אין שיטה כזאת. על מצב הכדורגל הישראלי עם חידון מספר 623

על הימים הטובים ההם

כתבתי לפני כמה שבועות בעיתון, בהקשר של רכישת בית״ר ירושלים, שבכדורגל הישראלי כיום יש בסך הכל בעלי בית מצויינים. בעיקר בצמרת. הבעלות במכבי תל אביב והפועל באר שבע היא מהטובות בעולם. אנשים עשירים מאד, אין להם שום ציפיה ושום צורך בהחזר כספי על הזרמת הכספים שלהם. הם אנשים ישרים והכסף שלהם לבן בוהק. הם לא מתערבים בעניינים מקצועיים ונותנים לאנשי המקצוע לעבוד. 

אגב, גם המתקנים טובים וההתאחדות לכדורגל היא לא מהמושחתות בעולם (פשוט הרף מאד גבוה/נמוך).

אז למה הכדורגל הישראלי סיים את העונה האירופית באוגוסט והנבחרת בשפל חסר תקדים? 

כי פשוט אין שיטה כזו. במשך השנים היו הרבה מדינות כדורגל שעברו שדרוג משמעותי. הסיבות יכולות מגוונות מאד. מתכנית לאומית כמו באיסלנד. שינוי דמוגרפי עמוק כמו בשוויץ. שניהם כמו בבלגיה.  אפילו הטמעת כדורגל מאפס כמו ביפן. אבל אני פשוט לא שמעתי על שיטה כזו: השקעת כסף גדולה בכמה קבוצות בוגרים בליגה הבכירה. אם הייתה שיטה כזו גם אחרים היו עושים זאת. 

מצטער מיץ׳, מצטער אלונה, זו לא אחת השיטות שיש. 

*

הסיבה היא פעמון גאוז. הקשר בין שחקני כדורגל לכסף שהם מרוויחים או עולים בכל זאת קיים. יש נפילות ויש הברקות אבל אם כריסטיאנו רונאלדו עולה 100 מליון יורו הוא באופן כללי הרבה יותר טוב משחקן שעלה 50 מליון. וכנראה תורם יותר משני שחקנים שעולים 50 מליון. כסף הוא ההבדל העצום בין ברצלונה לג׳ירונה ובין מנצ׳סטר סיטי לסאות׳המפטון.

אבל בעולמות של השחקנים שעולים 2-3 מליון קשה למצוא הבדלים גדולים. האמצע, בכל תחום, תמיד צפוף ביותר. מהי הפתעה גדולה יותר בטניס? אם מקום 20 מנצח את נדאל או אם מקום 200 מנצח את מקום 100? ברור שהמקרה הראשון. 

בתמונה: פעמון גאוז בעצמו!

אז כל הכסף הלא קטן שמושקע בכדורגל הישראלי בנסיון להתחזק שם באמצע הפעמון של גרף כסף-כשרון משיג מעט מאד. הוא משיג הרבה מאד בתוך הכדורגל הישראלי עצמו – כי בתוך שוק השחקנים הישראלים הוא משיג את הטובים ביותר – אבל עם זרים זה יום אסל יום באסל. לפעמים מוצאים טוני ווקאמה. אבל בסוף צריך לשחק נגד הגויים עם שחקנים ישראלים בעיקר. 

באזורים שלנו כסף נותן לך מעט מאד נגד קרואטים, סלובנים, שוויצרים או נורבגים. ההבדל הוא אימון. הכדורגל הקרואטי מנוהל מזעזע. אבל הוא מאומן מצויין. ולעומת זאת הרמה בה מאמנים בישראל ילדים ונערים היא נמוכה מאד. רמת ההשתתפות בכדורגל עלובה. גם לילדים באירופה יש אייפדים וזה לא תירוץ. לכדורגלנים הצעירים שלנו אין צבא וגם זה לא תירוץ. וגם אנדי הרצוג, אני אומר לכם מראש, לא תירוץ. 

רגע רגע. למה לפני עשרים שנה היינו קצת טובים יותר?

בעיקר בגלל המשבר האנושי-כלכלי-ספורטיבי-ערכי בו הייתה נתונה מזרח אירופה בסוף הקומוניזם. לא רק בספורט, בהכל. זה אפשר לנו להתחרות בנבחרות הלאומיות שלהם ולקנות את מיטב שחקניהם לקבוצות שלנו. זו האמת. זו הסיבה העיקרית. היום לא נשיג את שוער נבחרת רוסיה או כדורגלן קרואטי בכיר. לא נצליח להתמודד עם רוב נבחרות אקס-יוגוסלביה. אנחנו ברמה של בערך קפריסין כי אנחנו מתאמנים בערך ברמה שלהם. במאמר מוסגר –  אז גם עבד בכדורגל הישראלי גיורא שפיגל. סיפור גיורא שפיגל הוא סיפור היחס של ישראל לתחום האימון. 

ובזמן שחשבנו על מודלים כמו באזל, המציאות היא אפואל ניקוסיה וסארפורג. לפעמים ננצח ולפעמים נפסיד. ולקרואטים לרוב נפסיד. ואת הגדולים ממש אולי לפעמים נפתיע כי זה הכדורגל. אבל בטח לא נתקרב.

*

מעשית הנבחרת שלנו היא בערך מקום 40 באירופה והליגה בערך במקום ה-25. אבל החידון הוא על הזמנים הטובים יותר:

1. איזו קבוצה רוסית הדיחה הפועל תל אביב בדרכה לרבע גמר גביע אופ״א?

2. ומי כבשו בניצחון 1-2 בפארמה?

3. מול מי כבש איגביני יעקובו שלושער בשלב הבתים של האלופות?

4. איזה שחקן ישראלי כבש פעמיים לרשת מנצ׳סטר יונייטד בגביע האלופות?

5. את מי ניצחה הפועל תל אביב כדי לזכות בגביע אסיה הראשון?

6. וכמה פעמים זכתה מכבי תל אביב בגביע אסיה?ֿ

7. אילו שתי נבחרות ניצחה ישראל במשחקים האולימפיים?

8. איזה שחקן ישראלי היה מלך שערי מפעל אירופאי?

9. מי הייתה הקבוצה הישראלית הראשונה לשחק בשלב הבתים של היורופה-ליג/גביע אופ״א?

10. את מי הדיחה הפועל חיפה מגביע האלופות?

11. מי כבש למכבי חיפה בחוץ מול פסז?

12. ומי כבשו למכבי תל אביב בניצחון בבורדו?

לתשובות הנכונות

חידון מספר 622. המכנה המשותף השלישי
חידון מספר 624. יו אס אופן

95 Comments

אלון3131 31 באוגוסט 2018

חידון כלבבי! ןהישג אדיר של 6 נכונות. מאז פדרר לא היה לי חידון מוצלח כל כך.

כמה המצב של הכדורגלן הישראלי קשה? חכו לחודש הבא שנחטוף בראש מאלבניה וסקוטלנד.

עידוקוליס ליפשיץ 31 באוגוסט 2018

7 היסטרי והיסטורי!

לא האמנתי שיגיע היום שבו אוציא תוצאה כזו בחידון שישי של דורפן!

ארז נ 31 באוגוסט 2018

איזה חידון! 7.5 מטורף. (אוסטרץ העניק לי חצי נקודה)

אלכס דוקורסקי 31 באוגוסט 2018

7 תשובות נכונות.
אחת מהתוצאות של חלק מהסיבות שהזכרת, השקעה כספית גבוהה למדי בקבוצות בוגרים ורמת אימון נמוכה, היא מחסור בשחקנים שמשחקים בצורה מסודרת בליגות הטובות ביבשת (וגם לא בליגות השניות של אותן המדינות).
כך יהיה קשה למדי להתקדם.

דור בלוך 31 באוגוסט 2018

6.5 מכובד, את שאלה 10 הייתי צריך לדעת וטעיתי

השמן. 31 באוגוסט 2018

9 נכונות. עלייה של מאות אחוזים מהממוצע.
אני מאוד מסכים עם הפוסט. ניתוח נכון שלא בא להלעיג או להגחיך את הכדורגל הישראלי בכללותו למרות המשבר הברור, וגם לא בא למכור איזה מודל קסום, או להתעסק בזוטות כמו כמות הזרים, יציאה לאירופה כן או לא, וכו'. מראה פשוטה. ישנם מספר מועט מאוד של אנשים בשדרה המקצועית ניהולית של הכדורגל הישראלי שיודעים מה הם עושים, ועושים את זה ברמה אירופאית. הם מרוכזים בעיקר בשתי הקבוצות המובילות, וגם הם עושים טעויות באופן טבעי.

Matipool 31 באוגוסט 2018

איך ירדנו ממקום שישי ל-25 בדירוג הליגות באירופה? רק שאבי לוזון לא ישמע ויתבאס.
מוריד את הממוצע היום של הח׳ברה עם ארבע נכונות בלבד. התחלתי טוב עם הראשונות ואז נתקעתי.

דורון (אחר) 31 באוגוסט 2018

כמו ישראלי אמיתי, אתרכז בהישג היפה של 6 תשובות נכונות, ואתעלם מההגרלה הקלה ומהמציאות הפסימית שמתוארת בפוסט.
שבת שלום!

יניב פרנקו 31 באוגוסט 2018

10 נקודות בחידון דורפן.
מחר ב15:00 מסיבת עיתונאים לרגל הפרישה.

גיללתר 1 בספטמבר 2018

רק אתה אולי זוכר,
בלילי בישל את שניהם או רק את של פישונט?

עומר ב 1 בספטמבר 2018

גיללל
נראה לי שטועמה בישל את הראשון
נ.ב
הישג כל הזמנים 6 נכונות

יניב פרנקו 1 בספטמבר 2018

בלילי את שניהם לדעתי.

אורן השני 31 באוגוסט 2018

7.5, שיא חדש שלעולם לא יישבר :)

רינוס מיכלס 31 באוגוסט 2018

" הבעלות במכבי תל אביב והפועל באר שבע היא מהטובות בעולם. אנשים עשירים מאד, אין להם שום ציפיה ושום צורך בהחזר כספי על הזרמת הכספים שלהם "

מה רע בציפיה של בעלים להחזר כספי על השקעה ?
בדיוק ההפך !
כשמשקיע מצפה להחזר כספי על ההשקעה הוא דואג יותר לפרטים ( אני מדבר על אנשים ישרים כמו מיצ'ל , ולא נוכלים שמחפשים לעשות כסף בנוכלויות ובדרך קרת לב ) של המערכת בה הוא משקיע , ולהתקדמותה במטרות ההישגיות

אני יודע שאתה מאוד אוהב את הגלייזרים ואת וודוורד , אבל לא כל מי שרוצה תשואה על השקעה כספית הוא תאב בצע

כבר לפני 5 שנים ( בתחילת עונת אוסקר גארסיה השניה והמשכה על ידי פאקו ) בזמן שכל אוהדי מכבי תל אביב היו בשמיים והשתחוו בפני ההולנדי המעופף כי הם חיו בסרט רציני שהמועדון הולך להיות בסגנון באזל או רוזנבורג של שנות ה – 90 , הבנתי שמיצ'ל בסך הכל בן אדם תמים שמבזבז את הכסף שלו פה בארץ יזרעאל … כי הוא לא דואג שהמערכת של המועדון תיהיה מקצוענית ( וחבל , כי הוא בכלל זה שהעביר את המועדון ממצב של מועדון חובבני למצב של חצי מקצועני , אז ככה שהוא ראה את הבעיה , אבל לא שינה אותה עד הסוף )

אולי כישראלי אין לי סבלנות לתהליך שורשי שמצריך יותר זמן ,
ואולי כישראלי בתוך עמי אני יושב ורואה את אי תרבות המקצוענות בכדורגל שמייאשת

כי כמו שכתבת ( ואני גם כבר שנים כותב ואומר את זה לאנשים שלא מבינים בכלל על מה אני מדבר ) , קבוצות ישראליות עוד יצנחו ויעפילו לליגת האלופות ולליגה האירופאית , ואולי גם ישחזרו איזה מסע נדיר כמו של מכבי חיפה או הפועל תל אביב , אבל זה לא ישנה את רמת המקצוענות בכדורגל ( בדיוק כמו שזה לא שינה אז )

מה שישנה זה התמקצעות ברמת המערכת של המועדון , בכל מאפייני העבודה המקצועית שלו

רינוס מיכלס 31 באוגוסט 2018

קבוצות ישראליות עוד ינצחו *

Ollie Williams 31 באוגוסט 2018

האמת שמיטש דווקא השקיע מאוד במערכת וסכומים גדולים מאוד בשדרוג המתקנים וכל מערך הילדים והנוער בקבוצה. אם זה עובד או לא נדע רק עוד כמה שנים.
תראה את לוקסמבורג, יצאו בתכנית ארוכת טווח להשקעה מגיל צעיר ואוטוטו עוקפים אותנו בסיבוב. להם יש נציגה בליגה האירופית שהעיפה קבוצות מדורגות ודי בכירות במפעל.
אז נכון, מיטש גם עשה טעויות. המרכזית שבהן היא להניח שמתישהו אפשר לרופף את החבל הקצר ולצפות שבלבנט ימשיכו להתנהל במקצועיות מכח האינרציה, ושהזרים שבאים לא יתמכרו לחאפריות המקומית.

אה ובסופו של דבר כל עוד יש הגבלת זרים, רוב הכדורגלנים עדיין יהיו ישראלים על כל המשתמע מכך. נכון להיום זו תקרת זכוכית, אבל משוריינת.

רינוס מיכלס 31 באוגוסט 2018

אני אתחיל מסוף התגובה שלך ,

הישראלים הם בני אדם בדיוק כמו כולם , אין בהם שום פגם תאי שורשי ( גנטי בשפת מתיוונים ) בגופם , ולכן ניתן לשנות את נתוניהם ( הגופניים והאיפיוניים ) אם יגדלו אותם אחרת , ופה נכנס תפקיד המועדון שמגדל אותם מגיל ילדות ( את רובם ) ,
כך שרמת השחקנים הישראלים ניתנת לשינוי , וזה תלוי בעיקר במועדון ושאיפותיו ( וביכולותיו הכלכליות כמובן ) ההישגיות והערכיות ,
ככל ששאיפותיו האמיתיות והכנות ( לא בדיבורים כלפי חוץ , אלא בתודעה העצמית , בהתנהלות ובמעשים בשטח ) של המועדון בעניין המקצועי – יגבהו , כך גם תיקרת הזכוכית המדומיינת של השחקן הישראלי תתנפץ

עכשיו לתחילת תגובתך ,
אכן מיצ'ל השקיע מאוד במערכת ( הפך אותה מחובבנית לחצי מקצוענית ) אבל זה לא מספיק כדי להתחרות שווה בשווה עם הרמה האירופאית הממוצעת

לא מבחינת המתקנים ,
לא מבחינת צוותי האימון ( מיספר התקנים ואיכותם ) במחלקות הנוער והילדים ,
ולא מבחינת מחלקת איתור שחקנים

כתבתי על זה כבר לפני 5 שנים , ושום דבר לא השתנה

אז לגבי המתקנים זה לא לגמרי תלוי בו , ואני מעריך שאם זה היה תלוי רק בו והוא היה יכול לשכור שטח מתאים בגודלו , הוא פשוט היה מייצר מתחם שלם ומבודד של מגרשי אימון ( לבוגרים ) ופיתוח ( לנוער ולילדים )

אבל בכל הקשור למיספר תקני צוותי האימון ואיכותם ( במחלקות הנוער והילדים ) ,
ובכל הקשור למחלקת איתור שחקנים , זה לגמרי באפשרותו ,
ובסעיפים האלו ההשקעה לא מספיקה ( תקני צוותי אימון ואיכותם ) עד כמעט ולא קיימת בכלל ( מחלקת איתור שחקנים )

Ollie Williams 31 באוגוסט 2018

אני לא בטוח שאתה צודק בקביעתך לגבי איכות צוותי האימון במחלקות הילדים והנוער במכבי. אך כפי שציינתי אם יש ת ורה להשקעה הזו נדע רק עוד כמה שנים.

השחקן הישראלי אכן לא שונה מדי גנטית משאר השחקנים. אבל יש דברים שאם לא לימדת ושיפרת בזמן, כבר לא תוכל לשפר מעבר לגבול מסויים. כיוון שהשחקנים המבוגרים הישראלים של היום לא אומנו כראוי בהיותם ילדים יש יכולות בסיסיות של שחקנים באירופה שהם לעולם לא יוכלו לרכוש, לא 'מוחית' ולא 'שרירית'.

את זה אמרו כאלו שאני יודע שמבינים טוב ממני ואולי גם ממך.

רינוס מיכלס 31 באוגוסט 2018

לגבי התמורה להשקעה , כבר יש תמורה ( המעבר מחובבנות לחצי מקצוענות כבר עשה את שלו , ואני לא כותב את זה בעוקצנות בכלל , אלא ברצינות )

עד לפני שמיצ'ל בא ,
שחקנים כמו אילון אלמוג , עדן קארצב , אליאל פרץ , יונתן כהן , ותומר אלטמן כמעט ולא היו קיימים במכבי תל אביב ( מבחינת תוצרת בית של המועדון ) , ואני לא מתכוון לכישרון ,

מבחינת כישרון ברגליים הם בכלל לא מתקרבים אפילו לערימות הכישרון ( חוץ מקארצב ואליאל שלפחות מתקרבים לאיזור החצי מרמת הכישרון ) של el tortuga סוכן הבר מצוות החתונות והבריתות מהעולם התחתון , או לזה של בן לוז או ראובן עובד

אבל כישרון ברגליים כשלעצמו טוב לחופים בברזיל ( אחח אחח קלדרון )

ב – 25 שנים האחרונות של הכדורגל העולמי , אם אין לך נפח שריר אל מול רמת אחוזי שומן בשריר – ביחס המתאים של הראשון מול השני ,

אם אין לך תנועות גוף חדות וחלקות של אצן ( כן כן , זה משהו שמקנים אותו ) ,

אם אין לך סיבולת לב שריר ועצימות ( מהמילה עוצמה ) גופנית ברמה המתאימה ,

אם אין לך משמעת והבנה הצבתית לתנועת המערך ( שהמאמן מציב ) במשחק ,

אם אין לך את כל אלו ,
אתה יכול בעיקרון רק לרדוף אחרי הזנב של היריב ( עיין ערך שחקנים ישראלים מקבוצות ישראליות שמשחקים במשחקים מול קבוצות באירופה )

ולגבי רמת תיקרת הזכוכית של השחקן הישראלי ,
אני מצטט אותך – " השחקן הישראלי אכן לא שונה מדי גנטית משאר השחקנים. אבל יש דברים שאם לא לימדת ושיפרת בזמן, כבר לא תוכל לשפר מעבר לגבול מסויים. כיוון שהשחקנים המבוגרים הישראלים של היום לא אומנו כראוי בהיותם ילדים "

על זה בדיוק כתבתי מקודם !

תקרא שוב את הפיסקה שכתבתי מקודם :
" הישראלים הם בני אדם בדיוק כמו כולם , אין בהם שום פגם תאי שורשי ( גנטי בשפת מתיוונים ) בגופם , ולכן ניתן לשנות את נתוניהם ( הגופניים והאיפיוניים ) אם יגדלו אותם אחרת , ופה נכנס תפקיד המועדון שמגדל אותם מגיל ילדות ( את רובם ) " …

Ollie Williams 31 באוגוסט 2018

אז פספסתי משהו, ואנחנו בעצם מסכימים.
אני רק טוען שעם הדור הנוכחי לא עבדו נכון ולכן יש לו תקרת זכוכית עבה.
ויש גם את עניין המנטליות – הישראלים אוהבים לחשוב שהם תמיד יודעים יותר טוב. שאם אנחנו טובים בסטארטאפים של שיווק אונליין אז בהכרח אנחנו הכי טובים בהכל.

הלוואי והיו משקיעים בספורט חצי מהרצינות שמשקיעים באקזיטים

בוגי 1 בספטמבר 2018

כן, מיץ' גולדהאר בחור תמים שמבזבז מיליונים סתם, אבל אתה זה שבאמת רואה את האמת!

רינוס מיכלס 1 בספטמבר 2018

התגובה הזאת היא למגיב בוגי ( אין לי מושג למה לא מופיעה האפשרות של להגיב ישירות לתגובה שלו )

מיצ'ל אכן בחור תמים , וזה לא דבר רע ( האופי הישראלי הממוצע מפרש את ההתנהלות וההתנהגות במדינות כמו ארצות הברית , קנדה , אוסטרליה , ניו זילנד ואנגליה כתמימות בגלל שהם ישרים ולא חושבים על כל הנוכלויות בכל דבר בחיים ) כשלעצמו , ולא נכתב כדי להעביר ביקורת עליו ועל אופיו

אתה ( כמו לא מעט ישראלים שחושבים כמוך , וביניהם מגיב ותיק ומסוים באתר הזה שכבר לפני כמה שנים ניסיתי להסביר לו את זה ) צריך להבין שכסף הוא לא ניגוד של תמימות במובן הזה שאני כותב עליו

למיצ'ל גם יכול להיות הון אישי של העשיריה הראשונה בעולם , ועדיין תוכל להיות אפשרות שהוא יהיה תמים

תמים לא במובן של אפשר לעבוד עליו כל הזמן והוא לא יודע מה נעשה סביבו בכלל , אלא תמים במובן של סומך יותר מדי על תרבות והתנהלות מסוימת שהוא מכיר מהחיים שלו , ועל האנשים שהוא בוחר למענו

ואין פה עניין של אני רואה אמת או שההוא רואה אמת , תשאיר את משחקי הפיפי והקקה לאחד כמוך

כל מה שאני כותב , תמיד נכתב בגיבוי של עובדות בשטח ואחרי שיקול דעת רציני ( ולא בשליפה )

בוגי 1 בספטמבר 2018

כשאתה כותב, ואני מצטט, "כבר לפני 5 שנים …….. בזמן שכל אוהדי מכבי תל אביב היו בשמיים והשתחוו בפני ההולנדי המעופף כי הם חיו בסרט רציני ……… הבנתי שמיצ'ל בסך הכל בן אדם תמים שמבזבז את הכסף שלו פה בארץ יזרעאל … כי הוא לא דואג שהמערכת של המועדון תיהיה מקצוענית" – אתה מבדיל את עצמך מראש המערכת, היועצים שלו, המנהלים מתחתיו ועוד עשרות אנשי מקצוע, אלפי אוהדים וכו' (שים לב כמה אנשים, רובם קרובים יותר ממך לעשייה המקצועית וחלקם הקטן הוא העשייה עצמה) כזה שיודע את האמת בניגוד לכל אלה

רינוס מיכלס 1 בספטמבר 2018

מבדיל את עצמי ?
איך אני קשור לעניין המערכת בכלל ?

אני בסך הכל מצביע על מצב עובדתי שלפיו צריך לעבוד כדי להיות מועדון מקצועני

מה הוא המצב העובדתי ?
הבדלי התנאים וההתנהלות שבין המועדון של מיצ'ל לבין מועדון מקצועני , ופערי איכות השחקנים בין מועדונים מקצועניים לבין מועדון כמו מכבי תל אביב

אלא אם כן אתה חושב שאין הבדלים בתנאי המערכות והתנהלותן של האחת מול השניה , ושאין פערי איכות בין השחקנים במכבי תל אביב לבין שחקנים של מועדונים מקצועניים באירופה ,
ואז אין פה בכלל ויכוח …

עכשיו נעבור ל – " יועצים , מנהלים ואנשי מקצוע " ( לאוהדים שציינת , אני בכלל לא מתייחס , כי זה לא גורם שקשור למערכת מבחינת קבלת החלטות , ואין להם שום עשייה בדבר )

* יועצים – היועצים שלו הם בעיקר יועצי התנהלות סביבתית ( איך להביא את המערכת להתנהלות כזאת שתתבדל מהביצה הטובענית והסרוחה שיש פה ) , ולראייה – אנשי ניהול ומאמנים זרים בלבד כדי שהמערכת הניהולית והמקצועית ( בקבוצת הבוגרים ) לא תצטרך להתערבב עם התשקורת והעסקנות הסביבתית , עד רמה כזאת שזה יפגע במטרות המועדון

* מנהלים – המנהלים שהיו לו , מאנגלידיס , דרך ביין ושוב אנגלידיס ביחד עם מנספורד , הם בגדר מנהלים מנהלתיים וכלל מערכתיים , ולא מנהלי מקצוע במהות , כך שהם בקושי שייכים להיבט המקצועי ( אם בכלל )

* אנשי מקצוע – לשני אנשים בלבד הייתה סמכות ניהולית מקצועית מאז שמיצ'ל העלה הילוך ופיטר את סוכן החתונות הבר מצוות והבריתות מהעולם התחתון ,

יורדי קרוייף ו – ואן לייבן ( את ניר לוין אני לא סופר כסמכות ניהולית מקצועית , אלא כעושה דבריו של יורדי , לפי רצונות יורדי ) ,

בעוד שואן לייבן הובא כדי למלא תפקיד סמכותי חיוני וחדש שהיה חסר במערכת , להולנדי המעופף היה מספיק זמן כדי לגרום למועדון להתנהל כמועדון מקצועני , והוא לא עשה זאת – ולראייה פערי רמות איכות השחקנים של המועדון אל מול אלו מן הדרג השלישי באירופה ( סף רמת מקצוענות )

לגבי שאר אנשי המקצוע במועדון ( " עשרות " – אני מניח שהתכוונת לכל המאמנים ואנשי המקצוע במערכת לכל אורך שדרת המחלקות , מהבוגרים ועד נערים ) , הם בכלל לא גורם סמכותי ניהולי מקצועי , כך שהם לא מקבלים שום החלטה ברמת מערכת המועדון , ולכן לא אחראים למצב ההתנהלות המערכתית מקצועית במועדון

אפשר לספר סיפורי אלף לילה ולילה על האמת של זה ועל האמת של ההוא , ועל הגדרת תואר כזה או אחר של כאלה או אחרים , ועל כל מיני הקשרים שלא קשורים בכלל

ואפשר פשוט לראות את העובדות הקרות כמו שהן , שחור על גבי לבן

מתן 31 באוגוסט 2018

9.5, ועם עוד קצת שאלות על הפועל הייתי משיג גם יותר מזה. לא יודע אם אני צריך להתגאות בידע המרשים שלי בכדורגל הישראלי.

YG 31 באוגוסט 2018

6 נכונות. הפתעה גדולה! כשראיתי את הנושא, חשבתי שאדע איזה 2 לכל היותר.

ובנושא אחר- יוסאיין בולט עלה מהספסל ושיחק את משחקו הראשון במארינרס.

יאיר אלון 31 באוגוסט 2018

אם כל החידונים היו ברמה כזאת…

אני חושב שהקטע עם הפעמון מאוד נכון. בעיקר שזאת פשוט פלוס מינוס אותה רמה לפעמים ננצח לפעמים נפסיד. לא השתנה משהו מיוחד השנה שמעיד על התרסקות.

השאלה הגדולה היא למה רמת האימון בישראל היא ככ נמוכה. יש פה הרבה אנשים שאוהדים כדורגל ומאמנים שלוקחים את העסק ברצינות ורוצים לגדל את היוסי בניון הבא.

Amir A 31 באוגוסט 2018

נראה לי שסיבה מרכזית היא שספורט לא באמת מעניין את הרוב המוחץ של האנשים בישראל. נכון שבכל עיתון או אתר חדשות החלק של הספורט הוא די מרכזי, אבל זה בגלל שקל לכתוב על זה, אלו שהנושא בדמם באמת נאמנים לו ומנסים להחזיק אותו חי, וכל הזמן קורה משהו (ליגה, משחקים, נבחרת ועונת מלפפונים). אבל בתכלס, הספורט בישראל לא כל כך מעניין את האוכלוסיה הכללית. וכשזה המצב אז קל לעסקנים הנוכחיים להשתלט על התחום ולנהל אותו כמו חנות מכולת.

רינוס מיכלס 31 באוגוסט 2018

אם אתה מדבר על שחקנים כישרוניים אז הם תמיד יצמחו , פעם פחות ופעם יותר

במדינה חסרת שיטה מערכתית זה בא באופן מזדמן ואין לזה שליטה של מערכת כלהיא בדמות פס ייצור כמו שיש למדינות המובילות בכדורגל העולמי ( איטליה , צרפת , ספרד , גרמניה )

אז פעם היו את ברקוביץ רביבו עטר ואוחנה בדור אחד ( זמנים שפחות זרים שיחקו בליגה הישראלית , והמועדונים גם נתנו את הבמה לצעירים בלי פחד , כי הם לא נוהלו מבחינה תקציבית כמו ב – 10 שנים האחרונות לפחות ) , והיום יש בקושי מנור סולומון אחד ועוד כמה שקצת פחות מוכשרים , אבל זה בגדר שפל וגאות שנעים לפי מקרים מזדמנים

ולגבי סיבת רמת האימון הכל כך נמוכה ,
זה בא קודם כל מהתייחסות ( ת – ר – ב – ו – ת ) לא מקצוענית לענף בפרט ( מתקנים עלובים ולא מספיקים ) ולספורט בכלל ,
הסמכת אימון וצוותיו ( כוח אדם – בתקנים ובאיכות ) ,
התערבות ההורים בחיי האימון של הילד , והקניית ערכים מקלקלים ( קשור לעניין של הסיבה הראשונה שמניתי , וקוראים לה ת – ר – ב – ו – ת ) ,
בסך הכל 2 מועדונים ( עד לפני כמה שנים היה בכלל רק 1 כזה ) חצי מקצוענים , והשאר חובבנים ( כך שבסופו של דבר יש מאגר קטן מאוד של מערכות רציניות למאפיינים מקצועיים בהקניית יכולות ביצוע לשחקן )

תערבב את כל הסיבות שמניתי , ותקבל את השחקן הישראלי

סיציליאנו לוי צחייק 31 באוגוסט 2018

אני לא בטוח עד כמה מתקנים איכותיים הם תנאי ככ הכרחי.גדלו שחקנים מצוינים בעולם בתת תנאים מבחינת מגרש ואפילו כדור.

לגבי הכשרת המאמנים מי שמעבירים את קורסי האימון ברמות השונות עברו השתלמויות רבות במקומות הנחשבים בעולם. וכן יש רצון ברמת השטח של המאמנים מאוד להצליח.

רינוס מיכלס 1 בספטמבר 2018

סיציליאנו ,

מתקנים איכותיים הם לא דבר הכרחי שבלעדיו אתה לא יכול לגדל שום שחקן טוב , אבל הם דבר משמעותי מתוך מכלול של דברים עיקריים בהקניית כלים ומאפיינים מקצועניים

אם אתה מתכוון לשחקנים שתמיד יוצאים ממדינות דלות בתנאי המתקנים ( כמו אפריקה או דרום אמריקה ) , זה מתחלק ל – 2 סיבות עיקריות

1 ) שעות כדור

כתבתי את זה כבר בתגובה אחרת שלי פה , ההבדל בין שעות הכדור שיש לילד דרום אמריקאי או אפריקאי , לעומת שעות הכדור שיש לילד ישראלי , זה בערך ההבדל בין שמיים וארץ

2 ) מכירת צעירים ( גילאים 12 עד 17 ) למועדונים מקצוענים באירופה

במדינות האלו של אפריקה ודרום אמריקה , יש מכירת ילדים ונוער ( בגילאים 12 עד 17 ) תמורת סכומים משמעותיים יחסית למועדונים המוכרים , ואני לא מדבר בכלל על הסכומים המטורפים שבאים ממועדוני פיתוח הצעירים ( אקדמיות בשפת מתייוונים ) של תאגידים כמו ריאל בארסה צ'לסי מנצ'סטר סיטי ובאיירן ,
אלא על מועדוני הדרג השני כמו דורטמונד ופורטו למשל , שמשביחים שחקנים בגיל צעיר בקבוצה הבוגרת שלהם , כהתנהלות איפיונית של המועדון

ולאחר מכן , כטבע שרשרת המזון , יש את מועדוני הדרג השלישי שגם הם מאתרים ומפתחים ( כמו אייאקס , קלאב ברו'ז , ולנסיה , לברקוזן וכו' וכו' )

* יש כמובן את יוצאי הדופן מהמדינות האלו ( דרום אמריקה ואפריקה ) שמתגלים ונקנים מאוחר ( גיל 18 עד 22 בערך – זה בעיקר קורה במועדונים הברזילאים והארגנטינאים ששומרים חזק מאוד על הצעירים כדי לממש עד תום את הרווחים מעסקאות גדולות ) , ומתחנכים במועדונים המקומיים שלהם , אבל עדיין מתקיים בהם התנאי הראשון שכתבתי עליו – שעות כדור ,
כך שגם אם אין להם את כל מכלול המאפיינים המקצועניים שהמועדונים האירופאים מקנים , עדיין יש להם תכונה בולטת של כישרון בעקבות שעות הכדור שלהם

כך שאומנם הילדים והנערים האלו הם אפריקאים ודרום אמריקאים מלידה , אבל הם מגיעים למועדונים המקצועניים האלו בגיל כזה צעיר ( 12 עד 17 ) , שהמועדון האירופאי המקצועני עדיין יכול להקנות לו את המאפיינים המקצועניים הדרושים

ולגבי הכשרת המאמנים והסמכתם ,
אני לא מזלזל ברמת כיתות הכשרת האימון שמסמיכות בישראל ( ווינגייט ) , אבל זה כשלעצמו – לא דבר סופי וקובע

דומה הדבר , למוסד השכלה גבוהה ( אוניברסיטה בשפת מתייוונים ) שמלמד ומעביר לתלמיד את כל חומר הלימוד הדרוש כדי להפוך אותו למומחה בתחומו , אך לאחר מכן לאותו מומחה לא יהיו את הכלים ( למשל כדוגמא – מקצוע הרפואה – מעבדות , מכשירים , ותקני צוותים איכותיים ) לממש את יכולותיו בתחומו

זאת אומרת , שגם וכאשר יש ישראלים שעוברים את ההכשרות המתאימות , ואף השתלמויות אצל מועדונים מקצועניים באירופה ( דרך אגב מעט מאוד מאמנים ישראלים עוברים את ההשתלמויות האלו וזה לא כזה פשוט לקבל את האפשרות הזאת ) , לאחר מכן , כשהם באים להתחיל את דרכם כמאמנים , הם ניפגשים בתנאי אימון לא מקצועניים ( פשוט ירודים ועלובים ) מבחינת הכלים שיעזרו להם להוציא לפועל את מה שהם כביכול הוכשרו אליו

וזה אומר :
* מתקנים
* יעדים ומעקב אחר מטרות מקצועיות ( סגל ניהולי מחלקתי )
* מכשירי עזר לאימון
* צוותי עזר ( עוזרים , אנשי תזונה , אנשי מדעי גוף – פיזיולוגים בשפת מתייוונים )

אז עם כל הרצון הטוב ( שיש אצל מעטים ) ,
הכי הרבה אפשר ללכת עם זה רק למכולת , וגם זה בקושי

MOBY 31 באוגוסט 2018

6 תשובות נכונות.
אבל איזו פתיחה רצחנית של 4 מ-4.

ניימן 31 באוגוסט 2018

אחלה פוסט! תיקון קטן: פעמון גאוס (gauss):-)

צור שפי 31 באוגוסט 2018

8!! רונן, אתה מתרכך.

פרלה 31 באוגוסט 2018

סוף סוף חידון שלא הייתי נבוך מלהשתתף בו.
תודה לך מכבי על עבר כה מרשים.

דיזידין 31 באוגוסט 2018

קריאה נרגשת: איציק, אתה חסר לי, תראה איזה תוצאות החבר׳ה מביאים פה.
הייתי בטוח שיש לי שתיים, אבל גם בזה טעיתי.

Dr.van nostrand 31 באוגוסט 2018

ללמוד מהאירופאים סדר ומקצוענות ומהאמריקנים איך מנהלים ליגה תחרותית.

לבטל את התיקו, משחקים עם הארכה קצרה ופנדלים. יחד עם זאת לשפר את שיטת הניקוד. לעשות פלייאוף ישיר על האליפות ונגד הירידה כשאת המקומות באירופה בגדול מחליטים לפי העונה הסדירה אבל עם מקום ליוצאים מן הכלל.

אם צריך אז גם לשדרג את חוקי המשחק בכמה מקומות שצריך.
If you build it ( ליגה תחרותית )
He will come ( רונאלדו ומסי אך חשוב יותר…הקהל הישראלי שייתן אמון בליגה מלהיבה ותחרותית)

Ollie Williams 31 באוגוסט 2018

צר לי אבל אני לא מבין את כל הרצונות האלה להמציא את הגלגל.
זה בדיוק מה שמפיל אותנו פעם אחר פעם, המחשבה שאם נעשה איזה שטיק או שניים הפוך מבשאר העולם לפתע בין רגע נעקוף את כולם בסיבוב. מהות הישראליות.

זה ברור לכולם שצריך פשוט להתחיל מלמטה וללמוד מהטובים ביותר בתחום, כמו שבתחומים אחרים באים ללמוד מאיתנו כי אנחנו נחשבים למובילים בתחום. אבל זה קשה ולוקח זמן אז למי יש ראש לזה…

Dr.van nostrand 2 בספטמבר 2018

מסכים איתך שדברים טובים לוקחים זמן ובעבודה מסודרת וקשה. השאלה איך אתה רוצה להתניע מהלכים כאלה?

שלושים שנה אני שומע שכולם מבינים מה הבעייה בכדורגל ובינתיים כל מה שרואה בשטח הוא שיעמום וסרטים המציינים 20 שנה למשחק ה'שרוכים' בו אליפות מוכרעת מול קבוצה לא קשורה כאמור.

2.9
18:45

רומן 1 בספטמבר 2018

די כבר..
כדורגל זה משחק אירופאי, המשחק הפופולרי בעולם, הוא לא צריך את הרעיונות האמריקאים שלך. פלייאוף זה לאמריקאים. שחרר.

אוהד 31 באוגוסט 2018

לא מבין מה הקשר לפעמון גאוס?
ככל שהרמה עולה יש פחות שחקנים, אבל זה ממש לא נכון שככל הרמה יורדת אז יש פחות שחקנים, להיפך יש יותר. הרבה יותר.

סיציליאנו לוי צחייק 31 באוגוסט 2018

אם אתה מתייחס לכדורגל כולו ודאי שיש הרבה יותר קבוצות חובבניות ושחקנים בהתאם.
אם מסתכלים על הקבוצות והשחקנים המתאימים והמשתתפים במפעלים האירופאיים משלבי המוקדמות ועד שלבי הגמר אז יש מעט פייבוריטיות מובהקות, יותר קבוצות חלשות מאוד אבל עדיין קצת והמאסה המרכזית היא של קבוצות שוות או קרובות ברמתן.
למשל ב"ש זאגרב ניקוסיה ויאנג בוייז כל אחת מהן יכולה למצוא את עצמה בשלב הבתים ואף יותר מזה.
גם בליגה האירופית נניח יש 5-8 קבוצות מעל כל השאר, עוד 3-6 קבוצות נורא חלשות ואצל היתר שהן הרוב יש פערים אך הם די קטנים.

אוהד 1 בספטמבר 2018

ממש לא.
אתה שוכח את כל אלה שעפות במוקדמות, ועוד הקבוצות שעל סף כניסה למוקדמות.
אין שום קשר לפעמון.

Hdhx 1 בספטמבר 2018

צודק. אולי יש פה איזה power law

אוהד 1 בספטמבר 2018

התפלגות מעריכית.

Hfhx 3 בספטמבר 2018

המממ… מעניין. למה זה ולא זה?

יובל שהוא אחר עד כאב 31 באוגוסט 2018

נו מה דורפן, עושים צחוק מעבודה? 8, ובכמה וכמה מהמשחקים האלה נכחתי ביציע.

Ollie Williams 31 באוגוסט 2018

7 (6 ושני חצאים. מביך שזכרתי שפריצה כבש נגד בורדו למרות שרק בישל)
שזה 8 יותר ממה שאני מצליח בד"כ…

no propaganda 31 באוגוסט 2018

6.5

עובר אורח 31 באוגוסט 2018

5 היסטורי והרגשתי שיצאתי פראייר. בעיקר אני אוכל את עצמי שעניתי יניב קטן על שאלה 11. יש מצב שהוא הבקיע מול ריד?

אגב, נראה שהרמה המפתיעה של החידון באה להמחיש משהו מהטענה של דורפן לגבי הליגה הישראלית…

אבי 31 באוגוסט 2018

אחלה פוסט, אבל תיקון קטן: לא פעמון גאוס, אלא ״הזנב הארוך״ – מפני שבספורט יש יותר נמוכים מבינוניים וניצחון של מקום אלף על מקום 500 אפילו פחות מפתיע מניצחון של מקום 200 על מקום 100

זינק 31 באוגוסט 2018

משהו שלא ברור לי ויכול להיות שפשוט נובע מחוסר ידע מספיק, אבל בעבר הייתה השקעה כספית מאוד גדולה באקדמיה, לפחות של שתי קבוצות שאני זוכר. הפועל ומכבי חיפה. מכבי תא משקיעה בשנים האחרונות המון במחלקות הנוער. לאן כל ההשקעה הזאת נעלמה? למה נכשלו הפרויקטים של האקדמיות?

רינוס מיכלס 31 באוגוסט 2018

לגבי מכבי חיפה – מתחם קצף עדיין חי וקיים , ויש גם את מועדון הפיתוח לצעירים ( אקדמיה בשפת מתייוונים ) בכפר גלים

מכבי תל אביב – השתוו בשנים האחרונות למכבי חיפה בגיזרת ההשקעה ( מבחינת הדגש והחשיבות על ההיבט המקצועני )

הפועל תל אביב ? איזה השקעה גדולה ? אתה מתכוון לימים של סמי סגול ומוטי אורנשטיין עם מיזם " מפעלות חינוך וחברה " ?

אני בכלל לא יודע אם המיזם הזה עדיין קיים ( בטח פרנקו יודע ) , אבל גם אם הוא עדיין קיים , זה בכלל מיזם ששם דגש על ההיבט החינוכי והערכי ( כל אחד והערכים שלו … ) ולא על ההיבט המקצועני , ככה שבהפועל תל אביב אף פעם לא היה היבט מקצועני

באשדוד יש מועדון לפיתוח צעירים , אבל זה פחות מושקע מבחינת המתקנים וצוותי האימון , אלא יותר בקטע של זה שהנערים שוהים שם הרבה זמן , אוכלים ארוחות מסודרות , ומקבלים עזרה בלימודים
( ככה שזה למעשה קצת כמו המיזם של סגול ואורנשטיין , רק שמתקן האימונים שם קצת יותר סביר משל הפועל תל אביב , אז ככה שגם יוצאים להם שחקנים לא רעים מדי פעם )

וזה הכל , 2 מועדונים חצי מקצוענים , במדינה של 8 מיליון …

שיהיה בהצלחה עם זה …

זינק 31 באוגוסט 2018

אכן התכוונתי לימים של סגול. זכרתי שגם הם עבדו על איתור כשרונות בכל מיני מקומות בארץ ופיתוח שלהם. אין לי מושג מה קורה עם זה היום.

וגם אם אלו שני מועדונים, למה שם זה לא מתרומם? איפה כל ההשקעה הזאת באה לידי ביטוי בפיתוח שחקנים?
יש לא מעט מדינות שמרבית הכשרונות מרוכזים בקבוצה אחת או שתיים. והן מייצרות את מרבית השחקנים המובילים באותה המדינה. מה לא עובד פה בסיפור הזה?

רינוס מיכלס 31 באוגוסט 2018

לגבי הפועל תל אביב ,
אכן הם עבדו אז ( וגם היום , כמו כל המועדונים שמנסים לחטוף אחד לשני את השחקן הצעיר הרצוי מבחינתם , היום יש מלחמות רציניות ביותר כבר בגילאים 13 , 14 שהורים וסוכנים , כן כן קראת נכון , סוכנים מעורבים בהן ) על איתור כישרונות מכל הארץ ,
אבל יש הבדל משמעותי בין לאתר ולהביא שחקן בגילאי 16 , 17 ( בגיל הזה אתה יכול רק ללטש מאפיינים ולא מעבר לזה ) לבין לגדל שחקן מגיל קטן ולהקנות לו את כל המאפיינים המקצועניים הדרושים לרמת המשחק שלו מבחינת רמת הביצוע

ולגבי השאלה שלך למה זה לא מתרומם , כי " גם במדינות אחרות יש קבוצה אחת או שניים שהכישרונות מרוכזים בהן " ,

שוב ,
זה פשוט לא מספיק ,
לא ברמת המתקנים ,
לא בתקני צוותי האימון ,
לא באיכות הצוותים ,
ולא ברמת ההתייחסות לענף ( ת – ר – ב – ו – ת )

* הסבר על סעיף רמת ההתייחסות לענף ( ת – ר – ב – ו – ת )

אז נכון , גם בחוץ לארץ כל השחקנים מתעסקים בהעלאת תמונות לאינסטגרם , בקניית רכבי יוקרה , במועדונים , בנשים , בבגדים ובחגיגות , אבל אלו דברים שבאים רק אחרי שכבר הקנו להם ( במועדון הפיתוח לצעירים ) את כל המאפיינים המקצועיים הדרושים , והם יודעים את זה ומודעים לזה גם בתור נערים וילדים , כי הם גודלים בתרבות שרואה את הספורט כמקצוע שצריך לעבוד קשה בשבילו בלי לעגל שום פינה ובכל הרצינות ,
ולא כמשחק שלובשים בו חולצת כדורגל של קבוצת בוגרים שתעשה אותם מפורסמים , וחותמים בו על חוזים שיסדרו להם שקט כלכלי גם אחרי הפרישה … ( זאת התודעה הרווחת במחשבת הכדורגלן הישראלי , בגלל אופן גידולו וחינוכו , הן מבחינת המועדון והן מבחינת ההורים )

אומנם יש מדינות יוצאות דופן עם אותה התייחסות לענף כמו בישראל ( מבחינת הראייה של הכדורגל כמשחק שלובשים בו חולצת כדורגל של קבוצת כדורגל של בוגרים שתעשה אותם מפורסמים , ושיביא אותם לחתום על חוזים שיסדרו להם שקט כלכלי גם אחרי הפרישה ) , כמו ברזיל וארגנטינה ,
אבל חוץ מההבדל בגודלם של מדינות אלו ( שמן הסתם מספקים מאגרים יותר גדולים ) ,
איפה שעות הכדור של הילד הברזילאי והארגנטינאי , ואיפה שעות הכדור של הילד הישראלי …

דונאדוני 1 בספטמבר 2018

מכבי פתח תקווה!

D! פה ועכשיו 31 באוגוסט 2018

לא מוכן שחידון כזה, ישראלי, יקלקל לי את הממוצע.
שומר על האחד שלי, בנחישות, של טיבי.

אני מסכים עם הכל אבל חולק על הסיפא. בסך הכל המרחק של מכבי מהשתתפות רביעית ברציפות בשלב הבתים היא אחד הזוי בשם טיבי, ועשר דקות.
לאורך זמן רואים את השיפור – הוא לא יעזור לכדורגל הישראלי בשיט, אבל את מיץ ואלונה הכדורגל הזה גם לא מעניין

Ollie Williams 31 באוגוסט 2018

מצד שני ההדחה הזו של מכבי הייתה סופר 'ישראלית' באופייה.
מול קבוצה לא חלשה אבל רחוק ממדהימה, מכבי ספגה 4 שערים מ 4 מתנות. כשהאחרון והמכריע בא כשההגרלה כבר הייתה כמעט ביד.
כבשה 3 מלפחות 8 הזדמנויות ראויות.

D! פה ועכשיו 31 באוגוסט 2018

בסדר, נכון. קורה. גם רד בול של דאבור הודחה בצורה ישראלית.
צריך לבחון את זה לאורך עשור.

אני גם מסכים שלא הרבה משתנה פה. בטח לא ברמה הכללית.

שלו 31 באוגוסט 2018

9
ובקשר למיץ' הוא משקיע המון בנוער ומטה את התוצאות נראה בעוד מספר שנים, צריך סבלנות.

איציק 31 באוגוסט 2018

נתחיל מהמובן מאיליו, עגול, עגול, חלק, חלק, בלי פינות בכלל.
שתי הערות, ונתחיל מהחמורה:
1. גאוס נעלב ששמת עלי זין ועוד פעמיים.
2. אלונה ומיץ' לא אחראים על הכדורגל הישראלי. הם אחראים על ההישגים של הפועל באר-שבע ומכבי תל-אביב בהצלחה. אם אתה טוען שההישגים טובים, הם עשו את שלהם. ברמת הכדורגל אמורה לעסוק ההתאחדות. שתכשיר מאמני נוער, שתוציא תקנות שאחוז מסויים של ההשקעה חייבת ללכת לנוער. סתם זרקתי דברים, אילי הם לא יעזרו, אז שיחשבו על תכנית שתעזור. בעלים פרטיים דואגים לקבוצותיהן הפרטיות. מי שמצפה מהם למשהו בתחום זה משלה את עצמו.

איציק אלפסי 31 באוגוסט 2018

הגבתי בפייסבוק ואני מעתיק גם לכאן:
מסכים על כל מילה. נחשפתי לרמת האימון שקיימת ברמות הילדים והנוער כשניסינו להקים מחלקת נוער וזה היה מזעזע. אם הייתי יכול הייתי משלם למאמן נוער 10 אלף ש"ח בחודש ושזו תהיה העבודה העיקרית שלו. בפועל שילמתי 4 אלף (וגם זה נחשב הרבה) כי הייתי צריך את הכסף לשלם לחלוץ שיעלה אותי ליגה, שזה הדבר היחיד שעניין את האוהדים/חברי עמותה ולפי זה מדדו אותי.

D! פה ועכשיו 31 באוגוסט 2018

גם 10 בחודש, לאיש, שבסך הכל ובסופו של דבר, עוסק בחינוך, זה ממש מעט לטעמי. ממש.

איציק אלפסי 1 בספטמבר 2018

אתה צודק. גם מזה אנחנו רחוקים.

סיציליאנו לוי צחייק 31 באוגוסט 2018

למה אבל שפה בישראל יחסר יותר כסף לשלם למאמנים מאשר במדינות אחרות?

איציק 1 בספטמבר 2018

התקציב סופי, בסוף שנות ה-70 סגרו קבוצת שחייה תחרותית לילדים ונוער כי כדורגלנים דרשו יותר כסף (אז בהפועל זה היה מועדון אחד). אז היום לא יסגרו בשביל זה קבוצת שחייה אך לצמצם מאד הוצאות על מחלקת הנוער של האגודה בהחלט כן.

איציק אלפסי 1 בספטמבר 2018

לא חסר כסף. יש הרבה כסף בכדורגל הישראלי. אולי אפילו יותר מדי. העניין הוא סדר העדיפויות. כמו שרונן כתב, מעדיפים לשלם לשחקנים ישראלים בינוניים סכומים מופרזים במקום להשקיע בילדים ובנוער.

זינק 1 בספטמבר 2018

איציק, זה ברור שמועדונים קטנים יתקשו להחזיק כלכלית צוותים איכותיים למחלקות הנוער.
אבל יש כאן מספר מועדונים עם תקציבים בסדרי גדול של 40-100 מיליון שח. שם אין בעיה לשלם עלות שכר נוספת של כחצי מיליון עד מיליון שח לנוער. אאלט במכבי תא הגדירו בתקופת מיץ׳ אחוז מסויים מהתקציב למחלקות הנוער. גם בחיפה מוציאים המון כסף על מחלקות הילדים והנוער ואני די משוכנע שב״ש היום גם משקיעים לא מעט. גם אם ברמה המאקרו אין תקציב, ברמת המיקרו יש מועדונים שתקציב זו לא הבעיה. אז למה שם זה לא עובד?

איציק 1 בספטמבר 2018

זינק, בתאוריה אתה צודק, בפרקטיקה, הקבוצות הגדולות רוצות להישאר קבוצות גדולות. אתה מחזיק מחלקת נוער ומקווה שפעם בכמה מחזורים תקבל שחקן אחד. יותר זול לרכוש אותו, אז אם רוצים למקסם תועלת עבור השקעה נתונה, עדיף להשקיע ברכישת שחקן מאשר בפיתוח קבוצת נוער. אל תשכח שכדי לפתח קבוצת נוער, צריך לפתח לפחות קבוצת נערים אחת ומספר קבוצות ילדים. לא שווה את ההשקעה ואת כאב הראש האדמיניסטרטיבי. למשל, ב"ש עשתה חוזה עם אתלטיקו מדריד. לדעתי לא יצא מזה כלום. יפה לפרסום, אך מהמר שתועלת לא תצמח. בגלל זה אני טוען שאין לצפות לכך מהקבוצות. רוצים לפתח כדורגל, שהתאחדות הכדורגל תעשה את הרגולציה שתכריח זאת. אם כבר לקבוצות קטנות עדיף לטפח מועדונים צעירים, כדי למכור ולעשות קופה קטנה על האקזיט. לגדולות בזבוז משאבים.

אסף the kop 31 באוגוסט 2018

אפשר להתחיל עם ביטול הליגות עד לגילאי נוער (16 ומעלה).
גם אין סיבה ללמד אפרוחי כדורגל טקטיקות. שיסגלו טכניקה קודם.

לא המצאתי את הגלגל. כולם יודעים את זה, אבל המנגנון לא יסכים לשינוי הזה לעולם.

ארז 31 באוגוסט 2018

10, לא פחות.
אבל בדיוק כמו ה5:0 מול אוסטריה, הישג לא משקף שאני הולך להתרפק עליו שנים.

ג׳ולס 1 בספטמבר 2018

שני דברים ממש מיותרים כאן במדינה במצבם הנוכחי.
כדורגלן ישראלי ונהג ישראלי.
שניהם מהגרועים בעולם המערבי.

אני גאה ששכנעתי את הילד שלי לוותר על אימון כדורגל כי זה לא יוביל אותו לשום מקום חוץ מאוירה מגעילה במגרשים וחובבנות ברמת האימונים ומהמתקנים.
הלך לשחות ואני מאושר על כך.
אישית אני לא מבין איך אפשר עדין לאהוד קבוצת כדורגל ישראלית.
כמו לקנות כל שבוע ירקות עם עובש ולאכול רק את החלקים שנראים נורמלי.

גם שאתה יוצא לכביש היום או הולך לראות משחק באיצטדיון אתה לא בטוח שלא תפגע בדרך מאלימות וברבריות.

רומן 1 בספטמבר 2018

וואו, כמה נאור מצידך!
במקום ילד שמח שנהנה ומשחק כדורגל ומפתח זריזות, קואורדינציה, מהירות מחשבה יכולות חברתיות וכו'..
תקבל ילד דיכאוני, חסר קואורדינציה מגושם ובודד וכל זה כדי שתוכל להתהדר בעליונות האינטלקטואלית שלך

Gil - Zimbabwe 1 בספטמבר 2018

רומן, הרשה לי לחלוק עליך בקטע השני של התגובה לגבי השחייה בתור אחד שהבת שלו הייתה שחיינית מגיל 6 והיום היא בת 18 והחליטה שזהו. השחיינים הצעירים רחוקים מלהיות דיכאונים, הם אינטיליגנטים מאד, רק לדוגמא שתמחיש – כבר מגיל צעיר הם לומדים לתכנן את השחייה שלהם ולהגיב בהתאם למצבם הפיזי בזמן השחייה שלא תמיד ניפגש עם התכנון המוקדם. לגבי קורדינאציה ומגושמות ברור לך שזה רחוק מהאמת, שחייה דורשת כל כך הרבה קורדינציה שחבל להרחיב. מגושמות – נו שויין…
מעבר להכל אתה יכול לראות שכל הילדים השחיינים בעלי משמעת עצמאית בלתי רגילה (לקום כל בוקר ב 5 לשחות, ללכת ללמוד, לחזור לאימון אחה"צ…) דבר שמציב אותם בד"כ בתור המובילים של השיכבה בהכל כמעט, כולל בלימודים.
אני מסכים איתך שאם הילד רוצה לשחק כדורגל תן לו לשחק ולא לכפות עליו משהו אחר.

רומן 1 בספטמבר 2018

עזוב אותך, אנחנו חיים ביבשה לא בים. כל השחיינים שאני מכיר חסרי קואורדינציה בסיסית, לא טובים בכלום חוץ מלשחות.
כדורגל זה ספורט מושלם, כדורגלן אוטומטית טוב בכל ענף עם כדור.

Ollie Williams 1 בספטמבר 2018

אז הבעיה כנראה בחברים שלך, לא בשחיה עצמה
לא צריך להיות ראיין לוכטה בשביל לדעת שזה קשקוש.

דונאדוני 1 בספטמבר 2018

אתה ציני?

no propaganda 1 בספטמבר 2018

בדיוק ההיפך, אחת הבעיות של כדורגלנים בארץ שהם לא משהו בענפי ספורט אחרים

D! פה ועכשיו 1 בספטמבר 2018

למה אתם טורחים?

Ollie Williams 2 בספטמבר 2018

אתה צודק אבל לפעמים האבסורד חזק ממני

Ollie Williams 2 בספטמבר 2018

ואחרי המשך הדיון הזה אני בכלל מצטער שאי אפשר להוסיף בדהבאזר אימוג'ים

רומן 2 בספטמבר 2018

אני מבין שכולכם פה חכמי ספורט, שיודעים הכל אבל לפי התגובות שלכם לא תמיד אתם מבינים על מה אתם מדברים.
שחיינים הם חסרי כל קואורדינציה ביבשה, הרגליים שלהם חלשות מאוד, התגובה שלהם איטית הם טובים רק בדבר אחד-שחיה.
קח את טומרקין וקח את מאור בוזגלו ותעשה בינהם תחרות ב10 ענפי ספורט יבשתיים אקראיים זה יגמר בין 9-1 ל 10-0 למאור.
אין ענף ספורט יותר מושלם ושלם מכדורגל, שדורש יותר מיומנות/אתלטיות/חדות/קואורדינציה/מהירות מחשבה/כושר אירובי/כושר אן אירובי.
אבל העיקר שאתם כל כך נאורים וחשובים.
אשכרה נראה לכם ששחיה זה ענף טוב לילד???

איציק 2 בספטמבר 2018

אשכרה כל שחיין לוקח כדורגלנים בכל נושא סיבולת לב ריאה, שכיבות שמיכה או כפיפות בטן בכלל אין על מה לדבר. יכולות שכליות טובות לאין שיעור (למרות דעתך הלא מלומדת), יכולת ריכוז, ועוד הרבה גורמים שטובים גם מחוץ למים. אבל מה אני יודע (וכך גם כל השאר), אני לא רומן.

רומן 2 בספטמבר 2018

אתה כנראה באמת לא יודע הרבה. אני לא באמת מבין איזה יכולות שכליות דורשת שחיה חוץ מלהזיז את הידיים והרגליים בסימביוזה. כאילו זה ככ מעצבן הגישה המזלזלת הסנונית האלטיסטית הזאת שאין לי מילים. אמרת פעם שאתה קצת מבין בסטטיסטיקה, אז זה שיש המון שחיינים חכמים בעיניך זה מעיד על כך ששחיה מפתחת שכל? לפי הגישה הזאת ( סלח לי אני לא סטטיסטיקאי) שתיית מים גורמת לטחורים, כי הרי כל מי שיש לו טחורים מתישבו שתה מים!
לסיכום אני אצטט את בוריס גלפנד, "כדורגל זה משחק מאוד חכם שדורש אינטליגנציה , אסטרטגיה וחדות מחשבה".
ועוד נקודה אחרונה, כל דולפין יעקוף בקלילות את פלפס, אני לא מכיר 11 חיות שינצחו את נבחרת צרפת.

איציק 2 בספטמבר 2018

חוץ מזה שהדוגמאות שלך אינפנטיליות אין מה לומר.
הסיבה שיש הרבה יותר שחיינים חכמים, זה כי הם לא רוצים לעסוק כל החיים כמו שאמר ישעיהו ליבוביץ' (בציטוט חופשי) 22 טמבלים רודפים אחרי כדור. פרימיטיבי, לא מעניין. אז לצטט כל אחד יכול. אני מכיר הרבה יותר פרופ' שהולכים לשחות מאשר לשחק כדורגל, אז מה זה אומר? כלום, או במקסימום, זה אומר שגלפנד אמר, וגם ההוא אמר ועוד מישהו אמר. לא יותר מכך. לאלו שעם הטחורים נאחל הרבה בריאות ואריכות ימים.

רומן 2 בספטמבר 2018

איציק, אני בכל זאת אתעקש.
אני מבין שאתה לא מבין דוגמאות חדות(אתה קורא להן אינפנטילית, בשבילי זאת הדרך היחידה להמחיש דברים בצורה חדה וברורה) .
הנקודה היא שמי שהולך לשחות מראש מגיע מרגע של מעמד גבוה ואינטלגנטי, אז ברור שהוא גם יהיה מוצלח וחכם בסבירות גבוהה.
שחיה כמו אתלטיקה מלמדת אותך המון דברים חשובים בחיים כמו התמדה/כוח רצון/דבקות במטרה הכל נכון. אבל באמת שהמקצוע לא דורש ולא מפתח שום יכולות שכליות.
בכדורגל לעומת זאת אתה צריך לתכנן מהלכים קבוצתיים שיגרמו לך לגבור על אנשים שמתכננים מהלכים איך לעצור אותך, כל זה נעשה במגרש גדול עם אינספור אפשרויות, (להבדיל מכדורסל שם מספר האפשרויות מאוד מצומצם לדוגמא). המהלכים האלה צריכים להתבצע עם הרגליים מה שמוסיף אלמנטים של קואורדינציה , שיווי משקל חדות, מהירות מחשבה וכו וכו וכו. זכותך לזלזל אבל אתה רק יוצא חומוס ככה.
אני מכיר את ההתנשאות והזלזול אני עצמי עובד בהייטק, מכיר את כל הדיבורים האלה על ה "כדורגלן הטיפש" לעולם לא הבנתי מאיפה זה מגיע, אולי קנאה?

איציק 3 בספטמבר 2018

הכדורגלן לרוב טיפש מגיע מהמקום שהוא באמת לרוב כזה. כל אחד יכול לצאת החוצה, לבעוט בכדור (או במשבו שאפשר לבעוט) ולפעמים יצא מזה משהו טוב. זרוק מישהו למים ולא כל אחד יצא מזה טוב, שאל את הספרטנים. רוב הכדורגלנים (פרט ליחידי סגולה ברמה האינטואיטיבית, לא אוירונאוטיקה או משהו דומה) לא עושים שום פעולת תכנון כיוון שמתמודדים מול טיפש אחר (להבדיל משחמטאים למשל, שאוהבים כדורגל כדי לתת למח לנוח קצת ולבצע פעילות פיזית הכרחית). הקואורדינציה שנחוצה לשחיינים מעבר להשיג ידם של רב האנשים לא פחות מאשר בכדורגל. רב האנשים לעולם לא יצליחו לשחות נכון אלה יחזיקו את עצמם על המים ויתקדמו לאט לאט. זה לא נקרא לשחות מקצועני, בדיוק כמו מה שאני עשיתי בילדותי במגרש עם חברים לא נקרא לשחק כדורגל מקצועני. לעומת זאת הרבה מחברי הלא מקצוענים שחקו כדורגל במיומנות מספיק גבוהה כדי לא להיות מושפלים מול שחקנים (בגיל נערים כמובן) שמתאמנים באופן מסודר. בשחייה זה לעולם לא יקרה (בו נתפשר על בהסתברות קטנה בסדרי גודל לעומת המקרה של כדורגל).
אני לא מזלזל בכדורגלנים, עבור חלקם זו הדרך לצאת לחיים טובים ולתת סיכוי למשפחות שלהם, בטח כשמדובר בברזיל או אפריקה, אבל לא צריך לעשות מזה יותר ממה שזה. מי שנהנה לשחק בזה, אחלה, גם פעילות גופנים וגם כייף לשעות הפנאי. מי שאוהב כדורגל מהכורסה (גם אני כזה לפעמים) אז מקבל בילוי נחמד. אבל זהו.
דרך אגב, מי שבוחר בשחייה זה לא בגלל שעשה מחקר וגילה שזה לאינטליגנטים, זה בדיוק כמו בכדורגל, ניסה והתאהב. לפחות ככה זה היה אצלי. שום שיקולים אחרים, פשוט הנאה לשמה. זה שאחר-כך זה הפך להרבה שנים אורח חיים (גם אחרי "קרירה" שנים המשכתי ללכת לבריכה), זה גם מאהבה ולא משיקולי בריאות/IQ או כל דבר אחר. עכשיו אני צריך לחזור לבריכה מחובה ולא מרצון. עוד דבר שהרופא כן ימליץ לך הרבה יותר, לך לשחות. לך לשחק כדורגל תשמע הרבה פחות.

רומן 3 בספטמבר 2018

שמע איציק ניסיתי לכתוב לך יפה , אבל אתה פשוט אידיוט ממורמור.
"מתמודד מול טיפש".. אז בהצלחה שים פקקים ולך תרוויח מיליונים, אתה הרי חכם לא?
יש פה הרבה טיפוסים לא נעימים בדה באזר אבל אהבל כמוך לא פגשתי.
יום טוב.

איציק 3 בספטמבר 2018

כתב האידיוט ולא יוסיף.
הממורמר פה בדה באזר זה אתה שמפיץ את השטויות שלו וכולם לועגים לו. מתי תבין זאת.

רומן 3 בספטמבר 2018

איציק, אני בטוח שבילדותך ניסית לשחק כדורגל( כל ילד אוהב כדורגל זה כמו בשר), והיית חסר כל כשרון, מגושם וגרוע, הילדים צחקו עליך ובחרו אותך אחרון, אז החלטת ללכת לחוג שחיה כי זה אחד המקומות שאליו הולך מי שלא מוכשר בספורט.
והנה עברו הרבה שנים, והעלבון עדיין יושב בך עמוק, אתה בז לאותם ילדים מוכשרים ומקנא בהם ולכן כל הזמן מתנשא.
אגב אני גם בטוח שאתה ממש פח בשחמט, פח ברמה בינלאומית אפילו.

איציק 3 בספטמבר 2018

עלית עלי, פיצחת אותי. אתה גאון, ממש כדורגלן.

ק. 1 בספטמבר 2018

8 תשובות היסטוריות (אם מחשיבים כנקודה את הניחוש "קטן או בניון").
יופי של ניתוח. בתור אוהד גדול של המשחק, אני לא מצליח לעשות את ההפרדה בין "לאהוד" ל"כדורגל", לכן בגמילה/ מגמת התנתקות כמעט מלאה מ2004, מלבד פה ושם הופעות אירופאיות. משחק ליגה מלא כבר לא ראיתי 5-6 שנים

היסטוריון של ספורט 1 בספטמבר 2018

5.5
ממש הופתעתי בתשובה 8 לא ידעתי זאת.

היסטוריון של ספורט 1 בספטמבר 2018

אני קצת חלוק על הפוסט ועל התגובות שהספקתי לקרוא.
לדעתי למעט העונה הישגי כל 3 השנים האחרונות היו יפים מאד .
וכללו 3 נציגות בשלב הבתים בליגה האירופאית ועוד שלב בתים באלופות.
העונה היא כישלון אבל יותר נקודתי של מכבי תל אביב במשחק ספציפי .
קצת מזכיר לי את אולימפיאדת לונדון שחזרנו בלי מדליות לראשונה מאז 92 והיה טררם גדול והנה 4 שנים אחרי כן החזרנו גם את המדליה של לונדון.

קראתי למשל שלוקסמבורג עקפה אותנו בסיבוב אז כמו שלפני שנתיים לא עקפנו את הולנד שלא שלחה אז נציגות לשלב הבתים כך גם לוקסמבורג לא עקפה אותנו בגלל זה הדירוג הוא של 5 שנים (והוא בניגוד לדירוג פיפ"א דירוג הגון ונורמלי).
צריך קצת פרופורציה
גם ליגות טובות מאיתנו בטח היסטורית כשלו העונה בלשלוח נציגות לשלב הבתים
המדובר למשל בפולין ורומניה.
זה קורה ויקרה זה מחיר הנוקאאוט שביום נתון קבוצה מסויימת נופלת.
אוביקטיבית ונקודית לעונה
בית"ר ירושלים לא הייתה רלוונטית לשלב הבתים וכשלה (כרגיל יש לומר).
הפועל חיפה הודחה בידי אטלנטה האיטלקית ממש כצפוי.
ב"ש כמובן אכזבה ביכולת אך במבחן התוצאה עשתה בדיוק מה שהיה מצופה ממנה עברה סיבוב והודחה בידי זאגרב וניקוסיה שדורגו גבוה ממנה .

מכבי תל אביב עברה 3 סיבובים לפני שהודחה במפתיע ובהחלטה מפוקפקת .

לא הייתי ממהר להסיק מכך מסקנות על.

דבר נוסף.
בתור אחד שחזר לצפות בליגה לאחר מונדיאל 14 כששודרה בערוץ הראשון אני חש סיפור ועליית רמה הן במתקנים והן באיכות המשחקים .
אז נכון שלא מדובר ברעננה מול סכנין אלא יותר במפגשים הגדולות אבל זה גם משהו .

Dr. van nostrand 4 בספטמבר 2018

מותר כמובן להסכים גם עם רונן וגם עם ההיסטוריון.
מתקבלת התחושה שיש מחזוריות של בינוניות/חולשה בכדורגל בארץ.
כל פעם שאיזה קבוצה עולה על מומנטום כלשהו, השחקנים הטובים שלה עוזבים אחד אחרי השני וחוזרים לקבל חמישיות.
ואז לאחר מכן יש את הליגה שברור לך לגמרי מי יש לו סיכוי להתמודד מלכתחילה ומי אין לו בכלל.
וגם אם איכשהו יהיה צמוד בטבלה בין המוליכות, זה יוכרע מול בני יהודה או רעננה שכבר 30 נקודות מאחורה ולא התחרו על התואר לרגע אחד.
אחרי שלב מסוים בחוויה של אוהד הספורט המצוי, כבר אין לך סבלנות לדיבורים/עצבים/פרשנויות על סיפור שלא מוביל לאף מקום ואין סיכוי שאי פעם כן יהיה מעניין (לא במתכונת הנוכחית).

לא חושב שאפשר להיות בנאדם נורמלי ולאהוב משחק שלא עושה שום דבר על מנת לשדרג את עצמו ולהיות יותר תחרותי/אטרקטיבי. מי שאוהב את זה או שהוא מכור או לוקח את זה בקטע של השתייכות לכת.
מבחינה אובייקטיבית, אי אפשר להתחבר לדבר כזה.
זו האמת נכון לעתה.

4.9

Comments closed