אני משתדל לא פעם לכתוב במהירות אחרי משחקים, לפני שאני שומע את ההסברים של מוריניו לתוצאה. ולכן אינני יודע את הסיבה להפסד לווסט ברומיץ׳ ואני די במתח. מה יהיה ההסבר?

א. ברומיץ הפתיעו כשלא תקפו אותנו. 

ב. שופט.

ג. גם בתקופת פרגוסון הפסדנו לא פעם בבית לקבוצות ברמה הזו. 

ד. חוסר מזל משווע – יונייטד שיחקה כדורגל אדיר ואיכשהו הכדור לא נכנס. 

ה. יונייטד ניסתה דברים חדשים ומרענננים ושינויים לוקחים זמן. 

ו. פלאיני חסר. 

ז. המסורת של ווסט ברומיץ׳. ֿ

ברור לי דבר אחד. זה לא קשור לכדורגל ההתקפי של יונייטד העונה.

וזה נכתב לפני המשחק:

מעניין אותי מאד יהיה לראות מה ג׳וזה מוריניו יסיק מהשבועות האחרונים. אני משער שהוא יסיק שהוא מנג׳ר מעולה, שזה בסדר כי בטחון זה חשוב. אבל אני מקווה שהוא למד משהו אחר: שזה לא כל כך קשה להיות מנג׳ר מנצ׳סטר יונייטד. 

הייתי רוצה שיסיק את הדברים הבאים:

שיש לך קהל תומך. הגישה הבסיסית של אוהדי יונייטד היא תמיכה במנג׳רים. גם אחרי הפסדים. אבל תעשה טובה: שחק את הכדורגל שהם מכירים. אל תספר להם שחששת מהמורשת של סביליה. 

שיש לך שחקנים נפלאים. אל תבוז ליכולות שלהם בטקטיקות פחדניות. אל תשחרר אותם רק כשאתה על סף תבוסה-מסכנת-תפקיד.  הם יביאו לך את ליברפול וצ׳לסי וגם את סיטי בחוץ – אם תיתן להם לשחק. 

שפול פוגבה הוא כן שחקן גדול. הוא קשר מתחת לחלוצים גדול. כבר למדת שהוא לא מספר 6 יותר טוב ממקטומני. מצד שני הוא 10 יותר טוב ממאטה או מלינגארד. אל תהיה אדיוט. תזרום עם מה שרואות העיניים. 

שסגל השחקנים לא מאמין בסיפורים שלך על כמה הוא נחות משל מנצ׳סטר סיטי. האשלי יאנגים של העולם גאים במקום בו הם משחקים. הג׳סי לינגארדים של העולם מסתכלים על סיטי בהתנשאות מבורכת. רק אתה מפחד מהכסף שלה. 

ואל תלך עכשיו לקנות את כל העולם. תחזיר את הילדים מהשאלות. תעלה ילדים לבוגרים. תנסה כמה צעירים עד סוף העונה. תהיה פופוליסט. צעדים כאלו עובדים ביונייטד. 

שמחנו מאד שנתנו לליברפול וסיטי בראש. אבל סיטי אלופה בקלות וליברפול עשתה לנו בית ספר באירופה. גם את זה לא צריך לשכוח.

הכי חשוב: סיטי לא התמוטטה השבוע. סיטי עשתה בדיוק את מה שעשו הקבוצות של פפ בבאיירן, כתשה את הליגה ונחשפה כנאיווית מול קבוצות טובות בסוף העונה. אבל סיטי תפתח באותה צורה גם את העונה הבאה. ואם תעשה אותו דבר. זה ייגמר אותו דבר. 

המהפך הלא הגיוני שקרה במשחק החוץ מול מנצ׳סטר סיטי