מה אי אפשר ללמוד מהמונדיאל?

על שדר שקול וכדורגל שקול

אני משער ששדרים מכינים את עצמם עם משפטי סיום אפשריים כשהם משדרים שידור מונומנטלי במיוחד. ומה יכול להיות שידור יותר מונומנטלי מאשר להעביר לעם הקרואטי את משחק הגמר ההיסטורי ביותר למדינה קטנה מאז שיש טלוויזיה ולדעתי בכלל. ואהבתי מאד את הסיומת (שתרגמו עבורי) של דראגו צ׳וסיץ׳: ״סיימנו במקום השלישי ב-1998. היום סיימנו במקום השני. ובכל יום גדלים אצלנו כשרונות חדשים״.

שפוי. לא אריות ולא נמרים. לא תקווה שלא מתה. לא רגשותיו שלו. לא גדולת האומה. אלא משפט שהוא גם תקווה מפוכחת, לא הבטחה חלילה. תקווה שהיא גם תודה למי שהביאו את ההישג. השחקנים והמאמנים במדינה. 

*

שתי האלופות הקודמות שיקפו את הפריבילגיה של ארצן לבחור נבחרת מבוססת קבוצה: בספרד פתחו בגמר 2010 שבעה שחקני ברצלונה – כולל דויד וייה העומד להצטרף. וגרמניה פתחה את גמר 2014 עם שישה שחקני באיירן שבדקה ה-31 הפכו לשבעה. זהו לוקסוס נדיר מאד בכדורגל נבחרות. זה איפשר לשתיהן לשחק כדורגל מאד קוהורנטי לאורך כמה טורנירים. ספרד ממש עם שיטת משחק של מועדון. 

לעומת זאת תשעה מועדונים יוצגו בהרכב הצרפתי הפותח לאורך האליפות. היא מהבחינה הזו נבחרת לאומית ״רגילה״. כתבתי לגלובס לפני המשחק שצרפת היא כמעט אנטי-שיטה. בגלל שיש לה הכל: מהירות, גובה, יכולת אישית – היא בסוף פשוט תחשוף את החולשה שלך. אם ארגנטינה איטית – היא תוענש במהירות. אם בלגיה חלשה באגפים, היא תקבל אגפים. את השערים שספגה קרואטיה – כדור גובה לא מטופל ובעיטה מרחוק – היא כבר ספגה מול רוסיה. צרפת הכפילה לה את המנה. 

האם נבחרת לאומית ״רגילה״ יכולה לשחק כדורגל ברמה גבוהה מאד – של שלבי סיום ליגת האלופות? בלגיה וברזיל נתנו תחושה שזה קרוב לאפשרי. אבל זה נדיר. הצרפתים אמרו לעצמם – כשהיתרון שלהם בכוח אדם כל כך קיצוני – למה לשבור את הראש? והשיגו את השערים הראשונים מול אורוגוואי, בלגיה וקרואטיה בכדורגל של יום שני קר בסטוק. גולאש מאנטרקוט משובח. 

טקטית, כדורגל הנבחרות לא רלוונטי לכדורגל המועדונים. הייתה בטורניר הזה הברקה אחת יפה: ההצבה של לוקאקו והזארד רחוק באגפים מול המגינים התוקפים שהם היתרון הנוכחי וההיסטורי של ברזיל. אבל זהו מהלך של כדורגל נבחרות: מציאת פתרון לחולשות שלך. ב-2018 מאמנים גדולים באמת פותרים את הבעיות שלהם בשוק ההעברות.

*

בכדורגל נבחרות רק לצרפת יש שוק העברות ברמה גבוהה. X לא טוב? תביאו את Y. בין יורו-16 למונדיאל דשאן הוסיף להתקפה רק את אמבפה. רק הוא הצדיק זאת. דמבלה, פקיר ואחרים לא. לעומת זאת את רביעיית ההגנה הוא החליף כמעט קומפלט בבאגט.

לברזיל יש משהו קרוב לשוק העברות מלא עם קצת חולשה בחוד. לספרד יש שוק קשרים אינסופי. לגרמניה יש עומק בכל המגרש אבל איכות בינונית כרגע. לאחרות – למשל אנגליה – לעתים יש עומק בכמה תפקידים אבל מדבר צחיח באחרים. זה הפך את כדורגל הנבחרות למאד אינדוודואליסטי. ובמידה רבה אתה תבנית נוף כוכבך. 

המזל בירך את קרואטיה ובלגיה שכוכבי העל שלהן הם כוכבים מהדור הישן. פליימייקרים שמרימים קבוצה שלמה. המזל בציניות לא רגילה נתן לארגנטינה ולפורטוגל כוכב יותר גדול – אבל כוכב שרק בוהה בחבריו מתוסכל מרמתם. אם היו טריידים במונדיאל והייתי הג׳נרל מנג׳ר של ארגנטינה הייתי עושה טרייד של מסי על מודריץ׳. העיתונות הייתה הורגת אותי – אבל מודריץ היה מפעיל את אגוארו ודיבאלה והיגואין והייתי משתיק את כולם. אם הייתי הג׳נרל מנג׳ר של אנגליה הייתי לוקח טרייד של קיין על כריסטיאן אריקסן. וכג׳נרל מנג׳ר ספרד נותן לאנגליה את נאצ׳ו, תיאגו, שני שחקני ספסל ובחירת דראפט ב-2022 תמורת ג׳יימי ורדי. 

כלומר עושה עיסקאות נטולות הגיון בכדורגל מועדונים. כי חולשה היא הדחה במונדיאל.

*

מה כן יכול כדורגל המועדונים ללמוד מהנבחרות? 

בעיקר מתפקודם של  שחקנים. שיש שחקנים שאנחנו לא מעריכים מספיק – פריסיץ׳, יארי מינה או טריפייר אלו מקרים קלים. גם תגליות – פבארד, מילנקו סאביץ׳, רביץ או מגוויאר – הם מקרים קלים. יותר עצוב לראות שחקני שנותנים איכויות שלא רואים בסידור העבודה הנוכחי שלהם: את הזארד ושאקירי אולי נראה עם מעסיק חדש – אבל מעל כל אלו פוגבה. לא, צרפת לא הציבה אותו בעמדה הסקולסית – היא הציבה אותו בדומה לעמדה בה מציב אותו ג׳ו מוריניו. אבל לא מבקשת ממנו לדייק במסירות בלתי אפשריות של ארבעים מטר לחלוץ יחיד. ועם כמה אופציות סבירות מכל כיוון פוגבה הוא שחקן על. 

חשוב לי לחדד: ההיסטוריה מלאה מקרים של שחקן שנרכש על סמך טורניר, והתקשה לתת איזשהי תרומה דומה. אני אומר דבר אחר: שהמעסיקים הנוכחיים יראו קצת אחרת את השחקנים שלהם. אבל אני מאמין שלא נראה הרבה מזה. נמשיך לראות פשעים נגד הכדורגל – של הפיכת כוכבים מלאי חזון לרול פליירים של קבוצות העל.

*

אבל צריך להיות הוגן. יש גם את ההיפך. שחקנים שבסיטואציה הנכונה הם נפלאים והם לא מי שייקחו על הכתפיים נבחרת שלמה. אפשר להאשים אותם עד מחר אבל העובדה היא שלרוב לא צריך את זה. כריסטיאנו רונאלדו ימצא פרנסה גם אם יהיה רק מכונת ההבקעה ההיסטורית ביותר בקבוצות עם תקציב מפלצתי. איסקו לא צריך להטריד את עצמו לפני מסירה אם לממוען יש שליטה בשמאל. מאנה יכול לרוץ עם סוסיו של קלופ. בגלל המונדיאל קצת שכחנו שבשלבים הגבוהים של ליגת האלופות ראינו השנה כדורגל אדיר. המונדיאל הוא לא אליפות העולם בכדורגל אדיר. הוא אליפות העולם בכדורגל (יותר) שקול. 

ולכן, לשיטתו, דראגו צ׳וסיץ׳ צודק. ועכשיו יילכו כולם לשים מחירים על בני אדם. 

תמיכה בדה באזר

כשהכדורים נבעטים המוזות שותקות
הכסף מועיל לכדורגל

109 Comments

ארז 17 ביולי 2018

מבריק.

no propaganda 17 ביולי 2018

מעולה

Gil - Zimbabwe 17 ביולי 2018

שוב המון תודה על הסיקור המונדיאלי, עליך לא הייתי עשוה טרייד בעד שום הון… :)
אם הבנתי אותך נכון אז בניגוד למועדונים, בכדורגל הניבחרות אי אפשר (או כמעט בלתי אפשרי) להתבסס על כוכב על כמו שהיה בעבר כמו מראדונה, קרוייף, בקנבאוור שהם הגדולים אבל היו כוכבי על שהניבחרת הייתה בנוייה עליהם ומהם ציפו למשוך את הניחרת כולה.
אלא עדיף להתבסס על ניבחרת שהם כוכבים אבל בדרגה אחת מתחת לכוכב על.

דורפן 17 ביולי 2018

קרויף ובעיקר בקנבאואר לא היו מקרה מראדונה. הם היו קבוצת מועדון ששיחק במונדיאל. עדיף להיות כמובן צרפת עם נבחרת איכותית בכל בורג שלה. אבל אם לא – אז פליימייקר ומנהיג יותר חשוב מכוכב.

עמיחי 17 ביולי 2018

דורפן כתב מצוין ב-98', מאז הוא השתפר, והוא ימשיך להשתפר. חכו ותראו.

ארז 17 ביולי 2018

תכלס.
ובכל מקרה, בכל יום גדלים אצלנו פרימואים חדשים.

Srtest - ארטסט 17 ביולי 2018

בדיוק אתמול דניאל זילברשטיין אמר על הפירוק של מכבי קרית-גת שהיתה בליגה הראשונה בכדורסל וירדה ליגה ש"לאף אחד זה לא היה אכפת". הם גם גדלים בכדורסל כי הם מגיעים מאותו מקום תקשורתי והפלא ופלא לא קוראים למקום פירה וברקו.

יואב 17 ביולי 2018

איפה הפוסט הנהדר הזה ואיפה אחרים…
תודה רונן. אתה הפאולו רוסי של בלוגרי המונדיאל.

אוריה 17 ביולי 2018

דווקא גיימי וארדי לספרד?
הנבחרת שמתמסרת ללא הפסקה בין עיגול האמצע לקו ה-40 מטר וחוזר חלילה?
מה וארדי היה מחפש שם? לוקאקו היה עוזר להם הרבה יותר

דורפן 17 ביולי 2018

אולי לא המשל הכי מדוייק – אבל התכוונתי לחלוץ בינוני שיכניס קצת תכלס

אביאל 17 ביולי 2018

יקח כדור יעבור שחקן ויבעט לשער.

לייב טרוצקי 17 ביולי 2018

אני לא מבין בכדורגל אבל התחושה שלי מצפייה בספרד היא שגם ערן זהבי היה יכול לעזור להם עם הפריצה לשטחים ריקים. את זה הוא עושה ברמה גבוהה מאוד וזה כל מה שספרד היתה צריכה. מצטרף לתודות

A34 17 ביולי 2018

דורפן, הכתיבה שלך כ"כ משובחת שאין מילים, ולא בפעם הראשונה.
פשוט תענוג צרוף לקרוא אותך.
תודה

דורפן 17 ביולי 2018

תודה רבה. מחמם את הלב לשמוע

כח הגברה 17 ביולי 2018

פריסיץ' נתן טורניר נבחרות מצויין שני ברציפות.
בקבוצה הוא משחק באותו התפקיד, מפגין לעיתים קרובות יכולת דומה, ונהנה משיתוף פעולה עם חלוץ טוב יותר. מצד שני, יש לו לפעמים נטייה "להיעלם" על הקו לזמן ארוך (עד כדי משחקים שלמים).
אולי הנבחרת הלאומית (והטורניר המקוצר) נותנת לו מוטיבציה נוספת. אולי אינטר צריכה למצוא דרכים לנצל את היכולות שלו בעקביות גדולה יותר. ואולי היא פשוט צריכה את מודריץ' לצידו…
פוגבה, גם אחרי המונדיאל, נראה לי שחקן עם כישרון עצום, אבל שחקן עם נטייה לפוזה ולהיילייטס, לא כזה שיחלץ את הקבוצה שלו מצרות באופן עקבי. ברור שזה אפשרי, עם היכולות שלו, השאלה איך גורמים לזה לקרות.

Srtest - ארטסט 17 ביולי 2018

"ואולי היא פשוט צריכה את מודריץ' לצידו…" אפילו אני כאן מול המחשב חושב מה מודריץ' היה יכול לעשות.

אביאל 17 ביולי 2018

ההפרש הכי גדול שהראה הטורניר הנוכחי הוא היכולת של פוגבה ביונייטד לעומת הנבחרת, פשוט לא ברור.

אמיתי 17 ביולי 2018

חייבים לזכור שלפוגבה עונה שעברה הייתה פתיחת עונה מצויינת עד הפציעה והדעיכה של הקבוצה. לוידע מה היה קורה אם צרפת הייתה משחקת בליגה ולא בטורניר של 6 משחקים. מעבר לזה יש פה הגזמה- הוא לא היה כזה איום (רוב הזמן) ביונייטד והוא לא השחקן הטוב או החשוב בצרפת. אבל בהחלט ניתן להגיד שהוא שיחק בטורניר הרבה יותר רגוע בוגר ופשוט. כמעט משוחרר

אופיר ממן 17 ביולי 2018

נכון, כמו שמודריץ' הפעיל את היגוואין ופלאסיו בגמר 2014 ל3-4 מצבים של 1-1 וארגנטינה גמרה את זה ב2-0 נפלא.
אה זה היה מסי?
מה? היא לא ניצחה בכל זאת??

יש גם את האופציה השערורייתית שקרואטיה נבחרת מסודרת, מאוזנת ומאומנת בהרבה מארגנטינה. אבל אלו דברים שבאמת, איך אומרים בבית שמש, כל השומע תצילנה אוזניו.

תודה על מסע מונדיאל מופלא, לדעתי אפשר גם בלי ספינים על גב של שחקן אחד ספציפי שאיכשהו תמיד מוצא את הדרך לפוסטים השונים בבלוגיה ולא בקטע חיובי מה שנקרא.

(אגב, גם במונדיאל החלש בסטנדרטים שלו הוא סיים עם יותר בישולים מה'מפעיל')

דונאדוני 17 ביולי 2018

יותר בישולים, גולים, מסירות מפתח ודריבלים.
מעניין איך מודריץ' היה מצליח להפעיל את היגוואין שישב על הספסל מול צרפת, את דיבאלה שלא ראה דקה, את איקארדי שלא זומן ואת אגוורו שקיבל רק 10 דקות (וקיבל בישול ממסי).
מודריץ' הזה קוסם תאמין לי… הוא כבר היה יודע מה לעשות.
מדהים בעיניי הסגידה העיוורת למודריץ'. נתן אחלה מונדיאל, אבל אפילו לא היה הבולט בקבוצתו ובמונחים היסטוריים נתן מונדיאל רגיל לגמרי.
אגב, השער של אנגליה היה באשמת מודריץ', ומה עם החטאת הפנדל הקריטית מול דנמרק?

ושלא ישתמע שאני חושב שלמסי היה מונדיאל טוב, כי לא היה לו. אבל מה קשור מודריץ'?

אם ניקח הישגי נבחרות ומהן נסיק על טיב השחקנים, אז מודריץ טוב ממסי, מנדזוקיץ טוב מרונאלדו, פריסיץ' טוב מהזארד, סטריניץ' טוב ממרסלו, סובשיץ' טוב מנוייר ווידה טוב מראמוס.

אופיר ממן 17 ביולי 2018

בתור מנהל קמפיינים ומי שאמור לזהות (במקרים ממש מגניבים – ליצור) ולרכב על מגמות וטרנדים אני אגיד לך מה קשור מודריץ' : זה מביא טראפיק טוב, איך שאומרים.

אבי התל אביבי 19 ביולי 2018

שכחת שהם לא שיחקו בגלל מסי. חלקם בהוראתו.

no propaganda 17 ביולי 2018

מענין כמה אסיסטים וגולים היו לצ'אבי ב2010, הוא בטח לא הפעיל את ספרד כמו שצריך.
מנוע זה מנוע, לא אמור לכבוש או לבשל, אמור לגרום לקבוצה לזרום, לא להלחץ, לשחק תן קבל, מודריץ עשה את זה בצורה מצויינת.
את הבישולים של מסי תשווה לאוזיל או לשחקנים אחרים שזו ההתמחות שלהם.

אופיר ממן 17 ביולי 2018

אחלה לגמרי, אז
א. אם הגדרת התפקיד שלהם שונה מה פשר ההשוואה
ב. ספרד, לא ארגנטינה. קרואטיה, לא ארגנטינה.

no propaganda 17 ביולי 2018

אתה צודק לגמרי, יש בעיה להשוות אבל קשה מאוד להמנע מזה :)
הרי כל פעם שמישהו אומר ששחקו כלשהו הוא הטוב בכל הזמנים אז הוא בפועל עושה השוואות כאלה. כשנותנים פרס לשחקן המצטיין אז עושים את ההשוואות האלה. כשנותנים את כדור הזהב אז עושים את ההשוואות האלה.

הייתי אפילו אומר שחסידיו של מודריץ, צ'אבי ודומיהם נפגעים יותר מההשוואות מחוץ לתפקיד האלה כי גולים ובישולים רשומים בסטטיסטיקה, זה שבלעדיך השיטה לא עובדת והקבוצה הייתה קורסת טקטית לא נרשם בשום מקום. לדוגמא הגמר של ריאל מול יובנטוס בשנה שעברה, מודריץ וקרוס ניצחו את המשחק הזה חד משמעית, פשוט רמסו את הקישור של יובנטוס, אף אחד לא הולך לזכור את זה עוד עשור.

לא הבנתי את סעיף ב'

ליאור (אחד מתוך רבים, מסתבר) 17 ביולי 2018

וד"ש לנדב הנפלד

ק. 17 ביולי 2018

מסכים. לא רק השחקן של גמר 2017 עם קרוס אלא גם של החצי מול אתלטיקו, עצר כמעט לבדו את הביץ והלחץ המטורף של אתלטיקו אחרי חצי שעה ו- 2:0 (שלא לדבר על שהיה הטוב ביותר בליגה) בלי שער או בישול…
אממה, במונדיאל הוא נתן טורניר טוב עם מנהיגות כבונוס, אבל היו עוד שחקנים קרואטים שהיו טובים לא פחות, ובחלקים ארוכים מסויימים של משחקים הרבה יותר (פרישיץ ורקאטיץ'). אבל מיתגו אותו מראש ככוכב הקבוצתי של הקרואטים, כי הוא באמת הכי בכיר, ואז הלבישו את המציאות ("סחב אותם לבדו" "בניצוחו")

ממן 17 ביולי 2018

מי צריך בכלל שערים, בישולים, תיקולים, דריבלים, מסירות מפתח, חילוצים ועוד זוטות כדורגל? שולי לחלוטין. פשוט נחליט מי הכי טוב לדעתנו ונזרום עם זה.

no propaganda 18 ביולי 2018

אני לא חושב שיש מישהו שטוען שמודריץ סחב את קרואטיה לבדו, הוא היה הכי טוב אבל גם ראקיטיץ היה מעולה ופריסיץ היה מצויין בחצי הגמר והגמר. אם כבר טיעוני "הסחב" אז זה נראטיב שמנסים להדביק למסיעל המונדיאל הקודם

ממן 18 ביולי 2018

בוא לפחות לא נכחיש את זה שכולם מדביקים למודריץ' לייבל 'סחב על הגב'. במונדיאל הקודם גם מסצ'ה ורומרו קיבלו את כל הקרדיט שבעולם ומסי באמת היה הכי טוב בנבחרת. באמת בלי שום קשר למסי, מודריץ' נתן שלב בתים נהדר והיה הכי חלש (כן, ממש ככה) בנוקאאוט.

no propaganda 18 ביולי 2018

אני לא יודע מי זה כולם אבל אני ודאי לא כתבתי כזה דבר וגם לא זוכר שיצא לי לקרוא מישהו פה באתר שכתב את זה(ייתכן שהיה מישהו אבל ודאי לא כולם). גם בין האנשים שאני מכיר אישית לא שמעתי כזה דבר, אין לי מקורות אחרים אז אני לא יודע למי אתה מתכוון.

איך אפשר לאמר ששחקן התקפי שסיים עם בישול אחד בנוקאאוט היה הכי טוב בקבוצה שלא חטפה אף גול בשמינית,רבע וחצי הגמר ורק גול אחד בהערכה מנבחרת אדירה שהרגע פירקה את ברזיל בבית 7:1.

מודריץ היה הכי טוב במגרש נגד דנמרק ורוסיה, היה חלש מאוד נגד אנגליה וסביר נגד צרפת. ממש לא הכי חלש.

ק. 19 ביולי 2018

פרופגנדה, מסכים לגבי מודריץ' בניתוח פר משחק. לדעתי רקאטיץ' היה הכי טוב נגד ארגנטינה (שם גם מודריץ' היה מעולה) ובגמר (במיוחד חצי שעה ראשונה, בהפרש מכל שאר ה-21), פרישיץ בחצי (והיה מצוין גם בגמר)

ממן 17 ביולי 2018

אתה נלחם בשדים שאין להם קשר לתגובות שלי. לדעתך איכות שחקן כדורגל לא נמדדת סטטיסטית וזה בסדר. העניין הוא שאתה טורח להבהיר את זה במענה לכל תגובה שלי שעוסקת במסי, גם בלי קשר לנושא הנדון, ומטריל את הדיון. חבל.
לגבי סעיף ב' שלא הבנת – ספרד וקרואטיה היו קבוצה כמו שארגנטינה בטורניר הנוכחי רק יכולה לחלום להיות, אלא אם כן אתה פוטר בלא כלום את האין אימון המחריד של סמפאולי, ההכנה הלקויה, ההרכבים הרעים ושאר רעות חולות שארגנטינה סבלה מהם. אבל מי יודע – אולי מודריץ' היה מתקן הכל. לא מזמן דורפן כתב פוסט נהדר על אנשים שחיים בעולם של 'אילו'. אולי כדאי שכולנו נציץ בו שוב.

no propaganda 18 ביולי 2018

עניתי על זה ולגמרי לעניין:
(אגב, גם במונדיאל החלש בסטנדרטים שלו הוא סיים עם יותר בישולים מה'מפעיל')

לא צריך סתם לקרוא לאנשים טרולים רק כי הם לא מסכימים איתך.

וזה גם לא נכון שאני לא מאמין בסטטיסטיקה, הענין הוא שצריך להשוות תפוחים לתפוחים. להשוות מספר בישולים של מסי לזה של מודריץ זו גניבת דעת. תשווה לצ'אבי או לשווינשטייגר ב2014 ותראה שזה פשוט לא חלק מהתפקיד גם עבור הגדולים ביותר. אתה מחפש למי להשוות את מסי, תשווה לשחקנים בתפקיד.

חוץ מזה, יש לי נטיה מאוד חזקה לטובת מספר סטטיסטי אחד ספציפי והוא תארים.

מסכים שסמפאולי היה זוועה

ממן 18 ביולי 2018

לא קראתי לך טרול האמת, היו לא מעט דיונים מפרים בינינו.. דיברתי רק על העניין הספציפי הזה אבל אוקיי, מקבל.
שוב, אם להשוות ביניהם זו גניבת דעת אז פשוט לא צריך להשוות ביניהם, לטובת או לרעת אף אחד מהם (למרות שלי אין בעיה עם השוואה כזו). תראה את נבחרת ספרד המונדיאל הנוכחי – בלי סוף קשרים. איסקו לא מוכשר? טיאגו לא מוכשר? אינייסטה עדיין שיחק וכו' וכו' ועדיין המחץ היה חסר, כלומר – אני באמת לא חושב שמסי הוא הבעיה של הקבוצות שלו (אזעקת אנדרסטייטמנט) ואם הנטיה היא לטובת תארים אני לא חושב שמסי יצא מופסד.

no propaganda 18 ביולי 2018

מוכשרים כמובן, אבל הם לא קרובים ברמה. טיאגו ספציפית היה יכול להיות שחקן גדול אבל יש לו בלאי באיכות מסירה שזה בלתי נסלח בתפקיד הזה.איסקו שחקן נחמד וגם יותר התקפי אבל לא יותר מזה. כל עוד לספרד היה את צ'אבי, רוסיה או למעשה כמעט כל הקבוצות לא היו רואות את הכדור, נכחתי ברבע גמר יורו 2012 בין ספרד לצרפת, לא ידעתי אם לבכות או לצחוק. בספרד הנוכחית, רוסיה ראתה כדור עד שהשוותה וזה ההבגל העצם.

אני לא טוען שמסי הוא הבעיה של הקבוצה שלו(אולי עם יוצא דופן של המשחק מול איסלנד), אני רק טוען שהתפקיד של מסי הוא פחות חשוב להצלחה של קבוצה ברמות הגבוהות, כלומר כשקבוצה צריכה לשחק מול קבוצה שקרובה לרמה שלה, התפקיד החשוב הוא המנוע שישתלט על הקישור. כשקבוצה משחקת מול קבוצות נחותות יותר, מסי נותן הרבה יותר ערך כי הקבוצה החלשה יותר מוותרת על הקישור וגם אם היא לא מוותרת אז בדרך כלל אין לה את היכולת להתמודד גם מול הקשרים האחרים. למסי יש המון תארים אבל אין לו תארים בינלאומיים ובליגת האלופות היה שם את צ'אבי ועונה אחת פנומנאלית של ראקיטיץ שבינתיים לא השתחזרה(אולי בעונה הקרובה כי הוא היה מעולה במונדיאל), השליטה של ריאל מדריד באלופות התחילה רק כצ'אבי פרש ומודריץ נכנס לעניינים, לפני זה לא היו להם יותר מדי הישגים למרות כמויות שערים גדולות של רונאלדו.

ממן 18 ביולי 2018

טיאגו – שחקן העונה פעמיים בגרמניה. איסקו חביב? אוקיי… לא יודע להתווכח על זה. נכון, אין למסי תארים בינ"ל, הוא הגיע ל4 גמרים. ברצלונה נצחה לא מעט קבוצות מהרמות הגבוהות באירופה גם אחרי פרישת צ'אבי (לא שהוא לא חסר, הוא חסר מאוד!) אגב, ארגנטינה היא הנבחרת הדרום אמריקאית היחידה ששיחקה בגמר ב16 השנים האחרונות. גם לפני מודריץ' היה להם צ'מפיונס ואליפות, איתו הם השיגו עוד 3 צ'מפיונס ועוד אליפות אחת – אתה קורה לזה מודריץ' ואני קורה לזה החתיכה החסרה בפאזל, יש הבדל בין 'החלק הכי חשוב' ו'החתיכה החסרה' (שלא לדבר על שחקנים כמו קאסמירו למשל שלדעתי עושה את ההבדל לא פחות, וראינו כמה היה חסר מול בלגיה) ומבחינתי חבל שכשזה לא מתיישב עם התיאוריה (ספרד וגרמניה במונדיאל הנוכחי נניח) אז זה פשוט כי 'אלו לא שחקנים מספיק טובים' (וזה הרי אותו קרוס) וזה מרגיש קצת כמו להכריח את התיאוריה. נסכים לא להסכים.

לגבי מודריץ' – מול רוסיה איבד הרבה כדורים, בחצי היה חלש כמו שאמרת, בגמר בחצי הראשון כל קרואטיה היו מעולים. לא ראיתי משהו מיוחד ממנו.

ממן 18 ביולי 2018

מצטער על חוסר הסדר בתגובה, תוך כדי עבודה. סומך עליך שתחבר את הנקודות ;)

no propaganda 18 ביולי 2018

לא כל כך ברור לי איך טיאגו הוא שחקן השנה בגרמניה פעמים? הוא לעולם לא זכה בתואר הזה וגם אובייקטיבית מאוד רחוק ממנו. אני רואה את כל המשחקים של באיירן, הוא בעייתי אבל הבעיה הכי גדולה שלו היא שהמסירות שלו פשוט לא טובות כשהקצב עולה.

האמת היא שמאז שצ'אבי כבר לא בכושר (החל מעונת 2012-2013) שחוץ מעונת 2014-15 שבה ראקיטיץ נתן עונה אדירה, ברצלונה ניצחה בעיקר את פריז(וגם שם באחת הפעמים אחרי שפריז דרסו בקישור וניצחו 4:0) , ניצחה גם את צ'לסי השנה אבל לא יודע אם אפשר לקרוא למה שצ'לסי עשתה השנה הטופ של אירופה.

איזה צ'מפיונס היה לפני מודריץ? עם זידאן?

הכל מתיישב מצוין עם התאוריה. התאוריה היא שמי שיש לו קשר מנוע פנומנאלי הוא הכי חזק בערך מ2006 ואילך. יש מעט מאוד קשרי מנוע כאלה ותאכלס אחרי מודריץ(ואני בכלל לא בטוח אם יש לו עוד עונה), לא ממש נשארו כאלה, פעם חשבתי שוראטי יהפוך לאחד אבל בינתיים הוא מתדרדר. אולי קרוס יהיה כזה אבל הוא עוד לא שם.
לספרד כרגע יש את טיאגו שכאמור ממש לא פנומנאלי. לגרמניה יש את קרוס וייתכן שהוא יתפוס את המשבצת הזו בעתיד אבל כרגע הוא עוד לא שם לטעמי. אף אחד מהנ"ל הוא לא ברמה של פירלו, צ'אבי, שווינשטייגר ומודריץ ויכול להיות שהכדורגל יילך בכלל לכוון קלופי והשחקנים של העתיד יהיו מן פירמינו משופר או משהו שאני בכלל לא מצליח לחשוב עליו כרגע.

לא יודע, אני ראיתי אותו מנווט את המשחק מול רוסיה ומשחק מצוין. דרך אגב בסוגיית המאמנים, איזו שטות של של דאליץ הייתה להרכיב את מודריץ נגד איסלנד. אף על פי שאני בספק שקרואטיה הייתה זוכה בכל מקרה

ממן 18 ביולי 2018

אתה צודק, ממש לא בגרמניה. היה מצטיין באיירן (אני לא זוכר אם כטייטל כללי או במספר פרמטרים אבל אני מחפש את זה).
-אני מבין שרק נצחונות צ'מפיונס נחשבים בעיניך. נו טוב. בכל מקרה השמטת את יובנטוס.
-אני לא מבין למה זה אמור להיות דווקא מודריץ' ולא קאסמירו למשל שדווקא הגיע בדיוק בעונה בה זכו באלופות (בניגוד למודריץ' שהגיע עונה לפני)
-ההשוואה של קרוס לפירלו וצ'אבי ושוויני מוזרה כי הוא לא אמור להיות טוב יותר מהם, רק מהקישור נגדו. כנל טיאגו ואיסקו. כך שהכישלונות האלו עדיין לגמרי תוקעים מקל בגלגלים של התיאוריה הזו.
-אי אפשר להגיד 'חוץ מ' וזהו. ב2015/6 צ'אבי לא פתח ברוב המשחקים וזה פשוט לא מסתדר עם מה שאתה כותב. ולרקיטיץ' יש קטע כזה שהוא טוב בעיקר כשכל הקבוצה טובה.
שוב, אני לא מזלזל או מקטין בתפקיד הזה, הוא פשוט החתיכה החסרה בפאזל. ליברפול היתה הרבה יותר טובה בחצי השעה הראשונה מול ריאל, לאין ערוך. מה מודריץ' עשה בזמן הזה? תפס זבובים עם צ'ופסטיקס עד שראמוס חיסל את סאלח שהוא, כזכור לי, עוד לא קשר עושה משחק.

ממן 18 ביולי 2018

ועוד לא נגעתי במה שהם עשו לסיטי עם דה בריינה וסילבה…

ממן 18 ביולי 2018

אז מסתבר שלא טעיתי.

טיאגו אלקנטרה שחקן העונה בבונדסליג 16/17 עם ציון ממוצע של 8.28

https://footballbh.net/2017/09/08/poty-thiago-alcantara/

no propaganda 18 ביולי 2018

בעיקר צ'מפיונס ומונדיאל כשההתמודדות היא על כל בקופה. יובנטוס הייתה בגמר של 15 שבפירוש אמרתי שראקיטיץ נתן עונה מעולה שספק אם ישחזר, לא זכור לי עוד משחק מול יובנטוס אבל יש מצב שאני מפספס משהו. גם דה ברוינה היה ב2015.
הסיבה שזה מודריץ היא כי מודריץ הוא כבר שלב 4 בסולם כלומר זה משהו שאמרתי עוד לפני שזה קרה, אני טוען את הדברים האלה כבר מ2010, ואני זוכר את עצמי בויכוחים עם החברה בכדורגל שפירלו הוא השחקן הטוב בעולם(הזכיה של איטליה ב2006 הייתה חתיכת בוננזה בשבילי).
איסקו בכלל משחק בתפקיד אחר לגמרי, הרבה יותר קדימה.
זה לא נכון שמספיק להיות טוב מהקישור שמולך, אתה חייב להיות ברמה מספקת כדי להשתלט על משחק בקצב גבוהה, מעטים השחקנים שמסוגלים לכך.
מסכים לגבי ליברפול וזאת גם בסיבה שאני כל כך אוהב את קלופ, כי הוא משחק בשיטה שלטעמי עדיפה על השיטה של המנוע המצויין. לכן גם כתבתי שייתכן מאוד שהשלב הבא באבולוזיה של הכדורגל זה מה שקלופ עושה. יש כמה מאמנים שמנסים את זה בשנים האחרונות אבל אין עדיין אף אחד בקבוצות שהן הטופ של הטופ, קלופ הוא הכי מצליח והוא זה שהמציא את זה פחות או יותר. נראה מה יקרה כשזה יגיע לקבוצות הגדולות. אני בהחלט מרגיש שהגיע הזמן לשיטה מנצחת חדשה אם זו השיטה של קלופ או אולי אפילו זו של סימאונה, העיקר שהגלגל מסתובב, ככה יותר מעניין.

no propaganda 18 ביולי 2018

לא מכיר את האתר הזה אבל שחקן השנה בבונדסליגה:
https://en.wikipedia.org/wiki/Footballer_of_the_Year_in_Germany

ק. 19 ביולי 2018

פרופגנדה, רקאטיץ' גם השנה היה מצויין, אולי 95% מ-2015, ואני חושב שב-2015 הוא היה פחות כמנוע (בוסקטס אם כבר) יותר כלוחץ ומחפה ועושה את כל הפעולות הקטנות שצריך (הגנתית והתקפית) כדי שהשלישייה הקדמית תעשה מה שעשתה

אלי-לא אוהד כ"ס 18 ביולי 2018

הסיבה היא בעצם להתחקות אחרי מה שהכשיל נבחרת זו או אחרת. 11 שחקנים צריכים מנהל טוב ומודריץ מנהל מבריק. ואם בארגנטינה עסקינן אז כן הייתי מחליף את מסי תמורתו, זה היה עושה להם רק טוב.

ממן 18 ביולי 2018

מוכח אמפירית!

Srtest - ארטסט 18 ביולי 2018

לא הבנת – מסי הכשיל את ארגנטינה מלהיות מצטיינת המוקדמות! הוא העדיף שתהיה המצטיינת מול אלופת העולם! משחק בקטנות לא מבין למה אומרים עליו שהוא תמיד בקבוצה גדולה…

אסף כלשהו 18 ביולי 2018

אופיר- שמע אחי אתה כותב יפה והכל ונשמע כמו בחור אינטליגנט, אבל מה יש לך לקפוץ כמו אחרוני המעריצים העוורים כל פעם שמישהו אומר מילה שהיא קצת פחות ממחמאה מדהימה על מסי? זה קצת מתחיל להעיק… וכן כן, אני יודע, אני לא חייב לקרוא את התגובות שלך ואני לא חייב להעיר לך, פשוט אתה כותב טוב על כל דבר אחר וכשזה מגיע למסי שיקול הדעת שלך נעלם וזה קצת תמוה בעיניי…
קח מילה מאוהד ארגנטינה שלא פספס משחק רשמי כבר שנים- מסי שחקן מדהים לדור הזה, אבל הוא לא חד פעמי ולא הגדול בהיסטוריה ללא עוררין. יודע מה? זכותך לחשוב אחרת אבל לא כל מי שחושב לא כמוך הוא חלק מקמפיין תקשורתי מתוזמר נגד מתת האל לאנושות. נניח במונדיאל 14' רבים כתבו שמסי סחב את הנבחרת ורבים כתבו שמסצ'ראנו. רבים גם כתבו דברים אחרים. המסגור בתקשורת בטח שלא היה שמסי היה חלש, בוא נאמר ככה. אבל כמו שכתבתי בתגובה בבלוג אחר, כל אחד אוהב לראות את עצמו "הולך נגד הזרם", על אף שאהדת מסי זה כנראה הדבר הכי פחות נגד הזרם שאפשר לעשות.
שורה תחתונה- סך הכל מסי מקבל את הכבוד המגיע לו כמו גם רונאלדו ושאר הגדולים . אין הסתה נגד מסי ואין הסתה נגד רונאלדו. יש פשוט אנשים שמביעים את דעתם הלגיטימית. כמו דורפן, למשל… אז בחייאת, שחרר…

Srtest - ארטסט 19 ביולי 2018

דיי כבר עם ההלבנה הבלתי-פוסקת הזאת. שיכתוב על מסי מצידי כל טור. הקטע שהוא נוגע ואז אומר – לא נגעתי!

shadow 19 ביולי 2018

הבוז ששרקו למסי במרקנה ב 2014 כשהוא קיבל את מצטיין הטורניר היה קנוניה נגד ממן

ממן 19 ביולי 2018

אסף – למה לא להעיר הערה דומה לכותבי הבלוגים שכל פעם שרוצים להגביר טראפיק (תגובות וכו') משתמשים במסי?
זה מכעיס אותי לא כי מדובר במסי, אלא כי זה לא צודק ולא ישר ופופוליסטי בעיני, ו-איך אמרת?- מעיק.
וכמו שכתבתי פה למטה – לא בורכתי ביכולת להתעלם מכך.

תודה על המילה שלך, היא לא רלוונטית כי אין לי עניין לחלוק על מי שחושב שמסי לא הכי גדול שיש, מספיקות לי המחשבות שלי על מסי, וזה נהדר בעיני שיש מי שחושב כך על רונאלדו, מראדונה, פלה וכו' אחרת זה היה משעמם מאוד.

ללכת 'נגד הזרם' בכח זה בדיוק כמו ללכת עם הזרם. התניה שנוצרת בעקבות החברה. אני אוהב את מסי פשוט כי זה הכדורגל והאישיות שעושים לי את זה.

מקווה שהתגובה הבאה שלך תצליח להיות עניינית למה שאני כותב ולמה שעניתי לרונן ולא למי שאני.

אסף כלשהו 19 ביולי 2018

אני לא מעיר לך על זה שאתה מדבר על מסי בטורים שלך, אז למה שאעיר לכותב הבלוג שהוא מדבר עליו? שכל אחד יכתוב מה שהוא רוצה על מי שהוא רוצה, אני רק תמה לגבי הקפיצה הפבלובית להגן עליו גם כאשר מה שנכתב עליו הוא אפילו לא השמצה, סתם רעיון מעניין שבעל הבלוג השתעשע בו ואף נימק אותו מבחינה מקצועית.

ואגב בחינה מקצועית, אם כבר רצית תגובה עניינית – זה נכון שלמסי יש יותר בישולים ממודריץ' אבל בעיניי וכנראה שגם בעיני דורפן, מודריץ' היה שחקן הרבה יותר דומיננטי במונדיאל הזה. בטח שזה קשור גם לקבוצה שסביבו אבל הוא משחק בתפקיד שהכל עובר דרכו ועושה את זה מדהים. כמו פירלו בזמנו וצ'אבי בזמנו וטוני קרוס בזמנו. מסי לא משחק בתפקיד הזה ולכן דורפן אמר שייתכן שהבאת סופרסטאר גדול, אפילו אם הוא גדול פחות ממסי, לעמדה הספציפית הזו, היתה מיטיבה עם ארגנטינה יותר מאשר סופר-סופרסטאר כמו מסי שמשחק בעמדה קדמית יותר. כמובן ששילוב של שניהם היה הכי מושלם אבל אז כבר אין כאן טענה מקצועית מעניינת… אגב נבחרת ארגנטינה תחת מראדונה קצת ניסתה לשחק עם מסי כסוג של מודריץ' (אמנם בעמדה יותר קדמית אבל הרעיון שכל כדור עובר דרכו והוא מנווט המשחק) וזה לא ממש עבד לה. ברגע שהגרמנים קצת חנקו את מרכז המגרש ברבע הגמר זה נגמר בפיאסקו. וזה לא שמסי פחות טוב ממודריץ' אבסולוטית, אבל כנראה שלעמדת הקשר המרכזי מנווט המשחק הוא פחות מתאים וזה לגיטימי. אם בא לך לנסות להוכיח שמסי הוא השחקן הכי טוב בעולם בכל עמדה על המגרש אז לך על זה. לי זה הרגיש כמו התגוננות מיותרת.

ממן 19 ביולי 2018

אתה מוזמן להעיר לי גם בטורים שלי, זה לא עונה על מה שכתבתי – את אותה בעיה שיש לך לדבריך עם 'הצפת מסי' או 'נטיה פבלובית' כהגדרתך, יש לי בכיוון ההפוך, אני חושב שהסימטריה די ברורה. טבעי שאם יעסקו במסי באופן עקבי ובעיקר לא מחמיא והאמת די לא מנומק יהיה מי שיתנגד לכך. הטורים היחידים כמעט בהם אני מגיב בבלוגייה הם של דורפן.. מה לעשות, מעניין פה.
בנוסף, לפני שבועיים – שלושה דורפן כתב טור סרקסטי נגד כל מי שמשחק בנדמה לי. נראה לי שזה בסדר גמור אם אעיר לו כשהוא כותב על כך בעצמו.
מה לעשות, פופוליסטי באופן מובהק בעיני להגיד ש*זה* מה שהיה מיטיב עם ארגנטינה. מכל הדברים בעולם ומכל הבעיות מהן הנבחרת סובלת, *זה* מה שהיא צריכה. מודריץ' היה דומיננטי כי הוא שיחק בסביבה נכונה ומאומנת שחיפתה על הטעויות שלו ויזמה ויצרה בשבילו. רקיטיץ' ופריסיץ' היו לא פחות טובים ממנו בטורניר הנוכחי.
נכון, את הטענות שלי עטפתי בסגנון כתיבה סרקסטי אבל זו סה"כ דרך להפוך את הדיון למעניין יותר.
אגב, תגובה כזו יכלת לכתוב לי מהתחלה במקום 'שחרר' או תגובות לעגניות אחרות ממגיבים אחרים. תכל'ס, אני לא מתרגש ולא אשחרר כל עוד אני מרגיש שיש לי מה להגיד ושנכון מבחינתי להגיד אותו. יותר כיף להישאר עינייניים.

אסף כלשהו 19 ביולי 2018

אני חושב שהמשחק בנדמה לי כאן היה בשביל לטעון איזו טענה (שכמובן זכותך המלאה לא להסכים איתה), ומה שדורפן יצא נגדו באותו פוסט הוא שאנשים אומרים "אם הוא היה זוכה" או "אם הוא לא היה מבקיע" שזו סתם אמירה היפותטית שלא מגלמת שום טענה בחובה. אבל אני לא הדובר שלו ולכן אפסיק את זה כאן…
הטענה שלי היא שארגנטינה בהחלט סבלה מחוסר סדר תהומי במשחק שלה (יחד עם חולשה הגנתית מחרידה) ומודריץ' היה יכול לעזור לזה. אולי זה לא היה פותר את כל הבעיות אבל כן משפר משמעותית את אחת הרציניות שבהן. בוא נגיד שלצד מודריץ' הייתי מביא גם את וראן ובא לציון (או לבואנוס איירס) גואל…

ממן 19 ביולי 2018

לאנשים מסוימים בציון בטוח לא. מירי רגב בטח הייתה פורשת מהחיים הפוליטיים (שלא לומר חותכת ורידים) ;)

Srtest - ארטסט 19 ביולי 2018

בדיוק כמו לגבי מסי שאופורטוניסטים משתמשים בכך שהוא השחקן היחיד בעולם ששלושה שומרים אותו בכל רגע נתון וכשהוא מתחיל את הדהירה הרביעי מצטרף ובסוף מנסים לכלוא אותו, ככה אותו דבר אפשר להגיד על מודריץ' מול אנגליה. הם התמקדו בו ובכל זאת הוא הצליח לנהל את הקאמבק. אם אתה לא רואה זאת אז אולי תחזור לראות שוב ותראה איך המשחק ההוא נהפך ומה היה תפקידו. כן, תפקידו לא היה לבשל ולכבוש (ומעניין שזה מה שתמיד מצפים ממסי ואז אם הוא מבשל שניים נגד צרפתים אז לא נחשב…) אלא לקחת בלאגן מסוים שנוצר בקרואטיה בעקבות המשחק האנגלי ולארגן מתקפת נגד וזאת הוא עשה.

בכדורסל קוראים לעניין מאמן על המגרש. ככה בקטנה.

Srtest - ארטסט 19 ביולי 2018

להפך אופיר, השימוש במסי רק מוכיח שכדי שהעיניים יהיו עליך צריך להביא את גדול העשור.

AdamB 17 ביולי 2018

מצחיק אותי שעדיין מביאים שחקן על בסיס שני משחקים טובים במונדיאל, כאילו אין סקאוטים
שעוקבים אחרי הכשרונות כבר מנבחרות הנערים. אני ממש מתקשה לדמיין את צלסי או יונייטד נניח יוצאים לפגרה עם תכנית עבודה מי להביא לאיזו עמדה ומה אם עושים אם זה לא מסתדר, ואז איזה שחקן במקסיקו נותן שער יפה ומשנים את הכל.

אמיתי 17 ביולי 2018

מונדיאל אדיר דורפן. דה באזר בכלל ואתה בפרט מעלים את החוויה בכמה דרגות. פשוט תענוג.
ההבדל בשבילי כצופה הוא קודם כל התשוקה והסיפורים שיש בכדורגל נבחרות. מרגישים דרך המסך שזה פשוט משחק אחר מבחינת השחקנים. כדורגל קבוצות הוא ימי חול ונבחרות הוא ימי חג.

ארז 17 ביולי 2018

ממש

יואב 17 ביולי 2018

רונן בפרט בפרט.

עידו אלון 17 ביולי 2018

דורפן בעיני אתה מצטיין המונדיאל.
מניח שיש הרבה מתעניינים ברכישת כרטיס השחקן שלך אחרי הטורניר הזה

Srtest - ארטסט 17 ביולי 2018

אהבתי ועדיין, לטעון שהתבססות תיאורטית של ג'נרל מנג'ר תיאורטי על מסי בתור אבן יסוד לקבוצה אינה רציונליות שקולה לאי הבנה כיצד הקבוצה ההיסטורית של בארסה נבנתה ושקולה נניח ללטעון שתמיד עדיף לבנות על לברון ולא על סטף קארי כי מי יודע מה ייפול בחלקך בהמשך. כנראה שרציונליות היא גם אמונה בדרך. לדוג', הדרך של מודריץ' שעליה שיחקו חבריו משום שהאמינו בכך ולא נתנו להעדר סטטיסטיקות ההבקעה והבישולים שלו לספר את הסיפור. כמו איזה אחד, אינייסטה. כן, כן, ההסתכלות הנוחה עובדת לשני הכיוונים.

Srtest - ארטסט 17 ביולי 2018

זאת אומרת עושה רושם שכן יש שחקנים שגורמים לך לזנוח את נרטיב הקבוצה ולא מדובר רק במגיבים סוררים.

הברזיליאני 17 ביולי 2018

סחתיין, לגמרי. כמו השדר הקרואטי, שילוב של היגיון, תקווה ובסיס.

פרקש 17 ביולי 2018

דורפן מצטרף בגדול לכולם פה. כל הכתבות היו פשוט אדירות באמת תודה רבה מכל הלב.
אגב כיף לשמוע סוף סוף קרדיט לפוגבה נתן מונדיאל פשוט אדיר לדעתי הוא לא קיבל את הקרדיט שמודריץ קיבל רק בגלל שהוא מוקף בשמות על. היה לא פחות טוב

ק. 17 ביולי 2018

מעולה (עוד פעם…).
למרות שגם אני מתחבר להסתייגות על הטריידים ג'יימי "יודע לפרוח במתפרצות על חצי מגרש פתוח להשכרה" וארדי לספרד ומודריץ' על מסי.
הטרייד הכי טוב של קרואטיה וארגנטינה הוא דאליץ' תמורת סמפאולי, והשאר היה נפתר

XTS 17 ביולי 2018

"ולפורטוגל כוכב יותר גדול – אבל כוכב שרק בוהה בחבריו מתוסכל מרמתם."- רונאלדו רק בוהה בחבריו? באמת?
אתה האחרון שחשבתי שישפוט לפי השורה התחתונה ועם זיכרון קצר מאוד.
ואגב- אתה כותב שהוא מפלצת כיבושים בקבוצה עם תקציב מפלצתי- אז איך אתה מסביר את הכיבושים שלו בפורטוגל, שבלעדיו לא ב15 הנבחרות הטובות בעולם?

wazza 17 ביולי 2018

פוסט מעולה וידעתי שהפאן בויס של מסי ורונאלדו יקפצו עליך

ברלה 17 ביולי 2018

1+
כל כך רגישים החברה האלה, הם פשוט לא מצליחים לשלוט בעצמם

Srtest - ארטסט 17 ביולי 2018

בתור מי שאתה מגדיר כאנטיתזה הוא דיי מעלה את השם שלהם בעצמו כדי להוכיח כל מיני נקודות ומצחיק שפתאום יש פה מחנה שהוא נגד שמות ולא בעד רונאלדו.

ברלה 17 ביולי 2018

ארטסט, הטור לא היה נגד מסי או רונלדו אלא על ההבדל בין נבחרות למועדונים. הרעיון מעניין, נחמד לחשוב על טריידים בין שחקני נבחרות, ומתוך טור שלם יש שתי שורות על שני השחקנים האלו (ואיך אפשר בכלל לצפות שטור על מונדיאל בשנת 2018 לא יזכיר את שני השחקנים שמגדירים את הכדורגל העולמי יותר מעשור?). ועדיין אוהדי ברצלונה הפכו את זה למסי נגד מודריץ ועוד אחד נעלב כאן בשם רונלדו. חאלס, שחררו אותנו מהדיון הזה

ממן 17 ביולי 2018

זו בריונות וצביעות שגובלת בעליבות לבסס כל תיאוריה ולהרים להנחתה על מסי ורונאלדו ואז להתלונן שה'פאן בויז' מחווים את דעתם שומו שמים (כי זה מה שקורה פה. אנשים מחווים את דעתם שהיא -השם ישמור- שונה משלך).
ואם זה מפריע לך ברל'ה, אתה מוזמן לזחול החוצה מהדיון בעצמך.

ברלה 17 ביולי 2018

"בריונות וצביעות" יש לך את זה ביותר דרמטי? היו שני משפטים על מסי, והם אפילו לא היו מעליבים, סתם דעה, אתה יכול לא להסכים אבל תפסיק להתבכיין. ולא הצטרפתי לדיון שלך כי החיים קצרים מכדי להתווכח עם טרול. אתה מוזמן לתת עוד תשובת מחץ מתוחכמת בסגנון ברלה ולזחול. אולי משהו ושבלול (אגב קוראים לי על שם דודי ברלה שנפל ביום כיפור. כמה מצחיק)

ממן 17 ביולי 2018

בריון או טרול לצורך העניין הוא מי שבוחר ללעוג מהצד במקום לענות עניינית לתגובה לגיטימית או להתעלם ואני לא בוחר את רמת הדרמטיות שלי לפי ההגדרות הנוחות לך כפי שאני לא בוחר לאיזה חלק בפוסט להתייחס לפי מה שנכון בעיניך, אז כן – אתה בריון, לפחות יצאת כזה (אתה וWAZZA) בסיבוב הנוכחי. בכיינות? כשנכון בעיני להעיר על בריונות אני מעיר/מוחה. זו לא בכיינות, זה שיקוף שכניראה כן הזיז משהו. אני מצטער על דודך, תכף תזעם עלי כאילו פגעתי בו בעצמי. תכבד אחרים והם יכבדו אותך חזרה ואף אחד מאיתנו לא יצטרך להתמודד עם סיטואציה לא נעימה כזו, חוקים בסיסיים כאלו של חיים.

ברלה 18 ביולי 2018

מה זה הקשקוש הזה על כבוד ממן? אני לא מכיר אותך אישית, מכבד אותך כבן אדם וכותב מוכשר ויכול לומר את דעתי על התגובות שלך ושל עוד רבים כאן גם אם זה נעשה מחוץ לדיון הספציפי שאתה משתתף בו. אבל פשוט תבין, אני לא מעוניין לקיים איתך דיון, ניסיתי בעבר וזה לא היה כיף וגם ראיתי איך אתה מתנצח עם מגיבים אחרים שלא מסכימים איתך ולכן הגבתי לארטסט. אתה לעומת זאת שלחת אותי באופן מכובד לזחול החוצה מהדיון תוך שאתה צוחק על השם שלי (הו כמה מתוחכם..). אני לא חושב שפגעת בדוד שלי ולא זועם, סתם לא מעוניין לבזבז עליך משאבים. אתה מוזמן לתת את המילה האחרונה ולעזוב אותי בשקט

אופיר ממן 18 ביולי 2018

אם לומר את דעתך = ללעוג ואתה צריך להיות ידיד נפש של אדם כדי להיות מסוגל להגיב עניינית, בהצלחה עם זה. יש פה תרבות של כמה מגיבים להתבטא בדרך מסוימת ולהתפלא כשמגיבים להם בצורה שלא ציפו (קרא לזה מתנצח בכיף). יש מי שתרבות כזו חולפת לו ליד האוזן, לא בורכתי בכך, מה לעשות.
לילה טוב.

Srtest - ארטסט 17 ביולי 2018

הטור התבסס גם על טרייד בין מסי למודריץ'. כבסיס לתזה של בנייה על פליימייקר בהעדר התשתיות האדירות הצרפתיות שמאפשרות ממש סוג של שוק תן וקח תוך-לאומי. אותי זה משעשע. מבססים את מודריץ' על מסי. משעשע לאללה כי בעוד אחד בונים עליו קבוצה ואסטרטגיה שלמה, השני הוא סתם איזה ליצן שנותן שני אסיסטים נגד הגנה צרפתית (שהסגנית מסוגלת כנראה לתת לה 1-2 כי מישהו כמו מודריץ' הוא לא איום ועם זאת היא משחקת בגמר הרבה מאוד בזכות אותו "לא-איום).

ברלה 18 ביולי 2018

אין ספק שמסי טוב בהרבה ממודריץ, אבל וואלה, זה לא עובד בנבחרת וחסר להם מנהיג במרכז המגרש… מניח שזה ההגיון שהיה מוביל ג"מ לעשות טרייד כזה, אבל אז הוא היה נכנס להיסטוריה בתור הטרייד הגרוע בכל הזמנים..
ועדיין הנפח שההצעה הזאת לטרייד תופסת בתגובות היא גדולה בהרבה מהחשיבות שלו בפוסט (והאמת שמאז קראתי עוד כמה תגובות מוקדמות ונראה לי שכתבת משהו די דומה על כך שהפוסט מעניין אבל הטרייד הזה מופרך. בגדול אין ביננו ויכוח על זה)

סימנטוב 17 ביולי 2018

מבריק!
איך אני יכול לדעת מתי ואיפה את כותב?

קלבדוס 17 ביולי 2018

פוסט מעולה.

הטרייד שהיה מחסל את כדורגל הנבחרות בעשור האחרון, גולדן סטייט סטייל, הוא מסי לספרד. תמורת כל חבילה שיציעו ויש להם בלי סוף. היה גם יכול לעבור פרי אייג'נט, בתחילת הקריירה. טיפש.

ממן 17 ביולי 2018

חשבתי על זה הרבה ולאורך שנים די הצטערתי בשבילו שלא הלך על זה. בשנים האחרונות אני חושב שגם אם היה זוכה בתארים הנכספים בספרד, המשמעות של זה כמי שתמיד ניסה להדגיש / להוכיח / להצדיק את המורשת והמסורת הארגנטינאית ואת השורשים הלאומיים שלו, היתה פחותה בהרבה בשבילו. ודאי שזה עדיין היה מונדיאל, אבל זה לא היה מונדיאל עם ארגנטינה שלו.

משה 18 ביולי 2018

משעשע איך צבא האמת של מסי מתגייס בכל פעם שמזכירים את שמו. היה יופי של מונדיאל איתו ובלעדיו.

משה 18 ביולי 2018

וכדי לאזן, גם של רונאלדו (רק שהצבא שלו קטן יותר, לפחות כאן באתר).

אמיתי 18 ביולי 2018

צבא קטן ומתחכם אבל!

matipool 18 ביולי 2018

וגם של דמבלדור!

שלי 18 ביולי 2018

מעניין אם אחרי שמסי יפרוש, וברצלונה אפילו לא תאיים על אליפות ספרד לכמה שנים, גם אז אנשים יסבירו שברצלונה היתה כל הזמן הקבוצה של צ'אבי ואינייסטה, פשוט מסי לקח את המומנטום שלהם עוד כמה שנים, אבל הוא היה סתם טרמפיסט. אה, מעניין גם עוד דבר, איזה עוד שחקן בעולם היה מבשל מול אלופת העולם שני שערים, ונחשב כשחקן שלא הגיע למשחק ולא הוביל את הקבוצה שלו. אם מודריץ' היה משחק במקום מסי בארגנטינה, סביר שארגנטינה לא היו עולים לגביע העולמי, ראינו את ארגנטינה בלי מסי במוקדמות, והיה צריך אותו בשיאו כדי שיזחלו לטורניר, מודריץ' לא מספיק טוב כדי להתחרות במסי בשיאו, גם אם נניח בטעות שמסי לא משפר את שאר השחקנים שסביבו. מספיק היה לראות את סוארז בברצלונה לעומת סוארז באורוגוואי כדי לפסול את הטענה הזאת על הסף. מסי אמנם לא מסתדר בכאוס, זה כתב אישום מאוד חמור נגדו, אבל בעצם למה?

Gil - Zimbabwe 18 ביולי 2018

בהתחלה רציתי לכתוב לך שכתב האישום נגדו הוא, שבגללו אגווארו ועוד כמה ישבו על הספסל. לאחר מכן ניזכרתי שאין ניבחרת שבה כוכבים בסדר גודל שלו לא קובעים למאמן. קרויף, פלה, בקנבאוור, מראדונה, רונאלדו….כולם קבעו.
רק בארץ העיתונאים קובעים.

אמיתי 18 ביולי 2018

נו באמת גיל- ברצלונה איימה על האליפות לפני מסי ותאיים ותיקח גם בלעדיו. יש לה תמיד את אחד משני התקציבים הכי גבוהים

שלי 18 ביולי 2018

אני אשמח שתזכירו לי מתי ברצלונה לקחה שבע אליפויות לה ליגה בפרק זמן של עשר שנים לפני מסי, סליחה לפני שמסי תפס טרמפ על היכולות של צ'אבי ואינייסטה

אמיתי 18 ביולי 2018

בערך ממתי שההבדלים בתקציבים התרחבו ככה ברצלונה לא יוצאת מהשלישייה. אם כבר אתה הכלכלן של דה באזר (;
כתבת שבארסה לא תאיים על האליפות בלי מסי. זה לא מחזיק מים

שלי 18 ביולי 2018

מוזר, כי בתקופה הזאת ריאל מדריד למשל, עוד קבוצה שנהנית מפערי התקציבים, לקחה רק שתי אליפויות

אמיתי 18 ביולי 2018

גיל. כי בארסה לקחה. לא לאבנטה..
ולבטח ריאל ״איימה״ על האליפות בפרק הזמן הזה.
אתה מפספס את הפואנטה של הםוסט לדעתי- בכדורגל נבחרות,בגלל הנסיבות, עדיף פליימקר מכוכב. אני אישית לא חושב שזה תמיד נכון. במונדיאל הזה זה יצא מתאים אבל לא רואה אף שחקן לוקח עם פורטוגל את היורו. גם לא צ׳אבי. אבל אתם קצת יותר מידי רגישים למסי. מיסיונרים

shadow 19 ביולי 2018

הבוז ששרקו למסי במרקנה ב 2014 כשהוא קיבל את מצטיין הטורניר היה קנוניה נגד ממן

shadow 19 ביולי 2018

לא יודע מה התגובה הזו עושה פה היא צריכה להיות למעלה בתגובה לאסף כלשהו

shadow 19 ביולי 2018

אמיתי – שלא לומר מסיונרים

אמיתי 19 ביולי 2018

זה מה שרציתי לכתוב בהתחלה..

משה 18 ביולי 2018

אני מבין שההיסטוריה העולמית התחילה ב 2015.
סוארס סחב את ליברפול פסע מאליפות בתצוגות אישיות היסטוריות והיה מלך השערים באנגליה. ובניגוד למסי הוא אפילו סחב את אורוגוואי לתואר…

שלי 18 ביולי 2018

אני מבין שלא יצא לך לראות שחקנים מזדקנים ומאבדים מעט מהיכולת שלהם, חבל שברצלונה לא הציעו חוזה למראדונה

משה 19 ביולי 2018

אני לא יודע לגבי ברצלונה אבל גם היום עם שמונים קילו עודף ולב חלש הוא היה מצליח להוציא מארגנטינה יותר.

רן הנרגן 18 ביולי 2018

נבחרת צרפת מול ריאל מדריד (עם רונאלדו) – מי לוקח?

ק. 18 ביולי 2018

איפה וראן משחק?

רותם 18 ביולי 2018

נהדר
סוף סוף במשך חודש אפשר היה לראות כדורגל ולא עוד פרק בסדרה השנתית בכיכובם של נעלולי הפלא

Srtest - ארטסט 18 ביולי 2018

גם ההערה שלך. האתר בליצ'ר רפורט שביקרתי בו תכופות בימי הטורניר עשה כמיטב יכולתו להחזיר את האג'נדה הרגילה שמקדמת לייקים וריטוויטים וציבור האוהדים לא רצה לשמוע מכך. היה כייף לראות את הספורט כזירה של תחרות שאינה על מי עשה לך את זה בחצי שעה האחרונה.

טל 12 18 ביולי 2018

תודה על כל הפוסטים במהלך הטורניר.

funfun 19 ביולי 2018

דורפן – תפרוש בשיא! מכאן אתה יכול רק לרדת :-)
סיקור מונדיאל שופרא דה שופרא – המון המון תודה

מאוד מסכים עם התובנות שלך לגבי כדורגל נבחרות \קבוצות למרות שההיסטוריה מראה אחרת! אחרי היורו 2012 וגם המונדיאל הקודם הרבה מאמנים כן "העתיקו" שיטות וטרנדים ממאמני הנבחרות ואני בטוח שיהיו כמה גם הפעם (למשל קו הגנה נמוך מאוד בגלל ה – VAR)
יחד עם זאת ולמרות הכל אני מחכה בשקיקה לפתיחת העונה כי זה הלחם והחמאה שלנו האוהדים – כדורגל נבחרות זה במקרה הטוב מנה ספיישל שלא בתפריט או קינוח מוצלח ביותר :-)

אבי התל אביבי 19 ביולי 2018

מצטרף, שוב, לכל התודות והתשבוחות, ומזכיר שכדאי לתמוך בדה-באזר בסכום חודשי סמלי

S&M 19 ביולי 2018

תכלס, רק במונדיאל הזה הבנתי שמסי בכלל לא עושה שחקנים סביבו לטובים יותר.
זו לא תכונה נדרשת משחקן על?
הוא עוד מעט פורש, אבל רק עכשיו הבנתי. יש לי עוד לאן להשתפר.

Comments closed