62 דקות הלכו היו די מיותרות. בדיעבד הייתי צריך לטפל באיזה פינוי של שולחן מיותר שתקוע אצלי. מאטה שיחק כפליימייקר בעוד פוגבה רחוק מהמתרחש. הייתה איזו נקודה בה מאטה היה חופשי לבעוט מעשרים מטרים. הוא בקושי הגיע לשער. וכשאין כבוד לבעיטה שלך כמעט בלתי אפשרי לעשות משהו בשטף צפוף. וכך הסיכוי לקבל משהו היה רק מהאגפים. עם ארבעה שחקני אגף אפשר לצפות ליותר – רק אשלי יאנג שיחק באמת טוב מבינהם – אבל היה קשה להם עם מטרה וחצי ברחבה. יונייטד פותחת עם הרבה שחקנים התקפיים – אבל מכניסה מעט מדי מהם לרחבה.

גם לזלטן במספר 10 יש בעיות. אבל יש כבוד לבעיטה שלו. קשה להוציא ממנו את הכדור, והגנות קורסות לכוון שלו. מה שסטיב קר קורא point-of-attack. אז קיבלנו שיפור מסויים.שהביא קרן שלא הייתה, עבירה שלא נשרקה, ובעיטה של אשלי יאנג שפגעה במישהו וניצחון 7 מ-7 בבית.

וזה לפני המשחק:
הבישול של פוגבה למרשיאל בשבוע שעבר, כשהוא רוקד עם המגן ואז שם כדור על הראש של החלוץ, גרם לי לחשוב קצת על השחקן שהכי הייתי רוצה לראות את יונייטד קונה עכשיו. וזה שחקן שייקח את המקום של פוגבה וישחרר אותו לעמדה מספר 10. אני יודע שהפיזיות של פוגבה מפתה אנשים לחשוב שהוא יכול להיות 50-50 גדול. אבל אני מעדיף אותו עסוק בייצור גולים. עם לוקאקו-מרשיאל-ראשפורד לפניו. וכשיאנג וואלנסיה משחקים זה הרבה התקפה.

כי פוגבה סובל קצת ב-6. הוא קצת רחוק מדי מהשער מכדי לבעוט. הוא קצת יותר מדי מוצא את עצמו חושב עם הכדור ברגליים 50 מטר מהשער. והוא גם קצת פזור-נפש מדי בכדי לחשוב הגנה. תנו לי אותו ב-10 עם שחקן מהדגם של מודריץ׳ או קרוס מאחריו. פוגבה צריך לשמור אבל לא להיות קריטי. פוגבה לא צריך לנהל את הנעת הכדור. פוגבה צריך לחשוב גולים ואסיסטים.

תאורטית זה אפשרי גם עכשיו עם הצבה של פלאיני לצד מאטיץ. זה כמובן מחזק מאד את ההגנה ונותן גם איזשהו נשק אווירי בדמות פלאיני. אבל יש בזה משהו קצת מחוספס מדי. הייתי רוצה שם מישהו שמשחק בכדור אחד וגם חותך הגנות. מה שהררה לא מצליח להיות. מה שקאריק היה. וזה באמת השחקן החסר עכשיו. מספר 6 אמיתי. למרות שעדיף לדבר על פוגבה מעל העדרו.

אז בינתיים פוגבה שם ושורה ארוכה של שחקנים מתמודדים על העמדה מתחת ללוקאקו. אני הייתי רוצה לראות את זלטן אבל נראה שמוריניו חי כדורגל דרך הדקה ה-70. והוא רוצה חלוץ בכיר על הספסל. מול ברייטון חייב להספיק.

*

הגמר הראשון של 83 היה משחק!

לקראת המשחק בו לא אצפה מול ניוקאסל
ההפסד בדרבי