המשחק המהנה ביותר של העונה. במפגש בין ווטפורד למנצ׳סטר יונייטד פרץ משחק כדורגל. ואגב, לא הייתי עושה עניין גדול מהמיני-משבר בחלק האחרון שלו. ווטפורד הייתה ראויה לגול או שניים במשחק הזה למרות משחק טוב של בלמי יוניטד ברוב המשחק. יונייטד הייתה שווה הרבה יותר ממה שהבקיעה בהתקפה. והגולים היו פאקינג גולים! כל אחד ואחד מהם.

ברמת המאקרו המשחק היום לעומת המשחק מול ברייטון חידדו מאד את הפער בין משחק המתפרצות של יונייטד לעומת המשחק שלה בשטח צפוף. אפשר כמובן לומר שווטפורד שיחקה לרגליים של יונייטד מהבחינה הזו אבל צריך לדייק. שזו רמות המיקרו.

בתוך כל הקקפוניה של ארבע השנים האחרונות אולי התהליך המקצועי היחיד השפוי היה הפיכת ואלנסיה ויאנג למגינים. שימוש במשאבים שיש לך. חזון מקצועי. אמון באנשים שהוכיחו את עצמם גם אם צריך לרענן להם את התפקוד. קצת כמו מועדון כדורגל. ויאנג קנה ביושר את המקום שלו, והשערים היום תמורה נהדרת לתרומה נהדרת שלו הרבה שבועות.

וג׳סי לינגארד הוא בדיוק הערך המוסף שאתה אמור לקבל משחקן בית שאיננו כוכב. מי ששמח להיות במועדון, שמח למלא כל תפקיד ומאושר כשהוא לפעמים משחק. והגול שלו היום, כמו זה במידלסברו בשנה שעברה. כמו זה בעשרה שחקנים בגמר הגביע, הוא שער מנצ׳סטר יונייטד קלאסי. שער של תעוזה.

 

ולפני המשחק:
חיכיתי להרכב – וקיבלנו 3-5-2 – עם שלושה בלמים כשיאנג וואלנסיה מתפקדים באגפי הקישור ולא אגפי ההגנה. ואני חייב לדון את המערך לכף הזכות.

ראשית, יאנג וואלנסיה באמת נותנים הרבה התקפה אבל הם בעיה הגנתית – בעיקר יאנג. ולווטפורד יש מהירות באגפים. ובכלל – משחק חוף אל חוף מתאים לנו יותר מנסיון לשלוט בכדור מול ווטפורד.

שנית, באמת לא קיבלנו כלום מהעמדה מתחת ללוקאקו. אם בלם שלישי משחרר קצת את פוגבה קדימה זה בסדר גמור. מוריניו אמר אחרי ברייטון שמספר השחקנים ההתקפיים לאו דווקא נותן משחק התקפי, ולשם שינוי אני חייב להסכים איתו. לשחק עם מספר 10 גרוע כמו מאטה או מחטריאן לא מביא אותך לכלום. כבר כתבתי את זה. אם לא בלם שלישי אני כבר מעדיף את פלאיני ליד מאטיץ׳ ואת פוגבה יותר למעלה. פלאיני לפחות נמצא בכושר טוב.

שלישית, וזה החשוב. 3-5-2 זה מה שנראה מול ארסנל וסיטי. משחקים שיכריעו אם ננהל איזשהו מירוץ אליפות או נתרכז בטופ-4. אז אולי עדיף לבצע את המעבר התקופתי במסודר ולא בהיסטוריה.

*

החדשות האחרות בהרכב הן שלינגארד נותן לראשפורד מנוחה. זה בטח לא מעורר אופטימיות אבל צריך להיות ריאליסט. אם יונייטד לא מסוגלת לתת קצת מנוחה לכוכב במשחק אמצע שבוע בווטפורד – אז אין לה מה לחפש.

ההפסד בבאזל
הניצחון על ארסנל