פשיזם אמריקאי מביש

תוספת והתנצלות: בימים האחרונים NBC כן ערכה שינוי בדף האתלט של מ'תיו מיצ'ם וציינה שהוא הומוסקסואל מוצהר. הדבר לא מופיע בסיקור התחרות. את זה צריך לציין – למרות שזה עדיין לא מנקה את הרשת מעניין הסיקור הטלוויזיוני הפרימיטיבי.

רשת NBC התנצלה על סיפור מת'יו מיצ'ם. 

תקציר: מיצ'ם, שהוא אוסטרלי, ניצח בקפיצות למים מעשרה מטרים. אחד ההישגים היפים של המשחקים משום שזה היה ההפסד היחיד של הסינים בקפיצות למים. מיצ'ם הוא הומוסקסואל, כמו הרבה מתחרים גברים במשחקים, אבל היחיד שהוא הומוסקסואל מוצהר.

ובכן, רשת NBC, זו שיודעת אילו אריות רדפו אחרי איזה אלוף קנייתי בילדותו, כמה מחבריו של האלוף העיראקי נהרגו במלחמה למען הדמוקרטיה בארצם, או כמה קשה הייתה ילדותו של כל אלוף אמריקאי, לא ציינה את הפרט הזה כל השידור. והם כמובן לא הצליחו לצלם את החיבוק שלו עם בן זוגו לאחר הניצחון שהושג באחת הקפיצות המדהימות ביותר בתולדות המשחקים האולימפיים. כן, ההומו הזה דפק קפיצה של יותר מ-112 נקודות. שזה ניקוד מטורף. שיפוט פרו-סיני ממש לא הפריע לו.

עכשיו הם התנצלו ואמרו שזה לא מכוון.

כלומר התנצלו בפני התקשורת הבינלאומית. אז הלכתי לאתר האינטרנט של NBC לבדוק עד כמה ההתנצלות הזו רצינית.חיפשתי בכתבה על הניצחון, אותה אפשר תמיד לעדכן, ולא מצאתי דברושוב, תיקון לטקסט המקורי: בדף האתלט שלו מצוין שהוא gay. 

בקיצור הפשיזם שלהם לא נגמר בכך שמציגים שם את טבלת המדליות, בניגוד לכל העולם, על פי הדרוג הכללי ולא כמקובל על פי דרוג הזהב. זה כדי שהעולם כולו יראה שאמריקה ראשונה מכל הארצות שיש. הפשיזם הזה מגיע לחוסר כבוד מביש לאתלט מעולה. שעל פי האתוס האמריקאי אמור לחכות עשרים שנה בכדי לחשוף את העדפותיו המיניות.

וזה מלמד אותנו לקח חשוב. פשיזם אמריקאי לא מגיע מכל מיני מטיפים מטורפים בחגורת התנ"ך. שם אולי יש אנשים שיראים את אלוהים בצורה קצת לא מתקדמת. הוא בעיקר מגיע מחדרי ההנהלה של התאגידים בניו יורק שמלאים באנשים חסרי ערכים. 

הקיץ של האתלטיקה
ריו לומד עברית