלבי הגיע מותש לגמר ביום ראשון הוא שיחק אולי את הסנוקר הכי מזעזע ששיחק בשפילד בכל הקריירה ופיגר 10-4 וגם זה היה יכול להיות 11-3. המון החטאות של טירון.
איכשהו עם הרבה מזל(של אלופים כדבר הקלישאה) את יום ראשון סיים בפיגור 10-7 בלבד, ישן טוב בלילה, התאושש ומאותו רגע זה היה חד צדדי לכיוון השני.
מפיגור 10-4 ליתרון 16-12, מדהים אפילו יותר מהקאמבק נגד אוסאליבן בגמר 2014.

דורפן 2 במאי 2017

עבור תגובות כאלו יש לנו טורי אורח – אנחנו מאד שמחים אם מישהו רוצה לסקר תחומים כאלו. אני למשל מאד גאה על סיקור השחמט שלנו –

ניינר/ווריור 2 במאי 2017

בחיאת סלבי, תן טור על הטורניר העצום הזה. מגיע לקוראי דה באזר

D! פה ועכשיו 2 במאי 2017

בתור לא חובב סנוקר בכלל אני מצטרף לקריאה. תמיד כיף לקרוא על תחום לא מוכר על ידי מישהו עם תשוקה, הבנה ויכולת כתיבה

איציק 2 במאי 2017

אך איזה סיקור. אכן יש במה להתגאות. ומצטרף לעיניין הפוסט האורח. יהייה כייף.

no propaganda 2 במאי 2017

סלבי באמת מדהים בהגנה, מה שכן בהתקפה הוא נוטה להחטיא כדורים לא מסובכים בתדירות גבוהה( הכל כמובן באופן יחסי)

אלעד כץ 2 במאי 2017

סלבי הוא זה שתמיד יעשה טעות אחת פחות מהיריב.

גל ד 3 במאי 2017

אני לא מסכים בכלל. הוא לא הברייק בילדר הטוב בסבב אבל הוא כן אחד הטובים. אני לא רואה אותו מלטיא כדורים קלים בתדירות גבוהה כמו שאתה מתאר. מעניין אם יש על כך נתונים אובייקטיביים. אם זה היה באמריקה בטח כבר היו שלושה אתרים שמוקדשים לכך.

no propaganda 3 במאי 2017

במשחק נגד דינג הוא החטיא לא מעט כאלה

גל ד 3 במאי 2017

מה זה לא מעט? יש לך מספר?

תומר ש 3 במאי 2017

כאוהד שרוף של אוסליבן, אני לא יכול שלא להתרשם מהיכולת המנטלית של סלבי. קוראים לו the grinder, ובצדק.
אם לאוסליבן היה חצי מהיכולת המנטלית של סלבי לא היה שחקן סנוקר שמסוגל לעצור אותו.

רטקסס 2 במאי 2017

ראיתי את הקרב עכשיו ביוטיוב. שדרן ופרשן רוסיים.
קלאסיקה מיידית – מסכים לכל השבחים.
ואכן – אגרוף זה ספורט שמייצר סיפורים בכמויות בגלל הרבה מאפיינים; קודם כל, הוא מתקשר היסטורית להרבה מאוד דברים, זה ספורט מאוד ראשוני – שני אנשים עומדים בזירה ונאבקים. כך (כנראה) גם עשו לפני אלפי שנים.
שנית, הוא היסטורי במובן של המאה ה-20 והיסטורית הספורטאים הגדולים ששזורה בה.
שלישית, זה פשוט (במשקל כבד) שני אתלטים עצומים שנאבקים אחד בשני. אין רשת שמפרידה ביניהם או שריקה לעבירת תוקף. כל הכעס, מקצועיות ויכולת פשוט נצמדות אחת לשניה.
מסיבת העיתונאים אחרי הקרב מרשימה. קליצ'קו מדהים.

no propaganda 2 במאי 2017

בנקודות 1 ו2 אתה מתעלם מכך שקליצ'קו בן 41. בכלל לא בטוח שג'ושוע היה מנצח את קליצ'קו של אפילו לפני שנתיים שלא לדבר על לפני עשור, לקליצ'קו פשוט חסר כרגע כושר פיזי כדי להתמודד עם ספורטאי כמו ג'ושוע. אותו דבר לגבי הרצון לקרב לעומת מייוותר, הוא בן 41 והחליט לגרוף סכום לפני הפרישה.

גיא זהר 2 במאי 2017

השדרים האנגליים נדהמו מהכושר של קלצ'נקו וציינו שג'ושוע מקבל שיעור תוך כדי הקרב.

no propaganda 3 במאי 2017

הוא לא בכושר רע או משהו אבל כבר לא מה שהיה פעם

Kirma der faux 2 במאי 2017

עוד אחד ממש לא בנושא, אבל משהו שעסקת בו בעבר. סולי מונטרי ספג קללות גזעניות במשחק בליגה האיטלקית והגיב בצורה עם הכי הרבה קלאס שאני יכול לדמיין. הוא זיהה בקהל ילד שיושב עם המשפחה שלו ונוהם לו, אז הוא ניגש לילד, הסביר לו שאסור להתנהג בצורה כזו ונתן לו את חולצת המשחק שלו.
הנה הציטוט:
“There was a little kid doing it with his parents standing nearby,” said Muntari, after identifying the boy who had directed this latest volley of abuse at him. “So I went over to him and told him not to do it. I gave him my shirt, to teach him that you’re not supposed to do things like that. I needed to set an example so he grows up to be nice.
“[The referee] told me I should not talk to the crowd. I asked him if had heard the insults. I insisted that he must have the courage to stop the game. The referee should not just stay on the field and blow the whistle, he must do everything. He should be aware of these things and set an example. I am not a victim. But if you stop the matches I am convinced that these things won’t happen any more.”

D! פה ועכשיו 2 במאי 2017

ומי יתן לו את פרס השנה על זה?

גל ד 3 במאי 2017

אפשר לייסד את פרס הבלוג להתנהגות ספורטיבית במקביל לבלון ד'בלוג.

איאן ראש 3 במאי 2017

קראתי שהשופט דווקא הוציא לו צהוב על זה. הזוי.

kirma der faux 4 במאי 2017

הוציא לו צהוב, מונטארי במחאה עזב את המגרש, אז הוציא לו צהוב שני, והוא מורחק מהמשחק הבא.

Comments closed