חוטא!!!!!!

רונאלדו

ron

הוא כידוע לא מפרגן בהשתוללות שמחה בלתי מרוסנת כששחקן אחר בקבוצתו מבקיע. הוא באמת לא כל כך מתעניין בחבריו לקבוצה. איך הם מרגישים ואיך הם ממוקמים ובאיזה שיטה הם משחקים. אגואיסט! אינדוודואליסט! נרקסיסט!

חוטא!

אני זוכר את המשחק שהעלה את יונייטד לגמר השני ברציפות שלה. ג׳י סונג פארק – לא אחד מ-36 הכדורגלנים הטובים בהיסטוריה מבחינה טכנית – היה השחקן השני בטיבו במשחק. אבל הוא יסתדר עם די מאריה, ויבקיע בגמר מבישול של ווס בראון. גם טוני קרוס ואיסקו ומרסלו זה כמובן יופי. אבל אם מה שיש בנבחרת זה נאני וכדורגל שלילי אז בסדר. גם טוב. כדורגל של מוריניו, כדורגל של זידאן, הכל שטויות. בספרד שורקים על הכל? סבבה. באנגליה לא שרקו? גם זה סבבה. בשמש במלגה? בגשם בבירמינגהאם? רונאלדו לא אכפת לו. אדיש.

וגם לא מפרגן.

חוטא!!!!

הטורניר לזכר גשימוב: ממדיארוב בק-טו-בק
מכביזם

105 Comments

עמית פרוסנר 2 במאי 2017

המהפך שהוא עשה מלהיות לואיס פיגו משודרג לגרד מילר משודרג זה משהו שאין לו אח ורע בכדורגל.
מסתבר שגם להבנת המשחק הפנומנלית שלו אין הרבה מתחרים.
ענק שבענקים.

ר.בקצה 3 במאי 2017

אין ספק, אשף המיקום.

אני בא מקטמון 3 במאי 2017

אין לא היה ולא יהיה אשף מיקום כמו שוקו נומדר…

Yavor 3 במאי 2017

ניר מנחם…

זיזו 2 במאי 2017

He can do it on a cold rainy night in stoke

יואב 2 במאי 2017

ובנוסף לחטאים והאדישות, אנחנו מדברים על שחקן סופר קבוצתי. בושה!!!

אייב 2 במאי 2017

סתם במזל. הראשון בנבדל, השני טעות של לואיז והשלישי כי אתלטיקו רצה להתקפה.
לריאל בכלל עדיף בלעדיו, יש לה סקוררים אדירים כמו מוראטה.

דנידין 3 במאי 2017

ובן אל הוא בכלל הכישרון האמיתי בצמד

באבא ימים 3 במאי 2017

התכוונת לבנזמה

אמיתי 2 במאי 2017

לפני הגול השלישי וכלקח מהקלאסיקו הוא ירד לעשות הגנה (!!).. עדיין סיים את המהלך עם שער.
רונאלדו כיום פחות מהנה לצפייה מבחינת כדורגל ואולי גם כדורגלן פחות "שלם". אבל הוא הכי יעיל
שהוא היה בקריירה. וריאל היא כנראה הקבוצה הכי יעילה שיש. כפפה ליד

אביאל 3 במאי 2017

לא צ׳לסי ?

אמיתי 3 במאי 2017

צ׳לסי זה נטו מזל (-:

אסף כלשהו 3 במאי 2017

בעיניי הוא הרבה יותר מהנה לצפייה עכשיו. הוא הוסיף לרפרטואר היכולות שלו גם חכמת משחק וזרימה עם ההרמוניה הקבוצתית שהיתה קצת חסרה לו לפני כן, ושכלל (אם אפשר היה בכלל) את המיקום שהיה גם ככה יוצא דופן. והוא עדיין נוגח היסטורי ופינישר היסטורי ואני חושב שהוא הולך ומקבע את עצמו, ככה כהטבת משנה, גם כאחד מחלוצי המטרה הגדולים בהיסטוריה. בלי שהתכוון..
בתור אוהד ליברפול (וכמו כן תומך בכל קבוצה שהיא לא בארסה או ריאל בספרד) לא אהבתי את רונאלדו אף פעם אבל תמיד ידעתי שהוא שחקן גדול. בשנים האחרונות, וביתר שאת מאז היורו, אני גם מתחיל לחבב את הבנאדם. אין לו כבר פריצות סוחפות כמו בעבר אבל הוא עשה את הדבר ששמור רק לגדולים בהיסטוריה- הוא התאים את עצמו לשינויים הפיזיוליגיים שבאים בעקבות ההתבגרות ועדיין נשאר הטוב בעולם בתחומו (כמו אחד, מייקל ג'ורדן). אני חושב שחלק מזה קשור לעובדה שההתבגרות שלו גרמה לו לקצת צניעות שזה כנראה היה החיסרון הבולט שלו בעבר, ובנוסף לזה מאז היורו הוא נראה הרבה יותר נינוח ושקט, כאילו הוא כבר לא צריך להוכיח כלום ומשחק רק בשביל הכיף. זה תמיד נפלא לראות אגדות בשלב הזה של הקריירה שלהן (זידאן כמעט הביא לצרפת עוד מונדיאל ב- 2006 מהעמדה הזו), ורונאלדו הוא בהחלט אחד כזה.

צור שפי 3 במאי 2017

מסכים עם כל מילה, למרות שזה לא קל לי כאוהד אתלטיקו.

אמיתי 3 במאי 2017

קונפורמיסט

אמיתי 3 במאי 2017

ביונייטד וגם רוב התקופה במדריד הוא היה יותר מעורב במשחק. אני בטוח שהוא ירד בנגיעות בכדור. שנית הנאה זה סובייקטיבי. כשהוא גם פרץ באגפים גם ליהטט וגם בעט היטב מרחוק הוא היה ספקטקולארי. היום הוא עושה בשתיים שלוש נגיעות מה שפעם היה עושה בעשר. לי היה יותר כייפ לצפות בו כחלק יותר משמעותי מהמשחק הזורם

Guss 3 במאי 2017

אני מסכים, אבל עם הערה – את השינוי הוא עשה עוד לפני שהגוף התחיל להגביל אותו. יכול להיות שהוא חשב מראש על להתכונן לשלב השני בקריירה, אבל אני חושב שזה לא זה – הוא פשוט הבין שהדריבל מגביל אותו, זה הופך להיות הפתרון הקל בדיפולט. הוא שיפר את המסירה והבנת המשחק מול שאר השחקנים, הוא שיפר את התאוצה והזינוק על חשבון הגמישות והזריזות, ועוד. הוא פשוט שחקן יותר שלם, יותר מפחיד עכשיו.

איתן 2 במאי 2017

אנו קצת חוטאים לאמת,מה שאנחנו משליכים על אדם הוא כמובן ממה שמוצג לנו על כר הדשא וממה שהפרשנים מנסים למכור לנו, ייתכן שרונאלדו אדם מאוד נחמד נותן בסתר(לגברים) וגם למטרות צדקה ,לפחות זה לפי הראיונות שהיו איתו, למרות שבמפגשים עם נבחרת ישראל הוא פשוט סלד מהתקשורת המקומית-אז אולי הוא כן יודע למי להיות נחמד…טוב נו במעמדו בעולם הכדורגל מותר לו שיהיו לו מניירות.

מה שכן הוא פשוט השתבח עם השנים והוא פינישר ענק,עדיין מבחינת יכולת הגמד הארגנטיני עולה עליו ב2 רמות-כי גם עוד 100 שנה לדעתי לא יהיה שחקן כזה.

כמו גם שתמיד טוב שרונאלדו שחקן מאוד נמוך והשופטים לא מצליחים לשים לב שהוא בנבדל,כמו שהיה בשער ה1 היום וכמו 2 השערים נגד באיירן—בריאל לא צריך להשקיע כסף ברכישת שחקנים,הם פשוט צריכים לרכוש שופטים! לא ייאמן המחדלים האלה.

ספציפית בהתייחס למשחק: סימאונה שהוא טקטיקן מעולה התפלאתי שהוא עלה עם גאמיירו,שידוע שהוא שחקן ספסל מעולה,אך לא שחקן הרכב-הוא צריך 4 מצבים כדי לכבוש, ריאל שיחקה עם 4 בקישור-מודריץ קאסימירו קרוס ואיסקו שמנגד היו רק גאבי(המזדקן)סאול וקוקה – מה שגרם לשליטה אבסולוטית של ריאל במרכז המגרש…

ממי שהופתעתי דווקא זה לוקאס שלא פישל רבות מול מרסלו ורונאלדו,אך לאתלטיקו היה רק את אגף שמאל להתקיף ממנו ללא אגף ימין…
סימאונה שיחק פתוח מדי חטף על כך,כמו שראינו בנזמה יודע לבזבז הזדמנויות אבל רונאלדו הוא פשוט מספיק מספיק מצב אחד כדי שהכדור יהיה ברשת

עדיין לא כוחות כשיש לך שחקנים שחקני ספסל כלכך יקרים על הספסל…לפחות אתלטי יכולה להתעודד שיש לה שחקנים צעירים מבטיחים, ויחד עם רכש טוב בקיץ היא עוד פעם יכולה לנסות ולאיים על הגדולות- זאת כל עוד אם יידעו להשאיר את גרייזמן ולא יענו לשיחות טלפון\פקסים ממוריניו.

טיפה סרוחה 3 במאי 2017

לא היה נבדל בשער הראשון שלו.היה נבדל בהרמה הראשונה שהורחקה ובהרמה השנייה הוא כבר עמד בסדר

ק. 3 במאי 2017

טיפה, מה שאתה מתאר הוא נכון, השאלה היא, ואולי יש כאלה שמכירים את הניאנסים האלה טוב יותר, אם המשחק אמור להעצר אחרי מסירה לשחקן בנבדל שלא הגיעה ליעדה

טיפה סרוחה 3 במאי 2017

הניואנס הוא אם השחקן שנמצא בנבדל הפריע לשוער או המגן היריב.ממה שראיתי לא היתה הפרעה שלו והוא לא השפיע על המהלך אז לא אמורה לבוא שריקה.

ק. 3 במאי 2017

השאלה אם המשחק היה אמור להעצר בהגבהה הראשונה גם אם לא הגיעה לרונאלדו

אלי 3 במאי 2017

והתשובה היא לא.
לפני כמה שנים התשובה היתה כן אבל אז שינו את החוק.

ק. 3 במאי 2017

אוקיי. תודה

איתי 2 במאי 2017

בערוץ הספורט הראו הערב קליפ עם מאה שעריו בליגת האלופות. שם רואים ריטואל שחוזר על עצמו בגולים בריאל מדריד:
1. רונאלדו מבקיע (נכון גם לשערים ביונייטד)
2. כרים בנזמה מבשל

זו קצת הזדמנות לנקות את הלכלוך המקצועי שבנזמה סופג לאורך השנים בבלאנקוס. אז ככה – אני לא חושב שיש עוד חלוץ שהיה מסתדר עם רונאלדו לאורך כל כך הרבה בזמן כשהוא בשיאו. ראינו את היגוואין שהתחיל לפרוח ומלחמות האגו של ושל כריסטאנו על המגרש. ריאל ככקבוצה הפסידה המון מהיריבות הזו. ואילו בנזמה בשלו, ממשיך לנוע המון, לעשות עבודה שחורה ובעיקר ממשיך למסור כשהחלוץ לידו במצב יותר טוב. אז נכון – הוא מחמיצן לא קטן. אבל העובדה שכל מאמני ריאל מדריד ממשיכים לפתוח איתו לאורך השנים אומרת הרבה. אני רק לא מבין למה הפרשנים לא רואים את זה.

איתן 2 במאי 2017

גם כששניהם נאבקו על אותה חולצת הרכב טענתי וגם כיום, שהיגוואין שחקן יותר טוב מבנזמה,והיה נותן גם תפוקה טובה יותר.
אך לך תדע מה עבר לקברניטי המועדון בראש,הם שיחררו גם את רובן,אוזיל,סנצ'ס,די מריה.

ייתכן שעם היגוואין ריאל היו נותנים פייט יותר טוב לבארסה מאשר לראות אותם לאורך איזה 7-8 שנים לוקחים כל שנה מס' תארים

ג׳ימי 3 במאי 2017

סנצ׳ז מעולם לא שיחק בריאל.
לגבי השאר שהזכרת, אי אפשר להשאיר שחקנים בסדר גודל כזה להיות שחקני ספסל, בגלל זה גם חאמס כנראה יעזוב בקיץ.
בנזמה אוברייטד, נתן כמה שנים יפות אבל לא יותר מזה. זיזו מחזיק ואוהב אותו, אבל מוראטה טוב ממנו וכובש כמעט בכל משחק שהוא עולה.

איתי 3 במאי 2017

כגולר הוא אוברייטד, בשאר האספקטים הוא נפלא לדעתי. בכל מקרה – מה שהפיל את ריאל זה בטח לא כמות הגולים שהיא הבקיעה, אלא יריבה היסטורית ומשחק הגנה שלעתים היה על גבול השערורייתי (טעימה משניהם קיבלנו בהתקפה האחרונה של הקלאסיקו לפני עשרה ימים).

איתן 3 במאי 2017

לא יודע למה עלה לי הוגו סנצ'ס לראש.
נכון אלכסיס לא שיחק בריאל

איתי 3 במאי 2017

לא יודע, יכול להיות שהיגוואין גולר יותר טוב, אבל חוסר הפרגון ביניהם היה בולט ומכעיס. בכל מקרה אני לא רואה שום קומבינציה שהיתה יכולה לתת פייט טוב יותר לבארסה – שמה לעשות – פשוט הייתה בספירה אחרת.

איתן 3 במאי 2017

יותר נכון חייזר ארגנטיני,שצריכים להגיד תודה שאנחנו בעידן שאפשר לשדר להמונים את האומנות שהוא עושה כי אחרת אף אחד לא היה מאמין שאפשר לעשות את מה שהוא עושה.
כמו גם השילוב שלבוסקטס,צ'אבי,אינייסטה שהיה תיאום אדיר בינהם גם בקבוצה גם בנבחרת,יחד עם מסי(ועוד פינישר לידו-הנרי\סוארז\אטו),כל שאר מסביב יכולים גם להיות נגרים ועדיין הקבוצה תרוץ.

דווקא היגוואין בתחילת דרכו בריאל שיחק כקיצוני שמאלי ולא חלוץ חוד אז השילוב עם רונאלדו היה יכול להיות טוב מבחינת הרוטציות במקומות בינהם,הרי אתה מחזיק חלוץ כדי לתת שערים בעיקר.
טוב נו אני חייב גם להגיד שאני די שונא את בנזמה בגלל האופי שלו,וכל מה שהוא עשה בנבחרת צרפת:סחט שחקן לנבחרת,לא שר את ההמנון,ואמר שהיה מעדיף לשחק בנבחרת אלג'ירה.
בכל מקרה לדעתי,בראיית משחק,משחק ראש,משחק ב2 רגליים,סיבוב מהמקום,להיות שחקן פיבוט ומן הסתם בכיבושים-בכל אלה היגוואין יותר טוב-כמו גם שהוא כבש 37 שערים בנאפולי הקטנה,ולא בקבוצה הגדולה בעולם שמתעללת בקטנות לאס פאלמס אלאבס וכדומה.

דיזידין 3 במאי 2017

אם לא כתבת את האותיות פ ו י ו ל – לא כתבת על בארסה הגדולה

επτά 3 במאי 2017

בנאפולי היגוואין היה האיש הראשי. בריאל בנזמה נאלץ לפנות מקום ולוותר על דברים לטובת רונאלדו. ספק אם הוגן להשוות אותם מבחינת מספרים. לא יודע אם בנזמה היה מגיע ל-37, אבל אני חושב שהוא (כמו כמעט כל חלוץ אחר בעולם) היה מגיע למספרי קריירה לו קיבל הזדמנות להיות האיש הראשי בהתקפה של קבוצה של סארי (פלוס-מינוס המוח ההתקפי המוביל כיום ביבשת יחד עם ז'ארדים). מספיק להסתכל על המספרים של מרטנס – שחקן שהעביר את כל הקריירה שלו באגף ובגיל 29 התבקש לעבור לשחק בשפיץ כי מיליק קרע את הרצועות – ואיכשהו כבש 22 שערי ליגה.

מעיין אוהד מכבי 3 במאי 2017

זה פשוט מאוד – מדובר בכדורגלן שעובד הכי קשה. בשורה אחת עם בריידי, ג'יימס ויתר הגדולים מבחינת מוסר עבודה.
אין אספקט אחד במשחק שלו שהוא פחות ממעולה.

tazza 3 במאי 2017

לא נכון, ייני טוב ממנו בתור שוער!

אבו צ'יצ'ריטה 3 במאי 2017

אני ממש לא בטוח

דוד 3 במאי 2017

מעניינת הנקודה שאתה מצביע עליה, התופעה של רונאלדו כאינדבידואל. כולנו אוהבים סופר סטארים, אבל על פי רוב נזכור תמיד איפה הם שיחקו, ולאיזה קבוצה הביאו תארים. את מסי נזהה עם בארסה ואת פלה עם ברזיל.
רונאלדו בודד במקום שלו. הוא עומד שם לגמרי לבד. הצלחותיו לא עולות תמיד בקנה אחד עם הצלחת הקבוצה, או שהן לא נובעות ממנה, תלוי איך מסתכלים. לפעמים אנחנו שונאים אותו כי אנחנו לא יודעים איך לפענח אותו. האיש הבודד.

איתן 3 במאי 2017

לא לגמרי מסכים.
רובן גם הביא תארים בכל קבוצה שבא היה , אותו דבר גם לבנדובסקי,כך גם רונאלדו הברזילאי…ויש עוד הרבה דוגמאות.

יואב 3 במאי 2017

רונאלדו תמיד יהיה אהוב עלי, שנות השיא שלו ושל רוני היו מהמרגשות שידעתי כאוהד יונייטד. אומנם לא תינוקות באזבי או הקלאס 92 של פרגי אבל לא כל כך רחוק מזה במהות. שחקנים צעירים ומדהימים שנהנים מהמשחק שלהם.
יחסי האב בן עם פרגי, התשוקה, הגדילה וההתקדמות שנה אחרי שנה..שד אדום ומהמעולים שהיו.

דיזידין 3 במאי 2017

אצלי רונאלדו הוא הקובי בראיינט של הכדורגל. מכונות מושלמות וקטלניות.
שונא את שני הבני זונה. וככל שהם יותר טובים, והם יותר טובים, שונא אותם יותר.

צביקה 3 במאי 2017

כרגיל השופטים לצד הספרדיות.

בני תבורי 3 במאי 2017

אז באיזה שלב בדיוק סימאונה גאון?

ניק 3 במאי 2017

בשלב שבו קבוצה עלובה (היסטורית) כמו אתלטיקו מגיע לחצי גמר רביעי בחמש שנים בליגת האלופות, מפסידה 3-0 לריאל מדריד וזה נחשב להפתעה לא קטנה

ק. 3 במאי 2017

סימאונה גאון. וגם טקטיקן ומוטיבטור על.
המהפיכה שעשה באתךטיקו מאז שהגיע לא פחות ממדהימה – בעיני בפער "מאמן התקופה" (נניח 5 שנים אחרונות).
ואז אפשר גם לציין שזידאן עשה לו אתמול נוקאאוט. מעבר לגולר הענק כל הקבוצה עבדה מעולה ואתלטיקו כמעט ולא הגיעו למצבים. אחרי שביקרו את משחק ההגנה של ריאל אתמול הוא היה מעולה בכל החלקים (גם החזרה של וראן עזרה), כולל חיפויים, מלכודות על הכדור, יחד עם היציאה המהירה קדימה שתמיד הייתה שם ועיבוי מרכז השדה שציינו קודם.
אז כבר אפשר להשמיץ את סימאונה בגלל משחק אחד בחצי גמר שלישי בארבע שנים (בארסה עם אחד)?

ק. 3 במאי 2017

תגובה לבני

בני תבורי 3 במאי 2017

ק.
תודה על התגובה. מה שסימאונה עושה באתלטיקו ראוי לכל שבח, הוא מאמן מצוין ומוטיבטור-על. גאון הוא לא כי גאון מתגבר על פערים זניחים של תקציב למשל. אם ההגנה שלו, שהפכה להיות שם דבר בכדורגל העולמי, קורסת מול שחקן-על אחד, אז הוא לא גאון. בכלל, בוא נשאיר את הסופרלטיבים חסרי האחריות וניצמד לעובדות ואלה בלבד בהחלט מספרות בשבחו של סימאונה.

no propaganda 3 במאי 2017

בני, אז מי כן גאון מבין המאמנים?

בני תבורי 3 במאי 2017

האחד שהיה כבר פרש, אלכס פרגוסון.

no propaganda 3 במאי 2017

תשובה מעניינת.
פרגוסון באמת גאון אבל יותר בלהיות מנג'ר ולא מאמן פר סה.

מה עם מיכלס או סאקי?

בני תבורי 3 במאי 2017

כבודם במקומו מונח. יתכן ופרגוסון היה יותר מנהל מאשר מאמן אבל הוא זה שבחר את המאמנים שעבדו בשבילו והוא זה שלקח רצף בלתי נתפס של אליפויות עם שלוש שושלות שונות.

no propaganda 3 במאי 2017

אין בינינו חלוקת לגבי פרגוסון.
פשוט זה משאיר את תפקיד המאמן קצת יתום מגאונים :)

עומר 3 במאי 2017

פרגוסון גם ספג שלושער מרונאלדו… ועוד באולד טראפורד! ועוד ברבע גמר ולא בחצי כמו סימאונה!
והופ נפלה לך התאוריה…
מה הקשר לסימאונה גאון או לא בחייאת רבאק? הפסידו משחק מול קבוצה מעולה בתצוגת יעילות של שחקן מעולה. יכול לקרות…
הבנאדם לקח מועדון בינוני והפך אותו לאימפריה… במונחי כדורגל הוא גאון, ואם לא גאון אז פנומן.
מאמן העשור מבחינתי.

ק. 3 במאי 2017

ציינתי גם שבמשחק הזה הוא נוצח טקטית. עדיין להגיד ששחקן אחד (ההוא עם הרגל המסיימת ) ניצח אותו זה לחטוא לעובדות ולעבודה של חבריו לקבוצה שהביאה אותן למצבים האלה.

אגב ההגדרה שלך לגאון, זה בדיוק מה שהוא עושה באתלטיקו וגובר על סגלים עדיפים ויקרים בהרבה.
לא חייבים להדביק לו את השם גאון אבל גם לא להקטין אותו על בסיס הכינוי הזה.

רועי 3 במאי 2017

כתב מישהו אולי אצל עמית ל. שהוא לא כזה גדול.
קריאת המהלכים שלו פשוט מדהימה, הוא פשוט יודע לאן להכנס , והעוצמה והדיוק פשוט מדהימים.

ר.בקצה 3 במאי 2017

היכולת הפיזית שלו בירידה, אין ספק.
מבחינת מיקום, הוא אכן אשף.
בנוסף, הקבוצה עובדת בעיקר בשבילו.

ק. 3 במאי 2017

מסכים עם ר. הגדולה של זידאן היא שהקבוצה מוכוונת לניצול המיומנות על של המיקום והקליניות שלו ולא דורש ממנו דברים שעשה על הכנף באולד טראפורד

אלי 3 במאי 2017

אני לא מבין, הכל מדהים אצלו אבל הוא לא כזה גדול?
גדול מי שכתב את זה.

אריק 3 במאי 2017

נראה אותו במשחקים גדולים.

ניק 3 במאי 2017

מדהים! 8 שערים ב3 משחקים נגד הקבוצה עם ההגנה הכי טובה באירופה העונה (סטטיסטית) ונגד קבוצת ההגנה (בפועל) הכי טובה באירופה ב5 השנים האחרונות.
אין לי כוח לבדוק נתונים מדוייקים, אבל רונלדו הבקיע בבערך 90% משלבי הנוקאוט ששיחק בהם ב9-10 שנים האחרונות.

רומן 3 במאי 2017

מכונת שערים יעילה ביותר.
יחד עם זאת, אני לא בטוח שאני מסכים לניתוח המקצועי, אני חושב שיש עוד הרבה שחקנים בעולם שאם תשים אותם בעמדה שכל ריאל משחקת עבורם הם יכבשו בצרורות

אריק האדום 3 במאי 2017

וכל שחקן שמגיל מאוד צעיר תבנה סביבו את ברצלונה ואת שיטת המשחק והרכש יכבוש בצרורת… (חגגו לו 500 השבוע)

Guss 3 במאי 2017

רומן, גם אתה וגם ר. בקצה כתבתם שריאל משחקת עבור רונאלדו, וזה פשוט לא נכון. היה אפשר לראות אתמול שרוב ההתקפות לא עוברות דרכו ולאו דווקא מסתיימות אצלו. מרסלו, קרבאחל, ומודריץ' משמעותיים הרבה יותר למשחק ההתקפה של ריאל, ומספר השחקנים שהתקפה יכולה להסתיים עם ניסיון בעיטה/נגיחה שלהם הוא גדול. יונייטד, למשל, עבדה רוב השנה בשביל זלאטן. יש סוג מסוים של התקפות שרונאלדו הוא איש הקצה של ריאל – בעיקר כששחקני האגף מושכים אליהם בלמים ומרווחים את הרחבה, אז רונאלדו מוצא את השטחים הפתוחים שם הוא יכול לתת את הגול בנגיעה או נגיחה. אבל זה ממש לא הטקטיקה היחידה של ריאל

רומן 3 במאי 2017

שמע, אני מת על רונאלדו ככה שאין לי משהו רע להגיד.
אבל רונאלדו הוא האיש שמתמקם תמיד במקום שסביר שאליו ילך הכדור הקל בהתקפה.
זאת אמרת בנזמה הולך יותר למקומות שמהם מוסרים ורונאלדו הולך למקומות שמהם כובשים.
כדורגל משחק קבוצתי, רונאלדו ממלא את התפקיד שלו נהדר, אבל השחקנים מסביב עשים עבודה לא פחות טובה.
ואם תגיד לי רומן, קח שחקן אחד מריאל ושים אותו אצלכם בקובצה בדשא בימי שישי, אני לא מתבלבל לרגע ולוקח את לוקה מודריץ'.
אינסטנט, בלי לחשוב.

Guss 3 במאי 2017

אני את מרסלו :)

Guss 3 במאי 2017

אבל ברצינות – מה שאתה מתאר נכון, אבל הוא נכון רק לבערך רבע מההתקפות שריאל בונה. יש לפחות 3 מהלכים אחרים שלא פחות נפוצים בהתקפה של הבלנקוס, בין היתר: העברת הכדור לבנזמה כאיש המטרה, בין אם הוא עם הגב לשער, או אם הוא נכנס לתוך הרחבה ורונאלדו הוא זה שמוסר מהאגף; פינוי שטחים פנויים בין קו הרחבה לאזור ה-20 מטר ליצירת מצבי בעיטה מרחוק לקרוס, מודריץ', ובייל; פינוי שטחים בפינות הרחבה לפריצה אלכסונית אל תוך הרחבה מהאגף (מרסלו, בייל, קרבאחל, בייל, אסנסיו).
אז אם 25% מהמצבים נבנים לרונאלדו (לא מדדתי ואין לי סטטיסטיקה, אני משער לפי מראה העין של לא מעט משחקים מהתקופה האחרונה), קשה לומר שריאל משחקת עבורו. מה שיותר נכון לומר הוא שיש לו אחוז ניצול מצבים מרשים ביותר

אמיתי 3 במאי 2017

שניכם טועים. בצכונה רק רונלדו. לקבוצה מיקצוענית (בלי להעליב את רומן והחברה) מודריץ׳

רומן 3 במאי 2017

אז למה להעליב? אמרתי מודריץ' גם

אמיתי 3 במאי 2017

רמזתי שאתם לא מקצוענים..

רומן 3 במאי 2017

אהה חח, קליטה קשה היום.
איך אמר פעם אברם גרנט – "מי שרוצה לראות מה זה תשוקה אמיתית, לחימה ומחויבות טוטאלית למשחק, שיבוא לראות את הזקנים משחקים בימי שישי"

אמיתי 3 במאי 2017

לצטט את אברם בהקדר של כדורגל זה להקטין אותו. הכדורגל זה רק כלי. מדובר באלכימיסט של אנשים ומילים. הודיני בן ימינו. האיש מפסל במציאות..

פרילי 3 במאי 2017

אם כבר מדברים על מודריץ אני עדיין חושב שאם הוא לא נפצע בעונה שעברה ריאל כנראה לוקחים אליפות, ואכן רונאלדו כבר לא עושה דירבלים ושטויות באגף ( תמיד אהבתי בו את זה) הוא הרבה יותר קבוצתי עכשיו, מבחינת שערים זה אותו דבר קשה להאמין איך אפשר להישאר על אותו ממוצע מטורף כל כך הרבה זמן, רק מסי עושה את זה ואני שמח שייש תחרות בניהם לפי דעתי זה טוב לכולם. בכל מקרה שריאל רואה ליגת אלופות היא הופכת למפלצת בליגה היא משחקת בהילוך שני רוב הזמן.

z 3 במאי 2017

אני הייתי לוקח את רונאלדו

ר.בקצה 3 במאי 2017

לא הייתי מתייחס למשחק אתמול כדוגמה מייצגת-
כפי שכתבת, הפעם שותפו יותר שחקנים במשחק ההתקפי של ריאל.
בדר"כ, המשחק ההתקפי של ריאל מבוסס על הגבהות שבלוניות מהאגפים שמיועדות לרונאלדו (במשחק "חי". בבעיטות נייחות מחפשים את ראמוס), שליחת כדורי עומק מחצי המגרש של ריאל לרונאלדו לאחד על אחד שלו, או אחד על שני בלמים (לא עובד- כבר אין לו דריבל). פסים לתוך הרחבה, שוב לכיוון רונאלדו, או כפי שציינת, מסירה לבנזמה עם הגב לשער, כדי שיסתובב על המקום, או ישאיר כדור ל…רונאלדו. ריאל כמעט לא בועטת מחוץ לרחבה, או לפחות לא ביחס ליכולות הבעיטה מרחוק של שחקניה.
ה- בעיה בה"א הידיעה של ריאל, ולצערי היא תימשך גם בעונה הבאה, היא שהיכולת של רונאלדו כבר לא תואמת את המעמד הדומיננטי שלו בקבוצה.
עוד פיקנטריה- לדעתי זהו המשחק הראשון העונה שרונאלדו הצליח לעבור שני שחקנים בדריבל.

רומן 3 במאי 2017

לגבי בדריבל.. רונאלדו היום חלוץ מרכזי, אין לו צורך בדריבל, זה לא התפקיד שלו היום. אני חושב שגם פיפו אינזאגי בכל הקריירה שלו לא עבר שחקן.. זה היופי בכדורגל זה משחק קבוצתי שצריך להיות משוחק עם הרבה שכל

ר.בקצה 3 במאי 2017

אם אין צורך, שלא ימסרו לו לדריבל…
שוב, האיש הוא אשף המיקום. הוא כבר לא יעיל מחוץ לטווח 35 המטר משער היריבה.

אלעד כץ 3 במאי 2017

אם ריאל בבעיה כשהיא לוקחת אליפות ומגיעה לגמר הצ'מפיונס, מה יקרה כשהיא תהיה טובה?

ר.בקצה 3 במאי 2017

עוד לא לקחנו אליפות, ולגמר הצ'מפיונס אפשר להגיע גם עם יכולת יותר מלהיבה, ואפילו לקחת אותו (תודה, דון קרלו). מי יתקע לידינו שבשנה הבאה ברסה תזרוק לפח כל מיני נקודות כפי שעשתה השנה?

יואב 3 במאי 2017

לא, אין הרבה כאלה. אין בכלל.
מה זה עובדת בשבילו? הוא כובש את כל סוגי השערים. חלוץ מעולה יכבוש יפה בריאל. לא כמו רונאלדו.

ק. 3 במאי 2017

זה נכון. לא סתם עונות חלוצים שנחשבו מצויינות בכל קבוצה, כולל ריאל ובארסה, נעו סביב 20-30 גולים בעונה.
ואז באו מסי ורונאלדו ופשוט לעגו למספרים האלה. ובאופן עקבי

יואב 3 במאי 2017

בדיוק.

צור שפי 3 במאי 2017

לא הופתעתי לצערי. אתלטיקו מעבר לשיאה כבר מאז הגמר בשנה שעברה במילאנו ובמהלך כל העונה הנוכחית. ש בכל זאת גבול למה שניתן לעשות לאורך זמן כדי לשמור את הקבוצה ברמת הריכוז והאינטנסיביות המטורפת שראינו ממנה בשנים האחרונות. זו אפילו לא שאלה של פערי תקציב אלא של היכולת האנושית לשמור על מתח גבוה כל הזמן. כתבתי כאן כבר בעבר שהקבוצה הזו היתה שווה מכסימום רבע גמר (שזה מדהים לכשעצמו בהתחשב בהיסטוריה הלא כל כך רחוקה שלה), העליה לחצי השנה היא בונוס בגלל היריבה הממוזלת (שגם אותה עברנו בקושי) ולדעתי אתלטיקו היתה מודחת בוודאות גם נגד יובה ואולי גם נגד מונאקו. בני צודק כשהוא מייחד את התואר ״גאון״ לפרגוסון כי הוא ידע להניע את תהליכי ההתחדשות הכל כך חיוניים תוך כדי שימור הקבוצה בצמרת. לא מכיר אף דוגמה אחרת וצריך יהיה לראות אם סימאונה, מאמן ענק בכל קנה מידה, יהיה מוכן להתמודד עם אתגר כזה או יעדיף להתחיל מחדש במקום אחר.

גור אילני 3 במאי 2017

הטעות של אתלטיקו היתה לדעתי להילחץ ולהיגרר למשחק המהיר של ריאל. הם מאד רצו שער חוץ, אבל זה הגיע למצב של הפקרות שהלכה והתגברה. המון טעויות במסירות בקישור שהפכו להתקפות נגד, במצבים האלה שתי הקבוצות טובות אבל לריאל יש פינישר. מה טורס עשה אתמול על המגרש ואיך הוא היה אמור לעזור בסוג כזה של משחק זו שאלה שהיה מעניין אותי לשאול את סימאונה.

אמיתי 3 במאי 2017

מבין תנקודה על טורס אבל הוא הכניס גם את גאיטן איתו. קיווה למתפרצות כי לא ראה מצב להשתלט על מרכז המגרש

שי 3 במאי 2017

לטורס יש קור רוח והניידות שלו מאלצת את ההגנה שמולו לקחת לקחת צעד אחורה ולהיזהר מכדורים ארוכים. אמנם הוא נתפס בשבע עשרה נבדלים במשחק ממוצע, אבל זאת לא הפעם הראשונה שסימאונה הולך עליו במשחקים גדולים. כנראה שהשטחים שהוא פותח שווים את זה. הוא גם כובש יותר במדריד מאשר בצ'לסי/מילאן – לא בכמויות אבל מספרים הגיוניים לחלוץ מחליף בשלהי הקריירה…

אורי 3 במאי 2017

*מבוסס על 3 משחקים אחרונים במפעל ספיצפי
*כאשר בינהם מופעי החמצות במאני טיים במפעל אחר
*בעונה הגרועה שלו בעשור האחרון

אלכס ל. 3 במאי 2017

זאת בדיוק הנקודה. ככה נראית העונה הגרועה שלו.

S&M 3 במאי 2017

הכישלון הכי גדול של פרגוסון בכל ימיו ביונייטד, היה שהוא לא מצא את הדרך להשאיר את רונאלדו.

מידת האשמה בכישלון לא רלבנטית. יכול להיות שפרגוסון ניסה הכל. יכול להיות שהבעלים מאוד רצו. אבל כישלון הוא כישלון.

אמיתי 3 במאי 2017

איך משהו בלתי נמנע הוא כישלון?

אלי 3 במאי 2017

כי מה שקשה עושים מייד ומה שבלתי אפשרי לוקח קצת זמן.

אמיתי 3 במאי 2017

משפט של סרס״פים. לא של גנרלים

גל ד 3 במאי 2017

להבנתי הוא מגיע מנאס"א. אבל יכול להיות שזו סתם שמועה.

אמיתי 3 במאי 2017

יותר גרוע. משפט של צרפתים..

dk 3 במאי 2017

פרגוסון להרגשתי תמיד העמיד את הקבוצה מעל הכל ככה שכל שחקן הוא בר החלפה במקרה הצורך.
קרה מה שקרה וצריך למצוא מחליף לכריסטיאנו ויונייטד המשיכה לזכות באליפות גם אחריו, אם כבר הכישלון של פרגוסון הוא שלא מצא לעצמו מחליף ראוי (לא שזה אפשרי אבל עדיין…)

טל המנצ'סטרי 3 במאי 2017

כישלון? גדולה של פרגוסון!
למה גדולה? כי הוא הקשיב לרחשי הלב של רונאלדו, שחרר את הבן האהוב, הכין אותו הכי טוב שאפשר לחיים שמחוץ לצמר גפן המשפחתי של יונייטד.

אריק האדום 3 במאי 2017

He created a monster

טל המנצ'סטרי 3 במאי 2017

אבל הוא לא מגיע למשחקים גדולים, לא יודע, ככה תמיד אמרו עליו ומה זה משנה שכבר בגיל 19 הוא היה איש המשחק בגמר גביע אנגלי…

ושוב תודה לפרגי, חבל שלפוגבה לא היה שכל להקשיב לו כשהיה בן 18, יכול היה להיות היום במקום אחר מבחינת שכל כדורגל ובגרות.

MOBY 3 במאי 2017

לא יודע לגבי "השאלה".
בבחירות בשכונה הוא הראשון שאני בוחר שישחק בשבילי (השני סוארז ואפילו איברהימוביץ כשיר ובכושר לפני הפ(רע)שוש) את מסי ונימאר אני מכסה עם שוער איטלקי ותיק.

Gil - Zimbabwe 3 במאי 2017

החטא של רונאלדו שהוא בא לעבוד כל שאר הכוכבים (כולל מסי) באים לשחק.

רותם 3 במאי 2017

או!

רותם 3 במאי 2017

אוי נהדר!

אבו צ'יצ'ריטה 3 במאי 2017

סתם התלהבות. איך אומרים, חוץ מהשלושער (הזה, הקודם..) הוא לא עשה הרבה

אמיר 3 במאי 2017

נראה אותו במשחקים הגדולים… אלה ששווים 3 נק ולא משנות את הטבלה
הדאבל בדרך

brt 3 במאי 2017

איזה כייף שאנו נמצאים בזמן שחוזים באגדות האלו
בכל משחק אפשרי
חבל שאין עוד חוטאים כאלו (:

Comments closed