להפסיק את הרכש

מה שיונייטד צריכה זה לבדוק אם יש לה מנג׳ר

 

מה שמנצ׳סטר יונייטד צריכה לעשות עכשיו הוא לעצור את הרכש. כמובן לא להיות נוקשה מדי. להודיע למוריניו שקיים סכום של 15 מליון פאונד כדי לקנות שחקן  אם חסר כוח אדם. בפורטוגל והולנד וארגנטינה ימצא יופי של שחקנים בכסף כזה.

אז למה לעצור?

למשל כי רונאלדו לא למכירה וכנראה גם לא מסי.

למשל כי כבר קנו. סגן מלך השערים של הליגה בעונה שעברה. יופי של רכש בלי קשר למחיר. מה יותר טוב משחקן מבקיע מוכח בפרמייר ליג?

אבל הסיבה העיקרית  היא שיונייטד מועדון עשיר כקורח שיכול להרשות לעצמו גם חצי מיליארד פאונדים של רכש. אבל לפני שהולכים למסע גרנדיוזי כזה בואו נראה שהמאמן מתאים. בואו נראה שמתוך דפאי, מרשיאל ומחטריאן לפחות אחד הופך למשמעותי. מוגזם לבקש? בואו נראה שמטואנזבה או פריירה או פוסו מנסה הוא מסוגל לשלב שחקן אחד מהקבוצות הצעירות.  בואו נראה שפוגבה מתחיל לפגוע לפני שנותנים למוריניו לקנות עוד כשרונות בסדר הגודל שלו.

 כי מי שיונייטד צריכה כדי לחזור לגדולתה זה לא שחקן זה או אחר. זה מנג׳ר.  זו המסורת במועדון הזה. הצליח במקומות אחרים? בואו נראה שיש לו את זה ביונייטד.  אין לי בעיה שיוציאו מאות מליונים כדי לבנות את קבוצת הכדורגל הגדולה בעולם. אבל שיבדקו קודם אם המנג׳ר הזה הוא המתאים לעשות זאת.

החומרים מהם עשויה הערצה
קניית נמניה מאטיץ׳

129 Comments

אביאל 25 ביולי 2017

דורפן – אם רוצים לבחון אז צריך להסתכל על העונה הקודמת, שם זה לא בדיוק הצליח אז לא בדיוק הבנתי מאיפה טענות כאלה מגיעות עכשיו, בכל מקרה, שחקנים טובים ישחקו גם תחת מנג׳ר אחר (ראה צ׳לסי, שם הכוכבים הגדולים סיפקו את הסחורה תחת מספר גדול של מאמנים), מסכים לגבי פיתוח של כשרונות צעירים שם זה באמת קשור למאמן, אבל כמו שאנחנו מכירים את מוריניו הוא תמיד מעדיף ציפור אחת ביד.

דורפן 25 ביולי 2017

כי יונייטד מועדון עם מסורת של סבלנות. גם מוייס וואן חאל פוטרו באמצע עונה. אז קדימה להיות לארג׳ים – לתת לו נסיון נוסף. עם אותם שחקנים שרצה לפני שנה.

אריק 25 ביולי 2017

זה קצת מוגזם, ליונייטד דרוש עוד שחקן התקפי את זה מוריניו גילה לפני שנה ועוד מישהו למרכז השדה כי פוגבה והררה זה לא מספיק, לפחות לאחת העמדות קשה למצוא פתרון בתוך הסגל (בחלק ההתקפי בעיניי). אבל מנג'ר יונייטד חייב לתת צאנס לצעירים.
אביאל – לצ'לסי קל יותר אין לה אתוס של שחקני בית שהיא צריכה לשמר האחרון המשמעותי היה טרי ולפניו אלוהים יודע. ולכן מה שנכון לצ'לסי לגבי מוריניו פחות מתאים לגביו ביונייטד.

אביאל 26 ביולי 2017

אריק – לא מאמין באתוסים כאלה, מוריניו הוא לא איש של אתוסים ולא הביאו אותו לשמר אתוסים, הביאו אותו לנצח שבמחשבה שנייה זה אתוס יונייטדי מובהק.

התסכול אצל צ׳לסי ונוער גדול הרבה יותר, גדלו אצלנו שחקנים מצוינים בשנים האחרונות, הנוער בכל הגילאים זוכה באינספור תארים, רק השנה מכרנו את אקה שהוא שחקן פריימרליג לגטימי, את סולנקה לליברפול, את טראורה שלקח את אאיאקס לגמר הליגה האירופית בשנה שעברה, מסתכל ומצער.

דניאל 25 ביולי 2017

עשיר כקורח

צור שפי 25 ביולי 2017

אפרופוhttps://g.co/kgs/to4818

טל המנצ'סטרי 25 ביולי 2017

להסתכל מעבר לכביש ולהיזהר לא להפוך להיות למנצ'סטר סיטי בכל מחיר, אומנם לא השארנו את היד בכיסים בשנים האחרונות בלשון המעטה ועדיין, לא להגיע לקיצון הזה שלהם.

אני מאמין שיגיע עוד רכש, מאטיץ' למרכז השדה. זה גם לא יהיה בזול, מניח שסביב ה 50 וכשצ'לסי ידחקו אותנו לקיר כשיודעים שאנחנו לחוצים, אבל זה כן יהיה שחקן שאפשר יהיה לקדם לידו את מנסה למשל במרכז השדה (אם מוריניו יחליט לקדם אותו משם ולא מעמדת המגן)

אישית לא הייתי נכנס לפאניקה אם גם לוקאקו לא היה מגיע והיינו מחליטים ללכת על ראשפורד כחלוץ המרכזי הברור, קו סבלני וכזה שיגדיר שאנחנו מכוונים לשחק כדורגל שלא כולל בתוכו כדורי גובה ארוכים כפי שראינו כבר לא מעט כאלה לעברו של לוקאקו נגד מנצ'סטר סיטי וריאל מדריד, אבל אני מניח שזו כבר היתה חזירות גדולה מדי מצידי וכאחד שלגמרי לא מתרשם מכל הפרות הנוצצות שמסתובבות להם מחוץ לגדר של האולד טראפורד, לא בכוח צריך לתת להן להיכנס פנימה.

את המסורת, לא מעט ממנה בעטנו עם הפיטורים המוקדמים של מוייס, עם ההבאה של ואן חאל ויד חופשית לזרוק שחקנים שגם אם לא היה השמות הכי גדולים, הם היו השחקנים הכי טובים לסגל שהביא מכל טוב וגם עם העובדה שבעונה שעברה שברנו את שיא העברות על פוגבה, סכום מטורף, זו היתה הצהרה שהנה, אנחנו יכולים כמו ריאל מדריד גם כן, וזה הדבר האחרון הנכון למנצ'סטר יונייטד.

Matipool 25 ביולי 2017

אני בעד! די לרכש ולכיבוש!
שגם מוריניו וגם פפ יראו שהם מסוגלים לפעמים גם בלי שיהיה להם את הסגל הכי עשיר או הכי כשרוני.

טל המנצ'סטרי 25 ביולי 2017

Matipool,

מה עם קלופ?
אומר שלא רוצה להתייחס ליונייטד אבל מתייחס אליה ומתרץ, פגש את סביליה ולא את אייאקס…

הוא מתחיל להרגיש את החום קלופ, הפעם יבקשו ממנו לראות התקדמות גדולה יותר, זה גורם לו לקשקש והיי, הצ'ק על 70 מיליון עבור ואן דייק כבר חתום, כנראה בסאות'המטון ימתחו אתכם עד לסוף אוגוסט.

אריק 25 ביולי 2017

היתה להם עונה דומה הוא אומר. רק בלי התארים… פרט שולי.
יונייטד מאז הפרישה של הסר כבר אספה עם כדורגל מזעזע שלושה תארים.
ליברפול זכתה ב10 השנים האחרונות בתואר אחד – גביע הליגה.
ברור שהוא בלחץ, לפחות קני ידע שלא עוזבים את המשרה בלי תארים. מאז כבר היו שלושה אחרים ו…כלום.

אסף the kop 25 ביולי 2017

הכל נכון
ועדיין, אייאקס זאת לא סביליה וליון היא לא דורטמונד…

אריק 25 ביולי 2017

אתה יכול לנצח רק את מי שמולך ולכל תחרות יש רק מנצח אחד. קלופ לא ניצח תחרות כבר כמה שנים טובות.

Matipool 25 ביולי 2017

אתם לא יודעים שזו השנה שלנו? רק סוגרים עם קייטה וואן דייק והאליפות שלנו כבר במרץ..
ברצינות – קלופ יודע שהעונה צריך כבר יותר קבלות ולסיים בטופ 4 לא יספיק. הוא הציב מטרות בשביל זה ומדובר על סכומים שבעבר בכלל לא חלמנו עליהם. מטרה אחת גדולה הוא כבר השיג ועושה רושם שסלאח ישדרג את החלק הקדמי שלנו. הבעיה היותר גדולה היא החלק האחורי ויש לו שתי מטרות על רק שלקבוצות שלהם יש גם רצונות משלהן.
אם יקרה הנס ושניהם יגיעו בנוסף לסלאח, אני מאמין שנרוץ חזק בליגה ובמפעלים אחרים. כרגע אני לא רואה בתקשורת שיש חלופות אחרות אבל מניח שיש שמות נוספים שמתנהלים איתם מגעים שקטים.
לגבי מה שכתבתי בקשר למוריניו ופפ – אני באמת רוצה לראות אותם לוקחים פעם איזו אברטון או ווסטהאם ולראות מה עושים שם ״המאמנים הטובים בעולם״.

אריק 25 ביולי 2017

מסכים איתך חלקית. לא חייבים אברטון. שינסו לנצח בלי לדרוש קבוצה מושלמת, לשם רונן כיוון. האמת שלשים אותם ביחד בקטגוריה בעניין הזה זה עוול גדול למוריניו. פפ בכלל בעולם משלו במה שהוא דורש כדי להשתתף בתחרות.

jhkj 26 ביולי 2017

סביליה של אז היא הקבוצה הקבוצה החזקה מכל ארבע הקבוצות וכנראה בפער, אף אחת מהקבוצות האחרות לא מסוגלת לפרק את ברסה או ריאל. לא הייתי קורא לזה תירוצים

no propaganda 26 ביולי 2017

דורטמונד דווקא עשתה עשתה את ועוד על הבמה הכי גדולה, לא במשחק ליגה עם חשיבות לא ברורה

jhkj 26 ביולי 2017

קשה להגיד חשיבות לא ברורה, אבל דיברתי על יונייטד-אייאקס-ליברפול-סביליה, דורטמונד באמת חזקים אבל יש בהם משהו מן הלוזריות, לא יודע לקבוע ממי הם חזקים וממי לא.

no propaganda 26 ביולי 2017

במקרה של חצי גמר ליגת האלופוות, לא נראה לי לא קשה כל כך :)
מסכים לגבי לארבע למעלה

jhkj 26 ביולי 2017

דורטמונד של לפני שנתיים, של טוכל, זו השאלה

no propaganda 26 ביולי 2017

גם פה אני בספק אבל זה יותר בכוון

אמיתי 25 ביולי 2017

מסכים מאד. זה לא יעיל וזה לא אנחנו ובהחלט מוריניו צריך להראות עוד שלב בהתפתחות שלו כמנג׳ר. בנאי.
זה גם מסר למי שכן בסגל- יש לכם גב וגם אחריות.
אני לא באמת יודע אם מוריניו נותן את המילה האחרונה ברכש. מקווה שכן.
אגב מרסיאל נתן סלאלום יפה והפוטנציאל שלו צריך להגיע למיצוי השנה. הכנה טובה זו התחלה

JM 27 ביולי 2017

כל קבוצה שמוריניו בא עלייה במהלך הקריירה הוא בנה אותה מחדש.
די עם השטויות והבורות.

JM 27 ביולי 2017

אלייה*

אמיתי 27 ביולי 2017

http://m.one.co.il/Mobile/Article/17-18/1,927,6234,0/295410.html?ref=hp
אפשר גם לקרוא מה הבנאדם אומר בעצמו וגם אם לא מסכימים לא חייבים להוסיף כינויים. זה לא מוסיף כבוד

שלומי 25 ביולי 2017

דפאי?

יותם 25 ביולי 2017

אני פשוט מפחד שהימים בהם שיחקנו כדורגל טופ אירופאי עם כשרונות צעירים ושחקני רכש אלמוניים מאחורנו… אין ספק שכרגע נסתפק באחד מהשניים, ואני לא רואה את מוריניו דוגל בחלק השני.

אייב 27 ביולי 2017

מונאקו? דורטמונד?

איאן ראש 25 ביולי 2017

אני חושב שהציפיות שלכם ממוריניו מוגזמות. לא נראה לי שהוא הולך לסטות ביונייטד מהדרך שהביאה אותו ליונייטד. תאלצו להסתפק באליפות עם רכש גדול ובלי קידום שחקני בית או צעירים.

טל המנצ'סטרי 25 ביולי 2017

דווקא בכל הנוגע לצעירים ואלה מתוצרת בית בסך הכל הוא כן נותן במה גדולה לראפשורד (גם אם לא מהעמדה הכי מתאימה לו) ולינגארד.
העונה אני מקווה לראות לפחות עוד אחד ברוטציה, מנסה למשל.

vered s 30 ביולי 2017

לשים שחקן בעמדה שלא מתאימה לו זה לא לתת במה. זה להכשיל אותו. כשעושים את זה לשחקן מגובש מילא יכול לעבור קבוצה. כששמים שחקן צעיר בעמדה שלא נכונה לן הורסים את הביטחון שלו ומעכבים את ההיתפתחות שלו.

אמיתי 25 ביולי 2017

העונה שעברה יונייטד הובילה במספר שחקני אקדמיה בפריימרליג. מן הסתם לא כולם אצלנו. אבל
יש בסגל הרבה שחקני בית וגם כאלה שמקבלים קרדיט. צריך לזכור שהתקופה של שנות התשעים לא תחזור אבל באופן יחסי אנו משלבים צעירים גם תחת מוריניו שהוא דיי פרגמטיסט ויודע לאן הגיע

jhkj 26 ביולי 2017

לא הבנתי למה זה להסתפק, למה לא נותנים למוריניו פשוט לעשות את שאלות, הדרך של יונייטד עבדה עם באזבי ועם פרגוסון, אבל גם הם נוצחו בסוף ואין מה לעשות אתה לא קונה יותר ילדים אלמוניים ולוקח איתם ליגת האלופות, לא תנצח ככה את המסים והרונאלדוים של העולם, לפעמים עדיף לחיות מלמות אידיאליסט וזה נכון מאוד לגבי האתוס היונייטדי שלכם. להגיד יונייטד לא מוציע סכומים כאלה שחקנים זה לא צורה הגיונית להסתכל על רכישה, אם אתם לא חושבים שלוקאקו שווה את זה זה דבר אחר, אבל החלטות לא צריכות להתקבל לפי האתוס היונייטדי. להחתים את ניימאר, בייל, חאמס ורונאלדו גם לא מאוד יונייטדי אבל גם את זה הייתם עושים בשמחה. ברצלונה על האתוס ההתקפי שלה קיבלה בראש השנה,, ריאל של הגאלקטיקוס נכשלה גם היא כשניסתה ללכת באתוס שלהם, אז אולי מספיק לקבל החלטות על סמך מסורת המועדון במקום על סמך מה יספק את הסיכויים הטובים ביותר להצלחה

אדם 26 ביולי 2017

יש סיבה מאוד בסיסית לא לקבל החלטות רק על סמך מקסום ההצלחה. אוהדים מתאגדים סביב רעיון מומצא וקשה לצפות מה יקרה אם יישמטו אותו מתחת רגליהם.
דרך אגב, הדרך של יונייטד מעולם לא הביאה ליותר מידי הצלחות אירופאיות ואני לא מכיר אוהדים שיש להם בעיה עם זה. כל עוד הקבוצה תחרותית ומחוברת לקהל הזכייה בליגת האלופות עצמה די משנית.

jhkj 26 ביולי 2017

מה שאני אומר זה שצריך לשים לב שהרומנטיקה לא הופכת למלחמה בתחנות רוח. אי אפשר לרצות שכולם יתנהלו כמו פרגוסון, מוריניו הוא ללא ספק לא פרגוסון וזה לא דבר רע, לא רק שאתם יותר דומים כרגע לקבוצות שמוריניו הביא להם אלופות מאשר פרגוסון, אלא גם שמוריניו ניצח כבר את האתגרים הקיימים להם פרגוסון הפסיד.

Ljos 25 ביולי 2017

הוא הגיע כמעט משום מקום, בנה את עצמו מלמטה על גופות זרוקות, ניצול הזדמנויות מירבי ונאמנויות מתחלפות. עכשיו יש לו הזדמנות שנייה להוכיח שהוא ראוי לאדומה מהצפון. ומי בכלל יודע מה הוא מתכנן הלאה? אני לא הייתי משאיר את סאנסה לבד עם ליטלפינגר, אבל בהחלט יהיה מעניין לראות את התוצאות.

קירקגור 25 ביולי 2017

מוריניו לגמרי מדורן

רובי פאולר 27 ביולי 2017

מעולה

רומן 25 ביולי 2017

דורפן, באמת יש לך איזשהו ספק קל שבקלים שיונייטד לא תרמוס את הליגה השנה?

מתן 25 ביולי 2017

זה באמת מרגיש שעכשיו אנחנו מקבלים את העונש על מעל 20 שנה של שקט נפשי בעמדת המאמן. באופן אישי אני לא אוהב את מוריניו, אבל אולי הוא זה שיצליח לייצב את המועדון חזרה במקום הראוי לו ואולי אח"כ נמצא גם מאמן שבאמת מתאים למועדון

איתי 25 ביולי 2017

אני חושב שבמידה מסוימת יש איזה מיתוס סביב שחקני הבית. בשנים האחרונות של פרגי רוב שחקני הבית כבר חצו את גיל השלושים. גם פרגי הבין שכשהוא צריך להתחרות בקבוצות כמו סיטי או צ'לסי, אין המון הזדמנויות לשחקנים צעירים להשתפשף (תחשבו על פיקה, ג'וזפה רוסי ואחד פול פוגבה). יונייטד תמיד קנו, והיו שנים שאף אחד באנגליה לא יכול היה להתחרות בהם. מתוך הזיכרון הקלוקל שלי, אני חושב שרובסון, וקין, וקול, פאליסטר (העברה הכי יקרה עבור מגן), ריו, ורון – כל אחד מהם שבר שיא העברות בריטי. רונאלדו היה השחקן בגיל נוער הכי יקר בעולם. עד שרומן אברמוביץ' הגיע לצ'לסקי אף אחד לא יכול היה להתחרות ביונייטד ולקנות שחקנים בסכומים של רוד או רוני. אם קבוצה כמו בורנמות' יכולה להוציא 20 מיליון פאונד, אז הסכומים של 50 מיליון הופכים להיות פתאום סבירים. שוק העברות מטורף, ומי שלא צועד קדימה (כמו ונגר במשך הרבה שנים) פשוט נתקע.
מוריניו יודע, מה שכל אחד יודע – אם הוא לא יביא תוצאות הוא לא יהיה. להגנתו ייאמר שהרכש שלו הוא מאוד מחושב ומאוד מתוכנן, לא כמו הקניות ההיסטריות של פלקאו ודי-מאריה, ובמובנים רבים גם פלאיני. אם לקבוצה יהיה בסיס טוב – צעירים יוכלו להשתלב.

מרווח הטעות בליגות הגבוהות הפך להיות יותר ויותר קטן, וכמו שבליברפול יודעים – אם אתה יוצא מהמעגל של הצמרת זה מאוד קשה לחזור.

טל המנצ'סטרי 25 ביולי 2017

איתי,

כשפרגי עזב היו את אוונס, וולבק וקלברלי, כולם פחות מגיל 25.
אתה צודק שגם פרגי תמיד ידע לשחק בין הצעירים, צעירים תוצרת בית ושחקני רכש, הוא לא הלך עם הראש בקיר, כשהיו שנתונים פחות מוצלחים אז הוא לא ניסה לקדם בכוח אלא בשכל.
יונייטד ידעה לקנות בגדול, בכסף גדול, אבל בדרך כלל גם אלו היו רכישות של שחקנים שעדיין לא היו מוצר מוגמר, רחוק מזה.
היחיד אולי שהיה באמת נחשב לשחקן שלם ומוכן היה ורון, אולי גם ואן פרסי, אבל דה חאה, ריו, רוני, רונאלדו, קין ואחרים, הגיעו בגיל צעיר, חלקם מתחת ל 20, הם הפכו להיות מהטובים ביותר תוך כדי תנועה ביונייטד ותחת הטיפול של פרגוסון.

jhkj 26 ביולי 2017

למה זה חשוב לך שכך יתנהל הרכש במנצ'סטר?

no propaganda 26 ביולי 2017

ריו היה מוכן לגמרי, לאמר שהוא לא היה מוכן זה בערך כמו לאמר שבופון לא היה מוכן כשהגיע ליובה

matipool 26 ביולי 2017

ואן פרסי אולי? הוא היה בשיא שלו.

no propaganda 26 ביולי 2017

אני לא חושב שיש איזשהו ויכוח שואן פרסי הגיע בשיא.
הנקודה היא שריו הגיע כשחקן מוכח ומצויי.

סחבק 25 ביולי 2017

כל מילה בסלע. דוגמה אבסורדית לקבוצה שמצליחה לשלב בתוכה שחקני נוער היא, אגב, ריאל מדריד – ואסקז, אסנסיו, נאצ'ו, קראבחל – שחקנים שגדלו במועדון. ביחד עם שחקנים צעירים ומבטיחים שנרכשו במחירים סבירים, דוגמת תיאו הרננדז ודני קאבלו.
הנקודה היא ברורה, שחקני בית ושחקנים צעירים באופן כללי צריכים קבוצה שתקלוט אותם, שלא כל כובד המשקל ייפול על הכתפיים שלהם. מחזור 92 לא התמודד עם אותה רמת ציפיות שהתמודדו איתה ווילסון וינוזאי (וברור שהם גם לא השחקנים הכי מוכשרים, אבל היי! באט ופיל נוויל?!). גם הארי קיין והחבורה המוכשרת מוויט הארט ליין לא מתמודדים ביום יום עם רמה כזו של לחץ. בטוטנהאם יש מרווח טעות יותר גדול, ביוניטד של שנת 2017 אין. אני הייתי מוסיף גם את מאטה לרשימת השחקנים שנקנו יותר כדי להרגיע את הקהל ופחות מתוך תכנון מחושב לעתיד.
יוניטד חייבת עוד שחקן קישור ברמה גבוהה, לא כדי להתמודד עם באיירן וריאל, אלא כדי להתמודד עם אברטון ווסט האם. פוסו-מנסה יתקשה מאוד להשתלב אם לא תיהיה לו קבוצה איכותית שיכולה לחפות על הטעויות הבלתי נמנעות שלו בתור שחקן צעיר.

אוף דה רקורד- פרגי דווקא כן שילב שחקן בית צעיר בשנים האחרונות שלו, דארן גיבסון שמו.

אריק 26 ביולי 2017

אתם עושים צחוק מההיסטוריה אלו שחקני הבית שאני זוכר בשלוף צביונה האחרונה – סקולס, גיגס, פלטשר, אוואנס, קלברלי, וולבק, רפאל ופאבינו. זה המון ובטח שכחתי מישהו.

איתי 27 ביולי 2017

רפאל ופאביו הם לא בדיוק שחקני בית: הם הגיעו ליונייטד בגיל 18. סקולס וגיגס היו כבר בגיל פרישה וכל השחקנים שציינת הם לא כאלה שהמועדון יכול להתבסס עליהם בריצה לצמרת. אף אחד מהשחקנים האלה לא נחטף לברצלונה או ריאל מדריד, ולא היה יכול להיות ב-11 שלהם. שחקני בית זה טוב ונחמד, ואני באמת הייתי מעדיף. אבל אני מבין גם את השיקול הכלכלי – אם יונייטד תמשיך להיות בשיפולי הצמרת האנגלית והאירופית, המשמעות הכלכלית של הדבר היא גבוהה.
לזכותו של ואן חאל ייאמר שהוא נתן במה להמון שחקנים צעירים, אבל יונייטד לא היוו פקטור במאבק על האליפות. יונייטד צריכה להיאבק על האליפות ועל ליגת האלופות. זה דבר ראשון. אם אפשר לשלב צעירים ושחקני בית – אפילו עדיף, אבל זה לא יכול לבוא על חשבון מאבק על התואר.

אם נסתכל על הרכישות של מוריניו – באיי, לינדלו, פוגבה ולוקאקו הם שחקנים שהם לא המוצר המוגמר. אלו שחקנים צעירים שיכולים להוות את השלד לקבוצה. ברמה מסוימת, אפילו ההבאה של זלאטן הייתה מתוך מחשבה על מרשיאל וראשפורד. מישהו מנוסה שאפשר ללמוד ממנו, ולא פחות מכך – מישהו שיכול להכיל את העומס להיות בכזו קבוצה. צריך לזכור כמה שחקנים לשחקנים צעירים להתמודד עם ההצלחה – לדוגמה, קיקו מאקדה, יאנוזאי, במובנים רבים דפאיי, אופילו שחקנים כמו ראבל מוריסון או קית' גילספי (אחד המוכשרים בדור של 92).

יואב 25 ביולי 2017

טור מדוייק ומופתי.

דורון (אחר) 25 ביולי 2017

מתוך דפאי, מרסיאל ומחטיריאן אחד לדעתי יהפוך להיות שחקן מרכזי בצרפת, לא?

ניק 25 ביולי 2017

נתון הזוי שראיתי היום בהקשר של רכש – ההגנה של סיטי עלתה יותר מתקציב ההגנה הלאומי של מדינות כמו קפריסין וסלובניה !!

אבי 2 25 ביולי 2017

לרכוש 3 מגינים ב124 מיליון ליש״ט זה כבר טירוף מוחלט.
והרכישה של דנילו, אני בטוח שבמשרדים בברנבאו עד עכשיו צוחקים וחוגגים את העסקה הזאת.

ניק 25 ביולי 2017

גם השוער לא זול ויש את סטונס שעלה 50 מיליון… זאת חוליית ההגנה הכי יקרה בהיסטוריה ואיכשהוא יש לי תחושה שהיא תהיה מסננת לא קטנה

jhkj 26 ביולי 2017

על אף שאני מסכים שרכישת דניאל מגוכחת, כיום מגנים הם העמדה עם החסר הכי גדול בעולם, תסתכל על ברצלונה ועל איך החוסר במגן ימני השפיע עליהם. אין מספיק מגנים טובים לכל קבוצות הגדולות וסיטי רוצה לוודא שהיא זו שתניח עליהם את הידיים, עדיף לשים את הכסף על שלושה מגנים ולהבטיח שיהיה לך מגנים טובים מאשר לשים את כל הכסף על חלוץ אחד מיני רבים שעל השולחן. חלוצים קונים הרבה וקשרים לא חסר אך מגנים ושוערים שתמיד באים קומפלט, קשה מאוד להשיג אותם כעת

אמיתי 26 ביולי 2017

לא מדוייק הקטע עם המגינים..ואל תשכח שמאד קל להסב קשר או בלם למגן. חלוץ זה משו אחר…
העמדה שהיא הכי משמעותית וקשה למצוא שחקנים איכותיים בה 0אחרי חלוץ) זה עמדת מודריץ

no propaganda 26 ביולי 2017

בעמדת מודריץ הרבה יותר קשה למצוא שחקנים טובים מאשר חלוצים, גם מגנים שמאליים זה דבר די נדיר.
חלוצים דווקא יש בשפע

אמיתי 26 ביולי 2017

יותר מחלוצים טובים? חלוץ זו העמדה הכי בעייתית בערך תמיד

no propaganda 26 ביולי 2017

זה סיפורי סבתא, לכל קבוצה סבירה פלוס(חוץ מיונייטד) יש חלוץ נורמאלי ופעמים רבות אפילו יותר מאחד. שחקנים טובים בעמדה של מודריץ יש אולי 3-4 בעולם. אפשר לאמר שיש קבוצות שמשחקןת בלי העמדה של מודריץ כמו יובנטוס למשל(אחרי שפירלו פרש) אבל זה לא אומר שזה לא פוגע בהן

אמיתי 26 ביולי 2017

יש הבדל בין נורמלי למודריץ..פורטוגל ובטח יש עוד דוגמאות לקבוצות ללא קשר כזה דומיננטי שהגיעו רחוק רק כי היה להן חלוץ וורלדקלאס. ואן פרסי הגיע ליונייטד רק בגלל זה.

אמיתי 26 ביולי 2017

אגב ליונייטד היה זלטן ועכשיו לוקאקו. די נורמליים הייתי אומר כחלוצים. הבעייה הייתה בשאר הקבוצה.
ואגב 2 חלוצים הם לרוב השחקנים היקרים ביותר. לא בכדי

ק. 26 ביולי 2017

פורטוגל הגיעו רחוק בזכות מזל (3 תיקו ומקום שלישי בבתים) ועבודה הגנתית אדירה של הקישור (ז'ואאו מריו, סילבה וגומש) – שום חלוץ לא לקח אותה לשום מקום, גם אם זכה להכי הרבה יח"צ ולבלון ד'אור על עונה בינונית במונחים שלו

no propaganda 26 ביולי 2017

פורטוגל ממש לא הגיעו נלאן שהגיעו בגלל שהיה להם חלוץ וורלד קלאס. בלי להוריד מהתרומה של החלוץ, פורטוגל לא שיחקה מול אף קבוצה רצינית עד לגמר ובגמר החלוץ לא שיחק. ייתרה מכך פורטוגל היא אנומליה. ספרד, גרמניה ואיטליה החזיקו בקשרים כאלה (צ'אבי, שוויני, פירלו) והם זכו בכל התארים האחרים בכדורגל הנבחרות מאז 2006.
בליגת האלופות המצב לא שונה במיוחד. חוץ מהזכיה האנומלית של צ'לסי, מי שזוכות זה ריאל עם מודריץ, בארסה עם צ'אבי(ועונה מצויינת אחת של ראקיטיץ'), באיירן עם שוויני. ודרך אגב כל הקבוצות האחרות שזוכות להצלחה מסויימת(כמו גמרים או זכיות ספורדיות) הן קבוצות הגנתיות מובהקות. זה כולל את צ'לסי, אינטר, אתלטיקו,יובנטוס, פורטוגל ויוון. היוצאת מן הכלל היא דורטמונד שלה היה שחקן וורלד קלאס בעמדה של מודריץ.

מצד שני שחקנים כמו ואן פרסי יש בכל קבוצה גדולה כמעט והימצאות שחקן כזה בקבוצה לא מבטיחה הצלחה.

אמיתי 26 ביולי 2017

הטיעון שלך לא עובד מבחינה לוגית- זה שפירלו היה ביובה והיא הגיע לגמר לא מוכיח שהוא הסיבה לכך. וגם עובדתית זה טיעון תמוהה כי גם בלי השחקנים הללו יובה באיירן ובארסה הצליחו באירופה. בקשר לפורטוגל מסיבות של טרחנות וחילוקי דעות בלתי ניתנים לגישור אשחרר. נראה איך הם ישחקו בלעדיו

אורי 26 ביולי 2017

יש אחד בסין, בא מאחורי החלוץ ומבקיע 18 שערים ב18 מחזורים

jhkj 26 ביולי 2017

בנוגע להמרה של קשרים או בלמים, אמרו בדיוק את אותו דבר על סרג'י רוברטו תחילת עונה שעברה. שים לב גם כמה קבוצות העונה שמו לעצמם בראש ובראשונה לפתור את בעיית המגן הימני, סיטי, פסז' ברסה,ואני מאמין שבקרוב גם יובנטוס ובאיירן, אם תסתכל על בריכת השחקנים בכל עמדה, תראה שהרמה במגנים צונחת הכי מהר. להגיד שקשרים כמו מודריץ' אין הרבה זה נכון, אבל זה כי מודריץ' הוא אולי הטוב בעולם בעמדתו. אבל אתה יכול לראות באיזה קלות קבוצות מחליפות קשרים מחליפים שעזבו, כשפוגבה עזב יובה לא התקשתה למצוא מחליף כמו ברצלונה ואלבס, כי יש הרבה יותר קשרי חמישים חמישים טובים, לריאל ובאיירן יש חמישי כאלה. גם בנוגע לחלוצים קשה לחשוב על קבוצות מהדרג הראשון או אפילו השני שיש להן בעיות חלוצים ,קבוצות שאיבדו את החלוץ שלהם בדרך כלל לא מתקשות למצוא את המחליף וזה משאיר מצב שהרבה חלוצים טובים עוברים אפילו לסין וארה"ב ועדיין יש מספיק חלוצים לכולם.

במגנים אין דבר כזה וכולם מתחרים על חבורה מצומצמת של חמישה-עשרה טובים עד סולידים בכל צד

jhkj 26 ביולי 2017

ו-no propogande פיאניץ' על אותה עמדה של מודריץ', וגם מרקיסיו, וזה עוד אחרי שפוגבה עזב, שזה כבר שלושה אנשים על העמדות הזאת, שאף אחד מהם לא מודריץ' אבל הם כנראה יותר טובים בעבודתם מווקר ומנדי

no propaganda 26 ביולי 2017

אמיתי, לא הבנתי את הנקודה שלך. הראתי שכל קבוצה בעשור האחרון שזכתה במשהו עשתה את זה או עם שחקן כמו מודריץ. יתרה מכך הראתי שאין אף קבוצה שהתבססה על התקפה ולא היה שחקן כזה. כמובן שזו לא הוכחה חותכת אבל המדגם מספיק גדול כדי שזו תהיה הוכחה סטטיסטית מספיקה.

לגבי פורטוגל, לא כלכ כך הבנתי על מה הויכוח? על זה שהם פגשו קבוצות בינוניות או על זה שהחלוץ לא שיחק בגמר?

אמיתי 26 ביולי 2017

לא הראת כלום שמוכיח ששחקן כזה יותר חשוב ונדיר מחלוץ. פורטוגל עזוב.
זה שאין הרבה שחקנים כאלו והם החשובים ביותר היה אמור לשים עליהם תג מחיר יותר גבוהה משל חלוץ לא?

no propaganda 26 ביולי 2017

jhkj, מרקיזיו הוא לא מהסוג הזה בכלל, הוא לא מסוגל לארגן משחק של קבוצה. פיאניץ הוא כן בסגנון וגם יובה הגיעה לגמר בשנה שעברה. לבאיירן כרגע אין קשר טוב בסגנון, יש את רנאטו סנצ'ז אבל הוא בינתיים לא ממש את הפוטנציאל וטיאגו זה שחקן ברמה של שאלקה אולי, ודאי לא מישהו שמתאין לקבוצה ברמה הגבוהה באמת.

ומנדי הוא אחלה של שחקן

no propaganda 26 ביולי 2017

כי אי אפשר לזכות בכלום בלי שחקן כזה ובלי חלוץ דווקא אפשר לדוגמא גרמניה 2014 או איטליה 2006.
מעבר לזה תראה איך נראית ברצלונה עם כל החלוצים שבעולם כשאין לה קשר בסגנון. וגם ריאל לא נראתה טוב עד שמודריץ התחיל לשחק בתפקיד הזה.

אמיתי 26 ביולי 2017

יובה של השנה? באיירן ממשיכה להגיע רחוק בלי שוויני (אבל לא משחקת טוב לדעתך בגלל פפ) אבל עם לבנדובסקי..
לא משנה איך הופכים את זה שחקנים שיודעים להבקיע ולא משנה מאיזו עמדה (9 מזוייף..) הם הכי חשובים. הדבר הכי גדול אצל מסי ורונאלדו זו יכולת ההבקעה. השאר זה בונוס (ענק אמנם)

no propaganda 26 ביולי 2017

שים לב שבאיירן הצליחה יותר עם שוויני ומריו גומז\מנדזוקיץ מאשר עם לבנדובסקי ועם טיאגו.
באיירן בשנים האחרונות של שוויני עשתה 3 מתוך 5 גמרים של ליגת האלופות וזה עוד כשבשנה האחרונה פפ לא נתן לו לשחק כמו שצריך.

אמיתי 26 ביולי 2017

אבל זה בגלל פפ…עזוב יש לזה מיליון סיבות אחרות. מבחינתי החצי זו הצלחה יחסית.
אחכ זה מאד תלוי הגרלה ונסיבות. גם העונה מול ריאל.
עוד דבר חשוב הוא שחלוצים ניתנים למדידה בצורה יותר מדוייקת ואובייקטיבית- שערים

no propaganda 26 ביולי 2017

שערים הוא מדד בעייתי מאוד והוא זה שמטה את הכף לכיוונים הלא נכונים. הנתון החשוב הוא נצחונות והעוד יותר חשוב הוא נצחונות מול קבוצות איכותיות במסגרת של לחיות או לחדול כמו המונדיאל או ליגת האלופות. כל הקבוצות הגדולות יכולות להסתדר מול הקטנות והבינוניות גם בלי חלוץ או קשר מרכזי תותחים, ייתכן אפילו שזו סיטואציה שלחלוץ יש יותר ייתרונות אבל כשאתה בא לשחק מול אחת מהקבוצות הגדולות אז המשחק מוכרע בקישור ואפשר לראות את זה כמעט בכל משחק מהסוג הזה בעשור האחרון.
ושוב המשחקים שהם יוצאי דופן מוכרעים בהגנה.

אמיתי 26 ביולי 2017

התכוונתי נתון חשוב כשמשווים בין חלוצים לחלוצים בשונה מהשוואה בין מודריץ נניח לקאנטה.
זה לאו דווקא תומך בטענה שלי אלא רק אומר שזה יותר בר השוואה מה שעוזר להטות את הכף
לזה שמחירי החלוצים יותר גבוהים. אם המחירים במגמת שינוי נדע רק בדיעבד- ראה גיל שלי

jhkj 26 ביולי 2017

טיאגו אלקנטרה שחקן ברמה של שאלקה? טיאגו אלקנטרה היה הקשר הכי טוב בבאיירן ובליגה הגרמנית העונה, שחקן ענק שחבל שברסה וויתרה עליו. על מה אתה מדבר? הסיבה שבאיירן פחות מצליחה היא כי מול באיירן עומדים סימאונה ריאל וה-MSN. ומול באיירן ההיא עמדו מי? דורטמונד? צ'לסי של די מתאו? טיאגו הקשר הכי טוב בליגה הגרמנית כרגע פותח בכל קבוצה בעולם שאינה ריאל מדריד. לא יודע מה יש לך נגדו אבל נבחרת העונה בבונדסילגה, מדורג כקשר העונה בכמה מגזינים והראשון מכל הקשרים האמצעים בכל הדירוגים, הטענות שלך לא מבוססות בעליל, לא על עובדות, לא על הערכה, ולא על מה שהעיניים רואות.

לעומת זאת לא ממהר להגיד כלום על מנדי, בדומה לשאר חבריו למונאקו שנרכשו, לא ממהר לקבוע את ערכם על סמך עונה אחת

מרקיסיו משחק חמישים חמישים, אם כי אכן יש לו סט כישורים אחר משל מודריץ' ופחות טוב ממנו, אך עדיין קשר חמישים חמישים ברמה גבוה.

בנוגע לחלוצים הדיון לא היה על חשיבות אלא על עומק העמדה, בנוגע לחשיבות, מגוחך להגיד שמסי תורם רק בשערים, מסי עושה הכל מניהול משחק, מסירות אחרונות שערים וגם לפעמים מסייע בהגנה ומנהל את משחקי המעבר של ברסה. וכל אלו היו ככל הנראים משמעותיים כמו אם לא יותר מכיבוש השערים. אין ספק שחלוץ זה חשוב אך כפי שאמרתי, יש חלוצים טובים בשפע, גם קשרים יש יחסית הרבה, אבל אין הרבה מגנים טובים, ראיתם מה קרה לאותה ברסה שזכתה בלי דני אלבס, ודני אלבס גם לא תמיד היה יציב ברמתו. למעט ריאל מדריד ואולי סיטי וברצלונה עכשיו אין קבוצות גדולות שאין להן בעיה באחת מעמדות המגנים.

אמיתי 26 ביולי 2017

מעניין. ויכוח משולש. רק חסר שיבוא מישהו וייטען שבלמים חסר..
מסכים איתך בקשר לטיאגו סהכ. שחקן מצויין. נו פרופגנדה פחות אוהב כל מה שמריח מטאפאס ופפ.
אממ אני עדיין משוכנע שחלוץ טוב קשה מאד למצוא אבל קשה יותר לשכנע בוויכוח אינטרנטי…;-)

no propaganda 26 ביולי 2017

לא יודע מי מדרג מה, מה שאני רואה זה שכל מסירה בינונית ארוכה שלו נחתכת ותוקעת את ההתקפה. הליגה הגרמנית היא לא מדד לכלום, באירן משחקת שם בשליש של היריבה. פשוט תראה כמה התקפות הוא הרס במשחקים נגד ריאל. בנוסף הוא חור בהגנה שזה אולי סביר כשאתה משחק 10 אבל אם אתה משחק בתפקיד של מודריץ אז זה בלתי נסלח.

no propaganda 26 ביולי 2017

זה גם מתחבר לדבר הקודם שרשמתי, אין שןם משמעות איך הוא משחק מול אינגולדשטט או אפילו שאלקה, הדברים האלה נמדדים רק בשלבים הסופיים של ליגת האלופות ששם צריך להראות עליונות על יריבות עם קישור איכותי.

אמיתי 26 ביולי 2017

הכל יותר יותר קשה מול יריבים איכותיים..מספר המצבים יורד והרבה יותר קשה להבקיע.
בסוף זה עניין של קבוצה וצורת משחק. באיירן לדוגמא בנויה על החזקת כדור ומשחק בחצי
של היריב. משחקת פחות טוב מחוץ לאלמנט שלה גם וידאל לא הבריק מול ריאל..

no propaganda 26 ביולי 2017

וידאל דווקא היה סבבה אבל וידאל עם כל האהבה שלי אליו הוא לא שחקן מהסגנון הזה ומי שאמור להיות מנהל המשחק הוא טיאגו שמשחק רע, וזו בדיוק הנקודה שלי, תשים שם שחקן שיודע לעשות את התפקיד ברמה הראויה לקבוצה כמו באיירן וזה נראה שונה לחלוטין

jhkj 26 ביולי 2017

היינקס לא פגש יריבים איכותיים כמו פפ ואנצ'לוטי.

לאמיתי, אני אתן לך דוגמא, קבוצה גדולה רוצה חלוץ? היא יכולה להביא לקאזט, לוקאקו ומוראטה, כולם חלוצים מוכחים בליגות גדולות כאשר הראשון והשלישי עשו את שלהם גם באירופה. קבוצה גדולה רוצה מגן את מי היא תביא? הם נתקעים עם הסמדואים והדנילויים של העולם, ואפילו שוברים את הקופה ומביאים את המגן היקר אי פעם, אפילו שהוא נתן עונה אחת טובה בקריירה.

נו פרופגנדה-אם אתם שופט רק על סמך יריבה אחת אז בואטנג בלם גרוע כמסי נתן לו בראש, וראמוס בלם גרוע כי מסי נתן לו בראש, ויובנטוס הקבוצה הטובה בעולם. טיפשי לשפוט ניהול משחק רק על סמך משחק מול מודריץ' קאסמירו וקרוס, ועוד עם קראבחל, ראמוס, מרסלו ונאבאס. טיאגו שיחק טוב לכל אורך הליגה הגרמנית, וגם בליגת האלופות בבתים ומול ארסנל, מול ריאל הוא עשה לפחות כמו פיאניץ' ממנו אתה כן תופס, ושניהם לא עשו הרבה.

אמיתי 26 ביולי 2017

מבין השמות שנתת רק חלוץ אחד מוכח אבל זה לא העניין. בגלל שיש ככ מעט חלוצים טובים והם ככ משמעותיים שומעים ומכירים את שמם הרבה יותר. מוראטה כשחקן ספסל שווה יותר וגם יותר מוזכר בתקשורת מכל מגן שלא תביא בערך. תשווה אותו לדנילו. מי מהם יותר ישפיע על קבוצתו הבאה?

no propaganda 26 ביולי 2017

אני לא תופס מפיאניץ אני רק חושב שהוא בסגנון הנכון אבל הוא ממש לא בכוון. העניין שמאחר ויוהב היא קבוצה שבנויה מההגנה אז הרבה פעמים מצליחים לחפות על האין הגנה שלו.
זה משש לא רק המשחק נגד ריאל, טיאגו משחק בבאירן כבר 4 שנים והוא היה חלש מול כל קבוצה טובה נגדה באיירן שיחקה(ברצלונה, אתלטיקו).
בואטנג דרך אגב בלם סבבה אבל הוא לא איזה עילוי, בקבוצה שמתבססת על הגנה אין לא מה לחפש, הוא מתאים לבאיירן כי היא מתבססת על הנאת כדור והוא בלם טכני עם מסירה טובה. בגלל זה סביר שבבאיירן ישחק בלם כזה, לעומת זאת טיאגו משחק במשבצת הכי חשובה עבור הקבוצה ואם הןא לא מספק את הסחורה אז אין לו מקום ברמות האלה.

jhkj 26 ביולי 2017

לאמיתי, לקאזט מקרקס את הליגה הצפרתית, ונתן הופעות טובות עם ליון גם באירופה, במיוחד בשנה שעברה. לוקאקו כבש לפחות עשרים שערים כבר לפחות שלוש עונות, למה לא מוכחים? האם הם סוארז? לא, אבל הם בהחלט מוכחים, ומוראטה ביובנטוס היה חלוץ פותח מעולה, וריאל טעו כשהעדיפו את בנזאמה, וייתכן שעדיף גם על אמבפה. בנוגע להשוואה בין דנילו למוראטה, הסיבה היא שדנילו שחקן לא טוב וזה בדיוק מה שאני כמעט מגנים שמקבילים ברמתם למוראטה. אתה רוצה להשוות בין מגן לחלוץ? מרסלו השפיע יותר מכל חלוץ באירופה העונה, וייתכן שגם יותר מרונאלדו, דני אלבס השפיע יותר מהיגואין על הצלחת יובה, מגנים יכולים להשפיע מאוד, אבל בשביל זה צריך מגנים טובים ואין כאלה. לא דיברתי איתך על חשיבות העמדה, אלא על כך שבריכת המגנים רדודה בהרבה מבריכת החלוצים.

בנוגע לנו פרופגנדה- אם טיאגו לא טוב, פיאניץ' לא טוב ובואטנג לא טוב אני מאמין שאת האנשים שאתה חושב שהם טובים אפשר לספור על יד אחת, כולם שחקנים שסייעו לקבוצות שלהם להיות בטופ העולמי, ואולי למעט פיאניץ' מהטובים בעולם בעמדותיהם. להגיד טיאגו היה חלש מול ריאל, בארסה ואתלטיקו זה לא תמיד היה נכון הוא נתן גם משחקים טובים מול ריאל וברסה, וב' מי משחק טוב מול הקבוצות האלה? שחקני כישור והתקפה שנתנו משחקים טובים מול הקבוצות האלה ולא שייכים לקבוצות האלה אפשר לספור על יד אחת.

אמיתי 26 ביולי 2017

לוקאקו היחיד שבאמת הוכיח את עצמו.. דנילו בקושי שיחק ככה שאני לא באמת יודע אם הוא לא טוב. מוראטה היה פותח ביובה? זכור לי שלרוב לא..
בקשר למרסלו ואלבס שהשפיעו יותר מרונלדו והיגוואין וואלה לפי מה אתה קובע את זה? לא רואה את יובה וריאל עולות בלי דיבלה ורונלדו. וזה כשאלבס ומרסלו באמת בעונות אולי הכי טובות שלהם (אלבס אולי פחות).
קבוצות היום משחקות עם שלוש בלמים וקיצוניים במקום מגינים לפעמים. ביונייטד שמנו בלם בתור מגן והיה סבבה. לא חסרים מגנים

jhkj 26 ביולי 2017

מוראטה אפילו פתח בגמר ליגת האלופות. אמרתי מכל החלוצים ואולי גם מרונאלדו, ריאל לקחה את שני הגמרים הקודמים למרות רונאלדו ולו בזכות והיא יכולה להסתדר בלעדיו, הפעם היה חלק יותר מרכזי ועדיין לטעמי מרסלו היה יותר חשוב. רונאלדו ודיבאלה שניהם לא חלוצים!! והיגואין לוזר גמור שפעם ראשונה שם גול במשחק חשוב מול מונאקו וגם בו אלבס היה חלק מהותי. לשחק בלי מגנים לא עובד מול המערך עם שחקני הכנף של ימנו, בגלל זה גם פפ שם לכם פעמיים בראש, לא תעצור את מסי וניימאר או רונאלדו ובייל בלי מגנים טובים, וגם תתקשה לכבוש בלעדיהם. גם על ברסה ראו העונה את ההבדל בין ברסה עם מגן ימני טוב לבין ברסה בלי ההתאמה של זידאן בה הזיז את איסקו כך שהוא ומרסלו יהיו באותו צד ופינתה את שניהם היא זו שהביאה לריאל את הניצחון, אם יש צדק בעולם, כדור הזהב היה הולך למודריץ', קרוס או מרסלו

אמיתי 26 ביולי 2017

אה רונלדו ודיבלה הם בתאכלס כן חלוצים. לא עושים הרבה חוץ מלהבקיעה..מודריץ באמת היה המנוע והשמן במכונה של ריאל. אלבס ומרסלו זה לוקסוס של מגינים. לא מאסט

אמיתי 26 ביולי 2017

תעשו ניסוי קצר
לקבוצה החדשה שלכם צריך לבחור שחקנים. רונלדו/ מסי/ מוראטה. מודריץ/ שוויני/ פירלו. מרסלו/ אלבס/ קרבחל.
מי תבחרו ראשון? ולכן גם מי יעלה הכי הרבה? די אלמנטרי

jhkj 26 ביולי 2017

מסי
רונאלדו
מודריץ'
מרסלו
ואז כל השאר,
אבל מסי ורונאלדו שייכים לארבע השחקנים הטובים בכל הזמנים (כדי להימנע מוויכוחים אסתפק בזה), הם בסקאלות של מאלדיני וקרויף ולא של מרסלו ומודריץ'
מסי גם לא חלוץ כפי שאמרתי קודם
כפי שאמרתי רונאלדו נע אומנם יותר לתפקיד החלוץ לאורך השנים אך דיבאלה משחק קשר שמאל מאחורי החלוץ וקשר קדמי, והוא ממלא את התפקידים במלואם ולא רק עוסק בלהבקיע, למדוד שחקנים רק בגולים זה טעות, לפי המדד שלך זו העונה הטובה ביותר של מסצ'ראנו בברצלונה ובוסקטס שחקן גרוע, תרומה למשחק לא מתבטאת רק במשחקים. ראיתי לפחות עשרים משחקים של ריאל העונה ומרסלו היה בכל מקום על המגרש, בעוד רונאלדו היה לא תמיד היה עקבי, מרסלו היה מדהים, כמעט לא נת ןלעבור דרכו ואניע את המשחק באגף והיה חלק חיוני גם למשחק ההתקפה של ריאל, והשיתוף פעולה שלו עם רונאלדו ירצ כמו אדירה של הזדמנויות לריאל.

אמיתי 26 ביולי 2017

גדולה של שחקן התקפי מתבטאת בראש ובראשונה בהבקעת שערים. משום כך מסי ורונלדו
מהגדולים אי פעם. כל השאר משני
אגב גם מי שחולק איתם את הרביעייה נימצא שם מאותה סיבה ולא בגלל סגירת שטחים וראיית משחק.
לא צודק. מוזר.עולם אכזר. אבל ככה זה

jhkj 26 ביולי 2017

לא נכון לא על מסי ולא על מראדונה, גם מייקל ג'ורדן לא קלע הכי הרבה נקודות וטום בריידי לא מסר להכי הרבה טאצ'דאונים או יארדים. הספורט מאבד הרבה מהיופי שלו כשאתה מסתכל רק על שם מי רשומה הנקודה

אמיתי 26 ביולי 2017

לא כתבתי שזו הסיבה היחידה. אלא העיקרית.
מייקל היה מלך הסלים ברוב שנות הגדולה שלו.
מן הסתם להבקיע או לקלוע כשלעצמם לא מביאים אותך למעמד כזה.
תנאי הכרחי בלתי מספק.
עד לפעם הבאה. מיציתי..
נ.ב. אתה וכחן כמעט כמוני..

jhkj 27 ביולי 2017

האמת שבשורה התחתונה אני מסכים איתך על כך שזה תנאי הכרחי וגם על כך שהוא בלתי מספיק.
ואקח את זה כמחמאה :) נובע מאהבת הדיון ולא מרצון להתנצח

צור שפי 26 ביולי 2017

ניק, זה דווקא הגיוני, איזה איומים יש על קפריסין וסלובניה?

no propaganda 26 ביולי 2017

התג מחיר עוד ישיג את זה של החלוצים, זה פשוט ייקח קצת זמן.
כבר עכשיו אפשר לראות שהשחקן היקר ביותר בעולם הוא קשר אמצע וגם הביד של ליברפול על קייטה וזה של בארסה על וראטי מראה את הכוון.

אמיתי 26 ביולי 2017

אמפאבה מה?

no propaganda 26 ביולי 2017

זה עוד לא סגור אבל בכל מקרה לא משנה את הנקודה שלי

jhkj 26 ביולי 2017

פוגבה הוא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל, בייל היגואין ורונאלדו וניימאר הבאים בתור, וניימאר קוטיניו ואמבפה כנראה יכנסו לשם שוב כולם קדמיים, הבידים עליהם גדולים בהרבה מאלו על קייטה ווראטי, אפילו הרכישה של מוראטה גדולה בערכה מהביד שלהם. התג מחיר של קשרים לא יתפוס, פוגבה הוא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל

no propaganda 27 ביולי 2017

שמעתי שעל וראטי התכוונו לתת 110 מליון, זה לט מעט. על קייטה בינתיים סירבו ל75. אם העסקה תקרה זה כמנרא היהיה בסביבות ה100. אם זו לא הייתה ליברפול אלא סיטי או צ'לסי, זה כבר היה קורה.
לקח זמן עד שהתחילו להבין שמנצחים משחקים במרכז המגרש(זה התחיל בערך לפני 12 שנה)

jhkj 27 ביולי 2017

הבידים על וראטי לא עברו את השמונים, ואני עדיין חושב שעושי משחק ולא שחקני חמישים חמישים הם האנשים המשמעותיים ביותר, בגלל זה גם היה אפשר לראות איך איסקו הופל להיות הברומטר של ריאל, וכאשר הוא שיחק טוב ריאל ניצחו, ולשמחתם הוא שיחק טוב הרבה..
ובכל זאת אל תבלבל בין חשיבות לכמות השחקנים בעמדה, העמדות בחוסר הכי גדול עדיין מגנים, וזה בעיה שהולכת וגדלה עם השנים

jhkj 27 ביולי 2017

גם פוגבה יכול לשחק בתפקיד הזה ולכן שלמו עליו יותר, ורוב השחקנים בטופ חמש הם שחקני כנף, שנהיו לגרסא החדשה של עושי המשחק

יואב בורוביץ' 25 ביולי 2017

כל מילה דורפן. מה שדרוש זו בחינה עצמית לפני שמוציאים עוד סכומי עתק – הרי אף מועדון לא הוציא יותר בשנים האחרונות, הוצאה שבעיקר בגלל הכשלונות המקצועיים – אבל לא רק – נתפשת כחזירות לשמה: אני רוכש בגדול פשוט כי אני יכול.

שלמה 26 ביולי 2017

ליונייטד חסר בדחיפות קשר אחורי מס׳ 6 ברמה גבוהה,
אם כל הכבוד לרכש עד כה, הרכש של צ׳לסקי, וסיטי
טוב יותר, קאנטה, ובאקאיוקו יותר טובים מהקישור
האחורי שלנו פלאיני, וקאריק,
כמו כן חסר לנו מגן שמאלי, שואו פצוע כרוני, ורוחו
עדיין פצוע,
עד עתה מרבית דרישותיו של מוריניו לא נענו,
כל השחקנים שמוריניו ביקש הגיעו לצ׳לסקי, וסיטי,
לכן על פי דיווחים ישנה מתיחות גדולה בין מוריניו
לוודוארד,
כל המלינים פה על הרצון לבנות על הצעירים בוגרי
האקדמיה מצחיקים אותי, מלבד ראשפורד כולם נגרים
ואני עקבתי ועוקב אחרי קבוצות הנוער, עד 21
ואיני רואה דשא,
פרגוסון הותיר אחריו אקדמיה הרוסה,
סיטי, צ׳לסי, טוטנהם, ואברטון עקפו אותנו בסיבוב,
יום טוב.

אמיתי 26 ביולי 2017

הייתי מביא קישור אבל בוקר. שחקני אקדמיה שלנו מובילים בדקות משחק בליגה. לא נהרסה ולא ערדליים (האקדמיה)

יוסי מזרחי 26 ביולי 2017

אולי לא נהרסה אבל לא טופחה ונשמרה ברמה שמועדון כמו יונייטד צריך שתהיה לו.

אמיתי 26 ביולי 2017

אפפעם לא היינו אייקאס. הנתון שהבאתי מכלכליסט דיי מראה שאתם טועים.

שלמה 26 ביולי 2017

הנתון מכלכליסט לגבי בוגרי האקדמיה
נכון, אך אותם בוגרים הם שחקנים בינונים
פלוס בקבוצות משיפולי הצמרת, ומטה,
ודאי אינם מספיק ליונייטד,
שחקן שכן מתאים הוא מייקל קין אשר נרכש
ע״י אברטון ב25 מיליון פאונד,
הייתי מביא אותו במקום ג׳ונס הטיפש,
והפציע בעל רגלי הזכוכית, והבינוני
סמולינג.

אמיתי 26 ביולי 2017

הבינוניות של דרינקווטר הביאה אליפות.. לא כל יום גדל דור כמו 92 אבל מה שהנתון הזה מראה הוא שנעשיית עבודה באקדמיה. לא דבר מובן מאליו בימינו

יוסי מזרחי 26 ביולי 2017

אמיתי, זה חריג שבא לביטוי עם הווצרות תנאים משלימים ומהותיים ממנו.
העובדה שאתה משתמש בדני כדוגמא היא חיזוק לתזה המנוגדת שטוענת הזנחה רבתי באקדמיה.

אמיתי 26 ביולי 2017

הכל יחסי לתקופה.. יש למיטב ידיעתך אקדמיה יותר מוצלחת באנגליה? אתה חושב שהאקדמיה שלנו לא טובה כי לא יצא ממנה עוד סקולס? ושוב בסגל יש לנו דיי הרבה שחקני בית לפי ההגדרה המרחיבה של שחקני בית. זו לא הסיבה שלא התחרנו על התואר בשלוש השנים האחרונות

אריק 26 ביולי 2017

פרגי הזה אפס חסר מושג, הרס את הקבוצה!!

יוסי מזרחי 26 ביולי 2017

אריק, חבל שתגובה כזו באה ממך.
גישה כזו מייתרת כל ויכוח. פרגי ודאי לא הרס, אבל לא כל מעשיו היו דברי אלהים חיים.
אני מניח שאני לא חשוד בשיטחיות, ולא זה מקרוב בא, ואני איתן בדעתי שהאקדמיה שלנו בשנים האחרונות לא עמדה ביעד המרכזי.
יכול להיות שהשינוי באוירה, הכסף הגדול מאוד והרצון להשגי אינסטנט ,משפיעים על תפיסת האקדמיה, ואם כך, דוקא אז, יש מקום לויכוח רציני..

יואב 26 ביולי 2017

רוב מעשיו יוסי, רוב מעשיו היו דברי אלוהים חיים(((:

יוסי מזרחי 26 ביולי 2017

יואב ידידי, אני לא יכול לנסח את זה טוב יותר. מעשה ידי אלהים חיים,ואנחנו כאן בגללו או נכון יותר בזכותו.
אין פה בכלל ויכוח,ועדיין, יכול שהוא טעה פה ושם,או לא הצליח במהלך מסויים וזה בדיוק מה שאני אומר.הוא בן אדם (תרתי משמע)ןלא איזה אלהים מזויף.
סליחה על ערבוב קודש בחול, ראה מעבר לכביש מה זה "אלהים" שנקנה בכסף

יואב 26 ביולי 2017

דרינק פור דאט

אייב 26 ביולי 2017

בגדול אני מסכים. על רכבת המאמנים והשחקנים שהגיעו איתם אנחנו עדיין משלמים. פלאייני לעולם לא היה מגיע ללא מויס, בלינד ללא ואן חאל, והאמן הבא לא מוכן להסתדר רק עם מה שהורישו לו, ומבקש עוד 4 שחקנים בכל קיץ.
אבל, באמת חסרים לנו שחקנים בשתי העמדות שמוריניו ציין. ההגנה דיי בסדר, גם אם שואו ורוחו פצועים, דרמיאן עושה עבודה טובה בצד שמאל ו-ולנסיה מדהים בצד ימין.
קשר קיצוני, במיוחד לצד ימין, כזה שמסוגל לכבוש או לפחות לאיים על השער, זה הכרח. אפילו במשחקי האימון, במיוחד האחרון מול ריאל, רואים שאין לנו מושג קלוש התקפית.
וחשוב מכך, צריך קשר שישחרר את פוגבה לתקוף. כשמשחקים עם 10 פוגבה נשאר מאחור, וכשמשחקים עם גרזן זה פלאייני שהוא מינוס שחקן מבחינה התקפית. חייבים קשר אחורי שיודע לא רק לחלץ כדורים, אלא גם להעביר אותם מהר ובהצלחה. קאריק עושה את זה מעולה, אבל לעולם לא יקבל את הקרדיט שמגיע לו, בוודאי לא בגיל 36.

מאטיץ' זה נחמד אבל אפילו לא ברמה של קאריק, כך ש-50 מיליון עבורו זו בדיחה. פריסיץ' הוא גם נחמד אבל שוב לא יותר טוב ממרסיאל שבקושי מקבל דקות, ו-50 מיליון עבורו זו בדיחה מצחיקה אפילו יותר משל צ'לסי.
קשה למצוא אופציות מוכרות ריאליות, כך שאולי כדאי לחפש באמת כשרונות לא מוכרים כמו שהיה בעבר עם צ'יצ'ריטו. קשה, אבל יותר קשה להוציא שחקן מאלופת אנגליה.

אמיתי 26 ביולי 2017

בסופו של דבר מבחינת סגל צריך רק קשר אחורי ליד הררה. זהו. השאר יבוא כשנשחק כדורגל

אייב 26 ביולי 2017

לכן אני מניח שכשמוריניו אומר שהוא יסתפק גם בשחקן אחד מדובר על קשר אחורי.

אמיתי 26 ביולי 2017

שמועות על רנאטו סאנצז

ארז 26 ביולי 2017

לא הבנתי את האזכור של מרסיאל ופריסיץ' יחד, מבהחינת תפקיד ותפקוד.

שלמה 26 ביולי 2017

מרסיאל, ופריסיץ׳ משחקים האותו תפקיד,
שחקן כנף שמאל,
מוריניו מעוניין בפרסיץ׳ בשל היתו שחקן הגנה
טוב יותר, ובעיקר אחד המרימים(מגביהי הכדור
הטובים באירופה) כדי שיוכל להגביה ללוקאקו
כדורים לנגיחה,
בניגוד למרסיאל שהוא סוליסט, ומרבה להיכנס
לאמצע הרחבה ולסיים מהלך,
אני חושב ובטוח שבסך הכל מרסיאל שחקן טוב יותר, ומקווה שישאר,
היה עדיף להביא שחקן כנף בימין.

ארז 26 ביולי 2017

שלמה, לזה התכוונתי. ממה שראיתי באינטר ובנבחרת קרואטיה, פריסץ' באוריינטציה יותר "אחורית".

אייב 26 ביולי 2017

מוריניו מציג את אחד מהשניים שהוא רוצה כקיצוני שיתן לו אופציות התקפיות. כרגע השחקנים שעונים להגדרה הזו ביונייטד הם מרסיאל, לינגארד, ראשפורד, ואם מתאמצים גם מאטה ומיקי. מביניהם, מי שמשחק בצד שמאל כמו פריסיץ' זה מרסיאל ולכן הזכרתי אותו.

ארז 26 ביולי 2017

הבנתי. תודה אייב.

איאן ראש 26 ביולי 2017

בקשר לצ'יצ'ריטו, לא מבין איך לא החזרתם אותו ואיך הוא לא נחת בקבוצת צמרת אחרת. 13 מיליון עליו בסכומים של היום זה כלום.

אייב 27 ביולי 2017

מוריניו נשאל את אותה שאלה בדיוק וענה שהוא מאוד אוהב את צ'יצ'ריטו אבל הוא לא היה מטרה שלנו הקיץ כי 'הוא עזב את המועדון לפני כמה שנים', שזה לא באמת תירוץ. בהמשך הדברים הוא אמר שהלכנו על אופציה צעירה יותר עם לוקאקו.
אני מניח שהרננדז מצידו לא היה מוכן לחזור להיות שחקן ספסל. הוא ישחק בווסטהאם הרבה, והם ירוויחו ממנו עוד יותר. 16 מיליון זו גניבה עבור חלוץ שהוא סקורר מוכח גם באנגליה.

Comments closed