היה רגע במשחק בו תחושת הצדק שלי ממש התקוממה. כשראיתי את דייב חובט באדמת אולד טראפורד מעוצבן על עצמו על השער שספג. ואמרתי לעצמי: בערך חמישה שחקנים אשמים בשער הזה. במגרש משוטטת קבוצה שעד אותו רגע הגיע לה להפסיד 0-3  ודייב כועס על עצמו? האיש ששבוע אחרי שבוע וגם באמצע השבוע מציל להם ת׳תחת? ההפסד הזה יהיה עליו? דייב לא יישן בלילה? דייב????????

קפצתי בזעם, נעצתי גרזן במסך, לא! פשוט לא!!!!!!!!

ואירע נס. והשחקנים הגיבו, לא במשחק ענק אבל ביותר אכפתיות, ורשמו ניצחון קאמבק שני העונה.

ניצחה הפרגמטיות. ראשית, בכך שפתחו שני אנשים מאחרי פוגבה, שנתן הופעה בכלל לא רעה, ומעכשיו יש לקוות שכך יהיה. ושנית, כשהוכנס לינגארד וניצח את המשחק. ג׳סי לינגארד לא ניצח את המשחק בשער הנאה שכבש אלא בגלל שהוא אדום. ובגישה שלו הפך בבת אחת הפך את העדר המשוטט למנצ׳סטר יונייטד. הוא כמעט השחקן האחד בקבוצה שמשחק בלי כדור. הוא לא חיפש את לוקאקו אלא חיפש לעזור לו. ודי סמלי שהשער נכבש כי לוקאקו יצא מהרחבה, ואחרים נכנסו, ולוקאקו בישל ללינגארד. ככה זה כשאתה לא שקוף לחלוטין.

ללוקאקו זה היה כנראה משחקו המרשים בקבוצה. שער, כמעט עוד שער נהדר, ובישול במשחק גדול. הגיע הזמן.

*

מילה על שחקן יריב, וויליאן. אנשים מנסים להכניע את דה חיאה בכל מיני נסיונות עקרים של בעיטות ונגיחות אדירות. עם חוצפה ברזילאית מהסוג הישן הוא בעט לו כמה בעיטות מתחכמות לאזור הגוף, שאחת באמת נכנסה. אהבתי את הדמיון הזה. בכלל שחקן נהדר.

וזה נכתב לפני המשחק:

הבעיה בסיפור פוגבה-מוריניו שכמה שאתה רוצה לחשוב שהתקשורת רודפת את יונייטד, והיא כמובן יושבת לה על הוריד, קשה להאמין שאין בסיפור הזה משהו. כי אנחנו יודעים מי הדמויות שבסיפור. כי אנחנו יודעים מיהו מוריניו. כי ראינו גם את התגובה הלא פרופורציונית שלו בזמנו לביקורת של סקולס על התפקוד של פוגבה. יש שם משבר.

והמשבר הוא משל: בדיונים פה עולים לפעמים טענות מהסוג של ״חסר מגן ימני״ (או חלוץ נוסף, קשר מרכזי או מה שזה לא יהיה). וזה פשוט לא נכון. לא חסר כלום או לפחות לא ברור מה חסר. מה שיש הוא מצב ששחקנים נכשלים בעמדות שלהם. כוכבים מפורסמים נקנים – זלטן, פוגבה, לוקאקו, מחטריאן, אלכסיס – ואחרי תקופה או תקופונות טובים, לפעמים גם לא זה, הם הופכים לשחקנים שלא ברור מה הם שווים.

יש באוהד כמובן רצון מסויים שמוריניו יצייר קו בחול ופשוט יעיף את השחקן. זה הפתרון הראוי בקבוצת כדורגל. תחשבו פעמיים מי הסוכן של פוגבה ומה הקשר שלו למנהל הקבוצה. ועם כל הרצון שהמנג׳ר יראה שיונייטד היא קבוצה שנשלטת לחלוטין על ידי המנג׳ר – זה נאיווי. המנג׳ר הגיע בגלל הקשר עם השניים האחרים. וודוורד-מוריניו-ראיולה זה בכלל קונצפט. למי שמחפש ביונייטד אסטרטגיה היא שם. אחד אמר אני יביא ת׳כסף. שני אמר אני אביא ת׳שחקנים. שלישי אמר אני אצליח מהר במצב כזה. ואז הגיעה המציאות.

ולכן אני מהמר שמוריניו יעשה עוד נסיון עם פוגבה. באמת היום הוא פותח בעמדה קדמית. אני רוצה להאמין שם פוגבה מבין שתסריט של פלופ ביונייטד לא טוב לא. פוגבה ומוריניו תלויים זה בזה, ולכן אפשר לצפות שעכשיו יתנהגו כבוגרים וישתפו פעולה. וזה צריך לקרות ביומיים הקרובים.

האפס-אפס בסביליה. המסכות הוסרו
חיקוי עלוב והזוי של צ׳כוב