דרום קליפורניה וצפון קליפורניה

איפה נקבעת המציאות?

המקרה המוזר של בוגי קאזינס הותיר אותנו שוב עם מצב שאנחנו די רגילים אליו. הווריורס מנצחים. זה ממש לא פייר. הם לא רק אספו עוד שחקן על. הם אספו אחד בדיוק בתפקיד האחד שאין להם. הם אפילו לא צריכים לעסוק בשאלה ״מה עושים עם כל אלו״. מה עושים? קארי רכז, קליי בכנף, דוראנט בסמול, גרין בפאואר וקאזינס באמצע. יש סיכוי שזה יעבוד.

*

כמה הערות. כתבתי אתמול בפייסבוק שאם זה היחס של כל הקבוצות – כקבוצה וכתרבות ארגונית – לאולסטאר פצוע אז אולי זה מגיע להן.

אני מאמין לגירסה של קאזינס שהוא לא קיבל הצעות, ואז עם העלבון של שחקן שרוצה לצאת מפציעה – הוא אמר ״אין הצעות? אני לא שווה לאיש דבר? אני עכשיו הולך לגמור את הליגה״. צריך לסייג: הכל קרה מהר. כנראה שאם קבוצות היו מבינות שהוא בבעיה היו מגיעות הצעות יפות. אני מאמין לו גם כשהוא אומר שהוא פנה לווריורס. הם היו עסוקים בכוונים אחרים – הם שכנעו את דוראנט לחתום בהנחה כדי להביא חיזוק – כנראה שומר נוסף. בסוף קיבלו את קאזינס אפילו לא בתוך חישובי השכר (הוא חתם ״במשבצת״ של שחקן בחמישה מליון דולר שלא נכנס לחישובים). אבל אל תוציאו מכלל חשבון שהם עוד עומדים להתחזק.

אבל קאזינס אמר ״אם לא מעריכים אותי כערכי המלא אני גם הולך להתייחס אל עצמי כרול פלייר וסחורה פגומה״. יש כמובן הרבה הגיון במהלך שלו. הוא בקבוצה שלא לחוצה לחזרתו. תדאג להחלמתו. לא תהיה לה בעיה אם ישחק 20 דקות ויעשה מספרים של 5-10. קבוצה שגם אם יבלה אצלה עונה אחת תשפר את המשחק שלו. ותהיה לו טבעת אליפות.

כאוהד של קבוצה לא טובה, שהן רוב הקבוצות אגב, העניין קצת מכעיס אותי. ברור שאם כל הקבוצות יציעו סכומים דומים השחקן יבחר לשחק בקונטנדרית. קבוצות פחות טובות צריכות להמר פה. כן – להציע לו כסף גדול ואולי להתקע עם שחקן פצוע. אתה לא יוצא טוב אם זה מה שקורה אבל במציאות זה הימור עם סיכוי סטטיסטי גדול יותר מהתהליך שהן נמצאות בו. לקבוצות שבוחרות בדראפט ומקוות שהעילוי שבחרו יהיה אולסטאר – יש סיכוי של בערך 10%. לקאזינס יש סיכוי יותר טוב להחלים.

הווריורס בזמנו הימרו על הבריאות של קארי. לפני שהם היו הווריורס. ואת זה אני מעריך – לא מהבחינה המוסרית אלא העסקית. זה הדבר הנכון לעשות. להחלמה יש סיכוי טוב מאשר למציאת כוכב אחר.

דווקא לבוסטון וליוסטון קאזינס הוא לא בחירה נכונה. כשאתה קרוב אל תיקח סיכון על פציעה. אבל מה למשל עם קליבלנד? הם איבדו כרגע שחקן חמישיה עם חשיבות מסויימת. למה לא להמר על תחליף שאם יחלים ימתיק את האובדן? מה עם קבוצות שמתקשות לגייס כוכבים בשווקים קטנים?

אולי קאזינס לא יילך לכל קבוצה, אבל אני חושב שהוא כן היה מקשיב להצעות מקבוצות שהיו מתייחסות אליו כפרנצ׳ייז פלייר. כי הוא בא (במושגי כדורסל NBA) בחינם.

*

המקרה המוזר של בוגי קאזינס הותיר אותנו שוב עם מצב שאנחנו די רגילים אליו. לברון עושה הרבה רעש – והווריורס בשקט עושים את הביזנס. ובעיני כל זה קצת סמלי לקליפורניה כולה. מגיע סופרסטאר להוליווד, פוגש סופרסטאר אחר – מסתבר שבמסגרת המשא ומתן לברון נפגש לראשונה בחייו עם מג׳יק ג׳ונסון – הם סוגרים ביניהם עיסקה שהם חושבים שתעצב את המציאות. קצת כמו שהוליווד חושבת שהיא מעצבת את המציאות. למחרת רעש גדול: גונבים את ג׳ווייל מגי מהאלופה! מחתימים את ראג׳ון רונדו!

במציאות המציאות מתעצבת בצפון קליפורניה. באזור המפרץ וארץ הטכנולוגיה. שם אנשים שאתם פחות מכירים- מין בוב מאיירסים כאלו של המציאות – קובעים מה יהיה.

אנגליה-קולומביה. אנגליה ניצחה בפנדלים
הVAR. והפסיכיאטר של ניימר

תגובות

 • ניינר / ווריור

  מבחינה ארגונית הווריורס הם שנות אור לפני רוב הקבוצות בליגה, ממוקמים באזור הכי טוב בארה"ב ועם סיכוי גדול מאד לעוד אליפות. מי לא ירצה לשחק שם?

  הגב
  • דורפן

   מי שרוצה את הכדור. מי שרוצה לנצח אותם ומאמין שהוא יכול. הקבוצה השניה מצטמקת במהירות

   הגב
   • איציק

    לרוב נקראה כי הקבוצה השנייה היא תת קבוצה של הראשונה כשהראשונה מתרחבת והשנייה מצטמקת.

    הגב
  • אוסקר

   מי שיש בו אפילו קצת תחרותיות.

   הגב
 • איציק

  אני מסכים, ועדיין המעבר של רונדו מאד מעניין. אדם שרוט לחלוטין אבל לראשונה בחייו לברון ישחק עם מישהו שקודם כל חושב מסירה ויודע למסור. מעניין אם לברון יאפשר לרונדו להשתלט על המשבצת. אם כן, זה יפנה את לברון לעשות הרבה נזקים ליריבים ממקומות אחרים. אני בהחלט חושב שזה יכול להיות שובר שיוויון. כנראה לא לאליפות אבל למקום גבוהה. גם לונזו בול לא יצטרך להיות כל הזמן באור הזרקורם, מה שמגדיל את הכייף.
  לגבי בוגי, יש שני אימים. הראשון, האם יחלים? בוגי ב-70% יכולת טוב מרוב הרכזים בליגה. יכולת המסירה שלו והיכולת לקלוע מבחוץ הם משהו שאין לדאנדרות למינהן בליגה. השני, האם יסתדר? הוא רגיל לכינור ראשון, אולי בשותף אבל ראשון. ב-GS זה לא יקרה. תוסיף לכך שיש להם כבר עצבן אחד בעמדה 4, לצרף עוד עצבן בעמדה 5... נפיץ משהו.
  ומשהו לגבי הפליקאנס. נכון שדוויס תן מספרים מפלצתיים אחרי הפציעה של בוגי והרים אותם הרבה מעל המצופה. עדיין זו לא סיבבה לא להמשיך עם בוגי. היה להם שילוב טוב מאד בייחד והראה כיוון אפשרי להילחם ב-GS בכלים שונים לחלוטין מרוב הקבוצות.

  הגב
  • אלון3131

   השילוב קאיזנס דיוויס היה לא רע, אבל ממש לא מיצה את הפוטנציאל. יכול להיות שהשנה זה היה מתפוצץ אבל עם איך שהפליקנס נראו בפלייאוף(מירוטיץ', הולידיי, אנתוני דיוויס שהשליט טרור בצבע) לא הייתה סיבה לתת לקאזינס חוזה מקסימום.

   הגב
   • איציק

    מקסימום לא, וגם אני לא מכיר את החוקים. אבל אם אפשר היה להחזיר אותו ב-15 מיליון אז היה מאד שווה. תזכור שבתחילת העונה דויס היה פצוע וקאזינס סחב אותם. להגיע לשילוב בין שני גבוהים לוקח זמן.

    הגב
    • אלון3131

     יכול להיות שאתה צודק. אני מאוד אוהב את קאזינס ואני חשבתי שבסיטואציה הנכונה הוא השובר שיוויון נגד גולדן סטייט(בלייקרס עם לברון או אפילו עם הפליקנס השנה בפלייאוף), אבל דיוויס טוב מדי בשביל לשחק ב4 בNBA הנוכחי. השליטה האבסולוטית שלו הגנתית והתקפית מעמדת הסנטר היום היא משהו שאי אפשר לוותר עליו. דיוויס שחקן עד כדי כך אדיר שהוא סופרסטאר גם ב4, אבל שחקן בסגנון של ג'וליוס ראנדל שחתם בפליקנס או מירוטיץ' הרבה יותר מתאים לידו. בעולם מושלם הייתי רוצה לראות אותו משחק עם לברון. שחקן הoff the ball ושחקן הon the ball הכי טובים בליגה יחד.

     הגב
    • יריב

     ממה שהבנתי, הפליקנס הציעו לו 40 מיליון לשנתיים קצת אחרי הפציעה (במהלך העונה). הוא דחה את זה והם די ירדו מהרעיון להשאיר אותו.

     הגב
     • איציק

      לא הכרתי. תודה.

      הגב
 • אלון3131

  ניתוח מדויק עם כמה סייגים.
  1) הרעש סביב לברון הוא תמיד גדול, השילוב עם הלייקרס ומג'יק בכלל יוצר עוד רעש. אבל את האמת קשה לי להבין למה טוענים שהרעש סביב המעבר של לברון הוא לא סביר. סה"כ הוא קיבל החלטה לעבור קבוצה וזה יצר רעש הגיוני לעובדה שהשחקן הכי טוב בליגה ואחד הטובים בהיסטוריה עבר קבוצה, הוא לא ארגן איזה שידור חי או פרסם איזה מכתב בומבסטי, הודעה מינורית עם אמירת תודה לקליבלנד.

  2) אני לא מכיר מספיק את חוקי תקרת השכר ומי היו מועמדות לתת לקאזינס 15 מיליון השנה כדי שיבוא אליהם, אבל מי שהיה יכול לתת לו את ה15 מיליון לשנה(או אפילו שנתיים) ולא לקח את ההימור כי הוא פצוע, הוא פראייר רציני.

  3) קריאות הגולדן סטייט הרסו את הליגה היו מתונים יותר הפעם עם ההבנה שקאזינס יחזור רק בינואר\פברואר ואם סימן שאלה לגבי איך הוא חוזר, אבל המטוטלת מהבייבי של כולם לפטריוטס של הNBA כבר מזמן עברה לכיוון השני.

  הגב
  • אלון

   אתה טועה, הקריאות הרבה יותר חזקות, כולל ההאשטאג המתעצם בויקוט אנ.בי.איי. לדבר על לברון זה הסחת דעת כלפי הנבל הישיש. הסיפור שלו בלייקרס נחמד אבל משני. הסיפור זה גולדן סטייט. או, איך הליגה נעשתה הכי פחות תחרותית, בספורט האמריקאי. בגלל שהכללים שלה שבאו לדאוג להגברת תחרותיות קרסו. הדראפט קרס עם סם הינקי, הדוגמא הכי מחרידה לאנטי ספורטיביות. בעונה האחרונה, משלב מסוים, שליש ליגה חיפשה רק איך להפסיד. תקרת השכר קרסה מלמעלה, עם התקרה הרכה. ומלמטה, עם ה"הנחות" שנותנים כוכבים ששוים הרבה יותר, שבעצם קונים לעצמם ולקבוצה עוד טבעת. מה גם שחלקם משלימים את ה"הנחה", או העיסקה הפיקטיבית הזו, ברווחים שהם יעשו מחוץ לפרקט. ואיזה מקום טוב יותר לעסקים ונטוורקינג מעמק הסיליקון?

   הגב
   • איציק

    אני מניח שנטוורקינג עדיף לעשות ב-NY או ב-LA בתחום העיסוק שלהם. בכול זאת הם באים ל-GS. כנראה זה לא רק נטוורקינג. כנראה הם צריכים עוד משהו שניתן לקבל שם וזה יותר חשוב להם מעוד כסף, ליצור מורשת או להיות אלפא דוג. כנראה ב-GS עושים משהו נכון ודואגים שהשחקנים שהם רוצים יבינו זאת.

    הגב
    • דורפן

     לא צריך להגזים עם נטוורקינג. יש להם אנשים שיכולים לטוס לכל פגישה. יש גם קיץ. האליפויות זה העיקר

     הגב
     • איציק

      לזה בדיוק כיוונתי. אם בדרך היתה הסטה באזימוט, תודה על העדכון שלו.

      הגב
    • שמעון

     הם רוצים לגלות את סוד ההשקעות של איגי. שמועות שאיגי שלנו טייקון לא קטן. דוראנט מתחבר שם להייטקיסטים עשירים להשקעות וציין שזה חלק מהסיבות.

     הגב
   • אלון3131

    לא מכיר את ההאשטג הזה, אולי בארה"ב זה חזק יותר.

    בכל מקרה זה קריאות מגוחכות, במקרה הגרוע ביותר(בהנחה שאתה לא אוהד גולדן) קאיזנס חוזר בחורף כמו מפלצת גולדן דורסים את הליגה לעוד אליפות ומאבדת לפחות שני שחקנים קיץ הבא. אלא אם כן באמת לקליי תומפסון דריימונד וקאזינס בריא לא איכפת להם מכסף.

    מסכים איתך שהתקרת שכר בNBA מוזרה ובעייתית, אבל לפחות הכוח שם אצל השחקנים והם מתוגמלים בהתאם.
    קח לדוגמא את הNFL שחוץ מהסופרסטארים כל הדרג הביניים והדרג הנמוך של השחקנים מרוויח משכורות נמוכות עם קריירה לא בטוחה ואפס שליטה על איפה הם ישחקו. (שלא נדבר על הפגיעה הפיזית אבל זה באמת דיון נפרד).

    הגב
    • אלון

     לטעמם של רבים, המוצר דפוק. כי כשאתה יודע השנה, כמו בשנה שעברה, די בוודאות מי תהיה האלופה, וברמה כזו שאין כמעט צ'אנס למישהי אחרת לדגדג אותה - זה אומר מוצר דפוק. עכשיו תציעו מה צריך לעשות כדי לתקן.
     כמובן, יש גם רבים שעבורם "שושלת", ואימתנית במיוחד, זה דווקא דבר לשאוף אליו. כמו "ברצלונה הגדולה", "אמנם אין תחרות אבל תראה איזה יופי, שירה בתנועה" וכו'.

     הגב
     • דורפן

      קודם כל עסקית שושלות טובות יותר לעסקים מתחרות. אף אחד לא מעדיף את טניס הנשים כי כל טורניר יכול להסתיים בזכיה של אלמונית. ושנית - חיי המדף הם בכל זאת הקריירות של קארי ודוראנט. אין כמעט סיכוי שגולדן סטייט תהיה מעל כולן עוד 7 שנים. אז לא קרה כלום.

      הגב
      • אמיליו

       תיקון אחד: קרתה התפתחות, יש מה ללמוד. אם כל שנה הכל משתנה אין תבנית אין מה ללמוד האקראיות מנציחה את עצמה.

     • אמיליו

      האמירה ".. די בוודאות מי תהיה האלופה, וברמה כזו שאין כמעט צ'אנס למישהי אחרת לדגדג אותה.." משקפת משהו מחוכמת הבדיעבד ושזירת נרטיב , שמצד אחד הוא חלק הstory telling הכרחי ומעניין כבידור כשלעצמו, אך מצד שני מרדים את השכל מלראות את השבריריות של הנרטיב. הרי יוסטון לפרקים נדמתה טובה יותר, רוצה יותר ונכונה יותר במיוחד בראייה של עונה שלמה. רבע אחד שבאותה מידה יכל גם לא להחליק לוורירס בגרון כמו שהחליק בדיעבד, הוא אבן הראשה של הנרטיב.
      ובעולם הדואלי : לו כריס פול לא היה נפצע.
      שושלת יש. מקסימום קיזוז של חסימה אחת או הרחקה אחת או שלשת קיירי אחת והעסק מתייצב על שלוש אליפויות בארבע שנים. לג'ורדן לקח 8 שנים ללמד את הDNA החדש של הכדורסלן all around (עם חמש חביב לעת מצוא Cartwright, Longely ) והארביטראג' נסגר . אז גולדן מלמדים ניהול חכם תחת חוקי המשחק, תנועה ללא כדור
      , ויתור על אגו בכמה מימדים (שכר, תארים אישיים, אחזקה בכדור ודישון סטטיסטיקה אישית) ולקיחת אחריות אישית.
      נדמה שאפילו לברון מתחיל להבין (רונדו?) כשראסל יפנים השיעור ייסתיים.

      הגב
      • Srtest - ארטסט

       אתה לא חושב שהקזינו של יוסטון לכשעצמו אומר משהו בלי קשר למבחן התוצאה? יותר התרשמתי מהאתגר של אוקלהומה עם דוראנט ופחות מזה של ס"א בלי פציעתו של הקוואי.

   • דורפן

    כמות הכסף היא הבעיה העיקרית. לשכר כבר אין משמעות. כשהחוזים היו יפים - נניח עשית 50 מליון ב-15 שנה - היה לשכר של 7 מליון עומת מליון וחצי משמעות אמיתי. אבל שחקן כמו קאזינס כנראה כבר עם איזה 50 מליון דולר בבנק. ואם אתה סתם רוצה לחיות טוב ולא להיות איש עסקים משפיע כמו לברון - לכסף יש משמעות מוגבלת. לשכר כמובן אין שום משמעות לקארי ודוראנט. הם ייקחו מה שאפשר ויוותרו על מה שצריך כדי להיות בעמדת יתרון. כי עם כל אליפות ההכנסות הפרטיות שלהם מתעצמות בהרבה יותר כסף מאשר עוד 5-10 מליון דולר לפני מס

    הגב
    • אלון

     בול.

     הגב
    • מיגל

     אז אם ככה למה קארי חתום על החוזה הכי גבוה בליגה ?
     לא עדיף לו להרוויח 15 מיליון פחות ולהשאיר לקבוצה מרווח להביא איזה אריזה שכזה ?

     הגב
     • אייב

      כי היה חתום על חוזה נמוך מאוד, גם כשהיה MVP. החוזה הנוכחי הוא פיצוי על הקודם.

      הגב
     • yaron

      כי הוא שינה את דעתו והחליט להיות גם איש עסקים.

      הגב
 • Zivke

  הטענה היא שלג"ס היתה אפשרות לבנות את השלד הראשוני בזכות החוזה הנמוך שקארי חתם עליו, בגלל הפציעות שלו, אז לא הבנתי איפה הם הימרו על הבריאות של קארי לפני שהם היו הווריורס...
  לדעתי, אם התיאור של האירועים כאן מדויק וההחלטה של בוגי היתה כ"כ אמוציונלית, אז זו לגמרי פצצת זמן מתקתקת עד שהוא יתפכח וירגיש שרימו אותו. עדיין תישאר שם הקבוצה הטובה בליגה, כנראה בהיסטוריה

  הגב
  • דורפן

   לפני שהיו איזשהן סיבות לחלום על זכיה באליפות. קארי נפצע על סף חוזה ונתנו לו חוזה טוב אבל לא מלא.

   הגב
   • Tal

    לא רק זה, גם שלחו מהעיר את הכוכב הגדול והמבוסס, מונטה אליס, למרות שבאמת היה שחקן טוב ובנאדם חיובי, רק כדי לפנות את הבמה לקארי הצעיר והקרסוליים השבריריים שלו.

    הגב
 • דוד

  קליפורניה פשוט מחליאה.
  האלטרנטיבה טקסס.

  הגב
  • NoOne

   זכית בתואר הפוסט המטומטם ביותר באינטרנט.
   צ'ירס

   הגב
 • סמיר

  רונן, ומה אתה חושב על קוואי? האם מדובר ברמאי שמוכן להקריב עונה שלמה וללכת ראש עם אחד המועדונים המפוארים בספורט רק כי הוא רוצה לשחק בבארסה...סליחה, בלייקרס?

  הגב
  • דורפן

   זה מאד בעייתי ועצוב מה שקורה שם. אני חושב שמה שקרה במידה מסויימת הוא שפופוביץ׳ שבמשך שנים מצא תקשורת מעולה עם כל שחקן שלו - איבד את השחקן. קצת דומה למה שקרה לג׳רי סלואן ביוטה

   הגב
   • Srtest - ארטסט

    או, שעשיתם מיתולוגיזציה לפופ ולא שאני מאשים אותו בסיטואציה.

    הגב
    • עובר אורח

     או שאי אפשר להשליך מהעבר של התנהלות הספרס עם כוכבים, כי הכוכב הגדול שלהם היה עם אופי אחר מהממוצע - קוואי הוא לא דאנקן

     הגב
     • Srtest - ארטסט

      סליחה? מה בדיוק אפשר לתקשורת להפוך את קוואי לדאנקן 2.0 בלי שבעצם ידענו עליו משהו (שלא לדבר על הפמליה שפתאום נזכרו בה) ?

      הגב
  • שלי

   לדעתי לברון סגר עם קוואי עוד לפני שסגר בלייקרס, ולספרס לא תהיה ברירה אלא לעשות טרייד עם הלייקרס בשביל לא הרבה, יותר טוב מלאבד אותו אחרי עוד שנה בה לא ישחק, ובחינם.

   הגב
   • איציק

    לא בטוח שקוואי יכול להרשות לעצמו עונה נוספת בחוץ. אולי זה קלף ש-SA מחזיקים מולו.

    הגב
    • סמיר

     איציק, כאוהד ספרס, אני קצת מקווה שזה מה שיעשו. יחכו עד פברואר, על הספסל או על אזרחי, וישלחו אותו לברוקלין תמורת סיבוב שני והזכויות לפיני חוזז.

     האןביאיי היא עדיין לא תוכנית כבקשתך. לא ראיתי שללייקרס יש שחקנים ששווים את הטרייד או קרוב לכך. הוא זה שרוצה רק ללוס אנג׳לס ומקשה על הספרס לקבל טרייד שיוויוני ליכולתו. וגם מטנף. שילך ללייקרס בקיץ 2019. בהצלחה עם שיקום הקריירה.

     הגב
    • שמעון

     זה לא מיקוח אלא טפשות שכל הצדדים מפסידים בו. הכוח הוא אצל קאווי, אז ישב שנה בחוץ, נכון נפגע ויפגע בכושר וכו' אבל ילך בחינם. קאווי לא מוכן לחתום על הארכת חוזה בשום קבוצה שאינה לייקרס. בלי הארכת חוזה עבור שנה שום קבוצה לא תיתן עליו משהו סביר כי יודעים שילך.

     הספרס הכי לא רוצים שהוא ילך לאל איי ועם עדיפות למזרח

     באל איי לברון לוחץ חזק מאד להביא אותו, ויש שמועות כי הלייקרס לא מוכנים לוותר על אינגראהם וקוזמה יחד, הספרס רוצים את שניהם+בחירות דראפט.

     יש בלאגן בין הטוב הרע והמכוער, נראה מי ישלוף ראשון.

     אני מאמין שבסוף הוא יהיה בלייקרס כי אין הרבה ברירות לספרס, הם פשוט ימשכו כמה שניתן כדי שיגיע מאוחר למחנה האימונים של לברון.

     את לונזו אף אחד לא רוצה חח

     הגב
     • עידן.

      לליקרס יש גם הרבה מה להפסיד והספרס יודעים את זה.

      לברון בעונה הבאה בן 34. עם כל הכבוד לגוף הירידה תגיע מתישהו בקרוב והדבר האחרון שהוא ירצה זה להקריב שנה עד לקבלת החיזוק המיוחל בגיל 35.

      הגב
      • יריב

       אבל לברון כבר חתם שם ל4 שנים. הירידה תגיע מתישהו, אבל זה יכול להיות גם בעוד 4 שנים, וכנראה לא מצדיק פירוק מה שיש בשביל להביא את קוואי שנה קודם (בהנחה שידוע שיגיע בעוד שנה). כלומר, ברור שיש ללייקרס מה להפסיד, זו הסיבה שהם רוצים טרייד, אבל ההפסד לא נראה כל כך גדול נכון לרגע זה. כמובן, אם הם לא יציעו משהו בעל ערך בטרייד גם ההפסד של סן אנטוניו מסירוב לא יהיה כל כך גדול.

   • סמיר

    השאלה היא גם על אמינות השחקן. יש לו כזו פציעה מסתורית, שהצוותים של ס״א לא מצאו בה דבר מהותי, והוא מתחיל לקרקר על טרייד? שיתרכז בשיקום. מנסה להוריד מערכו הטריידי?

    הספרס מתמקחים עליו כמו מי שאינו פצוע, אז זה הופך את הסיפור לחד צדדי. הוא רוצה לקליפורניה. כי הוא או.ג׳י. ומתנהג כמו קליפורנאי אמיתי. פאסיב אגרסיב וגוסטינג אגרסיב. פתאום השתקנות שלו מצטיירת לי אחרת.

    גם מעט כפיות טובה למי שהפך מסימן שאלה דראפטי לסופרסטאר בליגה. מישהו יכול לחתום לו שזה מה שהיה קורה לולא הגיע לספרס? בטוח שאני לא בטוח.

    הגב
    • עובר אורח

     הנבא זה ביזנס, ובדומה לזה שהווריורס לא היו חייבים כלום לכספי ויכלו לחתוך אותו, ככה קוואי לא חייב כלום לספרס ויכול לדרוש טרייד ו/או לברוח בתום החוזה. הספרס לא מרוצים מביצועי השחקן שלהם? שיחתכו אותו

     הגב
     • סמיר

      הוא יכול לבקש טרייד, הוא לא יכול לבקש לאן לעבור בטרייד. אינגרם וקוזמה לא מתקרבים למה שהספרס היו מקבלים עליו בטרייד ״רגיל״. הוא שווה כוכב ענק אחר. ככה שהוא לא רק רוצה לעזוב, ולאן שהוא רוצה, הוא גם פוגע במועדון שהצמיח אותו. בתוכניות, וניסה גם בתדמית.

      ההודעה שלו, שהוא רק רוצה ללייקרס פגעה בערך שלו הטריידי שלו עבור הספרס. ושקרי הפציעה פגעו בתדמית שלו עצמו. אז לא חייבים לעזור לא ללייקרס ולא לו עם השאיפות שלהם.

      קדימה, באורלנדו יש גם דיסני.

      הגב
      • יריב

       הוא יכול לבקש מה שהוא רוצה, הוא לא בהכרח יקבל את זה. אם הלייקרס חושבים שההצעה של הלייקרס לא שווה להם כלום, הם יכולים לסרב לה והוא יעבור כשחקן חופשי לאן שבא לו. אם הם חושבים שקבוצה אחרת תהיה מוכנה לתת להם משהו בשביל להיכנס למצב הזה, הם יכולים לנסות גם את זה.

       זה שההודעה שלו פגעה בערך הטריידי שלו עבור הספרס זו הבעיה שלהם, הוא לא חייב להם שום דבר חוץ ממה שהתחייב עליו (שזה בדיוק החוזה שלו, שלא כולל שום סעיף השתקה בנוגע לשאיפותיו לקבוצות עתידיות). כמו שנאמר, זה ביזנס.

      • סמיר

       זה מסתבר גם הבעיה שלו בלעבור ללייקרס. כי הם לא מוכנים לשבור את הסגל עבורו. חושבים לחכות עד שנה הבאה. ולקבל אותו חינמי. פול ג׳ורג׳ כבר חמק מהם אחרי שכל העולם חשב שאוקלהומה זה רק לשנה.

       הבעיה השנייה שלו בלעבור זה שהוא כל כך בכה זאב זאב הרגל הרגל שעכשיו לא ברור אם הוא פצוע ולא שווה את הטרייד או שקרן מוזר שלא סגור עצמו.

      • יריב

       אתה יודע, אתה לא ממש עקבי. הסיבה שערך הטרייד שלו ירד היא שהוא הבהיר שהוא מעוניין בלייקרס או שאף אחד לא בטוח בבריאות שלו?

       פול ג'ורג' הוא דוגמה לכך שלקבוצה, אולי כולל סן אנטוניו, יכול להשתלם להמר על האפשרות לשכנע אותו להישאר. אולי תהיה קבוצה שמעוניינת ומוכנה לשלם לסן אנטוניו בשביל האפשרות, או שסן אנטוניו עצמה תנסה. בכל מקרה, לא ברור לי מה הסיבה לדלגיטימציה להתנהלות שלו (דלגיטימציה - "הוא לא יכול ל..."). הוא עושה מה שמתאים לו, הלייקרס עושים מה שמתאים להם, הספרס עושים מה שמתאים להם, מה הבעיה? אין פה אפילו ויתור על תחרותיות או משהו (אלא אם הוא מזייף פציעה, כמובן).

      • סמיר

       ״אלא אם כן הוא מזייף פציעה, כמובן״. אז בלי ה-אלא אם כן. עקבי?

       מה כל כך בוער לו לדחוף לעזוב כשיש לו פציעה מסתורית? הוא לא נוסע לגרמניה? בלגיה? חוזר בתשובה? איך זה קרה דווקא לו עכשיו? מסכן

       האם זה באורך פלא שבאותו זמן שהוא יושב בחוץ וכולם מגרדים בראש מה יש לו, הוא מבקש טרייד? בדיוק כשהחליף סוכן? ואז עוד מטנף על המועדון שהעלה אותו לגדולה? אפילו למשחקי פלייאוף הוא לא בא.

       למה שתי הסיבות האלה מנוגדות אחת לשנייה? הוא גם אולי פצוע/שקרן והוא גם כ״פצוע״ מבקש לעבור לקבוצה אחת ספציפית. כנראה יריבה ישירה. זה מה שמקשה על הטרייד. מה בדיוק סותר זה את זה ולא עקבי? לא אמרתי שהוא לא יכול לבקש, אמרתי שהוא לא יכול לקבל את זה כבר עכשיו אם אין ללייקרס מה לתת עבורו.

      • יריב

       ראשית, אתה כתבת "הוא יכול לבקש טרייד, הוא לא יכול לבקש לאן לעבור בטרייד". אני לא שם לאנשים מלים בפה או במקלדת. אני, כמובן, מפרש את דבריך כאמירה מוסרית, לא טכנית. אם אתה טוען שכשכתבת "יכול לבקש" התכוונת "יכול לקבוע" אז אני תוהה באיזה מובן הוא יכול לבקש טרייד.

       שנית, הסיבות האלו לא סותרות, אבל העובדה שאתה מחליף את הטיעונים תוך כדי דיון היא חוסר עקביות. לא ניתן לנהל דיון בצורה כזו.

       שלישית, אני מסכים שזיוף פציעה היא התנהגות פסולה. עם זאת, כששחקן מחמיץ חלק נכבד מהעונה בגלל פציעות (שאין עליהן מחלוקת), וכאשר הציפיה היא שבטווח הארוך יעזוב את המועדון (ציפיה סבירה משלב מוקדם בעונה, עוד טרם חזרתו מהפציעה של השנה שעברה), סביר שהוא והמועדון יהיו חלוקים בנוגע להליך השיקום הנכון. למועדון אין עניין בסיכונים הבריאותיים ארוכי הטווח, לשחקן יש. אני לא חושב שיש בסיס לקביעה שמדובר בזיוף פציעה ולא במחלוקת סבירה ביחס להליך השיקום, אלא אם יש לך מידע פנים כלשהו.

      • סמיר

       לא פציעות, אלא פציעה בשריר בירך. בכל הבדיקות לא נמצא נזק מבני.

       בקיץ שעבר הוא עוד התאושש מפציעת קרסול, זכר מהדריכה של פאצ׳וליה בגמר המערב של 2017.

       הפציעה בירך והדיבורים על כך שהוא רוצה טרייד החלו בסמוך. איפשהו בתחילת אמצע העונה.

       באותו זמן הוא גם פיטר את הסוכן שלו, מינה את הדוד שלו, והחל ללכלך על הצוות הרפואי של הספרס, מהטובים בספורט האמריקאי. הוא נבדק גם בניו יורק על ידי רופאים פרטיים שלו ולא נמצא דבר. ואז החלו לכלוכים על המנהלים, המאמנים והשחקנים.

       אני לא רופא ובטח לא אתלט. גם חובב קונספירציות גדול אני לא. אבל זה נראה לי מאוד מאוד מוזר. אולי הוא חשב שאם לא ישחק וישמור על עצמו מפציעה יבטיח את הטרייד. אבל זה לא תירוץ. להפסיק לשחק ולזייף פציעה. בעצם זה כן תירוץ. לא סתם טוני פארקר ומנו ג׳ינובלי התחרפנו עליו.

       ובסופו של דבר לא עזר לערך הטריידי שלו. כי לשבת בחוץ שנתיים מתחיל להיות אופציה.

      • יריב

       המשחק הראשון שלו היה ה28 של הספרס בעונה, מה שלא ממש תואם את התיאור שלך (הפציעה התחילה הרבה לפני הדיבורים על טרייד). בשורה התחתונה, החזרה שלו למשחק בדצמבר, אפילו בעומס מופחת (רק חלק מהמשחקים ובהגבלת דקות), החמירה את הפציעה שלו. אין על זה מחלוקת, זו הסיבה שהוא הפסיק לשחק בינואר וזה קדם לכל דיבורי הטרייד. אוסיף רק שזו סיבה טובה לקרע עם הצוות הרפואי של הספרס, ואולי עם הקבוצה עצמה (בגלל שהקבוצה רוצה שהוא ישחק כשהוא לא חושב שזה כדאי רפואית). החלפת הסוכן בכלל קרתה לפני שנתיים, ובאופן כללי נראה שאתה מערבב את כל הזמנים.

       אגב, אתה גם לא יודע מה נמצא ומה לא נמצא בבדיקות שהוא עבר. יש דברים שהרופאים שקשורים לקבוצות משחררים (סוג הפציעה, למשל), אבל רופאים פרטיים בוודאי לא משחררים כלום.

     • סמיר

      כתבתי, החלו בסמוך. תחילת/אמצע העונה. לא ברור איך זה בלבול.

      כבר בינואר ג׳יילן רוז פירסם שקוואי רוצה טרייד. סביר שהחלו דיבורים עוד לפני הפרסום הזה.

      על זה שאשכרה פופוביץ׳ אמר שנראה מתי הוא והחבורה שלו ירצו לשחק, אני סומך יותר מאשר עלייך. סורי.

      ובאופן כללי אתה יהיר נורא ומנסה לעקוץ בכאילו ״פרטים״ שישבשו את מה שאני אומר, כשמה שתיארתי תועד באלף מקומות וכביכול חדש לך. תאמין לי שקשה לי להיות באותו דף עם סקיפ ביילס.

      הגב
   • שמעון

    לברון היה בלייקרס כבר מקיץ שעבר, כתבתי את זה פה. התאגיד עשה מיזוג וזה לא משהו שעושים בשנייה ובלי תכנון. הלייקרס בטרייד בפברואר פינו לו את תקרת השכר. גילברט ידע מההתחלה שלברון עוזב אבל לא יודע אם ידע שזה יהיה ללייקרס ושעשו עליו מערוף או שהובטח לו משהו בעתיד והוא שיתף פעולה עם זה גם. גילברט עשה את הטרייד ליום שאחרי לברון. זו גם הסיבה שקיירי עזב, הוא גם ראה לאיפה זה הולך ולא כי הוא שונא את לברון. לברון יביא את 2 האולסטארים שלו, אל דאגה, אולי הקיץ, אולי באמצע העונה אולי לפני הפלייאוף. לפני פתיחת הפלייאוף יהיו בלייקרס לברון+2 אולסטארים לפחות.
    לי יש הרגשה שקווין לאב יהיה בלייקרס ויחזור הביתה.
    אלו יכולים להיות שחקנים שאתם גם בכלל לא חושבים עליהם. יש דיבורים שלברון לוחץ על ליליארד, קמבה מחפש את הדרך החוצה, חכו יהיו עוד טריידים של אולסטארים.

    הגב
 • שלי

  זה כנראה הימור שרק הווריורס היו יכולים לקחת. אני לא מכיר שחקן שחזר מאכילס קרוע ושיחק טוב מיד כשחזר. עכשיו נוסיף את העובדה שמדובר באדם שלא מאוד שמר על אורח חיים ספורטיבי, גבוה ושוקל הרבה, הסיכויים שיחזור אפילו ל70% יכולת לפני הפציעה הוא קטן עד לא סביר. הסיכוי שגם יוכל לשמור על פיק אנד רול ולהחליף לשמירה על נמוך לא קיים. קבוצה כמו יוסטון למשל לא יכולה לקחת אותו בגלל שגולדן סטייט ישחטו אותו בפיק אנד רול. כל הקבוצות המשמעותיות די חנוקות עם מעט מאוד כסף מתחת לתקרה. בסופו של יום, אני זוכר את דן מארינו חוזר מפציעה באכילס, אני זוכר את בורשטיין חוזר מפציעה באכילס, אני זוכר את פניני, אני לא בטוח בכלל שקאזינס הוא זה שיחזור ויהיה סופרסטאר אחרי הפציעה הזאת. מבחינת גולדן סטייט, לא סוף העולם, מקסימום ישב על הספסל במקום שהיה שמור לדייוויד ווסט, קבוצות אחרות לא יכולות באמת להרשות לעצמן הימור כזה.

  הגב
  • איציק

   אני חזרתי אחרי קריעת אכילס כמעט באותו הכושר שלפני הקריעה. אשתי אפילו החמיאה לי ;)

   הגב
  • פה איתמר

   היו כאלה שחזרו בהצלחה?

   הגב
   • שלי

    אני לא מכיר אחד, אמרו לי שוינס ווילפורק חזר מזה טוב, זהו

    הגב
    • פה איתמר

     אין מישהו שחזר כרולפליי איכותי מפציעת אכילס?
     נניח ליוונגסטון בווריורס אבא של וולטון בסלטיקס וכו (כן, פציעות שונות).

     הגב
     • שלי

      אני לא מכיר, איך היה ווסלי מת'יוס השנה? הוא גם עבר את זה

      הגב
    • יריב

     דומיניק ווילקינס? אני לא יודע עד כמה זו אותה פציעה, אבל הוא בהחלט חזר מאיזה קרע בגיד אכילס.

     הגב
     • שלי

      חזר לאירופה אם אני זוכר נכון

      הגב
      • יריב

       שיחק עוד 3 שנים בליגה לפני אירופה (ועוד קצת בין יוון לאיטליה), כולל בחירה אחת לחמישיה השניה ואחת לשלישית. הירידה והמעבר לאירופה נראים קשורים יותר לגיל מאשר לפציעה.

      • שלי

       לא זוכר האם דומיניק קרע את האכילס או שהיה לו קרע, בכל מקרה, נניח שדומיניק חזר ליכולת שלו לפני הפציעה, זה עדיין מעט מאוד מקרים, הסיכוי לא מאוד גבוה להצלחה

    • Jhkj

     אדריאן פיטרסון נתן עונת קריירה אחרי חזרה מאכילס לא?

     הגב
 • Srtest - ארטסט

  עשיתם יותר מדי השוואות בין ליגת הפאנבויז למונדיאל ואחרי חאמס עכשיו נראה שקבאני בספק גדול :-(

  הגב
 • פה איתמר

  הכל נכון.
  אבל הזמניות הזמניות.
  לייקרס של תחילת המילניום היו שושלת אדירה.
  גם עם תפקידים מוגדרים.
  וברגע אחד הכל קרס.
  וגם בוסטון של ה 80׳s
  ובכלל.

  הגב
 • NoOne

  זה יפה שאתה מאמין קאזינס .
  חבל רק שזה לא מסתדר עם העובדות היא קיבל הצעה של 40 מליון לשנתיים מניו אורלינס לפני סוף העונה וסירב.
  הוא קיבל הצעה של 8 מליון בבוסטון וסירב
  הוא קיבל הצעה של 6 מליון הלייקרס וסירב.
  אין לי בעיה בגדול עם מה שעשה הוא פרי אייג'נט ויכול לחתום איפה שבא לו על איזה סכום שבא לו.

  אבל הוא סוס מת , פציעת אכילס זה גזר דין מוות , מי שזוכר את אלטון ברנד בפילדלפיה .
  מי שעובר את הפציעה הזאת גמור .
  אני לא מקנא במה שילך בתוך הראש של קאזינס שעדיין חושב שהוא סופרסטאר אבל הגוף כבר לא מסוגל ושהיא איבד 200 מליון דולר.
  בן אדם כמוהו יעבור התמוטטות עצבים ויאשפזו אותו

  הגב
  • אלון

   נואל החליף 72 מליון ב 4 מליון. איך חיים עם זה?

   הגב
 • שמעון

  דורפן אני אוהב את הנאיביות שלך, חייב לומר.

  בוגי קאזינס לא קיבל הצעות בדיוק כמו שלברון לא ידע עד יולי איפה לשחק ונפגש עם מג'יק בשבת והחליט להצטרף לאל איי.

  בליגה ששחקנים שאיש לא מכר אותם ומרוויחים 10 מיליון וכל מיני מוזגובים וקנטרים מרוויחים כפול מקזאינס הוא קיבל הצעה הכי גבוהה של 8 מיליון חח.

  קאזינס בלי רגל בלי יד על כסא גלגלים והמבורגר בפה+20 קילו משקל יותר טוב מזאזא מגי ולוני.

  גולדן סטייט לא צריכים את קאזינס עד הפלייאוף והוא צריך רק להיות סביר מינוס בשביל 16-0. הוא לא צריך לחזור לכושרו או להיות מפלצת.

  כמובן שאני לא בא בטענות לאיש, זה יפה לראות את זה, האמנתי שהלוחמים השנה לא יקחו אליפות עד הגעתו. כעת אני מתלבט בין 0 ל-3 הפסדים לאורך כל הפלייאוף.

  הגב
  • דורפן

   אם היה מקבל משהו יותר מחמישה מליון הייתי חושד בכך. הוא אפילו לא יקבל את הכסף שכביכול דוראנט פינה

   הגב
 • 7even

  מסכים מאד לגבי המשפט האחרון.
  קצת מזכיר פרשנים בארץ ובחו"ל וגם סופרסטארים כמו לברון(וקרי ואפילו מאמנים סטיב קר ופופ) - מתבטאים פוליטית בלי הפסקה בצורה קיצונית ונדמה להם שהם משפיעים על מישהו.
  בפועל הם רק גורמים לצד השני להתחזק עוד יותר.

  בחזרה לספורט - לברון לא יגיע לכלום עם הלייקרס הנוכחית אפילו אם קאוואי יגיע (תמורת איזה צעיר מבטיח).
  כדי לנצח את הווריירס הנוכחית אתה צריך לפחות 3 סטארים, וכמעט שנה של משחק יחד שילמדו אחד את השני.

  לא רואה מי בדיוק נשאר לו להביא ללייקרס. הכוכבים, לפחות לקיץ הזה, סגורים.
  כרגע הם מועמדים חזקים לסווים מהווריירס סיבוב ראשון.
  במקום לברון הייתי מביים פציעה ונח כל העונה.

  הגב
  • שמעון

   קח תגובה שמישהו אחר כתב בהופס והיא בול בפוני:

   "כבר אמרתי את זה בכמה מקומות. לברון חושב במונחים ארוכי טווח, וחושב על קארים. שימו לב לגיל של קארים ב5 האליפויות שלו בל.א:
   33, 35, 38, 40, 41. כאשר את הFMVP השני שלו, קארים קיבל באליפות בגיל 38. הוא פרש מהליגה בגיל 42, אחרי 20 עונות (לאחר 3 עונות בקולג', עם שלוש אליפויות NCAA). זאת אומרת 23 עונות ברמה הכי גבוהה.
   לברון שומר את הגוף שלו בצורה פנטסטית, ויש לו חכמת משחק עצומה, ואני לא רואה שום סיבה שלא ישחק כמו קארים, עד גיל 41, או אולי אפילו 42. מה שנותן לו עוד 7-8 עונות בלייקרס. הוא לא מסתכל לטווח קצר. בגלל זה עכשיו חוזה ל4 שנים, ואם זה ילך טוב, יהיה חוזה דומה אחרי זה.
   יש ללברון כבר 3 טבעות. הוא בטוח רוצה להשיג לפחות עוד 2, בלייקרס. ובעבודה נכונה, זה בהחלט יכול לקרות. אני משוכנע שלזה הוא מכוון. קארים שיחק 20 עונות, 78 משחקים לעונה. לברון סיים עונה 15, ממוצע של 76.2 משחקים לעונה. לדעתי לברון מכוון לעבור את קארים, גם במספר העונות, גם במספר המשחקים, וגם בטבלת הנקודות, ולהיות שם מספר 1 (היום הוא מספר 7, אחרי קארים, קארל מלון, קובי, מייקל, ווילט, נוביצקי), תוך כדי שהוא ממשיך להיות קונטנדור כל שנה, עד הסוף, ואני משוכנע שלפחות יצליח להשיג עוד טבעת אחת כלייקר."

   אתם מזלזלים בתאגיד חברים, ככה אתם מכירים את לברון? נראה לכם שהתאגיד הגיע בשביל לשחק עם לונזו וקוזמה? לא סתם כל השחקנים שם חתמו לעונה אחת, שאם תקרה תקלה אז שנה הבאה יהיה גמישות. הוא יביא את 2 האולסטארים שלו. מה שטרף את הקלפים זה ההברזה של פול ג'ורג'. כריס פול קיבל הצעה שאי אפשר לסרב לה ולא האמנתי שיקבל כזה דבר.
   אני חשבתי שפול וגורג' יהיו בלייקרס עם לברון למען האמת, אז זה ירד מהפרק יש אחרים.

   אני אומר כבר היום שאני לא רואה את קיירי ממשיך בבוסטון. באטלר גם מאד לא מרוצה במיני וסירב להארכת חוזה. יש שמועות שהוא וקיירי מתארגנים בניקס בסיום העונה.

   הגב
 • יוסי

  רונדו, עם לברון ולנארד, בוסטון עם קיירי והייוורד, פילידלפיה עם פולץ, וג"ס עם עוד שנה של המכונה. יש למה לחכות.

  הגב
  • שמעון

   רונדו לא ישרוד בלייקרס, ראה מקרה איזייה. יהיו שם פצוצים. לברון החתים אותו כי הוא רוצה את הערסיות של רונדו לפלייאוף אבל הוא יגלה שרונדו לא כזה צייתן. גם ככה אהבה גדולה לא הייתה ביניהם אף פעם.

   לאנס הובא רק בשביל דוראנט. לברון מעריך את הטראש טוק שלו והיכולת להיכנס לראש שלו והוא יפעיל אותו מול דוראנט.

   קולדוול פופ חתם כי הוא בסוכנות של לברון וובלי קשר הוא שחקן הגנה טוב ולא רע בהתקפה ומסוג השחקנים שטובים וצריך ליד לברון.

   לונזו בול ישרוד גג עד חנוכה ואולי לברון יביא לו ארכה עד סוף מועד הטריידים

   הגב
  • Srtest - ארטסט

   רק דיברנו על פאנבויז ואני מחזיק מפולץ (ואני חושב שלא נסגר הסיפור של לונזו-בוזגלו).

   הגב
   • שמעון

    לונזו פח אשפה. פולץ זה הארדן במועדון הנכון. לא יודע כמה יפרח בפילי ליד סימונס ואמביד. סימונס לדעתי יהיה מפלצת העונה. הייתי מאד רוצה לראות את פולץ בספרס. ללונזו פשוט אין את זה התקרה שלו זה שחקן בינוני הוא לא סופרסטאר או משהו כזה ולא יהיה.

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     אם בורו הימר שגרמניה לא תזכה בכלום במשך הרבה שנים ומייד שמתי כסף על גרמניה עכשיו אני שם על לונזו. זאת אומרת אם ימציאו בית אומנה לאנשים צעירים במצבו. מג'יק אייכ.

     תפור עליך להתלהב משחקן בשנה הראשונה שכשפגש קבוצה דרג ביניים כמו בוסטון נראה כמו גל מקל :-)

     הגב
 • yaron

  איך אותו שחקן ואותו חוזה יכולים מצד אחד להיות הימור רציני ומצד שני סגירת הליגה.
  לפי מה שאני מבין מהמגיבים כאן הסיכוי להחלים (ובטח החלמה מלאה) מפציעה כזאת הוא דיי נמוך. אם נכון הדבר אז כרגע אין כאן שום סגירת ליגה.

  הגב
  • שמעון

   אני מהמר שבוגי חוזר נהדר מהפציעה.

   הגב
   • NoOne

    זה בגלל שאתה רופא מומחה ויודע את ההשפעה של פציעת אכילס על שחקן 280 פאונד .

    קאזינס יהיה מהדורה שניה של אלטון ברנד
    אותו גובה בערך אותו משקל אותו חוסר יכולת אתלטית.
    וברנד עוד היה אחד מהשחקנים עם מוסר עבודה שעובדים קשה מאד ושומרים על סגנון חיים ספורטיבי

    הגב
    • שמעון

     אתה מסיק משחקן אחד בראנד שלא חוזרים מפציעה כזאת? באמת? זה המדגם שלך?

     כל יתר השחקנים נפצעו בגיל 33+ בפציעה הזאת וקובי בריאנט אף חזר ממנה.

     יותר מזה קאזינס לא צריך לחזור להיות מפלצת, מספיק יכולת בינונית ביותר שלו ללוחמים.

     הגב
   • yaron

    אתה גם הבטחת שקאווי סגור בלייקרס והצעת לי לחכות עד אתמול...

    הגב
    • שמעון

     א. אני רופא אליל. וברצינות סתם תחושת בטן ולא מעבר.

     ב. אני לא הבטחתי כלום, אני חושב שהוא יהיה בלייקרס. אתה לא חייב להאמין לי :)

     הגב
     • yaron

      הכל בסדר שמעון, לא קניתי מנוי בסטייפלס בגללך ;-)

      "קאווי בלייקרס-מידע פנים. חכה למחר בבוקר."

      הגב
      • שמעון

       אחי זה בדיחה בלי קשר חח. ציניות. איזה מידע פנים יהיה לי? מה אני חבר הנהלה?

      • yaron

       עכשיו אתה אומר לי??
       סתם חיכיתי עד הבוקר...

      • שמעון

       ירון אתה כבר צריך להכיר את הציניות שלי :)

      • yaron

       לגמרי :-)

 • שמעון

  הנה על האכילס ושחקני אןביאאי שהחלימו וכו. המשותף שכל השחקנים נפצעו באכילס בגיל מאד מבוגר למעט בראנד שנפצע בגיל 28 כמו קאזינס.

  המדגם הוא מועט ומצומצם מאד ולא משקף.

  https://www.sbnation.com/nba/2018/1/27/16940178/demarcus-cousins-achilles-injury-golden-state-warriors-this-is-the-worst

  הגב
 • AdamB

  מזווית אחרת ההחלטה לא לתת לו חוזה מקס מצד ניואורלינס היא החלטה אולי הכי חשובה בהיסטוריה של הפרנצייז. הייתי בטוח שהם ישמרו אותו, ויסנדלו את הקבוצה לחמש עונות לפחות

  הגב
 • אייב

  שמעון כתב "אני חשבתי שפול וגורג' יהיו בלייקרס", אז:
  כריס פול ג'ורג'
  לברון ג'יימס הארדן
  דיאנג'לו ראסל ווסטברוק
  כרמלו אנתוני דייויס
  אריק גורדון הייוורד

  הגב
 • אוסקר

  מי שקובע את המציאות זה השחקנים, מצד אחד הם הכוכבים ומגיע להם כוח, מצד שני נראה שזה מוטה מדיי לטובתם. יש שיאמרו שהמטוטלת נעה לכיוונם.
  בתור אוהד אין לי בעיה ששחקנים יחליטו איפה לשחק, וברור לי שקבוצות ירצו לצבור כוכבים. מה שמאכזב אותי זה החוסר תחרותיות שהשחקנים מראים וההסכמה שלהם לחבור ביחד כדי לזכות באליפות ולא להתחרות אחד בשני. בעיניי זו בחירה בדרך הקלה והמבאסת. זה כנראה התחיל עם השלישיה של בוסטון ב 2008 ,אחר כך עם לברון במיאמי וכן הלאה. לטעמי מי שממש שבר את השוק הוא קווין דוראנט, שבניגוד לאחרים הוא כוכב על בשיאו שחובר לקבוצה שכבר הייתה מצויינת לפניו והביסה אותו. אף אחר לפניו לא עשה זאת והוא שבר את כל הכללים. ואחרי שהשחקנים האחריםראו כי טוב ושזה עובד והוא זוכה באמ וי פי אז גם הם עושים את זה, זה ממש דפוק כי יש המון כשרון בליגה עכשיו לדעתי והרמה גבוהה.
  קאזינס רק שם את זה לכולם בפרצוף.

  הגב
  • Srtest - ארטסט

   בחיי תאשים את לברון ביציאת מצרים רק לא בזה. 7 שנים הוא נתן לקליבלנד ואני לא בטוח שנבנה סביבו משהו יותר מאשר מה שנבנה סביב אייברסון.

   הגב
 • shohat

  משחק המונופול של בניית קבוצה באן.בי.איי כיום הוא הרבה מעבר להימור על כוכב (קאזינס מול בחיר. דראפט). זו אסטרטגיה שלמה של מיצוי חוקי השכר, צבירת נכסים, מזל עם שחקנים צעירים על חוזה ראשון, וחלק גדול מזה: להימנע ככל הניתן מלהתקע עם חוזים "רעים" שמגבילים קאפ ספייס למשך שנים. ברוב הקבוצות יש דוגמאות לחוזים רעים כאלה (סטייל כרמלו) ובמעט קבוצות ניצול אנומליות של שחקנים מעולים על חוזה זול מייצרים יתרון וגמישות (קרי בחוזה הקודם, טייטום ובראון, ועוד). במשחק הזה יש ערך מוסף אדיר להימורים מוצלחים על כוכבים בחוזה ראשון, ויש מחיר אלטרנטיבי עצום להימור שגוי על אול סטאר, טוב ככל שיהיה, שמתברר כפצוע או סתם לא מתאים.

  בנוסף יש לקחת בחשבון מה שגיל כתב. השנה רוב הקבוצות חנוקות בקאפ ספייס (בגלל ההשתוללות לפני שנתיים כשהיתה הקפיצה הקודמת בתקרה, לעומת עליה מאד קטנה השנה). לא רק קאזינס יסבול מזה אלא כנראה גם פרי אייג'נטס מוגבלים כמו קאפלה, סמארט, לוין, ונוספים. שחקנים שלפני שנתיים היו מקבלים 15-20 לשנה בקלות והשנה עלולים למצוא עצמם מסתפקים ב8.5 של הmle. בינתיים הם לא מקבלים הצעות שהם יכולים לחזור אתם לקבוצות שלהם.

  אין ספק שאתה צודק בכך שאם ההבדל עבור קאזינס הוא בין 5.3 מיליון וסיכוי טוב לאליפות לבין 9 מיליון שיציעו לו בקבוצה שאיננה קונטנדרית, יש לו סיבות רבות לוותר על הפרש השכר הזה. אם יחלים ויראה כשירות קרובה ליכולת הרגילה שלו, יקבל מקס בשנה הבאה.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *