לקראת ארסנל

הסטנדרט

לא אצפה היום במשחק כולו – כנראה רק במחצית הראשונה – כי אהיה באירוע מרגש. וחלילה ארוע משפחתי – אלא אירוע כדורגלני! אבל מכל מקום מה שחשוב היום שזו המחצית הראשונה ובעצם פתיחת המשחק ובעצם הרגעים לפני המשחק. כשאני מקווה שאולד טראפורד יודה לארסן וונגר ששיחק היטב את תפקידו בסרט ״מפעל חייו של סיר אלכס פרגוסון מגובן, סקוטלנד״. 

המקום של וונגר בהיסטוריה של יונייטד הוא שלב מאד חשוב באבולוציה שלה. אני רואה זו כך: האליפויות הראשונות של פרגוסון היו מבוססות שחקני רכש, ואז קמו לו יריבות עשירות – זה מצחיק לומר את זה היום אבל אלו היו בלקבורן וניוקאסל – שבנו קבוצות רכש נוצצות במושגי הפרמייר ליג של אז והתגובה של פרגוסון הייתה יצירת קבוצה יותר אורגנית. מבוססת שחקני בית.

הליגה האנגלית לא הייתה חזקה במיוחד באותם ימים. פנסיונרים מאירופה – כמו ג׳ינולה או קלינסמן או רבאנלי – היו כוכבים גדולים בה. וכשוונגר הגיע הוא לפני הכל יצר סטנדרט חדש לתחרות. מול קין במרכז השדה עמדו פתאום ויירה ופטי. את המגינים שלנו אתגרו פתאום ברגקאמפ ואוברמרס. ואם יונייטד דילגה מעל משוכת ארסנל הראשונה – המשוכה הבאה כללה כבר רוברט פירס ותיירי הנרי. והיריבות הפכה קלאסית ממש. מול כמה משחקני הכדורגל הטובים בעולם. 

אחר כך תגיע צ׳לסי של מוריניו ותעמיד סטנדרט חדש של עקביות. יונייטד תעמוד בו וארסנל תעלם. אבל את הסטנדרט הטכני הביאה ארסנל. 

*

זו הנקודה של העונה בה יש להניח למוריניו. העונה הזו הייתה שיעור גדול עבורו. כמה ממשחקי החלק המסיים של העונה, כמה משחקים של יריבותנו באירופה, ישאירו אותו בינו לבינו עם התחושה שהוא אשם בכך שכרגע יונייטד לא עם סיכוי לתואר גדול. שהבעיה העיקרית של הקבוצה הייתה הגישה שלו למשחקים הגדולים. שהגישה בה האמין – שלעתים יצאה כתירוץ – כאילו אין כוח אדם – הייתה עלובה. שהוא עשה עוול משווע לחבורה כשרונית מאד של שחקני התקפה כששלח אותה במערכים מביכים למשחק גדולים. 

אבל צריך לתת לבנאדם אפשרות ללמוד. אבל מה שמייחד את ההיסטוריה של יונייטד – שזו התקופה הארוכה מאד שכיהנו שני המנג׳רים המשמעותיים היחידים שהיו לה – הוא שלמנג׳רים ניתנה הזדמנות לשנות ולתקן. השינוי שמוריניו צריך לעבור הוא עצום וכמובן שיש לי ספקות אם הוא יכול לעבור אותו. אבל אני לא מצפה שהשינוי הזה יגיע בארבעת המשחקים שנותרו העונה. זה יקרה בעונה הבאה – אותה הוא יפתח כמנג׳ר. מוריניו העלה את סטנדרט השחקנים, עם הרבה מאד כסף, רמת האימון לא עמדה השנה בסטנדרט השחקנים.

אם יצליח להשתנות ישרוד. ואם לא ישתנה יעשה את זה מה שהוא עושה תמיד – שזה להרים ידיים בעונה השלישית. 

״מה״
היכולת לא קשורה לתקציב הרכש של מנצ׳סטר סיטי

82 Comments

חרובי 29 באפריל 2018

מדויק.
אני גם חושב ששתי החלופות לא רעות לנו…
במידה והוא ילמד וישתנה (אני בספק) – הרווחנו.
במידה והוא ישאר עקשן ולא ילמד – יילך הביתה בסוף העונה הבאה.

הסגל שהוא ישאיר אחריו טוב יותר מהסגל שהוא קיבל, בעיקר כי אני מניח שיש לא מעט שחקנים בינוניים שייפרדו מאיתנו בקיץ (שואו, פלאייני, דרמיאן, בלינד) לצד עוד 3-4 החתמות טובות להרכב ולסגל.

עכשיו רק נשאר לשמור על שחקנים שחשוב שיהיו שם ביום שאחרי מוריניו. כרגע הבולט ביותר זה מרסיאל. מקווה שפוגבה ורשפורד לא ברשימה הזאת.

ניק 29 באפריל 2018

נכון שאני הייטר של פפ אבל אני חייב לציין את העובדה שאם אחת התלונות על מוריניו היא שהוא לא משתף צעירים אז צריך להסתכל על מה שפפ עושה בסיטי ולשים דברים בפרופורציות – גם כשהוא אלוף הוא לא מעז לתת לאף שחקן צעיר לשחק ובקושי לראות ספסל.

חז 29 באפריל 2018

זו נשמעת קלישאה מסריחה אבל זה נכון- מה שמותר במנצ'סטר סיטי אסור במנצ'סטר יונייטד.
אם פפ לוקח אליפות כזו מטורפת ביונייטד אבל לא יהיה אצלו שחקן בית בסגל באחד המשחקים (הרצף של המועדון באמת מטורף) פשוט תולים אותו.
בואו נשים דברים בפרופורציה, מוריניו גם לא "מלך קידום שחקני הבית" ביונייטד. הוא בסדר. נתן בכורה למקטומיני, נותן לראשפורד מעט מדי (ג'סי בגיל וביכולת שהוא מצדיק את המקום שלו, לא צריך ש"יקדמו" אותו). לא טירוף. הוא ימדד בעונה הבאה כשנראה מה עושה עם טאונזבה, מנסה ומקטומיני לפחות.

גיללתר 29 באפריל 2018

המונח ״צעירים״ מתעתע בנו עם המונח ״שחקני בית״
סאנה 21
לאפורט, מנדי, סטונז וסטרלינג 23.
זה שחקני הרכב די צעירים. בנוסף, השחקן הצעיר שקיבל הכי הרבה דקות יחסית הוא דווקא שחקן בית, פיל פודן, בן 17

חז 29 באפריל 2018

לקרוא לשחקנים כאלה קידום צעירים זה לעג לאינטליגנציה בערך כמו להגיד הרכישה של רוני בגיל 18 הייתה קידום צעירים.

יותם 29 באפריל 2018

אתה יכול לתת לזה שם אחר אם אתה רוצה, אבל הרבה כשרונות צעירים (18-19) ברמה הזו לא עשו קריירות כמו רוני ולצוות אימון יש אחוזים בכך.

חז 29 באפריל 2018

אתה מתבלבל. לא אמרתי שאין לצוות המקצועי תרומה לקריירה של רוני. מצד שני, הוא היה 70% מוצר מוגמר ולא 30% כמו חבר'ה בגיל שלו. זה גם בערך המצב של החבר'ה שרשומים מעלה בעניין סיטי.
פפ לא מהמר על צעירים שהם לא (1) גם עילוי ו-(2) גם לא קרובים להיות מוצר מוגמר (דוגמה בוסקטס, מסי, פיקה..).
אגב, יש לו כן תרומה ענקית לחצי העונה של סטרלינג, אבל הוא די נראה כמו קקי איזה חודשיים.

אמיתי 29 באפריל 2018

שמתם על הבנאדם יותר כוכביות מאדמירל רוסי…
האכזבה היחידה שלי מפפ זה שהצליח לו אצל השכנים

ק. 30 באפריל 2018

מה מוצר מוגמר בבוסקטס 2009? עד שפפ לקח אותו מבארסה ב' ונתן לו את מפתחות הקישור האחורי על חשבון יאיא טורה הוא לא ראה דקת בוגרים בליגה הבכירה. וגם מסי בסוף 2008 היה נניח טופ 20. נתן לו את הבמה הראשית על חשבן רונאלדיניו ועזר לו להתקדם לטופ 1 ב2009-2012. וגם מה מוגמר ומוכר במה שפיקה היה ביונייטד ובסוף 2008?

אופיר 30 באפריל 2018

ק., זאת ועוד: קח כל שחקן ששמו אינו "זלאטן" ושאל אותו על התקופה שהתאמן אצל פפ, כולל שנות ה-"כשלון" המחפיר בבאיירן, והוא יספר לך שהוא רואה ומבין את המשחק ברמה אחרת לגמרי. עבור שחקני באיירן המעבר לאנצ'לוטי היה צניחה חופשית, למרות שאותו אנצ'לוטי נתן להם בראש 5-0 זמן קצר קודם לכן עם ריאל.

אם מבקשים לשפוט אותו על פי "מבחן טוני פוליס" (כלומר: האם היה מצליח להשאיר קבוצת תחתית בליגה), כנראה שהוא לא יצא טוב.

אמיתי 30 באפריל 2018

אמיגו. סניור. דון ק.
אנחנו הולכים למשחק 7?
* משחק 9 גמר גביע מול צ׳לסקי

ק. 30 באפריל 2018

לא ראיתי אתמול, גם לא תקציר (היה נ.ב.א ובארסה), אז לא נותר לי אלא לזרום איתך (מה פסקת לגבי אתמול?).
עוד תצא מההתערבות הזאת גניבת דעת שהוא יוזם ולא משחק פחדני נגד קבוצות טובות… שלח פרחים לונגר

matipool 30 באפריל 2018

אמיתי – אתה לא יכול לכלול את המשחק של אתמול בהתערבות שלכם.
ארסנל בהרכב חלקי מאד עם הראש במדריד ולכם המשחק הזה כבר לא משנה כלום.

אמיתי 30 באפריל 2018

מתי. בסוף אני אחשוד בך שאתה נגדנו..
ק. קודם כל ברכות- תחגגו תפתחו קאוות תאכלו טאפסים ותדברו על ריאל(..).
שתי הקבוצות אתמול חשבו על העבר (וונגר( והעתיד (אירופית וגביע) ולא היו בהווה. אכן ארסנל עלו בהרכב סופר צעיר ( פעם אחרונה שהם עלו ככה נגמר ב8:2) והיה משחק פושר מאד. עדיין יזמנו וניסינו (התיאום בחלק הקדמי והתנועה ללא כדור פשוט לא זורמים).
אין לי בעיה אם ק בוחר למחוק את המשחק מהטופס ושהגמר מול האברמוציים יהיה לשון המאזניים.

אמיתי 30 באפריל 2018

אגב הטכס והיחס מהקהל לוונגר הוסיף כבוד (שלפעמים,לאחרונה, קצת חסר) למועדון. תרבות של כדורגל

ק. 30 באפריל 2018

איך שתחליט. אם זה 4-4 או 4-3.5. מצד אחד נקודת מתנה ותנאי פתיחה בעייתיים, מצד שני ארסנל היו בהגדרת ההתערבות בהתחלה (1-5 של שנה שעברה)
ולמה שהוא לא יהיה בעדי? ליברפול זו הקבוצה שלי באנגליה ואני בעדה מול כל קבוצה שהיא לא בארסה. אצל האחים והבני דודים שלי היא הראשונה והבלעדית

matipool 30 באפריל 2018

בשיא ההגינות והאובייקטיביות – אמיתי ינהג באצילות ויוותר על הנקודה מאתמול.
גמר הגביע מול צ'לסי הוא משחק ראוי לחלוטין להיות זו שחורץ את גורל ההתערבות.

ק. 30 באפריל 2018

אמיתי, להזכירך במשחק הקודם מול ארסנל יואב היה הגורם ההגון שחרץ את גורל הנקודה לטובתך, נראה לי לגיטימי פה לאמץ את המלצתו של מאתיפול, גם הוא מהטופ 10 של המגיבים ההגונים והכנים פה….

אמיתי 30 באפריל 2018

הכל טוב- רשמתי- אין לי בעיה למחוק את המשחק אתמול. הוגן לגמרי. אין לי תלונות. מקבל את ההערות של שניכם.
4:3.5 לך.
ברור לך שברור לי למה מתי בעדך..רק אל תגיד שהדוד אוהד לייקרס

ק. 30 באפריל 2018

בגלל זה הזכרתי לך את הבוררות של יואב שקיבלתי.
לא הבנתי עניין לייקרס

אמיתי 30 באפריל 2018

לא משנה..חצי נקודה לך וגמר גביע..
לפחות בהתערבות הזאת אני לא תלוי בפרקליטות וביועץ המשפטי לממשלה

פרסלני 29 באפריל 2018

חחח.אחד הגדולים.
יחס שערים +76 בעונה כזאת ויש שרבוב של פפ ומוריניו באותו המשפט.
הם בשני מקצועות שונים העונה. תפוחים ותפוזים.

גיללתר 29 באפריל 2018

ללעוג לפפ זה לעג לאינטליגנציה. אני גם לא מת על הפרסונה אבל הבנאדם קוסם. סבבה, ארנק פתוח וכל זה. ראינו כבר שארנק פתוח זה לא ערובה להצלחה.
הביקורת עליו מהולה בשנאה וזה כבר מתחיל לעייף.
מוריניו עושה את המיטב בנושא הנתון, כלומר הוא משתף. אבל קשה לומר שראשפורד/מרסיאל וכן, גם שואו, שחקנים יותר טובים אחרי שנתיים תחתיו

טל המנצ'סטרי 29 באפריל 2018

אני איבדתי את האמונה שהוא ישתנה במשהו, יתאים את עצמו ליונייטד. בשבוע האחרון הוא יצא למסע הסברים ובניית דעת נוסף על ההצלחה הזו שלו ושל הקבוצה העונה, על סף המביך ואם הוא חושב שכולם מטומטמים או אוכלים את הלוקשים המלומדים שלו. יחד עם זה, אהיה הכי שמח שבעולם לטעות בעונה הבאה.

טל המנצ'סטרי 29 באפריל 2018

גניבת דעת

אריק 29 באפריל 2018

אני החלטתי גם להניח לו וליונייטד. יש אחלה פלייאוף בנבא והצמפיונשיפ מרתקת.
אני גם ךא מחכה לתחילת העונה הבאה. אבל אולי שלושה חודשים והעובדה שאנחנו סאקרים תשנה את זה.

Jhkj 30 באפריל 2018

למה הוא צריך להתאים את עצמו ליונייטד ולא להתאים את יונייטד אליו? נגיד פפ הרבה יותר התאים את סיטי אליו משהוא התאים את עצמו לסיטי והולך לו לא רע בכלל.

טל המנצ'סטרי 30 באפריל 2018

Jhkj

איזו מורשת חיכתה לגווארדיולה בסיטי? איזה די.אנ.איי?
לאילו נעליים הוא נכנס שם, פלגריני, מנצ'יני?

האם היית כותב שגם ריאל מדריד צריכה להתאים את עצמה אליו? ועובדה שזה לא נלעס שם בצורהה מוצלחת במיוחד כשהוא היה שם, למרות אליפות אחת.

האם היית כותב את אותם הדברים לו הוא היה מגיע לברצלונה או באיירן מינכן, שמועדוני הפאר הללו יתאימו את עצמם לסגנון הכדורגל שמוריניו דוגל בו?

jhkj 30 באפריל 2018

פרגוסון ויונייטד קיבלו מאותו פפ פעמיים זה מה שאני יודע, ברצלונה לא משחקת את הכדורגל הטיפוסי שלה ועד כה הולך לה לא רע בכלל

jhkj 30 באפריל 2018

אולי בשביל לקחת מפפ את האליפות צריך להיות מוריניו ולא יונייטד, וזה התהליך המחשבתי שהוביל את יונייטד לבחור במוריניו

טל המנצ'סטרי 1 במאי 2018

ואוו, פרגוסון ויונייטד קיבלו מאותו פפ פעמיים, זה מה שבאמת להגיד? יופי, כל הכבוד, הנה, הכנסת לאוהדי יונייטד.
מישהו בכלל רוצה שיונייטד תשחק את הכדורגל הטיפוסי של ברצלונה?

אני לא מקדש אליפות בכל מחיר, לא בסיטואציה הנוכחית וגם לא מאמין שסגנון הכדורגל של יונייטד שאנחנו מקבלים תחת מוריניו יוביל אותנו לאליפות.

jhkj 1 במאי 2018

מה שאתה ככל הנראה הבנת ממה שאמרתי ככל הנראה רחוק שנות אור ממה שהתכוונתי, בייחוד אם אתה חושב שבאתי להכניס לאוהדי יונייטד. מה שהתכוונתי, זה שהכדורגל של יונייטד התקשה מול הכדורגל של פפ במפגשים ביניהם, ומוריניו הוא זה שהצליח לעצור את פפ כמה פעמים, ולכן אולי זו הדרך הנכונה להתמודד עם סיטי הנוכחית.

שים לב! לא השוויתי בין בארסה ליונייטד, אלא להתמודדות של הגישה של מוריניו לגישה הטיפוסית (אותה אני מגדיר באמצעות פרגוסון) של יונייטד עם קבוצות של פפ, שבליגה האנגלית היא הטים טו ביט.

השאלה היא מה המטרה שלך, ואם אתה מעדיף כדורגל יפה על פני לנצח את סיטי ולקחת אליפות אני בהחלט מעריך את זה, אבל זה בהחלט מקטין את הסיכוי לקחת אותה. אם אתה בסדר, שיהיה לך בכיף

בנוגע למי רוצה שיונייטד תשחק את הכדורגל הטיפוסי של ברצלונה, הרבה אוהדי יונייטד רצו שפפ יגיע אליהם. אבל שוב זה לא הדיון כי א' זה כבר אבוד וב' השאלה איך עדיף להתמודד עם כדורגל כזה ולא איך לשחק אותו.

טל המנצ'סטרי 1 במאי 2018

יונייטד הפסידה ב 2 גמרים לגווארדיולה וברצלונה נהדרת.
בגמר הראשון ב 2009 כשהקבוצות היו שונות בסגנון אבל שוות מבחינת כוחות ובמשחק נתון הכל יכול לקרות (יונייטד לא "הופיעה" לאותו גמר)
בגמר ב 2011 ברצלונה היתה קבוצה טובה הרבה יותר וליונייטד לא היו יותר מדי כלים בכדי לעשות הפתעה, גם אם היתה עושה זה לא היה הופך אותה לטובה יותר.
2 משחקים בגמר גביע לא הם אינדיקציה לעונה ארוכה שבה לא נפגשים רק מול קבוצה אחת.

במהלך עונה אתה פוגש עוד ועוד קבוצות ומנג'רים שונים, סגנונות שונים.

אני לא חושב שאליפות או מאבק על אליפות וגם מול סיטי של גווארידולה אפשר להשיג רק בדרך של לנטרל את סיטי במשחקים ספציפיים בשיטה של מוריניו.
אני כן חושב שבכדי לזכות בתואר ומול קבוצה חזקה ומצויינת כמו סיטי, צריך לשחק לאורך העונה כדורגל טוב ומגוון יותר, למקסם נכון יותר את החומר הטוב שקיים ביונייטד.
מוריניו לא עשה זאת, גם לא מול קונטה וצ'לסי לפני שנתיים.

המטרה משולבת, כדורגל טוב עם מלחמה על תארים, אפשר לא לזכות, הכל בסדר, אבל כדורגל טוב יותר הוא הבסיס הראשון להצלחה, לא השגת תוצאות נקודתיות נגד קבוצה מסויימת או אפילו כמה.

לגווארדיולה היתה האפשרות לבוא לאמן את יונייטד, פרגוסון הניח לו את האופציה על השולחן תרתי משמע (נפגשו במסעדה בניו-יורק כשזה לקח לעצמו שנת שבתון)
גווארדיולה לא היה אמיץ מספיק בכדי לנסות ולהיכנס לנעליים של פרגוסון, בחר באופציה הנוחה והקלה,קבוצה עם צ'ק פתוח שלא נגמר לעולם.

Jhkj 1 במאי 2018

מעניין, מקבל את מה שאומר אבל יחד מזאת גם אינטר ואפילו ריאל מדריד שלקחה מבארסה הזו אליפות (מה שיונייטד מנסים לעשות פחות או יותר) היו נחותות מבארסה. לדעתי השאלה הנשאלת היא האם יונייטד צריכה לשחק כמו קבוצה נחותה יותר או לא, אם כן מוריניו הוא המועמד המושלם, אם לא, תחת העובדה שכרגע זה לא עובד אני בהחלט מבין את הרצון להיפטר ממנו וכאן אנחנו נבדלים. אני טוען שלפחות העונה יונייטד נחותה מסיטי, ושחסרים לה שניים שלושה שחקנים כדי שהיא תוכל להרשות לעצמה לשחק כמו קבוצה גדולה.

אם תוכלו להביא שחקנים כמו גריזמן, בייל או קיין למשל שנה הבאה אני בהחלט אבין מעבר למאמן שמשחק כדורגל יונייטדי יותר כמו אנצ'לוטי (לדעתי המתאים ביותר) או כל מועמד אחר העולה על דעתך. אך כל עוד לא, ייתכן מוריניו הוא אחד המאמנים הכי טובים בעולם מלהוציא את המיטב מקבוצות פחות טובות אם נותנים לו לעשות כרצונו. יחד עם זאת כמוך גם אני לא הייתי רוצה את מוריניו בבארסה או אפילו בארסנל או נאפולי שהן אכן קבוצות נחותות יותר.

בנוגע לפפ, לדעתי הוא פשוט רצה להיות האיש שסיטי רשומה על שמו במקום להיות עוד אחד משורת המאמנים האדירה של יונייטד, נגיד את יופ היינקס ההיסטורי הוא לא פחד להחליף. לא יודע אם זו ההחלטה הנעלה יותר או לא, לא יודע אבל הייתי שמח בשבילכם אם היה בא אליכם.

טל המנצ'סטרי 1 במאי 2018

אתה שופט את זה לפי אליפות בלבד, כן או לא, אני בכלל לא שם.
אליפות חשובה אבל אני לא מחפש אליפות נקודתית, מקרית אלא מחפש משהו יציב יותר שסביר להניח יונייטד תראה בו יותר הצלחה לאורך השנים, הרבה יותר.
גם אם יונייטד נחותה מסיטי, זה עדיין לא אמור היה לבוא לידי ביטוי באפס תחרות על אליפות ופער עצום בטבלה בין הקבוצות.
לא הייתי מחליף אף שחקן הגנתי של סיטי עם אלה שיש ליונייטד, בטח לא השוער והתקפית יש ליונייטד לא פחות כישרון.
לסיטי יש יתרון במרכז השדה ועדיין, לא פעם ראינו איך מנג'ר מצליח להפוך את השלם וגם אם לא מושלם, לקבוצה שתהיה טובה ומנצחת גם לעומת סגלים טובים יותר של אחרות על הנייר ומוריניו לא עשה את זה בשנתיים האחרונות.
עוד רכש נוצץ ועוד, זה לבדו לא הפיתרון, בינואר האחרון יונייטד הביאה את אלכסיס סאנצ'ז, מעבר לקשיי התאקלמות טבעיים של מגורים במקום חדש והגעה לקבוצה חדשה, הקבוצה הלא מאומנת מספיק טוב התקפית פוגעת גם בשחקן עם יכולות כמו של אלכסיס, ככה שזה פחות אילו שחקנים יש או אין אלא קודם שיטה לא ברורה.

התמזל מזלי וגדלתי בשנות ה 80', לא נולדתי לתוך ההצלחה הגדולה של יונייטד ולכן אני לא נבהל מכמה שנים פחות טובות.
התמזל מזלי להיות בוגר מספיק בכדי לחוות, גם מקרוב, מאוד מקרוב, את כל 26 השנה של פרגוסון ביונייטד.
היום, אני רוצה קודם לחזור להנות מהכדורגל של הקבוצה שלי, הנאה, ריגוש, עם אלו יבואו גם התוצאות, ואם לא אז נמשיך להיות סבלניים וכל עוד הדרך מתאימה הרבה יותר למי ומה יונייטד, איך שנבנתה ומה שהיא מייצגת, ומוריניו לא השכיל להתאים את עצמו לזה ומשם גם חוסר שביעות הרצון של רבים, אולי של רוב אוהדי יונייטד.

Jhkj 1 במאי 2018

בהינתן ורוצים למצוא את פרגוסון הבא שיכניס יציבות של שנים , ולא אכפת לא לקחת אליפות עכשיו, מטרה שהיא נכונה גם לדעתי (כאמור לדעתי היה עדיף להחתים מאמן כמו אנצ'לוטי לשבע שנים מאשר את מוריניו), מוריניו הוא אכן לא האיש המתאים, ועכשיו אני רואה את עמדתך. יחד עם נראה שההנהלה של יונייטד לא איתך באותו ראש בשלב זה

בנוגע להשוואה לסיטי, הקישור שלה הטוב בליגה, ולא רק שאני חושב שהבלמים שלה יותר טובים וההתקפה שלה בסך הכל יותר טובה, אתה שוכח שהיא הרבה יותר עמוקה. רק בבלמים יש לה בחירה בין לאפורטה, סטונס, קומפני ואוטמנדי (לדעתי בהחלט ראוי למקום בהרכב של יונייטד), מבחר שליונייטד אין ולכן, במיוחד לצורך ריצות ארוכות כמו אליפות היא נחותה.

מה שטענתי שחסר ליונייטד כדי להתמודד על התואר הוא לא שמות גדולים כי כל מועדון צריך שמות גדולים, אלא כי לדעתי יש לה שחקנים אפורים מצוינים כמו מאטיץ' ואנדר הררה שיודעים לעשות את את העבודה הפחות נוצצת, אבל חסרים לה עושים משחקים ושחקנים שיודעים ליצור התקפות כששום דבר לא עובד, כמו מה שקיוו מדי מאריה כשהגיע, שיעזרו כשיונייטד נתקעת בהתקפה כמו שקורה השנה לא מעט, ואולי גם שחקנים קצת יותר טכניים בקישור ואפילו בעמדות המגנים שיאפשרו לשחק משחק יותר התקפי ודומיננטי, קצת כמו התפקידים של אוזיל וביירין בארסנל. בכל אופן זה כנראה מתישהו השאלה מתי, ועד אז אני מאחל לך שלפחות תשחקו כדורגל מהנה.

אילן 30 באפריל 2018

מסכים איתך על כל מילה.
במסיבת עיתונאים לפני ארסנל הוא דיבר 5 דקות מתוך 12 על איך זה הוא והיכולות שלו הביאו את סאלח לאנגלייה, הוא מגלומן שמה שמעניין אותו זה אך ורק הוא,עסוק בלהילחם ולהראות לכולם כמה ה-ו-א מצליח
קיויתי שאולי במועדון ענק כמו מנצ'סטר יונייטד הוא יתאפס, אך מבחינתו הוא מעל הכל, מעל למועדון.

גיללתר 29 באפריל 2018

אפשר רק להחזיק אצבעות שמוריניו אכן עושה את מה שאתה חושב, כלומר, לומד.
הוא המנג׳ר שמקבל את המנדט הכי גדול כרגע, אולי בצדק, בוא נראה איך מגיעים לדצמבר הבא ונווכח

סימנטוב 29 באפריל 2018

הם איבדו המון שחקנים (בעיקר לשכנים). הוא היה בדרך לבנות עוד קבוצה.
לגבינו איבדתי אימון במוריניו, ומבחינתי גנב דעת

אמיתי 29 באפריל 2018

מעניין אם סאנצז או חס וחלילה מקיטריאן יחגגו במקרה של שער..

אייב 29 באפריל 2018

בחור חביב מקטריאן.

בני גלובינסקי 29 באפריל 2018

האוהדים הם אלו שצריכים לעבור שינוי, לא מוריניו

טל המנצ'סטרי 29 באפריל 2018

אתה רוצה ללמד אותנו איך להיות אוהדים, בני?

אריק 30 באפריל 2018

הוא צודק.

טל המנצ'סטרי 30 באפריל 2018

אריק

למה שאני אשתנה?
אני אותו האוהד כבר 35 שנה, עוד לפני פרגוסון, ילדותי ורגשי. אז בשביל או בגלל מוריניו אני צריך להשתנות?
אני אוהד יונייטד, לא אוהד מוריניו או כל מנג'ר אחר שיבוא אחריו ושלא קוראים לו אלכס פרגוסון.

אריק 30 באפריל 2018

להשתנות בקטע של להשוות לפרגי.
מוריניו זה צרה אחרת.

טל המנצ'סטרי 30 באפריל 2018

לא משווה לפרגי, יונייטד זה גם מעבר ומעל פרגי.

יואב 29 באפריל 2018

מדוייק מאד רונן.
והכניסה של וונגר לטראפורד הקשיש היא בדיוק מה שהופך את המועדון הזה למרגש מכולם. בפער דיי גדול מהשאר.

ניק 29 באפריל 2018

בנתיים המשחק מתנהל כמו משחק הוקרה לוונגר מאשר למשחק ליגה

יוסי מזרחי 29 באפריל 2018

כניסה יפה וטקס אולי מפתיע אבל יפה ומכבד פלוס חיבוק אמיתי עם סיר אלכס.
יפה ומכובד, לו ולנו.

עידו 29 באפריל 2018

העקביות שלך שצריך לתת לאדם זמן למידה לא משנה עם מה הוא מגיע ומי הוא יפה בעייני ואני מנסה ליישם את זה בחיי הפרטיים.
אני לא מאלה שחושב שמוריניו כישלון אבל כן מצטרף לבעלי האמונה שהוא ישתפר שנה הבאה בייחוד שגם ריאל אחריו מצליחה באירופה יותר ואולי הגיע הזמן להעיז במשחקים חשובים ולא להזהר.. אאממןןן

JM 29 באפריל 2018

ריאל איתו התחילה את הצלחתה בליגת אלופות.
עד שהוא בא 7 שנים הם לא היו ברבע גמר להזכירך.

אריק 29 באפריל 2018

במקום בו סגנות היא אליפות, חצי גמר הוא הצלחה.
ספינלנד.

איטלקי 29 באפריל 2018

אחרי 7 שנים שהם עפו בשמינית גמר ואחכ עם מוריניו הגיעו תמיד לחצי זה שיפור עצום. רק עיוורים ושונאי מוריניו לא רוצים להכיר בעובדות

אריק 29 באפריל 2018

הןא גם כמעט פעם בעט לשער בשני משחקים נגד קבוצה כבירה שעדיין מחפשת נצחון מאז.
אבל גם לאוהדי ריאל הסבירו שהם סתם חמוצים.

אייב 29 באפריל 2018

מה סביליה קשורה לזה? ריאל נכשלה בליגת האלופות שנה אחר שנה, עפה בשמינית מול קבוצות כמו ליון, וגם כריסטיאנו לא עזר לה. עד שמוריניו הגיע. זה שיפור חד משמעי ואין לטענות על עבודתו במנצ'סטר יונייטד שום קשר לנושא, מלבד מרמור של הטוען.

אריק 29 באפריל 2018

ברור. מי אלו הריאל האלה? לקחו רק 10 פעמים לפניו ושלוש פעמים אחרי שעזב. הכל זה בזכותו. גם די סטאפנו.

אייב 30 באפריל 2018

הטיעונים שלך ממש גרועים וחבל על הזמן.

איטלקי 30 באפריל 2018

להזכיר לך איזה שחקנים היו ב2004 בריאל כשעפו למונאקו ואיזה הרכב היה בשנה האחרונה לפני מוריניו (גם כריסטיאנו היה שם)?

אריק 30 באפריל 2018

מה אתם מנסים להגיד?
אפס זכיות עם ריאל וצלסי באלופות בסופו של דבר. שתי קבוצות שלקחו 4 אליפויות עם מאמנים אחרים באותן שנים. איך זה הצלחה?
רק בספינלנד של מוריניו

Danny - Long Island 29 באפריל 2018

אז יש איטיות ויש חוסר יכולת אישית ויש שעמום ואז יש לחץ ואז איך שהוא נכנס שער… יש נקודות אבל זה לה זה………

ניק 29 באפריל 2018

עצוב מה שנהיהי ממשחק שפעם היה אחד ממשחקי העונה של אירופה מבחינת אימוציות.
עצוב מה שנהיהי מסאנצז מאז שהוא עבר אלינו.
עצוב שצריך גול בדקה ה90 נגד קבוצה שביום רגיל לא הייתה מספיק חזקה לעלות למשחק סיבוב 3 בגביע ליגה .

הנבל 30 באפריל 2018

אני לא אוהב להחריב, אבל סאנצ'ז ממשיך את הכושר מתחילת העונה. הוא לא התחיל לפספס "פתאום" כשהגיע אלינו, הוא הגיע אלינו אחרי תקופה של אפרוריות כי רצה החוצה מארסנל.
הוא ממשיך בה, ואני מקווה שבקיץ הוא סוף סוף ישתלב ויתן לנו עונה אחת נורמלית לפחות.

מרסיאל ממשיך להראות למה הוא לא עדיף על סאנצ'ז, גם בימי סר אלכס הייתה תחרות על חולצת ההרכב, ומרסיאל במקום להשקיע יותר מעדיף ללכת בדרכו של די מאריה.
שיהיה לו בהצלחה, אני בטוח שהוא יצליח מחוץ לאנגליה, בליגות עם פחות דרישות ואיפה שיהיה לו שניים עד ארבעה משחקים קשים בעונה.

טל המנצ'סטרי 30 באפריל 2018

לסאנצ'ז מגיעים 100 ימי החסד של התאקלמות בעיר חדשה, בקבוצה חדשה וקבוצה בעייתית בכל הנוגע למשחק ההתקפה, כרגע זה משפיע גם עליו וכשזה לא אותו השחקן מהטובים בליגה שראינו בארסנל.
אתמול כשעבר לשחק בצד ימין למשל, הוא לא הורגש בכלל, אבל אנחנו בעייתים בכל הנוגע לצד ימין עם שאר שחקנים שם, אז אי אפשר להפיל את זה רק עליו אלא על שיטה התקפית לא טובה מספיק.

מרסיאל מנסה עכשיו להוכיח מחדש את המקום שלו, הגישה בסדר וסגנון המשחק הוא לקחת כדור, לקחת עליו 2-3 שחקנים ולדהור, האמת שיש בזה משהו מלהיב אבל המסירה או פעולה אחרונה לא טובים מספיק.
איבדנו אותו בחודשים האחרונים מאז ההגעה של אלכסיס, גם כי איבד לגמרי את המקום ומעמד שלו וזה משפיע עליו מבחינת ביטחון, וגם כי מפוזר יותר במשחק שלו ובמקום השחקן היעיל שיותר שניפק מספרים טובים וגם יכולת אישית טובה יותר קודם להגעה של אלכסיס שהוציאה אותו מאיזון.

רומן 29 באפריל 2018

ובינתים פוגבה ממשיך את הכושר וורלד קלאס שלו מהשבועות האחרונים. אחי כשהוא בזון הוא פשוט פנטסטי .

גיללתר 29 באפריל 2018

אתה אמנם צודק, אבל הזון שלו לא הגיע למאני טיים

ניק 29 באפריל 2018

אתה רציני? הוא היה די גרוע רוב המשחק.

Danny - Long Island 30 באפריל 2018

נכון… איטי ולא מדוייק

רומן 30 באפריל 2018

אני מודה שראיתי רק מחצית ראשונה, אבל הוא פשוט שיחק נפלא.

יוסי מזרחי 30 באפריל 2018

לחצי השני הוא לא עלה

רומן 30 באפריל 2018

אתה משונאי פוגבה נכון?

יוסי מזרחי 30 באפריל 2018

היססתי לא מעט לפני התשובה הזו והיא, בגלל הכבוד לאתר ולכותבים מתונה מאוד.
אני לא שונא אף אחד. אני גם לא חמור עיוור שרואה משהו, ואומר אחרת,וגם לא חסיד שוטה.
אם אמירה ענינית כמו הוא לא הופיע לחצי השני, (בלי קשר למידת הנכונות שבה) היא משהו שמוריד אותך לריצפה עם שאלה כזו, אז לא בטוח שיש על מה להתוכח.
פוגבה הוא חידה בעני רבים אבל בראיה שלי את הדברים הוא מהלך שלא מצליח ביונייטד. יש שאומרים בגלל מוריניו ואני אומר שגם על הררה אמרו כך, וראה זה פלא, הוא משחק והוא טוב ואצל אותו מוריניו.
מסקנה אפשרית היא שהבעיה היא גם אצל פוגבה. הוא כישרון על, והוא נגיד בעדינות לא הצליח העונה.
אני לא חסיד שוטה והלואי שהייתי יכול לשמוח בביצועים שלו אבל מה לעשות זה לא יוצא.
התגובה שלך הזכירה לי תגובות של מעריצי נתניהו כשמישהו אומר עליו אמת.

אמיתי 30 באפריל 2018

יוסי
לעניות דעתי אתה קצת טועה..
כשפוגבה משחק טוב יונייטד משחקת טוב. הוא הברומטר. אני לא חושב שהוא הצלחה אצלנו- גם בגללו וגם בגלל שהוא, אפעס, חלק מקבוצה אבל מבחינת מספרים הוא לא רע ובהחלט היו לו משחקים דומיננטים. האם הוא יהיה למפארד שלנו? לא חושב אבל לקחת אותנו רחוק בתוך קבוצה טובה הוא בהחלט יכול. גם למפארד היה קצת לייט בלומר. אולי המסלול של פוגבה יהיה קצת שונה- מכוכב לפלופ ובחזרה. אני עדיין מאד נהנה ממנו כשהוא בזון

רומן 30 באפריל 2018

לא לא לא הבנת אותי נכון, פשוט לא ניסחתי את עצמי טוב. אני זוכר שיש פה בבלוג כאלה שחושבים שהוא שחקן ענק שחייב להשאר וכאלה שמתים שהוא יעוף, אז למיטב זכרוני אתה שייך לקבוצה השניה.

יוסי מזרחי 30 באפריל 2018

רומן:
אני לא מת שיעוף אני רוצה שיתביית מלשון שייכות לבית שנקרא יונייטד. אם הברירה היא להמשיך כך, אני חושב שצריך משהו אחר,והלואי שאוכל להגיד בעונה הבאה שהוא לוקח אותנו על הגב.
אתה יודע למה הכפילות הזו? כי הוא באמת ענק,יוצא דופן בפוטנציאל אבל כרגע חסר יכולת מימוש וזה לא כי מוריניו…
אמיתי:
אני לא רוצה נדנדה אני רוצה שחקן יציב שעסוק בכדורגל ולא במה שמסביב, שיבין שיונייטד זה לא יובה או ריאל, ושיצדיק את כל הכסף ששמו עליו. כשזה יקרה, אני אהיה המאושר באדם.

אמיתי 30 באפריל 2018

יוסי. כשכל הקבוצה תשחק טוב גם הוא יתייצב וגם שנינו נהייה מאושרים

רומן 30 באפריל 2018

יוסי, הבנתי אותך.
מסכים איתך שהוא יוצא דופן הפוטנציאל שלו, ולא רק כשהוא מופיע זה מדהים. מסכים גם שהוא נוטה להעלם, להיות אדיש, להתחבא ולעצבן.

קירקגור 29 באפריל 2018

חברים לא יודע מה העניין. ברמת התקציר נראה בסט :)

יואב מקטמון 30 באפריל 2018

עכשיו נפל לי האסימון סוף סוף.
הפכנו להיות קבוצת תקצירים נפלאה!
לראות משחק שלם זה כל כך לא מתאים לתקופה שלנו, ומוריניו הוא הראשון שמבין ומיישם את זה.
בעידן שבו יכולת הקשב של האדם הממוצע התקצרה פלאים, הוא הראשון שהופך את הקבוצה שלו לכזו שמשחק שלם שלה הוא סיוט בלתי ניתן לצפייה, אבל כזו שניתן לערוך ממנה תקציר מרתק של 2-3 התקפות נאות ו 2-3 עצירות וורלד קלאס של השוער.
זה הכיוון שאליו הולך העולם במוסיקה, קולנוע וספרות, ועכשיו גם בכדורגל. ולנו זכות ראשונים!

קירקגור 30 באפריל 2018

אהבתי מה שאמרת, אם אתה יכול רק, תקצר לי למשפט ואני קורא…

אריק 30 באפריל 2018

אוהד תקצירים!

קירקגור 30 באפריל 2018

עכשיו העונה נראית הרבה יותר טוב, תודה

Comments closed