יונייטד עכשיו

דייב וממש עוד קצת

זה סיכום עונה וגם דו״ח מצב. כפי שאני רואה אותו בכל חלקי המגרש.

*

עם כל ההגנה זמינה מנצ׳סטר יונייטד פתחה אתמול את הגמר עם שוער וארבעה מגינים שזכו באליפות האחרונה של אלכס פרגוסון. גם אם שניים מהם לא היו מגינים אז. את ההסבה של יאנג וואלנסיה ביצע לואיס ואן חאל ומוריניו המשיך עם זה. מוריניו ביצע שתי תרומות משמעויות למשחק ההגנה: הביא את מאטיץ׳ שמסוכך עליה לרוב בצורה טובה. הביא את אריק באיי – אבל היה חסר מזל עם הפציעות שלו. רוחו, שואו, דרמיאן, בלינד לכל היותר שמרו על יכולתם הלא מדהימה. לינדלוף לא הראה שום דבר מיוחד.

*

בקישור המרכזי עשה נמניה מאטיץ׳ עבודה טובה בצד ההגנתי. לקבוצה אין מי שהופך הנעת כדור הגנתית להתקפית כפי שהיה קאריק. כשפוגבה שיחק שם הוא היה רשלן מדי הגנתית. הררה אמור אולי להיות שחקן כזה אבל אם קאריק היה סקולס לעניים, הררה הוא קאריק לעניים וזה בקליפת אגוז סיפור ירידת יונייטד ממעמדה. לקראת סוף השנה שולב סקוט מקטומיני והראה יכולת מבטיחה.

*

פוגבה שווה התייחסות נפרדת. כששוברים שיא עולמי על שחקן זו אמירה. הוא פשוט לא עומד בסטנדרטים הללו. כל אחד רשאי לדעתו אם טעות ברכישה או טעות בשימוש. 

גם אלכסיס שווה התייחסות נפרשת – כהחלטת אמצע עונה גדולה שהרעידה את הספינה. בינתיים הנזק בה – בעיקר ההשפעה על מרשיאל – לא פחות מהתועלת.

*

באגפי ההתקפה תמצאו את בית הקברות של יונייטד. ראשפורד, מרשיאל ומאטה בצניחה חופשית. אלכסיס אומלל לאחר שהגיעה מקבוצות התקפיות מאד ומצא עצמו באיזשהי מוטציה התקפית. לבית הקברות הזה אפשר להוסיף את את הנריק מחטריאן.

נקודת האור הוא ג׳סי לינגארד. אם יהיה בעתיד שחקן הרכב או רוטציה – הוא השחקן ההתקפי היחיד של יונייטד שהוא יותר טוב היום מביום הצטרפותו של מוריניו.

*

בעמדת חלוץ החוד זלטן סיים את הקריירה האירופאית שלו. רכישתו בדיעבד לא הועילה ליונייטד למרות יכולת טובה כששיחק בעונה שעברה וגם מחוייבות יפה. הסגנון היהיר שלו אולי היה משעשע יותר אם יונייטד הייתה במצב טוב יותר. אז תרבותית זה קצת עצבן -אבל לא מחזיק זאת כנגדו.

יותר חשוב עניין לוקאקו. הוא כבש 25 פעם ב-37 משחקי ליגה בעונתו האחרונה באברטון, והעונה 18 מ-37. בזכות העובדה שיונייטד ביותר מפעלים מאברטון ורצה יותר רחוק בגביעים, הוא שיחק 12 משחקים יותר וכבש שער אחד יותר בסיכום. בצד החיובי הוא שחקן שמתאים באופיו למנצ׳סטר יונייטד. בצד המדאיג היו לו 7 שערים ליגה במחזור השביעי ואז הגיעו רק עוד 9 ב-30. וגם כך היה המבקיע הדו ספרתי היחיד של יונייטד בליגה.

*

הדיבורים על תהליך הם גניבת דעת. מספר זעום של שחקנים נמצאים במקום יותר טוב מאשר ביום עזיבת ואן חאל או יום הצטרפותם ליונייטד.

התהליך לא הולך לשום מקום. יש כל מיני פירושים ופרשנויות ל״מקום שני״ בעולם – המקום השני הזה היה בערך ההגדרה הקלושה ביותר לכך.  היציאה המאד מוקדמת מסיכויי האליפות לא מונפה להצלחה באירופה אלא להדחה בבזיון גדול. הסיבה העיקרית שמנצ׳סטר יונייטד מציגה את העונה כמוצלחת היא ספין. המנהל היה אחראי למינוי הכושל הקודם ולא רוצה להצטייר כאחראי למינוי הכושל הזה. אז הוא מספר שהוא מרוצה ופונה לנתונים הכספיים. אבל מנצ׳סטר יונייטד היא עכשיו התגשמות חלומות אוייביה. בינונית במגרש פתטית עוד יותר בהתנהלותה – מרכש, יחס למסורת שלה ותגובות להפסדים. 

הטיעון שסיטי עשירה יותר לא מחזיק מים. יונייטד הבקיעה 7 שערים בשמונת המשחקים האחרונים. היא בצלילה חופשית בכמויות הבקעה מאז המחזור השביעי – בו עמדה על ממוצע של שלושה. ב-400 מליון פאונד אולי לא צריך לזכות באליפות אבל צריך למשל שחלק מהשחקנים שלך יהיו מועמדים לנבחרת העונה של הפרמייר ליג. לא רק ששום שחקן של יונייטד לא נבחר אלא שלגבי שום שחקן אין רבע טיעון להגיד שהוא היה צריך להלקח בחשבון.

*

ברמה האישית לא נהניתי כמעט משום משחק. היו מעט יוצאי דופן. החלק המסיים במשחקים בשבעת המחזורים הראשונים. המחצית הראשונה מול ליברפול בבית. אולי גם טוטנהאם בחצי הגמר. אבל בילדותי הייתי שוער והתפקיד תמיד ריגש אותי. ולנגד עיננו צמחה העונה, או המשיכה לצמוח העונה, אגדה עצומה במנצ׳סטר יונייטד. לא האמנתי שאראה בימי שוער שראוי להשוותו לפיטר שמייכל והיום אני שואל את עצמי ברצינות אם איננו עולה עליו.

ההצלות מקוטיניו, אלכסיס, אגוארו, ג׳ירו  הן כבר מיתולוגיה. ברגעים הכי חשוכים, כמו בסביליה, הוא סחט קריאות וואו. והוידאו שלו נבחר לסיים לנו את העונה.

עולים לרשת -נדאל מנצח את נובאק
עולים לרשת: זברב מפסיד לנדאל

47 Comments

D! פה ועכשיו 20 במאי 2018

הסרטון נראה ממש כמו העונה של יונייטד: ערוך גרוע, מוזיקה קיטשית משעממת ושוער גדול.

התגשמות חלומות אוייביה – יש לנו חלומות יותר גדולים – אבל זה ממש לא רע.

מומין 20 במאי 2018

מסכים עם הכל. דיכאון עמוק. דה חאה ענק, אגדה.

יוסי מזרחי 20 במאי 2018

הסגל של מוריניו כלל כמה שחקנים שלא היו באמת שחקני רוטציה או שבאו בחשבון.
שואו ורוחו הם קבוצה אחת.
דרמיאן ובלינד קבוצה שניה.
האם מי מהם היית קונה לקבוצה שאתה שואף לה גם אם בכושר סביר של כל אחד מהם כמו שראינו ??? אני חושב שלא.
בסגל יש גם את פלאיני, שחילוקי הדעות כלפיו הם אולי החריפים ביותר. האם היית מביא אותו בכושר של אברטון לקבוצה היום? שאלה לא קלה ולא מנותקת מתהליכים אחרים כמו שיטה, היררכיה רוטציות ועוד הבלי העולם הזה.
את הצד המקצועי הזה של שיטה וכיו"ב, הייתי משאיר לניתוח אחר שעומד בפני עצמו. הקשר לשיטה,יש או אין, הוא סגל מתאים , וכאן צריך לזכור שארבעה חמישה אלה, דוקא בתפקידים קריטיים לא היו באמת משני כוון.
שתי עמדות המגינים, אילתור על אילתור, הן עקב אכילס שרץ לאורך כל העונה, השפיע על ההגנה ובטח על ההתקפה. רק ניצוצות והתעלות של יאנג מקהים במעט את האין הגדול הזה.
על שניים אני מרחיב.
לינדהוף בשלושים וחמש מליון בשוק שעדיין היה סביר במספרים, זה נסיון לא מוצלח, אתה מביא רכש כזה רק מתוך ידיעה שהוא יקפיץ אותך שלב שלם ביכולת. (בניכוי הפרש הכסף מול זמן הרכישה, ליברפול הביאה את ואן דייק והצילה את עצמה ואת העתיד שלה בצעד הזה) לינדהוף לא תרם כלום והיה עוד בלם בינוני בין אחרים. רכש מוצלח?? היום לא נראה כך.
פוגבה. הצלחה כושלת או כשלון מוצלח מה זה משנה? האיש לא עשה כלום מול הציפיות ממנו, לא רק בגלל מוריניו אם בכלל, אלא בעיקר כי הוא לא הפנים את ההבדל בין יובה באיטליה ליונייטד באנגליה. ככל שהכשרון שלו גדול כך התוצאה הסופית. כשלון .
מרסיאל סבל מעודף שחקנים בשמאל, מכושר לא יציב ואח"כ ממאמן שהפסיק להאמין בו.
כשהביאו את סנצז חשבו כולם שהוא ימשוך את הקבוצה. זה לא יצא אל הפועל אבל שם יש תקוה מבוססת והוא עוד יעשה את מה שציפו ממנו.
יוצא שרק על לוקקו ומאטיץ ניתן להגיד שהרכש הצליח (בטח על רקע מוראטה בצלסי).
הסיכום הוא שהסגל הזה, לא מושלם אבל לא הכי מוצלח, השיג מקום שני בליגה בלי סיטי שהיא תופעה חריגה, ואולי בתסריט אחר היה מתמודד אמיתי,כאמור בעונה אחרת.יכולת, בינונית מה שלא מספיק לנו, לא היתה טוב יותר אצל היריבות. צלסי וטוטנהאם עם כל השמות, ארסנל זה סיפור עצוב אחר, ורק ליברפול בעיקר בגלל בינגו בשתי הרכישות והתיקון תוך תנועה. במספרים זה לא איזו שהיא מדרגה מעל יונייטד, ואני לא מתרץ ולא מקבל את מה שאצלנו זה לא קביל ואפילו מבייש אלא רק כדי לתת פרופורציות.
בסך הכל הסגל הזה כולל חורים קריטיים, ושחקנים מיותרים שתפסו מקום ותקציב ,והאחריות היא על מוריניו, גם אם רכישת לוקקו לינדהוף ופוגבה כנראה עצרו התאמות אחרות טובות יותר.
זה על מוריניו, וזה תרם או העצים את אי הסדר והאין שיטה. אולי הכשלון של פוגבה הוא המעיב ביותר. זה על הנהג וקוראים לו מוריניו, אבל בואו נזכור את מכלול הכוחות במשוואה הזו ונבין שגם הוא באיזה שהוא מקום מול פוגבה הוא היה בחוסר אונים.. עכשיו, לשפוך את המיים המלוכלכים (עם התינוק) לפני שמשיגים מיים נקיים???

D! פה ועכשיו 20 במאי 2018

כל השחקנים שמנית בהתחלה היו מוציאים מעצמם הרבה יותר אצל פרגוסון

יוסי מזרחי 20 במאי 2018

D זו תגובה סתמית.
כל שחקן שאנחנו מכירים היה מוציא מעצמו יותר או שסיר אלכס היה מפיק ממנו תועלת נוספת.
אז מה??? מה המסקנה???? שסיר אלכס היה אחר, חריג, עילוי, קוסם, או שמה???

no propaganda 20 במאי 2018

היו שחקנים מצויינים שלא הצליחו אצל פרגוסון כמו ורון.
והיו גם שחקנים שמוריניו הוציא מהם דברים שאני לא מאמים שאפילו פרגי היה מוציא כמו דייגו מיליטו או קיבו.
פרגוסון היה מוציא יותר מחלק ומחלק לא (ייתכן שלא היו מגיעים בכלל)

באבא לילות 20 במאי 2018

אז הנה וריאציה שאולי תבהיר: כל השחקנים הללו היו מוציאים מעצמם הרבה יותר אצל קלופ. עכשיו יותר ברור?

יואב 20 במאי 2018

יש לכאן ויש לכאן תמיד. אבל סטטיסטית ולאורך זמן, פרגי ידע ברוב המקרים מה לעשות עם כסף גדול וידע גם מה לעשות עם כישרון קטן. אף אחד ממאמני הדור הנוכחי עדיין לא בדיון הזה. אף אחד מהם לא לקח מריאל גביע עם "מכבי פתח תקווה" ואף אחד מהם לא לקח תארים מקומיים ויבשתיים עם ווסלי בראון כשחקן פותח. ואני לא מדבר על כל כך הרבה שחקנים משלימים שזללו אליפויות ובזכות.

jhkj 25 במאי 2018

יואב, מוריניו לקח ליגת האלופות עם פורטו ועם אינטר בה פתחו שחקנים כמו קיבו ופאנדב (לא עולים על ווס בראון) על קבוצה כמו ברצלונה של פפ, אחת הדומיננטיות בהיסטוריה, דרך אגב אותה קבוצה שפרגוסון לא הצליח לגבור עליה. גם על צ'ולו היית מדבר אחרת אם לא היה חוטף גול דקה תשעים ושתיים מראמוס. בהחלט יש מאמנים היום שמסוגלים להוציא כמו פרגוסון משחקנים פחות טובים. וזה אם נניח בצד שלעומתם ליד ווס בראון שיחק כריסטיאנו רונאלדו.

D! פה ועכשיו 24 במאי 2018

היא לא סתמית, וכמו שהאיר מתחתי באבא לילות גם אצל קלופ חלקם היו טובים יותר.

זה אומר שהבעיה היא לא בשחקנים אלא במעטפת סביבם ומי שמנהיג אותה

dmc 20 במאי 2018

הם עלו מאה מיליון ביחד, הבעיה היא לא אצלם

יוסי מזרחי 20 במאי 2018

למי התכוונת, לרביעיה שהזכרתי?? אם כן, המאה מליון לא רלונטים כי הם נקנו לפני מוריניו.
וכל המאה מליון האלה מספיק טובים לך????

dmc 20 במאי 2018

זה רלוונטי כי זה מראה על שווי מסוים לפני שהגיעו ליונייטד. וזה לא רק הם, יש גם את דפאיי ומחיטריאן והררה ועוד. אתה טוען שהם לא ברמה, אני טוען שהם שחקנים סבירים לפחות, אבל יונייטד קברה אותם

אריק האדום 20 במאי 2018

זה מה שחסר עכשיו… שייקחו לנו אותו…
וביחס להשוואה לשמייכל… מקצועית זה נכון.
מבחינת האופי… שמייכל היה "רע". הוא הלך מכות עם קין. עם קין. עם קין!!!
רשמתי את זה גם בפוסט על הגמר. חסר לנו "רוע". פרגוסון לא דאג להשלים את הפערים אחרי נוויל קין וסקולס.
קאריק היה גם נחמד מידי. הדור הזה לגמרי רך.
הבעיה שגם המאמנים שהגיעו ליונייטד מאז הסר היו רכים.
אנחנו צריכים קונטה. זידאן. מישהו עם קצת "דם" על הידיים.
מוריניו הוא פוסטר דהוי של עצמו.
או שיחתימו מנג'ר עם נפח, כזה שלא יאפשר לפוגבה להתעסק בשיער יותר מאשר במקצוע.
או שיחתימו כמה שחקנים של אתלטיקו.
ובעצם… סימאונה. תביאו את סימאונה!!!

יואב 20 במאי 2018

שמייכל גם כמעט התעמת פיזית עם פרגי אחרי 3-3 באנפילד. שמייכל היה מסובב כמו ששוער גדול אמור להיות.
רוע ללא יכולת לא יביא אותנו רחוק. עדיף להמקד ביכולת ובאטטיוד ההתקפי. לחזור לדנא המקורי.

יניב 20 במאי 2018

לא חושב שולנסיה פראייר,או יאנג או לוקאקו..
אני לא רואה שקראבחל מודריץ או רונאלדו רעים.. יש בהם כדורגל והרבה מאוד מזה . אנחנו לא צריכים 'רוע',להפך זה רק יחזיר אותנו אחורה .
כדורגל הוא יותר פשוט ממה שחושבים,אתה כובש יותר גולים מהיריבה ואתה מנצח.. זה הכל .

כספרי 20 במאי 2018

העונה הכי מבאסת מאז…ומעולם. אפילו יותר מבאסת מתקופת אטקינסון. אז לפחות היה לנו את רובסון, בראיין רובסון. אגדה

סימנטוב 20 במאי 2018

סיכום מדכא ומדויק.
דה חאה מרגש, הוא שואב את שארית הרגש. הררה אמר שהוא המסי של השער והוא צודק.

אמיתי 20 במאי 2018

סיכום ממצה. לצערי..
היה אפשר בקלות להוציא מהעונה הזאת הרבה יותר. מוריניו וגם לא מעט שחקנים יצטרכו לעשות חושבים על הרבה דברים שקרו ולא קרו העונה. יש פה כשל מלמעלה עד למטה.
במאקרו אני חושב שזו עונה שמסמנת שלב חדש באבולוציה של המועדון. ההבנה שמה שהיה לא יחזור ומה שיהיה בהכרח יהיה אחר. כרגע חסרים לנו פרגמטיות וביטחון כמועדון. שינוי בצורת החשיבה.
מקווה שנראה את זה כבר מהעונה הבאה

אוהב אדום 20 במאי 2018

מוריניו הוא סוחר מוצלח (עד העונה) וממש לא מאמן. הוא הצליח לדכא התקפה גאונית, עד עפר. הוא נכשל בבניית הגנה יציבה ומזליקו שלו הוא דה חאה. עדיף למקטומיניי, ראשפורד, ומארסיאל שהוא ילך משם. לוקאקו באמת לא זקוק לו (גם לא סאנצקס המוכשר ומשקיען, שיעול ללמד משהו אתצםוגבה בחצי מחיר). הרכישה של פוגבה היתה כמו השערות על ראשו. חביתה מבובלת גם אם מוכשרת (נו, יש מוכשרים ממנו). יאללה. לשחרר מהר את מוריניו ופוגבה ולקנות מישהו כמו פוטצ'ינו. יש כאלה (לא, לא קוראים להם אברם).

שי 20 במאי 2018

שטויות במיץ עגבניות .מאמן כושל הביא שני בלמים ב70 מיליון ונותן לגונס העגל לשחק.הררה בדיחה כנל לינגארד ורשפורד.אולי נגד בורנמות טובים אבל לא מעבר לזה.הרג את מרסיאל ואת מאטה מהיותר יצירתיים בקבוצה הרג את פוגבה לבחור אין עם מי לשחק לצערי.מאמן כושל שחייב לעוף.ליונייטד ואוהדיה מגיע יותר מחמוריניו לצערי הרב.

רומן 20 במאי 2018

ראשפורד בדיחה? טוב לבורנמוט? אם אני לא טועה הוא נתן השנה גולים גדולים נגד סיטי ליורפול ארסנל וצ'לסי.

שלו 20 במאי 2018

בתקופת תרום פרגי, ויתקנו אותי הותיקים.
הקבוצה הייתה נותנת הבלחות.
הייתה מוכשרת בטירוף אבל לא יציבה.
אומנם לא לקחה אליפויות, אבל לעזאזל נתנה משחקים גדולים.
העונה היא הגדילה לעשות ולהיות משעממת ומיאשת בו זמנית.
יש סגל טוב, ברוב העמדות שחקנים מהשורה הראשונה. אבל חוסר עניין מדהים.
כן צריך מחליף קאריק. כן זה לא יהיה סקולס חדש.
אבל שחקן סביר אפשר למצוא.
ומוריניו, האמת, אין לי סבלנות לכתוב עליו.

יואב 20 במאי 2018

זה נכון. היו לה פיקים מרגשים לגמרי ותמיד כמה דמויות מיתולוגיות להיאחז בהם.

ohad 20 במאי 2018

"In Gigs we trust"…

חז 20 במאי 2018

ההסבה של ולנסיה נעשתה על ידי פרגי תחילה. זה קרה לפרקים אבל לא ואן חאל התחיל איתו כמגן. גם בעונה של מויס ולנסיה שיחק מגן לפרקים (לדוגמה בהפסד הביתי לאברטון משער שהוה היה אשם בו)

רומן 20 במאי 2018

מאורו איקרדי, זה השחקן היחיד שיונייטד חייבת להחתים בקיץ. יונייטד חייבת חלוץ 9 חד שיודע לעשות נגיעה ראשונה. (כדור ראשון פוגע במגני שוקיים זה לא נגיעה ראשונה אדון לוקאקו).

פיש אנד צ'יפס 20 במאי 2018

אני לא חושב שאתה צודק, היום חלוצי רחבה באנגליה נעצרים בעוון שוטטות ברחבה וכניסה לנבדלים…יונייטד זקוקה לחלוץ בדמות רוני בתקופה הטובה, הוא היה שחקן שיוצר ומסיים ומגיע גם מעמדת הקשר ההתקפי-סוג אולי של נביל פקיר\דיבאלה…יש שוני גדול מאוד בין הכדורגל האיטלקי והאנגלי,מי כמו פוגבה יודע זאת.
באנגליה אין אפילו יכולת לחשוב מה עושים עם הכדור למשך שניה.
איקרדי שחקן מוכשר אמנם שרבים משעריו בפנדלים.
אני לא בטוח שהוא מאוד שונה מלוקקו.

ואם כבר הזכירו את דפאי, הוא כבש 19 שערים העונה- לא רע

יואב 20 במאי 2018

יחסית למועדוני על במעמדה, יונייטד פרומה לגמרי ומאד קשה לאיבחון וזיהוי. באמנות זה מגניב. בכדורגל זה חיסרון.
ריאל, ברצלונה, יובה, באיירן. מובחנות וברורות כל אחת בדרכה. יונייטד מאז פרישת הסר, היא עיסה לא ברורה. מילא היתה רק קונה, מילא היתה מטפחת כישרונות. מילא היתה הגנתית במודע ורוכשת עילויים הגנתיים. או ההפך. אבל לא- היא קצת מהכל וזה נותן קבוצה מבולבלת ומבלבלת שכרגע מאד רחוקה מהאספירציות שלה עצמה, מאד רחוקה מהטופ האירופאי העכשווי. היא קודם כל צריכה להחליט מה היא רוצה להיות.

יוסי מזרחי 20 במאי 2018

מאה אחוז מלאים.

פיש אנד צ'יפס 20 במאי 2018

בתקופת ואן חאל הייתה אג'נדה של קידום צעירים, מרשיאל,ראשפורד,ינוזאי…מוריניו לאורך כל היסטוריית האימון שלו העדיף שחקנים מנוסים,והתעלם\שיחרר מהמועדון כשרונות…מוראטה,סאלח,דה ברויינה.
אז מוריניו סוחב כרגע את הנדוניה של הצעירים שהשאירו לו.
במקרה הוא גילה את מקטומינאי, כי היה לו מכת פציעות בקשרי אמצע מגרש

אבי (תמיכה ביקורתית במוריניו) 20 במאי 2018

אחרי שהוחלט שיונייטד תחת מוריניו לא משתווה ברמת הכדורגל לרמה ששיחקה הקבוצה תחת מויס וואן חאל, המסקנה המתבקשת היא שהמקום השני הוא כישלון גמור או מזל מהאגדות. הפער בין יונייטד הנוכחית ובין קבוצה שיכולה לסיים במקום הראשון בליגה הוא לא גדול, גם אם יש כמה ישראלים שמשתעממים לראות את המשחקים – אם מקום שני זה מזל אז גם מקום ראשון זה מזל.

דורפן 20 במאי 2018

ולעובדות: הפער הגדול אי פעם בין המקום השני לראשון. וזו לא אותה קבוצה של מוייס על כל בעיותיה. זו קבוצה שהושקעו בה 400 מליון, הובאו שחקן השנה בצרפת, בגרמניה, מלך שערי הפרמייר ליג, שחקן ה-11 של העולם של פיפ״א -ואף אחד מאלו לא מצליח להכנס לנבחרת העונה בפרמייר ליג. 400 מליון פאונד ויש ליונייטד אפס כוכבים בכושר בשדה.

אבי (תמיכה ביקורתית במוריניו) 20 במאי 2018

אז הנקודות של הסיטי זה בזכות מוריניו? כנראה שהוא באמת מאמן מוצלח. אני עדיין מתאבל על ההפסד בגמר, מזה שאף שחקן לא נכנס ל"נבחרת העונה" אני לא בטוח שאני אתאושש.

רונן דורפן 20 במאי 2018

נבחרת העונה זה לא חשוב אבל שחקנים טובים זה חשוב ולא ידוע על אלופות אנגליה שעשו זאת בלי כוכבים התקפיים בכושר. ליונייטד אין כוכבי התקפה -אבל אולי אתה מזהה שיטה מבריקה שמחפה על כך. אגב, הוציאו לא מעט עבור קבוצה צנועה שכוכבים לא חשובים בה.

אבי (תמיכה ביקורתית במוריניו) 20 במאי 2018

מי שחושב שיונייטד צריכה לשחק רק בדרך מסוימת כבר לא ישתכנע – ובצדק – משום הישג שיביא מוריניו. ומה הלאה? יפטרו את מוריניו, יבוא שמוק אחר, ואז נגיע ל-110 נקודות בעונה?

קורא 20 במאי 2018

בסך הכל זו נקודת פתיחה לא רעה לעונה הבאה. הסגל לא מושלם אבל בהחלט יש כמה שחקנים שמספיק טובים ליונייטד, דה חאה, ראשפורד, פוגבה, לוקאקו, מאטיץ׳, מרסיאל, אלא שכל שחקני ההתקפה במשבר, ולמעשה נראה שההתקפה בכלל לא מאומנת. לזה מוריניו יצטרך לתת פתרון.

דורפן 20 במאי 2018

אם הם לא מאומנים אולי שיחתים מאמן?

דנידין 20 במאי 2018

מה שחסר וזה בולט מאוד אם משווים את זה לקבוצות צמרת זה משחק אגפים.

דנידין 20 במאי 2018

וגם להביא את מלינקוביץ׳ סביטץ׳ שישחק במקום קאריק.

חז 20 במאי 2018

מה קשור קאריק? סאביץ שחקן קדמי שלא מצטיין בהגנה

ניק 20 במאי 2018

קודם כל תודה לדורפן היקר על ההתמדה והטורים הנהדרים, בימים של משחק אני עושה הרבה רענונים לאתר בציפיה לטור המעודכן.

לגבי השחקנים, הנה כמה מילים שלי על כל אחד, דילגתי על הציונים.

* דה חאה – חבל על המילים. מבחינת יכולת הוא עושה דברים שלא רק ששמיאכל וון דר סר יכולים לחלום עליהם, אלא גם דברים שצוות הפיתוח של משחקי פיפא לא מעז לשים כדי לא לאבד את הריאליזם של המשחק.
* ולנסיה – אי של יציבות, לטוב ולרע. הוא לא באמת חלש אף פעם אבל אין לו טיפת התקדמות בשנים האחרונות.
* יאנג – הילד הרע היחיד בסגל הנוכחי. שחקן יציב שכרגיל לא מקבל מספיק קרדיט על היכולת. מספיק לראות מה עשה לשחקן העונה בכדי להבין כמה הוא יעיל.
* סמולינג – שחקן השדה היחיד שנראה יותר טוב אחרי פרגי, אבל לא אמור להמשיך להיות בלם ראשון. אגב, לא מבין איך קאהיל מקבל זימון למונדיאל על חשבונו.
* ג'ונס – כמו תמיד, משחק מעולה ואז נפצע ומאבד את ההמשכיות. למרות שחבל לוותר עליו קשה מאוד לסמוך על החוסן הבריאותי שלו.
* באי – סה"כ עונה די מבוזבזת שלו אבל ברור שגם אם חוסר הריכוז שתוקף אותו לא מעט הוא עדייין הבלם הכי טוב שלנו.
* לינדלוף – הרבה לא הבינו למה הביאו אותו אבל לדעתי יש לו הרבה פוטנציאל ואני דווקא רואה בו כבלם השני ליד באי בעוד 1-2 עונות (בהנחה שלא יביאו בלם חדש).
* דרמיאן\שואו\רוחו\בלינד – 4 שחקני סגל. לדעתי חוץ מבלינד אין הרבה טעם להשאיר את האחרים. את המקום שלהם כשחקן רוטציה צריך לתפוס פוסו מנסה.

* מאטיץ – סה"כ קשה לומר עליו דברים רעים, אבל אפשר להבין למה צלסי לא התאבדו עליו. שחקן טוב אבל צריך שחקן 50-50 יצירתי לידו.
* הררה – עוד עונה סבירה מינוס שלו. יש לו לב גדול אבל הוא פשוט בינוני בכל אספקט של המשחק. הייתי שמח אם היה מוחלף בשחקן דמוי ניגולאן או פביניו.
* פוגבה – שחקן היוטיוב האולטימטיבי. על כל פעולה מרהיבה שלו יש 8 פעולות טפשיות. השאלה אם הוא ירצה להלחם באופי שלו או לעבור לאופציה הנוחה והקלה של פריז (לא רואה קבוצה גדולה אחרת לוקחת אותו).
* פלאייני – בשביל תוכנית המשחק הפרימטיבית של כדורים למעלה לפיבוט המגודל הוא באמת בסדר גמור. זה בדיוק מה שהוא עשה באברטון. אבל בשביל כדורגל כזה אפשר היה להשאיר את מויס.
* מקטומיני – יופי של שחקן. לדעתי יכול להיות המחליף של מאטיץ בבוא היום.
* מאטה – עונה בינונית מספר 5 מתוך 5 שלו אצלנו. לא מבין איך הוא עוד בקבוצה.
* לינגארד – הלב האדום הגדול. קשה להאמין שיצליח לשחזר עונת הבקעה שכזו אבל לבטח צריך להיות המחליף הראשון לפחות.

* ראשפורד – פצצה של כשרון אבל ביותר מדי מקרים הוא עושה פעולות מאוד לא חכמות, וזה נכון לכל העונה. כמובן שחייב להמשיך ולקבל כמה שיותר דקות, כשדווקא להיות חלוץ לדעתי הוא פחות מוכן כרגע.
* סאנצז – נכון שהוא צריך זמן להתאקלם וכל זה אבל היכולת שלו מאז שהגיע היא לא פחות ממחפירה לטעמי. הוא אמנם משקיע אבל לא מצליח לייצר כמעט כלום ולא מספיק לאבד כדורים.
* מרסיאל – כל עוד סאנצז משחק רק בשמאל ולוקאקו משחק "48 דק למשחק" יש שחקן אחד יותר מדי על אגף שמאל. מרסיאל שחקן נהדר ויש לו מספרים נהדרים יחסית לגיל שלו+כמות הדקות שלו+היכולת ההתקפית של הקבוצה מאז שהגיע. אבל אני יכול להבין שהוא ירצה לעזוב ולא להתקע כאופציה שלישית על הספסל.
* לוקאקו – בדומה לפלאייני, הוא עושה עבודה לא רעה בשיטת המשחק הנוכחית. ההעדרות שלו רק המכישה כמה אין לנו תוכנית ב' קצת יותר מודרנית. הוא באנקר אצל מוריניו ואין טעם לדבר על אופציות אחרות כרגע.

ועם החפירה הזאת נקווה לקבל קבוצה טובה יותר בעונה הבאה.

רומן 20 במאי 2018

אני חושב שהשנה היתה טובה הרבה יותר מהקודמות לה. יונייטד התחילה נפלא, ואז פוגבה נפצע, וסיטי נכנסה לטירוף, ובדרבי היה משחק לוהט וסיטי ניצחה אותו ושם נגמרה העונה. אני חושב שאם פוגבה לא היה נפצע בתחילת העונה, הכל היה נראה אחרת, כי פוגבה שחקן ענק. המשחק מול סביליה היה רגע שפל חסר תקדים, יונייטד לא יכולה לעשות בונקר מול קבוצה מדרג ב בספרד.

שלמה 20 במאי 2018

הדיונים פה מעניינים,
אבל עובדה אחת מבחינתי אומרת
מוריניו עבר זמנו,
אנו רואים בצ'מפיונס ליג הקבוצות ההתקפיות מגיעות לשלבים המאוחרים,
בטופ 4 בפרמייר ליג רק יונייטד הגנתית,
בריאל טוענים שעם מוריניו לא היו זוכים
באף תואר, יונייטד איבדה את הדי אן אי שלה, וזו כבר בעיקר בעיה ניהולית.

אבי התל אביבי 21 במאי 2018

מזל טוב על העיצוב החדש!
בינתיים, כל תגובות מיושרות לשמאל, וזה קצת מקשה על הקריאה.

אבי 24 במאי 2018

ברכות על השינוי, אבל הערה: בפורמט החדש אין היררכיה בין תגובות רגילות לבין תגובות לתגובות – והרי חלק מהקסם והכוח של האתר הוא האפשרות לערוך שיחה / ויכוח / קרב דמים בין שניים-שלושה-ארבעה גולשים לבין עצמם.
נ.ב.
לא הגבתי והערתי על כך באייטם שמודיע על שינוי פני האתר משום שבאופן אירוני זה לא התאפשר.

סימנטוב 24 במאי 2018

מה זה הצבע הזה? נכנעתם לשכנים?

Comments closed