משחק די רע. הרבה בגלל חולשה יחסית של מאטיץ׳. הרבה בגלל חוסר ריכוז גדול בהתקפה של ראשפורד, מחטריאן… ובעצם כולם. לא חושב שצריך לפטור מישהו מהדרעק ההתקפי. גם מוריניו הגיב בפאניקה של חילופים הגנתיים.

מי היו טובים? פלאיני, שעוד לפני המשחק נבחר לשחקן המשחק, ופיל ג׳ונס בהקרבה גדולה. באיי לא עשה טעות מרכזית אבל לא הרגשתי שהוא נתן שקט להגנה.

זה רק סמלי שלפי חוקי האסיסטים אשלי יאנג לא יקבל בישול, כי לוקאקו כבש רק מהריבאונד. האיש הזה נולד אנדרייטד.

אבל לוקאקו כבש שער חוץ של שלוש נקודות, יש לו 8 מ-8, ודויד דה חיאה שמר על רשת נקיה ומספר 100 עבור יונייטד. והקלישאה ״שצריך לנצח גם משחקים כאלו״ מגובה בקלישאה ״שהטבלה לא משקרת״.

ולפני המשחק:
היום יונייטד בסאות׳המפטון, באותו איצטדיון ממש בו לוק שואו נסק לעמדת אחד המגינים השמאליים האגדיים ביותר שראה האי הבריטי או שהוא עצמו ראה במראה. ג׳וזה מוריניו שוב אמר בפומבי ששואו צריך להשתפר כדי להיות במנצ׳סטר יונייטד – וזו בהחלט לא הדרך שהמנג׳ר שלפני זה שלפני הקודם היה עושה דברים. אבל זה לא משנה. כי זו הדרך שמוריניו עושה דברים. מעמת אנשים עם החיים בדור של חדשות 24/7. הנריק מחטריאן הפנים, טוני מרשיאל הפנים.

השער חסר המשמעות של בורטון אלביון נתן את כל התמונה בקליפת אגוז. דיילי בלינד גולש לנסות להציל. שואו צופה בכל הערבוביה ברחבה מקצה הרחבה. אז בין אשלי יאנג ודיילי בלינד, ומרכוס רוחו ודרמיאן אין פתרון נדיר באיכותו לעמדה הזו – אבל לוק שואו הוא כרגע מחזה יוצא דופן ביונייטד: שחקן שלא מחובר למתרחש. וכאלו לא צריך.

*

המשחק נגד בורטון, בו מרשיאל ירק אש, מעלה את השאלה האם הגיע הרגע לניסוי של מרשיאל-ראשפורד-לוקאקו ביחד בחוד. זה הרי העתיד הבינוני-רחוק של יונייטד. זה יכול להיות עם מרשיאל בשמאל ועם ראשפורד מאחרי לוקאקו – שיכול לדעתי להיות ניסוי מעניין מאד כי ראשפורד חושף שיש לו גם כדור עומק וגם בעיטה מרחוק טובים מאד. אני פחות אוהב את הרעיון של אחד מהם מימין עם מאטה או מחטריאן במספר 10 – אבל גם זה אפשרי.

מי שעוד היה טוב בגביע הליגה היה קאריק. זה כמובן לא מפתיע איש. השאלה לגביו היא לעולם לא האם הוא טוב מספיק אלא האם הוא חסין מספיק. והתשובה כבר כמה שנים היא בדרך כלל לא. אבל זה מה שחסר ליונייטד כרגע – גם כשפוגבה משחק. שחקן שמצד אחד מפשט את המשחק ומהצד השני יש לו את הכדור החד להפעיל את המהירים. זו הסיבה מדוע יונייטד עדיין זקוקה למאטה ולמחטריאן ולא יכולה לזדוק למערכה את כל מטוסי הקרב.

פוגבה (פצוע) בינתיים מסבך מדי את המשחק למרות שברור שיש לו את כל התכונות להיות מה שהוא רוצה בחיים. ולמאטיץ׳ אין התקפה מעבר לקצת סיוע. ולהררה יש את כל התכונות הללו, רק שהוא פחות טוב ממה שיש לקבוצות הגדולות של העולם להציע בעמדה הזו.

*

הפתרון הוא כמובן מרואן פלאיני. שלא יודע למסור ולא יודע לפשט ולא יודע לכדרר ויש חשדות שהוא לא יודע לשחק. אבל הוא אחד מ-2-3 השחקנים הטובים של יונייטד כרגע. אם לחזור לתחילת הדברים – כי הוא מחובר לגמרי למתרחש. ואני אגיד לכם דבר חשוב יותר – בשבוע בו היה עיסוק בסטריאוטיפים גזעיים באולד טראפורד: עם כל האפרו-אירופאים הנהדרים שלנו, היחיד שמביא אפרו קולין קפרניקי ראוי לשמו הוא הבלגי הזה.

הניצחון על באזל
הניצחון על פאלאס