אם בליגה יונייטד היכתה כמה קבוצות ברבע השעה האחרונה, אחרי שכתשה אותן פיסית 60-70 דקות – לקבוצה ברמה של צ.ס.ק.א לא היו משאבים פיסיים להתמודד עם יונייטד כבר בדקה הראשונה. קיבלנו משחק של לא כוחות מבחינה פיסית. אבל במקום שייראה כוחני ועמלני זה נראה מאד מלוטש בזכות הופעה נהדרת של טוני. הוא נקנה בימים בו יכולת לקנות כשרון צרפתי התקפי ב-36 מליון וקצת תוספות – והיום הסכום הזה נראה כמו גניבה. אגיד משהו נוסף על טוני: אמבפה הוא כנראה הכשרון הצרפתי הכי גדול – אבל טוני עשה בצרפת מספרים טובים משל אוסמן דמבלה ועשה בפרמייר ליג, גם אצל ואן חאל, מספרים טובים משדמבלה עשה בגרמניה. אני מרוצה שהוא ביונייטד.

מוריניו אמר השבוע ״שהיה ברור שלוקאקו יבקיע יותר מאשר באברטון או בברומיץ׳״. לכאורה אמירה הגיונית – איזה חלוץ לא יבקיע יותר כשהוא בקבוצה גדולה יותר? קצת מצחיק להזכר בדיבורים שהוא ״מבקיע של קבוצות קטנות״ ולא יתאים לכדורגל התקפי יותר. נכון הטאץ׳ הראשון שלו הוא לא כמו של טוני – אבל תתפלאו כמה שערים מובקעים בכדור לא בגלל טאץ׳ אלא בגלל כוח, עוצמה ומיקום. אבל הכי מצחיק שפקפקו אם יש לו את המנטליות. לוק הוא היום –  בשפת גוף, בתנועות ידיים, ביחס השחקנים האחרים אליו –  מנהיג המגרש של יונייטד. השחקן שכולם מסתכלים אליו.

וזה לפני המשחק:

הגענו לימים אחרים. ימים בהם אומרים שפלאיני חסר היום במשחק מול צ.ס.ק.א במוסקבה. אבל גם בהעדרו אני מצפה שמוריניו יעשה את מה שהביא לו הצלחות חוזרות ונשנות עם צ׳לסי באירופה. לא ייקח את המשחק למקומות בהם הטקטיקה קובעת ושם לא פעם יש לקבוצות אירופאיות יתרון. הוא יעמת את האירופאים עם הפיסיות של המשחק האנגלי.  וכשאני אומר פיסיות אני מתכוון לא רק הכוח של לוקאקו ומאטיץ׳ (ופוגבה ופלאיני החסרים). אלא גם המהירות הגדולה שיש ליונייטד בראשפורד, מרשיאל וגם ג׳סי לינגארד. זה לא תמיד פשוט. קבוצות אנגליות שמנסות לעשות זאת מסתבכות לא פעם עם השיפוט המחמיר יותר.

מלבד זאת, כל זה טוב ויפה, אבל יש גם מתנגד. אני לא יודע הרבה על הקבוצה הרוסית אבל שני השערים שלהם בליסבון, כשהפכו פיגור לניצחון, נבעו ממשחק פיסי ברחבה של בנפיקה שגרם לפורטוגזים לטעות (שער אחד היה מפנדל). אז זה לא יהיה המצב כמו בויגו או בגמר האירופי של השנה שעברה. כדאי מאד להביא גם כדורגל להתמודדות.

ניצחון היום הוא לכאורה לא קריטי. תיקו הוא תוצאה טובה מקבוצה שניצחה בחוץ את בנפיקה והאמת היא שלמרות הבית המאוזן אני לא רואה את יונייטד מתקשה להעפיל עם שלושה ניצחונות ביתיים ועוד משהו. אבל זה העניין: משחק אחד עם בנפיקה תקוע בין טוטנהאם לצ׳לסי. ומשחק הסיום מול צ.ס.ק.א תקוע בין ארסנל לסיטי. אז ניצחון היום ייתן הרבה שקט בהרכבים עד סיום המפעל. אנחנו לא רוצים שום חשיבות ומשחקים על עשרות מליוני פאונד בגומלין.

חיים קשים אתם אומרים? בכיינות מערב אירופאית טיפוסית. שלושה ימים לפני שצ.ס.ק.א תארח את בנפיקה היא תתארח אצל חברובסק בליגה הרוסית. כולה טיסה של 8400 קילומטרים. אחד ממשחקי החוץ הרחוקים ביותר בכדורגל. גם מזג האוויר הערב במוסקבה הוא מעל האפס ויבש – אז באמת לא צריך להטריד את יונייטד.

בגלל שהמשחק במוסקבה חשבתי לצרף וידאו של הפנדלים שם. אבל אני קצת מפחד שבסופו של דבר טרי כן יכניס את הפנדל ונתקע עם סיפור אברם להרבה שנים.

אז נסתפק בוידאו הזה.

חידון מספר 574. סיכום השנה בספורט הישראלי הבינלאומי
חידון מספר 575. מוקדמות המונדיאל