כתבתי היום בעיתון על סטנטון. שלחתי, פורסם, ומיד אחר כך האיש שלח את מספר 53 אל היציע. בהפסד נוסף של קבוצתו העלובה. והוא בדרך ל…. השאלה מה סופרים? אם לא מתחשבים בבונדס וסוסה ומקגוויאר ועשור הסמים 1997-2006 אז לאיום על שיא 61 ההום ראנס של רוג׳ר מאריס.

ציינתי נתון נוסף. בעשור הסמים הושגו כמעט כל עונות 5000 ההום ראנס בהיסטוריה. המספרים ירדו דרמטית מאז עד לשנתיים האחרונות. אבל בשנתיים האחרונות הם חזרו לעצמם.

וזה מיד מעלה את החשד שהסמים חזרו. ובכן, יש סמים בכל ספורט אבל אל תמהרו להסיק שזה שימוש חופשי כמו בעידן המקוויארז. כי זה קצת אחת. סטנטון מוביל כרגע בכמעט 40% על החובט במקום השני אהרון ג׳דג׳. שניהם מסמנים תופעה די חדשה – חובט ענק (1.98 מ׳ וצפונה). פעם גובה נחשב חסרון לחובט אבל העולם משתנה. פעם גובה נחשב חסרון לרץ 100 מטרים.

העניין העיקרי פה שבניגוד לעונות היסטוריות של בודדים שהזינו את אינפלציית ההום ראנס של 97-2006 הפעם נראה שסטנטון הוא היוצא דופן והעליה היא יותר אצל החובטים היומיומיים. וקראתי פרשן בשם בוב וורג׳ה שהביא הסבר מאניבוליסטי נפלא.

פעם האלוהים של המנג׳רים היה ממוצע חבטות. סטרייק אאוט מוריד את ממוצע החבטות שלך בעוד הליכה לא משפיעה עליו. אז שחקנים חששו מאד מהסטרייק אאוט. היום המנג׳רים מסתכלים על הOBP- מספר הפעמים שהגעת לבסיס. לשם כך הליכה כן נחשבת לשחקן לטור הזכות. גם ההליכה וגם הסטרייק אאוט הם תופעת לוואי של החבטה הגדולה – ההום ראן. אז היום טוב יותר לשחקנים להמר על החבטה הגדולה. אז השיפור מתפזר בין כולם. וסטנטון הוא פריק סטטיסטי. צריך לחזור עד 1933 – זה נתון שמצאתי בעצמי – כדי למצוא פער כזה באחוזים בין המקום הראשון לשני בליגות הבכירות.

*

אז קודם כל, בגלל שאני קוטל אותם לא מעט, שווה להגיד כאן מילה טובה לכל אנשי הפנטסי והאנליטיקס. הנה השפעה אמיתית שלהם על המשחק. ואת ההתנצלות הזו צריך להכפיל. כי יש עוד תחום בספורט בו האנטליטיקס השפיעו – הם הביאו את לנו ברד של הום-ראנז בכדורסל – כלומר ברד שלשות. הם אחראים לסטפן קארי ואולי גם לסטנטון. אז יש לנו דוגמא בו דווקא הסטטיסטיקה הנבזית מביאה לנו משחק פחות שמרני.

המדינה שבתמונה - נוסח מתוקן
בסוף גם מכרו משחק