לקראת משחק שלוש

לא להגזים עם החד צדדיות

התקשורת בונה נראטיב שזה חד צדדי לחלוטין עד עכשיו. כולל כל מיני קליפים ערוכים של ״שפת גוף״. אז לא. קליבלנד לא נשברה לרגע בסדרה. היא נוצחה. הריצה של הווריורס הגיעה רק בהארכה שכנראה לא הייתה צריכה לקרות במשחק הראשון. ורק ברבע רביעי נדיר של קארי במשחק השני.

הסיבות לנראטיב הזה? כל מיני. לפעמים זה בכדי להאדיר את לברון, לפעמים בכדי להקטין אותו. לפעמים זה נסיון לייצר דרמה אם הווריורס יפסידו את משחק 3. אותו הפסידו בשניים משלושת הגמרים האחרונים. 

אבל הדיבורים על הגמר הכי צדדי אי פעם בכוח אדם הם מוגזמים. בעיקר כי השחקן הטוב בסדרה נמצא בשורות קליבלנד. ב2001 ו-2002 זה היה מוטה לא פחות ללייקרס – והשחקן הכי טוב בשתי הקבוצות היה אצלם. ב-2004 (דטרויט-לייקרס) ו-2011 (דאלאס-מיאמי) זה היה קרוב למצב בו שני השחקנים הטובים בסדרה היו באותה קבוצה – אבל דווקא האנדרדוג ניצח בכדורסל קבוצתי יפה. סדרת הגמר הראשונה של לברון –  ב-2007 מול סן אנטוניו – בוודאי הייתה מוטה יותר מזאת. היא גם נגמרה 0-4. . בסופו של דבר גם בגמר הראשון בסדרת הווריורס-קאבס היה ללברון פחות חומר שחקנים החל מפציעתו של ארווינג. גם אם לא היה דוראנט. 

*

גולדן סטייט שלטה במשחק השני דווקא כי הייתה מרוכזת. אבל העובדה שלא ברחה לקאבס צריכה להפוך אותה לצנועה למדי לגבי המשחק הערב. היתרון הגדול שלה לטעמי הוא שהמטרה שלה פשוטה: אם קייל קורבר או ג׳יי אר סמית׳ לא ייכנסו לסדרה בצורה משמעותית – אז סיימנו. הם יכולים להכיל את גדולתו של לברון. לא רואה אקס פקטורים אחרים בקאבס. רודני הוד? זה יהיה מטורף אם הוא פתאום ישפיע. 

מי שצריך למנוע מהם להיות בסדרה הוא קליי תומפסון. שחקן שאני לא רוצה להגיד אנדרייטד כי הוא לא. אנשים משבחים אותו בלי הפסקה. אבל אגיד כך: קארי ודוראנט הם טובים. הם לא הצמד הטוב בהיסטוריה בקבוצה אחת – יש להם בכושרם הנתון קייס מסויים לתואר הזה בצד ההתקפי. לא ההגנתי. אפשר גם לטעון שתומפסון לא השלישי בקבוצה. אבל הוא האולר השוויצרי. אתה יכול לבקש ממנו כמעט כל משימה הגנתית או התקפית.

בצד השני הסכנה הגדולה לווריורס נראית לי הפיוזים של דריימונד גרין. לא יזיק להם לקבל חזרה את איגודאלה כביטוח לסיטאוציה הזו.

אבל אם נדאל בצרות בפאריס בטח שאסור לקבור את הסדרה הזו. 

המשכנעים
משחק מספר 3. קיי די!

תגובות

 • AdamB

  הסדרה נגמרה לפני שהתחילה כי לברון לא מאמין בסגל סביבו וברור לכולם שעוד ארבעה
  שבועות יש החלטה מספר 3.
  ועוד באותו נושא - יכול להיות שמזל שכספי נחתך אחרת עוד היינו מקבלים את שרת התרבות והספורט
  מגיעה לחגוג איתו את האליפות.

  הגב
  • דורפן

   ראה. חבל לי על כספי. אבל כנראה שהווריורס מאמינים יותר בהגנה ובשלשות מאשר בחיתוכים

   הגב
   • תומר הוותיק

    הם כנראה מאוד מאמינים בחיתוכים , במיוחד לפני הפלייאוף ;-)

    הגב
 • Tal

  לדעתי הנארטיב שמצטייר כאן (ואני גם תומך בו) הוא שלברון העלה לגמר קבוצה שהכלל לא אמורה להיות שם, וספק אם בפלייאוף.

  מה שקרה לקליבלנד בפעם האחרונה שעזב, ומה שסביר שיקרה גם הקיץ, שהקבוצה תהפוך מאלופת המזרח הקבועה לקבוצת לוטרי הוא עדות עצומה לגדולתו. אפילו שיקאגו של העז לא התפרקה ככה בפעם הראשונה שפרש (בפעם השנייה הם גם איבדו את פיפן ורודמן)

  הגב
  • NBBlof

   לא זכור לי אף אחד שטען לפני הפלייאוף שקליבלנד לא תגיע לגמר השנה.
   סתם פרופגנדה תקשורתית שמנסה לייצר דרמה סביב השחקן מותג מתוך פחד אמיתי שהוא הולך לחטוף סוויפ. אז עושים ממנו קדוש מעונה.
   איזה כוכב לברון פגש בדרך במזרח? אולדיפו?
   המזרח עדיין עלוב
   המציאות היא הפוכה. לברון נח על המגרש משחקים שלמים ועדיין קליבלנד הגיעה לגמר כי הקבוצות שפגשה היו עלובות בכל קנה מידה.

   הגב
   • dmc

    דווקא ראיתי שרוב האנליסטים הבכירים הימרו על אחת משתיהן שלא תגיע לגמר. חלק העלו את יוסטון וחלק את טורונטו ופילי

    הגב
  • shadow

   לבדוק מה קורה לקבוצה שהכוכב שלה עוזב היא דרך מאוד עקומה בעייני בשביל לבחון גדולה של שחקן. כנראה שהגדולה לא כזו ברורה אם צריך להתחיל לקרוא בקפה. אבל שאפו על היצירתיות.

   הגב
 • NBBlof

  אין סדרה כי לא הייתה סדרה.
  אם הייתה אחת כזאת, או בכלל אם היה עניין בפלייאוף (שזהות האלופה ידועה מראש כבר שנתיים) אז לתקשורת היה על מה לדבר ולא היו מתעסקים כל הפליאוף בהשוואה דמיונית בין לברון לג'ורדן.

  הגב
  • דורפן

   אתה יודע - שתי הקבוצות שלא משחקות בגמר הובילו בבית בשלב מאוחר מאד של משחק מספר 7 בגמר האזורי. ושתי המפסידות סבלו מפציעה קריטית. קצת מוגזם לנפנף בחוסר עניין השנה.

   הגב
 • רודג׳רס אארון

  הבעיה של קליבלנד זה שסטף חזר להאמין שכל זריקה מכל מקום נכנסת.
  כל השאר זה קישוטים.
  אין להם מי שגורם לו לעבוד בהגנה.

  הגב
  • איציק

   לנאחס אתה יודע זה בטוח.

   הגב
 • D! פה ועכשיו

  בינתיים נדאל הלך על הטריק של הגדולים באמת,

  כשלא הולך לך - אתה מוריד גשם, יורד לחדר ההלבשה וחוזר כמו חדש לקחת את המשחק

  הגב
 • אייב

  לא רואה סיכוי גדול שלברון מפסיד היום. אם באורקל הוא היה קרוב לנצח, האנרגיות באוהיו שוות לפחות ניצחון אחד.

  הגב
 • shadow

  היום בשביל להיות השחקן הטוב בעולם לא צריך אליפויות. מספיק יח"צ טוב, הרבה חשיבות עצמית ועדד מעודדות בכייניות שיספקו תירוץ לכל כישלון. נ.ב אם אפשר גם לרמוס על הדרך את כבודם של החברים לקבוצה, מה טוב.

  הגב
  • dmc

   אם הוא לא השחקן הכי טוב בליגה אז מי כן?

   הגב
   • shadow

    הכוונה היתה בדיבורים על עז. יכול להיות שדוראנט אבל קשה לדעת כי הוא בגולדן ולברון במזפח. כך או כך ההבדל לא כזה גדול לכאן או לכאן וגם להארדן יש קייס

    הגב
 • ציון נאנוס

  כמובן שאפשר לנתח את זה אחרת. שהופעה היסטורית של לברון,שקשה להאמין שניתן לשחזר,במשחק 1 לא הספיקה. במשחק 2-קרי היה מדהים ודוראנט במשחק סולידי. ניצחון קל. ולברון כבר נראה מותש. גולדן סטייט אולי לא טובים כמו שנה שעברה. אבל גם קליבלנד בלי קיירי. מבחינת יחסי הכוחות זה מזכיר את שנה שעברה. בדרך ל1-4.

  הגב
 • 7even

  מאחל ללברון הפסד 0-4 וציוץ של טראמפ בתמורה

  הגב
  • Trailblazer

   אתה זוכר שגם בווריירס אין לPOTUS יותר מדי תומכים,כן?

   הגב
 • אמיתי

  אני לא אוהד של לברון ובטח לא של קליבלנד אבל המשחק הראשון שבר את הלב..
  קשה לראות את קליבלנד מתאוששים מזה. כנראה תהיה האליפות הכי פחות מרשימה של גס מול הפלייאוף הכי מרשים של שחקן יחיד. ספורט

  הגב
 • miranda veracruz de la hoya cardinal

  עברתי ב 4 השנים האחרונות תהליך של מעבר מחיבוב עמוק לג"ס וטינה ללברון ג'יימס, לטינה ומיאוס מג"ס וחיבה לג'יימס.

  הלוחמים כבר לא חבר'ה צעירים שמשחקים כדורסל מלהיב ונראים נקייים וחביבים. כל כוכב שם למעט תומפסון כפרה עליו פיתח מניירות מעצבנות, יהירות, פרובוקטביות. גם העובדה ששוב ושוב הם נהנים מפציעות יריבים וטעויות שיפוט קריטיות לטובתם מוסיפה לתחושת אי הנוחות מהם.

  ג'יימס הבלתי נגמר הולך ומתשבח כל שנה, מעלה את הציפיות מעצמו ונלחם כמעט לבדו בכל הליגה. כל ההשוואות לג'ורדן מתבררות לי ללא רלבנטיות - הוא לא טוב כמו ג'ורדן, הוא טוב אחרת מג'ורדן. האיש סופג כל הזמן ביקורות קטנוניות, כל שטות במשחק מנופחת ומעוותת ע"י שונאים (אהלן סקיפ בייליס), ההנהלה והמאמן שלו קטסטרופליים, הטריידים איומים. ועדיין הוא מלך המזרח והליגה, ועדיין פועלו מחוץ למגרש עצום. מלך אמיתי.

  הגב
 • זינק

  כל כך נכון.
  אם לא ארבע השניות של הסטלן ג׳יי אר, כל המשחק השני מקבל פרשנות אחרת לגמרי. שקליבלנד הצליחו להשאר בתמונה למרות ערב טוב של שלושה מארבעת הבכירים של ג״ס ועוד ערב פסיכי של קארי.

  הגב
 • שמעון

  2 מילים. קווין דוראנט

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *