המהפך הלא הגיוני שקרה במשחק החוץ מול מנצ׳סטר סיטי

משחק לא באמת חשוב, הפך לחשוב

הכי קל עכשיו זה לבכות על העבר ולשאול איפה הייתה הגישה הזו למשחקים גדולים.

או לשים יד על הלב ולהגיד שהתוצאה ההוגנת הייתה כנראה 6-3 לסיטי.

או להגיד, כפי שכתבתי בפתיחה, שזה לא כל כך משנה בשלב הזה של העונה.

אבל הדרך בה העלילה נפרשה הופכת את המשחק ליותר מניצחון. המשחק הוא כן הזדמנות לשנות. כל מי ששיחק עבור יונייטד במחצית השניה צריך לעבור שינוי תודעתי. יונייטד כן יכולה להיות קבוצה גדולה ואמיצה וכח אמיתי. ומוריניו יקבל זמן לחשב מסלול מחדש. ופול פוגבה יכול להפוך עמוד בספר. ועוד ועוד לרוחב ואורך המגרש.

הם הפכו את המשחק מהזדמנות אחרונה להזדמנות.

בתמונה: המנג׳ר שזכה הכי מוקדם באליפות אנגליה. מאט באזבי (7 באפריל 1956)

וזה לפני המשחק:

מוריניו החל לדבר הרבה על התהליך בשבועות האחרונים, אבל אני אישית לא חושב שיונייטד בדרך להיות קבוצה טובה יותר בעונה הבאה. ויש כמה סיבות לכך.

ראשית, הסיבה שיונייטד שניה היא לא סיום חזק של העונה אלא פתיחה חזקה מאד בלוח משחקים קל. מאז המחזור השביעי יונייטד ירדה לממוצע של 1.6 שערים למשחק שזה רחוק מאד מממוצע של מתחרה על האליפות. הפתיחה הטובה הייתה בזכות הגרלה – גם אם מגיע למוריניו קרדיט על הכנה טובה לעונה.

שנית, השחקנים המבטיחים הצעירים – ראשפורד, מרשיאל, פוגבה ואפילו לוקאקו שקצת חזר לעצמו נראים פחות טוב מאשר במחזורים הראשונים של העונה. זה הסימן הכי רע.

שלישית, צריך להשוות תכניות ההתקפה של מוריניו למציאות. כשמוריניו הגיע הוא קנה שלושה שחקני התקפה יצירתיים שגם הבקיעו ביחד 87 שערים עונה קודם לכן. זלטן, מחטריאן ופוגבה. זלטן כבר עזב אחרי תרומה שנויה במחלוקת. מחטריאן ופוגבה נכשלו. כלומר קשה להצביע על איזשהי תכנית התקפית שמתקדמת. לג׳סי לינגארד יש עונה טובה אחרי שמוריניו קלט שטעה לגביו בתחילה.

מוריניו מנסה להסביר שהוא צריך עוד רכש, אבל איזה רכש הוא עוד צריך? האם שמונת השחקנים שקנה הם השלד? אם השחקנים הטובים של יונייטד העונה הם דה חיאה, ג׳ונס, יאנג, מאטיץ׳, לינגארד ולוקאקו – מחציתם ירושה פרגוסונית. לינגארד כבוד לעבודת האקדמיה, לוקאקו ומאטיץ׳ לא מאכזבים אבל לא הציתו את הליגה בזיקוקי דינור. אין ראיה שהרכש של מוריניו הוא שדרוג עצום.

מוטיב שחוזר על עצמו בין האוהדים הוא ״שׁגם השחקנים אחראים״. זה נכון, אבל קשה לראות את השחקן שממש דחוף לי לגנות אותו. אולי לוק שואו בשוליים. לרוב שחקני ההתקפה של יונייטד היו תקופות ומשחקים טובים. עם מנג׳ר שלא נתן להם בימה להצליח. החליף להם תפקידים, התעקש על תפקודים שלא מתאימים להם ובעיקר בז להם. לא ברמה אישית – מוריניו הוא איש אהוב על שחקניו – אבל מה צריכים לחשוב שחקנים ברמה הזו כשאומרים להם לא לעבור את החצי באנפילד או בסביליה או במשחק ביתי מול מנצ׳סטר סיטי?

והם לא היו במצב קל. אם הם אמורים לחשוב שאם יבטחו במנג׳ר ויעשו את אשר עד הוא אומר והפריצה האישית תגיע – הם קיבלו את הדוגמאות של קווין דה ברויינה ומוחמד סלאח לגבי השאלה כמה מוריניו טוב בטיפול בכשרון התקפי.

*

אז לא – אין ליונייטד תכנית לשפר את משחק ההתקפה בשנה הבאה. כי גם היום לא חסרים לה שחקנים. ואם יגיעו כוכבים נוספים אין באמת סיבה לחשוב שהם יבריקו יותר מאלכסיס סנצ׳ז או רומלו לוקאקו. אני אישית לא יכול לחשוב על שחקן ריאלי לקניה שיעשה הבדל גדול בכדורגל כזה.

המצב המוראלי והחלטות ההרכב של סיטי הם מסתורין עכשיו. זה אולי ישפיע על התוצאה, אבל למשחק הזה אין חשיבות גדולה. גם למקום השני אין – שלוש הקבוצות האחרונות שסיימו במקום השני נפלו במיקום עונה אחר כך. ואין סימן אמיתי בדוק שהכדורגל עומד להשתפר.

איינשטיין אמר משהו על ניסוי ותוצאות. מצבן של הקבוצות הוא כן תוצאה של מעשיהן. ואם דברים לא ישתנו ביונייטד ובסיטי – אז סיטי תהיה בשנה הבאה קבוצה טובה באופן ניכר מיונייטד.

סוונסי. ״אנשים עם מוח״ וסיכום משחק
ברומיץ׳. הסברים אפשריים.

תגובות

 • אריק

  יונייטד לא יהין טובים יותר בעונה הבאה לא בעונה שעברה, בפיסקה הראשונה.
  מעבר לכך, באופן מדכדך הכל נכון.
  מעניין אם יציין בסוף השנה את המקום השני כתואר.

  הגב
 • אריאל גרייזס

  הדבר שהכי הפתיע אותי לגבי יונייטד הנוכחית, בתור צופה לא ניטרלי מהצד, זה עד כמה היא חסרת שיטה ברורה. אפשר לאהוב או לא לאהוב את מוריניו אבל תמיד קבוצות שלו נראו כמו קבוצות, עם מטרה ברורה (לפחות בשתי העונות הראשונות). השנה, למעט משחקים מאוד ספציפיים שבהם הם באו עם תוכנית משחק ברורה (כמו נגד ליברפול), זה בעיקר נראה כמו אוסף שחקנים שמפוזר על המגרש ולא בדיוק יודע מה הוא רוצה לעשות. בעיניי, זאת רק הדגמה לכמה כשרון יש בקבוצה הזאת, שאפילו בלי שיטה, מסוגלת להיות שניה בליגה (במידה רבה זה גם עדות לחולשה של הפריימרליג).

  הגב
  • דורפן

   זו לא עדות לחולשת הפרמייר ליג. ליונייטד באמת יש שחקנים ומשמעת שנתנו לה מאזן כמעט מושלם מול הקטנות ולכן היא שניה. העובדה שליברפול וטוטנהאם שהן קבוצות יותר טובות מאבדות יותר נקודות נגד שאר הליגה היא לא סימן לחולשה.

   הגב
 • טל המנצ'סטרי

  אם לאחר ההדחה מול סביליה מוריניו במסיבת העיתונאים היה אומר, זה עלי, אני טעיתי, אני אנסה לתקן ובמקום גנבת הדעת שלו, זה כל מה שהייתי צריך בכדי להמשיך הלאה. אם היום אנחנו נציג משחק, גישה, תכנון אחרים לגמרי משאר משחקי החוץ הקשים תחת מוריניו בשנתיים האחרונות, משהו שאולי יעניק מחדש איזה ניצוץ אופטימי לגבי יחסינו לאן, זה כל מה שאני אצטרך ובלי קשר לתוצאה הסופית. אני עד כדי כך קל לקנייה ופיתוי, אז ראבק, שיפתה אותי!

  הגב
  • איש

   1+

   הגב
  • אבי התל אביבי

   קל דעת שכמוך ;-)

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    ניק הורנבי היטיב לתאר זאת בספרו קדחת הדשא
    Few of us have chosen our clubs, they have simply been presented to us and so as they slip from Second Division to the Third, or sell their best players, or buy players who you know can't play, or bash the ball the seven hundreth time towards a nine foot centre-forward, we simply curse, go home, worry for a fortnight and then come back to suffer all over again

    הגב
  • חז

   +100 חבר.
   סתום את הפה ותתחיל לעבוד. כמו שאתה מבקש מהשחקנים שלך.

   הגב
  • ארז

   טל, אני מת לפתות אותך. רק תמצמץ פעם אחת בכיוון שלי, קיבינימט! :)
   הטיסה למולדת ממקום משכנו של הדורפן תכף יוצאת. מקווה כשארד מהטיסה לקנא בך וביתר יושבי האידיאה.

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    ארז,
    בחצי הגמר נגד טוטנהאם אתה איתי שם!

    הגב
 • חמציץ

  למען עתיד נטול מוריניו - אני מייחל לתבוסה היום. מבאס ככל שזה יהיה לראות את התכולים של שיטי חוגגים, אני רוצה שהם יבקיעו לפחות 3-4 שערים.

  הגב
 • דורפן

  אי אפשר לשלוול תסריט בו הוא עוזב אחרי תבוסה. אבל אני לא מאמין בצורה כזו של חשיבה. אני מקווה שאיכשהו ננצח

  הגב
  • אבי התל אביבי

   עם דגש על האיכשהו

   הגב
  • אייב

   למה אי אפשר לשלול? הוא לא יתפטר, זה ברור. המשחק הזה לא חשוב כל כך, כפי שאמרת בעצמך. הוא שרד חמישייה מפפ בעבר במשחק הרבה יותר ראוותני. אנחנו בזיון במשחקים גדולים כל העונה ולא רק היום. לא רואה סיבה הגיונית לפטר אותו דווקא עכשיו. אולי אולי תבוסה תהיה טריגר שיוביל לפיטורים בקיץ אבל זה נראה לי תלוש.

   הגב
 • אבי התל אביבי

  נקודה שלא הודגשה מספיק בעקבות הניצחון של ליברפול באלופות: פפ כ"כ חשש מההתנפלות ההתקפית והלחץ היעיל של הקבוצה של קלופ, עד ששינה מערך והרכב, וזה חלק מהסיבות להפסד.

  האם לנו תקווה לראות גישה דומה מצד יונייטד? - לא.

  אוהדי ליברפול באים למגרש עם ציפייה לאירועים מסחררים, בעוד אוהדי יונייטד רק מקווים שהכל יעבור בשלום, ובלי טעויות. זה הסעיף החשוב ביותר בכתב האישום נגד מוריניו. וההנהלה.

  הגב
  • Matipool

   דווקא היום מול אברטון, הציפיות שלנו היו שיהיה רגוע, בלי טעויות, שיעבור הכל בשלום ובעיקר בלי פצועים.. בגדול - עמדנו בציפיות.

   הגב
  • יניב

   מסכים מאוד עם הפסקה האחרונה, תן לי להתאכזב,להתעצבן,לשמוח העיקר להרגיש משהו . כבר שחכתי מה זה לבוא עם ציפיה לראות משהו מעניין במשחקים של יונייטד והכי גרוע זה האדישות שאני (וכנראה רבים מאתנו) בא למשחקים .
   יוני 2019 מעולם לא נראה רחוק כל כך ומקווה שבדרך נס מוריניו יהיה החוצה הרבה לפני .

   הגב
  • אבי התל אביבי

   אני, למשל, מקליט את המשחק, ואראה לפני השינה. מעדיף לנצל את הזמן לביקורים משפחתיים.
   לא זוכר מתי זה קרה לי לאחרונה.

   הגב
 • אמיתי

  זה מתחיל להרגיש כמו הגוספל בכנסייה בימי ראשון..
  גם אם הביקורת ברובה נכונה ההתפסות על אמירות של מוריניו לשם ביקורת הן פשוט פיספוס של המטרה שלהן. הן לא מיועדות אלינו אלא לשחקנים או להנהלה. אפשר לא להתייחס אליהן..
  ותרגיל מחשבתי קטן- אחרי העונה שעברה, הדיי צולעת, של השכנים שלנו שגם לא סיימו אותה חזק מישהו חשב שהם יהיו כאלו חזקים? היו סימנים שהם יהיו האלופים דה פאקטו בינואר?
  המצב כמעט בכל פרמטר השתפר משנה שעברה להשנה וכן גם מלפני שנתיים. יש תהליך. והוא בהחלט לא עובד טוב אבל גם לא הכל גרוע ושחור- איכשהו עדיין שחקנים רוצים לבוא לשחק אצלנו. כנראה שהם יודעים משהו..

  הגב
  • חז

   בעונה שעברה שתי הקבוצות די נכשלו (אני מתעלם מה"תארים" המדהימים בהם זכינו).
   אז התחלנו מאותה נקודה. איפה הם איפה אנחנו?

   הגב
   • אמיתי

    מסכים. כיוונתי לטענה של דורפן שאין סימנים ששנה הבאה יהיה יותר טוב

    הגב
    • דורפן

     אז הפוסטים משעממים. תרומה לעניין תהיה להצביע על האספקטים המרגשים במשחק של יונייטד שאפשר יהיה לפתח דיון עליהם

     הגב
     • קירקגור

      כשרע לי במשחקים אני עוצם את העיניים וחושב על התהליך

      הגב
     • אמיתי

      לא משעממים. פשוט מתרכזים בדברים הלא מלהיבים מלכתחילה.. גם כשמוריניו אימן קבוצות אחרות לא הבנתי איך כולם מנתחים את מה שיש לו להגיד. נו ופפ אמר שפוגבה הוצע להם בינואר..
      אני כנראה מאד צנוע- ניצחון היום מגול עצמי יספיק לי.
      אין חולק שהעונה היא אכזבה וגם כישלון. אבל זה לא בהכרח אומר שאין התקדמות ויכולת להתחרות ולרגש בעונה הבאה. שוב. פרופורציות- ראו צ׳לסי וארסנל

      הגב
      • חמציץ

       אתה כנראה אופטימיסט חסר תקנה.
       לרגש בעונה הבאה? לא בבית ספרו של מוריניו.
       התקדמות? גם אם יש, זו התקדמות לעבר סגנונו המבאס עד עפר של מוריניו, מה עשינו בזה?

     • Lord Anthony

      מרגש זה לא ממש תיאור שאפשר להצמיד לקבוצות של מוריניו, אבל למרות הכל יונייטד השנה יעילה משמעותית מזאת של שנה שעברה. וזה בלי לקנות שחקני הגנה ברבע מליארד יורו.
      קל לרדת על מוריניו אבל גם פפ בעונה שעברה, עם סגל הרבה יותר יקר מזה הנוכחי של יונייטד (ותקציב רכש גדול משמעותית) לא הציג תוצאות הרבה יותר טובות.

      הגב
 • אמיר המקורי

  זה כל כך ברור ופשוט,רובנו מבינים זאת נכון,מעטים עדיין מקווים לשינוי במקום להאמין למראה העיניים.
  לא יהיה שינוי בעונה הבאה,כמו שכתב יפה רונן,אני כתבתי לפני כחודשיים שגם אם הלא מיוחד יקבל 500 מליון לרכש(הוא לא)לא נהיה במקום אחר כי שום שחקן לא ישנה את השיטה או האין שיטה..
  גם הרכש עצמו אינו מדויק / מספיק איכותי,רכש איכותי מתבצע בסיטי(במחירים מטורפים)או בליברפול במחירי שוק סבירים או בספרס במדויק ובזול..
  עברו להם 5 עונות מאז פרש הגדול מכולם,אנו מתחילים באוגוסט את העונה השישית ואנו בדיוק באותה נקודת התחלה!

  הגב
  • Danny - Long Island

   מה רוצים ממוריניו? במה הוא אשם? יש לו בוס או בוסים… מה איתם? חרשים, לא צופים במשחקים? הם נותנים לו גיבוי מלא ( או שלא) ולכן ממשיך בדרכו לפי הוראות הממונים עליו

   הגב
 • Matipool

  דורפן - לפי התמונות מהאימון אתמול של סיטי, הם במצב רוח מאד מרומם ואין שום סימן למה שקרה יומיים לפני כן באנפילד.
  הייתי קצת מופתע לראות את כל החיוכים, הצחוקים והסבבה שם.

  הגב
 • שחר ע.

  יש להם סיבה טובה להיות רגועים.
  הם נמצאים במערכת בריאה. להבדיל משחקני יוניטד שנראים תמיד לחוצים.
  הם במרחק ניצחון אחד מאליפות ועוד בבית מול היריבה העירונית.

  הגב
  • Danny - Long Island

   שחר: אנחנו במצב מצויין… צריכים שינוי אחד קטן והכל משתנה… לא צריך לקנות כוכב גדול - צריך להיפטר מכוכב דועך, זה הכל.

   הגב
 • איתמר

  כאשר דרבי נתפס כמשחק לא באמת חשוב
  זה אומר משהו על מעמדו וחשיבותו של הדרבי במנצ׳סטר.

  אחרי הניצחון של הפועל בדרבי מישהו (שאיננו אוהד הפועל או מכבי) כתב שדני פרנקו מומחה בלנצח את מכבי במשחקים לא חשובים.
  העניין הוא שאין דרבים בתל אביב שאינם חשובים.

  הגב
  • יואב

   טבלאית? היה אולי דרבי חשוב אחד בשני העשורים האחרונים- סל ורגל ביחד. למי שהדרבי מעל הכל- מוצא את עצמו בלי כלום בסוף, מחלה אדומה ידועה.

   הגב
   • אדם

    גם בעשור הטוב של הפועל הדרבי היה מעל הכל. בכדורגל ההבדלים בין הקבוצות מאוד מחזוריים ולכן המשפט שלך לא ממש תופס.

    הגב
    • יואב

     זה בדיוק מה שאני אומר- בצד הצהוב הדרבי הוא אף פעם לא מעל הכל ועל כך גאוותי ושמחתי. מכבי היא אולי רפרנס להפועל, זה לא הפוך. זה הבדל מהותי.

     הגב
     • אדם

      אין לי חשק ללכלך את הינצחון הנפלא הזה בהתנצחות על הדרבי התל אביבי :)

      הגב
      • יואב

       לגמרי.

 • אדם

  בעונת 2010/2011, לפני הגמר מול ברצלונה הכנתי סרטון שסיכם את העונה של הקבוצה, כדורגל מלהיב לא היה שם, והיה מביך לראות את הבדלי הרמות בין ברסה ליונייטד בגמר.

  אנשים שוכחים שיונייטד של פרגוסון אחרי 2008 הייתה בעיקר קבוצה יעילה ולא מלהיבה. קבוצה שמנצחת משחקים למרות שלא בדיוק הציתה את הדימיון. השלד של הקבוצה הזאתי נעלם, והשחקנים שהיו אמורים להחליף את אותו שלד נעלמו איתם (קלברלי, האחים דה סלבה, הרננדז, קגאווה, בוטנר, וולבק, נאני, אנדרסון), מה שמסביר טוב מאד למה יונייטד העבירה את השנים האחרונות בין המקום השביעי לרביעי. בזה לפחות, מוריניו לא אשם.

  צריך לזכור, באותם עונות בעוד יונייטד הביאה את רוחו, דפאי, שוונשטייגר, פלייני ובלינד, סיטי הביאה שחקנים בסקאלה אחרת לגמריי. בזה גם מוריניו לא אשם.

  מוריניו הגיע, ואף אחד לא יכול לחלוק שאין שיפור בתוצאות. אני עדיין חושב שהציפייה לשיפור ביכולת הוא טיפה מוקדמת מדי, גם אם יש לי השגות על הגישה מול סביליה ומול קבוצות הטופ 5 האחרות.

  הכסף שבוזבז? הביקורת הזו מתעלמת מדבר פשוט, שחקן שיונייטד תקנה יעלה יותר משחקן אחר שקבוצה אחרת תקנה. לקבוצות על יש תעריפי פרימיום שלא משקפים את יכולת השחקן.
  למשל, אף אחד הרי לא יגיד שאוסמאן דמבלה שעלה לברסה 150 מיליון הוא פי 3 יותר טוב משחקן שעלה 50 מיליון.

  יחסית לקודמו, מוריניו קלע הרבה יותר ברכש. מישהו יכול להגיד לי איפה שניידרלין, דפאי, שוונשטייגר ופלקאו? האם דארמיאן, בלינד, הררה ורוחו היו נכנסים לסגל של ברצלונה, ריאל, פ.ס.ז או ביירן?

  מחטריאן נכשל? אוקיי, לאף מאמן אין 100 אחוז הצלחה ברכש. המאמן מעבר לכביש נכשל עם שחקנים יותר טובים בעברו (איברהימוביץ') וגם לפרגוסון (קגאווה וורון) וואן חאל (דה מריה), היו נפילות.

  לסכם, ממעוף הציפור המצב ביונייטד הרבה יותר טוב מאשר היה בשנים האחרונות, הדרישה שיונייטד תשחק התקפי ויפה היא לגיטימית וזה סטנדרט שקיים בכל מועדוני העל, אבל אני מסכים עם הקביעה של מוריניו שיונייטד היא מועדון על, עם קבוצה שעוד לא בדיוק שם, אבל היא תחזור להיות שם.

  הגב
  • חז

   אה אוקי, אז ניצחנו את המשחקים האלה עם הקבוצה האפורה של פרגי. עכשיו גם את זה לא ככ עושים.
   אנחנו במצב טוב יותר ממויס וו"ח ברור, כי אז היינו גרועים והיום סבבה. לא קרוב למה שאנחנו צריכים להיות.
   דש מסביליה שאכלה היום 4 מאיזו קבוצה פח כרגיל.

   הגב
  • יואב

   זה לא יוביל לשום מקום שאפשר לפנטז עליו. אין בהתקדמויות המדומיינות הללו דבר. זה רופס לכל משב רוח מזדמן.

   הגב
   • יניב

    9-0 בעיטות לשער לסיטי
    66% החזקת כדור יותר מאתנו
    שחקני מפתח יושבים על הספסל..
    איך מסבירים את זה?

    הגב
    • אדם

     יניב, כתב ההגנה ששמתי התייחס לרמת המאקרו, לא לניתוח של מחצית. יונייטד אומנם ניצחה אבל זה לא משנה במילימטר את מה שאמרתי לפני, אנחנו קבוצה שנמצאת בנחיתות מבחינת איכות הסגל מול סיטי, בגלל חילופי דורות ורכישות עבר גרועות.

     אם להיות עדין, הביקורת על מוריניו בבלוג לא מתנהלת באמצעים מדעיים, קרים. היא נודדת למחוזות הפאתוס עד שהיא הפכה לפתטית יתר על המידה, אפילו בניצחון לא קטן יש ביקורת. הגענו למצב שכל אוהד נהיה טקטיקן יותר טוב ממוריניו, שיגישו קורות חיים למשרת המאמן וזהו.

     הגב
     • יניב

      יכול להיות שהסגל של סיטי קצת יותר טוב מיונייטד אבל היכולת שפפ מוציא מהסגל שלו גדולה בהרבה ממה שמוריניו עושה אצלנו,או לצורך העניין מה שפרגסון עשה .
      העניין הוא שהרבה אוהדים מאסו בניתוחים מדעיים וסטטיסטיקות יבשות ורוצים את הדבר הבסיסי שנקרא הנאה בנוסף ליעילות(ובאמת שזאת לא בקשה גדולה מדי לקבוצה עם משאבים כמו יונייטד)
      לצערי קשה לי לראות מצב שמוריניו ישנה את הפילוסופיית משחק שלו . אנחנו מכירים את האיש שנים ויודעים בדיוק במה הוא דוגל ככה שחיזוק פה או לשם לא נראה לי שישנה משהו ונמשיך לראות את הקבוצה שלנו מתבזה בדרך להשגת עוד תיקו או ניצחון קטן . מצטער זאת לא גישה של מועדון פאר בסדר גודל של יונייטד .

      הגב
      • אדם

       הקביעה שמוריניו הוא מאמן הגנתי לא מתיישבת עם העובדות אלא על זיכרון סלקטיבי (במיוחד הבונקר של אינטר ב10 שחקנים בקאמפ נאו). עשיתי פעם בדיקה על מוריניו, בכל הקדנציות שלו בפורטו, צלסי הראשונה, אינטר וריאל מדריד, הקבוצות שלו היו עם ההתקפה החזקה בליגה או השניה בחוזקה בליגה, אבל בני אדם אינם יצורים לוגיים לחלוטין, מעניין אותם מה שמרגיש נכון ולא עובדות.

      • יואב

       אדם,
       העובדה שמוריניו לא טוב לנו היא על סמך צפיה.
       ברור שלא מדובר בנגר. אבל בקצפת של הקצפת, אנחנו צריכים משהו אחר. לעולם לא יהיה בשר מבשרנו.

      • יניב

       אדם הגישה ההגנתית של מוריניו באה לידי ביטוי לא על ידי מחסור בכיבוש שערים אלא על ידי חשיבה של קודם כל לא לספוג ואז למצוא דרך לכבוש(בדרך כלל על ידי שחקנים סופר מוכשרים שבאחד על אחד עושים את ההבדל)
       הבעיה בגישה זו היא שבהמון מקרים אנחנו נראים כמו קבוצת אנדרדוג(סביליה,טוטנהאם ואילו ארסנל שנצחנו)שלא מכבדת את עצמה . עזוב סטטיסטיקות ומספרים אתה בכלל נהנה לראות את הקבוצה? נניח והחזון הגדול של מוריניו יצליח והוא יצליח איכשהו לקחת תואר משמעותי,בצורה שהוא עושה את זה מישהו בכלל נהנה? אני ממש לא וכמוני המון אוהדים .

      • אדם

       יניב,
       1. קבוצה פיזית שההתקפה שלה מבוססת על התקפות מתפרצות היא פרגוסונית כמו שהיא מוריניואית, מהבחינה הזו מוריניו הוא המאמן הכי קרוב לפרגוסון. לא חסר סרטונים שמשווים בין יונייטד של פרגוסון לשערים של הקבוצות של מוריניו במתפרצות. האם נהנה בסוף התהליך? יכול להיות שלא ויכול להיות שכן, כדורגל של החזקה בכדור לא כזה הטעם שלי וכדורגל המטאל הכבד של קלופ שהוא מאד מהנה אופייני רק לקלופ, גם פרגוסון ומאמנים גדולים נוספים לא הביאו כדורגל כזה.

       2.לגבי הגישה הצינית, גם פרגוסון היה ציני מול קבוצות נחותות מיונייטד, סתם דוגמאות שעולות לי מול ליל ב2008 ומול אולימפיק מרסיי ב2010 בחוץ. בראשון זה נגמר ב 1-0 מזליקי של גיגס מבעיטה חופשית מבלי שהשוער היה מוכן ובשניה 0-0 משמים.

       נקודה נוספת, אף אחד לא ראה כמה זה יפה שסיטי מכניסה כחילופים את דה ברויינה, ג'סוס ואגוארו ומוריניו שם את מבטחו בראשפורד ומקטומניי? יש משהו יותר יונייטדי ופרגוסוני מזה?

     • טל המנצ'סטרי

      אדם, לא החזקת כדור ורק לשם החזקת הכדור בכדי לא לאבד אותו (ואן חאל) אנחנו קבוצה שלא מאומנת בכלל להניע אותו במסודר, עם שכל, בכדי לשלוט ולהחליט קצב משחק, בכדי לצאת קדימה אחרת מלחץ גבוה כנגדו, אז לאן אתה הולך, השוואות לאיך זה היה עם פרגי, עד לשם? ובכדי מה, לשכנע שזה לא היה בסדר או מלהיב איתו? שלא היה מושלם? אז היה גם היה, בסדר ומלהיב וגם אם לא מושלם, גם אם לא תמיד, אבל כל-כך שונה במהות. מנצ'סטר יונייטד תחת מוריניו היא קבוצה שלא מאומנת מספיק טוב, הגישה שמאפיינת אותה לא תואמת את האתוס שלה, לא תוצאות נקודתיות יכולות לספר את הסיפור אלא התמונה הגדולה. לעולם לא אבין את הניסיון לגמד ולעוות את מה שהיה ואיך היה תחת פרגי ובכדי לנקות את מוריניו.

      הגב
      • אדם

       לגבי החלק הראשון של התגובה, יונייטד כאלה גרועים שהם מקום שני בליגה? לא רוצה להיות קלישאתי אבל הטבלה לא משקרת.

       לגבי החלק השני של התגובה, אני קורא את הבלוג הזה לפחות 8 שנים, תחזור אחורה ותראה שגם את פרגוסון קטלו, כשהיינו מקום ראשון ואחרי רצף של 19 משחקים ללא הפסד מתחילת אחת העונות המאוחרות שלו. אם להיות מטאפורי, היום אנחנו טויוטה ויש לנו ערגה לימים שהיינו פורשה, הבעייה שכשהיינו פורשה תמיד התלוננו למה אנחנו לא פרארי (ברסה של פפ).

       אני לא מגמד את מה שהיה תחת פרגוסון, רק נזהר לא להיות יותר מדי נוסטלגי.

      • טל המנצ'סטרי

       אדם, מה זה המקום השני, על מה הוא מעיד? לפני שנתיים ארסנל סיימה במקום השני, אז, שיקר או לא שיקר?
       האם המקום השני לבדו זה מה שיכול לספר את התמונה כולה?
       בכל פעם שקבוצה, כל קבוצה, לוחצת אותנו גבוה, האפשרות היחידה שבה אנחנו בוחרים ומנסים בכדי לצאת קדימה זה בעזרת להעיף כדור ארוך, אז איפה השיטה, האימון, היכולת שתבוא לידי ביטוי לשחק אחרת מאשר הכדורגל המיושן הזה? וזה רק דבר אחד, עוד לא התחלתי לדבר על כדורגל התקפי לא מספיק מגוון, יצירתי.
       אתה רוצה להתבשם במספרים יבשים, במיקום רגעי כאיזה סממן להקתדמות יוצאת דופן, זכותך, אני מעדיף להסתכל על הכדורגל עצמו וכשפשוט לא נהנה, לא חושב שמדובר בקבוצת כדורגל מתקדמת שמציגה כדורגל ברמה גבוהה, למרות יעילות ומקריות שכן, ביחד עם סגל שחקנים מהטובים בליגה (גם השני הכי יקר) מצליחה להישאר בצמרת, אבל עונה שנייה ברציפות רחוקה שנות אור מהמקום הראשון, ביכולת או נקודות.

       מה זה משנה לי מי קטל את פרגי ומתי, מה קשור בכלל פרגי לעניין?
       עברו 5 שנים מאז פרגי, מוריניו נכנס לנעליים של ואן חאל, קיבל את כל מה שביקש (רכש) אז לחזור לאיך זה היה עם פרגי? הוא בכלל לא באותו אזור חיוג.
       זו לא נוסטלגיה לגבי פרגי, לא תמיד היה מושלם או מוצלח, אבל המהות, הגישה, ההבנה לאן מכוונים, זה עולם אחר שאנחנו לא מתקרבים אליו היום, גם אם נמצאים במקום השני.

       כדורגל זה לא רק מספרים יבשים, זה קודם רגש, זה קודם שירה ואהבה.
       ערב החג ישב אצלי חבר ממנצ'סטר שהגיע לביקור, בעל מנוי כבר שנים, אמר לי שסביבו אנשים שיושבים שם כבר 30 שנה מתלוננים אין סוף על השיעמום שהם רואים, אפס הנאה באמת, אז כנראה שהרגשות של המון משם והמון מפה שרואים דרך הטלוויזיה הוא אותו הרגש, לא נוסטולגי אלא מציאותי, הבנה של מה אנחנו רואים מול העיניים, כדורגל, לא מספרים.

       להגיד שהכל רע? להגיד שאין שיפור, שינוי, בטח לעומת ואן חאל, גם מוייס, בוודאי שיש, להגיד לך שזה מספיק ושזה גורם לי להאמין שמוריניו הוא האיש ושזה יהיה הרבה יותר טוב, מצליח או מהנה בעונה הבאה? לא.

      • אדם

       עוד נקודה, האתוס האמיתי של הקבוצות של פרגוסון הוא הניצחון. והוא בא לפני המשחק ההתקפי. על זה פרגוסון זכור ונבדל מכל המאמנים, שהוא ייצר קבוצות מנצחות לאורך זמן.

       לפעמים הניצחון בא דרך ציניות, לפעמים דרך משחק התקפי, לפעמים דרך מזל, אבל תמיד הייתה קבוצה מנצחת, וזו בעיקר המורשת של פרגוסון. קידום הצעירים היה החלק השני.

      • טל המנצ'סטרי

       אדם,
       האתוס של פרגוסון הוא לנסות לנצח כל משחק, לא לחשוש מלנסות להעז, תעוזה היא דרך התקפה.

      • אמיתי

       סליחה על ההתפרצות. טל-
       אנחנו בהחלט לא נראים טוב רוב העונה ובייחוד מול הגדולות. לדעתי גם ההגנה משום מה נחלשה העונה. יש אכזבה. ותחושת כישלון. אבל
       לא הכל ככ גרוע ונורא וחסר תקווה. לבנות קבוצת כדורגל זה לא לאפות עוגה. אין מתכון. אני באמת חושב שיש אפשרות ריאלית לשיפור גדול בעונה הבאה למרות הכדורגל הדל שאנו מציגים. תוצאות זה לא הכל אבל זה חלק חשוב.
       משלא לשמה יגיעו לשמה.
       אני גם בטוח שמוריניו כן יפיק לקחים וכן ישנה דברים. לא עד כדי לספק את כולם אבל כן עד כדי להתחרות על האליפות. המרחק הוא לא כזה עצום. זה כדורגל..

      • טל המנצ'סטרי

       אמיתי,
       אתה לא מתפרץ, זה דיון פתוח לכל דעה, זו המטרה וזה היופי כשמדסקסים כדורגל, גם לא להסכים.

       אמונה שיהיה בסדר, לגיטימי, לקוות שיהיה בסדר גם כן, כמובן,
       אבל ולמרות שאני בחור מאוד אופטימי ותמיד מחפש לראות את הסממנים החיוביים, הפעם אלו לא מספיקים עבורי, לפי הבנתי וההרגשה שלי.

       למוריניו יש זכויות רבות בכדורגל בעשור וחצי האחרונים, הרזומה שלו ידוע, גם הכישלונות ובעיקר פלוסופיית המשחק שלו, ההרגשה שלי ושנתיים של עבודה זה גם לא קצת זמן, זה שהוא נשאר מאחור, נשאר אותו המוריניו ולא השכיל להתחדש וגם לא להתאים את עצמו למה שמנצ'סטר יונייטד צריכה להיות, לפי איך שתמיד חיפשה והציגה את עצמה, ככה גם נראה הכדורגל שלנו.

       אתה מקווה לראות שמוריניו יפיק לקחים וישנה, אני סקפטי, זה מרגיש לי שהוא יותר מהדפוס של ואן חאל העקשן ותפיסת העולם שלו, זו כבר לא תשנה מקצה לקצה ועם זה יש לי בעיה.
       הייתי בטוח שנראה מוריניו אחר כשהוא הגיע אלינו, אבל זה לא קרה ולדעתי כבר לא יקרה.
       אני מתקשה לראות שינוי דרסטי מספיק בכדי שזה יהיה אחרת, מספיק אחרת גם בשביל להנות וגם בשביל שזה יוביל אותנו בחזרה לזכייה במפעלים הכי קשים וחשובים.

      • אריק

       שנה הבאה זה השנה השלישית של מוריניו.
       בהצלחה לכולנו.

      • אמיתי

       טל.
       האמונה והתקווה שלי לשיפור הן סובייקטיביות אך לא מנותקות מהמציאות- יש מדדים אובייקטיביים בהם השתפרנו מהעונה שעברה. אפילו פוגבה עד הפציעה היה שני רק לדה ברואיינה בכל מיני פרמטרים. זה דיי מקביל לחוסר ההנה שלך מיונייטד- סובייקטיבי לחלוטין.
       דווקא בגלל הרזומה של מוריניו אני חושב שיש סיכוי לשיפור והתקדמות. ודווקא בגלל ניסיונו אני כן חושב שיש לתת לו עוד עונה לפחות. אם אנחנו באמת שונים ממועדונים אחרים אז פה זו בדיוק הנקודה להראות את זה- אפשר להכשל ביונייטד ואפשר לשחק לא מלהיב. אבל צריך תמיד לשאוף לנצח ולהשתפר. מוריניו כן אוהב לנצח ולטעמי לא שכח עדיין דברים שמנגרים אחרים עדיין לא למדו- כן פוטציניו וכן יורגן. אני מדבר אליכם..
       שורה תחתונה- האמת באמצע איפשהו. אי אפשר להאשים את מוריניו בבעיות שללא ספק היו לפניו ונגרמו בייחוד מפרישת הסר. גם לא להאשים אותו שיש לו דרך דיי מסויימת לשחק כדורגל. הוא כן אחראי לכישלון שלנו השנה. אבל כראשון בין עוד אשמים. נראה לי שגם דורפן וגם אחרים פה קצת יצאו מפרופורציות בהתמקדות במוריניו עצמו באמירות שלו ובתיסכול מהקבוצה שהוא טיבעי לכל אוהד כדורגל: לפעמים זה פשוט לא מתחבר.
       כשלעצמי אני עדיין מתרגש לפני הרבה משחקים וגם נהנה מחלק לא קטן מהם- קאמבק מול צלסי. שתי חתיכות למקהלה של קלופ ואתמול. זה לא מספיק. זה כמעט אף פעם לא מספיק. נקווה לגביע ולעונה הבאה יותר טובה. הרבה יותר טובה

      • טל המנצ'סטרי

       אמיתי,

       יש את הרזומה של מוריניו, מצד שני יש גם את איבוד חדר ההלבשה בריאל מדריד, בצ'לסי, שלא לדבר על העונה האחרונה שלו שם.
       אם יש משהו שלמדנו בשנים האחרונות זה שאין שום תעודת ביטוח וגם אם יש רזומה וים הישגים קודם לכן, ואן חאל, למשל.
       ניסיון חשוב, אבל לא פחות זה חדשנות או לדעת לעשות התאמות ולא להיתקע עם אותו צוות מקצועי לצידך, למשל.

       מוריניו אוהב לנצח ויודע לנצח, הדרך והסגנון, לא כוס התה שלי כאוהד יונייטד ומישהו שמכיר את יונייטד והכדורגל שלה גם לפני עידן פרגי.

       הכישלון העונה מבחינתי הוא לא אי זכייה באליפות או אירופה, גם לא העובדה שלא התמודדנו בכלל על אליפות, אלא על סגנון הכדורגל וקבוצה שפשוט לא מאומנת מספיק טוב, להיות מספיק מגוונת ויצירתית, לא באמת התקדמנו העונה מבחינת כדורגל וגם אם התוצאות טובות יותר.
       צריך לזכור, יש לנו את אחד הסגלים הכי טובים באנגליה, ככה שמקום שני זה לא איזו הפתעה מרעישה, זה לבטח היה מביך אם פעם נוספת היינו מסיימים מחוץ לטופ 4, כמו בעונה שעברה איתו.

       התרגשות לפני משחק או ציפייה, שמחת ניצחון או כיבוש שער, בוודאי שיש את זה, אבל יש את אלו גם לאוהד ברי שעומדת לרדת ליגה, והרי אנחנו נמשיך לבוא ו"לסבול" (או שלא) גם במשחק הבא.

       הלוואי ואני אוכל להתדיין איתך בזמן הזה בעונה הבאה ולהגיד, חביבי, מוריד את הכובע, האינטואיציה שלך ואיך שאתה ניתחת את פני הדברים, צדקת אחד לאחד, אני לצערי חושב אחרת וכל-כך רציתי שזה יהיה אחרת אחרי ואן חאל, מבחינת ההרגשה והנאה (אכן סובייקטיבי) מהמשחקים שלנו.

      • אמוץ כהן-פז

       יאללה, אני מצטרף לאמיתי ושותפיו לדעה.
       שום דבר רציונלי, רק תקווה לנבואה שתגשים את עצמה.
       כולם סופרים את השנה השניה-שלישית של מוריניו ושוכחים שכאן זה שונה. הוא סוף סוף ביונייטד, בכסאו של אלכס פרגוסון, מכאן כבר אין לאן לעלות. ו׳שנות מוריניו׳ משתנות בהתאם.

      • אמיתי

       טל
       בקשר לרזומה של מוריניו- אני מעדיף כמעט תמיד מישהו עם ניסיון. שעשה וגם נכשל ממנגר שלא ממש חווה לחץ וכישלון. בעולם שלי ניסיון הוא יתרון. יש בערך 5 מנגרים פעילים עם הניסיון שלו. זה לא מבטיח הצלחה. זה גם לא הכי נועז. אבל בשכלול כל הדברים - להחליף אותו תהיה טעות.
       הכישלון בעיני השנה הוא קודם כל בזה שיונייטד איננה פאקטור באליפות או באירופה. וזה קודם כל כישלון של תוצאות. הסגנון והיכולת הם דברים, מה לעשות, משניים.
       אני תמיד פינטזתי על פפ כמחליף של פרגי..וביקום מקביל בו הוא מגיע אלינו ולא אל השכנים אז אנחנו מנהלים את הדיון הזה לפני שנה. זכורים לי טורים עליו ותגובות על כמה הוא מקובע. ובכל זאת נוע תנוע.
       כל מה שאני מנסה להגיד הוא שאין לי מושג מה יהיה שנה הבאה ומי יהיה "צודק". אלא שהגישה כאן היא לא מאוזנת וחסרת פרספקטיבה- כמו שחשוב להנות גם חשוב לקוות ולהאמין. כאוהדים. או. התרגלנו לטוב. אנחנו מודדים את מוריניו בסקלה שאין מנגר שעומד בה. זה לא אסון ספורטיווי דוגמאת מכבי חיפה או ארסנל. זה כישלון סביר- יש ממנו מה ללמוד

      • טל המנצ'סטרי

       אמיתי,

       התפיסה שלנו שונה, אני חושב שזה קודם סגנון ויכולת שעליהם אפשר לבנות את המאבקיים באמת (אליפות ואירופה).

       אני לא מפחד משנים ללא תארים, גדלתי ועוצבתי כאוהד בדיוק בשנים שכאלה, שנות ה 80', ולכן אני גם לא מפחד ממנג'ר ללא ניסיון, ניסיון זה לא יכולת או אופי אלא משהו שמשיגים עם הזמן, תוך כדי תנועה, לכן אני לא חושש ממישהו עם פחות ניסיון אבל כן מישהו שתפיסת עולם הכדורגל שלו מתאימה לנו הרבה יותר.

       גם גווארדיולה לא כוס התה שלי, גם הוא מנג'ר שלא יכול להצליח בלי עוד ועוד רכישות של כוכבים בסכומי עתק, נראה אותו עובד במקום עם תקציבים נמוכים יותר ובלי השמנת של אירופה, אבל מבחינת גישה של משחק על הדשא, אין ספק שהוא היה מתאים לנו יותר, הצורה וסגנון שסיטי משחקת העונה, לצערי זה לעיתים קרובות היה מרהיב.

       אני לא מאמין באמונה עיוורת, ומוריניו לא הרוויח את זה, אני רוצה לקוות לטוב אבל סקפטי ובעיקר הייתי שמח לו היינו נפרדים לשלום ובהוקרה בקיץ ושנחפש לשנות.
       אני יודע שזה לא הכי אידיאלי, להחליף מנג'ר נוסף תוך שנתיים וזה גם לא כישלון טוטאלי שלו או משהו כזה, אבל לא חייבים לחכות עד לתאונה או לראות אם כזו תתרחש.

      • אמיתי

       טל
       התשובה לכל מה שכתבת היא פשוטה. אנחנו כבר לא במקום ההוא- אנחנו הקבוצה המצליחה באנגליה ואחת הגדולות בעולם. גם העולם השתנה. זה לא ריאלי. כל מנגר שיגיע אלינו יקנה במיליונים. זו המציאות של הכדורגל היום.
       אין לי אמונה עיוורת. זה פשוט ניתוח של המצב- אין כמעט מועמדים אחרים, נעשתה התקדמות, אנחנו לא רוצים להיות מועדון כזה (שמפטר).
       במובן הזה אני חושב שאתם (כאוהדים) קצת נתקעתם מאחור ולא מסתגלים למציאות החדשה שיש בה יתרונות אבל גם חסרונות.
       נ.ב. אני אוהד מהתקופה של בראיין רובסון. ההבדלים בתפיסות שלנו לא כאלה גדולים. אני לא צמא לתארים ומבין שהם הרבה פעמים תוצאה של יכולת. אבל בסוף זה ספורט וזה נמדד בתוצאות.
       סבלנות לא קונים בשום חנות. גם היכולת תגיע בסוף

      • jhkj

       אמיתי אני מסכים איתך מאוד ואפילו אוסיף ואומר שדווקא יונייטד כבר לא מועדון מספיק גדול כדי לשחק את הכדורגל שלו, בטח באירופה, שאם תשחקו שם פתוח התקפי כמו שנגיד ארסנל עשתה בשנים האחרונות תקבלו בראש כמו שארסנל קיבלה בשנים האחרונות, ולכן אוהדי יונייטד חייבים להפסיק להתלונן שהם משחקים כמו מועדון קטן, וגם שהם לא מגיעים לתוצאות כיונייטד לא במצב לעשות את שניהם יחד

       אם אני הייתי המנהל של יונייטד, הייתי לוקח את אנצ'לוטי ומחתים אותו לשבע שנים חוזה ומגביל לעצמי מאוד את היכולת לפטר אותו. כאוהד ארסנל אני מקווה שזה מה שיהיה אצלנו, אבל כולנו יודעים שיש יותר סיכוי שיחתימו את וונגר לשבע שנים נוספות.

      • jhkj

       בד בבד מוריניו לדעתי הוא אחלה אופציה כמאמן ליונייטד, והוא כבר שבר הגמוניה שפפ יצר פעם אחת. הייתי נותן לו עוד שנתיים שלוש לראות מה יהיה.

  • אמיתי

   אדם. איתך במאבקך הצודק

   הגב
   • אדם

    על זה נאמר:

    Every great movement must experience
    three stages: ridicule, discussion, adoption.

    John Stewart Mill

    :)

    הגב
    • אמיתי

     קודם הם מתעלמים ממך, אז הם צוחקים עליך, אז הם נלחמים איתך, אז אתה מנצח.

     - מהאטמה גנדי

     הגב
     • Wazza

      ואז מפטרים את מוריניו בע"ה

      הגב
      • אריק

       בע"ה, אמן אמן אמן המהקה בימינו.

      • אריק

       במהרה

 • אדם

  נראה שהתחלנו את המשחק עם 12 שחקנים

  הגב
 • אופיר

  מנצ'סטר תכולה

  הגב
  • Danny - Long Island

   עדיין לא

   הגב
 • אלי

  מרסיאל יכל להיות רגוע,מוריניו לא סופר אותו כנראה שהוא פוטנציאל לכדור זהב תוך שנתיים.

  הגב
 • אילן

  יונייטד שוב על הפנים. 0 בעיטות לשער, לא מחברים שלושה פאסים, מוראל של קבוצה שירדה ליגה.

  בתור אוהד יונייטד קשה לי להגיד את זה, אבל לפחות מהנה לראות את המשחק של סיטי. משחקים כדורגל יפה.

  הגב
 • liorpo

  פפ וסיטי עלו עם חצי הרכב שני ואלמלא סטרלינג זו רביעיה בדקה 35, או חמש-שש חתיכות במחצית

  נראה את פפ באנגליה בליגה הכי תחרותית ושיוויונית.... קיבלתם אליפות שישה מחזורים לסיום העונה תוך כדי ניפוץ כל שיא אפשרי

  הגב
  • Matipool

   כן, עם הקבוצה הכי עשירה ביי פאר שיכולה לקנות כל דבר שזז.
   דרך אגב - בעונה שעברה הוא לא זכה.
   זה גם לא חצי הרכב שחסר. סה״כ 3 שחקנים.

   הגב
  • Matipool

   אהה, גם עדיין לא אלופה וכבר לא שוברת את כל השיאים.

   הגב
   • אמיתי

    היו כבר קבוצות שלא הפסידו עונה שלמה. היו קבוצות שהפסידו פחות ולקחו טרבל. בלי להוריד מהעונה המדהימה שלהם הם עדיין לא שברו את כל השיאים

    הגב
 • יעקב

  פתטי.

  הגב
 • coach nd

  oyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  הגב
 • יעקב

  וגם פוגבה.שחקן גמור.

  הגב
 • דני בן אלי

  מחצית משפילה
  אם בייל יגיע זה ישנה הרבה ביוניטד

  הגב
  • אמוץ כהן-פז

   מה?

   הגב
   • דני בן אלי

    גארת' בייל
    שחקן שיכול לשנות את הקבוצה

    הגב
    • אמוץ כהן-פז

     הבעיה היסודית של יונייטד קשורה לגישה והמשחק הזה הוכיח זאת חד משמעית.
     לא חושב ששחקן כזה או אחר ישנה משהו אלא אם הוא ׳תואם רוי קין׳.

     הגב
 • coach nd

  let my pogba goooo

  הגב
 • יעקב

  חחח..עד שמוריניו לא יעזוב גם מסי ורונאלדו לא יעזרו.
  באותה קבוצה.
  הפערים בלתי נתפסים.
  גם מול טוטנהאם בעוד שבועיים, , נראה תמונה דומה.
  שיטות הלחץ של טוטנהאם סיטי וגם ליברפול הן אלו שעושות את ההבדל.
  היום מוריניו ניסה ללחוץ עם סנצס ולוקאקו שלא יודעים ללחוץ.
  בקו השני רק נראה מתאים לשיטה.
  פוגבה ממש לא.

  הגב
  • אורי

   מה אמרת על פוגבה?

   הגב
 • אופיר

  איזה טירוף

  הגב
 • אדם

  לא יודע איך זה ייגמר אבל אי אפשר לומר שהמחצית השנייה לא מרגשת. בפעם הראשונה השנה

  הגב
 • אופיר

  קלאסיקה

  הגב
 • אילן

  ד״ר מוריניו ומיסטר פרגוסון.

  הביאו במחצית את מייבש השיער ואת השולחן השבור מהמשחק ההוא בוואיט הארט ליין.

  הגב
 • נובלס כחול

  עם כל המרירות שיש בבלוג לאחרונה ובקבוצות בפייסבוק הישראלי בכלל.

  איזה גאווה היום להיות אוהד יונייטד, מזכיר קצת את האליפות שהפסדנו לסיטי תחת פרגי כשנלחמנו בדרבי.

  הגב
 • אריק

  פוטבול בלאדי הל.

  הגב
  • יואב

   פימוס ויקטורי. מזכיר לי את ה4-2 בהיבורי.

   הגב
  • אריאל גרייזס

   איזה משחק מטורף. לחשוב שסיטי היו צריכים להוביל בחמש במחצית. גול אחד והכל מתהפך. בעיניי החצי הזה רק ממחיש את גודל הכשלון של מוריניו השנה. כמה כשרון יש לו בקבוצה וכמה מעט מזה ראינו השנה. רק כשלא היתה ברירה הוא שחרר את הרסן ופתאום רואים כדורגל מפוגבה ואלכסיס ושאר השחקנים.
   צריך גם לומר שההתקפה של סיטי אולי מפחידה אבל ההגנה שלה, למרות כל הרכישות, פריכה למדי. ראינו את זה גם היום וגם פעמיים אצל ליברפול. פשוט הם מחזיקים כל כך הרבה בכדור שמול מרבית הקבוצות לא רואים את הבעיה הזאת.
   וסטרלינג בדיחה.

   הגב
   • יואב

    הסבר לי איך הוא שיחרר אותם. ספר לי מה ראית טאקטית...

    הגב
   • רענן

    שיטת הגנה ידועה שפותחה בברצלונה, אחזקת הכדור נועדה בעיקרה מלמנוע מהיריב לתקוף כיוון שלשם כך הוא צריך את הכדור, מבחינתי ברסה שיחקה כל השנים בונקר, אולי אינטליגנטי אבל עדיין בונקר , ופפ הביא את זה לסיטי , רק לסיטי אין אינייסטה ומסי גם.

    הגב
   • AK

    אז גם שמוריניו מנצח הוא נכשל?
    לאן הגענו עם השנאה...

    הגב
   • אריק

    יונייטד שיחקה מחצית ראשונה היסטורית מבחינת השפל, אבל בניגוד למה שחושבים פה, יונייטד דווקא סידרה את המערך ההגנתי וסיטי התחילו להתבלבל ואז עשו טעויות של קבוצת תחתית.
    שוד., אבל למי אכפת?

    הגב
 • יוסי מזרחי

  כתבתי כך אצל טל : שני חצאי המשחק הם בדיוק ההבדל בין מה שאנחנו העונה לבין מה שהיינו יכולים להיות.
  ניתוחים עמוקים, זה לא הזמן עכשיו.

  עכשיו צריך לחזור לדופק ולחץ דם נורמאלים. יש מספיק זמן, הערב עוד צעיר.

  הגב
 • ניר

  רק מוכיח שפוגבה בהחלט יכול להיות השחקן שציפו ממנו אם הוא ישחק יותר קרוב לרחבה.

  הגב
 • אבו צ'יצ'ריטה

  אני חושב שאחרי המשחק הזה אפשר להסיק שאם לחזות מחצית קדימה אי אפשר, יש לשער שתחזיות לעונה הבאה מוקדמות מעט...

  הגב
 • אריק האדום

  אני אהבתי את זה שפוגבה רץ להביא את הכדור ב 2:1.
  האחרון שאני זוכר שעשה את זה היה קין בדלה-אלפי של יובנטוס. בחצי גמר ההוא.
  להבדיל אלף אלפי הבדלות.

  הגב
  • אלעד כץ

   הןא גם נתן גליץ' סקולס סטייל, אז בכלל...

   הגב
 • מתן

  לא יכולתי לראות את המשחק אז רק פתחתי את השידור בטלפון כשקיבלתי עדכונים על שערים. אני מניח שסיטי הייתה יותר טובה, בעיקר אחרי שראיתי את הסטט', אבל היום זה פחות מעניין אותי. שלוש נקודות שכנראה מבטיחות מקום בצ'מפיונס בעונה הבאה, והדבר הכי חשוב: החארות לא חגגו אליפות על הראש שלנו.
  על הדרך ושיטת המשחק הפחדנית והמתסכלת נתלונן אחרי התיקו במחזור הבא, היום אני שמח.

  הגב
  • מתן

   אה, והקאמבק! מתברר שעוד יש קצת DNA של יונייטד בקבוצה הזאת למרות הכל.

   הגב
 • ניק

  גאווה גדולה! לא על הגב שלנו, סיטי!!

  הגב
 • יותם

  ניצחון גדול ומרגש. אבל:
  1. אם ראשפורד ומרסיאל יגיעו לשיא במדים של קבוצה אחרת, לא שווה המקום השני וכל המחציות ההירואיות.
  2. מזל שסמולינג שם את גול הניצחון, כי בלם גדול הוא לא.

  הגב
 • ברק רום

  הסיכום שלי:
  1. קודם כל- נצחון ענקקק וחגיגה עצומה עבורנו.
  2. הצמפיונס ליג בעונה הבאה הובטח סופית. גם אם לא מתמטית
  3. הכי חשוב- בדקות ששיחקנו בטירוף קדימה, היינו יונייטד- רעבים, רעים, קטלניים. מה שמוכיח שזרקנו את העונה לפח בגלל כדורגל טקטי מדי וזהיר מדי. משחק הבית מול סיביליה חייב לשמש אות הזהרה עבורנו לעתיד- אסור להתגונן בבית. אסור לנו להפוך שחקנים יצירתיים לפועלים שחורים.
  4. הדי אן איי של המועדון נקנה בדם וזיעה- וזה די אן איי של התקפה, מחץ, כדורגל תוסס ושמח. לא ישוב מי יאמן- כולם מחוייבים למסורת ולרוח המועדון. אם מוריניו ישחרר את הקב׳ לשחק כמו שהיא יכולה וראויה לשחק- יהיה גביע ותהיה קב׳ לאליפות בעונה הבאה
  5. בקייץ נהיה חייבים להביא 2 מגינים חדשים וקשר מרכזי נוסף לצד מאטיץ שהעונה הרגנו אותו בעומס. שלושה שח׳ כאלה יהפכו את הקרב על התואר לאפשרי

  הגב
 • טל המנצ'סטרי

  Diamonds are forever and so are Man United!

  כבר התרגלנו לזה שאנחנו קבוצה של מחציות, שחור ולבן.

  תודה לאלוהי הכדורגל על ההתערבות מלמעלה, תודה לאל על שהוא יצר את רחים סטרלינג, אם לא הוא זה היה נגמר בהשפלה כואבת במיוחד.
  תודה לחבר'ה של יונייטד שבמחצית השנייה בפעם הראשונה העונה הוכיחו כי מדובר בגברים.

  מוריניו, עכשיו האסימון יירד לגבי זה שפוגבה לא בנוי לשחק בקישור של 2 שחקני אמצע בלבד וכשהוא משחק מדי מאחור?

  אם זה היה נגמר בתבוסה קשה, אני לא יכול לפסול שמוריניו היה עוזב בסיום העונה, הפנים של פרגי במחצית אמרו בדיוק את זה.
  אולי זה ניצחון סטייל זה של פרגי ב 89 על נוטינגהאם פורסט, משחק שאוהבים להגיד שהציל לפרגי את הג'וב (למרות שהוא, בובי צ'רלטון אז בבורד והצ'רמן אדוארדס הכחישו לא פעם)

  מנצ'סטר סיטי, לא על חשבוננו!!!

  יייישששששששששש

  הגב
  • קירקגור

   יש לאללה

   ובהערת שוליים מה פרגי מחפש לבוא למשחק הכתרה פוטנציאלי של סיטי בביתה על חשבון יונייטד (מצד שני, האם ירד במחצית לחדר ההלבשה?)

   הגב
 • ק.

  בעיקר חזר לכם המזל של פרגי, אבל ברור שלאוהד מהפך כזה הוא מרגש ומלהיב, במיוחד כזה שמונע מהיריבה העירונית לחגוג אליפות על חשבונך.
  היה צריך להגמר 6 רק במחצית הראשונה וגם בשניה שרקה כמות כדורים מכובדת ליד השער של דה חאה.
  אמיתי, נראה לי אפשר לסגור את ההצערבות. גם בלי לספור את ה5, רק לקרוא פה כל שבוע את התגובות ואת הפוסטים של דורפן, מאושש את מה שטענתי בתחילת השנה והוביל להתערבות

  הגב
  • יואב

   מה זה מזל של פרגי? מזל שכל הזמן הולך איתך הוא לא מזל. הוא מתודה. וזאת מתודה הרבה יותר מרגשת מאחזקת כדור. הרבה יותר מרגשת. ויותר עמוקה.

   הגב
   • ק.

    נאמר בחצי צחוק, אבל הנצחון אתמול היה עם המון המון מזל- 2 טעויות מביכות בהגנה של הסיטי ו768 החמצות שלהם.
    לגבי פרגי והמזל, ברור שצריך אמונה ואומץ בשביל לכפות אותו (גם אחרי אתמול זה לא משהו שיש לקבוצה הנוכחית לדעתי), ואני לא אתייחס להערה על אחזקת כדור, כי זה ממש ממש רחוק מלתאר את המתודה המרכזית של הרפרנס שלך (לא יודע לאיזו מתודה בדיוק התכוונת כמרגשת ועמוקה)

    הגב
 • Selby

  אלוף העולם בגארבג' טיים מכה שנית. הרי ידוע כמה מוריניו אוהב להרוס לאחרים ולגווארדיולה בפרט. במקרה הזה החשיבות היחידה היא כנראה שמירת השיא של באזבי.
  מי שעוד קיבל מוטיבציה מיוחדת הוא הפרחח עם השיער הכחול. משחקי ליגה שגרתיים לא מרגשים אותו, אבל אם לעומת זאת תגידו משהו על הסוכן שלו הוא יתעורר.
  היום בדיוק כמו תמיד, אם לא יותר מתמיד- מוריניו לא מתאים למנצ'סטר יונייטד.

  הגב
  • יואב

   באמת נראה לך שהשיא של באזבי עניין אותו? הזיה מוחלטת.
   זה כדורגל. זה קורה לפעמים.

   הגב
   • Selby

    כמובן שלא, אותי זה מעניין.
    את מוריניו עניין מוריניו, כמו בכל יום אחר.

    הגב
    • יואב

     וגם את פוגבה לא. הוא עושה את הפאול של הצהוב אם לא צריך להגן על הנראטיב שנוצר?

     הגב
 • אמוץ כהן-פז

  את שהתרחש במחצית השניה כבר חווינו, למשך חמש דקות בדרבי הקודם, בין השער הראשון שלהם לשיוויון שלנו.
  אז זה לא הוביל לשינוי תודעתי. נראה מה יקרה הפעם.

  הגב
 • ואן גוך

  שום מילה על הפנדל על אגוארו? היה פה שוד לדעתי.
  קצת הקשה עליי להתרגש יחד עם היונייטד.
  כתבת שאתה לא רואה שחקן שיכול לבוא וממש לתרום, אני דווקא כן רואה אותו. מאורו איקרדי, יונייטד חייבת חלוץ שיודע לעשות first touch.

  הגב
  • ניר

   יונייטד לא צריכה כלום בחלק הקדמי, אם כבר באחורי. לא יכול להיות ששני שחקנים כמו ראשפורד ומרשיאל לא רואים כמעט הרכב. מי בדיוק משחק לפניהם? שחקני אגף מבריקים?

   הגב
   • ואן גוך

    אל תשכח שראשפורד ילד, זה לא מכונה, זה לא גבר בוגר. לא הייתי שופט את מוריניו בלי לדעת את הפרטים, יכול להיות שקשה לו, עמוס לו וכו..
    יונייטד אבל חייבת חלוץ מרכזי טכני, זה חלק מהמסורת לא?

    הגב
 • Gil - Zimbabwe

  אפשר לנשום!!??
  בפעם המי יודע כמה, שיש בהרכב יאנג, סמולינג,ליגארד ולנסיה ובשער דה חאה (פלטש'ר, בראון, אושה ואן דר סאר) שלא עולים בשום הרכב בארבעת הראשונות (למעט השוער) אבל כנראה מבינים מה זה יונייטד אפשר להיות מרוצים. את זה פרגסון הבין ונראה לי שגם מוריניו מתחיל להבין את זה.
  לדעתי זה שיונייטד מקום שני זה רק בגלל שחקנים כאלו. הם הדבק. ואיתם גם ניזכה באליפות, זה הכל תלוי במוריניו. ברגע שהוא יבין את זה הוא ישאר שנים ביונייטד, ולמרות שאני בדעת מיעוט אני בעד.

  הגב
 • דני איל

  יצא לי בטעות, אבל ראיתי את המשחק כולו, ואם אפשר לסכם, סיטי נתנה וסיטי לקחה, יונייטד היו ניצבים בסרט הזה, ונהנו מהעלמות מוזרה של ההגנה של סיטי, שנראתה לפרקים כאילו חייזרים חטפו אותה.
  מן הצד השני, אוסף של שחקנים, די יקרים ככה אומרים, עם איזה אנטיפת על הקווים, שיחקו כמו שמשחקים במפגשים דו חודשיים בין חברים בפארק בכפר סבא. בחרו שחקנים, יש קבוצה ויאללה יש משחק. לפעמים מנצחים, לפעמים מפסידים, אבל צריך להיות עם איזה טלסקופ חלל ודמיון מאוד מפותח בשביל לראות משהו שנראה כמו שיטת משחק או קבוצה שמתאמנת קבוע.
  והיה מעניין היה לראות בשידור חי איך שופט מאבד את המשחק ואת אמון השחקנים ברגע אחד, שבו כניסה שהיתה שווה לפחות צהוב, עם החלקה של רגל ישרה לתוך קרסול, לא נשרקה כי הפוך על הפוך, היא היתה ברחבה.
  מאותו הרגע משהו בראש של שחקני הסיטי זז והם לפתע ראו רק את הקרסוליים של שחקני היונייטד, וגם אירע נס קטן והשופט גילה פתאום את הכיס הנסתר עם אוסף הכרטיסים הצהובים.

  הגב
  • 7even

   "לפעמים מנצחים, לפעמים מפסידים"
   כנראה שרק לפעמים מפסידים אם הם במקום השני בפרמייר ליג.

   הגב
   • דני איל

    מסכים בהחלט, במבחן התוצאה הם מקום שני, במבחן העין משהו בסיסי שם לא עובד, ולא נראה לי שזה הולך למקום טוב.

    הגב
  • matipool

   לגבי המשפט האחרון - זה בעיקר ג'סוס.
   הוא אולי שחקן טוב ויש שיאמרו מעולה (היה אמור להחליף את אגוארו בהרכב בתחילת העונה) אבל נוטה לעצבנות יתר בצורה קיצונית ומאבד את הראש לגמרי במצבים של פיגור ולחץ. היה צריך לעוף עם שני צהובים אתמול.

   הגב
  • Selby

   לא ברור איך סיטי עשתה צחוק מהליגה עם כזאת הגנה. הנראטיב שמוריניו מוכר היא שבכל עונה אחרת יונייטד הייתה במרוץ האליפות אבל סיטי קבוצה היסטורית שאין מה לעשות נגדה. אבל כל מי שעיניו בראשו רואה שזה לא נכון. יכולה להיות יותר מקבוצה אחת שנמצאת בפער עצום משאר הליגה, כמו בעונות קודמות של ברצלונה וריאל מדריד. עם הכסף שמוריניו בזבז, זה לא כזה far fetched לבקש ממנו להתקרב למספר הנקודות שסיטי השיגה.

   הגב
   • בני תבורי

    סיטי עם קישור והתקפה כל כך טובים שזה די מייתר את ההגנה מול קבוצות שאין להן התקפה מוחצת וראה את ההתמוטטות מול ליברפול.

    הגב
    • יוסי מזרחי

     ממש דוגמא קלאסית.
     ההתקפה של ליברפול "ייתרה" את זו של סיטי וגם את המרכז. מה שנשאר לסיטי זו ההגנה וכך זה באמת נראה.

     הגב
   • אמיתי

    לכל קבוצה, גם בעונות היסטוריות, יש נפילות מתח וירידה ביכולת.
    לשיטי הגנה מצויינת ושוער מדהים. הם פשוט יצאו מפוקוס. מי שראה אותם העונה מבין שהם בהחלט קבוצה אדירה. גם הגנתית

    הגב
 • שודד

  במקום רונן הייתי אוכל הכובע,
  מאז פרגי לא היינו במצב כל- כך טוב
  מסיימים מקום שני, ומנצחים את שיטי בחוץ
  רואים בבירור שינוי לטובה בגישה של השחקנים במחויבות לסמל והקבוצה...
  נראה שיש אוהדים שזה לא מספיק להם - חבל

  הגב
  • אבי (תמיכה ביקורתית במוריניו)

   אתה אוהד דמיקולו. לפטר את מוריניו עכשיו! ניצחון בדרבי, לא ניתן עוד להבליג על הפגיעה הזו במסורת של יונייטד (זה הסיטי שלא היתה טובה, סתם מזל, היה קר, היה חם, הדשא היה רטוב).

   הגב
   • שודד

    מה אתה אומר חמודי?
    לפני שנתיים שלוש, ארבע יונייטד היו במצב עדיף...?

    הגב
    • אבי (תמיכה ביקורתית במוריניו)

     לפני שנתיים שלוש מצבנו מעולם לא היה טוב יותר בכל הנוגע לנאמנות למסורת, וזה מה שחשוב (הדברים נכתבו באירוניה).

     הגב
 • יוני

  מדהים לראות איך אנשים חושבים שיש פתח לתקווה בגלל מחצית פוקסיונרית אחת עם ניצול מצבים נדיר והרבה מזל. זו לא חכמה לשחק ככה פעם בחצי שנה כשהגב היה אל הקיר ולא היה מה להפסיד. החכמה היא לעלות ככה לכל משחק במצב רוח התקפי ואת זה מוריניו לא מאפשר. הרי המשחק הבא יהיה אותו שעמום אינסופי. וזה לא ששחקנים לא יכולים לשחק כדורגל, כי כמו שראינו יש להם את זה, זה רק המאמן שחוסם אותם לבוא לידי ביטוי.

  הגב
  • אדם

   לא יודע אם שמת לב, שלושת המשחקים האחרונים מול קבוצות מהטופ 6 הסתיימו בנצחונות.

   הגב
   • יוני

    זה מדגם קטן מדי בטח כשהמשחק אתמול היה מקרי לחלוטין ולגמרי לא הגיע לנו לנצח אותו. הם גם לא היו חשובים במיוחד. לעומת זאת, במשחק הכי חשוב בעונה בבית נגד קבוצה בינונית הוא שיחק במפגן פחדנות שלא ראיתי מאף אחד מקודמיו.

    הגב
    • Lord Anthony

     יונייטד ניצחה את כל הקבוצות בליגה העונה.
     איך אומרים, פעם אחת מזל, פעמיים צרוף מקרים שלוש פעמים שיטה.
     עונה שעברה יונייטד לא ניצחה את כל הקבוצות לפחות פעם אחת, גם לא לפני שתי עונות וגם לא לפני שלוש עונות.

     הגב
     • אמיתי

      גם אף אחד לא מציין את מספר הדקות המועטות שפלאייני מקבל העונה. אם זו לא התקדמות בתהליך אז אני לא יודע מה כן. כולם פה סמולנים רואי שחורות

      הגב
      • טל המנצ'סטרי

       אמיתי

       זה פשוט לא נכון, פלאייני קודם כל היה פצוע תקופה לא קצרה ומשם מספר משחקים מועט יחסית, אבל כשהיה כשיר, החל מהרגע הראשון העונה, הוא קודם הועדף על חשבון הררה, אם בהרכב או כמחליף ראשון למרכז הקישור.

       מעבר לזה, מוריניו דוחף ולוחץ את ההנהלה מצד אחד ואת השחקן מצד שני להגיע להסכם וחוזה חדש, הוא רוצה את השחקן ואמר זאת באופן פומבי גם כן מספר פעמים.

      • אמיתי

       טל. זה היה בצחוק.. שלא לומר בציניות

      • טל המנצ'סטרי

       אמיתי

       אחלה :-)
       אני כבר לא יודע מי רציני ומי לא או מה רציני ומה לא...

     • יואב

      לורד, זה נכון. אם אני לא טועה, הפעם האחרונה שיונייטד ניצחה את כולן היתה ב2001 .

      הגב
      • יואב

       סליחה ב2011.
       אגב, גם סיטי ניצחה את כולן השנה וזה קרה 4 פעמים בסך הכל(2 העונה). וזאת הפעם השניה של מוריניו (06 עם צלסי).

     • טל המנצ'סטרי

      בהחלט שיפור לעומת העונה שעברה הזוועתית עם 54 שערי זכות ומקום שישי.
      אם לא היינו מתקדמים מעבר לזה עם עוד קיץ שבו הבאנו ארבעה שחקנים בעשרות מיליונים של פאונדים, באמת היה ניתן להגיד...

      הגב
      • טל המנצ'סטרי

       וכל הזמן חוזר אותו הניגון מצד מי שתומך נלהב או מאושר מהעבודה שמוריניו עושה, מספרים יבשים, נתונים עם חשיבות משנית ביותר בסופו של דבר.

       איפה המספרים האלה באים לידי ביטוי כשהקבוצה לא מסוגלת לפרוץ לחץ גבוה אלא בעזרת כדורים ארוכים, למשל?
       כמה המספרים הללו היו שונים אם לא עוד עונת שיא מטורפת של דה חאה?
       אז נכון שזה חלק מהמשחק, אבל כמה זמן עוד נמשיך להיות תלויים יותר מדי בשוער שלנו ולא במשחק קבוצתי הרבה יותר טוב ומתקדם?

       כל הכבוד שעם הסגל אולי הטוב, אולי השני הטוב בליגה
       והסגל היקר או השני הכי יקר אנחנו לא עושים עונה חלשה, נהדר ממש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *