תרבות מנצחת

בק טו בק

שתי מסקנות פשוטות. 

ראשית, הסיפור על ״ליגה מרוסקת וחד צדדית״ הם שטויות. שתי קבוצות נאבקו על האליפות וקרב ההכרעה הגיע למשחק השביעי שהיה די צמוד. בגלל שיטת המשחקים בNBA זה קרה בגמר המערב –  וזה בהחלט יכול היה להגמר אחרת עם כריס פול. התחרות התקרבה העונה ולא התרחקה.

שנית, הסיפור על קבוצה אותה סחב כדורסלן אחד לשלב הגמר בו ״הם לא אמורים להיות״ גם הוא בערבון מוגבל. קליבלנד אמנם חזרה מ-0-2, שזה תמיד הירואי, אבל ניצחה קבוצה צעירה בלי הכוכב המרכזי שלה. 

ונכון, היינו צריכים את הגמר לאשש את שתי ההנחות הללו. לברון עשה מספיק בקריירה ובעונה עצומים בכדי שניתן לו את הקרדיט לפני הסדרה. אבל בסופו של דבר הגמר הוכיח את שתי העובדות הפשוטות הללו.

*

אני זוכר את טים דנקן בהופעה אצל לטרמן לפני ארבע שנים. לטרמן אומר לו ״אתם עושים דברים אחרת, יותר דגש על קבוצה, למה אנשים אחרים לא עושים כמוכם?״. דנקן עונה לו בצחוק: ״תפסיק להגיד את זה. שכולם ימשיכו לעשות את מה שהם עושים״.

ג׳יימס היה נהדר במסיבת העיתונאים של יום המנוחה. היה בו את הרוגע של מי שהניח הכל על השולחן. דיבר באצילות על האיכות של יריביו כשחקנים, וכקבוצה וכמוחות כדורסל. שיבח את דריימונד גרין כמוח הגנתי. ואם לא יקרה הרבה מאד בקליבלנד הוא צריך לעזוב. ביכולת ההיסטורית שלו הוא לא יכול למשוך את עצמו מתוך התחרות. 

תכניות הטוק-שואו המשיכו לעסוק בשאלה האדיוטית של הMVP של הגמר. שקיבל אותו דוראנט בגלל אחת מהופעות  משחקי הגמר הגדולים שהעולם ראה. וכמובן בשאלה הקריטית והאקוטית האם לברון ג׳יימס התקרב למייקל ג׳ורדן בפלייאוף הזה והאם סוויפ משנה או לא משנה את התמונה. הבלים מוחלטים – הכל בכדי לא לדון במה שבאמת קורה בNBA. בתקופת הווריורס ובעצם גם סן אנטוניו לפניה. הקבוצתיות מנצחת בעוד התקשורת כמעט חוגגת את העובדה שבגמר יש קבוצה לא ממש ראויה למעמד.

מעדיפה לא לדון בתרבות המנצחת בNBA  אלא בכך שג׳ורדן 93 בכל זאת מנצח את לברון 18. לפחות עד שנה הבאה. שזה מוזר, כי אני חייב לומר לכם: ג׳ורדן-לברון זה משחק שלא מתקיים.

עדיף לעולם הכדורסל להתרכז במשחקים שמתקיימים. עדיף לדבר על קבוצה שהיא היסטורית לא רק כי היא 3 מ-4 אלא כי שינתה מוסכמות התקפיות. על קבוצה שההגנה שלה הוא מעשה אמנות. כל מה שקרה בסדרה הזו – כולל אי ההצלחה של הקאבס לסגור את משחקים 1 ו-3 – קרה בגלל ההגנה הזו. 34% קליעה לקבוצה הביתית היום. 

אבל הדבר הכי חשוב לדעת על הסדרה שטוב שהסתיימה – היא שהווריורס אלופים כי הם ניצחו את יוסטון. 

חידון מספר 610. חידון הכנה לחידון המונדיאל
תשעים ושבע נקודה שבע

תגובות

 • איציק

  הכל ולפני הכל אני רוצה לומר, שמשהם בועדת בחירת ה-MVP צריכים פסי-כו-לו-גית!!! שנית, בשני המשחקים האחרונים ניתן לראות כמה איגי חשוב, זה משחק אחר איתו ובלעדיו, אז כנראה יוסטון לא היתה מגיעה למשחק 7 אם הוא היה בריא, אם ובלי פול. חייב להודות, נכשלתי בהימור שקליבלנד תהייה הראשונה שחוזרת מ-3-0 ולוקחת אליפות, לפחות לא שמתי הרבה כסף. סטף סגר מהר מאד את המשחק ומשם לא היתה תחרות. זה היה המשחק הראשון שאני הרגשתי שלברון הגיע עם גישה של אין סיכוי, אולי הסטטיסטיקה בסדר אבל המשחק שלו היה נרפה. סטף שם עליו 3 שלשות קלות כשהוא מאחר לחלוטין, ובהגנה מסתדר עם לברון לא רע כשהיה צורך בכך, זו לא גישה למשחק 4. ולאחר כל זאת, עונה אדירה של לברון ופלאי-אוף אדיר. קשה לדרוש יותר בתנאים שהיו. שנה הבאה יהיה יותר קשה להערכתי. ושאלה למי שזוכר, של מי האליפות הייתה יותר דומיננטית, של GS השנה או של פילדלפיה של 84?

  הגב
  • NoOne

   קודם כל זה פילדלפיה של 83
   אתה משווה את דוראנט וקרי למוזס והדוקטור?
   הקבוצה שנתנה לשואוטיים לייקרס 4-0 בגמר?

   הגב
   • איציק

    אכן, אבל יותר מזה, הפסידה רק משחק אחד כל הפלאי-אוף. פוף - פוף (כמעט) - פוף.

    הגב
    • NoOne

     שנה הבאה תהיה לפילדלפיה קבוצה שתעשה פו פו פו פו

     הגב
  • תומר

   דוראנט= נייקי
   סטף= אנדר ארמור
   זה הסיפור הפשוט מאחורי בחירת אמ.וי.פי

   הגב
 • ניגמר

  מסכים כמעט עם הכל חוץ מזה שויסטון יותר הפסידו בלי קשר לכריס פול מאשר גולדן סטייט ניצחו אותם.

  0-27 רצופים לשלוש זה טוב?

  עוד חוזק של גולדן סטייט כקבוצה זה לנצח בשתי סדרות גמר עם תומפסון מאוד בינוני (יוסטון ונגד קליבלנד)

  גמר קצת מאכזב לאוהד הנטריילי כי אחרי משחק ראשון אדיר וניצחון של קליבלנד(כמובן ביקום שגי אר עושה משהו) אז יכלה להיות סידרה גדולה

  הגב
 • רן מפעם

  זוהי תשובה גם לאלון עידן מהארץ. KD ענק, שחקן היסטורי אבל אם הוא לא היה מגיע לGS היה בא אחר,פחות טוב זה ברור אבל לא חוטב עצים.GS ככ טובים שאת הסדרה הזו הם היו מנצחים גם בלעדיו, מעל לכל מה ש GS הוכיחה היא שאם אתה רוצה לפגוש קבוצה בגמר עדיף שזו תהיה קבוצה שלברון כבר הספיק לחרב. הוא מעביר פסקי זמן,עורך שיחות מוטיבציה,ממנה מאמנים. אגו מניאק שלא יודע מתי להפסיק ואיפה הוא נגמר.
  הוכחה שנייה שKD לא אשם בהרס הליגה? יוסטון כמעט עלו לגמר. יוסטון, עם כריס פול, היא קבוצה פנטסטית שעם רבע מההייפ שלברון מייצר בלי סוף כמעט זכו בגמר הליגה על חשבון GS.

  הגב
 • איציק

  על מה אתה מדבר, דוראנט הוא ה-MVP, לא היה ל-GS סיכוי בלעדיו, וזה עוד כשלברון פצוע ביד מהמשחק הראשון. אם לא היה נפצע אז לברון היה לוקח טבעת ואז מעניין מה היית אומר על מי שמחרב קבוצות. פשוט מזל של GS שדוראנט איתם ולברון נפצע.

  הגב
 • NBBlof

  חוץ מיוסטון אף קבוצה אחרת בליגה לא מסוגלת למתוח את גולדן סטייט אפילו לסדרה של 6 משחקים אז על איזה תחרות מדובר פה?

  הגב
  • רונן דורפן

   אחת מסוגלת למתוח. בוסטון ופילי עשו קפיצה אמיתית - אחת מהן תחתים את קוואי לאונרד. אולי פילי את לברון. יש קבוצות בסביבה

   הגב
   • NoOne

    לברון אומר אחרי המשחק שהוא לא רוצה להתחיל מהתחלה בלי כלום(הלייקרס בחוץ) , הוא רוצה לשחק עם שחקנים ומאמנים חכמים שמבינים את משחק הכדורסל (יוסטון בחוץ) וזה משאיר אותנו עם פילדלפיה , בן טיפוחיו בן סימונס ,
    מעריצו הגדול ביותר וחברו ג'ואל אמביד שניהם עם חוכמת משחק בלתי רגילה , קבוצה שניצחה 52 משחקים.
    קבוצה עם הרבה מאד אפשרויות לחיזוק עם טריידים ותקרת שכר.

    המעבר הזה נגמר במשרד של ריץ' פול כבר לפני חודש

    הגב
    • kirma der faux

     או קליבלנד

     הגב
    • Lord Anthony

     אז אמר.
     לברון רוצנ לשחק עם שחקנים ומאמנים חכמים מספיק להבין שהכל צריך להיות תלוי בו וכל המשחק צריך להתרכז סביבו.

     הגב
    • Matipool

     זה משאיר אותנו באותה מידה גם עם בוסטון. לדני איינג׳ יש דוקטורט בגישור (קיירי וכו׳).

     הגב
   • NBBlof

    רונן אתה אופטימי ואני מקווה שאתה גם צודק.
    בכל מקרה יש כאן הרבה אם ואולי ובפועל לברון הודיע שהוא הולך להיפגש עם גולדן סטייט...

    הגב
    • shadow

     אוי זה יהיה גדול. חותם על סנריו כזה. זה יהיה קרקס של דו פרצופיות ומוסר כפול מצד עבדיו הנאמנים אם הם כמובן לא יבצעו התאבדות המונית בקפיצה מגגות. אני לא חושב שהם בכלל ירצו אותו ואני כמובן גם לא מאחל להם שמחריב הקבוצות ינחת אצלם כמו שאני לא מאחל את זה לאף קבוצה אחרת אבל תודו שזה יהיה משעשע אם הזיה כזו תהפוך למציאות. אני ממליץ שישאר בקליבלנד וימשיך לסדר חוזים מופרכים לפמליה שסובבת אותו בזמן שהוא עסוק בלהחריב את הקבוצה ועתידה ואחרי זה שיבכה קצת שאין שם קבוצה.

     הגב
     • NBBlof

      אני חושב שאם זה יקרה אז בנ.ב.א יהיו חייבים לבחון מחדש את מודל תקרת השכר והדראפט.
      יכול מאוד להיות שמודל השיוויניות של סטרן הגיע לסיומו ויצטרכו לשנות את השיטה ולהתאים אותה לעידן המודרני בו הכח נמצא אצל השחקנים.

      הגב
    • איציק

     בכלל לא הזוי שהוא יפגוש אותם בגמר של שנה הבאה.

     הגב
 • רותם

  יוסטון היתה נהדרת אבל הראתה כמה היא לא מסוגלת לצאת מהנישה שעבדה יפה בעונה הרגילה.
  המטווח האין סופי לשלוש שלהם היה מביך. ברמת הכדורסל, וברמת הנ.ב.א
  בסדרה מולם גולדן סטייט היתה רחוקה משיאה.
  קבוצה שרוצה לדגדג את גולדן סטייט היתה חייבת משהו מעבר לתכנית המשחק הבנאלית שלה.
  יוסטון הלכה עם המטווח
  קליבלנד כרגיל עם הגב של לברון עד שהוא קורס.

  בוסטון היחידה שהראתה פוטנציאל למשחק כדורסל שיכול להוות תיגר על גולדן סטייט.
  בלי הייווד וארוינג עם סוללת צעירים מבטיחים ומאמן סופר אינטילגנט.

  הגב
 • yaron

  מאוד נהנתי מדוראנט בסדרה הזאת ובייחוד ממשחק 2. סחב את הקבוצה ביתרון 9-10 שלושה רבעים ופינה את הבמה לקרי ברבע הרביעי כדי שינעץ את המסמרים האחרונים בארון. גם בהגנה על לברון עשה עבודה מצויינת כשבכלל לא ניסה לעצור אותו (אי אפשר) אלא לעייף אותו בשקט ובסבלנות.

  הגב
 • אלעדכ

  האליפות הראשונה של הווריורס, וגם העונה ההיסטורית שבסופה הם דווקא הפסידו, היו הרבה יותר מרשימות מבחינה קבוצתית. ברגע שדוראנט הצטרף נכנס גם מימד אינדיבידואלי שקשה להתעלם ממנו. לא קמתי לאף אחד ממשחקי סדרת הגמר. הסדרה מול יוסטון היא היחידה שהם התאמצו בה בשנתיים האחרונות, וגם בה הייתה תמיד תחושה שהם ינצחו בסוף - עם או בלי פול. המעבר של דוראעט הרס את חוויית המשתמש (האוהד)

  הגב
 • אלון

  האליפות הראשונה של גולדן סטייט לא מעט בגלל הפציעות של אירווינג ולאב. דיוויד בלאט עשה שם נפלאות עם סגל קצרצר וחלש. שנה אחרי זוכרים מה היה. גולדן סטייט לא היתה יכולה לזכות בעוד אליפויות בלי דוראנט, as simple as that. לכן השושלת יכולה להתחיל רק עם ההגעה שלו. שושלת של 2 מ-2 והיד נטויה

  הגב
  • איגי

   על מה אתה מדבר? על הקבוצה ההיסטורית של 73 ניצחונות שלא יכלה לסגור סדרה שהובילה בה 3-1 וששחקן מרכזי שלה לא שיחק משחק אחד? הם לא היו יכולים לזכות בעוד אליפות? בייחוד שהיריבה שלהם נחלשה עם עזיבת אירווינג?

   הגב
 • יותם

  לא יודע לגבי גולדן סטייט והמסר על משחק קבוצתי. זה היה ב-2015 (ובסן אנטוניו 2014). מאז שדוראנט הצטרף זו הקבוצה המוכשרת בפער מכולן ללא תלות בסגנון משחק.
  את הניהול, האימון והכדורסל המבריק שקדם להגעת דוראנט ינסו עוד הרבה לחקות.

  הגב
 • חיים שרגא

  לקרי מגיע, לדעתי, אם וי פי ולא דוראנט מסיבה פשוטה. קרי ניצח את משחק 1, דוראנט את משחק 3. ואם ג.ס. מפסידים את משחק 1, הסדרה נראית אחרת. וכן, היתה את השטות של סמית וזה.

  הגב
 • yaron

  על דבר אחד אני בטוח שכולם יסכימו - ההחתמה של דוראנט היתה צעד גאוני של ג"ס.

  הגב
  • קלבדוס

   כן, לקחו את הסיכון העצום ועשו משהו שאף קבוצה אחרת לא היתה עושה LOL

   הגב
   • אמיתי

    החתמה שבאה רק בזכות שימוש מושכל באנליטיקס והתקבלה עי מוחות כדורסל אדירים. קונצנזוס

    הגב
  • yaron

   יכל לסיים גם במקום אחר

   הגב
   • אמיתי

    כן. לכן ההחתמה היא עליו ולא בזכות גס

    הגב
    • yaron

     ברור!
     אבל זה שיצרו מצב שבחר בהם זה לא מובן מאליו. מניח שהיתה כאן עבודת הכנה ולא נראה לי שזאת היתה החלטה אימפולסיבית לאחר ההפסד לקליבלנד.
     בכל אופן, מי מישהו הבין מדברי שג"ס גאונים כי "הימרו" על דוראנט אני מתנצל :-)

     הגב
     • אמיתי

      כשלברון עובר לקבוצה עם חברים שלו- מגלומן שדואג למורשת שלו.
      כשדוראנט עובר לקבוצה עם חברים שלו- עבודת הכנה גאונית.

      הגב
      • עסק שחור

       מדובר פה על גולדן סטייט. אותם ואת מיאמי אי אפשר להאשים. את לברון ודוראנט אפשר לבקר אבל לא על זה מדובר פה.

 • אהד

  לא ראיתי את הגמר (לא עניין אותי לראות סדרה שכתוב עליה סוויפ) אבל בסדרת גמר המערב, גולדן ממש לא שיחקו קבוצתי כמו שמתואר. להפך, דוראנט סחב אותם מחציות שלמות, בזמנים אחרים של המשחק קרי התפוצץ ואז חבל לדבר על קבוצתיות , זה פשוט עניין של זון מטורף. גולדן ממש לא הרשימה קבוצתית, לפחות במערב...
  אגב, עניין אחר הוא שמאוד קל לדבר על קבוצתיות כשאתה מעמיד שחקני על כמו בגולדן..

  הגב
 • אמיתי

  כשהתקשורת אנשים ואפילו בלוגים בדה באזר מתעסקים במשחקים תיאורטיים אני מניח שזה בגלל שהמשחקים שכן משוחקים פחות מעניינים

  הגב
  • קירקגור

   What if הוא השחקן השישי

   הגב
 • ניינר / ווריור

  זו האליפות הכי פחות מרגשת בין השלושה מבחינתי, אבל הסדרה מול יוסטון היתה נפלאה

  הגב
 • shadow

  סליחה שאני משתמש בסגנון בוטה אבל יש אוהדים פה (הכוונה לאוהדי ספורט/כדורסל) שלא ראויים להקרא אוהדים ולא ראויים לכדורסל הזה. אנשים שמתגאים בזה שלא ראו משחקים אבל מעבירים ביקורת. קפוצי תחת שלא מסוגלים להנות מאיכות. מניח שרובם אוהדים בזויים של הנסיכה, שלא באמת אוהדים אף קבוצה אלא נודדים עם המגלומן וכך גם נראות התגובות שלהם, מה ששם בספק גדול את אהבה שלהם לכדורסל בפרט ולספורט בכלל. נשמעים כמו חבורה של של ילדות בוכיות שלקחו להם את הסוכריה כי "המלך" שלהם לא מצליח להביא אליפויות. אני באופן אישי לא פיספסתי כמעט אף משחק בפליאוף ומה שפיספתי השתדלתי לראות בשידור חוזר. ראיתי מעל 250 משחקים בעונה הסדירה ואני אומר לכם שאין לי מושג למה מגיע לי כל הטוב הזה אבל אני מתמוגג מרמת הכדורסל בליגה. בעיקר במערב. אבל גם קבוצות כמו בוסטון ופילי שמלאות בפוטנציאל מצביעות על עתיד אופטימי. האבסורד הוא שאוהדי לברון בכלל לא נהנים ממנו כי הם עסוקים בהשתתפות בקמפיין העיזים התלוש והמגוחך שלו ושלהם במקום בכדורסל. אני כמובן גם מאושר שהקבוצתיות ניצחה את הנרקיסיסט והוכיחה שזה שאתה מהנדס ודורס כל דבר בדרך לא אומר שתנצח בסופה של התחרות וזה מסר מעולה. למרות שאני לא אוהד גולדן אני מאוד אוהב את השחקנים שם ואת הכדורסל המרענן שהביאו איתם. אני באופן אישי מאמין שאם יש יריב מאוד טוב, הדרך להתמודד איתו היא לא דרך החלשתו ולא דרך בכיינות שהיא בעצם ניסיון תבוסתני להקטינו תודעתית מחוץ לזירה. הדרך היא פשוט להתאמן יותר חזק, יותר קשה ולהיות יותר טוב וגם ייצירתי. לחשוב מחוץ לקופסא. דברים שבפירוש לא ניתן למצוא במועדון קליבלנד, גם לא ב"מאמן" וצוות האימון שלהם ובוודאי שלא בכוכב שלהם, שאצלו הייצירתיות נגמרת בלדפוק את הראש בקיר חזק יותר ואם זה לא יצליח נתמקד בצבירת סטטיסטיקה אישית וגניבת דעת בשעות הפנאי. מנגד ניתן למצוא את הדברים הנ"ל במועדונים, צוותי אימון וכוכבים אחרים, כמו בוסטון, פילי ויוסטון אבל גם באופן יחסי באינדיאנה יוטה וניו אורלינס. אני יודע שחלק מהדעות שלי לא פופולרית אבל בדיוק בגלל זה הצטיידתי מבעוד מועד בכמות נכבדת של טישו בריח שושנים בשביל כל הבכיינים. הייתה עונה אדירה ופליאוף מעולה ברובו. רק נגמר ואני כבר לא יכול לחכות שתתחיל העונה הבאה. יהיה קיץ מעניין מאוד ומזל שיש את גביע העולם באמצע כדי שהזמן יטוס.

  הגב
  • אמיתי

   סהכ נשמע שטוב לך בחיים (הספורטיוים)

   הגב
  • איגי

   תגיד לי, אתה מסוגל לתת תגובה בלי להזכיר את לברון?

   הגב
   • shadow

    לברון הוא המרכז לא? בכל כתבה בכל משחק. זה די טיבעי שהוא הנושא. השאלה אם אתה יכול לקרוא תגובה שלי על לברון בלי שיכאב לך הישבן. כנראה שלא. בתגובה שלי היתה גם ביקורת על אוהדים שלא רואים משחקים ונגיעה קלה לגבי השקפת עולמי להתמודדות עם כוח והצלחה של אחר. כנראה שגם אתה לא הצלחת להתגבר על הצורך לדבר על לברון.

    הגב
  • דונאדוני

   תשמע אתה חייב להשתחרר מלברון. כל תגובה אתה דואג לרדת עליו.
   אתה ממש דואג ממנו אה? תרגע זה לא יעזור.
   די לכווץ

   הגב
   • shadow

    תשמע אתה חייב להשתחרר מלהגיד לי על מה לכתוב. עושה רושם שזה מפריע לך יותר מאשר שזה מפריע לי. הסאבטקסט הוא שאני יורד בעיקר על אוהדיו המושפעים ולא ממש עליו. הוא שחקן גדול אפילו שבאותו הזמן הוא גם דושבאג רציני. זה דיי טיבעי שהאוהדים שלו מפתחים התנהגות דומה. יש כתבה יפה בדה מרקר היום על התנהגות דבורים. תקרא זה יתן לך אינסייט.

    הגב
 • BRT

  הספרס וגולדן לפני דוראנט היו שירה בתנועה,
  ופשוט כשניצחו את הכולדן האלו,
  הביאו את דוראנט שברח מהתמודדות מולם,
  ולכן
  גולדן עם דוראנט זאת קבוצה עם ציפ
  במשחק וידאו,ולא "קבוצה" מיוחדת בשום צורה.
  פשוט טובה יותר מכולם
  עם כמות שחקנים בלתי נגמרת
  שלא חייבים להיות בשיאם כל הזמן כדי לנצח.
  משהו שלדעתי אי אפשר לקרוא לו היסטורי בשום צורה.

  הגב
 • איגי

  לדעתי, לברון צריך לעבור למערב. אני חושב שהחולשה של המזרח נותנת לו אשליה שהוא יכול להתמודד עם גולדן סטייט ואז הוא מקבל בראש אם ישחק נגדם ונגד יוסטון 3-4 פעמים בעונה יחשלו אותו ואת הקבוצה הוא ידע להתאים את עצמו והקבוצה יותר טוב. אז אולי לא יגיע לגמר כל שנה, אבל כשיגיע יהיה פייבוריט ברור לאליפות.

  הגב
 • אחד

  מסתבר שאפילו להיות חצי לבן פוסל אותך מקבלת תואר MVP.
  ליגה גזענית
  השאיר טעם חמוץ בפה אחרי פלייאוף נפלא

  הגב
  • BRT

   חחח אתה רציני חח
   קרי כבר היה פעמיים mvp עונה סדירה.
   מה לעשות שדוראנט היה
   יותר טוב ממנו בכל הסדרה,
   איזה גזענות ואיזה נעליים

   הגב
  • עסק שחור

   קשה להיות חצי לבן ששני ההורים שלך וההורים שלהם כולם שחורים. רק על זה צריך לתת לקרי mvp

   הגב
 • איציק

  לכל המקטרגים אומר כך, אם מחפשים מורשת של דוראנט, אז אל תחפשו, אין לו. בשביל מורשת כנראה היה צריך לעבור למקום אחר ולנהוג אחרת. יש דוגמאות טובות איך צריך לנהוג בשביל מורשת. אין לדוראנט מורשת, אך יש לו יכולת אישית שאותה ממש בקבוצה שבה הוא נהנה ועל הדרך לוקח אליפויות. אולי לא יזכרו אותו כמו שחקנים עם מורשת, אבל הוא נהנה. לשחקנים איתם הוא משחק אולי גם אין מורשת, במיוחד מהרגע בו הגיע, ואולי גם הם סתם נהנים ועל הדרך לוקחים אליפויות. מורשת להבנתי זה משהו עתידי, איך יראו אותם. הם כנראה חושבים על ההווה, איך הם נהנים עכשיו ומה הם משיגים עכשיו. אפשר לומר שזה ציני, קר ולא מעניין, אולי אתם צודקים, אבל לראות את המשחק שלהם, איך הם מבינים אותו, איזה חוסר אנוכיות והנאת כדור זה כייף גדול. לראות את ההשקעה וההבנה של ההגנה זה משהו בלתי רגיל. ותחשבו על עוד דבר, כמה הקבוצה הזאת מאפשרת גם לשחקנים זוטרים להתבטא. איך אין לכוכבים בעיה לחלוק כדור עם שחקנים שכנראה בכול קבוצה אחרת היו בינוניים מינוס שיובילו כדור, שיזרקו שלשה או יחדרו לסל. הם מרגישים שיש להם חלק בטבעת לא לגרבג' טיים אלה בדקות משמעותיות. זה לדעתי ממש לא מובן מאיליו, אבל בטח גם נגד זה תמצאו משהו. הצעה שלי... שבו, תתרווחו ופשוט תהינו מהמשחק. בעוד 2-3 במקסימום זה יהיה בלתי אפשרי מהקבוצה הזו. אמא מה, רק אם בוסטון ופילי יצליחו לתחזק את המערכת הקיימת היום, ואלי גם הפליקנס (בתקווה שקאזינס יחזור טוב מאי פעם ולפליקנס), הולכות להיות לנו עונות נפלאות כבר בקרוב מאוד.

  הגב
 • גלעד בלום

  1)גולדן סטייט קבוצה הסטורית באבו אבוה, היו מרחק נגיעה מארבע אליפויות רצופות, עשו בק טו בק, מה שטים דנקן מעולם לא עשה, התגברו על המזוקן וחבורת השולפים שלו, השפילו את לברון בביתו עם גארבג׳ טיים החל מהרבע השלישי , שנה הבאה אולי ת׳ריפיט.

  2) אין לי שום טענה לדוראנט שעבר לגס, אין הבדל בין המעבר שלו לאינספור מעברים בליגה בעבר( גראנט לא עבר לבוסטון? קרל מאלון לא ניסה בלייקרס? קארים לא הועבר ללייקרס אחרי שלקח את מילווקי לאליפות? סטף וקליי, וגם דריימונד גרין( הבסיס) הגיעו כאלמונים לליגה והפכו למפלצות תחת סטיב קר, זה לו שהם היו טופ פיק בדראפט....

  3) בלי דוראנט אין אליפות שניה או שלישית , הספלאשים לא יציבים מספיק, סטף מועד לפציעות, הוא בדיוק החוליה הנוספת שהיתה חסרה להם.

  4) לברון זה מעין וילט צ׳יימברלין של הדור הזה- שחקן עם עליונות פיזית על שאר הליגה,האין איך לעצור אותו, מכונה סטטיסטית מטורפת אבל משום מה אלה שלידו לא פורחים ויש לו מעט אליפויות יחסית ליכולתו ההסטורית( ווילט היה חותם על שלוש אליפויות, כפי שזה נראה היום לא בטוח שלברון יוסיף עוד טבעת)

  5) חוץ מהגמר היה פלייאוף לא רע, לא החמצתי כמעט אף משחק , בליגה הרגילה אני צופה רק בניקס עד שהם לא רלבנטיים ואז מחכה לפלייאוף.

  6) מדברים על העומק של גס אבל בפועל הם 7 שחקנים וכל השאר מעודדים מהספסל( בפלייאוף)

  7) כספי מקבל טבעת, לא?

  8) לברון לגולדן סטייט? כשחקן שישי הוא יכול לעזור, כרגע הוא צריך להוציא דריימונד מהחמישה הפותחת...

  9) לדעתי בוסטון ופילי לא מוכנים עוד לדגדג את המערב, זה אומר עוד טבעת או שניים לגס...

  10) הכי טוב לליגה- שלברון יעבור ליוסטון, שייצור קבוצה עם כשרון התקפי מטורף וקצת יותר אופציות בזמן אמת מאשר לזרוק שלשות כאילו אין מחר

  הגב
  • רוני

   גודלן סטייט לפני דוראנט היו קבוצה מיוחדת שבקושי זכתה באליפות אחת מול לברון והפצועים. אחרי שצירפו את דוראנט הם קבוצת כוכבים בה כל פעם מישהו אחר נותן משחק טוב וזהו. רוב הזמן הם מעייפים את כוכבי היריבות ומנצחים ברבע השלישי-רביעי כי יש להם יותר כוח כי הם ארבעה מול אחד-שניים בצד השני. גם בהגנה הם לא מדהימים ונהנו ממטווח החטאות של זריקות פנויות מול יוסטון וקליבלנד. שלא לדבר על פציעות ושחקנים מפגרים כמו ג׳יי אר.
   וההבדל בין דוראנט לכל שאר המעברים הוא שדוראנט עבר ליריבה הישירה שלו שהרגע ניצחה אותו במשחק שבע כשהוא בשיא הקריירה שלו. אף אחד אחר לא עשה את זה.

   הגב
  • איציק

   לא בטוח למה אתה מתכוון בסעיף 8, סוג של מיקרוויו משודרג? יכול להיות מעניין.

   הגב
  • no propaganda

   בדיוק חשבתי בהקשר פוסט הגדולה של דורפן שלברון הוא סוג של צ'מברליין

   הגב
  • שחר

   המעבר של דוראנט מזכיר את המעבר של ווילט מפילי ללייקרס, מבחינת האימפקט על הקבוצה. אני מניח שהיה עובר לבוסטון אם היה מצב לזה. מוזס מאלון עבר מיוסטון שהגיעה לגמר, לפילי שהפכה לקבוצת כוכבים שעשתה סוויפ כמעט כל הפלייאוף. שאק היה בגמר עם אורלנדו, זה לא הסתדר, אז עבר ללייקרס, מהלכים מקובלים. עוד 5 שנים מהיום יש מצב ידברו על דוראנט כהיסטורי ברמה שלהם, כמו שמדברים על לברון

   הגב
  • איגי

   גלעד, אם גולדן סטייט לוקחים אליפות שנייה אז דוראנט לא עובר אליהם והם הרבה יותר פגיעים. אולי היו זוכים בעוד אליפות או שתיים אבל בהתחשב בפציעות וחוסר היציבות יש סיכוי שלא.

   הגב
  • דורפן

   ״צופה בניקס עד שהם לא רלוונטים״ - זה האטום של מדידת הזמן. יחידת הזמן המזערית ביותר.

   הגב
   • גלעד בלום

    דורפן אני רואה עד שהם מאבדים סיכוי להגיע לפלייאוף, בערך שליש עונה

    הגב
 • שחר

  היה פלייאוף טוב, סוג של עונת מעבר או התחדשות בהרבה קבוצות, ובסיס לפלייאופים עוד יותר טובים בשנים הבאות.
  אנדיאנה, מילווקי ובוסטון, היו באותה רמה כמו קליבלנד, ורובן או כולן ישתפרו. ניו אורלינס ויוטה וגם סן אנטוניו ישתפרו בעונה הבאה, נראה שגם יוסטון. גולדן גם יעבו את הסגל. אנחנו בתקופה טובה לליגה, גולדן מודל לקבוצה נטולת אגו אישי, אחרת כבר היו חיכוכים, אנשים רואים שאפשר שקבוצה תעבוד ביחד, זה האתגר הכי גדול של קר . כספי מקבל טבעת כי היה בסגל 75% מהעונה.
  שנה הבאה (ובקיץ) יהיה עוד יותר מעניין.

  הגב
 • שניר שלמד עם פנחס בעממי

  "ביכולת ההיסטורית שלו הוא לא יכול למשוך את עצמו מתוך התחרות. "
  מדוייק.

  הגב
 • דובינסקי

  הם שונאים השוואות היסטוריות. גם סטף קרי אמר שהוא לא מתעסק בזה.

  הגב
 • AdamB

  הימור לקיץ -
  לברון בקליפרס כנראה עם פול ג'ורג.

  הגב
  • בלייק

   יסגרו חמישיה עם ג'ון ורינגו? עם שחקן שישי כמו יוקו לא בטוח שזה יספיק לאליפות...

   הגב
 • איציק

  לכל המקטרגים על לברון, הבן אדם עם שבר ביד גרר את GS על כל הגלאקטיקוס לארבע משחקים. אל אנושי. באמת מורשת למופת למי שבונה מורשת. למי שלא בונה מורשת וסתם בא ליהנות מכדורסל כייפי עם עוד כמה שחקנים טובים שמבינים כדורסל ומוכנים לחלוק כדור (ותהילה), זוכים באליפויות. זה הסיכום שלי לעניין. ד.א., אני מאחל לו שימצא קבוצה שבא לא ידבר כמה הוא מחויב לקבוצה, כמה הוא צריך לעשות הכל בשביל החברים שלו ושלעולם לא ינטוש אותם. בקבוצה שלא יצטרך לספר שהוא אף פעם לא אנדרדוג, אלה סתם יבוא לשחק, ליהנות ואולי גם לזכות. האמת, עם כל החוסר אהבה שלי למה שהוא מייצג, עם היכולות שלו מגיע לו עוד טבעת או שנים. רק כל עוד הוא עושה זאת בדרך שלו אני מקווה שזה לא יצליח, זה לא כדורסל, זה לברון נגד העולם.

  הגב
  • זינק

   אתה יודע שאת כל הדיבורים האלו מדברים עיתונאים, פרשנים ושאר מיני ירקות?
   אם אתה רוצה לשפוט אותו על יכולות הג׳נרל מנג׳ר שלו בבקשה, אבל כשחקן הוא לא אומר שום דבר שאף שחקן אחר לא אומר על כל ההמבו ג׳מבו של ביחד וכו׳.
   אני לא יודע מה קרה שם עם טרייד אמצע העונה, אבל כמו שאני מבין זה היה רחוק משליטתו.

   הגב
   • איציק

    על אלו דברים אתה מדבר? על המורשת? הוא מדבר עליה, אז שמותר מותר לעיתונאים לצטט ולפרשן. לגבי הטריידים, ברור לי שזה לא 100% הוא בלבד, אבל יש כמה אופציות וכולן גרועות מבחינתו: אם אין לא השפעה בנידון אז זה חמור (ג'ורדן, מג'יק ואחרים דאגו לדרוש מאמנים/שחקנים כדי להשתדרג והשיגו זאת); אם יש לו השפעה וזה מה שיצא, זה חמור לא פחות, כי או שבחר שחקנים לא מתאימים, או שלא ידע לשלב אותם כמו שצריך, או שאלו שבאמת רצה לא הסכימו לבוא ואז נשאלת השאלה למה, הרי בקבוצות אחרות שחקנים בכירים מתאחדים. אז לא יודע מה נכון (כן משאר), אבל מכל האופציות הוא לא יוצא טוב.

    הגב
    • יריב

     מה זה "דאגו לדרוש"? זה בעצם "איימו לעזוב אם לא יקרה X". נו, אז לברון יעזוב.

     בסופו של דבר צריך גם הנהלה עם מידה של כשרון (או מזל). כן, גם הנהלות מעורבות בעניין הזה של לקיחת אליפויות.

     הגב
     • איציק

      כן, ההנהלות מעורבות. וכעובדה במקרים של ג'ורדן או מג'יק כנאה עשה את השיקול שהדרישות שלהם מוצדקות, או ההפסד בלא להיענות לדרישות גבוהה בהרבה מהיענות להם, במיוחד שרצון השחקנים היה להשתדרג כדי להיות מועמדים לאליפות. נראה לי סביר בהחלט. גם את לברון לא מהר מעזיבים, די ראינו שהוא יודע לדרוש ואפילו לקבל. השאלה מה דרש גם חשובה.

      הגב
      • יריב

       או שההנהלות של הלייקרס והבולס היו כשירות, ובקליבלנד פחות. אני לא יודע מה מנגנון קבלת ההחלטות באף אחד מהמקרים, אבל אני מעריך שבקבוצה בה הGM מפוטר מיד לפני הדדליין לטריידים יש מעורבות גדולה בקבלת ההחלטות מעליו - ובאי הכשירות הזו לברון לא יכול לטפל (חוץ מעל ידי עזיבה).

      • איציק

       יריב תראה, אנחנו לא יודעים מה קורה בחדרי חדרים, מה שכן אנחנו יכולים זה לראות מה בפועל קורה ובהתנהגות של הסובבים (אלו התצפיות). אנחנו גם יכולים לקרוא איך זה נעשה ולתת פריור למי אנחנו מאמינים יותר ולמי פחות (זה סובייקטיבי, אבל בלתי תלוי מהמציאות לפחות במקרה של חלק מהכתבים להם יש קבלות). לפי כל זה, מצטיירת תמונה שללברון יש הרבה מאד השפעה בתוך מערכת לא הכי בריאה. אז כמובן שהוא לא שולט בהכל אבל כנראה יש לו יד ורגל בנעשה (זה לא עובדה אלה שערוך של המצב בפועל מתוך התצפיות ועדויות משוקללות בפריור וכמובן שקיימת שגיאת שיערוך שאני מקווה כי היא קטנה). נ.ב.: לא בעמת ביצעתי שערוך אנליטי ונתתי פריורים, זה היה רק להמחשה.

      • יריב

       הנקודה שלי היא שהשפעה איננה שליטה. בפרט, הדרישות של שחקנים ממומשות על ידי ההנהלות, ויש אנשים שלא תצליח לגרום להם לעשות את הדבר הנכון גם עם מדריך צעד צעד (והתרבות לא בדיוק מאפשרת מדריך כזה).

      • איציק

       זה נכון, השפעה היא לא בהכרח שליטה, ולפי מה שכנראה קורה, ללברון אין שליטה אך יש לו השפעה לא מועטה, כמו שגם לג'ורדן ומג'יק הייתה השפעה חזקה ולא שליטה.

      • יריב

       יש מקרים שבהם ניתן להשיג תוצאות בהשפעה בלי שליטה, יש מקרים שלא. לא יכול לקבוע בוודאות מה במקרים האלו.

      • איציק

       אני לא יודע להגדיר מתי כן ומתי לא, אבל אני יודע שהתוצאות של ההשפעה שלו לא היו מוצלחות (גם אם הקשיבו לו וגם אם לא).

      • יריב

       אין ספק שהתוצאה רעה, אבל השאלה היא תמיד "מה היו החלופות", ועל זה קשה לענות (אם כי יש סימנים). אותו הדבר נכון בכל מקום. קליבלנד הפסידו בגמר, אז התוצאות של צורת המשחק שלו היו רעות, לא אומר שהיתה צורה שהיתה מביאה תוצאות יותר טובות.

      • איציק

       בהרכב הנוכחי כנראה זו התוצאה המקסימלית האפשרית (אם לא מחשיבים ניצחון או שנים כתוצאה טובה יותר או משחק יותר מהנה, כי טבעת סביר להניח לא הייתה בהישג יד), וכאן יש שתי שאלות: האחת, האם זה ההרכב הכי טוב שניתן היה להשיג (ולזה יש סימנים); השנייה, האם הייתה דרך אחרת לשחק עם הקבוצה הקיימת כדי אולי לנצח משהו בגמר (לא יודע, אבל יש דברים שבולטים לעיין, כמו כמות הדקות של לברון כל העונה גם כשנוכחותו לא שינתה דבר, ניצחון/הפסד. מנוחה כנראה לא הייתה מזיקה לא, גם אם אולי גם לא מועילה.)

 • יהודה ב״ד

  ג״ס של 2015 הגדירה את המשחק מחדש, וגם מי שלא אהב את המשחק החדש חייב היה להוריד את הכובע.
  אבל מאז שדורנט הצטרף אליה זו תרבות מנצחת ממין אחר. כזו שאנחנו בארץ מכירים כבר הרבה שנים ממכבי תל-אביב. והיא תהיה תרבות-מצחת עוד יותר יפה אם גם לברון יצטרף. בכל מקרה את הזחיחות יש להם כבר עכשיו.
  מצטער, זה לא מתחיל להיות דומה לספרס של דאנקן עם ג׳ינובילי ופארקר - כשלצד דאנקן אין אפילו שחקן אחד שבטופ 50.

  הגב
 • ממן

  כרגיל, יפה. רק מזכיר שגם איגודלה היה חסר לג"ס ולא רק פול ליוסטון.

  הגב
  • איציק

   התייחסתי לזה כבר. אתה כל-כך צודק. לדעתי אם איגי לא היה נפצע לא הינו מגיעים לפציעה של פול, הסדרה היתה מסתיימת קודם.

   הגב
 • רוג'רס אהרון

  לברון אם יש לו שכל עובר לסן אנטוניו.

  הגב
 • גיא אנגלנדר

  מה יהיה עם העיצוב הגראפי של האתר.
  השינוי האחרון מאד מאד לא מוצלח.
  זה נראה נורא, מקשה על ההתמצאות באתר וממש לא עושה חשק להכנס אליו.
  לא מתאים לכם...

  הגב
 • א.ב

  שטויות במיץ
  גולדן סטייט היו מפסידים בגמר הראשון אם קיירי ולאב היו משחקים, בשני הפסידו
  ואז באקט של יאוש לקחו את דוראנט!!! לא תגיד איזה חוטב עצים או שחקן משלים
  את השחקן השני הכי טוב בליגה.
  וכל השטויות האלה שלברון דיקטטור , מאיפה לכם? הוא ביקש מקיירי לעזוב? הוא ביקש לעשות עליו טרייד הכי גרוע שאי פעם היה?
  הכל מונע משנאה ומהאהבה בלתי מוסברת לבלאט?
  אגב המערב השנה כמו שהראה הפלייאוף היה ביזיון, גולדן סטייט ויוסטון וזהו.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *