הניצחון על ברייטון

עוד משחק שהופקר למזל

17-8 לברייטון בבעיטות לשער ו-6-2 לברייטון בבעיטות למסגרת. כדורגל עלוב של יונייטד. ומשחק נוסף שהופקר למזל שהפעם היה לצד יונייטד.

מאטיץ׳ ולוקאקו, השחקנים שהמנג׳ר ציין כשחקנים טובים שיועילו יום אחד למנג׳ר הבא, באמת היו טובים.

השחקנים האחרים, אלו שמונעים מהמנג׳ר להצליח, באמת לא היו טובים.

ולפני המשחק עסקנו במנג׳ר:

קודם כל סרט – גמר הגביע של 1983:

1. את ריי ווילקינס פגשתי כעבור שנים. כתבתי לא מזמן פוסט על התקופה שעבדתי על פרוייקט שהתקיים בתוך מועדון מילוול, ובין אנשי כדורגל רבים, גם הוא הגיע תקופה כיועץ. ביום עבודתו האחרון הוא הגיע ולפני שנכנס לדבר עם הבעלים היווני הביא לאישה בקבלה בקבוק בושם. ״יש לי תחושה שהוא אולי התפטר״, אמרה לי האישה חדת החושים ודייקה.

כשיצא כמה אנשים שוחחו איתו ואני הזכרתי את השער בגמר הגביע. הוא אמר את הברור. ששער עבור מנצ׳סטר יונייטד בגמר הגביע הוא בוודאי הרגע שכולם יזכרו מהקריירה שלך.

שחקן נסוג, מין גירסה מאד מוקדמת של מייקל קאריק שזכה ליותר הערכה ביבשת מאשר בבריטניה, עדיין לא ברור לי מה הניע אותו פתאום לבעוט לשער באופן כל כך יוצא דופן.

2. השער של ווייטסייד הוא עדיין של השחקן הצעיר ביותר לכבוש בגמר הגביע. הוא כבר כבש היה השחקן הצעיר ביותר לכבוש בגמר גביע הליגה, הראשון לכבוש בשני הגמרים באותה עונה והשחקן הצעיר ביותר לכבוש במונדיאל.

למה אנחנו לא משווים כיום את מסי לווייטסייד? כי יש שתי סיבות להצלחה מאד מוקדמת של שחקן. סיבה אחת היא שהוא ענק כדורגל. וסיבה שניה שהוא ענק ופשוט יכול להתחיל לשחק מוקדם יותר. ווייטסייד הוא המקרה הראשון ומסי כנראה נוטה יותר לאפשרות השניה.

3. פרינסס מייקל אוף קנט – שהיא בעצם מארי כריסטינה אנה אגנש הדוויג אידה וון רייבניץ  – שמעניקה את הגביע הייתה כמובן בצל של הנסיכה דיאנה. אבל היא הנסיכה הכי אנדרייטד של המאה העשרים. מעצבת פנים ממוצא הונגרי. האפיפיור ביטל את נישואיה הראשונים הקתולים לבנקאי אנגלי בכדי לאפשר את הנישואין. והחשיבות של הסיפור הזה היא שגם אפיפיורים לומדים מטעויות.

(כמה מאות קודם לכן סירוב של האפיפיור לעשות זאת הסתיים במאות ראשים ערופים ואנשים שרופים על המוקד)

4. העצירה של גארי ביילי היא לגמרי דויד דה חיאה. לביילי הייתה את האמונה הזו שהכדור עוד לא ברשת עד שהוא עוד לא ברשת. הוא מגדיל את הגוף שלו ומשאיר לגורדון סמית הרבה עבודה בכדי להבקיע. או בכדי לחשוב על ההחמצה חיים שלמים.

5. מנג׳ר של מנצ׳סטר יונייטד לא צריך להתבדח על אסונות תעופה. לתשומת ליבו של רון אטקינסון.

6. זה הראשון מארבעה גביעים שבריאן רובסון יניף באנגליה ואירופה לפני שיזכה באליפויות בתפקיד לא מרכזי. הבעיה שלא רובסון הייתה שהוא היה מנהיג חם, מנהיג בדוגמה. הוא יכול היה להתמודד עם אורח חיים של שתייה עם כדורגל – אבל לקבוצה זה היה הרסני.

*

הקטע הוא על ההיסטוריה והמורשת של מנצ׳סטר יונייטד ולכן אין כאן מקום ולא מכובד לכתוב כאן על מוריניו.

אבל מוריניו עומד בלחץ
הוא צדק

107 Comments

Danny - Long Island 17 במרץ 2018

המשפט האחרון הופך למורשת שלי בשלב זה

רוגל 17 במרץ 2018

+1

ארז 17 במרץ 2018

נהדר.

יואב 17 במרץ 2018

הסמל הישן רקום לבלבלב.
פוסט שמזכיר ימים תמימים, קצת מתסכלים אבל חופשים ועירומים מסטיגמות. גמר כזה מול ברייטון(וניצחון בו) היה הפסגה. והתרגשנו ממנה.

טל המנצ'סטרי 17 במרץ 2018

בדיוק מה שרציתי לכתוב, ה Football Club.

אני מתחבר לאלף ואחת כישלונות או שחקנים לא מספיק טובים ששיחקו אצלנו לאורך השנים, בטח משנים אחורה מאשר מוריניו, כי הם באמת העריכו כל רגע שבו היו חלק מהמועדון, ייצגו אותו, בעוד אצל מוריניו זה עוד משהו לקורות חיים.

מי שלא מסוגל להבין את הרגש של הכדורגל לא יבין לעולם מדוע מוריניו הוא פשוט לא, וזה לא משנה אפילו באיזה תואר זכינו איתו או במה נזכה בעתיד, אם נזכה.

יואב 17 במרץ 2018

מ מ ש

אוהב עמו 18 במרץ 2018

מדויק!!! לא מתאים למועדון שלנו.

אמיתי 17 במרץ 2018

כמו שזה נראה זה עכשיו בידיים (ברגליים) של השחקנים. אני לוידע מי נמצא אצלנו בגלל הכסף ומי בגלל המסורת אבל שפשוט ישחקו כדורגל טוב וינצחו. למרות המנגר ולמרות הלחץ ולמרות שהשיטי מוציאה יותר על שחקנים ועוד שלל תירוצים.
שפשוט ישחקו כדורגל..
נ.ב. הקטע עם המסוק קורע. בטח למשחק השני הוא היה חסר להם

סימנטוב 17 במרץ 2018

ההצלה של ביילי גדולה, ובאיזה תזמון! הקריירה שלו התפקששה וחבל.
מעניין אם המחאה הצהובה ירוקה תחזור ותתעצם.

אריק 17 במרץ 2018

אני זוכר אותה. אני זקן.
המועדון כבר נגנב, הסוסים כבר ברחו, מה יעזרו כמה סעיפים.?

אריק 17 במרץ 2018

צעיפים

קירקגור 17 במרץ 2018

לך תדע.

אריק 17 במרץ 2018

האמת ששכנעת אותי.
קדימה ירוק וזהב!

קירקגור 17 במרץ 2018

בחלומי, מחזור 92 משתלטים על הדיירקטוריון בעזרת כל הכסף שעשו.

ניק 17 במרץ 2018

http://www.bbc.com/sport/football/43431205
והוא ממשיך.. אני באמת לא יודע איך להגיב לזה. זה פשוט הזוי.

עומרי 17 במרץ 2018

הרמה הטכנית גבוהה למדי אבל מדהים לראות כמה דקות למשל הרגליים של השחקנים, כמה צלם הגוף שלהם הוא כאחד האדם לעומת היום.

DS 17 במרץ 2018

נחמד להיזכר בחגיגות הספונטניות של עובשי השערים אחרי שהבקיעו גול מבלי שעברו הכנה אצל טובי הכוראוגרפים.

אריק 17 במרץ 2018

מעולה דורפן. מה יכולה לקרות שיסיים את הפרק המחפיר הזה?

אריק 17 במרץ 2018

יכול

פרסלני 17 במרץ 2018

תמיד פינה חמה לברייטון (יעקב כהן, גריאני).

אסף the kop 17 במרץ 2018

רגע… השוות בין וויטסייד למסי ?

טל המנצ'סטרי 17 במרץ 2018

ברור, מי כיסח בשביל הכיף שחקנים שלכם באנפילד, מסי?

יואב 17 במרץ 2018

בשתיה? אין תחרות.
נורמן לב.

אסף the kop 17 במרץ 2018

טל, יואבי…
אני קונה כרטיסים גם עבורכם למשחק של ארגנטינה נגד ישראל.
שתראו פעם איך נראית פינאלסטית.

טל המנצ'סטרי 17 במרץ 2018

קונה…עלק, גונב, אבל בסדר, נבוא :-)

שי 17 במרץ 2018

יש מחשבה שמתגלגלת לי בראש בימים האחרונים, שאם מועדון כמו מנצ'סטר יונייטד מוריד את סף הציפיות שלו לזכייה בליגה האירופית בעונה אחת, אין מה להתפלא שהקבוצה ששולטת בליגה האירופית מדיחה אותו מהצ'מפיונס בעונה שלאחר מכן.

southport 17 במרץ 2018

פאק אןף מוריניו, פאק אוף מוריניו…

אדם 17 במרץ 2018

סליחה שאני תופס את תפקיד הסנגור של השטן, ולו רק בשביל הדיון. מוריניו הציג לאוהדי יונייטד את האמת בפנים. אנחנו באמת מועדון ענק, אבל עוד לא קבוצה ענקית. גם לא רכש והתחזקות מסיבית בשתי העונות שמוריניו איתנו לא הביאו את הקפיצה המיוחלת כי נקודת ההתחלה שלו הייתה נחותה מסיטי באיכות הסגל, וגם כי לא רק יונייטד מתחזקת אלא כל הליגה מתחזקת. יחד עם זאת, התוצאות כן יותר טובות, והיכולת בכללי יותר טובה (להוציא החודש האחרון). אומנם מאז הבאתו של סאנצ'ז משחק ההתקפה של יונייטד משמים בלשון המעטה, אין שטף והקישור לא קיים, אבל אני רוצה להאמין שמדובר בחבלי לידה זמניים ולא שמוריניו פתאום שכח לאמן. עדיף שקשיי ההסתגלות של סאנצ'ז והחריקות בהתקפה יהיו בחצי השני של העונה הזו ולא בתחילת העונה הבאה. גם כך העונה אבודה מבחינת אליפות ולא באמת היינו קונטנדרים לאלופות.

טל המנצ'סטרי 17 במרץ 2018

מישהו היה צריך להסביר משהו לאוהדי יונייטד כאילו מדובר בחבורת מטומטמים?
אני ראיתי שם בעיקר גניבת דעת.
אף אחד לא "מחפש" אותו בגלל אי זכייה באליפות או אירופה, המספרים היבשים טובים יותר לעומת עונה שעברה כושלת ביותר שלו בליגה, אכן, ויש התקדמות לעומת תקופת ואן חאל, כן, אבל יחד עם זה זה רחוק שנות אור מלהית מספיק טוב ומהנה וזו הנקודה שלי ואני מניח של לא מעט אוהדים אחרים, מבקשים לראות כדורגל שבו נוכל לבטוח לגבי ההמשך, שנבין מה הכיוון וכיוון נכון, ולא דגש על מתפרצות, כדורים ארוכים כשקבוצות אחרות לוחצות אותנו גבוה ולא משחק שבו פלאייני הוא התוכנית הראשית או תוכנית המגירה הראשונה.

לא היה מזיק קצת כנות מהאיש, שיבוא ויגיד טעיתי נגד סביליה, לוקח את זה עלי וזהו, אז הוא היה קונה הרבה מתנגדים לו, כולל אותי, אבל מוריניו בשלו, כל העולם אשם ורק הוא מושלם, די, זה נמאס.

אדם 17 במרץ 2018

זה לא שאנחנו רואים את הכדורגל הזה מאז היום הראשון של מוריניו ביונייטד, היו גם כמה משחקים עם כדורגל יותר טוב שמזכיר את "תרבות היונייטד". הייתה עלייה באיכות המשחק של יונייטד, היה קידום של צעירים (מקטומניי), שידרוג במעמדם של שחקני בית (לינגארד) ומתן פתרונות לבעיות שסבלנו מהם שנים (הבאת מאטיץ' כקשר אחורי). כל זה, תוך התמודדות מול מפלצת כדורגל עם סגל הרבה יותר טוב משל יונייטד וסילוק כמה רכישות עבר שלא שידרגו את הקבוצה. קפיצה באיכות הכדורגל? לקלופ לקח יותר משנתיים להביא את ליברפול למצבה כרגע, וגם לגוארדיולה לקח עונה למרות שהכלים שעמדו לרשותו הרבה יותר טובים.

טל המנצ'סטרי 17 במרץ 2018

היו הבלחות, מחציות פה ושם ובעיקר מבצעים שנבעו מפעולות אישיות, לא משחק, שיטה ברורה טובה שחוזרת על עצמה.
הקידום של מקטומיניי מבורך, לא בטוח שהיינו רואים זאת לולא פלאייני פצוע במשך כמעט שלושה חודשים, אבל זה לא משנה, המציאות כפתה זאת ובכל זאת לזכותו של מוריניו וכן, יש שיפור פה ושם, ועדיין, זה פשוט לא זה.

לא היתה לי בעיה עם זה לא היה זה אבל שהיינו רואים שזה מתקדם או הכיוון ברור ומתאים יותר, זה בעיקר כיוון של כדורגל מיושן, של השטיקים שלו מהעבר, על ומחוץ לדשא.

יש למוריניו ביונייטד כלים מספיק טובים בכדי שזה היה נראה אחרת, בטח ניסיון עצום לעומת קונטה שבעונה הראשונה שלו עם צ'לסי לקח בעונה שעברה אליפות וגווארידולה עושה זאת בעונה השנייה שלו.

ואני בסדר עם לא לזכות באליפות וגם לא להתמודד עליה בשלב הזה, פשוט קיוותי לראות שמוריניו יביא את הדברים הטובים שלו וירצה לשלב זאת עם הרבה יותר DNA של יונייטד מבחינת גישה והנאה, שם זה נתקע, זה נשאר מוריניו בלבד, מוריניו מיושן, כבר לא המיוחד.

רונן דורפן 17 במרץ 2018

הוא לא שדרג את מצבם של שחקני הבית – לינגארד הצליח להתקדם בעצמו והוא לא האמין בו בתחילה.

הודחנו באופן מוצדק לחלוטין (היינו צריכים להפסיד גם בחוץ) לא לבארסה אלא לקבוצה שנאלצת למכור חצי קבוצה כל עונה.

southport 17 במרץ 2018

אין לי תלונה על התוצאות.
ואפילו מוכן לקבל תצוגות נפל ופחדנות מידי פעם.
אבל הוא פשוט משתין מהמקפצה הוא אומר שסביליה קבוצת גביע יותר טובה מיונייטד כי ליונייטד אין מסורת ב7 שנים האחרונות והוא העיף את יונייטד פעמים. שזה אומר גם שנה הבאה מול באזל בשמינית אני ינחה את השחקנים לעשות במכנסים ולא לטעות בכדור רוחב ולא לבעוט לשער כי באזל היא קבוצה שכבר העיפה את יונייטד (פעמים..) ואלופה מה שיונייטד לא היתה כבר הרבה מאד זמן (וישלח עקיצה לאוהדים שלא מבינים שהם נשמעים כמו סקאוזרים עם הציפיות שלהם) וגם ניצחו אותנו שנה שעברה.

בקיצור הוא בלי מעוף בלי תוכנית מודרנית ובעיקר בלי קלאס.

טל המנצ'סטרי 17 במרץ 2018

שום דבר של 7 השנים האחרונות לא קשור להכנה שלו, תוכנית העבודה שלו, החלטות שלו וביצוע של הקבוצה ב 2 המשחקים נגד סביליה, שום דבר.

יואב 17 במרץ 2018

יונייטד היא חלק מהמורשת שלו במקום שיהיה הפוך. מי שזה נסבל בעיניו מוזמן להמשיך להנות.

southport 17 במרץ 2018

בדיוק! לכן מה שהוא אמר במסיבת העיתונאים אתמול מראה כמה הוא נרקסיסט מנותק וחסר קלאס

יובל 17 במרץ 2018

מוריניו אכן הפנים את רוח המועדון, הבעיה היא שזו הרוח של הגלייזרים לא של האתוס של יונייטד. במסיבות העיתונאים הוא מדבר כמו משקיע, עוסק בחשבונאות אל איפה סיימנו לפני שנתיים ואיפה אנחנו היום, וכמה זמן לוקח לקבוצות להשתפר, וזה שאין הבדל אם עפים בשמינית או רבע הגמר של הצ'מפיונס ליג. זה דיבור של מישהו שמרוצה מעליה מתונה במניה כי התוצאות קצת יותר טובות. הבעיה היא שהוא לא מדבר כמו מאמן. לא אומר כלום על איך הקבוצה יכלה לשחק יותר טוב או שיחקה מתחת לכל הציפיות. מתייחס לשחקנים כמו שחקני מחשב או פנטזי ולא בני אדם שיכולים להשתפר מאוד עם אימון מתאים.

צור שפי 17 במרץ 2018

סליחה על הפרובינציאליות, למה חמד לא בסגל? פצוע?

Gilad 18 במרץ 2018

לא מספיק טוב

מתן 17 במרץ 2018

לא ראיתי את המחצית. שווה להצטרף לשניה או שהם ממשיכים את האנטי כדורגל מיום שלישי?

טל המנצ'סטרי 17 במרץ 2018

מתן, תנאים לא קלים למשחק (שלג) שבסך הכל בשליטה ברורה שלנו. לא כדורגל גדול כשברייטון מחכה בחצי, מצופפת למטה, מדי פעם מניעה כדור או מנסה לצאת קדימה אבל בסך הכל בשליטה שלנו. הזדמנות אחת, שער אחד טיפוסי כמוהו ראינו כבר מספר פעמים העונה, הגבהה חדה ומצויינת של מאטיץ בנגיעה אל תוך תיבת ה 5 ושם יש יתרון ברור ללוקאו שסיים כמו שצריך מקרוב. צריכים את השני בכדי לא להיכנס לצרות והיא יכולה להציק ברייטון.

מסקנה? תצטרף.

מתן 17 במרץ 2018

אני לא צריך שישחקו כדורגל מדהים (בכל זאת, כאוהד הפועל אני רואה כל שבוע כדורגל מחריד בליגה הלאומית), כל מה שאני רוצה זה שהם ינסו לשחק כדורגל. שמח לשמוע שזה קורה היום

אריק האדום 17 במרץ 2018

המשחק גמור. מחצית שנייה יהיה בונקר עם בישול של רומרו גג

אייב 17 במרץ 2018

כשמוריניו אומר 'Heritage', הוא לא מתכוון ל'מורשת'. לא להיסטוריה של יונייטד כמועדון, כי הרי הוא אמר מספר פעמים בעבר שזה המועדון הכי גדול באנגליה. הוא מתכוון פשוט לאיזו קבוצה הוא קיבל.
הוא השתמש במילה Heritage רק בגלל מחסום שפה. במהלך מסיבת העיתונאים הוא הדגים את בעיית השפה עם המילה הזאת, כשחיפש את המילה Inherit, ואמר בפירוש שהוא לא יודע אם זה מיתרגם נכון לאנגלית.
הוא לא אמר שלמנצ'סטר יונייטד כמועדון יש מורשת של מפסידנים, אלא שהוא קיבל קבוצה שב-7 השנים האחרונות לא הצליחה במיוחד באירופה, וב-4 השנים האחרונות לא הצליחה גם בליגה. לא צריך להפוך את זה לדיון מורשתה של יונייטד, כי זה לא.

ניינר / ווריור 17 במרץ 2018

העיקר שעם האנגלית העילגת הזו הוא התחיל את הקריירה כמתורגמן של רובסון. תמיד היה גנב דעת

אייב 17 במרץ 2018

בטוח שרובסון ניסה להעביר רעיונות פילוסופיים עמוקים באימונים, שדרשו אנגלית של הנרי פילדינג.

דורפן 18 במרץ 2018

אה… זה האנגלית. וכשמוריניו אמר לשחקנים Long Ball. הוא התכוון להגיד Long to the Ball – התגעגעו, שמרו על הכדור.

אייב 18 במרץ 2018

די להגיב בציניות לכל דבר.

כשמוריניו אומר שאוטמנדי ושות' הם המורשת של סיטי, הוא לא מתכוון שהם בנו את המועדון, אלא שפפ קיבל אותם כשהגיע. באותה מילה בדיוק השתמש כדי לתאר את מה שקיבל ביונייטד. הוא אמר בפירוש שהוא מחפש את המילה 'לרשת' ושהוא לא בטח איך אומרים אותה באנגלית.
בנוסף, הוא אמר כמה וכמה פעמים בעבר שיונייטד המועדון הגדול באנגליה.

היו הרבה דברים מרגיזים במסיבת העיתונאים הזו. עניין המורשת הוא לא אחד מהם, ואם מקשיבים למילים הכוונה שלו ברורה לחלוטין.

מארק 18 במרץ 2018

+1

דורפן 18 במרץ 2018

והיא מופרכת לחלוטין. כי נדמה לי שהוא הודח מול סביליה ולא מול סיטי או ברצלונה. הוא קנה ב-300 מליון בשנתיים והבקיע שער חוץ אחד (בגרבג׳ טיים של המשחק ושל העונה) בשמונה משחקים מול ארבעת הקבוצות שמתחרות על הטופ-4. הוא עשה בונקר פחדני להחריד בסביליה שסיבך את הגומלין שאותו הוא ניהל בצורה מחרידה ופחדנית גם כן. העובדה היא שההדחה מול סביליה בצורה הזו קרתה רק כי הוא פחדן. והוא מתגונן בכל משחק גדול.

וומעבר לזה. מוריניו הוא לא זה עם האליפות עונה שניה מובטחת? זה ״שקודם יביא תארים ואז נדאג לכדורגל יפה״? פתאום הוא הפך למי שבונה קבוצות לטווח ארוך? יש דוגמא אחת בקריירה שלו לבניה לטווח ארוך?

מה שהיה על המסך במסיבות עיתונאים הללו זה בדיוק מה שנראה. מאמן בכיין. זורק את האחריות על אחרים. הוא הספיק להגיד שהוא לא יגיד מראש שהשחקנים שלו לא טובים, ומיד פנה להגיד זאת אחרי המשחק הבא.

זה הפופוליזם המוריניאי הקלאסי המוכר גם בפוליטיקיה. תתבכיין על הכל, תאשים את כולם, תכניס בכל משפט שני כמה אתה גדול. יש אנשים – גם בספורט וגם בפוליטיקה – שמתחברים לדמויות הללו.

אריאל גרייזס 18 במרץ 2018

לא רונן, תגיד לנו מה באמת אתה חושב

אייב 18 במרץ 2018

מצוין. כל הטענות האלו טובות, ולא קשורות לעניין המורשת.
אמרתי שהיו דברים מרגיזים במסיבת העיתונאים, ואת הבזיון מול סביליה אין צורך להזכיר. כשלון שכולו של מוריניו לדעתי, עם מערך ה-5-0-5 ההזוי, והגישה העלובה למשחק.

אמוץ כהן-פז 18 במרץ 2018

אייב, הוצאת מדורפן יותר משתי שורות! כבוד.
-:)

אריק 18 במרץ 2018

אתה יודע אייב, מה הכי מטומטם בכל מה שהוא אמר?
שלפפ היה את דה ברוינה כשהגיע. זה ענק! אצל פפ הוא הפך לקשר הטוב בעולם אבל הוא לא היה אצלו אלמלא מוריניו העיף אותו כי לא ירד להגנה מספיק מהר נגד סווינדון.

אבל תכף יסבירו שלא התכוון פפ קיבל אלא ירש, ואז לגמרי הגיוני להקיא על המועדון, תגידו שזב שלג. והוא גם לא אמר שסקולס מקנא זה טעות של המתרגם.

אריק 18 במרץ 2018

והכי טוב, זה שהוא רשם על דף את כל ההשגים של יונייטד, אבל שכח לתרגם… הגיוני.
חבל שהוא לא רשם שהוא כבר עשר שנים לא רלבנטי באלופות ושניצח 2 מ10 משחקי הנוק אאוט האחרונים שלו. פרפקט מץ'.

אייב 18 במרץ 2018

אריק, הטענה היחידה שלי הייתה בעניין המורשת. לא אמרתי שמוריניו לא דיבר שטויות במסיבת העיתונאים, ובוודאי לא טענתי שהוא מושלם.
כתבתי קודם למה ברור שהוא דיבר על הקבוצה שירש ולא על מורשתה של מנצ'סטר יונייטד. אין לזה שום קשר לזה שאמר שקולס מקנא (הוא אמר), או לכך שפיספס את דה ברויינה וסלאח (הוא פיספס).
לדעתי ביקורת יותר טובה כשהיא מדויקת. להוסיף לה דברים לא נכונים כמו שהוא משתין על המורשת של יונייטד, סתם פוגם בטיעונים האחרים שהם טובים בהחלט.

אריק 17 במרץ 2018

השוער המחליף של יונייטד טוב מזה של ברייטון. אין לי יותר מה לתרום, חוץ מזה.

Matipool 18 במרץ 2018

וגם מעוד הרבה שוערים בליגה ובכלל.

wazza 18 במרץ 2018

לדעתי השוער השני הכי טוב שהיה לנו בשנים האחרונות

אבי 17 במרץ 2018

העפלה לחצי גמר הגביע. עד מתי נאלץ לשאת את הביזוי הזה של המורשת מצד מוריניו?

אריק 17 במרץ 2018

אין מקום לגניבת דעת אחרי נצחונות על סאות משהו ומשחקי בית מול דרבי וברייטון עם קבוצה של מיליארד פאונד. היה לנו מספיק בליגה האירופית.

דני בן אלי 17 במרץ 2018

אני מקווה שמוריניו סתם היום את הפה לכל המלעיזים פה
גונבים גול ואז מחנים את האוטובוס ועם קצת מזל מנצחים
ככה קבוצה של 300 מליון יורו רכש בשנה צריכה לשחק
טיקי טאקה כדורגל יפה זה לכוסיות מאירופה

אדם 18 במרץ 2018

זה 291 מיליון פאונד ב-4 חלונות העברה שמהם גם הוחזרו 57 מיליון פאונד על המכירות של שניידרלין ודפאי.
הוא עדיין המאמן הראשון בהיסטוריה של יונייטד שזוכה בתארים עבור המועדון בעונתו הראשונה והוא החזיר את יונייטד למקומה בטופ 4 וגם אחוז ההצלחה שלו כרגע טוב יותר מכל המאמנים בהיסטוריה של יונייטד.
גנב דעת הוא לא. תנו לו צ'אנס.

טל המנצ'סטרי 18 במרץ 2018

מוייס זכה בגביע הצדקה בעונה הראשונה שלו עם יונייטד.
אני אישית לא הייתי מחשיב את זה כתואר, זה מוריניו שהחשיב זאת.

בעונה הראשונה של ואן חאל חזרנו לטופ 4 גם כן.

אנחנו אוהדים, לא רואי חשבון, זה לא משנה לנו הקיזוז של מכירות לעומת כמה שחקנים עלו.

אחוז ההצלחה שלו כרגע הטוב ביותר מכל המאמנים בהיסטוריה של יונייטד, אחלה סטטיסטיקה, אבל מה עם הכדורגל, הרי בשביל זה אנחנו פה?

אדם 18 במרץ 2018

דובר על major trophy. מגן הקהילה לא נחשב כזה.
רוצה כדורגל? תן לו צ'אנס לבנות את הסגל שהוא רוצה. עד עכשיו הוא עשה עבודה טובה בתיקון המקומות שדחוף היה לתקן אותם (עד לפני שנתיים היה לנו קישור פותח שכלל את דפאי, שניידרלין ושוונשטייגר). לא חושב שמוריניו השלים את עבודת בניית הסגל שהוא רוצה. צריך לתת לו זמן.

אדם 18 במרץ 2018

והוא דיבר בסוף המשחק שיש שחקנים שבורחים מאחריות ו"מתחבאים" מאחורי מגנים ולא דורשים את הכדור או לא עושים תנועה בשביל לקבל כדור. זה ברור כשמש שזה לא עניין של טקטיקה כזו או אחרת. יש שחקנים שהחולצה של יונייטד גדולה עליהם גם אם היו מבריקים בקבוצות אחרות. זה קרה לסר עם קגאווה למשל, זה קרה למוריניו עם מחטיריאן, וצריך לתת לו את הצ'אנס להיפטר מכל אותם dead wood שאינם מתאימים להיות שחקני יונייטד.

דני בן אלי 18 במרץ 2018

כמה הוציא פוצ'טינו בטוטנהם?
קלופ בליברפול?
קונטה בצ"לסי?
אצל פוצ'טינו וקלופ האוהדים נהנים מהכדורגל
אצל קונטה זכו באליפות
ופה רואים אוטובוס חונה

דורפן 18 במרץ 2018

השחקנים ברחו מאחריות, המועדון קטן, הכסף לא כמו סיטי – מזל שהמנג׳ר מבריק כל כך.

אדם 18 במרץ 2018

לשאלתך,
תחת קלופ נקנו בליברפול 14 שחקנים בעלות של 221 מיליון פאונד, ונמכרו 19 שחקנים ב-255.5 מיליון פאונד (כשרק המכירה של קוטיניו מוערכת ב-142 מיליון). 35 מיליון על צ'מברליין, 30 על מאנה, 34 על סאלאח ו-75 על ואן דייק. זה אותו מאמן שאמר על רכישת פוגבה שהוא רוצה לעשות דברים אחרת בליברפול.

פוצ'טינו קנה 22 שחקנים ב-4 העונות שלו בספרס, בקצת יותר מ-240 מיליון פאונד, ומכירות ב-219 מיליון. בתקופה שלו עזבו 52 שחקנים את הספרס. הכי משמעותי, והיחיד שנמכר לקבוצה יותר בכירה הוא קייל ווקר.
כמה קונטה קנה? אתה צוחק עליי? הבכיין האולטימטיבי. רק העונה נקנו 11 שחקנים ב-267 מיליון פאונד (בקאיוקו ב-40, רודיגר 29, מוראטה 60, זאפאקוסטה 23, דרינקווטר 35, בארקלי 15, טושון 27, פאלמיירי 20 וג'ירו ב-18). תוסיף על 5 רכישות בעונה הקודמת שלו ב-119.3 מיליון (באצ'ואי ב-32.3, קאנטה ב-30, אלונסו 23, דוויד לויז ב-34 ו-אדוארדו כשוער מחליף שלישי). 16 שחקנים ביותר מ-380 מיליון פאונד.
נמכרו/עזבו תחת קונטה 21 שחקנים ב-228 מיליון פאונד, שהכי משמעותיים הם אוסקר לליגה הסינית (52 מיליון) ודייגו קוסטה לאתלטיקו (50 מיליון).
מוריניו בינתיים קנה 7 שחקנים ב-4 חלונות העברה, עזבו/נמכרו 15 שחקנים, שחלקם הובאו על תקן שחקני הרכב על ידי מאמני עבר (שוונשטייגר, שניידרלין, דפאי), ויין רוני אחד בסוף הקריירה, והשאר שחקני אקדמיה שלא בדיוק קורעים את אירופה מאז שעזבו (מישהו יכול להגיד לי איך הולך עם ינוזאי, מקנייר, הארופ ווארלה?), כשמוריניו דיבר על Heritage, הוא התכוון לירושת הסגל שקיבל ולא למורשת, הוא גם הסביר זאת די בנרחבות ומישהו כבר הסביר זאת לפניי שאוטמנדיי הוא לא חלק מהמורשת של סיטי אלא מהירושה שקיבל גוארדיולה כשהגיע לקבוצה.
כשמסתכלים ומשווים את הרכישות של מוריניו יחסית לשאר המאמנים, פתאום נראה שהוא לא התפרע ברכישות כפי שכולם חושבים, כן נתן צ'אנס לשחקנים להוכיח את עצמם, והתחייה של חלקם ניתן לזקוף לחלוטין לו.

אדם 18 במרץ 2018

כפי שאתה רואה, ההנאה מכדורגל אצל פוצ'טינו בקלופ לא באה יש מאין. היו הרבה החלפות בסגלים. קונטה גם קיבל סגל שזכה כבר באליפות אנגליה, יותר איכותי מהיונייטד, ובלי אירופה על הראש, והעונה עם תוספת המאבק באלופות פתאום הוא לא נראה כזה קוסם.
סגל שמסיים עונות במקומות 7, 4, 5 ו-6 כנראה שבאמת שווה להיות במקומות האלה, זאת שלמרות שהעונה שעברה הייתה באמת מוזרה עם כל תוצאות התיקו שיונייטד השיגה. העונה יוניטד כבר במקום השני. ההשתפרות היא טובה מאד נוכח מספר הרכישות הקטן וההחלפות בסגל. מוריניו צריך לקבל קרדיט על זה. ההשתפרות בכדורגל עוד תבוא.

דורפן 18 במרץ 2018

אדם – הוא קנה בשנתיים הללו שני שחקנים שהיו ב-11 של השנה של פיפ״א, את אלכסיס שהיה קרוב (ונגנס למשבר במהירות עוצרת נשימה) – שחקנים שהיו שחקני השנה בגרמניה, צרפת ואיטליה. ואת מלך השערים של הפרמייר ליג.

זה במאת מזכיר לך את הרכש של טוטנהאם או אפילו ליברפול?

טל המנצ'סטרי 18 במרץ 2018

הוא הביא 8 שחקנים בסכומי עתק, זה כבר לגמרי הקבוצה שלו.
מה הפיתרון, עוד ועוד רכישות? מה עם לנסות לעבוד ולשפר שחקנים במקום להפוך את מנצ'סטר יונייטד לתחנת רכבת שבה שחקנים באים והולכים?

אגב, אחד מהם, פוגבה, שוב ישב אתמול על הספסל, הרכש המרכזי של מוריניו מלפני עונה, 100 מיליון פאונד.

לעבוד עם החומר הקיים, אתה יודע, פרגוסון ידע להוציא את המיטב גם מאושיי, בראון ופיל נוויל, שם נמדדת עבודה של מנג'ר בבניית סגל, כי חוכמה קטנה מאוד כל הזמן לקנות את הנוצצים מבחוץ.

אדם 18 במרץ 2018

(פוגבה, באיי, סאנצ'ז, מאטיץ', לינדלוף) השחקנים האלו לא שידרגו סגל שכבר היה שווה אליפות. פה ההבחנה העדינה שאנשים לא שמים לב אליה. פוגבה ומאטיץ' הובאו במקום הרכש הכושל של שניידרלין ושוונשטייגר. רוצה לומר, מוריניו בונה שלד איכותי, לא חושב שאם יסיים את העונה ויעזוב מישהו יחשוב למכור את באיי, לוקאקו מאטיץ' ופוגבה.

אייב 18 במרץ 2018

טל, ראית פעם קבוצה של מוריניו עם קישור כל כך עלוב?
מוריניו הביא שני קשרים – פוגבה ומאטיץ'. את פלאייני הוא אמנם לא הביא, אבל זו בהחלט טעות שלו שאי אפשר להבין, במיוחד את החחלטה לפתוח איתו מול סביליה.
השניים הנוספים הם מייקל והררה, כשהראשון היה בחוץ רוב העונה, והשני נזכר להיפצע דווקא כשצריך אותו. מקטומיניי הוא הצלחה של מוריניו במאה אחוז, לפי כל הכתבות בתקשורת שמדברות על כך שאף אחד לא סימן את הילד בנוער.
יש לנו בור עצום במרכז השדה, וזה משהו מאוד לא אופייני למוריניו. כשיתקן את החור הזה בקיץ, עם פרישתו של קאריק ואינשאללה עזיבתו של פלאייני, אני מאמין שיביא מחליפים שיותר תואמים להשקפה שלו, בין אם מהחומר המקומי כמו מקטומיניי, ובין אם מבחוץ.
אז, כשהשליש המרכזי ביותר בקבוצה יתפקד סוף כל סוף, זו תהיה באמת קבוצה של מוריניו. כרגע זו ההגנה של מוריניו, ההתקפה של מוריניו, וקישור מוזר עד כדי לא קיים. הוא כאמור לא חף מטעויות שהובילו למצב הזה, אבל אפשר לתת לו זמן לתקן אותן.

טל המנצ'סטרי 18 במרץ 2018

אדם,

לא מדבר בכלל על אליפות, האם לשחק כדורגל טוב ומהנה יותר זו בעיה כל-כך קשה עם הסגל הקיים?

אייב,

קישור עלוב?
זה מוריניו שבחר לבנות את מרכז השדה על פוגבה בעונה הראשונה עם תוספת של מאטיץ' בעונה השנייה.
הררה לא שחקן רע ובעונה שעברה היה מהטובים בקבוצה. זה מוריניו שהחליט בתחילת העונה שפלאייני יועדף על פניו.
אני פשוט לא מאמין שכל פעם התשובה תהיה עוד רכש שחסר לו.

אדם 18 במרץ 2018

טל, לגבי האיכות וההנאה מהמשחק, מסכים שיונייטד כרגע לא במקום שכולנו רוצים שהיא תהיה בו. לגבי הרכש, הרכישות הן נקודתיות ולחלוטין לא מדובר פה בהתפרעות או פאניקה סטייל ואן חאל ומויס שהביאו כמה שחקנים בשניה האחרונה בסוף חלון ההעברות. רואים שיש מחשבה ותכנון, ולא קנייה לשם קנייה.
לגבי סכומי ההעברות, זאת עדיין יונייטד ויש תעריף פרימיום לקבוצות העילית. שחקן שיעלה 20 מיליון לטוטנהאם, יעלה 40 מיליון ליונייטד.

לא רוצה לעשות השוואות עם הסר כי ההשוואה לא תעשה חסד עם אף מאמן. יחד עם זאת, להגיד שמוריניו לא עבד עם הסגל הקיים זה לעשות לו עוול. יאנג, ג'ונס ופילייני הם שחקנים שהוא החייה להם את הקריירה ביונייטד, גם רוחו והררה תחתיו נראים יותר יונייטד מטיריאל.
ראשפורד שותף יותר מכולם, לינגארד עשה קפיצה, מקטומניי תגלית. לא הכל שחור.

טל המנצ'סטרי 18 במרץ 2018

אדם,

זלאטן הגיע בהעברה חופשית ומוריניו בנה את כל סגנון המשחק עליו, זלאטן כבש את שלו אבל זה היה רע ביותר לקבוצה, רק 54 שערים ליגה בעונה שעברה ומקום שישי.
זה כישלון חרוץ.

פוגבה נרכש בסכום עתק, אמור היה לשדרג את הקבוצה ומוריניו משתמש בו 99% מהזמן בתפקיד שבו הוא פחות יכול לבוא לידי ביטוי כמו שצריך, פוגבה לא שחקן שיכול לנהל משחק מאחור או מספיק אמין הגנתית בכדי לשחק מאחור.
פוגבה ועל כל הביקורת שיש לי כלפיו, הן שחקן התקפי במהות שלו, לכן השימוש של מוריניו בו פשוט נכשל.

לינדלוף, מבחינתי בתקופת 100 ימי החסד, אבל זה כבר רכש שני (הראשון היה מיקיטריאן) שמוריניו בחר להביא ושהוא רחוק מלהיות מספיק בשל לליגה האנגלית כאן ועכשיו, מיקיטריאן היה אמור להיות סוג של דובר שיוויון, לינדלוף היה אמור לגרום לנו לא להסתמך יותר על סמולינג או ג'ונס, בפועל הם עדיין עדיפים עליו.

אלכסיס סאנצ'ז, שחקן נהדר אבל לא היה שום תכנון מוקדם לגבי ההבאה שלו אלא ניצול של רגע.
מאז ההגעה של סאמצ'ז, מרסיאל שחקן החודש הקודם בקושי משחק וגם איבד את הביטחון שהיה לו.
ראשפורד ממשיך להיות סוג של טלאי, פעם בימין, פעם בשמאל ועדיין לא בעמדה ברורה ואגב, לטעמי הוא לא ביצע שום התקדמות באמת בעונה הזו תחת מוריניו, אנחנו לגמרי לא ממקסמים את הכישרון האדיר שהוא, והוא חלוץ, לא קיצוני, רק מוריניו לא מעדיף אותו באמצע.

ג'ונס התגבר על הפציעות הקטנות הטורדניות בזכות העובדה שהחל לעשות יוגה/פילאטיס, מבחינת איכות של שחקן הוא תמיד היה בלם טוב כשהיה כשיר ושיחק לאורך זמן, זו לא המצאה של מוריניו.

מקטומיניי קיבל את היותר דקות שלו בתקופה האחרונה בעקבות הפציעה של הררה ועוד יותר פלאייני ולגבי פלאייני, זו הבעיה הכי גדולה, לא כי מדובר בשחקן רע, אלא כי מדובר בסוג של שחקן שמוריניו בוחר בו כאופציה ראשונה או תוכנית מגירה ראשונה מבחינתסגנון משחק של הקבוצה כולה.

יאנג עשה את הקפיצה הגדולה שלו קודם תחת ואן חאל, בעונה שעברה מוריניו החל להשתמש בו רק בשלב מאוחר של העונה.

לא הכל שחור, אבל זה כל-כך רחוק מלהיות מספיק טוב ובעיקר אין שם ביטחון שזה ימשיך לכיוון חיובי ומהנה יותר איתו.

קיבלנו את מוריניו כשהמנייה שלו במגת ירידה, הוא מיושן בעוד הכדורגל השתנה.
אנחנו קבוצה שלא מסוגלת להניע כדורגל במסודר, במיוחד לא כשקבוצות לוחצות אותנו גבוה, זה לא כי אין איכות שיכולה לעשות זאת אלא כי זה הכדורגל שאליו מוריניו מכוון, כוחני וישיר מדי.

זה לא היה עובר בברצלונה או באיירן מינכן, למה שזה יעבור אצלנו?

אדם 18 במרץ 2018

טל, רונן,
שוב. לגבי הסכומים יש ליונייטד תעריף פרימיום. מתי ריאל מדריד או ברצלונה קנו מציאה כמו דלי עלי ב-5 מיליון פאונד?
פוגבה להוציא החודש האחרון הוא בכללי הצלחה ביונייטד, עד ינואר היה ליונייטד עם פוגבה רצף של מעל 30 משחקי פרמיירליג ללא הפסד. לוקאקו ואיברהימוביץ' תחתיו לא שכחו להבקיע, ולגבי סאנצ'ז מוקדם לשפוט.

שלא יהיו אי הבנות, אני חושב שמוריניו טעה באיך ששיחק מול סביליה, לא אוהב את הגישה הצינית במשחקים מול הגדולות והייתי רוצה להאמין שאפשר היה לשחק אחרת ולהוציא יותר מהחומר הקיים.

מישהו יכול לערוב שבאמת מאמן אחר היה גורם ליונייטד לקרוע את הליגה ולהתמודד ראש בראש מול סיטי ולהסתכל לסגלים של ריאל מדריד וברסה בלבן של העיניים עם הסגל הזה?

טל המנצ'סטרי 18 במרץ 2018

שבועיים פגרה, שזה אומר בלי מסיבות עיתונאים, נהדר, מוריניו צריך את זה, גם אנחנו.

מחצית ראשונה לא רעה, יחסית.
מחצית שנייה רעה באותו סטייל של זו הראשונה נגד צ'לסי, הראשונה נגד קריסטל פאלאס, 2 המחציות נגד סביליה.

2 מצבים, 2 שערים, כאוהד יונייטד אני הולך למלא מחר לוטו.

Selby 18 במרץ 2018

אני לא יודע מה איתכם, אבל אני אהבתי מה שדונאלד טראמפ של הכדורגל אמר על לוקאקו ומאטיץ'.
כי אם הוא יודע בוודאות שהם עדיין יהיו פה כשהוא יעזוב, סימן שהוא עוזב בקרוב!
רגע, פוגבה הוא לא חלק מהמורשת שלו? אה נכון שכחתי זה סר אלכס ששילם עליו 100 מיליון.

טל המנצ'סטרי 18 במרץ 2018

תתכונן בקרוב לאיזו כותרת של פוגבה לא מרוצה ושוקל לעזוב.

Matipool 18 במרץ 2018

ואוו!
ירידה לרמת מיקרו כזו בביקורת על שחקנים מול כל העולם זה באמת יוצא דופן ועובר את הגבול.

אבי 19 במרץ 2018

נמאס

סימנטוב 18 במרץ 2018

למה אנחנו עושים לו את זה! מסכן באמת מסכן, ממש כואב לי עליו

גלעד בלום 18 במרץ 2018

השוער המחליף שלכם יכול לפתוח בכל קבוצה בעולם והיא לא תרד ברמה…בחצי השני השתעממתי, בחצי הראשון לדעתי מאטה היה לא רע ( לא ברח מכדורים ) אבל הפליא אותי שבמחצית השניה ברייטון היתה די שווה לכם למרות שעל הנייר זה היה אמור להיות עניין של זמן עד שהכול השני יגיע

חוץ מזה גביע הצדקה זה לא תואר זה משחק אחד…די מדהים שלא ספגתם גול בגביע השנה ושאתם במצב מעולה לסיים שניים בליגה ולקחת גביע ושזו עדיין נחשבת כעונה מאכזבת.

לפני שהוא הולך לישון לבד במלון שלו מוריניו חולם על מקום שני וגביע ועל שיפור בעונה הבאה שיביא אליפות ( בהנחה שלסיטי תהיה עונת האנגאובר כמו שיש לצ׳לסי )

אם זה יקרה אז לא מעט אנשים יאכלו את הכובע ונשמע עוד כמה מונולוגים שלו.

להבדיל היום לקחתי רכבת של ארבע שעות מלונדון לסוונסי בשמונה בבוקר עם כמה עשרות אוהדי ״ייד ארמי״ שיכורים שחיסלו כמויות מטורפות של בירה כל הנסיעה וראינו נצחון קליל וקבוצה שהיא מכונה משומנת, ללא שלושה שחקני הרכב( קיין, עלי דמבלה ) וללא הקפטן השוער.

האוהדים שלנו בעננים , מאוהבים במאמן ובשחקנים, סוונסי בקושי עברה את החצי, היה יכול גם להיגמר 5-6 אפס בשקט, פוזשן, ים הזדמנויות, הגנה קלינית, גול מוקדם, משחק די מושלם

למרות כל מה שכתבתם על יונייטד ( דורפן הגדיר זאת ככדורגל עלוב )כאוהד ספרס אני לא רוצה אותכם בחצי כי לנצח אותכם פעמיים רצוף זה קשה למרות הביקורות שנשפכות פה, הנסיגה לאחור כשמובילים היא טבעית, גם ברסה עושה את זה לפעמים כמהלך טקטי, אבל בדרך כלל היא זה נעשה כדי למשוך את היריבה ולעקוץ במתפרצות, במקרה של יונייטד זה נראה כמו חשש מלספוג גול וחוסר בטחון של הקבוצה, פוגבה ואלכסיס על הספסל זה וואחד פריבילגיה, מעניין אם זו מגמה או שסתם הוא רצה לעשות רוטאציה

ואן גוך 18 במרץ 2018

עוד משחק מביך של מאניו, לא מאמין שבזבזתי זמן לצפות בו.
ביתרון 1-0 ברייטון השתלטה על המשחק למשך איזה חצי שעה, לא יאומן בכלל.
הביתה ומהר, עוד לפני תום העונה חייבים להעביר מסר ברור, שבמאניו אין סבלנות לכזאת בושה.

גלעד בלום 18 במרץ 2018

הפעם לפחות הוא הודה שלא שיחקו טוב

אמיר המקורי 18 במרץ 2018

לפני 4 שנים כתבתי כי אם היונייטד לא יזהרו ויקבלו את ההחלטות הנכונות הם ילכו בדרכי הקבוצה מהצד השני של הנהר, כמדומי ששכבר 22 שנים ללא תואר אבל מי באמת סופר חוץ מהאוהדים המסכנים.
בחודש יולי / אוגוסט האחרון טרום פתיחת העונה ניסיתי להרגיע כמה ממשתפיי הדיונים בבלוג(חשבו שזו שהחתמת מאטיץ תהפוך אותנו למתמודד לגטימי) וציינתי שההחתמה לא תשנה מאום כי היונייטד פשוט לא מספיק טובה עבור שום דבר שקשור בתואר.
ועכשיו הנה הסיבות שגם בעונות הבאות לא יהיה שינוי מהותי:
1. מוריניו, אני מסיר את הכובע בפני אלו שזיהו וכתבו לפני כשנתיים שהוא אינו המאמן שמתאים למועדון,לי לקח כחצי עונה ראשונה שלו להבין כי הוא אינו המושיע לו חיכינו.
היום אני יודע כי גם יינתן לו סכום מטורף של 500 מיליון+ זה לא יעזור,השיטות שלו מיושנות,ההתנהלות שלו מול השחקנים בעייתית,הרכש שלו אינו מדויק.
כתב יפה טל המנצסטרי כי היונייטד שם את מבטחה במנייה במגמת ירידה קבועה.
2.הסגל של היונייטד בינוני ומטה באיכותו,לא מדובר בעוד 2-3 חלונות רכש אלא בכמה עונות שלמות של ניפוי ורכישה של שחקנים ראויים.
3. את היונייטד כפי שמציין דורפן מנהלים בנקאים, אין אנשי כדורגל שמתווים דרך מקצועית, את ההחלטות מבצע המנגר הנבחר, פעם זה מויס,פעם ואן חל, ופעם מוריניו, כל אחד מהם מביא את ראיית העולם שלו וכך היונייטד מלאה בשחקנים שאינם מתאימים / לא מספיק כשרוניים.
4. כפי שצויין בסעיף 3 כך גם לגביי שיטת המשחק, אין רצף או דוקטרינה, לא כמו בבארסה, בבאיירן, במדריד, ביובה.

אני מקווה שהמועדון ייקח החלטה קשה אבל אמיצה, אני מבין כי לא רוצים להצטייר כמפטר סדרתי אבל הישארותו של הלא מיוחד ינציח את הבינוניות והכדורגל המכוער.
לאחרונה עלה לי שם שיכול אולי לעשות את ההבדל ולהחזיר את הכדורגל היפה לטראפורק קשישא, לואיס אנריקה, אם אני זוכר נכון הוא פנוי בשוק, הרזומה שלו מצוין כמאמן וככדורגלן,השנים המוצלחות והתובעניות בבארסה נותנות לו קרדיט, ואולי מעל הכול, זה איש כדורגל אם פילוסופיית משחק התקפית כזו שאנו מייחלים לה.

אריאל גרייזס 18 במרץ 2018

הלוואי 22. מתקרבים במהירות ל-30 :(((

בני תבורי 18 במרץ 2018

טראפורק זה יפה

אבי 18 במרץ 2018

מסתבר שבשנים האחרונות חלה עליה ברמה המוסרית של אוהדי יונייטד, במיוחד אצל האוהדים הישראלים, ואין די בכך שיושגו תוצאות – שהן תוצאות סבירות לכל הדעות – אלא שלכל הישג יש להגיע בדרך העולה בקנה אחד עם עקרונות המורשת המוסרית של יונייטד. אסא כשר אמנם טרם הספיק לנסח את הקוד האתי של יונייטד, אבל אין צורך בכך כדי שכל כישלון יתפרש כגמול בזק אלוהי על הפניית העורף למורשת.

מילא היו מסתפקים בכך שהיו אומרים שהם לא אוהבים את סגנון הכדורגל של מוריניו וסגנון משעמם מצדיק את סילוקו, אבל גם כישוריו כאורטור מעוררים בהם תרעומת: למה הוא אמר heritage כשהוא התכוון inheritance ומה פתאום הוא מזכיר את הישגיו לפני יונייטד שהרי אין עוד מלבד יונייטד, ומה זה הפרצוף הזה שהוא עושה על הקווים. שלא לדבר על כישוריו הניהוליים – הוציא מיליוני לירות שטרלינג ורק השיג זכיה בליגה האירופית, זכיה בגביע הליגה, מקום שני בליגה, וחצי גמר גביע – לאג"ח ממשלתי יש יותר תשואה ממנו – או סגנון מלהיב שטרם נראה כדוגמתו או אליפות בכל עונה וזכייה בליגת האלופות בשתיים מכל שלוש עונות – מורשתנו אינה מאפשרת לנו להסתפק בפחות.

ספק אם פרגוסון עצמו היה מצליח לעמוד בדרישות שגוזרים על עצמם אותם שומרי מסורת – אולי כחלק מהיטהרות המחנה יש לבחון גם את הישגיו בעבר של פרגוסון לנוכח הקוד המוסרי החדש ולשקול לשלול ממנו את הזכיות.

יעקב 18 במרץ 2018

במסגרת הציניות אתה בטח גם נהנה מצורת המשחק הצינית שהחמור הקנה לקבוצה.

רונן דורפן 18 במרץ 2018

במלים פשוטות – לא אוהדים קבוצות כדורגל כדי לסבול איזה אגו-מניאק. לגבי הדיון איך הוא השיג את הישגיו העצומים ביונייטד, נערוך אותו כשיגיעו

אבי 18 במרץ 2018

אגו-מניאק בעמדת כוח? לא יכול להיות… אני לא סובל אותו ולא ממנו. כנראה שאני בין האוהדים הבודדים בישראל שאין להם היכרות אישית עם האיש, אבל יש לי פתרון פשוט למי שמוצא עצמו סובל מהדברים שהוא אומר במסיבות עיתונאים – לא לצפות בהן.

Ljos 18 במרץ 2018

לא להסתכל על מסיבות העיתונאים, לא להסתכל על המשחקים, לא להסתכל על הטבלה, לא להסתכל על העבר, לא להסתכל על ההווה, לא להסתכל על העתיד, לא להסתכל על השחקנים,לא להסתכל על הסמל – מה נשאר? חשבון הבנק?

יואב 18 במרץ 2018

נייס

אייב 18 במרץ 2018

בינתיים מסיבות העיתונאים יותר מבדרות מהמשחקים.

אריק 18 במרץ 2018

זה תסמונת סטוקהולם הדבר הזה.
רק מוריניו יכול להציל אותנו

אבי 19 במרץ 2018

אני מ- 2008 לפחות כותב פה כ"אבי". בעיה, עם השם הנפוץ שלנו…
צריך אולי להוסיף כינוי

אבי 19 במרץ 2018

ולעניין: מה זה לא מסכים עם אבי החדש.
נמאס לי ממוריניו: הוא מעייף אותי עם כל הרעש מסביב, רעש שנובע מהאישיות המסוכסכת שלו; אני יודע מראש, שלא כמו גלעד בלום שכתב יפה למעלה, שלא אהנה ממשחקים גדולים (וגם מקטנים), וזה מייאש.

יש איזה קסם באישיות שלו, אבל למה אצלנו, למה?!

איתמר 18 במרץ 2018

כדי לזכות בגביע האנגלי מוריניו ושחקניו יצטרכו לנצח את טוטנהאם ואחר כך בגמר (כנראה) את צ׳לסי.
אם הם יעשו זאת, וכלל לא משנה באיזו דרך (יפה או מכוערת), ובנוסף יסיימו במקום השני – מוריניו יוכל לטעון ובמידה לא קטנה של צדק שזו היתה עונה טובה.

גלעד בלום 19 במרץ 2018

מסכים עם איתמר, ועם זה שכתב למעלה שהסגל של יונייטד קצת אובר רייטד למרות התקציב הענק. יכול להיות שמוריניו מוציא מים מהסלע ומאטה/יאנג/ואלנסיה/סמולינג/ג׳ונס לא מתאימים לרמות הללו?

יכול להיות שפוגבה לא שווה את ה90 מליון יורו? שאלכסיס לא במקרה לא הצליח להיות שחקן הרכב בברסה? שהיה טוב בארסנל בגלל וונגר?

דווקא לוקאקו די מספק סחורה ומאטיץ גם, הילדים ראשפורד ומרסיאל בסדר לינגארד גם אבל בגדול השמות שהזכרתי בהתחלה לא ממש מבריקים.

יכול להיות שמאמן אחר היה מוציא פחות מהסגל הזה? זה מה שמוריניו מנסה למכור לנו , האמת יש לו קייס טוב כי הוא מוביל בליגה על קבוצות הרבה יותר ״מאומנות״ כמו ליברפול וטוטנהאם, יש דיסוננס בין איך שהם נראים לבין מספר הנקודות בליגה והדומיננטיות בגביע ( לא ספגו בלי דה חיאה )

Comments closed