סנגל-פולין. סתם משחק אירופי בינוני

2002 והיום

בגביע העולם של 2002 סיקרתי מקרוב את נבחרת סנגל שהגיעה לרבע הגמר ושיחקה כמה משחקים נפלאים. לא רק במשחקים ומסיבות העיתונאים אלא גם מחנה הנבחרת. מאמן הנבחרת, ברונו מטסו הצרפתי, שמאז הלך לעולמו בהחלט שיחק על תחושת מצור או תסביכים. אם עיתונאים שאלו אותו על מזג האוויר המאד חם באסיה הוא ענה ״השחקנים שלי גרים בצפון צרפת״. אם שאלו אותו על עדיפות פיסית של שחקניו (שבאמת היו גדולים) היא אמר שהם שחקני כדורגל.

אבל הוא לא היה אדם זועם. כשהגעתי פעם אחת למלון באוסקה הנבחרת ביטלה את מסיבת העיתונאים והזמינה אותנו ללובי הקומה שלהם במלון עם הנשים והילדים של הנבחרת. אני זוכר את מטסו משחק על הריצפה עם הילד הקטן של השוער טוני סילבה.

אבל כמה שמטסו התעקש ששחקניו אירופאים – כשהשופט שרק זו הייתה אפריקה במלוא תפארתה הם רקדו על הדשא. בהחלט הביאו סגנון אקזוטי מבוסס ריקוד. לעזאזל הפוליטיקלי קורקט.

הקפטן שלו היו אלו סיסה שהיום הוא המאמן. לא רק שהוא המאמן אלא רוב צוות עוזריו בא מהנבחרת ההיא. הוא המאמן שחום העור היחיד באליפות והוא דיבר על כך לאחרונה לעיתונות הבריטית. דיבר על כך שהמחסור במאמנים שחורים היא בעיה אירופאית ובמידה רבה בריטית. אבל בלי יותר מדי זעם.

בכל אופן הצוות שלו הוא סנגלי – הנבחרת הרבה פחות אקזוטית מאשר ב-2002. פחות טכניקה אישית, סגנון אירופאי די סטנדרטי. ואני לא הולך להסיק שום דבר מהמשחק הזה. אפילו קשה לומר שסנגל ״כפתה טעויות״ על הפולנים. לא קיבלנו גם את ניגוד הסגנונות המבטיח לא ממש קיבלנו. סתם משחק אירופי בינוני. קוראים להם ״אריות הטרנגה״ אבל הם סתם מקצוענים אירופאים.

מה שיותר משמעותי במשחק הזה, עם תום סיבוב המשחקים, הוא התפתחות מאד מעניינת: ייתכן שרבע אחד בהגרלה יורכב ממקסיקו, אנגליה, שוויץ או סרביה ואלופת בית ח׳. כלומר משתתפת די סנסציונית בחצי הגמר.

קולומביה -יפן. השכמה מוקדמת
רוסיה - מצרים. מה אמור לתת מאמן זר לנבחרת חסרת נסיון?

10 Comments

ניינר / ווריור 19 ביוני 2018

אהבתי את המשחק של סנגל. יופי של נבחרת. עשו צימעס מהפולנים

עמי ג 19 ביוני 2018

אנגליה זו לא באמת סנסציה. עד כמה שזה יישמע מוזר – זו נבחרת עם פוטנציאל להגיע רחוק

איציק 19 ביוני 2018

הפסד הכי פולני שיש (פולניות לא יכלו לארגן הפסד יותר מבאס). הפולנים לא היו יותר טובים, אבל לקבל שני שערים האחד ניתז מבמגן (עצמי), והשני מהחלטה שגויה לדעתי של השופט כאשר אישר הכנסת שחקן מחוץ לשדה ראיה פולני ואפשר מתפרצת. רק חסר היה מקרה קריוס ואז הפולניות היו יכולות למות בשלווה ולנוח בקבר.

קירקגור 19 ביוני 2018

הכי פולני היה אצטדיון מלא אוהדים שקט-שקט…

יואב בורוביץ' 19 ביוני 2018

אנגליה לא סנסציונית בחצי הגמר

בליקי 20 ביוני 2018

סירייסלי? הם היו במעמד דומה ב-30 השנים האחרונות כמעט?

matipool 20 ביוני 2018

מונדיאל 90' עפו בחצי הגמר בפנדלים מול הזוכה – גרמניה.
יורו 96' – עפו בחצי הגמר בפנדלים (פנדל שישי של סאות'גייט, המאמן הנוכחי) מול הזוכה – גרמניה.

יובל שהוא אחר עד כאב 20 ביוני 2018

אם הבראקט הזה מגיע אני חושב שמי שתצא ממנו לחצי זו מקסיקו.

Srtest - ארטסט 20 ביוני 2018

יצאת שגיא כהן.

טירזיאס 20 ביוני 2018

משחק יותר שקול ממה שהתוצאה מרמזת. הקישור וההתקפה הפולנית ברמה טובה, ההגנה מזעזעת, כל כדור ארוך בינוני שמצופה מבלם ליגה ג' להשתלט ולהרחיק- נהפך אצלם למצב מסוכן.
לסנגלים יש מהירות בהתקפה ומשמעת טובה בהגנה- נראה איך יעמדו מול קולומביה

Comments closed