דנמרק – אוסטרליה. המדינות שכלום לא יקרה להן אם יפסידו משחק כדורגל

העתיד האוסטרלי

הבית הזה התאפיין מראש ברוח ספורטיבית – כשכל הקפטנים המתחרים חתמו על עצומה לחנינה של קפטן פרו – ואיכשהו אתה מרגיש במונדיאלים שיש משהו יותר משוחרר במשחקים של מדינות משגשגות שהצלחתן בכדורגל לא כל כך חשובה לתדמיתן הכללית. בהן כדורגל הוא ענף ספורט ולא דת. במקרה הזה, ומדינות עם קשר מוזר ביניהן: מלכת דנמרק הבאה תהיה אוסטרלית! סוכנת נדל״ן שהתחתנה עם נסיך. לפעמים נחמד לצפות במשחק בין מדינות שכלום לא יקרה להן אם יפסידו משחק כדורגל.

*
למי טובה התוצאה? יותר לדנמרק אבל בהחלט כלום לא סגור שם. אם צרפת תנקה את השולחן אוסטרליה תצטרך לנצח את פרו שכבר תהיה בחוץ. אם פרו תוציא משהו היום היא חוזרת לחיים. כי אז היא גם מאלצת את צרפת לנצח את דנמרק.

אוסטרליה בהחלט מפתיעה אותי בטורניר הזה. קבוצה שלרוב מפתיעה לטובה לא אמורה להפתיע לטובה – אבל בדרך ההעפלה שלה לטורניר ועם העלמות הדור הישן האירופאי, הייתה תחושה של ירידה בחומר השחקנים שלה. וגם עניין שהתייחסתי אליו לפני כמה חודשים: האם הקמת ליגה די מצליחה מועילה לנבחרת הלאומית? הנבחרת של 2006 שעלתה לנוקאאוט במונדיאל גדלה ללא ליגה אוסטרלית כשרוב השחקנים המרכזיים גדלים בקבוצות אירופאית.

את התשובה נתן כמובן דניאל ארזני, גם אם אולי הוכנס מאוחר יותר. יליד איראן ובן 19 וכבר עם חוזה עם נייקי הוא אולי נותן לאוסטרליה את מה שכריסטיאן אריקסן כבר נותן לדנמרק. הכוכב שאפשר לשתול בתוך מכונה טקטית משומנת. אבל אילו כבר מחשבות ל-2022.

טור דה כריסטיאנו
צרפת-פרו. מה הכוונות של צרפת?

9 Comments

אלעד כץ 21 ביוני 2018

כל תוצאה למעט ניצחון פרואני, וצרפת ודנמרק סוגרות על תיקו במחזור האחרון.

טל 12 21 ביוני 2018

כל הכבוד לאוסטרלים על משחק פשוט וטוב. שמחתי לראות את דניאל ארזני הכשרוני. אצל הדנים קוויתי לראות גם את קספר דולברג.

צרפת יכולים לשחק בכמה דרכים – יכולים להחליף שיטה -ונדמה לי שבטורניר כזה זה נותן להם יתרון מסוים. נראה.

Srtest - ארטסט 21 ביוני 2018

חוץ מכישרון אינדיבידואליסטי לא הראו משהו. יש להם כל-כך הרבה ממנו שיש מצב שזה יספיק.

ירומיל 22 ביוני 2018

דולברג לא ממש בתכניות של הריידה, גם במוקדמות. כנראה בשלב הזה הוא עדיין מעדיף 9 קצת יותר עצי, סטייל יורנטה. אבל גם יורגנסן וגם קורנליוס לא תורמים הרבה ויש לקוות שהוא ירד מהרעיון בטורניר הבא.

צור שפי 21 ביוני 2018

ולווידאו התרגלנו כל כך מהר שכבר אין התייחסות בפוסט. הקלישאה "טעויות שיפוט הן חלק מהמשחק" בדרך למחסן הקלישאות שיצאו מהמחזור. עוד לא לגמרי שם אבל בהחלט בדרך. וטוב שכך.

זינק 21 ביוני 2018

מסכים.
עובד מהר באופן יחסי, בטח לאור הצפייה בהתחלה שיעכב את המשחק.
עדיין טומן בחובו שאלות של מה יקרה במצב כזה או אחר, כמו שיובקע שער מרגע האירוע ועד העצירה – מה דינו? אבל בסך הכל לגמרי עובד בסדר. זה הופך את המאבקים ברחבה למסוכנים מאוד להגנה ובטח יחייב שינויים בתפיסת ההגנה במצבים נייחים (מעריך שיתרגלו מהר כמו שקרה בכדורסל בחוק הבלתי ספורטיבית בעצירת מתפרצות).
מה שהכי מדהים זה שיש עדיין אירועים עם מחלוקת לאחר ה VAR ולפני הייתה ציפיה ששופט אחד, יכריע את האירוע בהסתכלות של פרומיל שנייה.

D! פה ועכשיו 21 ביוני 2018

כבר היה, בליגה ההולנדית נדמה לי (?), פנדל שלא נשרק, שער שהובקע בצד השני. בוטל. נשרק פנדל בצד השני והובקע.

אלעד כץ 21 ביוני 2018

ודווקא הפעם לדעתי לא היה צריך לשרוק לפנדל לפי החוק הקיים.

ציון נאנוס 21 ביוני 2018

אבל בהנחה שצרפת מנצחת את פרו- תיקו יספיק לה במחזור האחרון ויהיה טוב לדנמרק לעלות מהמקום השני. יהיה משחק נטול עוקץ.

Comments closed