1. יש משחקים שבהם אתה לא מבקיע – קורה גם לברצלונה, ברזיל ואל אהלי – ויש משחקים בהם אין תקווה שתבקיע. זה היה משחק מהסוג השני.

2. יונייטד נגעה בכדור פעם אחת ברחבת ברייטון במחצית הראשונה. שימו לב: כתוב כאן ״ברייטון״. לא נניח ריאל מדריד או אפילו סביליה המפורסמת. זה גם לא קשור לרכש של מנצ׳סטר סיטי.

3. חוזר: היכולת היום לא קשורה לתקציב הרכש של מנצ׳סטר סיטי.

4. יונייטד ניצחה העונה כמה וכמה משחקים בהם שיחקה ברמה הזו. הנגיעה האחת ברחבת היריב לא הייתה שיא שלילי. היא הייתה שווה-שיא-שלילי (השדר לא ציין באיזה משחק).

5. דווייט יורק תיאר השבוע את הכדורגל של יונייטד כload of crap. אבל מוריניו כבר מחק העונה את סקולס, אז דווייט יורק קטן עליו.

ולפני המשחק:

השאלה שכמובן אוהדי מנצ׳סטר יונייטד שואלים את עצמם היא כמה הקבוצה קרובה למנצ׳סטר סיטי. האם זה מקום אחד – כפי שמראה הטבלה – או זה 16 נקודות – כפי שגם מראה הטבלה. האם היא באמת טובה מליברפול או צריך להתחשב במסע האירופאי המצויין של ליברפול.

ובכן – אגיד לכם מה הפער: 102-67 לסיטי בשערי זכות. נכון, יש אנומליות סטטיסטיות לפעמים ביכולת הבקעה. יונייטד מקדימה את ליברפול בנקודות למרות שכבשה 13 שערים פחות. אבל הסיכוי שקבוצה תקדים קבוצה שהבקיעה 35 שערים יותר, שער כל שבוע הוא קלוש.

למה? כי בענף בו תוצאה הממוצע היא בין 2.5 ל.3.5 שערים למשחק, פער של גול אחד מטה לחלוטין את החישובים. ובתרגום לשפת היום יום: כל טעות קשה של שחקן יונייטד – החמצה או אחריות לגול, הם פוטנציאל די ברור לקטסטרופה. והאמת היא שפער 16 נקודות על 35 שערי הפרש הוא קטן מהסביר. הסיבה היא דויד דה חיאה שהציל משהו כמו 15-20 שערים בטוחים. הוא מנע מההפרש להיות במקום בו הוא צריך להיות. בערך עשרים.

אישית השלמתי עם העובדה שמוריניו יאמן עונה נוספת, ויש הרבה לגיטימיות לעמדה שלא מפטרים מאמן שסיים שני. כי העונה הבאה תחל בשוויון נקודות ואולי סיטי תבקיע פחות ויונייטד יותר ויהיה מאבק אליפות. אבל מדבר אחד אני מסרב להתרגש. ספקולציות הקיץ לגבי הרכש המלהיב שיגיע.

למה?

כי הרכש הזה כבר הגיע. זלטן הגיע ופוגבה הגיע ומרשיאל הגיע ומחטריאן הגיע ואלכסיס הגיע. וכולם אחרי עונות ענק. והצלחות בפרמייר ליג ובמועדונים הבאמת גדולים. וראינו מה קרה. אז הנה לכם אבחנה: שחקני רכש לא ממש ישנו את ההתקפה של יונייטד. רק שינוי בגישה. הרכש הנוצץ כבר הגיע. רק שלא שמנו לב

לקראת ארסנל
ההפסד בגמר הגביע