כשכהוא מגיע אל המשחק החשוב ביותר שלו העונה, מוריניו החליט להיות נאמן לעצמו. הוא לא מאמין בראשפורד, הוא לא מאמין במרשיאל והוא לא כל כך מאמין בלינגארד. הוא כנראה לא מי יודע מאמין בפוגבה. מתחילת הקדנציה שלו מציקים לו עם ענייני צעירים ושחקני בית וכדורגל התקפי. די! נמאס לו! הוא לא יזרוק את משחק העונה שלו בגלל איזשהו אתוס של מועדון מימי המנג׳ר הסקוטי הזה שהוא בכלל ניצח לא מעט פעמים. הוא לא מאמין בזה והוא יהיה מעכשיו נאמן לעצמו. ובכלל יש שחקן בית – מקטומני – שלומד במהירות להזהר.

אז מי שחשב שהמשחק בהאדרספילד היה מנוחה לשחקנים הבכירים, או חשיבות מופחתת לגביע, הרי החדשות: המשחק בהאדרספילד היה החזון שלו. שבעה אנשים עושים קודם כל הגנה, מאטה ואלכסיס מנסים למצוא את לוקאקו. זו התכנית שלו למשחק גדולים. לפחות בחוץ.

וזה לפני המשחק:
אני מאד מאד, ואפילו מאד מאד מאד, לא מתרשם ממה שמוריניו עשה עד עכשיו ביונייטד. אם לסכם את דעתי: הוא הוציא סכומי עתק כדי לייצר קבוצה משעממת ופחדנית ונראה לי שלא כל כך טובה. אלא שאני חייב לומר לכם שלא משנה לי כמה היא טובה. השעמום והפחדנות הם מכת טבע.

אבל אני יודע דבר אחד. זה לא כל כך ישנה באירופה. אירופה היא משהו שמוריניו יודע לעשות וברור לי שאת המשחק הזה מול סביליה מוריניו מכין הרבה הרבה זמן. כלומר מכין את הקבוצה לשבש את משחקה של יריבה עם כרבע מהתקציב של יונייטד. אני לא רוצה להגיד אופטימי או פסימי, אבל אם הייתי מתבקש להמר – אני חושב שיונייטד פייבוריטית. בעיקר כי אנגליה נראית טוב מאד ברוב המפגשים. הליגה האנגלית באמת התחזקה מאד- בזכות המאמנים והשחקנים שהצטרפו אליה בשנתיים האחרונות.

בשנה שעברה באזור סוף מארס הבין מוריניו שהמקום הרביעי די בסכנה, והבין שהליגה האירופית היא מרכז הפעילות. זה נגמר עם גביע אירופי ותחושה של עונה מוצלחת. הוא יודע שזה גם הסיכוי הגדול שלו העונה. לא לקחת את הגביע – לזה אין כמעט סיכוי – אבל להגיע לחצי הגמר ולתת תחושה של התקדמות גדולה לעומת השנה שעברה. זה חשוב לו. כי אני חושב שהוא לא רוצה לברוח מיונייטד בכלל, ובעיקר לא לפני שיביא לה תואר מרכזי. הוא צריך לקנות זמן וחצי גמר אלופות יקנה לו זמן.

יש אפילו סיכוי לא רע שיונייטד תיקח את היתרון כבר הערב. אני חושב שהיא תהיה עדיפה פיסית וזו הסיטואציה שהיא הכי אוהבת: קבוצה חלשה ממנה שחייבת, או חושבת שהיא חייבת, להתקיף. מקבוצות עדיפות היא מפחדת פחד מוות. היא גם מאד מתקשה מול קבוצות שמסתגרות. סביליה כמובן חייבת תוצאה חיובית היום, ותיתן ליונייטד את הסיכוי לשחק מתפרצות. לכן לא מעט שחקנים שקצת דועכים בליגה – פוגבה, מרשיאל, ראשפורד, מאטה – מי מהם שישחק – יכולים להראות היום טוב בהרבה מבשבועות האחרונים. הם יכולים – אבל אלכסיס חייב!

הסיכום של אחרי המשחק יתאחר קצת, בתקווה שהוא יהיה מלא בחדשות טובות.

הניצחון בהאדרספילד
ג׳סי לינגארד הוא אדום (הניצחון על צ׳לסי)