0-1 ווריורס

עיין ערך פארסה

קודם כל לשריקה – העבירה שדוראנט קיבל 36 שניות לסיום אחרי שבתחילה נשרקה נגדו עבירת תוקף – אולי אולי זו שריקה שדוראנט יכול לקבל בזמן אמת – אבל לא בבחינת וידאו. מכאן הכל התחיל להדרדר לקליבלנד ועדיין הם פספסו שתי הזדמנוית לניצחון (זריקת העונשין והלא-טיים-אאוט).

יש עבירה בספר החוקים שנקראת ״הקנטה״. אם התנועות של דריימונד גרין לא עומדות בהגדרה הזו, אני לא יודע למה היא בספר.

אבל לפעמים שיפוט מגוחך הוא אפילו לא השריקות עצמן. שופטים עומדים מול מסך וידאו ועורכים דיונים 2.6 שניות לסיום ב-10 או 12 הפרש. זו התמונה במילון ליד הערך פארסה.

*

איזה עוול ללברון ג׳יימס שנתן את אחד המשחקים הגדולים בהיסטוריה של הגמר. ובמלים: חמישים ואחד שמונה ושמונה עם תשע עשרה משלושים ושתיים מהשדה. לא ההפסד אלא העובדה שהמשחק הזה נגמר כשהכל דנים בשיפוט ואולי ב״קאריוס״ שעשה סמית׳. אבל זה לא חדש: הלוגו של הליגה הזו הוא של שחקן שנתן שוב ושוב הופעות אלמותיות בהפסדים (מחשבה שלא קשורה אבל אני לא רוצה שתאבד לנצח ולכן כותב אותה: מייקל ג׳ורדן לא היה נותן לליגה לשים אותו על הלוגו בחינם). אני חוזר לקמפיין ישן שלי: אם הליגה נתנה לוגו לשחקן מפסיד אין בעיה שתיתן גם MVP של הגמר למפסיד.

אולי גם עוול לקארי שבגלל המשחק של לברון לא ידברו על ההופעה המצויינת שלו במקצה לבני תמותה. נהדרת הדרך בה הוא מבצע כל מיני תעלולים מבריקים במשחק כזה גדול. בלעדיו הפרצוף של הווריורס נראה די מכוער כרגע.

*

האם זו הייתה חלודה טיפוסית למשחק מספר 1 ומעכשיו זה יילך לווריורס בקלות? אני בכלל לא בטוח. מה שהרשים אותי בקאבס הייתה היכולת שלהם להכיל את הריצות של הווריורס – עד זו בהארכה. למזער נזקים ולחזור ולנטוע בלב יריביהם את הספק. כמובן שהרבה מאד צריך להתרחש כדי שזו כן תתפתח לסדרה שקולה – למשל שדוראנט ימשיך לשחק לא טוב. למשל שאיגודאלה לא יחזור.

נבחרת לונדון
חידון מספר 609. גמר הנון בית אלף

תגובות

 • AdamB

  אגב. גם הריבאונד של סמית היה חייב להיות של דוראנט שלא מצליח לעשות בוקס אאוט לשחקן נמוך ממנו בראש.

  הגב
 • שחר

  מסכים שהיו כמה שריקות שנטו לטובת גולדן.
  החיבור של דוראנט לקבוצה נראה פחות טוב משנה שעברה
  לברון בפלייאוף שאין כבר מילים לתאר, ודאי הפלייאוף הכי טוב ששחקן נתן
  לא ברור איך שחקן על המגרש כמה שניות לסיום כשיש זריקות עונשין לא יודע את התוצאה, לברון היה שם חופשי לשלוש

  הפעם כשהוא יעזוב את קליבלנד האוהדים צריכים לעשות לו מצעד פרידה ברחובות

  הגב
  • דורפן

   שחר. זה לא כל כך ודאי.. זה עומד גבוה מאד למעלה אבל בדוק למשל את פלייאוף 1993.

   הגב
   • שחר

    קטונתי מלהכריע, אבל פה זה בלי פיפן ושות', אין שניה לנוח מנטלית, צריך לעשות הכל כל הזמן וגם לאמן את הקבוצה תוך כדי משחק.
    כמובן שיש טיעונים לכאן או לכאן, הרגשה כללית

    הגב
    • דורפן

     זה בצד שלו - אבל יש גם יריבות. ג׳ורדן ניצח את מפיגור 0-2 את הניקס של ריילי שהיו מאד מאד חזקים ואז את פניקס שדורגו ראשונים עם בארקלי בשיאו. עד הסדרה שהחלה היום לברון לא פגש יריבות דומה לכך.

     הגב
     • Matipool

      דורפן שלח לבדוק, אז בדקתי.
      מייקל ב-93׳ : 35.1 נק׳, 6.7 ריב׳, 6 אס׳, 2.1 חטיפות, 0.9 חסימות. זכייה בגמר.
      מייקל ב-92׳ : 34.5 נק׳, 6.2 ריב׳, 5.8 אס׳, 2 חטיפות, 0.7 חסימות. זכייה בגמר.
      מייקל בכל קריירת הפלייאוף: 179 משחקים, 33.4 נק׳, 6.4 ריב׳, 5.7 אס׳, 2.1 חטיפות, 0.8 חסימות. 49% מהשדה, 33% מהשלוש, 83% מהעונשין. 6 פעמים בגמר - 6 טבעות.

      הגב
     • שחר

      הסדרה עם פניקס היתה לפנתאון, כולל משחק אחד מעולה במיוחד שלו, כנראה שלהשוות אי אפשר, זה עניין של התרשמות. בכל אופן שתי הופעות הפלייאוף האלה מדהימות

      הגב
 • עסק שחור

  איך הרגשתי מאוכזב בשביל לברון (ואני בכלל ״אוהד״ של הלוחמים). נותן את אחד המשחקים הטובים בקריירה רק בשביל לשחק בדקות החשובות עם טיפש כמו סמית׳.
  לגבי העבירה של לברון על דוראנט בסיום - עבירה ברורה של לברון שהמשיך לזוז תוך כדי הקליעה. שריקה די פשוטה לשופטים.

  הגב
 • עידן.

  כבר סדרה שנייה שהמאמן המהולל סטיב קר עושה ככל יכולתו על מנת שהקבוצה שלו תפסיד. אם דחליל כמו טיירון לו עושה לך בית ספר, סימן שאתה באמת עושה עבודה רעה.

  הגב
 • אריק

  מכבי של שימון קלאסי.
  אין באמת ספורטיבי לסדרה הזאת.
  מראיינים את השופט וידאו ורואים שהוא פשוט משקר. "חשבנו שלברון דרך באזור האסור בגלל שהרגל של גרין היתה שם, ואז בדרנו עם לברון זז"
  כן בטח.

  הגב
  • shadow

   השקר הוא השריקה עצמה. אחרי זה רק עשו צדק. כנראה שאתה לא אוהב צדק. בשביל זה הכניסו את הוידאו. אולי צריך לשפר את השימוש בו אבל זו היתה גניבה של החיים אם היו משאירים את התוקף.

   הגב
 • איציק

  אני כל-כך בעד הווריירס, וכל-כך רציתי בסוף שיפסידו. לא הגיע לקליבלנד להפסיד. השיפוט היא בלשון המעטה לא מאוזן, ולהבדיל ממשחק 7 מול יוסטון ששם זה לא קבע את זהות המנצחת... כואב הלב על ג'י. אר. קאריוס. וילפורד קינג לא היה עושה זאת טוב יותר. לברון עשה עברה, לדוראנט הגיעה עברה על טימטום. היה שחקן פנוי לחלוטין (שלברון עזב אותו), סטף, קלי, גרין וכמעט כל שחקן אחר הווריירס היה מוסר, אבל דוראנט מרוכז רק בעצמו. זו דוגמא לאופן המשחק שלו כל המשחק. משחק מאד לא טוב ועדיין כל מה שמדאיג אותו זו לא הקבוצה אלה הוא עצמו. לגבי הווריירס, הם שיחקו כאילו שום דבר לא לחוץ, כאילו אין כסף על השולחן, משחק נרפה במיוחד בהגנה, לא מרוכזים לא נחושים. אם זו הגישה אז עדיף שקליבלנד ינצחו, הם רוצים את זה. בגמר אני מצפה שהקבוצות יתאמצו ולא יצפו שהכל יבוא בקלות. (פסקה חדשה) משהו על העברות. העברה של ג'י. אר. סמית יכלה להשבית את קלי עד סוף העונה, אבל זו הייתה עברה לא מכוונת בכלל, אפילו הוא לא הרגיש איתה טוב (להבדיל מאיזה גמר בכדורגל). טוב שקלי יצא ממנה טוב (מקווה שאחרי המשחק לא יתפתח כלום). בעברה של גרין על לברון, ברור שגרין לא רצה להכניס ללברון אצבע בעיין, אבל לשלוח ככה יד קדימה זו חוצפה, אם ימשיך ככה אולי יהיה כדאי להרחיק אותו. הוא שחקן עם תכונות נהדרות, אבל זה ממש לא לעניין. דווקא המחיאות כפיים לטריסטן לא הפריעו לי, קצת דם רע זה בסדר. גם הטראש בין לברון לסטף זה אחלה. (פסקה חדשה) לאב חזר כאילו לא עזב, טוב לקליבלנד בהתקפה, טוב לווריירס בהגנה. לברון שיחק 47 דקות, מתוכן כ-42 בזמן החוקי. המנוחה מוציאה מלברון הרבה דברים טובים, ועדיין רואים עד כמה קשה לו בחצי השני והביצועים יורדים. חייבים למצוא לו עוד דקות מנוחה. הפלוס מינוס שלו 13-, האם באמת מישהו חושב שכדאי לקליבלנד לשחק בלעדיו? רק טעימה מהשקר של הסטטיסטיקה. אם ווריירס ימשיכו ככה, אני עובר לאהוד את קליבלנד עד כמה שזה ישמע בלתי אפשרי (בטח עם הלחיצה על להגיב אשכח את השטות הזו).

  הגב
  • שחר

   בכניסה של דוראנט החופשי היה גרין שהיה מטביע אם הכדור היה מגיע אליו.
   גולדן הרבה פחות ממוקדים מבשנים קודמות.

   הגב
  • funfun

   שאלוהים יסלח לי אבל מזדהה איתך לחלוטין. אני רץ לרופא המשפחה להיבדק :-)

   הגב
   • איציק

    הרבה בריאות :-)

    הגב
  • shadow

   רק למען הסדר הטוב השם הוא וינפריד קינג

   הגב
 • שלי

  הריבאונד של ג'יי אר על הראש של דוראנט בהחטאה של היל זה הפלייאוף של דוראנט עד עכשיו, רך בצורה בלתי נסבלת, לא מבין מה עובר עליו. קווין לאב היה מעולה אבל הוא חור בהגנה, וזאת הבעיה האמיתית של קליבלנד, הם לא מסוגלים להעלות חמישייה שתתקיף קרוב לנורמלי וגם תשמור. גולדן סטייט שמרו רע מאוד במשחק הזה, סביר שישמרו יותר טוב בבאים. סביר גם שזה המשחק הכי טוב שמסוגלים להוציא מעצמם השחקנים שסביב לברון, ובאמת אי אפשר לשחק טוב יותר ממה שלברון שיחק במשחק הזה. אחרון חביב, סוף סוף סל בקלאץ' לגולדן סטייט, האנד וואן של סטף שהעלה אותם ל107:106, העבירה של קליי הצילה ליי אפ קל של היל ממסירה פשוט גאונית של לברון

  הגב
  • איציק

   דווקא חשבתי הפוך שהעברה של קלי הצילה את קליבלנד. המסירה היתה מאד חדה וחזקה. נראה שהיל לא היה מוכן לזה ולא היה משתלט על הכדור.

   הגב
  • גיא

   דוראנט רק מוכיח יותר ויותר כמה שהוא צריך איזה ווסטברוק שינהל אותו.

   הגב
  • shadow

   בחיים לא היה מגיע לכדור הזה כי הוא לא היה מוכן בכלל שלברון ימסור במצב כזה. גם העבירה שהיל סחט היתה בשכטר סטייל

   הגב
 • no propaganda

  אפשר במקרה מסוים לתת מצטיין לשחקן שהפסיד אבל זה תופס בעיקר אם הוא הפסיד עם קבוצה שלט צפויה להיות קרוב למעמד, נניח כשפורלן קיבל במונדיאל 2010 על ההישגים של אורוגוואי.
  כשנותנים מצטיין לשחקן שמשחק בקבוצה לגיטימית אז עושים עוד צעד לכוון הססטיסטיקה והפופולריות על חשבון תארים. מסי במונדיאל האחרון הוא דוגמא מצויינת.

  בסופו של דבר צריך תמיד להחזיק בראש שהמטרה היא לנצח ולא לקלוע הרבה נקודות או להבקיע הרבה שערים. אני די משוכנע שאם המטרה של המשחק הייתה ששחקן שלך יקלע הכי הרבה נקודות, גולדן היו עדיין מנצחים.

  הגב
 • שלי

  עוד דבר קטן, במסגרת מה שלברון מרשה לאמן, טיירון לו מאמן מעולה, הוא עצר את הריצות של גולדן סטייט בתזמונים מעולים

  הגב
 • NoOne

  הדבר הזה לא יפסק עד שהחרגול הזה אדם סילבר יעוף הבייתה.
  איך נותנים לאידיוט כמו טוני ברותרס שופט בוטום 3 בליגה להיות שופט בסדרת גמר.
  אין שום אקאונטיביליטי לשופטים , הם עושים מה שהם רוצים.
  זה בכלל לא משנה אם אתה חושב שהיה בלוק או צ'ארג'
  קודם כל זה היה פייק ריוויו כי לברון בכלל לא היה קרוב לקו ורק על זה אפשר לבדוק ואז גם לבדוק אם זה בלוק או צ'ארג'
  וגם אז אין סיכוי שאפשר לדעת בוודאות של 100 אחוז ולהחליף את השריקה על המגרשץ
  זאת בעיה שהייתה גם בפוטבול שנה שעברה של אקטיביזים שיפוטי מה זה תפיסה ומה לא וכמובן שהמאמנים ובעלי המקצוע שינו את החוקים בקייץ כדי ששופטים אידיוטים לא יכריעו מה ט"ד ומה לא.

  הגב
  • אריק

   הפייק רוויו זה פשוט שחיתות

   הגב
   • shadow

    השחיתות היתה השריקה האוטומטית לתוקף של דוראנט כי לברון עמד בצד השני. לא היה ספק ושזה תוקף. השופטים הבינו שעשו פיפי ורצו מהר למצלמות לוודא את זה כדי שיהיה אפשר לעשות צדק שזו המטרה לשימוש במצלמות אחרת אין שום סיבה להשתמש בוידאו

    הגב
  • Maldini

   לא מבין אותך, אדם סילבר הקומישינר הכי טוב בספורט האמריקאי לפי מה שהסבירו לי

   אם לא הוא יש מצב שהינקי עדיין היה בסיקסרז ואז איך היינו שומעים על אישתו המילף של בראיין קולאנג'לו?

   ממליץ לך לחשוב לפני שאתה מגיב בעתיד

   הגב
 • קלבדוס

  גולדן סטייט זה כבר לא מכביזם. מכביזם זה הקבוצה הכי חזקה, ומעבר אליה של כוכב היריבה, עם הקהל הכי עשיר שהשופטים מוטים לכיוון שלה. מכביזם רגיל זה כשהקבוצה היריבה מפסידה "רק" בגלל החלטות שיפוט ואיזו הארכה בפוקס במשחק קלאצ'. אבל כשהצד השני עוזר למכביזם בשניות האחרונות? אז ג'ורג' היל וג'יי אר סמית. התשובה של קליבלנד לספלאש בראדרז * כמו כן: לברון ג'יימס הוא שחקן הכדורסל הטוב ביותר, לפחות מאז שההוא פרש, וה"לפחות" - יותר מטעמי נימוס. רק להצטער על קבוצת הגלמים שהוא בחר לשחק בה העונה, ולקוות שיעבור מהר.

  הגב
 • תומר הוותיק

  מחשבות כפירה, דוראנט הוא פרי אגנט בסוף העונה?
  כי לדעתי, אם אני גולדן, אני עושה טרייד עליו.
  הוא שחקן מדהים, אבל הוא לא מתאים לקבוצה, עושה רושם שהוא עסוק בלנסות לבנות ״מורשת״...

  הגב
  • דורפן

   עושה רושם שהוא נתן בפעם הראשונה משחק לא-מעולה בגמר. מכל מקום נדמה לי שהוא חופשי וויתר על כסף כדי לחתום על יותר השנה.

   הגב
   • AdamB

    הוא חופשי. אלא אם תהייה קריסה מנטלית חסרת תקדים בגמר הזה לא מאמין שיתנו לו לעזוב.
    בכל מקרה להבנתי כל קבוצה שהיא לא גולדן סטייט שתרצה להחתים אותו תצטרך בראשון ביולי להיות עם כ30 מיליון דולר מתחת לתקרה. זאת אומרת שסך הכסף שהיא מחוייבת לעונת 18/19 זה 70 מיליון או פחות. עד כמה שאני יודע יש פלוס מינוס חמש קבוצות כאלו בליגה.

    הגב
   • רן הנרגן

    לדוראנט יש אופצית שחקן לשנה נוספת אותה הוא לא יממש (אלא אם יפצע ). טים קואקמי הכתב המקושר של איזור המפרץ מדבר על חוזה לשנתיים פלוס אופצית שחק לשנה שלישית.

    כאוהד ג"ס ותיק אני בדילמה לגביו, מחד הוא מעצבן ברמות - חושב רק על עצמו ופוגע בשיטת המשחק - מאידך מי ערב שמי שיחליף אותו יתן אותו ערך לקבוצה? בכל מקרה כל משחק כזה מעביר בגופי גל של געגוע לבוגוט - כמה חוכמת משחק היתה לו.

    הנטל נופל על קר, שלא מצליח להכניס את דוראנט לתלם השנה. פחות הגנה והרבה יותר משחק סולו. לדעתי הטענה הנשמעת של האוהדים שזו הקבוצה של קרי אוכלת אותו.

    הגב
   • תומר הוותיק

    השתמע מתגובתי כאילו אני ״יורד״ על דוראנט...
    הוא מדהים, אין ספק, אבל גולדן במגמת ירידה, כנראה לאצור את כל האגואים האלה, וללכת לעשות ריצות כל כך ארוכות, גובים את המחיר.
    והם נראים משמעותית פחות טוב.
    בהסתכלות קדימה, אולי לפנות מקום מתחת לתקרה ולהביא דם חדש במקום דוראנט, עושה שכל.
    כי הספלאש ברודרס + דריימונד, הם לגמרי הדי.אן.איי של הקבוצה.
    דורנאנט הוא נשק שובר שיוויון, אבל עושה רושם שעלות ההחזקה שלו, מתחילה לתת אותותיה על הארגון...
    זה יכול להיות מאוד מסוכן.

    הגב
    • דורפן

     תומר. יותר קל לתקן כימיה מלמצוא דוראנט

     הגב
     • איציק

      אלה אם זה הופך לאלכימיה. צריך להמתין ולראות.

      הגב
     • טל

      בלי דוראנט הם לא בגמר. חד משמעית. תראו עוד פעם את משחק אחד נגד יוסטון...

      הגב
      • Jhkj

       זה בעיקר כי אתה מניח שגולדן סטייט לא הייתה מביא אף שחקן במקום שנשאר בלי דוראנט, למעש במחיר של דוראנט הם מביאים לפחות קאזינס אם לא אנתוני דיוויס, ושוב לא בטוח שליוסטון הבכורה

 • ק.

  דוראנט כמעט הצליח ללרב הופעה לפנתיאון של סטף. כמו שכתבתי בסדרה מול יוסטון, כשסטף מקבל את ההחלטות יש שטף וקורים דברים טובים, כשדוראנט שכונה ומשחק בידודים מגעיל. השתי דקות האחרונות כמראה לתופעה.
  היחידים שאיכשהו הצרו את לברון בהופעה האלוהית היו באופן מוזר סטף ודוראנט כשהיו מולו.
  ג"ס יכולים לעשות לעצמם חיים יותר קלים אם יתחילו לסגור לריבאונד הגנה. המון נקודות הזדמנות שניה קלות לקליבלנד

  הגב
  • ק.

   ללרב=לחרב...

   הגב
 • NoOne

  תענוג לראות את השחקן הטוב בהיסטוריה משחק

  שנה הבאה בפילדלפיה(אחרי שקולנג'לו מפוטר מחר והחבר של לברון דיוויד גריפין מחליף אותו)

  הגב
  • Rbi

   תגיד תודה לאהוב ליבך ביל סימונס שהביא באתר שלו את הסיפור על קולנג'לו האפס הזה.
   אם הייתי פילי הייתי מציע לדני איינג' לבוא בשכר שמקביל לחוזה מקס.
   איזה אונס הוא הביא על קולנג'לו לפני שנה.
   תחשוב איפה פילי היו אם היה להם במקום פולטז את טייטום ואת הבחירה של סקרמנטו שנה הבאה (היו יכולים לתת אותה ואת הבחירה של הלייקרס השנה כדי להתקדם ולבחור את לוקה דונציץ). גם את גריפין החמור הזה הוא אנס כשקיבל את קיירי על הבחירה השישית בדראפט והגופה של אייזיה תומאס

   הגב
   • NoOne

    גריפין עבר לא היה בקליבלנד כשעשו את הטרייד
    זה הכל דן גילברט וקובי אלטמן
    הבעיה לא עם פולץ שאני עדיין לוקח אותו על טאטום.

    הגב
  • שמעון

   יש לך מקורות לזה? לא רוצה לשמוח סתם.

   הגב
  • אורי

   מג'יק חוזר מפרישה?

   הגב
 • יוסי

  לברון שחקן טוב, אבל הרבה יותר כיף לראות את קארי משחק. גם לתומפסון ולגרין היו הרבה פעולות חיוביות. גם את לווינגסטון כיף לראות. חבל שהם לא משחקים יותר עם ווסט ומגי, כי המשחק הרבה יותר שוטף ועם הרבה יותר מסירות יפות כשהם משחקים.
  הלוואי שיוותרו על דוראנט הקיץ וייצרו קבוצה מאוזנת יותר, אבל אין סיכוי שזה יקרה. דוראנט הוא בחור נחמד מאוד יחסית לכוכב, אז כיף לקר לאמן אותו, וכיף לכולם לעבוד איתו, והוא לא ממש לוקח מקארי ותומפסון. הוא כמובן גם ניצח להם לא מעט משחקים לאורך העונה. אפילו היום, אם מסתכלים על הסטטיסטיקה שלו, נראה שהוא תרם לא הרבה פחות מקארי. אז יש לשער שלא יוותרו על דוראנט, אם לא חייבים. בכל מקרה, יהיה להם קשה מאוד לקחת אליפות שלישית רצוף.

  הגב
  • איציק

   אם מסתכלים על הסטטיסטיקה אפשר לחשוב ככה. אם מסתכלים על המשחק, ממש לא.

   הגב
 • יוסי

  אגב, זה כמובן נהדר שהלוגו של הנבא הוא שחקן שהיה מצוין והפסיד, ושהוא לא ביקש כסף על השימוש בדמותו. הרי הכי חשוב בחיים להנות, יותר מלנצח או לעשות כסף.

  הגב
 • גיא השני

  דריימטנד שחקן דוחה. מקווה שירחיקו אותו או לפחות שיקנסו.
  מה שכן, סוג של שחקן שהייתימרוצה איתי ולא נגדי.

  לגבי העברה על KD - לא הבנתי כלום.
  אם השופטים היו שורקים עברה של לברון (שהיה בתנועה), הייתי מבין.
  אבל אם כבר אתם הולכים על התוקף/לא תוקף - ולא הולכים לווידאו, הייתי מבין.
  אבל אחרי בחינת הווידאו קבעתם שהוא היה בקשת??

  הגב
  • איציק

   להבנתי לא. להבנתי אסור לבקש לבדוק האם הייתה עברת תוקף או מגן, אך מותר לבקש לבדוק האם היה בתוך הקשת או לא. אחרי שביקשת זאת, מותר לך לבדוק גם אם הייתה עברת מגן או תוקף על הדרך. ביזארי להבנתי, אולי כדי לאפשר דברים כאלו רק ממש קרוב לסל. בארץ היו מכנים זאת ישרא... משהו, אולי ישראבדוק.

   הגב
 • רוני

  השיפוט החד צדדי התחיל עוד לפני התוקף. כל העבירות שהם 50-50 הלכו לווריורס. היל נוגע בגב של גרין, עבירה, קליי דוחף קלות את סמית, לא עבירה. היל חוטף לדוראנט בזריקה, עבירה, לוני מכה את לברון בזריקה, לא עבירה. לברון חוטף לדוראנט בחדירה, עבירה. לברון נעמד לתוקף, עבירה. כל אחת מההחלטות האלה הולכת לצד השני וקליבלנד מנצחים. ועדיין הטעות של סמית לפני המחצית ואחרי הריבאונד הפסידו את המשחק. שלא לדבר על ההחטאות של קלארקסון. החגיגות של סטף וגרין מגעילות, כל סל שהם קולעים הוא כמו סל ניצחון. כמו רונאלדו עם הגול בסוף ההארכה.
  גולדן סטייט נראים שבעים השנה, ולדעתי לא יתעוררו כמו שכולם מצפים מהם כבר שבעה משחקים, אם במשחק שבע הם היו צריכים צרחות מקר במחצית כדי לנצח אז זה לא ישתנה. הם ימשיכו לשחק רבע וחצי בכל משחק וזה משאיר סיכוי לקליבלנד שהם קבוצה הרבה פחות מוכשרת. העייפות של לברון תכריע, כמו שנה שעברה.

  הגב
  • עסק שחור

   אם כבר מתלוננים על השיפוט... לברון דוחף עם היד בכניסות שלו לסל. אפשר לשרוק לו פאול על זה כמה פעמים במשחק.

   הגב
   • ניצן פלד

    לגבי הדחיפות האגרסיביות במיוחד של לברון עם יד אחת ממש כמעט בכל פעם שהוא חודר לסל, זה לא מסתיים בזה.

    גם כשהוא מקבל - פעמיים ברבע בערך* - לשמור את שחקן טוב עם הכדור, אז מרשים לו הרבה הרבה הרבה הרבה יותר פיזיות ומגע מאשר שמרשים לשחקנים אחרים, ויותר פיזיות ומגע מאשר מה שמותר בכלל בחוקה.

    * - אתמול לקחו עליו רק 12 זריקות ב-87 פוזשנים, בין היתר כי הוא לעתים מאוד תכופות במכוון שומר שחקן שאיננו איום התקפי ממשי. 4 מה-12 האלה נלקחו על ידי אנשים כמו לוני (2), יאנג (1) וליבינגסטון (1).

    הגב
 • yaron

  דורפן,
  המשחק החזיר אותי לפוסט הקודם שלך ולשלושת השלבים באבולוציה של קבוצת על עפ"י הזן מאסטר.
  לאיזה כיוון ג"ס מתקדמים?
  בשנה שעברה הם נראו כמו "אנחנו הכי טובים", לפני דוראנט (וכן, אני זוכר שהם הפסידו גמר לקליבלנד) הם נראו כמו " החיים טובים". השנה, זה נראה כמו "אני הכי טוב"...

  הגב
  • איציק

   זה היה פוסט של אלפסי ולא של רונן. נראה לי שהם בשום שלב. הם מבחנים שהם הכי טובים אך הם לא נהנים ממה שאפשר להוציא מזה, כלומר ליהנות מהמשחק עצמו. הם משחקים כאילו, יאאלה שיעבור כבר, בכול מקרה ניקח, אם לא את המשחק הזה אז את הבאים בתור; אם לא בשלושת הרבעים הראשונים אז באחרון. מין זלזול משולב באפטיות.

   הגב
   • yaron

    תודה על התיקון איציק.
    הדקות האחרונות של הזמן החוקי נראו כמו תחרות בין דוראנט לקרי מי יותר טוב כשלכולם ברור שקרי השחקן החם. אם במקום חלוקה ביניהם כל הכדורים היו הולכים אליו לדעתי לא היתה הערכה.
    בקליבלנד אין בעיה כזאת, ברור שהם בשלב "אני הכי טוב" ואני מנחש שכך תיראה כל קבוצה של לברון.

    הגב
    • איציק

     זה ההבדל כנראה בין דוראנט לקארי. כאשר דוראנט היה טוב יותר בשנה שעברה (למרות שלדעתי קרי פתח לו את האופציות עם אופי המשחק שלו), לקרי לא הייתה שום בעיה לתת לדוראנט להוביל. עכשיו כשקרי מתפקד טוב יותר, דוראנט לא מסתדר עם זה ועסוק בעצמו, במקום לפרגן ולאפשר לקרי לנצוץ. מקווה שזה חד פעמי, אם לא זה יהיה ממש עצוב. אם הוא רוצה להיות אלפה דוג יחיד, שיבנה לעצמו קליבלנד.

     הגב
     • yaron

      לזה בדיוק התכוונתי כשאמרתי שג"ס הולכת בכיוון ההפוך למתווה הזן מאסטר.
      בלי קשר, בשביל זה יש מאמן לא? השטות הזאת יכלה לעלות להם במשחק.

      הגב
     • shadow

      לא יודע אם שמת לב אבל מי שמסר לדוראנט במהלך של הלא עבירת תוקף היה קרי. נראה לי ששלב הפנטזיות וההמצאות לגבי הסיטואציה בגולדן עולה שלב.
      יש בעיות בקבלת החלטות וזה בעיקר על קר מעבר לזה הכל ספקולציות חסרות בסיס.

      הגב
      • איציק

       זה שסטף מסר לו זה בסדר, זה עוד לא אומר שדוראנט צריך להיות תחנה אחרונה.

      • shadow

       תסתכל על המהלך טוב ותראה שקרי נותן לו את הכדור וכל השאר זזים הצידה. זה מתוכנן וזה אומר שזה על קר. אני חושב שזה היה מהלך מטומטם כי היו צריכים לשחק על קרי שהיה כמה דרגות מעל דוראנט במשחק הזה אבל מפה להמציא מאבקי אגו זה להפליג לממלכת נארניה.

      • איציק

       תראה, לעשות open לדוראנט במגרש פתוח זה ראיון לא רע בכלל, זו בכלל לא הנקודה. הרעיון open זה שאם אתה יכול ללכת עד הסוף, לך; אך אם עוזרים וסוגרים עליך, נשאר מישהו פנוי, תן לו. זה בדיוק מה שקרה, לברון עזב את השחקן שלו ולדוראנט היה המון זמן למסור, הוא אפילו לא הרים ראש לנצל זאת. זו הבעיה ולא open עצמו שהיה מאד הגיוני.

      • shadow

       שוב זה היה נכון אם זו המציאות. בפועל דוראנט הוא לא איזה מוסר משובח וגם לא כזה שיודע לעשות את זה תוך כדי תנועה. אז אם הוא נבחר בשביל לשחק "פתוח" הסיכוי הוא שהכדור ישאר אצלו עד סוף המהלך (מה שבאמת קרה בסוף) ואם הוא ינסה משהו אחר הסיכוי שייצא מזה משהו טוב הוא נמוך. זה לא אומר שהוא לא יכול להשתפר רק שבנקודת זמן זו חובת ההוכחה היא עליו ואני לא יודע אם זמן כסף במשחק הראשון שכמעט כל גורל הסידרה תלוי במהלך הנ"ל הוא הזמן הנכון לבדוק את השיפור של דוראנט.

      • איציק

       אף אחד לא בודק אותו, הוא פשוט יודע לעשות זאת לא רע בכלל. הוא לא המוסר הכי טוב שיש אך גם לא כל-כך רע כמו שאתה מתאר. אני לא מצפה ממנו שילך עד הסוף ואני לא מצפה ממנו שימסור. אני מצפה משחקן עם סט היכולות שלו שיקבל את ההחלטה הנכונה. הוא מסוגל לזה רק (לפחות במשחק הראשון, וכמה מול יוסטון) עסוק בעצמו יותר מאשר בקבוצה.

 • שמעון

  לברון במשחקו הטוב בקריירה הביא אותם לבאר ואז היל וג'י אר משליחים אותו לתוך הבאר. ג'י אר עם הסמים שלו ראה חייזרים ויתרון לקאבס ורץ לבזבז את הזמן. ללא ספק זה אול טיים GOAT של שאקטין א פול.

  דוראנט חירבן במאני טיים כמו בגיים 6 באוק. מזל שכדור אחרון נתנו לקרי שהעלה אות ל107-106.

  העבירה הייתה של לברון, לא עמד יציב ולא התמקם בזמן החלטה נכונה של השופטים.

  חבל חבל על לברון.

  הגב
 • שלו

  שאלה למביני עניין,
  עבור העם היושב בציון שנוטה לפסאדו פאשיזים.
  מי הקבוצה העדיפה?
  זו שמנעה מסר דיוויד בלאט את האימון של קבוצה שלוקחת אליפות וטבעת.
  או אולי הקבוצה שזרקה את "מגש הכסף" שסחב אותה כל הדרך על גבו הרעוע לפלייאוף והיא שיחררה אותו רגע לפני הארץ המובטחת.
  ולא אין לי את זה ביותר פאתוס.

  הגב
  • איציק

   אין דין תרגיל מסריח לדין החלטה לא נעימה אך הכי הגיונית.

   הגב
 • ישי

  בהנחה שהייתה עברה של לברון, זו די בכיינות להתלונן שהלכו שבדקו כשלא אמורים לבדוק. בעצם אומרים פה "השופטים לא בסדר, הם היו אמורים לטעות לטובתנו".

  הגב
 • יהודה ב״ד

  הליגה נתנה לווסט את הלוגו וגם את ה MVP של סדרת הגמר של 69׳ בה הוא הפסיד לסלטיקס [בפעם האחרונה שבה ראסל שיחק (וגם אימן)]. אגב, זו היתה הפעם הראשונה שבה התואר חולק.

  הגב
 • יואב בורוביץ'

  דורפן, מסכים עם כל מילה.
  השאלה היא האם לברון יהיה ה-MVP החד משמעי של הסדרה הזאת.
  ההיגיון הצרוף אומר שאם כך יהיה אולי יש לקליוולנד סיכוי סביר לנצח.
  אך חשוב שגם אם זה לא קורה, לברון יקבל את שמגיע לו.
  אפשר לתת MVP גם למפסיד בסדרה, במקרה היוצא מן הכלל הקיצוני שהוא לברון ג'יימס.

  הגב
  • דורפן

   זה יהיה בדיון רק אם ייגמר 2-4 או 3-4 לווריורס.

   הגב
  • איציק

   יואב, אם הווריורס ינצחו 3-4 בהחלט מגיע ל-JR ה-MVP.

   הגב
 • יוסי

  איזה הפסד מדכא. לברון נותן את הופעת הגמר אולי הכי גדולה אי פעם ומפסיד בגלל הופעה של בני תמותה (שופטים, ג'יי אר סמית'). קשה לראות איך קליבלנד יתאוששו מההפסד הזה כי זה היה המשחק שלהם לקחת.

  אגב, אחרי פלייאוף בינוני, המשחק הלילה היה פשוט מצוין.

  הגב
 • רותם

  גולדן סטייט מזכירים לי את סטטיק ובן אל.
  א. הגועל נפש הזה שנקרא דריימונד גרין צריך לעוף מהסדרה הזאת.
  ב. ההופעות של לברון גיימס רק מראות כמה דוראנט טרמפיסט בקבוצה שהיתה היסטורית והפכה למוזיקת פופ שמוכרת אחוזי צפיה.

  לברון השחקן הטוב בהיסטוריה
  מעליו רק אלוהים

  הגב
  • Matipool

   אלוהים אלוהים או אלוהים מייקל?

   הגב
   • איציק

    הראשון קיים רק באגדות. השני הוא האמיתי ;)

    הגב
   • רותם

    יש הבדל?

    הגב
 • Gil - Zimbabwe

  יש איזה משחק בשעה נורמלית?

  הגב
 • יוסי

  אגב, הקהל שם כזה ביזיוני. בקושי שומעים אותם. איפה זה ואיפה מה שהיה רק לפני כמה שנים?

  הגב
 • אבי התל אביבי

  רונן, התאפקתי, אבל העיצוב החדש ממש נורא:

  1) קודם כל, והכי חשוב: אי אפשר לעשות זום-אין. זה בלוג לבני 45 ומטה? אני חייב לקנות משקפיים?

  2) תיבות התגובות נחמדות למראה, אבל אבל הן חייבות להתקצר מימין - אי אפשר לדעת מה תגובה, ומה תגובה לתגובה.

  3) אין שום חיווי על זמן התגובות, או הפוסט.

  תעביר את זה לצבא המתכנתים שלך ;-)

  אה, ופוסט מצוין

  הגב
  • אבי התל אביבי

   אה, ואין חלוקה לפסקאות.

   נהיה לא כ"כ כיף לקרוא כאן

   הגב
 • Southport

  זהו סופית המרתי את דתי. מהייטר לשם שמיים ב2010 לכופר בעיקר (מייקל) ב2018. לברון בהחלט ברמה של ג'ורדון הפליאוף הזה.

  הגב
 • גלעד בלום

  אני לא מחבב את לברון וקליבלנד ובדרך כלל שמח שגולדן סטייט נותנים לו בראש אבל אתמול לפני המשחק שמתי 100 דולר על קליבלנד (לכל הסדרה), אם יקרה הלא יאומן אני מקבל 650 דולר ...

  דריימונד גרין שחקן כדורסל טוב אבל הוא לא ספורטאי עם קלאס, מעין סרג׳יו ראמוס שגורם לקבוצה שלו לנצח בדרכים מלוכלכות ובדרך משניא על עצמו את כל הליגה ואת הנייטרלים
  , יש סדרה אמיתית? מחר נדע, 2-0 וזה גמור

  הגב
  • yaron

   להזכירך, הם הקבוצה היחידה בהיסטוריה שאיבדה יתרון 1-3 בגמר. לקליבלנד.

   הגב
 • עידן.

  לא מבין את הביקורת של דורפן והמגיבים על גרין. אם הוא היה שחקן מלוכלך באופן שהוא מנסה לפוצע בכוונה את היריבים שלו כמו ראמוס או הזבל ששיחק בזמנו בסן אנטוניו, הייתי מצטרף לשונאים. אבל גרין רק מתנהג בחוסר קלאס, טראש טוק, קטנות לשחקנים. מה לא בסדר בזה? הרי כל אוהד כדורסל וותיק מתרפק על התקופה הישנה- של הבד בויז של דטרויט, של לארי בירד שהיה מלך הטראש טוק, של יריבות "קשוחה" סטייל ליקרס סלטיקס. אני יודע שהליגה הפכה להיות הרבה יותר "סטרילית", אבל לא ידעתי שהם הצליחו להפוך גם את האוהדים לכאלה.

  הגב
  • shadow

   ++

   סתם תיסכול של ממורמרים ומפסידנים כואבים.

   הגב
   • Srtest - ארטסט

    מישהו שלא יודע להפסיד זה מישהו שחזרה שלברון לא יהיה בגמר ועכשיו קשה לו להתמודד עם העניין לא מי שרואה שכשדריימונד לא מנצח הוא משתמש בטקטיקות לא קונבנציונליות כדי להשיג יתרון ואפשר לשאול את סטיבן אדמס על העניין וסיכויי האבהות שלו.

    הגב
  • איציק

   הקטע עם TT דווקא בסדר גמור. שליחת הידיים קדימה שלבסוף הכניסה אצבע לעיין ללברון זה בעייתי. הוא לא הכניס אצבע בכוונה, אבל התנועה עצמה הייתה חריגה ולא עניינית.

   הגב
 • ממן

  זה לא שאין סיבה, זה שאין אפשרות אחרת ולברון חייב לקבל MVP כמו שזה ניראה. אני לא יודע אם ג'ורדן אי פעם עשה עונה כזו, במובן שלא משנה מי תיקח אליפות ואיך תיגמר העונה, הסיפור שלה יהיה שולי (וגם היסטורית לדעתי) לסיפור העונה הזו ובעיקר הפליאוף הזה של לברון. מצד שני, ג'ורדן פשוט לקח את האליפות.

  הגב
  • shadow

   mvp מקבלים על העונה הסדירה ושם הוא לא היה הכי טוב וגם סיים עם הקבוצה שלו רביעי.

   הגב
 • טל 12

  לאב אמנם חזר אבל זה היה בעיקר לברון נגד קבוצת איחוד אולסטארים. וזה היה קרוב.. ומדהים.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *