הנצחון במערב ברומיץ׳

ניצחון שהיה טוב בעונה אחרת

משחק שמאד מתקשר עם מה שכתבתי אתמול לקראת המשחק הזה – בתחתית הפוסט. בעונה אנגלית רגילה היינו אמורים לאמר״שאלו המשחקים שצריך לנצח״. הנקודה ה-41 נצברה במחזור ה-18 מה שאומר שיונייטד בקצב שבין 82 ל-88 נקודות. שיפור מהשנים האחרונות. אבל לצערנו זה לא יספיק למירוץ אליפות ויצטרך לשמש פלטפורמה למאבק אליפות בשנה הבאה.

*

במשך השנים אני מתייחס לטעויות של שחקן יונייטד באחת משתי צורות. או שאני מתעצבן עליו או שחבל לי עליו. וההבדל כנראה נובע מרמת החיבור שאני מרגיש של השחקן לקבוצה. על הטעויות של לוקאקו בדרבי היה לי חבל. זה לא מגיע לו על המאמצים הללו. גם הביקורת על כמויות השערים שלו מול קבוצות גדולות מתעלמת מנתון חשוב – איך יונייטד שיחקה מול הגדולות.

היום שוב הבקיע שער שחשף את שתי התכונות הנפלאות ביותר שלו. הראשונה היא עוצמה פיסית. והשניה הקלאסה האישית שלו. הוא לא חגג מול אוהדי קבוצת עבר שלו שם פרץ לתודעה. זה לא היה מלאכותי. מול אברטון התנהג אחרת כי אוהדי אברטון (זכותם) התנהגו אחרת. מה שאני אומר שהוא שחקן מחובר למשחק.

אני רואה מה מוריניו מנסה לעשות איתו. הוא לא נותן לו מנוחה. הוא מאתגר אותו. משדר לו שעם הפיסיות שלו הוא שחקן של 5000 דקות בעונה. ולוקאקו לא מושלם, אבל חוצב את דרכו. ואת הדברים שאין במשחק שלו יונייטד צריכה ללמוד להשלים מאחרים. וזה בנקודה הבאה.

*

יונייטד הייתה יכולה להיות טובה בהרבה אם לא הררה ומאטה היו הקשרים המרכזיים. לא בא אליהם בטענות, שיחקו כפי יכולתם ונלחמו. אם פוגבה מחליף את הררה יש ליונייטד הרבה יותר. ואנחנו צריכים יוצר מצבים טוב ממאטה וכמובן ממחטריאן שיועזב. אני יודע ששמו של אוזיל עולה ואגיד דבר כזה: אי בעד שחקנים יותר צעירים, יותר טריים אבל 10 צריך להגיע. ומקרי מאטיץ׳ וזלטן מראים שמוריניו מצליח יפה עם שחקני עבר שלו. כמובן שגם שמו של גריזמן עולה וזה עולם אחר.

*

גם במגינים/אנשי האגף אפשר להשתדרג אבל אגיד דבר כזה: לא כל שחקן הוא שדרוג על יאנג וואלנסיה. מהלך כזה הייתי עושה בזהירות. פוסו מנסה למשל צריך להשקל.

*

נוצרה אגדה כאילו דייב לא יכול לספוג שערים. אז הגנת מנצ׳סטר יונייטד החליטה לבדוק את הנושא. וזה השער הרביעי ברציפות שמובקע על ידי שחקן יריב שמקבל בעיטה נוחה 2-3 מטרים מהשער כשאיש לא שומר עליו. אפשר להפסיק עם זה.

ולפני המשחק, כבר אתמול, זה נכתב:

אחרי מה שסיטי עשתה היום ניתן לקבוע ב-95% וודאות שהליגה הוכרעה מעשית ומוריניו, ולא מישהו אחר, צריך לתכנן מסלול מחדש. אני אומר 95% כי קטסטרופות קורות, אבל מה שיעצור את סיטי זו באמת קטסטרופה שלא הייתי מאחל לה. כלומר שורת פציעות שתהרוס אותה ואת המונדיאל הקרוב.

וצריך פרופורציות. כתבתי בעיתון השבוע שאם לפרגוסון הייתה התקפה צעירה כמו שיש למנצ׳סטר יונייטד היום – אני מתכוון לרביעיה ראשפורד, מרשיאל, לוקאקו – הליגה הייתה נכנסת לכוננות לקראת השנים הבאות. לא צריך לפרק את מה שנעשה בגלל סיטי. צריך להסתכל על הדרך בה סיטי נבנתה ולהבין. לא, גווארדיולה לא הביא איתו שום כוכב מבאיירן או ברצלונה. הוא עבד עם מה שיש בתוספת הרבה כסף.

את שני אלו יש ליונייטד. לחזור לנקודת ההתחלה תהיה טעות. אני לא אוהב את מוריניו אבל אם הכוון הוא מגביע אירופה זוטר למקום שישי, ואז יותר מ-80 נקודות ומקום שני-שלישי עם עונת אלופות טובה, אז הוא צריך להיות ביונייטד לעונה שלישית. יש הגיון בסיסי בעולם.

*

נשים בצד את הדברים הברורים מאליהם. צריך להמשיך לשחק כל משחק כאילו יש מירוץ אליפות. צריך לסיים עם 85 נקודות. צריך כמובן להלחם על המקום השני. צריך להגיע מוכנים לסביליה, בכדי להכין אחר כך מלחמת עולם לרבע הגמר. יש עוד המון על מה לשחק העונה. ובגביע האלופות זכו קבוצות אגדיות אבל גם קבוצות שסיימו במקום החמישי והשישי בפרמייר ליג.

צריך כמובן לפרק את ברומיץ׳ מחר/היום ולהשאיר את תושבי המידלנדס המומים וכואבים.

ואסור לוותר על העונה ולקרוא לה עונת בניה.

*

אבל אז….

את רוב השחקנים שרוצים לשנה הבאה צריך להביא עכשיו. גם אם הם לא יוכלו לשחק באלופות וגם אם זה יעלה יותר כסף. צריך לשלב אותם עכשיו בקבוצה. לא צריך ללכת רחוק: סיטי הביאה בחלון החורף הקודם את ג׳זוס. צריך ללכת קצת יותר רחוק להיסטוריה של יונייטד. וידיץ׳ ואברה הובאו בחורף 2005-2006. גם אז הייתה התקפה צעירה מאד. וידיץ׳ ואברה היו מאד מבולגנים בחצי השנה לאחר שהגיעו אבל בקיץ היו מוכנים. באותו קיץ הובא רק מייקל קאריק והקבוצה הייתה מוכנה לתנועה.

לפני שהולכים וקונים, צריך לנסות לקרוא חזרה לפוסו מנסה ולשלב יותר את טואנזבה. אולי אפילו להביא למועדון את אדריאס פריירה.  להרחיב את מה שנראה התלכיד של הקבוצה הבאה.

צריך להפחית מאד בשימוש במאטה, פלאיני, מחטריאן (כנראה יעזוב), בלינד והררה (אולי גם אחרים אבל לא הייתי נשאר בפחות מחמישה בלמים). אני לא אומר ניקוי אורוות גורף. אם 1-2 מאלו יישאר לא יקרה כלום. אבל להבין שאין בדור הזה אליפות. הדברים הללו אני לא כולל את זלטן. הוא לא בדיוק שייך להם: יש מטרות עכשוויות ולא עושים הצערה לשם הצערה. גיגס וסקולס נשארו אחרי כל הצערה שאי פעם נעשתה.

*

האוהדים צריכים להיות סבלנים. הם צריכים לתמוך בשחקנים במשבר, בעיקר בלוקאקו. והם צריכים לא להסכים להעזבתו של מוריניו אם אד וודוורד לא עוזב. וודוורד צריך לקבל את המסר שמוריניו זה המנג׳ר האחרון שלו.

הניצחון על בורנמות׳
רשמית: אני מאוהב

94 Comments

היסטוריה לעניים 16 בדצמבר 2017

אוקי
ומי אתה מביא?

דורפן 16 בדצמבר 2017

אם זה אני?

אנחנו משחקים עם שני מגינים לא טבעיים. מביא להם תחרות – לא שמות ענק.

את הכסף הגדול שם או בעמדה בין מאטיץ׳ לפוגבה לשלוח את פוגבה קדימה. או על עשר אמיתי.

Danny - Long Island 16 בדצמבר 2017

2 מגינים; אני צועק מזמן! ולנסיה לא תורם כלום בהתקפה… מיקי ומאטה – ביחד עם הררה , למכור

טל המנצ'סטרי 17 בדצמבר 2017

טאונזבה ומנסה יכולים לשחק בצד ימין של ההגנה.
יש את מיצ'ל הצעיר שאפשר לנסות מצד שמאל.
לבטח הם היו יוצרים תחרות או לא פחות טובים ממה שיש לאחרים להציע, אם בסגל הקיים (דרמיאן/בלינד) אם בהקשר של שחקנים שמקושרים אלינו (רוז)

היסטוריה לעניים 16 בדצמבר 2017

והאם דייב נשאר?

דורפן 16 בדצמבר 2017

אליפות לא בונים על דייב. מציעים את מה שצריך שיישאר.

יואב 16 בדצמבר 2017

מעולה.

Matipool 16 בדצמבר 2017

לגמרי מעולה.
אני נהנה לקרוא את דורפן ואת התובנות שלו בקשר ליונייטד למרות שאני מהקבוצה שאין להזכיר את שמה (כשדורפן היה עושה פעם חידונים לקראת פתיחת העונה באנגליה, תמיד היו רק 19 שאלות…).
דרך אגב – הרביעי זה לינגארד, כן?

ארז 17 בדצמבר 2017

לא.
הרביעי זה ה24 אינץ' של לוקאקו.

אמיתי 16 בדצמבר 2017

מסכים חלקית. שלד לאליפות כבר יש. אם להביא שחקן אז מישהו באמת יצירתי ומיוחד או עם פוטנציאל להיות כזה.לא אוזיל. ברוב העמדות אנחנו דיי מסודרים- או במילים אחרות הפיתרון איננו ברכש אלא בשימוש נבון במה שיש.
מוריניו חייב להמשיך לעוד עונה אלא אם כן תקרה קטסטרופה. עושה עבודה טובה אבל לא מספיקה אבל נקודת הפתיחה שלו הייתה קבוצה דיי צולעת

דורפן 16 בדצמבר 2017

כסף גדול צריך לשים רק על יצירתיות. אבל כנראה שלא תהיה ברירה. אי אפשר לשלם בכל כך הרבה נקודות על כל העדרות של פוגבה. אם היינו עם עוד ארבע נקודת ואחת מהן הייתה מול סיטי- העונה לא הייתה גמורה.

Danny - Long Island 16 בדצמבר 2017

פוגגה פצוע ואדום; היגיע הזמן לרצף שלו כדי שנראה עד כמה הוא חשוב לנו

אמיתי 16 בדצמבר 2017

גמאני אמרתי לחבר היום שהיה הרבה כייפ וטוב אם היינו "רק" 6-7 נקודות מהשיטי אבל זה לא היה משנה דבר בסופו של דבר.
יונייטד צריכה להשתפר בלי קשר אליהם. ויש הרבה במה להשתפר גם בלי רכש או צעירים.
אהבתי את המשפטים על סבלנות ועמידה מאחורי הקבוצה. אני מאד אוהב את הרוח שיש בקבוצה הזאת ואת הלחימה. לוקאקו צעיר אבל נראה עם נוכחות ובאופן כללי רוב הסגל הוא שחקנים חיוביים ומשקיענים. זה לא דבר להמעיט בו

טל המנצ'סטרי 17 בדצמבר 2017

כל שחקן יצירתי יסבול מהעובדה שהקבוצה לא מכוונת לשחק על הנעת כדור מסודרת וברורה הרבה יותר.
זה קודם השיטה, אחרי זה השחקנים.

פליקס 16 בדצמבר 2017

מסכים לכל מה שכתבת. רק אוסיף שלטעמי, חייבים להביא לקבוצה את בייל. יש לי תחושה שהוא יהיה החתמה אדירה שיהיה חייב להוכיח לכולם שהוא עדיין בטופ העולמי. אני מאמין שהפציעות הן סתם מזל רע.

רומן 16 בדצמבר 2017

א.אליפות לוקחים במאי, הקבוצות של פפ נוטות להתרסק בגדול כמו שהן עולות בגדול.
ב. לוקקו זה לא כדורגלן, צריך לשלוח אותו לדרכו בינואר ולהביא חלוץ אמיתי עם טאץ' ברגל את מי?
זה ממש ממש קל, מאורו איקרדי, בן 24, גולר ענק עם עצבים מברזל, להתאבד עליו.
ג. גארט בייל, כל דקה שהוא לא ביונייטד זה בזבוז זמן של 2 הצדדים, אבל נראה לי שפה העסק כבר די סגור.

יואב 16 בדצמבר 2017

לא מסכים עם שום סעיף.
הקבוצה של פפ כבר אלופה.
לוקאקו לא יוחלף ובצדק.
בייל- רכבת שמזמן יצאה מהתחנה.

דורפן 16 בדצמבר 2017

אם בייל יבוא זה יהיה מבורך. אבל כמובן לא לזרוק עליו את התיק. שיהיה חלק מהצוות ואפשר לקוות להפתעה ענקית לטובה.

Danny - Long Island 16 בדצמבר 2017

הימור בגלל הפציעות – או שזה באמת מזל רע? מי יודע…ושיטי לא מתרסקים; יש שיטה ויש כשרון שתומך בשיטה – זאת קומבינציה מנצחת

רומן 16 בדצמבר 2017

במצב כזה, צריך להמשיך לשחק ולהתחזק. סיטי נראית מדהים, הם לא מעניינים את יונייטד אבל.
אם לבסוף הם יקחו אליפות בקצב הזה, אז זאת תהיה אליפות מטורפת ואף אחד לא יבוא למוריניו ולשחקנים שלו בטענות כי אנחנו חוזים בתופעת טבע. אבל באמת שהעונה עוד ארוכה ארוכה אפילו לא נגמר סיבוב.. לא מבין את כל האלה שטורחים בכל שיחה לציין שהליגה באנגליה גמורה, זה בדרך כלל כל מני חברים שלי שרואים כדורגל דרך הטבלה ודרך כתבות בוואן. ממשיכים לשחק, ממשיכים ליהנות ומקווים שסיטי תתרסק :-). ואם לא אז מגיע להם מכל הלב

יואב 16 בדצמבר 2017

זה נכון תמיד- להמשיך לשחק הכי טוב שאפשר.
אצל פרגי מעולם לא היו עונות אבודות. לא ברמת אליפות אלא מחשבה קדימה ובניית השושלת הבאה.

יוסי מזרחי 17 בדצמבר 2017

חוץ מסעיף 2
כל השאר נכון

אוהד 17 בדצמבר 2017

וסעיף 1 נכון?
איזה קבוצות של פפ נוטות להתרסק?
הוא לקח אליפות ברוב העונות שהוא אימן ובשאר העונות מקום 2, הגיע לשלבים המאוחרים בליגת האלופות, לקח גביעים מקומיים.
איפה בדיוק ההתרסקות?

רומן 17 בדצמבר 2017

אתה חושב שלוקקו כדורגלן ששייך לרמה הזאת?
אתה חושב שהוא עומד באותה מדרגה עם חלוצי עבר של היונייטד?
ואן ניסטרלוי/דוויט יורק/ואן פרסי/ברבאטוב/..
או חלוצים שמוריניו אימן?
דרוגבה/דייגו מיליטו/דייגו קוסטה/זלאטאן הצעיר/דייגו קוסטה?
זה הפאקינג מספר 9 שלך, עמדה שמוריניו מחשיב מאוד,(ובלי קשר עמדה אגדית במאניו) ואתה חושב שרומלו לוקקו באמת צריך לשחק שם?

אמיתי 17 בדצמבר 2017

כן

יוסי מזרחי 17 בדצמבר 2017

אני בטוח רומן.
שני הגולים האחרונים שלו השבוע, הראו אמת בסיסית אחת.כשמשחקים עבורו אז מקבלים את היתרונות שלו.
שתי נגיחות כשהוא נלחץ מקדימה ומאחור.
מוביל כדור הוא כבר לא יהיה אבל אף אחד לא ציפה לזה ממנו.

רומן 17 בדצמבר 2017

בחייך זה מה שדרוש מחלוץ יונייטד? לעמוד ברחבה ולשים את הראש? מה זה ווימבלדון? דרבי קאונטי? היית מעלה בדעתך להחתים את אמיל הסקי בשיאו? גם היום, מול קבוצה ככ חלשה, הוא לא מסוגל לעצור כדור נכון לכיוון התנועה, הכל כל כך עקום, כל כך לא זה

Wazza 16 בדצמבר 2017

מוריניו חייב ללכת
וגם וודוורד

איש 16 בדצמבר 2017

זו שעת המבחן האמיתית של מוריניו, אם הוא מסוגל לבנות את העתיד של הקבוצה עם הצעירים המבטיחים שיש בתוספת חיזוק נקודתי או ששוב ישבור את הבנק וימשיך ליבש את טואנזבה, פוסו מנסה ושות'.
לפני כמה שבועות הוא אמר שהוא מאוכזב מפריירה שהעדיף ללכת להשאלה בולנסיה במקום להלחם על מקומו. אני מקווה שיראה עכשיו שהוא מסוגל באמת לקדם צעירים ולבנות קבוצה שתרוץ חזק כמה שנים טובות.
וגם שהגלייזרים יהפכו עולמות להחזיר את דיויד גיל, האבידה הכי גדולה לקבוצה אחרי פרגוסון.

אריק 16 בדצמבר 2017

העונה של סיטי יכולה להיות ברכה במסווה עבור יונייטד.
חושש שלא זה מה שיקרה.

אמיר 16 בדצמבר 2017

אני לא חושב שפפ עבד עם מה שיש פלוס הרבה כסף. הייתה הרבה מחשבה כדי ליצור את מה שהיה לפני שפפ הגיע.
כבר לפני כמה שנים הגיעו לסיטי סוריאנו ובגריסטיין ובתקופה הזו חתמו לא מעט שחקנים שהיום מככבים בסיטי כמו דה בריינה וסטרלינג.

מהזווית של יונייטד, בעמדה הניהולית הזאת יש מנהל השקעות שלא הצליח ליצור בסיס רציף בהחתמות ועברו אצלו כבר שלושה מאמנים מאז שפרגוסון עזב. אז למרות שאני לא אוהב את מוריניו והייתי מעדיף שהוא לא היה מגיע אני חושב שאפשר להסכים שהיה לו בסיס פחות טוב מזה שהיה לפפ בסיטי

דורפן 17 בדצמבר 2017

בגלל זה הוא בשנת פיגור על פפ ואני מוכן לתת לו עוד שנה

אייב 17 בדצמבר 2017

מוריניו התחיל לבצע בקטן את ההכנות לעתיד. לקראת דצמבר-ינואר המשוגעים, אנחנו חייבים שחקנים נוספים, אז מוריניו נותן הרכב לשואו ומקטומיניי במשחק בית בטוח. אנחנו נקצור את הפירות של המשחק הנוראי הזה בסוף החודש, כשהקישור הדל יתקשה לעמוד בעומס ונוכל להיעזר במקטומיניי, וכששואו יוכל לעזור בהתקפה כשיאנג יצטרך לנוח.

אם לחוזים הייתה משמעות, הייתי שמח להאריך למוריניו את החוזה בעוד כמה שנים. אנחנו צריכים לפתור את בעית היצירתיות כשפוגבה נעדר, וכשזה יקרה אנחנו לחלוטין בטופ של הליגה. 74 דקות מול הטופ 6 של השחקן הכי חשוב שלנו, והמצב לא כל כך גרוע. יש אופי, יש צעירים, יש כיוון טוב. נקווה שנצליח לסיים את העונה עם תואר או שניים, ונגיע עם מוטיבציה לעונה הבאה.

עומרי 17 בדצמבר 2017

המזל הולך עם הטובים אבל ליונייטד הוא באמת לא שיחק השנה. עם פוגבה לא נפצע הם הרבה יותר קרובים לסיטי, גם בתצורתה המפלצתית הנוכחית.

אריאל גרייזס 17 בדצמבר 2017

בעקרון זה מה שטענתי שבוע שעבר, אין שום סיבה למהפכות, יונייטד נמצאת במקום הכי טוב שלה מאז העזיבה של פרגוסון ובעונה נורמלית של סיטי היא גם מתמודדת על האליפות.
אבל – השאלה המעניינת היא העונה השלישית של מוריניו. תמיד היא מגיעה אחרי עונה של אליפות שהמתח החיובי שהוא מכניס הופך למתח שלילי ולשחקנים נמאס ממנו. יהיה מאוד מסקרן המשך העונה, כשיהיה מעט בשביל מה לשחק, ובטח שנה הבאה, אם הוא יצליח לשמור על מתח חיובי לאורך זמן

יואב 17 בדצמבר 2017

השאלה המעניינת היא תמיד המשחק הבא.

מתן 17 בדצמבר 2017

שיזרקו כמה שחקנים שרוצים ושיחחיפו כמה מאמנים שרוצים, רק שיביאו לנו סוף סוף מגן שמאלי!

יוסי מזרחי 17 בדצמבר 2017

יש בדברים שרונן כותב משום הנפת דגל לבן, וזה משהו אני לא מוכן לעשות אפילו אם הסיכוי קטן מאוד.
כבר לקחנו אליפות אחרי שניוקאסל הובילה ב11 נקודות בקריסמיס, והצלחנו להפסיד אחרי שהובלנו בשמונה נקודות במחזור 33.
ניוקאסל של אז היתה בעליונות על הליגה לא פחות מסיטי של היום, ואנחנו בחלק ההוא של העונה לפני מחזור 33 היינו בלתי ניתנים לעצירה. זה לא אומר שההסטוריה תחזור, זה אומר שעדיין מוקדם להרים ידיים.
מצד שני, אני מסכים עם ההגיון שאומר תביא היום את מי שאתה חושב שתרצה בקייץ וכסף לא מהווה בעיה כי יש כמו חול. נכון לבצע תהליכים של חילופי משמרות ולצמצם את הדקות של מי שלא ימשיכו בעונה הבאה,נכון להחזיר צעירים מהשאלה אבל רק אם אתה יודע שיקבלו דקות משמעותיות, אחרת, שיצברו קילומטראז ונסיון.
.
מה שרונן מתאר הוא מהלך שמצריך חשיבה לטווח ארוך, ועצם "ההסכמה" שהיא למעשה התניה לכך שמוריניו ימשיך, היא מכשלה לאסטרטגיה כזו. אני בעד שימשיך, בעיקר כי אין תחליף טוב ממנו בכל ההיבטים וכדי לבצע מהלך כזה,צריך מישהו כמו מוריניו ולא איזה כוכב שעוד לא קרע זוג נעליים באימון קבוצה מסדר גודל של יונייטד ומדובר למי ששכח, אחת מחמש הגדולות בעולם גם אם הכדורגל הנוכחי קצת ירוד.
.
אילו היתה לנו שדרה ניהולית מודרנית, תהליך כזה היה אימננטי, ותזכרו כולם שכך זה עובד בסיטי. אפשר לשנות את המבנה ולשים ליד מוריניו דמות מקצועית ,בהסכמתו ומתוך הבנה שהוא ראש המערכת , מה שיתחיל שינוי תרבותי בניהול,כך שיהיה מישהו שמסתכל שלוש וחמש שנים קדימה וכרגע הוא במעמד מייעץ למנגר הנוכחי.
את הכל מלבד החלק האחרון בדברים, ניתן לעשות תוך כדי ריצה לרוחב כל החזית עד להכרעות ספורטיביות שלא כוללות הרמת ידיים. מה שזה ישדר בוא חיובי וחיוני לגיבוש תפיסת עולם ולהבנה של הסגל ושל היריבות שמדובר בענק שמנער קורי שינה מעליו ולא באיזו שהיא הגרלה של הלוטו, (או שנצליח או לא, ומחר ננסה שוב)

Danny - Long Island 17 בדצמבר 2017

זה לא עניין של דגל לבן, זה עניין של לשחק כדורגל ולנצח בשני שערים ולא להוביל 1:0 וב 10 דקות אחרונות לשבת ולהגן ולהביא לנו האוהדים צרבת

זה משנה 17 בדצמבר 2017

בגדול, אם מוחקים את השמות הספציפיים, הפוסט הזה נכון ברובו גם על ליברפול.

אמוץ כהן-פז 17 בדצמבר 2017

מהכדורגל של מוריניו מאוד קשה להנות אבל, אחרי שראיתי אתמול את המחצית השניה של סיטי-טוטנהאם וההפקרות ההגנתית של התרנגולים… אמשיך להתאזר בסבלנות.

איתמר 17 בדצמבר 2017

https://www.theguardian.com/football/blog/2017/dec/16/jose-mourinho-manchester-united-city
דניאל טיילור מהגרדיאן עם כמה נתונים שהפתיעו אותי בהשוואה בין יונייטד של העונה הנוכחית (לאחר 17 מחזורים) לחלק מקבוצות האליפות בעידן פרגוסון.
זו כמובן עוד עדות למפלצתיות של סיטי.
בכל עונה אחרת, נורמלית וסבירה, יונייטד היתה חזק בתמונת האליפות.

אוהד 17 בדצמבר 2017

על מנת להבין האם באמת יש משמעות לסטטיסטיקה הזאת אז צריך לבדוק כמה נקודות צברה האלופה נגיד ב 10 השנים האחרונות לעומת השנים שלפני.
לדוגמא, שנה שעברה אחרי 17 מחזורים ליברפול היתה במקום השני עם 37 נקודות. אחת פחת מיונייטד השנה.
לפני שנתיים ארסנל עם 36 ולפני 3 סיטי עם 39!
בלי השוואה הזאת אין שום משמעות לנתונים.

Shutzi 17 בדצמבר 2017

כמובן שצריך להתקדם ולהתפתח לקראת העונה הבאה, אבל לפי הפוסט והתגובות פה ניתן לחשוב שכמו שאין ספק, שסיטי תיקח אליפות, כך גם אין ספק שיונייטד תסיים בטופ 3. זה רק אני שחושב, שיונייטד לא כזו בטוחה בטופ 3 (ואפילו 4)?

אבי 17 בדצמבר 2017

פוסט מצויין וממש במקום

טל המנצ'סטרי 17 בדצמבר 2017

אותי לא מעניין המיקום בסיום העונה ואני גם לא חי לפי מספרים יבשים, X נקודות ו Y כיבוש שערים, כי אלו יכולים לקום וליפול על מקריות או יעילות שבסופו של דבר יש לה רף מסויים שלא יכולה לעבור.

זה קודם לשחק כדורגל אחר, כזה שאפשר לבנות עליו ולהגיע איתו רחוק הרבה יותר, הכי גבוה.

רכש ועוד רכש…עד מתי? אפשר לחשוב שבבורנמות' יש שחקנים טובים יותר ממה שיש לנו להציע בכדי לצאת באופן מסודר מהגנה דרך קישור ועד להתקפה בזכות הנעת כדור שהיא לא חייבת להיות סטייל ברצלונה או מנצ'סטר סיטי הנוכחית.

בסיטי יש אולי 2 שחקנים שהייתי אומר, הלוואי והיו שלנו (דה ברויינה כמובן בראשם) אבל לא מעבר.
ההבדל בין איך שיונייטד נראית לבין סיטי זה נטו בחירת סגנון משחק שגווארדיולה ממקסם בסיטי לעומת מוריניו שמפספס לדעתי לא מעט.

יוסי מזרחי 17 בדצמבר 2017

עקרונית נכון טל, ועדיין יש כמה שחקנים שהיה טוב להחליף כי לא תהיה אצלם קפיצת מדרגה .

טל המנצ'סטרי 17 בדצמבר 2017

יוסי,

בהחלט, אני לא נגד רכש ורק בכדי להיות נגד, אבל צריכים להיות זהירים וחכמים ולא להתפזר או להתפרע, יש כבר סגל מספיק טוב שלא מפיקים ממנו את המירב.

יוסי מזרחי 17 בדצמבר 2017

נכון.

גיללתר 17 בדצמבר 2017

מי השחקן השני?

יאיר אלון 17 בדצמבר 2017

מבחינתי אין מה לחשוב על רכש כרגע וגם שחרורים לא דחופים ברוב העמדות.
הרבה יותר קריטי להמשיך לצבור נקודות בקצב טוב (ולרוץ לפחות עוד שלב-שניים באירופה) תוך כדי שיפור הכדורגל הלא מרהיב שאנחנו רואים עד כה.
יש לנו את מרסיאל ורשפורד שצריכים להשתפר המון כל אחד לחוד ולא פחות חשוב איך ואם בכלל אפשר לשחק עם שניהם יחד עם לוקאקו
יש בקבוצה את לינדלוף שכנראה הגיע להיות יחד עם באיי להיות בלם מוביל בקבוצה הזאת שנים קדימה
וכמובן יש את הבסטיז פוגבה ולוקאקו שהם כבר היום שחקנים מצוינים אבל רק לומדים ללכת כשמדובר בהובלה של קבוצה בכירה באירופה.

רוצה לומר יש לנו כבר עכשיו מספיק פרויקטים בבניה לעונה הבאה, רכשנו לא מעט שחקנים מאז מוריניו הצטרף לקבוצה. לעניות דעתי נכון יותר עכשיו לעבוד עם מה שיש, לראות מה עובד ומה פחות ולעשות חישוב מסלול מחדש בקיץ.

אמיתי 17 בדצמבר 2017

Yap

אמיר המקורי 17 בדצמבר 2017

לינדלוף לעולם לא יהיה בלם מוביל ביוניטד,הבחור לוקה ביכולתו הטכנית וגם ההבנה הטאקטית של משחק ההגנה שלו לוקה בחסר.
לגביי באיי,שחקן בעל יכולות טובות מאוד,טכני,מהיר, מבין את מלאכת ההגנה,אבל,אני חושש שגם הוא לא יוכל להיות בלם העוגן שלנו לשנים הבאו,לבחור "רגלי זכוכית" והליגה הזו בנוייה עבור בלמים קשוחים וחסינים.
אם תבדוק תגלה שיש מצב שהוא החמיץ כ 50% מהמשחקים בשנתיים שלו ביונייטד.

חז 17 בדצמבר 2017

לינדלוף לוקה ביכולת טכנית? הוא הבלם הכי טכני שלך בפער.

יעקב 17 בדצמבר 2017

מוריניו הוא חלאה פחדנית שחיסלה את כל הרוח מהשחקנים.
מעבר לשחיקה של מאטיץ לוקאקו וולנסיה כל השחקנים נראים חרא

coach nd 17 בדצמבר 2017

מוריניו רע.

אמיתי 17 בדצמבר 2017

סיכום מדוייק. לוקאקו בעל אישיות ואני אוהב את זה. יש לו קלאסה גם מול שחקני יריב.
הבעיה הייתה ונשארה בקישור. גם הררה ומאטיץ׳ קטנים מסך הפעולות שלהם (הייתי שמח לתת למאטיץ׳ לנוח) וגם מאטה את לינגארד הולכים לאיבוד בחלקים גדולים של המשחק והדבר שהכי מפריע לי ומתקשר לבעיית המסירות- תנועה ללא כדור. בסוף זה גם מתרגם ליותר מידי מצבים של היריב (הדי חלש)

אריק האחר 17 בדצמבר 2017

המחצית השניה הייתה פשוט בזיונית .
לא מבין את הראש של מוריניו .
אתה מוביל בקלילות בשני שערים למה לסגת ולסגת
היתה התקפה שיונייטד הגיעה לרחבה של היריבה ואז כל הדרך חזרה לרחבת יונייטד
פשוט הזוי.
חוץ מהשער של לוקאקו לא היה שום כדור עומק לרחבה.;
הררה עם כל הכבוד מוסר רק אחורה או רוחב שום מסירה קדימה או מסירה שמעמידה חלוץ מול שוער או חותכת את ההגנה .
ראשפורד החלוץ האנגלי הכי טוב יורד קודם לסגור בהגנה ולבזבז אנרגיות אדירות .
יונייטד עושה בונקר חצי שעה מול קבוצה שאין לה התקפה אמיתית .
הפער מסיטי כל כך גדול מה הבעיה לשחק התקפי מהתחלה ועד הסוף מה יש להפסיד ?!

Danny - Long Island 17 בדצמבר 2017

אנחנו כולנו פשוט לא מבינים את מוריניו… אני מציע שרונן יסע לראיין אותו ולשאול את השאלות הקשות האלה. אולי נקבל הסבר ממצא, מי יודע

טל המנצ'סטרי 17 בדצמבר 2017

בניגוד למתח/דרמה שיצרנו לעצמנו נגד ווטפורד וארסנל, כזה שיצר ריגוש, הפעם זה הרגיש כמו מועקה. המזל הכי גדול שלנו שפגשנו קבוצה באמת מוגבלת שלא ידעה אפילו מה לעשות עם עצמה כשצימקה ל 2-1, רעדו להם הרגליים כשהבינו שצריכים להמשיך לתקוף ולהכניס כדורים לרחבה. לאלן פארדיו יש המון המון עבודה לעשות שם, ואני תוהה על מה לעזעזל שילמו לטוני פיוליס אם זה הסגל שהוא בנה שם?! תעודת עניות לליגה וגם אם מדובר בקבוצת תחתית שאני מקווה שתרד ליגה, זה מביך לראות שחקנים שמקבלים הון תועפות ובקושי מצליחים לעצור כדור או למסור פס מדוייק. אני ממש מרחם על האוהדים של ברומיץ', לראות את הקבוצה הזו כל שבוע, ואוו, ואנחנו חשבנו שלנו היה רע בזמנו עם ואן חאל. נקודת האור היחידה שאני לוקח מהמשחק הזה היא מהדקות האחרונות, מקטומייני, לא פעולות גדולות אבל לא טעה, היה מדוייק וזה אומר שהיה מאוד רגוע ובטוח בעצמו, כי הוא נכנס לתוך סיטואציה לא נוחה בכלל לשחקן צעיר והוכיח שיכול לאתגר. כל השאר, לא משהו חדש שלא ראינו בעבר, לטוב (היכולת האווירית של לוקאקו בתוך הרחבה כשמנצל נהדר את מבנה הגוף וכוח שלו) והרע (איטיות, שבלוניות, חוסר יצירתיות קבוצתית).

עידו מברלין 17 בדצמבר 2017

אחד הפוסטים העצובים שקראתי על הקבוצה מכיוון שמוריניו וגם הגלזרים לא יעשו כלום ממה שכתוב.מה שאומר שהעתיד לוט בערפל.
הוא גומר את לוקאקו בסכנה שבפציעה ואולי גם את המונדיאל לבלגים (ע"ע ולנסיה)
אני מקווה שבאמצע השבוע ישחקו רק שחקני נוער ומחליפים

אריק 17 בדצמבר 2017

לואי 2.0 המשחק הזה היה.

איתמר 17 בדצמבר 2017

בסוף, זו השאלה הרלוונטית : האם היה עדיף לקבל את קלופ עם כדורגל התקפי סוחף (רוב הזמן) אך ללא תארים או אולי למרות הכל עדיף הכדורגל המתסכל של מוריניו שמביא תארים (משניים בחשיבותם).
בשנים האחרונות, אצלי לפחות, מבחן ההנאה קודם למבחן התוצאה.

אמיר המקורי 17 בדצמבר 2017

עוד משחק עייף של קבוצה משעממת,כדורגל חסר שמחת חיים שגורם אפילו לאדוקים שבאוהדים עוגמת נפש.
לטעמי היונייטד מועדון חולה,חולה כבר 5 שנים ועדיין לא החלים,פה ושם במרוצת 5 השנים עשה קולות של אני מתאושש אבל אלו היו רגעיים..
למרות סכומי הכסף האדירים הסגל עדיין אינו טוב דיו,חסרים מספר שחקנים בעמדות קריטיות וזאת לא חוכמת הבדיעבד הכול נכתב כאן בבלוג מזמן.
מוריניו הצליח ברכש בצורה חלקית בלבד,גם הגרזן לא הונף על ידו בצורה נכונה וייתר מידי שחקנים שלא מתאימים נמצאים בסגל.
אין אשם אחד,זה לא רק הבנקאי,זה הוא,זה גם כל אחד מהמנגרים שהוא העסיק,אלה גם חבריו של הבנקאי בדירקטוריון שהיו אמורים לעשות יותר בהיותם אנשי כדורגל.
בפוסט תחילת העונה כתבתי שעם הסגל הזה לא נגיע לשום דבר משמעותי,לאחר השנה הראשונה של מויס והגאון ההולנדי כתבתי שעל היונייטד להיזהר,להיזהר מתסמונת השכנים ממרסיסייד שכבר שני עשורים ויותר לא זכו באליפות,גם הם חשבו שייקח להם שנתיים שלוש לחזור ולהיות אימפריה ובינתיים עברה לה רבע מאה!

רומן 17 בדצמבר 2017

בונא מקום שני בליגה, שניים רק למפלצות האלה.

אריק 17 בדצמבר 2017

יונייטד למדה לנצח משחקי תיקו. זה לא מעט בכלל. עכשיו נשאר רק להוסיף לזה קצת כדורגל.

אייב 17 בדצמבר 2017

משחק גרוע זה נכון, אבל האחרון בלי פוגבה. ניצחנו שניים בלעדיו והפסדנו אחד לסיטי. לא להיט, אבל יכל להיות הרבה יותר גרוע מול קבוצה שליברפול סיימה מולה בתיקו. עכשיו הצרפתי חוזר, ואפשר לצפות שוב לכדורגל מהנה.

גלעד בלום 17 בדצמבר 2017

דוביד שוייצר בנה קריירה מסגנון סטייל מוריניו, גם קשטן, שחקן כנף שלא עושה הגנה מקבל בראש, כשמובילים הורגים משחק ומחכים למתפרצת שתגמור סיפור, שום הרפתקנות לא מקובלת.

הכל מבוסס על כושר גופני ופיזיות, שוער מעולה והגנה , ועל החלוצים מוטלת העבודה להעביר את הכדור מעבר לקו שער היריב איכשהו( כשיש זלטן/דרוגבה/רונאלדו/בנזמה/לוקאקו זה אפשרי ), אין פה ברק או תחכום קבוצתי כמו הקבוצות של פפ או אפילו של וונגר או פוצ׳טינו, אבל זה מביא תארים כי כל עונה שמיה-שלישית כשזה מתחבר יחד עם עונה בינונית ממוצעת של היריבות אז יש אליפות, במשחקי נוק אאוט השיטה שלו יותר יעילה, לא תמיד הכדורגל הפפי מנצח, אבל הוא תמיד יהיה יותר פופולרי, יש לציין שגם פרגוסון היה פרגמטי ושיחק טקטי אבל הרוח הסקוטית שלו היה במקורה ״לטס ווין דה בלאדי גיים״ ולא הסתפק בתיקו חוץ מול הגדולות.

מוריניו השיג את מה שהוא רצה , אי אפשר להכחיש-יונייטד קבוצה ביתית אימתנית שלא סופגת ומייצרת נקודות בסיטונות אבל מול קבוצה שמנצחת כל משחק בצורה משכנעת ללא קשר למגרש או ליריבה זה נראה די חיוור. זה נראה שהכל תלוי בסיטי בשנים הקרובות

Danny - Long Island 18 בדצמבר 2017

אלכס שיחק עם קיצונים טבעיים, היום אין לנו או שהם מעבר לשיא… כרגע גם המגינים לא תומכים בהתקפה, לפחות מימין זה מאוד משמעותי. איפוא סקולס בקישור היצירתי פלוס איום על השער? כרגע לא כיף לצפות בתוצרת; אצל אלכס היה כיף – החזירו לנו את החדווה , זה הכל.

טל המנצ'סטרי 18 בדצמבר 2017

אנחנו משחקים בלי קיצוני בכלל בצד ימין, ויתרנו על האגף שם, לא רק אתמול, בעוד משחקים מתחילת העונה.
לינגארד הוא הקיצוני הטבעי היחידי שיכול לשחק משם, לא הייתי פוסל לנסות את מיקי ששיחק שם גם בגרמניה, אבל זה נראה שמיקי בדרך החוצה ונכון לעכשיו לינגארד מספר את הסחורה מהאמצע.

צד שמאל, קשה מאוד להתייצב כשיש משחק כיסאות בין מרסיאל וראשפורד בתוספת שאין מגן קבוע מתחת.

גם בגלל זה משחק הצדדים שלנו לוקה בחסר וכשאם כבר משחקים בסגנון של למצוא את האיש הגדול ברחבה, אז היה עדיף לנסות ולשפר את זה גם בשבילו.

Danny - Long Island 18 בדצמבר 2017

ומוריניו לא רואה את הבעייה???

טל המנצ'סטרי 19 בדצמבר 2017

רואה, באמת שאין לי מושג מדוע הוא לא מטפל בזה אחרת.

Dr.van nostrand 18 בדצמבר 2017

גם אם בסדרת משחקים יש סיכוי לנצח קבוצה כמו סיטי ( לעומת השוואת מאזן לאורך זמן ארוך ) ואפילו תנצח אותה קבוצה שעשתה 30 אחוז פחות ממנה בעונה, זה עדיין פי כמה עדיף על פני מה שקורה היום שפשוט גומרים את השאיפות והחלומות של כל שאר הקבוצות ( יותר כואב לי על ברנלי, לסטר ווטפורד למשל מאשר הגדולות העשירות האחרות ) ומקיימים מסגרת משחקים בלי שום יעד או מטרה, רק כי צריך לעשות.

לא מבין מה הרעיון לקיים מסגרת שלא מעודדת את השחקנים והצופים לחלום בגדול ולהיות תלויים בעצמם.
זה לא מתאים לגישה האנושית הרווחת בעולם שלנו
וישנם חלופות הרבה יותר מהנות, נכונות ויעילות.
אנו עדים לקבעון שאין לנו מטרה אלא לשרת את הסטטוס-קוו ( המאוס בעיני ) שיש מועדונים עשירים שבשבילם קיימת הליגה ויש את הקבוצות האחרות שמולם מקיימים משחקי 'מבחן' ומי מהעשירות שמאבד הכי פחות נקודות לאורך זמן הוא האלוף.
מה כיף בזה? מה ספורטיבי?
זה הכל צפוי וידוע מראש וגם אם צמוד בטבלה, כל הזמן לחוצים על תוצאות של מי שמעליך ברשימה הזו כי כמעט ואין משחקים ישירים ואם אינך מקום ראשון באותו רגע, כמעט אף פעם אינך תלוי בעצמך.
תעודת עניות המחשבה לנו האוהדים שהמצב הזה עוד קיים.

רומן 18 בדצמבר 2017

לך תראה ה נבא בייסבול וכל שאר הבולשיט האמריקאי אם אתה מחפש אקשן ודרמה בשקל.
כדורגל זה מיקרוקוסמוס של החיים, לא כל יום יש דרמות אבל כשיש הן אמיתיות ואנושיות ולא "או מאי גוד אנבליבבל" . יש קבוצות גדולות ויש קטנות לכל אחת המטרות והשאיפות שלה, בדיוק כמו בחיים עצמם. אוהדי סנדרלנד יהיו לא פחות מאושרים מלתת 5-0 לניוקאסל מאוהדי יונייטד שיקחו אליפות. כל משחק חשוב כמו שכל יום בחיים חשוב.כדורגל מספיק מרתק כדי שלא נצטרך להוסיף לו דרמות מלאכותיות. ואגב להזכירך לפני שנתיים לסטר לקחה אליפות

יואב 18 בדצמבר 2017

יפה כתבת רומן.

גלעד בלום 18 בדצמבר 2017

וואן נוסטראנד- לפני כמה שנים אמרתי אני חי בניו יורק הרבה שנים בוא נאהד את הרד בולס, עשיתי מנוי, 17 משחקים , מחיר מגוחך יחסית לענפים השולטים…הלכתי כמו ילד טוב, ראיתי את טיירי הנרי, קאהיל האוסטרלי, ועוד 9 נגרים, דווקא היתה אווירה והמשחקים פתוחים, בלי בזבוזי זמן ולכלוכים יחסית לאירופה. אלא מאי, אחרי עונה יפה שבה לקחו את הליגה הרגילה הגיעו לפלייאוף וכמשוררת ראשונה קיבלו את מקום 8, 0-0 בחוץ משחק ראשון, ובגומלין הבולס הפסידו 1-0 בגול במתפרצת. מאז אני לא רואה אם אל אס, זו שיטה לא ראויה, השיטה האירופית יש משמעות לכל משחק כי יש יורדות ויש גביעי אירופה, דווקא השיטה האמריקאית שואן נוסטראנד מטיף לה כבר שנים מעקרת את העונה הרגילה כי הכל מתאפס בפלייאוף ממילא.

גלעד בלום 18 בדצמבר 2017

כלומר יפה כתבת רומן (2)

יואב 18 בדצמבר 2017

רומן כתב יפה בהשוואה של החיים מול כדורגל. זה מאד נכון בעיני. הריגושים באים פעם ב… אבל כשהם באים הם חסרי תחרות. "פוטבול בלאדי הל".

Dr.van nostrand 19 בדצמבר 2017

אהלן גלעד,

נסכים שסוד החכמה וההצלחה זה שאיפה כמה שיותר לאיזון נכון.
מה שקורה ב mls הוא חוסר איזון משווע, במידה אחרת אולי אבל כנראה לא פחות ממה שקורה בפורמט הקלאסי המוכר מאירופה.
על זה הרי סיכמנו מזמן שאנו תמימי דעים.

לכל קונספט של ליגה סדירה ישנם עשרות ווריאציות מוכרות. בכל אחת משתנה מספר הפעמים שפוגשים כל יריבה ומהו שיקלול הנקודות מולם בסך הכל.

למשל- אנו למדים שבליגת העל הפועלת על פי עקרון המקום ראשון זוכה, 12 מתוך 108 הנק' בעונה כולה הן מול כל אחת מהקבוצות שמגיעות לבית העליון מהסיבוב השלישי.
ברור לכולנו שיש הבדל משמעותי בין כ 11 אחוז מסך העונה ו 1/9 מהמשחקים ( 4 מתוך 36 ) לעומת הפורמט באנגליה/ספרד/צרפת/איטליה שם פוגשים כל יריבה ל 6 נק' מתוך 114.
זה 1/19 מהמשחקים בעונה וכאמור אחוז נמוך בהרבה מסיכום הנקודות הכללי.
ובכל זאת, שתיהן בקטגוריה של ליגה במתכונת הכרעה לאורך זמן.

גם ליגות הסתיו והאביב בדרום אמריקה הן במתכונת קלאסית, רק ששם באופן מכוון מקצרים כל תחרות בשביל שיהיה יותר עניין ופחות משחקים מיותרים וחסרי משמעות.
גם זו שיטת ליגה.

גם קונספט הקיזוז נופל כאמור לקטגוריית הליגה הסדירה.

וזו הנקודה, בדיוק כפי שיש הרבה מאוד דרכים לבטא רעיון ( כמובן ישנם עשרות דוגמאות נוספות ) של ליגה בהכרעה של מקום ראשון לאורך זמן, כך גם ישנם אינסוף ווריאציות למה שאפשר ורצוי להיערך אליו במתכונת של סדרות פלייאוף/ הכרעה ישירה.

זה שהשיטה בmls לא מאוזנת והגיונית דיו, לא אומר שהרעיון הקונספציואלי שגוי. הוא פשוט לא מיושם באופן האידיאלי.

הפורמט שכתבתי בזמנו למנהלת הליגה בישראל זכתה לתגובה לקונית ומזלזלת. ניפנפו בהינף יד רעיון פשוט אך קוהרנטי שהיה עושה מהפיכה בכדורגל העולמי ומכניס מאות מיליוני שקלים ועשרות אלפי אוהדים ופעילים טובים וחיוביים לספורט.

לא מאשים אותם. כנראה לא הצגתי זאת נכון. כפי שאחרי כל הזמן הזה כולם יודעים על המנטרה של הפלייאןף אבל בתכל'ס לאף אחד אין מושג קלוש למה בעצם מתכוון המשיגנע.

זה לא מסובך. פשוט לוקחים רעיונות קיימים ומשדרגים אותם לכדי הגיון וגיוון תחרותי.כל השאר זה נונסנס.

אהה, ויפה כתבת רומן..

Dr.van nostrand 18 בדצמבר 2017

היי רומן,

שמע…אני בעד רוח הספורט ולראות ספורטאים עולים למגרש ומשחקים על מטרות שאני כבנאדם רגיל יכול להזדהות איתם ולא להרגיש שבזמן שהם עושים פאקין מיליונים, ברמת התכל'ס לא משחקים על משהו מעניין ומשחקים נגמרים בתיקו כי הסתיימו להם 90 הדקות החוקיות ואפשר ללכת הביתה.
זה הבולשיט האמיתי.

אני לא רוצה מיקרוקוסמוס של ניצול כוחני כפי שמתבטא בעולם הציני והמוכר לכולנו בו מי שיש לו את הכסף הוא שמדבר.
אני רוצה קבוצות שלא הולכות לאיבוד באמצע הטבלה ושנותנים להם סיבות ממשיות להמשיך לעבוד, להשתפר, להתחרות, לנצח ולזכות בלב ובדמיון שלנו- האנשים הטובים והרגילים שחיים בעולם כוחני וציני.

רומן 18 בדצמבר 2017

זה הקטע, הן לא הולכות לאיבוד באמצע הטבלה,
הן חיות שם.. אני חושב שאין לי באמת דרך לשכנע אותך, אני רק אומר תודה לאל שיש לנו את הכדורגל, ושיש את הליגות ושזה בדיוק איך שזה.
אגב יותר במיקרו אבל שומר על אותה הצורה בדיוק גם ההתפתחות של המשחק עצמו, קבוצה יכולה לעלות ל 2-0 תוך 25 דקות ואז מה? ברוב המקרים המשחק גמור, זה הייחוד של הכדורגל, משהו שאמריקאי פשוט לא מסוגל לקלוט, זה לא נתפס בתרבות שלהם שמשחק יכול להיות "גמור" אחרי 20 דקות.. או שלא.. ואז יש מהפך, ואז אתה לא ישן לילה שלם מהתרגשות, אבל בדרך כלל זה גמור. זאת תפיסת עולם אחרת לגמרי, אם אתה לא מקבל את זה אז לא אצליח לשכנע אותך בחיים .

Dr.van nostrand 18 בדצמבר 2017

באמת שאין פה עניין של לשכנע.
אני מבין טוב מאוד את הריגוש והייחוד של המשחק, רק אומר שפורמט הליגה מוטה בבירור למען קבוצות עשירות ומשמרים אותו בתואנת שווא פשטנית שלכאורה זה מסורת והכי הוגן ובלה בלה בלה.

אלה פשוט דיבורי סרק והבל הבלים.
הפורמט נשאר כפי שהוא כיוון שהמועדונים העשירים לא מעוניינים חלילה לאבד מהמונופול הטבעי שיש להם כך.
הם היחידים שמשחקים על משהו לאורך זמן, היחידים ששווה לעקוב אחריהם, היחידים שיש להם מטרות ואפשר לספר עליהם סיפור ולעקוב.

שוב, אני בא לראות ספורט בשביל התעלות הרוח האנושית ולא בשביל משהו מכור מראש.
וזה בדיוק ההרגשה. אימפריות כלכליות בינלאומיות שעושות הון על הגב של קבוצות מקומיות חביבות במסווה של תחרות ג'נטלמנית.

איים קולינג דה בלאף, זה הכל

רומן 18 בדצמבר 2017

זה ישתנה בקרוב אל תדאג. לדעתי תוך 10 שנים האי פי אל תהפוך להיות ליגה של 20 קבוצות על והכוכבים יתפזרו באופן אחיד. אין סיבה ששייח א קנה את סיטי ושייח/אוליגרך ב לא קנה את ניוקאסל.

Dr.van nostrand 19 בדצמבר 2017

הגיוני שייכנסו בעלי הון רציניים ליותר ויותר מועדונים בליגות הבכירות ובפרט באנגליה.
וכשזה יקרה, סמוך עליהם שישנו את הפורמט למשהו שיותר מתאים. הרי הם לא יסכימו לשים עשרות מיליונים ושתגמר להם העונה כבר בספטמבר.

רומן 19 בדצמבר 2017

אבל יש פה בעיה בטיעונים שלך. אתה אומר שלא יתכן שהעונה תגמר לחלק מהקבוצות כבר ב"ספטמבר", מה שגורר שלא יתכן שלמשחקים בתחילת העונה תהיה חשיבות( אחרת יתכן שלקבוצה שתפסיד אותם תגמר העונה בספטמבר..) , מה שגורר בדיוק את המצב שאתה ככ רוצה להפטר ממנו, בו יש משחקים חסרי חשיבות…
תראה את הנבא, זה חצי שנה כרכס חסר חשיבות ואז פלייאוף. אז מה עושים האמריקיאים, במה הם טובים? בלהמציא כל מני סטטיסטיקות הזיות, כל מני מופעי בידור חסרי חשיבות ספורטיבית, כדי למשוך צופים, הופכים את זה להצגה/סרט.. אבל ערך ספורטיבי אמיתי אין שם, זה מתחיל בפלייאוף. זה מה שאתה רוצה לכדורגל?

Dr. van nostrand 19 בדצמבר 2017

רומן, נא קבל דעתי זו-
הקבוצות ה'רגילות' לא חיות באמצע הטבלה.
הן נמקות ומתבוססות בשיעמום וחידלון לעיני כל.
וזה חוזר על עצמו באופן צפוי, ברור וודאי מידי שנה
למעט אנומליות מקריות שחייבות לקרות פעם בכמה זמן מכורח ההסתברות.
אתה אומר שהיוצא מן הכלל מעיד, אני אומר שהפוקסים והאנומליות מעידות כמה שזה לא תדיר ואיך שלא ניתן אפילו לחשוב על לשנות מעמד ללא כסף יוצא דופן.
לכן הסיפור של לסטר היה קודם כל טוב לעשירות
כי מוכרים לך את האגדה הזו שהכל אפשרי, גם הלוטו עושים את זה…אך כאן יש הבדל מהותי.
מרגע שפלוני מביא את הפוקס של הלייף ולוקח מיליונים בהגרלה- הסטטוס שלו משתנה.
זה הגאונות במבנה הנוכחי-
גם אם לסטר, קרית שמונה, מונפלייה, וולפסוברג או טוונטה לוקחות- זה לא משנה דבר במאזני הכוחות ואיך שהשוק מתנהל.
לא סתם משולות הן לסינדרלה.
הן חוזרות מיד לגודלן הטבעי- קיום משמים ולא משמעותי בטבלה הארוכה במהלך עונה שידוע מראש שאין להם סיכוי להתברג במאבקים רציניים.
זה קורה מול העיניים שלנו כל הזמן ואף אחד לא טורח להסיק את המסקנות.
מדוע?
כי זה לא מעניין אותנו. אנחנו אוהדי מועדונים גדולים.
לא תחרות, לא תלות בעצמך, לא התמודדות ישירה ודינאמיקה ספורטיבית.
אנחנו עסוקים באהבה עצמית של קבוצתנו המיליונרית ולא איכפת לנו שום דבר אחר.
בדיוק כמו בחיים עצמם. לא?

רומן 19 בדצמבר 2017

אני לא חושב שיש בננו ויכוח שיש כרגע בעיה. הפתרונות שאנו מציעים שונים.
אני אומר לך-אל תדאג תוך כמה שנים יהיו 20 קבוצות על באי פי אל, ואז שחקן כמו ניימאר יוכל ללכת גם לקריסטל פלאס וגם ליונייטד.
אם ככה יהיה המצב, אני אומר מעולה!!
אבל לך זה לא מספיק, אתה גם רוצה פלייאוף ושטויות כאלה, ופה אני כבר ממש לא מסכים. אם בעוד 10 שנים קבוצה מפוצצת כוכבים מסיימת את הונה בנובמבר, זו בעיה שלה וזה חלק מהכדורגל.
בקצרה : כן- לקבוצות יותר מאוזנות, לא – לשינוי השיטה.

Dr. van nostrand 19 בדצמבר 2017

יש ביני לרוב קהל הכדורגל הבדל מהותי, עקרוני. הרבה יותר מכל מיני דיבורים על שינויים קוסמטיים בשיטה וסמנטיקה של מילים.
אני רואה את סצינת השרוכים המפורסמת ( לשמצה ) מעונת 98' וכבר כילד בחטיבה מסיק מיידית שמלכתחילה לא אמור להתקיים מצב כזה שקבוצה שאין לה עניין במירוץ תשתתף באופן פעיל בהכרעתו.
דבר דומה לסיפורים הלכאורה מרגשים בעונת 2010 ישראל ו2012 אנגליה עם שתי השערים של סיטי בתוספת הזמן מול ק.פ.ר.

מבחינתי הרגעים האלה הם תחתית השאול הספורטיבית והשכל האנושי.
לעומת זאת, משחקים כמו גמר 99 בברצלונה הוא רגע בלתי נשכח וראוי לכל סופרלטיב וציון לשבח ( אם מעוניינים בכך, אני מבחינתי נהנה וממשיך הלאה אבל מבין את מי שאוהב לשוב ולהזכר כל פעם ).

התמונות מאירוע האליפות של סיטי ב 2012 מחליאות אותי כי זה קבוצה שיש לה על מה לשחק מול קבוצה שקיבלה לפני כמה דקות הודעה שאין לה עוד בשביל מה וההבדל בין שם למה שקרה בין יונייטד לבאיירן הוא קוטבי.

לי זה מרגיש שעולם הכדורגל לא מבין את ההבדל בין השתיים וזה דבר עקרוני ובסיסי.

העניין הוא שיש לך עונה שלמה וארוכה שמתחזקת ובונה את הרגש הזה של קבוצה הרצה בטבלה וקבוצות אחרות הדולקות אחריה התלויות בתוצאות של זו שמעליה ( או אלו שמעליהן )ובסוף גם אם זה איכשהו קרוב ( מה שבד"כ לא ), אתה מכניס לסיפור קבוצה שרוב הפעמים אין לה בכלל סיבה להרגיש רע אם היא מפסידה באותו יום.
בשביל זה אנחנו כאנשים ראציונליים משקיעים ועוקבים עונה שלמה? בשביל תסריט כזה שברור שיקרה?

אז אותי זה מעליב העניין הזה.
וגם כילד בחטיבה נעלבתי.

רומן 19 בדצמבר 2017

תשמע, אני אפתור את זה בטיעון הדתי של "זה הכדורגל וזה חלק מהרומנטיקה שלו". ברמה הפרקטית אתה באמת חושב ששחקני קפר הפסיקו לשחק , כי לא היה להם על מה? נשמע לי קצת לאנוס את המפה. סיטי חזרה בקאמבק מהסרטים, עם שער נצחי של קון אגוארו, זה מה שהיה, זה מה שלפעמים קורה בכדורגל. לגבי בית שאן, זה היה פשוט סרחון והם נענשו על משמיים ועד היום לא עולים מעל ליגה א.

Dr. van nostrand 19 בדצמבר 2017

לא מאמין שהם הפסיקו לשחק ק.פ.ר אבל אני רוצה לראות דם, יזע ודמעות. לא אוהדים שלהם לוחצים ידיים וצוהלים עם אוהדי סיטי עם הבקעת השער השלישי.
אין לי טענה נגדם אישית, זה הסיטואציה שמייצרת רגעים כאלה שלפי השדר האנגלי הם המרוממים והנעלים ביותר שנזכה לראות בכדורגל.
אם זה הטופ שלו, אז המרחק בין תפיסותינו הן תהום שאין לגשר.

באופן טבעי דעתי היא שהכרעה חייבת להיות בין הצדדים הנוגעים בדבר- בין אם זה אליפות ובין אם זה ירידת ליגה/עלייה.
לא מסוגל להתחבר לרעיון שקבוצה אחת 'עושה טובה' שהיא מופיעה למשחק.
לא ייתכן שהצד על הדשא שמפסיד לא מראה אכזבה או תוגה, לא הם ולא אוהדיהם והתוצאה בכלל נוגעת למשהו שקורה במגרש אחר.
זה נונסנס טהור שאפשר לפתור בקלות.
במקום זה, פוטרים את העניין ולא שמעתי בכל השנים האלה אפילו חצי דיון או אזכור למצבים ההזויים האלה.

אנחנו עד כדי כך חלוקים בתפיסות העולם. כן.

אמוץ כהן-פז 19 בדצמבר 2017

יופי של שרשור.

ניק 18 בדצמבר 2017

כדי להבליט את ההבדל בין הקבוצה של פרגי למה שיש היום –
קאקא פרש לפני כמה ימים וכולם מזכירים את הצמד שלו אצלנו בחצי גמר האלופות…
כי פעם לשים צמד באולד טראפורד ולהפסיד היה אחד משיאי הקריירה שלך

בארי ברודי 19 בדצמבר 2017

מזכירים את הצמד כי הוא המשיך והוביל ל 0:3 בגומלין בעוד הצגה והצטיין גם בגמר.
אם היה רק שם צמד ועף , לא היו מדברים על זה ולא זוכרים את זה.

Dr. van nostrand 19 בדצמבר 2017

כל המביא דבר במסגרת הקונטקסט ומקשר את המקור להגיון כאילו הביא גאולה לת'רד.

Comments closed