סיומה של קללת בילי פן וגעגועים לדור של ספורטאים רהוטים

סיפור שאני לא בטוח בנכונותו: בזמן פרוייקט הירח השקיעה נאס"א כמליון דולר בפיתוח עט שתכתוב בחלל. ומה עשו הרוסים בתגובה? השתמשו בעפרון. ומה עשו בפילדלפיה כדי להיפטר מקללת בילי פן? – כזכור רוחו של המייסד האנגלי של העיר זעפה על כך שבעיר נבנו גורדי שחקים גבוהים מהפסל שלוובכן, הם לא פירקו את גורדי השחקים, אבל הגבוה בהם פשוט הציב פסל של פן על הגג

הפיליז חזרו היום והשלימו את שלוש האינינגס החסרים וניצחו 3-4 את טמפה והם אלופי העולם. היפה היה שאת שתי הריצות הם השיגו במה שנקרא "small ball". נקודה שמורכבת מחבטה, חבטת sacrefice, היה גם bunt יפה של ג'ימי רולינס וגניבות בסיסים. בייסבול הוא משחק שמאד מוטה לאישי, ולכן התחברות של קבוצה היא הדבר הכי יפה בו.

*

כתבתי היום בעיתון על ספורטאים שחורים ותרומתם לשינוי החברה האמריקאית ב-200 השנים האחרונות, עד לבחירתו הצפויה של נשיא שחור בשבוע הבא. והערב "בוידאו און דמנד" צפיתי בשניים מהספורטאים המשמעותיים ביותר בהקשר הזה – ראיון שנתנו ווילי מייז והאנק ארון לבוב קוסטס בפורטמט של "town hall” עם שאלות ותשובות מהקהל.

הרהיטות הנפלאה בה השניים הללו דיברו היא דבר שאולי נעלם אצל ספורטאים שחורים בעידן המסחרי. הכוכבים השחורים של שנות החמישים והששים היו במידה רבה חלוצי זכויות אזרח, ובהתאם כולם נואמים נפלאים: מייז וארון, כמובן שג'קי רובינסון, וכמובן גם ג'ים בראון וביל ראסל ואחריהם מוחמד עלי. דור שכנראה לא נראה עוד כמותו.

הנה קטע מהראיון:

 

 

47 Comments

יוסי 30 באוקטובר 2008

העט והעפרון הם אגדה אורבנית:
http://www.snopes.com/business/genius/spacepen.asp

שְׂרוּג בן רעו 30 באוקטובר 2008

לדעתי אובמה לא ייבחר לנשיא ארה"ב בשל צבע עורו. אני לא חושב שארה"ב עדיין בשלה מספיק לנשיא שחור ואני מניח שהגזענות המכוערת תזקוף את ראשה בימים הקרובים ביתר שאת.

אגב, האם מישהו מכיר מדינה בעולם, בעלת רוב לבן, אשר מנהיג אותה נשיא שחור ? האם בישראל יכול בכלל להתרחש תרחיש כזה ? (להזכירכם, בישראל טרם נבחר אפילו ראש ממשלה מזרחי).

היתרון של אובמה על מקיין בסקרים הוא חד ספרתי באחוזים. לדעתי, על מנת לזכות בבחירות הוא צריך יתרון של לפחות 15% בשלב זה. יתרון חד ספרתי, שהוא טוב מאוד למועמד לבן, הוא בעצם פיגור למועמד שחור.

האמת, אני מקווה שאובמה ייבחר. הוא מזכיר לי מאוד את ביל קלינטון, והיתרונות שלו מול המחתחרה הם אבסולוטיים. לצערי, בשל צבע עורו, ארה"ב תבחר בנשיא שהוא אפילו יותר אידיוט מבוש.

נ.ב.
זה הלך קשה, אבל בעבר ליברפול הייתה מסיימת משחקים כאלה בתיקו ביתי. וכל הכבוד לטוטנהם !

ד"ר א. 30 באוקטובר 2008

ממליץ על הקישור של יוסי. (וגם על העט, אגב; הזדמן לי פעם לכתוב בכזה, ופשוט תענוג).

בקשר לרהיטות – הלוואי עלינו באופן כללי. מצד שני, עם ספורטאים רהוטים לא היה לנו "הוצא מהקשרו".

אריאל 30 באוקטובר 2008

מאוד מדויק ועצוב. אתה שומע ספורטאים שחורים מדברים היום ומתבייש. כל משפט מתחיל בyou know, נגמר בyou know עם עוד איזה שלושה you know באמצע. דלות הלשון לחלוטין.
לא ברור מתי בדיוק זה קרה, אבל תיאוריה אפשרית אחת היא שפעם ספורטאים שחורים היו צריכים להיות רהוטים כי הם הרגישו שהם מייצגים את הקהילה השחורה כלפי חוץ, והם רצו להראות שהם לא פחות טובים. היום, ספורטאים שחורים בעיקר מכוונים פנימה, לקהל השחור הפנימי, ורהיטות עשויה להתקבל כnot keeping it real. אז הם מעדיפים לדבר בשפת הגטו, וגם ממנה הם לוקחים את המינימום הנדרש.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 30 באוקטובר 2008

נעזוב לרגע את שיטת האלקטורים המטופשת –
אם אובמה יזכה ב-51% האם המשמעות שאמריקה כבר לא גזענית ?
ואם אובמה יזכה רק ב-49% האם המשמעות שאמריקה נותרה גזענית ?

יונייטד לא קטלנית,לא דורסנית,לא תכלית,משחקת בהליכה אבל הבישול של ברבטוב לשער השני של רונאלדו הוא אחד הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל

שְׂרוּג בן רעו 30 באוקטובר 2008

אנונימי – התשובה ל-2 השאלות שלך היא לא. אמריקה תיחשב לגזענית אם אובמה ייפול בגלל הצבעה למועמד הפחות טוב מטעמי צבע עור.

אמריקה תיחשב לגזענית אם דמוקרטים יעדיפו להצביע למועמד רפובליקני, או להישאר בבית ולא להצביע בגלל שהמועמד של מפלגתם שחור.

אמריקה תיחשב לגזענית אם מועמד אנמי, המדדה בסקרים, ינצח מועמד כריזמטי כמו אובמה.

למלמ 30 באוקטובר 2008

בראבו לטוטנהאם על לחימה חסרת פשרות. אני מודה שלרגע קט ריחמתי על וונגר אבל זה עבר לי…
אני מאוד אוהב את הרעב בחלק ההתקפי של יונייטד רק שנדמה לי שמבחינה טקטית הדברים עוד לא סגורים אבל ברבטוב מתחיל להראות מדוע פרגי התעקש – בישול של אומן.

ויכסלפיש 30 באוקטובר 2008

קבוצה שמובילה 2:4 דקה 89 ולא מנצחת, חסר לה בורג מרכזי לאליפות. כל פעם וגנר מלהיב את הקהל עם הצעירים הנפלאים ולארסנל אין אליפות כבר 5 שנים. מביני עניין כבר קלטו שזו יותר חווה לגידול כשרונות מאשר קבוצה רעבה לתארים וטוני קסקרינו כימה את ונגר "סוכן שחקנים"… נשמע תמוה מאוד במחשבה ראשונה אבל הטענה אינה משוללת יסוד

DT 30 באוקטובר 2008

באותו עניין, לאן נעלם הזמר השחור שהיה עולה עם חליפה לבמה והורג אותך עם קול אלוהי? היום הכל ראפ, צעקות וקללות…

http://www.youtube.com/watch?v=Q-bvgv3g__Y

תומאס האדום מצד הרחמים 30 באוקטובר 2008

הוורודים נראו אתמול מוזר. מצד אחד, הם התקיפו מול קונוסים, ורק מזל השאיר את התוצאה נמוכה כ"כ(והמשחק הגרוע של רונאלדו). מצד שני, ההגנה שלהם כ"כ לא מתואמת ויעילה, שאפילו הכחלחלים מאתמול היו יכולים להבקיע בקלות, אם הם רק היו יודעים מה לעשות עם הכדור.

שוין, מה לי כי אלין, והקבוצה שלי ממשיכה להוביל את הליגה הטובה בעולם כשהיא משחקת עם חצי הרכב.

אביעד 30 באוקטובר 2008

ויכסלפיש, אני טוען נגד ההסחפות של ונגר כבר הרבה זמן. העובדה היא שארסנל הייתה חזק במירוץ לתואר בשנה שעברה לפחות עד מחזור 33 והשנה היא במצב הכי גרוע מבין הטופ 4, פיגור 6 נק' מהמובילה במחזור ה-10 ועם לוח המשחקים הכי קל. עכשיו הם עם הגב לקיר ואם לא ינצחו בשבת הבאה באמירויות את היונייטד אז כנראה שאלופים הם לא יהיו השנה…

תומאס האדום מצד הרחמים 30 באוקטובר 2008

אני לא מצליח להשאיר תגובות דרך פיירפוקס. הבעיה רק אצלי או אצל עוד אנשים?

michaly 30 באוקטובר 2008

גם ספורטאים לבנים בעידן המסחרי הם לא בהכרח מאורות הגולה.

אריאל 30 באוקטובר 2008

יש ספורטאים לבנים בעידן המסחרי?

מיקונוס 30 באוקטובר 2008

יש ספורטאים בעידן המסחרי?

michaly 30 באוקטובר 2008

זה בסדר, אוטוטו ייגמר כל העידן המסחרי הזה.

רונן דורפן 30 באוקטובר 2008

שרוג – אני מכיר את ההשערה הזו. אלא שהאמריקאים כבר מצביעים, והתחזית הזו לא מתממשת על פי מדגמים, ובניגוד לישראל – אמריקאים לא משקרים במדגמים. התהליך שאתה מתאר כבר היה צריך להתרחש בפריימריז – והוא לא התרחש.
אובמה ניצחה מועמדת פופולארית מאד. התחושה שאני מקבל הוא שאירופה הנאורה רוצה שזה יתרחש, משום שבאירופה הנאורה באמת לא יכול להיבחר נשיא ממעוט. עוד סימן לכך שהתהליך לא מתרחש הוא יתרון גדול מאד לאובמה בגיוס תרומות קטנות באינטרנט – שזה אנשים לבנים. קאמבק של מקיין אפשרי בערך כמו שקאמבק של טוטנהאם היה אפשרי אתמול.

מיכלי -פספסת לחלוטין. בין ספורטאים לבנים כמעט מעולם לא היו ספורטאים שדמו לספורטאים הלבנים של עידן זכויות האזרח. הם תמיד שיחקו משבת לשבת ושמרו את הinfield tight.

תומאס – התגובה שלך עלתה כפי שאתה רןאה..

למלמ – הבישול של ברבטוב אכן הותיר אותנו פעורי פה

אריאל – זו בהחלט התיאוריה שלי. הספורטאים שמניתי היו בעצם לוחמי זכויות אזרח בלי מרכאות.

מיקונוס 30 באוקטובר 2008

לגבי אמריקאים ומידגמים…

http://en.wikipedia.org/wiki/Bradley_effect

והרלבנטיות לגבי אובמה מקיין מסקרנת. אולי האמריקאים גם קצת משקרים במדגמים…

פילוסוף רדום 30 באוקטובר 2008

תומאס – אני עובד עם פירפוקס ואין לי בעיות בכלל…

לדעתי חסרים אנשים רהוטים בכל תחומי החיים, הם הופכים להיות נדירים יותר ויותר בשל העובדה שרהיטות ובהירות מחשבה אינם ערכים שמוערכים או מתוגמלים ע"י התרבות המערבית החדשה (לעומת היכולת לעשות הרבה כסף, או לצאת עם דוגמנית, או לאכול 3 נקניקיות ב 20 שניות)

למלמ 30 באוקטובר 2008

דווקא לי זה נראה כמו התדרדרות של מערכות החינוך גם בארץ וגם בארה"ב.

בני תבורי 30 באוקטובר 2008

שרוג בן רעו,

אתה ממהר לקפוץ למסקנות. מה החיפזון, שכחת שיש לך 230 שנה?

ועכשיו ברצינות. הנעלם הגדול במערכת הבחירות הנוכחית בארה"ב הוא חוסר האפשרות לקבל נתוני אמת בסקרים ומדגמים, כי אף אחד (ובוודאי לא דמוקרטים), לא יודה בריש גלי כי לא יצביע למועמד שחור.
מאידך, ולמרות היתרון החד ספרתי, אני מאמין שאובמה אכן הולך לבית הלבן. זה לא אומר שאמריקה בשלה או לא, זה אומר שמצבם הכלכלי של הרבה מאוד אמריקאים הורע בעידן ג'ורג' W, וכנראה שמתבקש שינוי שבוא יבוא.

DT,

תודה על הקישור, מרווין גיי אגדה אמיתית.
מצד שני, שלא תחשוב שהוא ליקק דבש למרות החליפה והשואו. בזמנו גם הוא ואחרים כמותו נחשבו מוקצים, אם על ידי המימסד הלבן, ואם על ידי אחיהם השחורים שהאשימו אותם בהתלבננות (על משקל השתכנזות…).

ההשוואה לאי הבחרו של אדם ממוצא מזרחי כמועמד לראשות הממשלה בישראל אינה ממש במקום. כאן מדובר במרכז מפלגת שלטון (ליכוד) שמרבית חבריו מזרחיים, ולמרות זאת לא קיבלו עליהם את מנהיגותו של מדינאי ממוצא מזרחי. למה? אין לי מושג. אולי לדוד לוי יש.

Glen 30 באוקטובר 2008

To compare the young senator from Chicago to Clinton is just as saying "I don't understand anything about politics in the USA".

In the last two years he showed us that more than any body else, he resembles Gorge WB. Just from the opposite radical leftish region of the political map. He is possibly the last tragedy that the Bush years will bring on this nation.
What these years brought on the US is this insane need for a change even if this change will take (and it will take)
the US down. It also brought the American media to some of it's darkest hours ever when stories are covrered up.

As to guessing who will win: I think Obama which was not my answer one month ago. The Wall Street collapse was the tie breaker (and yes I hope I do a Dorfan act of Nichous )

בני תבורי 30 באוקטובר 2008

איכשהו התבלבל לי סדר הדברים, אין לי ספק שתדעו לשים כל פיסקה במקומה. למי שמתקשה, האחרונה שייכת לשרוג…

אריאל 30 באוקטובר 2008

גלן, מאיפה אתה קובע בכזאת פסקנות לגבי אובמה? בדיוק כמו קלינטון, גם הוא מגיע לבית הלבן (בהנחה שהוא מגיע) בתור נעלם מאוד גדול.

Glen 30 באוקטובר 2008

I will refine my words:

The last punishment of Bush is the trio that will sink this nation (and the free world) down
Obama-Pelosi-Pelosi

Arial: The points are out. As one Ferench president just said he is immature.

The last immature guy before GWB in Washington was JFK.

The stupid acts he brought are well known.

Glen 30 באוקטובר 2008

why Pelosi twice? one is enough.

I meant Harry Reid

כסיפוביץ 30 באוקטובר 2008

שלום רונן
אוהדי המשחק והבלוג מחכים בקוצר רוח לפוסט על אלוהי הכדורגל וה-JOB החדש.
מענין יהיה לקרוא את התחזיתדעה שלך לכל הנושא.
סופ"ש מתוק לכולם ולעולם

יואב 30 באוקטובר 2008

יונייטד עוברת לאוטומט מהר מידי(בגודיסון פארק זה עלה בנקודות)ולא שלא הייתי מסתפק באחד אפס קטן, אבל בהרכב החסר של ווסטהאם, שתיים אפס דקה שלושים, כאשר צלסי מגדילה את יחס השערים שלה מידי שבוע, יכולה להיות לזה משמעות בהמשך.
את הבישול של בארבטוב אני אקח איתי לאי בודד. עוצר נשימה. גם זלאטן(וקאטונה), השחקן הכי לא צפוי ומרגש שיש, היה מתגאה.

יוסי 30 באוקטובר 2008

רונן – זה לא נכון לומר שאמריקאים לא משקרים בסקרים. יש אפקט ידוע בשם בראדלי אפקט, ולאחרונה נמצא שגם קיים ריברס בראדלי אפקט. בגדול, מדובר בתופעה לפיה המשיבים מנסים למצוא חן בעיני הסוקרים. אז אם הסוקרת אישה, הם יטו להגיד הילארי, אם הסוקר נשמע לבן, הם יטו להגיד מקיין, ואם הוא נשמע שחור הם יטו להגיד אובמה. וזה לא רק השפעת הסוקר, אלא השפעות כלליות של מה שנקרא בעברית רצייה חברתית: נסיון למצוא חן בהתבטאות כלפי חוץ.

עוד על בראדלי אפקט:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bradley_effect

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 30 באוקטובר 2008

זה לא העט מסיינפלד?

יואב תל אביב 30 באוקטובר 2008

ד"ש מנדבד

גיל 30 באוקטובר 2008

צריך להזכיר בהקשר הזה את בארקלי שהתבטא בעניינים פוליטיים הרבה פעמים בשנה האחרונה והוא תומך אובאמה נלהב. הוא הודיע שהוא ירוץ למשרת מושל אלאבמה ב2012.

בקשר לבחירות, זה כבר גמור מזמן. אובאמה יזכה להערכתי בסביבות 350 אלקטורים.

Amir A 30 באוקטובר 2008

מרתקת השאלה לגבי סגנון הדיבור. יש לי הרגשה שמדובר במשהו שהוא הרבה מעבר לספורטאים שחורים, או לספורטאים בכלל. לדעתי הצנועה יש קשר בין העובדה שספורטאים שחורים מדברים בשפה של הגטו והעובדה שמכה כמו שרה פיילין מועמדת לסגנית נשיאת ארה"ב. אם פעם הגישה של ההמון היתה לשמוע (או לפחות זו הדרך שבה הדברים נראו) היום הגישה של ההמון היא להשמיע ולא לשמוע. וטיפוסים כמו פיילין או כמו אותו ספורטאי שיש לו לקסיקון של שלוש מילים ורבע, הם המייצגים הטובים ביותר של ההמון מבחינה זו – הם המכנה המשותף הנמוך ביותר.
בישראל, למי שזוכר, הרגע המכונן של המעבר בין לשמוע ולהשמיע היה (לדעתי) נאום "הפרופסורים האלו" של דוד לוי.

לון 30 באוקטובר 2008

אמיר, אבחנה בהחלט מעניינת על המעבר בין לשמוע ולהשמיע.
במובן מסויים זו בדיוק מהות הדמוקרטיה. גם להמון יש זכות להשמיע וזכות שקולו יישמע. לא רק פעם בארבע שנים בבחירות אלא באופן שוטף ביום-יום. גם אם לחלק מהאנשים אין מה לומר או שיש להם שלוש מילים והם רוצים לצעוק אותן.
מערכת החינוך, בכל מקום, אמורה לדאוג שתהיה להם יכולת ביטוי ברמה מספקת.
כדאי לזכור שגם אובאמה הוא תוצר של המערכת הזו. נכד לאנאלפביתית מאפריקה.

למדיה יש חלק מכריע במהפכת ההשמעה. היום שרברב הופך להיות מומחה לכלכלה ומדיניות מפני שיש מיקרופון ומצלמה שמתעדים זאת ומביאים את דעותיו לכל בית. תעמולת בחירות ומניפולציות פוליטיות מגבירות מאוד את תהודת דבריו.

גיל 31 באוקטובר 2008

עוד נקודה חשובה: אנשים מתאימים את עצמם לרגע. אני חושב שלא במקרה כמעט כל השחורים שהזכרת פעלו בשנות ה-60 הסוערות. בשנים הללו היה המאבק לשוויון שחורים בשיאו, וככזה הוא מצמיח מנהיגים גדולים. בדיוק כמו תופעה ידועה אחרת, שמדינות בזמן משבר מצמיחות סופרים ומשוררים גדולים. כמו שכתבת בעבר על זה ששחורים בבייסבול זה לא אישו יותר ולכן לא צריך להתרגש מהירידה במספרם, כך גם התודעה הפוליטית של רוב הספורטאים השחורים היום שהתעצבה בעשור או שניים האחרונים היא של אדישות. אגב, לברון תומך באובאמה וקורא לאנשים להצביע אליו, לא משהו שגרתי (לכולם זכורה האמירה של ג'ורדן שגם רפובליקנים קונים נייקי).

Amir A 31 באוקטובר 2008

לון, לדעתי בדמוקרטיה תפקיד ההמון הוא לשמוע ולהכריע, בדיוק כמו המושבעים בשיטת הממשל האמריקאית. האסטרטגיה מובאת בפניו והוא צריך להכריע לכאן או לכאן. התפקיד של ההמון הוא לא לעצב את האסטרטגיה מהסיבה הפשוטה שאין להמון את הידע או ההבנה לתפקיד שכזה. אבל אנשים כמו פאלין, דוד לוי, או הראפר מהגטו בטוחים שיש להם את הכישורים האלו ושהם אלו שצריכים לעצב את הדרך. והפיחות ברמת המדינאים הולך יד ביד עם האינפלציה באמונה ביכולתו של ההמון לנסח אסטרטגיה.

מישהו מאמין שבמערכת הפוליטית היום ניתן היה לחבר מסמך כמו החוקה האמריקאית?

יואב תל אביב 31 באוקטובר 2008

גיל צודק-בארץ מפספסים קצת את משמעות היתרון של אובאמה בעיקר בגלל הבדלי השיטה,350 לקטורים זה יותר ממספיק וזה מה שקובע,ןלא הפער האחוזי בסקר שמתיימר לדגום את כל הארץ

טדי 31 באוקטובר 2008

אני חושב שהמציאות קצת יותר מורכבת: ספורטאים בארה"ב נהיים לאחרונה יותר ויותר מעורבים, גם בהקשר הספציפי של הבחירות, אבל גם בהקשר חברתי רחב יותר –
http://vault.sportsillustrated.cnn.com/vault/article/magazine/MAG1144917/index.htm
ומייז דווקא ספג ביקורת רבה במהלך שנות ה-60' משום שנתפס כפסיבי מדי ולא מספיק מעורב במאבק לזכויות האזרח.

old timer (א.ש הצלחות) 31 באוקטובר 2008

המצעד מתחיל עוד קצת יותר משעה. הרעש כבר מחריש אוזניים. העיר בטירוף! מה זה בייסבול?

legal alien 1 בנובמבר 2008

רבותי, אני מגיב באיחור מה אבל יש לי סקופ די רציני בנוגע לזכיית הפיליז, משהו שחורג משמעותית מבייסבול בלבד. הסיפור מתבשל אצלי זמן רב אבל המתנתי עד לתום הוורלד סריז לשם אימות אחרון. יש לי חבר יקר, ש. נכנה אותו, שמכהן כנוגד קללות ושובר נאחסים בלתי מנוצח. מתוקף היותי אדם רציונלי וציניקן המתנתי עם ההכרזה הזו, אבל העדויות מתגברות והולכות. בשנה שעברה לקחתי אותו לפאב בניו יורק לראות את הג'יאנטס. זה היה שבוע הויילד קארד, והמשחק הראשון שהוא ישב וראה. הג'יאנטס ניצחו כידוע – ומאז הם לא הפסידו כאשר הוא צופה. ראיתי איתו את כל משחקי ההכרעה של יונייטד בשנה שעברה, משחק ההכתרה של הסלטיקס, את היורו האחרון ועוד – לאיש יש מאזן מושלם!!. עד כאן מילא, אבל הנה הסקופ – לאחרונה הוא עבר לפילדלפיה. ממש לפני סיום העונה הסדירה – ואת התוצאות כולנו רואים. גם בילי פן לא יכול לו.
אני יודע שזה לא פורום להצעות מסחריות, אבל אם יש לכם קבוצה אהודה המבקשת להשתחרר מנאחס או בצורת תארים ממושכת (ואינה מרסיסייד !), יש על מה לדבר…. :-)

יואב תל אביב 1 בנובמבר 2008

legal alien-אלכס שניידר התקשר,רוצה לדבר אתך דחוף!!

legal alien 1 בנובמבר 2008

תגיד לו שאני רק מנתק עם סטיינברגר וחוזר אליו

בני תבורי 1 בנובמבר 2008

לפתח תקווה הוא יבוא?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 1 בנובמבר 2008

legal alien-ברגע שלחצת על "להשאיר תגובה" ניחסת את הבחור והותרת אותו ללא כוחותיו המיוחדים,ימיו כקמע ספורים.

תומר 1 בנובמבר 2008

אנונימי זה אני

באבא ימים Old Timer 1 בנובמבר 2008

הוא בפילדלפיה? אני אדבר עם החברה בשוק האיטלקי. הם כבר ימצאו אותו ויביאו אותו לליברפול. ש' זה שם פרטי או שם משפחה?

ואם כבר מדברים על ספןרטאים רהוטים הנה ציטוט של משפט הפתיחה מנאומו של צ'ייס אטלי בטקס שנערך אתמול לאחר המצעד לאחר המצעד בפילדלפיה.

World Champions! World Fucking Champions!

האם ניתן להיות רהוט יותר?

legal alien 2 בנובמבר 2008

אכן בפילדלפיה. יותר מזה לא אסגיר.
הציטוט של אטלי אכן נפלא, והוא אף נתלה באילנות גבוהים: היה זה אחד, אלכס פרגוסון (אז עדין לא סר אלכס פרגוסון), שבלילה אחד בברצלונה סיכם:
football, bloody hell…

http://www.youtube.com/watch?v=_CsfeZnJ9w8

(זהירות, זה קצת מרעיש).

Comments closed