פיונגצ׳אנג (3). איירין ווסט

הפרק האחרון

מה שתמיד משעשע אותי במשחקי החורף זו הפרובנציאליות המוחלטת שלהם. שינויים קטנים בתנאי השטח מכתיבים הכל. זה לא שהולנד שולטת בהחלקה המהירה על מסלול ארוך, זה אזור מסויים בצפון הולנד. וכך אנחנו מקבלים שהסקנדינבים והרוסים טובים בסקי במישור והמרכז אירופאים בסקי בהרים. ואז לפעמים יש אפילו עניינים קטנוניים יותר. פולין מעמידה הרבה קופצי סקי אבל לא קופצי סקי אלפיני. כשהייתי לפני כמה שנים בתחרות בזקופנה הסבירו לי למה.

אם הייתם פעם בחופשת סקי בוודאי מוכר לכם המנוי שקונים אותו לכ-25 עד 80 מעליות סקי – תלוי בגודל האתר. אז בפולין זה לא כל כל קיים למרות שיש מעליות רבות באזור זקופנה. למה? כל חתיכה בהר שייכת למישהו אחר ואין שום סיכוי להביא את כולם לשיתוף פעולה. המקסימום שמצליחים לאגד תחת מנוי אחד הן 5-6 מעליות. וכך הסקי האלפיני על הפנים ולעומת זאת קפיצות הסקי פופולאריות מאד.

בחזרה לתבנית נוף מולדתה – עם הניצחון ב-1500 מטרים, איירין ווסט ההולנדית הפכה היום לאישה עם הכי הרבה מדליות בהיסטוריית ההחלקה המהירה משחקי החורף עם ניצחון ב-1500 מטרים. מדליה עשירית בסך הכל – וחמש מהן מזהב. הסיכויים הם שעם תחרות קבוצתית, בה  זכיה הולנדית היא טריוויאלית, והמקצה ל-1000 – תסיים כאישה המעוטרת בהיסטוריה. בגלל שיטת התחרויות היא נאלצה לצפות בשלושה זוגות של מחליקות אחריה ואת טeג׳י היפנית מתקרבת אליה מאד. היא הודיעה שזו התחרות האחרונה שלה והאוטוביגרפיה שלה כבר כתובה כמעט – אבל היא הותירה פרק אחד פתוח לפיונצ׳אנג – שכבר עכשיו כולל מדליית כסף ב-3000 ואת הזהב היום.

אבל בהולנד מחכים לספר מהרבה סיבות אחרות. ב-2010 ווסט הגדירה עצמה כלסבית. ב-2014 דווקא ייחסה את ההצלחות שלה למערכת יחסים עם גבר ובמשחקים האולימפיים באותה שנה הרגיזה קצת את ציבור הלה״טבים ההולנדי בכך שבחרה לא לצאת באיזשהי מחאה באולימפיאדת סוצ׳י.  מאז היא התחתנה עם אישה וכיום מגדירה את עצמה כבי-סקסואלית. בהולנד לצאת מהארון זה כל כך אתמול.

נצחון בעכו
העובדות ורק העובדות

6 Comments

סער 12 בפברואר 2018

עכשיו אני מבין למה יש כל כך הרבה כבישי אגרה בפולין. כל כמה ק"מ על הכביש המהיר (והטוב)צריך לעצור ולשלם או לקחת כרטיס ולשלם בהמשך.

אמיתי 12 בפברואר 2018

כי הם לא יודעים לקחת אחריות

D! כאן ועכשיו 12 בפברואר 2018

כה פרספקטיבה (עצובה) במשפט הסיום.
וכמה פרספקטיבה – משעשעת – במשפט הפתיחה.

יואב דובינסקי 12 בפברואר 2018

הפתיע אותי לגלות שבמשחקים האלה בפעם הראשונה אמריקני הומוסקסואל (כלומר גבר) מוצהר התחרה. כלומר, היו לסביות מוצהרות שהתחרו והיו ספורטאים שיצאו מהארון אחרי המשחקים, אבל אתמול אדם רופין זכה בארד כחלק מהנבחרת הקבוצתית. זה היה מיני סיפור פה, בעיקר בגלל הנוכחות של מייק פנס במשחקים.

יואב דובינסקי 12 בפברואר 2018

ריפון, לא רופין.

איזי 13 בפברואר 2018

יש לציין שהאישה הנוכחית המעוטרת בהיסטוריה משתתפת בעצמה במשחקים (וכבר לקחה מדלית כסף), כך שגם אם איירין תנצח, היא לא בהכרח תסיים כמעוטרת ביותר.

Comments closed