לטובת הציבור הסבר על שיטת המשחק של יונייטד כרגע – שנותנת לשחקנים חופש פעולה. ובלווי דיאגרמה כי המקצועיות כאן מעל הכל!

האזורים הצהובים: אזורים בהם יש לשחקנים חופש פעולה ליצור מצבים בפעולות אישיות של אחד על אחד, או אחד נגד שניים, או אחד נגד חמישה.

באזור האדום: לפול פוגבה יש חופש פעולה ליצור מצבים במסירות של 60 מטר בדיוק לרגל של מישהו, או לבעוט את הכדור אל עבר האזורים הצהובים.

באזור הכחול: שם מנצ׳סטר יונייטד לא עושה כלום.

וזה נכתב לפני המשחק:

אבי מלר כתב טור מאד נוקב לגבי הכתרת מאמנים כגאונים. הוא שואל איפה הייתה הגאונות של גווארדיולה בעונה שעברה ואיפה הוא היה בלי המשאבים של מנצ׳סטר סיטי.

אז ראשית, בלי הכסף של מנצ׳סטר סיטי גווארדיולה כנראה לא היה מתקרב למועדון. כל אחר רשאי לדעתו לגבי מאמני העילית הללו שלא אימנו מימיהם קבוצה מוגבלת מבחינת כשרון. אני לא הולך להתווכח עם שום טענה לפיה דיאגו סימאונה או שון דייץ׳ הם מאמנים טובים מגווארדיולה. לגיטימי לחלוטין לטעון שהם לא פחות טובים ושלא היה משיג עם קבוצותיהם יותר. אלא שהטור שאתם קוראים עכשיו הוא חלק ממסורת בת עשר שנים של כתיבה בלוגרית על מנצ׳סטר יונייטד. ולא רואה את הנקודה הזו כרלוונטית לדיונים פה. יונייטד היא קבוצה עשירה כקורח ובסדרי הגודל של הקבוצות של גווארדיולה.

הדבר השני הוא שלפפ גווארדיולה הייתה עונה איומה בעונה שעברה. הוא הוציא תוצאות עלובות מחומר שחקנים שצריך היה לרוץ לאליפות לכל הפחות. זה היה באשמתו. הוא לא העריך נכונה את איכות ההגנה הדרושה לליגה האנגלית. הוא בכה הרבה על השיפוט שלא מאפשר עצירת מתפרצות בעבירה שאינה צהוב שהיא סימן ההיכר של הקבוצות שלו. הוא חשב ששוער עם משחק רגל מברצלונה ילמד את האנגלים כדורגל ונחל בגלל זה מפלות. הוא זלזל בשחקנים בריטים ושחקנים מוכחים שהצליחו בפרמייר ליג. והתוצאה הייתה קטסטרופה. עונה שהוא צריך לסמן ככשלון מוחלט.

אבל אתם יודעים משהו? הוא הלך ותיקן. תיקן הכל. בעזרת הרבה כסף והרבה הגיון בסיסי. עכשיו יש לו קבוצה נפלאה. שחקנים בריטיים פורחים אצלו. אני לא יודע על גאונות בספורט. אבל גלעד בלום פעם אמר לי שכשרון הוא המהירות שבה אתה לומד. גווארדיולה למד מהר מאד.

אני מסתפק במאמן שיתקן את התקלות. שיתעדכן. שיחליף את הנחוץ. ואם אני לא משתגע מכך שיונייטד מוציאה המון כסף על רכש זה לא כל כך משנה. יש ליונייטד הרבה כסף לרכש. אז למנג׳ר המכהן מבחינתו אין שום מניעה להשתמש בו. שלא ירגיש שכסף מונע ממנו הצלחה.

בתמונה: שכר לימוד.

התיקו מול ברנלי
הניצחון על אברטון