הוא חש מרומה. כי היו לו בעבר הצעות מהספרדיות הגדולות, מריאל ואולי מברצלונה, אז ב-2004. ״לא היה כל כך הרבה אינטרנט אז״ חשב לעצמו אחרי שנים. בגלל זה אנשים לא זוכרים את 2004. אבל אז הוא נשאר. בגלל הפרוייקטים. איצטדיון וצעירים.

וכי הוא אדם נאמן.

״גם עם ויירה זו לא הייתה נאמנות לקויה, היו לי נאמנויות אחרות. והיה ססק הצעיר״, אמר פעם לעצמו.

*

היה לו איזה רגע של התרופפות מנטלית ביום ראשון. הוא החל להסביר לעיתונות שהשופט לא הוסיף את כל זמן הפציעות בהפסד 0-3  בגמר גביע הליגה. הוא לא התכוון בוודאי להסביר את ההפסד, כי הרי אי אפשר להבקיע שלוש פעמים בזמן פציעות, למעשה אולי אי אפשר להבקיע נגד סיטי בכלל. הוא התכוון לומר משהו על נאמנות לתפקיד ואחריות. ״והשופט מעל באחריות הזו ולקח לעצמו חירויות של שופט איגרוף״, חשב לעצמו.

והוא לא הובן.

*

יש סיפור אמיתי שמסביר את הנאמנות הוונגרית. אביו היה משתף פעולה בעל כורחו עם הגרמנים במלחמת העולם השניה באלזס. והוא גדל עם הסטיגמה. והוא ניפץ אותה. פעם לא לקח את הג׳וב בבאיירן מינכן כי התחייב למונאקו. והגמול על הנאמנות הזו הייתה שלא זכה באליפות כי הליגה בצרפת הייתה מכורה. אבל לא העניקו לו את האליפות גם אחרי שלקחו אותה ממארסיי. נאמנותו לא השתלמה לו. אבל הייתה חשובה לו כתמיד.

*

הוא שוב לא הובן בשנים האחרונות כי הוא בכלל רצה לעזוב את ארסנל מזמן. אבל לעזוב יפה. עם עוד אליפות. אולי תואר אחר היה מספק. אבל כשהגיעה הזכיה בגביע זה לא נראה לו. כי הקבוצה לא עלתה לליגת האלופות והוא לא ינטוש אותה ככה. כי הוא אדם נאמן. ״לפחות אשאיר אותה בליגת האלופות״, אמר לעצמו. גם לאחר ההפסד הערב 0-3 לסיטי. היא שוב חזרה פעמיים בשבוע, הסיטי הזו. חוסר מזל.

״וגם״, הודה לעצמו המאמן הוותיק, ״אם הפנדל היה נכנס דברים היו בוודאי שונים לחלוטין״.

ומלבד זאת הוא אדם נאמן.

*

אני אפסיק בחיקוי העלוב וההזוי הזה של נדמה לי צ׳כוב. אני מביך את עצמי.

ג׳סי לינגארד הוא אדום (הניצחון על צ׳לסי)
אבל מוריניו עומד בלחץ