פעם דווקא אהבתי כשיונייטד פיגרה 0-2 אצל איזשהם low-lifes במחצית. כי ידעת מה יקרה במחצית השניה. תצא קבוצה מלוע של תותח. פיגור 0-2 אצל קבוצת תחתית פחות או יותר היה ״הגול הבא קובע״. כמובן, זה לא היה בתקופה המודרנית של היום. כשצריך שחקנים ברמה עולמית כדי למסור עשרה מטרים קדימה.

מוריניו עשה שני חילופים במחצית. שהועילו קצת. מאטה יצא ונכנס מחטריאן. ראשפורד החליף את מאטה. כלומר הוא לא ראה שום בעיה בשיטה, במספר המתקיפים, בסגנון. רק בשחקנים. מחכה למסיבת העיתונאים לשמוע אם הפסדנו בגלל טעויות בהגנה או החמצות.

וזה לפני המשחק:

פורסמה איזשהי שמועה בימים האחרונים שמסוט אוזיל חושב לעבור ליונייטד. שמועה שהיא שטות ומקורה במשבר בעיתונות בפורמט הפרינט והרצון הנואש למכור כאלו. אבל בלי קשר זו הבעיה של יונייטד.

ייונייטד קבוצה יותר טובה ממה שהיא נראית. והסיבה לכך היא לא מסובכת: השחקנים שאמורים לגרום לה להראות יותר טוב חסרים או משחקים במשורה או לא הכי טובים. בהרבה מאד עמדות במגרש יונייטד עם שחקנים נפלאים. אבל השחקנים היצירתיים מאד אפורים. הכוונה כרגע היא למאטה ומחטריאן והררה. אוזיל, תאורטית מאד כי אני לא בטוח בכלל מה רמתו עכשיו, היה פותר את הבעיה.

אני זוכר את הפעם השניה שראיתי אותו במסיבת עיתונאים, והראשונה בצ׳לסי. מישהו אמר לו שג׳ו קול נראה מצויין היום ומוריניו הגיב בזעם ״אם עוד פעם הוא ישחק עבור הציבור ולא עבור הקבוצה הוא לא יהיה פה״. ולאורך הקריירה היו לו בעיות עם שחקנים ששיחקו עבור הציבור. למשל קאקה. למשל דה ברויינה. למשל מאטה בתקופת צ׳לסי – וזה רק ממחיש שזה לא אישי. לפעמים זה גם מוצדק – ינוזאי ודפאי למשל. הוא לעולם לא יקדיש זמן לשיקום שחקן כזה.

יונייטד לא במשבר. תשכחו מזה. צריך יצירתיות ויש כמה פתרונות מתוך הכוחות הקיימים. למשל שפוגבה יחזור. קודם כל ממיאמי, אחר למגרש ולעצמו. שיעשה סוף סוף ניסוי עם ראשפורד ומרשיאל ביחד – אולי עם ראשפורד מאחרי לוקאקו. למרות שגם פה אני יודע את כוונתו. זה לא רוע לב. הוא פשוט לא רוצה להיות במצב בו אין לו חילוף חזק מהספסל. כשיהיה לו את זלטן על הספסל אני חושב שיהיה סיכוי יותר טוב לעניין הזה.

*

יונייטד חוזרת היום ליורקשייר. אחד האזורים הגרועים בעולם גם בהתחשב בעובדה שהיא בעולם השלישי. העובדה שאנשי האזור נהנים מזכויות אזרח למרות בוגדנותם ועצלנותם היא באמת תמוהה. אבל מהאדרספילד באופן ספציפי בא דניס לאו. כאן אפשר לראות אותו בתמונה נדירה חותם בקבוצה כשמאחריו עומד המנג׳ר ביל שאנקלי.

התיקו בליברפול
הניצחון על טוטנהאם. משחק מצויין, יחסית