עוד הפסד נקודות שהוא לא אסון. ממילא אין מאבק אליפות וסוף סוף יונייטד משחקת פה ושם התקפי – מתוך אילוצים או כוונה אמיתית. כמובן כשמשחק התקפי הוא תכנית ב׳ זה לא קולח ולא מחובר ומהרבה בחינות מלא בעיות של קדם עונה ואפילו טרוםרכש. אבל אני חייב לומרנהניתי מלא מעט חלקים ממשחק כדורגל של יום הקופסאות גם בלי הניצחון.

ואם כבר משחקים התקפי, אז כמה הערות לכבוד תחילת השרטוטים של תכניות התקפיות:

א. כתבתי כבר קודםהייתי מקרב את פוגבה לשער. אני חושב שהוא יהיה איום גדול יותר. אפילו אם זה אומר לשלב שחקן נסוג יותר בקישור.

ב. כן, צריך קיצוני טבעי,  למרות עבודה התקפית טובה יחסית של המגינים התוקפים (שׁהיו בעברם קיצונים). אז המקום למצוא אותם הוא שוק ההעברות.

ג. את השחקן מנקודה א ואת השחקן מנקודה ב צריך לקנות עכשיו. כדי להיות מוכן לעונה הבא.

ד. זלטן צריך להכנס כמחליף באיזה משחק חשוב באירופה ולכבוש שם שער מכריע. לא להיות בתכניות העיקריות.

ה. בהתייחס למה שכתבתי לפני המשחק. ג׳סי לינגארד הוא אדום. הוא לא שחקן גדול. הוא מבין מה הדרישות כשיונייטד בפיגור 0-2 בבית במחצית.

וזה נכתב לפני המשחק:

פול סקולס ביקש לאמן את הקבוצה עד גיל 23 ונדחה. יש ויכוח שלם אם הסיבה היא ביקורת שהעביר על סגנון המשחק בטלוויזיה. אם זה נכון מצבה של יונייטד נואש ומביש כמועדון. לא בצורה שהיא משחקת אלא בצורה שהיא מתייחסת לעצמה.

אבל נניח שלא. נניח שהוחלט שהוא לא איש מקצוע מתאים עדיין. למרות שעשה קורס אימון. במקרה כזה זה המצב:

יונייטד לא מוכנה להסתכן אפילו במינוי מאמן הקבוצה עד גיל 23. לא מוכנה להסתכן במינוי השחקן שייתכן מאד שהוא הכי גדול שלה והיה מתאמן פרפקציוניסט שהותיר את גדולי הדור פעורי פה. מי שאם יצליח יחזיר למועדון את אופיו יהיה אולי מה שקרויף היה לאייאקס וגווארדיולה לברצלונה. מי שעבד עם פרגוסון עשרים שנה. מי שביקש לבוא ולתרום.

ברצלונה, אייאקס, יובה, באיירן – כולן מלאות שחקני עבר בכל שדרות הניהול והאימון. כנראה ששחקני יונייטד הגדולים כולם כלומניקים. לא קלטו כלום. לא מקצוענים. לא הבינו כלום על מהות ההצלחה. אסור אפילו ששחקנים צעירים יתקרבו אליהם. אין להם מה לתרום מבחינת הרוח. בכלל, הכל בסדר מבחינת רוח המועדון.

נכון, אולי הוא לא יהיה, זה הימור.

וזה העניין: אסור להמר פה. כמו שאסור להמר ברכש, אסור להמר במנג׳ר, אסור להמר בחילוף, אסור להמר במסירה. אסור להמר. יונייטד זה בנק בשלושה מאפיינים מרכזיים: יש לה הרבה כסף, מנהל אותה בנקאי והיא לא מהמרת. בנק מסודר יש להודות.

לא סקולס. אתה לא בשבילנו. אולי אחר כך.

*

אבל יש אוהדים חדשים. נרגשים מהאפשרות שוודי (בבנק גם בנקאים מקבלים שמות חיבה) יביא לנו רכש!

המחדל בלסטר
שיטת המשחק (אחרי סאות׳המפטון)