יופי של ניצחון  וגם אחד עם הרבה מאד מסקנות.

ראשית, שלא הכל שחור. הקבוצה איננה שבורה נפשית. אולי יש מתיחויות עם המנג׳ר אבל אין שום מרד או נקודת רתיחה. והיא רוצה להשיג תוצאות: גם אם זה מקום שני או הגביע האנגלי. וישני שחקנים שטעו בשערים שיונייטד ספגה – החזירו בשער בצד השני. זה היה ניצחון הקאמבק הראשון של הק וצה בליגה מאז ספטמבר 2015. שזה נורא, אבל נקווה שמאחרינו.

ובמחשבה לעתיד: יונייטד לא מרוויחה יותר מדי מהכדורגל הזהיר שלה. נכון, הכדורגל ההתקפי עדיין היה שבלוני מאד אבל לפחות הוא היה אינטנסיבי.

המסקנה היא בכלל לא פשוטה: קל לשבת מול המחשב ולהגיד שצריך לשחק כך, אבל זה סגנון שעלול לשחק לידיים של התקפת הקאונטר-פאנץ׳ של ליברפול בשבת. רשלנות כזו תיענש בשבת.

ולפני המשחק:

צפיתי אתמול בסיטי מנצחת באופן חד צדדי את צ׳לסי ושאלתי את עצמי במהלך המשחק לא אם יונייטד קרובה לסיטי עכשיו, היא לא, אלא האם היא שואפת להתקרב. האם במצב בו מוריניו יקנה את מי שהוא רוצה, והשחקנים לא יאכזבו, איך יונייטד תראה אז? האם זה תהיה קרובה?

לא יודע. אבל חושד שלא.

ואז שאלתי את עצמי למה קווין דה ברויינה עושה את ההגנה שפוגבה לא עושה. האם זה באמת פסיכולוגי? הסוכן? העובדה שפוגבה צובע את השיער שלו? שהדור הצעיר הוא כזה וכזה?

ואני חושב שהתשובה פשוטה. משימת שכנוע שחקנים בקבוצת על (מבחינת כוח אדם) למלא משימות טקטיות היא מקל וגזר. וככל שהם מרוויחים יותר והם מפורסמים יותר – זה יותר גזר. למוריניו אין בעיות של מנהיגות או יחסי אנוש. אבל מה שיש לו להציע לפוגבה הוא לעבוד קשה באזורים הגנתיים, שאם יזכה בהם בכדור יתבקש להוציא מסירה מאד ארוכה.

קווין דה ברויינה (וכמוהו סילבה או סאנה או מי מהאחרים) יודע שאם הוא זוכה בכדור במקום בו הוא מתבקש לעשות הגנה, אז הוא יימצא עם עוד 3-4 שחקנים מעולים באזור רחבת היריב. והסכוי למצב הבקעה גבוה מאד. ואם יעשה הגנה כמו שצריך יקבל 3-4 הזדמנויות טובות במשחק להתקפת מעבר מול יריב לא מאורגן. מבין שההגנה שלו היא 70% התקפה. קוראים לזה גם חדוות משחק.

רוג׳ר באניסטר והעולם אותו ברא
חושי התחרות