הניצחון על ניוקאסל. פוגבה צדק

צריך פשוט לתקוף


אני לא מתיימר להגיד מה יקרה עכשיו באופרת הסבון של יונייטד. אם ההחלטה הייתה לפטר את מוריניו בכל מקרה, הם קיבלו את המקרה הכי מסובך.

אני רואה את הדברים   כך. אפשר לסלק מהראש את כל הדיבורים על סבוטז׳ או על כך שאין שחקן אחד ראוי לחולצה או אין שחקנים ברמה עולמית. יש לקבוצה הזו כמות מסויימת של נכסים.  מנהיגות וצורת משחק יכולים לשפר דברים מהר. אנחנו רואים את השיפור המהיר בצ׳לסי וארסנל העונה. גם במנצ׳סטר יונייטד שיפור משמעותי יכול להיות מיידי. כמובן ששיפור לרמה של קונטנדרית באנגליה או באירופה ייקח קצת יותר – ואני לא רואה את זה קורה.

מוריניו אלתר יפה מערך חירום התקפי במחצית עם פוגבה בשלישיה אחורית. כשהמצב כלאחר ייאוש גילינו שהתוצאות של הרבה משחקי כדורגל מוכרעות מסיבה פשוטה: לקבוצה הגדולה יש הרבה יותר כשרון מלקבוצה הקטנה יותר. פול פוגבה צדק: צריך רק לתקוף קבוצות חלשות בבית.

אני לוקח מהמשחק את הרגע היפה ביותר שלו, שער השוויון היפיפה של מרשיאל. כמה דקות של התקפות רציפות ושני הצרפתים המאד כשרוניים עשו פתאום משהו שלא ראינו המון זמן. מהלך חצוף, עם חיוך. וכשזה קורה השמיים הם הגבול. השחקן הכי קטן יכול לנגוח שער ניצחון.

ואהבתי את זה שבזמן פציעות ביתרון 2-3 יונייטד פשוט תקפה.

לפני המשחק:

העיתונאי שקיבל את ההדלפה על פיטורי מוייס ופיטורי ואן חאל פרסם שמוריניו הולך להיות מפוטר היום. אני רק מניח את זה פה. הספקתי לשמוע הכחשה ואפילו סברה שזה בא ממוריניו עצמו – כדי שהיום הוא יקבל ״שאגות עידוד רמות כפי שלא קיבל אף פעם באולד טראפורד״, כפי שאמר גארי נוויל. 

תמונה של מועדון מפולג שדיסאינפורמציה ואינפורמציה הם חלק מכלי המשחק.

*

אד וודוורד הוא שחצן גרוע בעבודתו (זה לא באמת ביג דיל למכור חוזי פרסום) וצריך לעוף. והאינסטינקט הראשוני שלי היה שצריך להתנגד בכל מחיר לפיטורים עכשיו. כדי לא לשדר שהעיתונות מנהלת את הקבוצה. אבל האמת שלא אכפת לי. כי מוריניו איננו גארי נוויל. הוא אינו נלחם על דמותה של מנצ׳סטר יונייטד. הוא נלחם למען עצמו. אחרי סביליה ידע לנפנף בהתנשאות שאלות קשות כשהוא אומר ״בעל הבית והמנהל תומכים בי״. והוא גם היה שותף להדחת ואן חאל הרבה לפני שואן חאל הועזב. זו הייתה הנקודה – אמצע העונה – בה ריאן גיגס היה צריך לקבל הזדמנות אמיתית  או לחילופין היה צריך לתת למוריניו להתחיל לעבוד מיד. 

אבל למוריניו התאים לא לעבוד והחשש היה שגיגס יצליח – אז ואן חאל הושאר. ועדיף שיעזוב כי הוא איננו ואן חאל. כשואן חאל לא קיבל גיבוי הוא עשה את מה שהוא עושה – החל להשתמש בצעירים. צריך לקוות שמחלק מהעבודה הזו – ראשפורד, לינגארד, מרשיאל, פוסו מנסה או חלקם – עוד נהנה בעתיד. אם מוריניו הוא ברווז מת הוא ישרוף את הבית. 

עכשיו – בתוך המשוואה הזו של קהל ביתי, והקהל העולמי, וההנהלה, והבעלות, והמנג׳ר והשחקנים – החלק היומיומי הוא עבודה של המנג׳ר עם השחקנים. ומוריניו עושה הרבה מאמץ להשאיר את הקהל לצידו  אבל עם בעלי הברית הבאמת קריטיים – השחקנים – הוא שרף כל חלקה טובה. הוא הצהיר שהם לא טובים מספיק. הוא מאשים אותם בהפסדים. את המנגנון האמיתי של קיום קבוצת כדורגל הוא הורס. 

העובדה היא שאם השחקנים היו לצידו איש לא היה חולם על פיטוריו.

הבעיה במנצ׳סטר יונייטד היא קודם כל ההנהלה ורק אחר כך המנג׳ר. ומאד מאד מאד הייתי רוצה לתמוך במנג׳ר נגד ההנהלה המחרידה הזו. אבל אני לא אשכח שאחרי סביליה מוריניו בשחצנות אמר ״שלהנהלה ולבעלים ולו יש אותו חזון״. שהוא נותן תשובות להם ולא לאוהדים. בעיני הוא בסך הכל אחד מהם – הוא פשוט רב איתם. לכן אין לי שום סימפטיה למצבו.

תרמו לקיום האתר

התיקו 0-0 עם ואלנסיה (אבל בעיקר ניתוח התנהגותי של מוריניו)
שקט פנימי - אחרי סאות׳המפטון

98 Comments

אמיתי 6 באוקטובר 2018

זה העניין לדעתי- הכישלון- מוריניו פשוט לא הצליח להתחבר לשחקנים. הם לא משחקים בשבילו ופה הכשל והשורש לאיך שהקבוצה נראית. ואי אפשר להחליף את כל הקבוצה
in limbo

ניק 6 באוקטובר 2018

חוץ מלעשות משהוא באמת קיצוני כמו לחבל בהרכב בכוונה הוא עשה כל דבר שהוא רק יכול כדי שיפטרו אותו.
כן זה לא צריך להיות מודלף, אבל הוא חייב ללכת כבר. קצת בשבילו והרבה בשבילנו.

אבי התל אביבי 6 באוקטובר 2018

כשהרגיש חזק יותר דווקא הרבה 'להכנס' בקהל….

טל המנצ'סטרי 6 באוקטובר 2018

השאלה היא במקרה ותוצאה לא טובה נגד ניוקאסל הערב (הפסד/תיקו) מה אז?
להמשיך ולהחזיק במוריניו למרות תוצאות מתחת לכל ביקורת, זה בדמות טימטום מקצועי.
אבל גם אם ננצח עוד ניצחון נקודתי, ברור לגמרי שאנחנו לא הולכים לשום הבראה עם ותחת מוריניו ואין שום "תהליך" (אנחנו רואים כמה המושג הזה, תהליך, יכול להיות בלוף כשרואים את האפקט ושינוי מידי שנעשה בצ'לסי וארסנל עם 2 מנג'רים מתקדמים)
אז זה סתם למשוך את מערכת היחסים ובשביל מה? בשביל שבסוף נצטרך להזמין משטרה שתבוא ותפריד בין הניצים?

מועדון חולה וכן, הוא מנוהל דרך העיתונים.

no propaganda 6 באוקטובר 2018

שינוי בארסנל?

ניק 6 באוקטובר 2018

8-9 נצחונות רצופים לארסנל בכל המסגרות.. לא רע למאמן חדש שמחליף דמות מיתולוגית…

no propaganda 6 באוקטובר 2018

את הכסף סופרים במדרגות. ארסנל נראית קבוצה בינונית ושבירה בדיוק כמו בכל העשור האחרון. היה להם רצף של משחקים קלים, קורה. בסופו שלדבר הם ילחמו על מקום 4 וגם זה לא בטוח, שזה בדיוק מה שהיה לפני.

אריק 6 באוקטובר 2018

עייפתי. למי אכפת?

D! פה ועכשיו 6 באוקטובר 2018

אוי. זהו, שברו אותך? הרגשה מזופתת.

אמוץ כהן-פז 6 באוקטובר 2018

אם בארזים נפלה שלהבת…

פיש אנד צ'יפס 6 באוקטובר 2018

השאלה היא האם לניוקאסל יש כלים כדי לאיים על יונייטד? ולעשות טובה לאוהדי יונייטד.
אני רואה את ניוקאסל במאבקי ירידה יחד עם סאותהמפטון ,לאחר שקארדיף והאדרספילד כבר ירדו.
אז כנראה שהמנאייק ישרוד בינתיים למרות שהכיסא מתנדנד….
ככל הנראה הפיטורים יגיעו אחרי ההשפלות מול יובה,צלסי וליברפול….ואז עוד עונה הלכה לפח,ואפילו יהיה ספק למקום בגביע אופא או כמו שקוראים לו היום-הליגה האירופית

יואב 6 באוקטובר 2018

אז לא תיהיה ליגה אירופאית. ביג דיל. מחיר קטן לשלם בשביל להתחיל תהליך הבראה. כשניהיה מוכנים- כולם ידעו. כרגע, שום דבר הישגי לא צריך להעסיק אותנו בכלל בדיוק כמו שהוא לא מעסיק את אברטון.

אולג נדודה 6 באוקטובר 2018

כשאתה לא נמצא במפעל אירופי קשה לך להחתים שחקנים מהטופ,ולגבי אברטון,האןהדים האברטונים לא איכפת להם כלכך הישגים,העיקר המלחמה ושהקבוצה תרוץ על הדשא.
ריצ'רליסון עוד כמה שנים יהיה בין הטובים באירופה.
וזה עוד ממועדון שרגיל למכור שחקני בית נבחרים,כמו קייהיל וסטונס.

יואב 6 באוקטובר 2018

יונייטד תמיד תוכל להחתים. כרגע היא צריכה להבריא. ואברטון זה שם קוד. הישגיות כרגע היא לא מטרה.

יוסי מזרחי 6 באוקטובר 2018

אמת ויציב

Gil - Zimbabwe 6 באוקטובר 2018

היום לא איכפת לי מה קורה שם, העיקר שיהיה ניצחון. מכוער / יפה למי איכפת. השחקנים בתור ספורטאים חייבים לנצח. כיום למוריניו אין השפעה על מה שקורה על הדשא. אז שינצחו היום, שלפחות בתור אוהדים נרגיש קצת טוב. ושבעלי האגו ימשיכו לריב ביניהם.

עידו 6 באוקטובר 2018

וסביר שתנצחו, בתור אוהד ניוקאסל אני יכול להבטיח לך שאין שום סיכוי שנדגדג אתכם בכלל, אנחנו הקבוצה החלשה והמשעממת ביותר בליגה

איתי 6 באוקטובר 2018

You were saying?..

holden 6 באוקטובר 2018

מוריניו כמו פרד רוטן לכאורה קיבלו משחק בהזמנה,
אחד מול ניוקאסל רעהו מול רעננה,
כנראה ששניהם ינצחו הערב,
לפעמים מה שנראה כהזמנה עלול להיות הפתח לשערי גיהנום

קירקגור 6 באוקטובר 2018

אם נשאר עוד במוריניו משהו מהניצוץ הממזרי – הוא עולה היום עם צעיף צהוב-ירוק

אבי התל אביבי 6 באוקטובר 2018

הלוואי! :-)

אבי התל אביבי 6 באוקטובר 2018

זה כוון לקירקגור

אבי התל אביבי 6 באוקטובר 2018

מה קורה לאתר? אין כבר תגובות לתגובות?

אבי התל אביבי 6 באוקטובר 2018

האתר לא עובד באנדרואיד (כרום). בכלל. כבר התרגלתי לזה שתמיד עולה דף לבן לגמרי, וצריך למשוך את הכל מימין בכמה תנועות גרירה. אבל עכשיו כבר אי אפשר להגיב כמו שצריך….

אמיר המקורי 6 באוקטובר 2018

עכשיו צריך להתחיל לדבר ולהתמקד בתהליך ההבראה, מוריניו יפוטר, הערב, בעוד שבוע, בסוף העונה,מתיי שהו זה יקרה!
איך צריך להיראות התהליך, מי ינהל אותו,? אלו באמת השאלות החשובות שעומדות היום לפתחה של הנהלה שאף אוהד לא סומך על כשירותה המקצועית וזאת לאחר שש שנים של החלטות רעות במיוחד.
לפני ארבע וחצי שנים עמוק לתוך העונה הראשונה של הגאון ההולנדי רשמתי כאן(הכול מתועד)שאם היונייטד לא ייזהרו אנו נדמה במהרה לקבוצה מעבר לנהר זו שכבר למעלה משני עשורים לא זכו ללגום שמפנייה מגביע האליפות, זכיתי בזמנו לתגובה "ליונייטד זה לא יקרה".
כך שעתה כל החלטה גרועה נוספת תקדם אותנו לעשור מלא של כישלונות,לטעמי המנג'ר שייבחר חייב בראש ובראשונה להיות מהזן של בונה קבוצות,לא יודע מי פנוי בשוק,היחיד שעולה בדעתי ברגע זה הוא זארדים הפורטוגלי של מונאקו.
לא יהיו קיצורי דרך, צריך ללכת לשלוש עונות במדבר עם כל ההשלכות הרלוונטיות ולבנות מחדש, להתחיל באקדמיה ולברור את הטובים ביותר גם אם לא יהיו ברמה של סקולסי / גיגסי / בקס חומר כזה כבר כנראה לא מייצרים.
כתוספת כמה רכישות שמחולקות בין 2-3 בכירים ועוד כמה רכישות קטנות מדודות כמו שמועדון כמו טוטנהאם יודע לבצע.
מהסגל הקיים יש להיפטר ממחציתו +, לא אעבור שם שם, הכול ברור וידוע ומוזר כי לא קרה עד עתה,חלקם בעליי כישרון מועט, חלקם פצועים כרוניים, חלקם רעל בחדר ההלבשה, רק מנג'ר חזק שיודע להניף גרזן יוכל להשתלט על הברדק ב MUFC !

יוסי מזרחי 6 באוקטובר 2018

גם לי אין שום סימפטיה כלפיו ומצידי שילך לעזזאל ברגל.
הענין הוא שזה לא יכול לעמוד לבד. אם זה יקרה ווודורד ישאר מנהל מקצועי בכאילו,ופוגבה יקבל יחס כאילו כלום לא קרה, נהיה בבעיה הרבה יותר מסוכנת,לתפיסתי ממאירה.
לכן, בלית ברירה כמו שאמרו חכמים לפני, כשצריך את הגנב, מורידים אותו מעמוד התליה, ונדחה את ביצוע גזר הדין לסוף העונה. אני לא רוצה פתרונות פלא ומעשי קסמים ראיתי מספיק בשנים האחרונות.
אני רוצה סדר וניקיון כללים או לחכות לסוף העונה שם המציאות תאלץ את הבעלים להכיר בה.

אופיר 6 באוקטובר 2018

שאלת תם מצד מי שלא בקיא בנעשה בתוך יונייטד: אני קורא כל הזמן ש-"המועדון חולה". פרט לכשלון במינוי המאמנים, מה בעצם לא מתפקד שם?

Yair 6 באוקטובר 2018

חוץ מהחלק של הכדורגל הכל מושלם

אופיר 6 באוקטובר 2018

אתה כנראה ציני, אבל אם זה אכן המצב, זה בר תיקון בקלות יחסית – הרי בכדורגל היום רק הכסף מדבר. הנה, גם ריאל מדריד ובאיירן פספסו בבחירת המאמנים. גם אצלן הכל רקוב?

D! פה ועכשיו 6 באוקטובר 2018

בחלקים מהספורט המקצועני המודרני זה כל מה שחשוב

ברסלוניסטה 6 באוקטובר 2018

אתה צודק. אין למוריניו הזכות לומר שהוא מייצג את האוהדים; אכפת לו רק מעצמו.

יוסי מזרחי 6 באוקטובר 2018

לפי התגובות בקהל, לפני ואחרי המשחק, הוא מקבל תמיכה.

אולג נדודה 6 באוקטובר 2018

וואו 2-0 ניקאסל דקה 10 בטראפורד,לזה לא ציפיתי…וזה לא רואים כל יום.

אלון 66 6 באוקטובר 2018

מה הסיכוי שהוא יפוטר במחצית ?

ש. פרוידה 6 באוקטובר 2018

:-)

יעקב 6 באוקטובר 2018

איך איך איך לוקאקו על המגרש?
כל האחרים זבל.
אבל הוא השיא.לא זוכר שחקן מקצעוני בליגה האנגלית משחק כל כך הרבה זמן כל כך רע.
נדיר.

YG 6 באוקטובר 2018

פלאיני

Danny - Long Island 6 באוקטובר 2018

לומר את האמת פלייאני הוא השחקן הכי טוב שלנו בשבעות האחרונים… מה זה אומר על הקבוצה שלנו?

D! פה ועכשיו 6 באוקטובר 2018

בתור אוהד ליברפול – זה כבר הרבה זמן ככה. זה לא אומר דברים טובים.

יואב 6 באוקטובר 2018

אני חושב שאין הרבה מושג בהודעה הזאת.

Danny - Long Island 6 באוקטובר 2018

דממת אלחוט

יעקב 6 באוקטובר 2018

משחק הרואי של פוגבה..מרסיאל ומאטה.
הרבה רצון ומלחמה על הכבוד.
שתי הקבוצות נראות בין הקבוצות הגרועות בליגה.
ולוקאקו צריך לנוח חודש.לנסות את סנצס כתשע.
ועדיין מוריניו ופוגבה צריכים ללכת.
מרסיאל כל משחק אמור לעלות .
השחקן הכי מוכשר בקבוצה.

פיש אנד צ'יפס 6 באוקטובר 2018

משחק שכולו הפסד של בניטז,במחצית ה1 הוא יכל לגמור את המשחק עם
3-0,כרגיל יום טוב של דה חאה,יונייטד שלחו שחקנים קדימה וניוקאסל רק הלכה אחורה,מהרגע שקנדי יצא לא היה מי שיאיים על יונייטד…אל תשלו את עצמכם ואל תחגגו כמו מוריניו כאילו הוא ניצח בגמר הצ'מפיונס.
יונייטד כמו שהיא צריכה להראות היא תופרת את ניוקאסל אחת החלשות בליגה 3-0 על הילוך שני.

יואב 6 באוקטובר 2018

באמת שהתוכניות הטקטיות של בניטז הן בראש מעייננו.

רומן 6 באוקטובר 2018

אויש נו, אתה לא יכול להגיד היה צריך להיות 3-0 כי היו 3 מצבים מעולים, זה לא עובד ככה, החמצות זה חלק מהמשחק. מה עם ההחמצה של סמולינג מ 8 מטר כדור נח חצי גובה?

פיש אנד צ'יפס 6 באוקטובר 2018

מפחיד לחשוב מה היה קורה אם יונייטד הייתה משחקת מול קבוצה שיודעת להעניש וגם לשמור על תוצאה…האם ככה צריכה להראות קבוצה שהיא מאיימת על האליפות או על מקום בצ'מפיונס,עם שחקנים שמרוויחים משכורות הזויות ונראים כמו מרכז טבלה-תחתית?

יואב 6 באוקטובר 2018

יונייטד לא מאיימת על שום תואר תחרותי. תפנים ויטב לך. היא צריכה להבריא. השגיות, לא בסל המטרות שלה כרגע. וגם לא בסל המטרות שלך!

מעיין אוהד מכבי 6 באוקטובר 2018

אחרי הרבה זמן שנמנע ממני לראות יונייטד (בגלל ענייני עבודה ומשפחה), ראיתי השבוע גם את המשחק מול ולנסיה וגם את זה מול ניוקאסל.
שלוש מחציות היו קלאסיקות של עונה שלישית של מוריניו – כדורגל חסר השראה, חסר ביטחון וחסר הכוונה.

לא ברור מה קרה במחצית (וברור שגם לחולשה האדירה של ניוקאסל יש חלק בכך) אבל קיבלנו מחצית שהיא כל כולה team spirit. השחקנים בלב הסערה פשוט לקחו על עצמם את המשחק משל באו להוכיח שיש משהו גדול יותר מהאגו ומהריבים שמוריניו מחרחר. מרסיאל היה נפלא, פוגבה (לאורך כל המשחקים, לשם ההגינות) גילה ומנהיגות ולקח על עצמו את המשחק, אבל לשם שינוי במחצית השנייה לא בכוח אלא כחלק ממשהו שאפשר לתאר כשטף, ולמרות הרבה מאוד חוסר דיוק, הייתה תחושה שהשערים יגיעו. לא זוכר מתי ראיתי את יונייטד דוחפת קדימה ככה.

האם המחצית השנייה והמהפך גורמים לי להאמין במוריניו או שהוא יגלה פתאום את הרוח של יונייטד ויהפוך את עורו? לא. ממש לא. זה קאמבק של שחקנים שאיכפת להם מהמקצוע ומהמועדון שלהם יותר מאשר של מאמן.
האם זה היה כיף? לגמרי. 45 דקות של מה שהמועדון הזה צריך להיות.

אופיר 6 באוקטובר 2018

תשמע דורפן, להגיד שאתה מבסוט ממה שמרסיאל ופוגמה עשו בשער זה חוסר הבנה בסיסי של המצב.
השער בהחלט היה יפה, העניין הוא שבדיוק בגלל פעם אחר פעם מרסיאל ופוגבה וגם רשפורד מנסים לעשות מהלכים שמתאימים יותר לפאבלות בברזיל ולא למועדון הגדול בעולם הקבוצה נראית כך ( בין שאר הבעיות כמובן). ההבדל היחיד הוא שהיום במקרה זה היה בזמן מומנטום רציני, ובמקרה מול הקבוצה החלשה בליגה. 99% מהפעמים הם מאבדים את הכדור והורסים את ההתקפה בגלל עקבים ומהלכי אחד על אחד טיפשיים ( עם חיוך). היום האחוז הבודד הצליח.
להזכירך נגד וולבס איבוד הכדור של פוגמה בגלל שטות כזאת הוביל לשער השיוויון.

אופיר 6 באוקטובר 2018

מי אתה, חבוב?

יעקב נקש 7 באוקטובר 2018

המועדון הגדול בעולם, באמת הניפוח הגדול בתולדות הכדורגל… עבודת שיווק נהדרת של קהל אוהדים נאמן, לא מעבר…
הגדול בעולם, לפחות יהיה בין השתיים שלוש הקבוצות המובילות בדירוג התארים ביבשת שלו, הם לא… שחקנים מהמועדון יככבו בעזרת הבאת הסגנון מהקבוצה לנבחרות וישיגו תארים, גם לא קרה…
מנצ'סטר יונייטד היא מועדון גדול באנגליה, גם זה ברצף של שנים ספציפיות, מעולם לא נתפסו הגדולים ביותר חוץ מבעיניי עצמם, גאוותנות אנגלית טיפוסית…

ארז 7 באוקטובר 2018

אז באירופה מה שקובע זה התארים, אבל באנגליה יונייטד היא רק מועדון גדול, וגם זה ברצף של שנים ספציפיות?
גדול אתה…

יעקב נקש 7 באוקטובר 2018

אולי לא כתבתי נכון את החלק הזה, אני מסכים עם האמירה על יונייטד בתחומי אנגליה, בריטניה אפילו אם תרצה, פשוט סייגתי את זה לתקופות ולא שלטון מתמשך… ;)

אריק האדום 6 באוקטובר 2018

לא יודע אם לשמוח או להיות עצוב.
מרגיש כמו אוהד של בית"ר אחרי ששחקן מוסלמי ניצח את הפועל בדקה ה90…

איתמר 6 באוקטובר 2018

מונולוג מדהים של מוריניו בסיום המשחק.
פוגבה לא חגג את השערים.
בשער של מרסיאל הוא הפגין רגש מסוים.
בשני השערים האחרים פוגבה פשוט עומד אדיש לאחר שהכדור נכנס.

אריק 6 באוקטובר 2018

מרסיאל החה גרוע כל זמן שחיכה לחילוף כשהבין שלא יוחלף הפך את המשחק ביחד עם פוגבה.
הוא כל כך מוכשר וזוכה ליחס מחורבן. פשוט פספוס גדול של יונייטד.
מוריניו הולך מחר בבוקר להערכתי.

אריאל גרייזס 6 באוקטובר 2018

ליונייטד יש כשרון שלא נופל מאף קבוצה בליגה למעט הסיטי, בטח בחלק הקדמי. ההרגשה שלי היא שבחצי השני השחקנים פשוט שיחקו בשביל המנג'ר הבא. מהמר שמוריניו יפוטר ויונייטד יתחילו רצף ניצחונות מרשים. זה פשוט נראה כמו שאלה של רצון

רומן 6 באוקטובר 2018

איזה כיף של 20 דקות , המהלך של מרשיאל-פוגבה תענוג. הגל של אלכסיס – טירוף.
הרבה דברים רעים נכתבו על אלכסיס, אבל גם כשהכי לא הולך הוא עובד כמו מטורף, שאפו.
מקוה שמוריניו ישאר ויצליח.

Gil - Zimbabwe 6 באוקטובר 2018

מסכן ראשפורד.
לוקאקו גורם לקבוצה להראות כאילו היא משחקת ב – 10 שחקנים.
אחרי הקאמק של ניו זילנד בראגבי נגד דרא"פ אמרתי לחברים (עברנו לראות יונייטד רק אחרי הראגבי) שאם ניו זילנד חזרו גם יונייטד יחזרו מ 2 אפס.
זה היה יותר ווישפול טינקינג מאשר אמונה.

יואב 6 באוקטובר 2018

ממש לא נכון. לא הפסיק לעבוד, לא הוריד את הראש, היה מעורב, עלק לשחק עם 10. הנכס הכי גדול של מוריניו מהבחינה הזאת שהוא תמיד יתן הכל. ככה הוא בנוי ועל זה הוא חי.

Gil - Zimbabwe 6 באוקטובר 2018

הוא עובד אבל זה ניראה רע. ההשתלטות על הכדור שלו רעה. הרבה איבודי כדור, הבלמים גוברים עליו כמעט בכל כדור גובה. בגלל המגבלות הטכניות שלו הוא יוצר שבלוניות במשחק של יונייטד. יונייטד צריכים חלוץ בסגנון של ואן פרסי.

יואב 6 באוקטובר 2018

עזוב, יונייטד צריכה בכלל ואן בסטן. לוקאקו לא נראה רע, בטח לא יותר מאחרים. בסיטואציות כאלה, אני שמח שיש לי אותו. תתרכז בלחם, אתה מאד רחוק מהעוגות וככה אתה נשמע. מאד לא מציאותי.

יעקב 7 באוקטובר 2018

הזוי

רומן 6 באוקטובר 2018

לגמרי איתך!
לדעתי אפשר להעביר את העגל הזה לשחק רוגבי, כי טאץ' ברגל אין לו.
מכל הדברים ההזוים שקורים במועדון הזה, זה שלוקאקו הוא חלוץ פותח זה המביך ביותר.
כואב בעין לראות אותו, כמו לשמוע ילד חרוץ וחסר כשרון מנגן בכינור.

יואב 6 באוקטובר 2018

ואותך נעביר לעזור לישראל גוריון לגבור על רעננה. עיסקה מעולה לכל הצדדים.

דנידין 7 באוקטובר 2018

בן אדם, מה זה התגובות ההזויות שלך. כולם נחמדים באתר הזה למה אתה גם לא יכול להיות נחמד. לוקאקו נלחם נכון אבל לוקאקו לא מכניס גולים וזו בעיה כי כל המשחק בנוי עליו. אולי באמת שינוי של ראשפורד מרסיאל ואלכסיס יכול לעבוד…לך תדע, היום שמאנ יונייטד ניסו משהו אחר בשנתיים האחרונות הם הצליחו לחזור מ 2:0….אלו היו ה 45 הכי מהנות של היונייטד בשנים האחרונות ולוקאקו לא זה שהפך אותם לכאלו.

יוסי מזרחי 7 באוקטובר 2018

התגובות של יואב,חלקן כעוסות ,לא מנותקות מאלה שעליהן הוא מגיב.
המועדון בתקופה לא טובה,יש טיעונים וטענות,תלונות ותיסכולים וזה בסדר גמור, רק שיש כאלה(תגובות ומגיבים) שאיך להיות עדין יש מידה של חוסר רצינות או נאמנות למועדון,וזה מה שמוציא תגובות חריפות.

זו עובדה נכונה שנוכל להסתדר עם פחות קיצוניות.

יעקב נקש 7 באוקטובר 2018

יש גם פשוט אנשים שהם לא אוהדי יונייטד ומגיבים פה גם…
אני נאלץ להסכים, לא הייתי בוחר בו להיות החלוץ שלי בשום קבוצה והמחיר ששולם עליו זה כל מה שרע בכדורגל…

יואב 7 באוקטובר 2018

דנידין, להיות נחמד זה לכנות בן אדם אחר, עגל השכם וערב? אז אני רואה את הדברים אחרת במטוטא ממך. אל תאיר בפנס רק מה שבא לך.
ומבחינת התרומה של לוקאקו אתמול, הוא היה טוב מאד בעיני גם אם לא כבש. מוריניו בכלל לא שקל להוציא אותו אז אני לא יודע על מה אתה מתבסס.

שלמה 6 באוקטובר 2018

הנצחון הוא כמו כוסות רוח למת,
נצחון על קבוצה חלשה מאד,
עוד שבועיים בסטמפורד ברידג',
היכונו לאוטובוס ברחבה,
היו בטוחים זה יהיה אוטובוס דו קומתי.

יוסי מזרחי 7 באוקטובר 2018

אתה יודע למי ניתנה הנבואה…..

Srtest - ארטסט 6 באוקטובר 2018

לפני כמה חודשים (או יותר) כתבתי בו על שני הסיפורים העיקריים של מוריניו ופוגבה ושאלה יכולים לסחוב ולהרוס. עושה רושם שאצל מוריניו הסיפור שלו חייב להיות הגדול ביותר. אני לא חושב שפוגבה הוא רק צבע בשיער ופוזה. למען האמת ייתכן שהוא כל-כך לא מסתדר איתו משום שהם דומים מדיי…

מוריניו במשך שנים עלה לגדולה על תקן האנטגוניסט. בהתחלה הוא היה הגנתי ולא בונקריסט כפי שהפך להיות – בקטע הטופכי לסיפור שלו. תמיד חשבתי שהמקור של מוריניו הוא לאו דווקא הבונקר הפשטני שלו "האוטובוס". שהוא הפך להיות המאסטר של האוטובוס בגלל הרצון שלו להראות לאנגלים מאיפה משתין הדג ואח"כ לאיטלקים ואח"כ לספרדים, בתור פורטוגלי. הקטע, שבעוד שכריסטיאנו עיצב לעצמו זהות כדורגלנית מובהקת והתנער מהגישה של אני נגד העולם, האנטגוניסט מוריניו נשאר גם כשלא היה לא נגד מה. אם המאמנים הכי טובים הם פפ ודייגו סימאנו – שניים שהגיעו מלמטה, מחורים, ולא משנה מה חושבים עליהם הם בטח לא איזה כוח אימפריאליסטי ואילו, דווקא מוריניו הוא האריסטוקרט לעומתם, אזי הגישה שלו נקלעת למבוי סתום בטח אחרי ההצלחות שלו. נגמר לו האנטי והוא נשאר בלי תפיסה קוהרנטית של כדורגל. את הדבר הזה היו צריכים להבין אנשים במועדון שיש להם תפקיד ומשלמים להם כסף להבין בכדורגל בהקשר של הבמות הגדולות ביותר שלו.

Srtest - ארטסט 6 באוקטובר 2018

אגב לוקאקו הוא הדוגמה הכי מובהקת כי הוא שחקן מוריניו קלאסי שיכול לייצר בעצמו ובד"כ אמור להוות איום טקטי בעצם נוכחותו. מהי הטקטיקה שמוריניו אמור להפעיל באמצעותו? למישהו ברור? כי בבלגיה היה ברור (גם אם לא תמיד עבד).

יואב 7 באוקטובר 2018

אני חושב שזה פשוט מזה. מוריניו תמיד היה מאמן מגיב. מאמן שלומד את חולשות היריבות שלו בצורה מושלמת(גם במחזורים שבוע אחר שבוע, תקשיב לאוהדי צלסי מדברים על זה) ויודע לפגוע בהם טקטית. ההכנה שלו היתה נהדרת. אבל… הוא עדיין מאמן מגיב שמנצל חולשות. זה לא השתנה מהותית אף פעם. וזה גם בסדר, זאת היתה המומחיות שלו.
היום, בקבוצות העל ביבשת, לסחורה הזאת יש פחות ביקוש. הבון טון (ובצדק למועדוני על שמשכיבים סכומים) זה ליזום. לחפש פתרונות מתוך השטף ההתקפי. למוריניו אין תשובות אופנסיביות לזה. השבר החל מול פפ. הוא מחפש את החיסון הלא נכון.

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2018

מסכים מאוד עם המשפט האחרון שלך כי זה כמו המשפט שאומר שמי שהולך עם פטיש בשבילו הכל זה מסמר. לגבי השאר פחות משום שאלכס פרגוסון ידע להגיב. אפילו גרג פופוביץ' הביא לידו את מסינה שדומה לו ואילו פרגוסון הביא את קירוש כעזר כנגדו. ההבדל הוא שפרגוסון ידע להיות הגיבור של המועדון שלו ולגבש אותו ולעיתים אנטי וכאן מדובר באנטי שמראה שהוא לא מסוגל להיות הגיבור של המועדון שלו כי עם כל הפוזה שלו (אפרופו פוזות) הוא לא שש להיות הפועל שיוציא את המועדון מבוץ. לפחות פוגבה רוצה את האתגר (שיכול לחבל לו בקריירה).

יואב 7 באוקטובר 2018

אבל מוריניו לא מאמן יוצר, יוזם.

טל המנצ'סטרי 7 באוקטובר 2018

אם מישהו במחצית המשחק חשב שמדובר בסאבוטז' של השחקנים, הגיעה המחצית השנייה וניקתה את זה מעל פני השולחן.
לא היה סאבוטז' וגם לא במחצית הראשונה, בדיוק כמו שלא היה כזה נגד ווסטהאם או במשחקים קודמים.
זו היתה עוד תצוגה של קבוצה שאיבדה כמעט את כל הביטחון, כזו שמזמן לא עומדת נכון, לחוצה, לא מאומנת כהלכה וכאשר השינויים התכופים בהרכב (ותוך כדי מחצית) בטח לא הוסיפו.

המזל שלנו שפגשנו אתמול קבוצה חלשה בסופו של דבר, בלי עמוד שדרה ועם מנג'ר שכמו מוריניו, הוא כבר מזמן פג תוקף.
בניטז העדיף שהקבוצה שלו תחנה במחצית השנייה איזה אוטובוס סביב קו השער ולנסות להצליח להעביר את הזמן בלי נזק ממשי.
אנחנו באופן טבעי הלכנו על כל הקופה, לא היה כבר מה להפסיד וכל הקבוצה כמעט עלתה למעלה.
אני כל-כך סולד ממנג'רים פחדנים, כאלה שגם כאשר הם מובילים בביטחה, האינסטינקט הראשוני שלהם הוא בואו נגן על היתרון ובמקום לחפש ולגמור את המשחק התקפית ולעשות אותו הרבה יותר בטוח מבחינתם.

מי שהצילו אתמול את מוריניו היו השחקנים שאיתם הוא הכי הרבה הסתכסך ופגע, אישית ומקצועית.

בראשם מרסיאל, המהלך האישי (מה לעשות, הכל מקרי ולא מתוכנן) שעשה בדרך לעבירה שביצעו עליו, זו שהובילה לשער של מאטה ולאחר מכן, כמובן, שער השיוויון שלו.
אתם זוכרים שלפני חודשיים וחצי הוא נקנס כי לא חזר בזמן למחנה האימונים בארה"ב לאחר שאשתו ילדה?
סאגה שאפשר היה למנוע אותה, לא להגיע אליה בכלל אם היו שם יחסי מאמן-שחקן חכמים ולא מלחמת אגו וכוח.
מלבד 2 הפעולות הללו, זה היה בעיקר מרסיאל שבמחצית השנייה לקח על עצמו את המשחק, יותר מכל אחד אחר.
אז הנה, הנה לכם האופי שלו ברגע האמת וכדורגל ברגליים אנחנו יודעים שיש לו.

לשחקנים הללו, השחקנים כולם, מגיע להם מנג'ר טוב יותר ממוריניו העכשווי.
מגיע להם מנג'ר שיקדם, יאמן ויביא אותם ואת הקבוצה לגדולות.

אין כמו הרגשה של ניצחון בדקה ה 90 אבל אני לא מסתנוור ממנו.
הוא הזכיר לי את הניצחון על קריסטל פאלאס בעונה שעברה עם השער הדרמטי של מאטיץ'.
האם היתה לזה המשכיות? לא.
האם מאז התקדמנו והשתפרנו כקבוצה? לא.
כמו נגד פאלאס ככה אתמול, שמחה רגעית שלאחריה חוזרים למציאות והבעיות הרבות עדיין נמצאות שם ונדרש טיפול שהתחלתו בשינוי מקצועי.

מוריניו צריך להיות מפוטר כי אי אפשר עוד עם מערכת היחסים הזו בינו לבין וודוורד, בינו לבין השחקנים.
מה לעשות, בעולם הכדורגל אף מנג'ר עוד לא פיטר את הבוס שלו ואי אפשר להעיף את כל השחקנים ובכישלון, מי שתמיד ישלם קודם את המחיר זה המנג'ר ובמקרה שלנו הוא לא יוכל יהיה לבוא בטענות.

וכרגיל, תודה ענקית לדה חאה שב 2-0 עדיין שמר אותנו בתמונה ומנע תבוסה עוד לפני המהפך.

יוסי מזרחי 7 באוקטובר 2018

רק תיקון אחד קטן,מרסיאל לא חזר למחנה האימון למרות שכך סוכם איתו. כל השאר פרשנות טובה יותר או טובה פחות.
בדיוק באותה מידה שמשבחים את מרסיאל ופוגבה על החצי השני,מותר לשאול איפה הייתם עד עכשיו. לגיטימי.
וכן, צריך לפטר את מוריניו הבוקר,ולהתעלם מכל המסביב, כדי להפגש כאן בעוד שנתיים עם אותו מצב משברי.
אני לא הייתי מהתעלם מדברים שאומרים סתם אנשים כמו גיגס וגארי נוויל,על סאגת המאמן, ולא מהתגובות בקהל,לפחות מה שראינו.
כנראה שהם מבינים לא פחות מאיתנו.

טל המנצ'סטרי 7 באוקטובר 2018

יוסי,

למה אתה חושב שאנחנו מבינים פחות?
למה אתה מתעלם מדברים שאומרים אנשי מקצוע אחרים? (כדורגלנים/מנג'רים לשעבר)
הקהל עודד גם את מוייס ואת ואן חאל ברגעים האחרונים וכשהיה ברור שזה לא הולך לשום מקום טוב כי זו תרבות האהדה ביציע האנגלי.

פלאייני נכנס אתמול שוב לרחבה כתוכנית העיקרית של מוריניו ואתה חי עם זה בשלום.

מדוע אתה כל-כך מפחד משינוי?
מהיכן החשש הזה שאולי משהו אחר יצליח יגיע?
הרי את מה שאנחנו קיבלנו ממוריניו ראינו, זה לא טוב וזה לא קשור רק לוודוורד, אז מאיפה חוסר האמונה או רצון לתת לאחד אחר לנסות ולעבוד עם חומר שחקנים טוב?

יוסי מזרחי 7 באוקטובר 2018

לאלה שלא משתתפים בדיונים בפייסבוק אני צריך להגיד שלכל הטיעונים של טל כאן ובמקום אחא אני משיב את תשובותי ואת הבנתי את הדברים. אני לא מפחד משינוי אני לא תומך עיור של מוריניו אני רק טוען,שפיטורים רק שלו לא יעזרו לנו ומהר מאוד נימצא בבעיה קשה יותר.
מביאים לי דעות של פרשנים. גם נוויל וגיגס הם אנשי מקצוע. זה הכל. וכן כנראה שהם כמבינים את הלכי הרוח במועדון ובקרב האוהדים מבינים יותר מהאיש הממוצע כאן.

שלמה 7 באוקטובר 2018

100% מאוהדי יונייטד תומכים בפוגבה,
סע לאולד טראפורד ולא תפגוש אוהד
אחד אשר רוצה שפוגבה יעזוב,
שוחחתי עם אוהדים רבים כולם תומכים
בפוגבה במאבק מול מוריניו,
מסע הצלב שלך נגד פוגבה פאטתי,
וכן, אני יודע שהתנהגותו של פוגבה
מגעילה, אבל הסיפור איתו מורכב,
ויתברר בעתיד,
ומה אוהדי יונייטד חושבים על נוויל,
דבר איתם, ותבין.

A34 7 באוקטובר 2018

שלמה; בתור בעל מנוי, עד לא לפני הרבה זמן, וכמי שהולך למשחקי בית מספר פעמים בעונה – גם אתמול – וכמובן נמצא בקשר יום-יומי עם חברים שעדיין מחזיקים מנוי, אני יכול לומר לך שאתה טועה, או לכל הפחות ניזון ממספר חברים שרחוק מלייצג את התחושה באולד טראפורד (ומחוצה לו בעיר).
זה נכון שיש הרבה שרוצים לראות את מוריניו מפוטר. אבל, אם צריך לבחור מבין השניים – פוגבה או מוריניו – כמעט כולם יגידו שפוגבה צריך ללכת קודם. גם באיצטדיון תמצא יותר קולות שתומכים במוריניו מאשר בפוגבה. עובדתית. לא דעה שלי.
אז הטענה שלך ש 100% מאוהדי יונייטד תומכים בפוגבה, היא שגויה לא רק עובדתית, אלא שגויה גם אם עושים השוואת תמיכה בין פוגבה למנג'ר שלו.
ולגבי נוויל? ובכן נוויל נחשב – בצדק – לפרשן הכדורגל הטוב ביותר באי הבריטי, וכל אוהדי יונייטד – כולם – מסכימים לא רק לגבי הניתוחים הטקטיים שלו, אלא גם לגבי דעתו בנוגע למתרחש בשדרת הניהול במועדון.
אז נראה לי שאפשר לחסוך מיוסי את הנסיעה לאולד טראפורד כדי לפגוש באוהד שרוצה שפוגבה יעזוב. הייתי שם אתמול ואיתי יש עוד רבים שרוצים שפוגבה יעזוב.
אמנם פוגבה היה אתמול השחקן המצטיין (לטעמי), אבל מדובר בשחקן שתרומתו על המגרש איננה מהיציבות והקבוצתיות שבנמצא, אבל חמור מכך, מדוב בשחקן שמזרים הרבה רעל בסביבת המועדון, גם בעזרת הסוכן שלו.

שלמה 7 באוקטובר 2018

גם אני הייתי נגד וולבס, דיברתי ושמעתי,
ראיתי משאלי אוהדים במס' רשתות תקשורת לפני המשחק נגד ולנסיה וכולם מתנגדים לשחרור פוגבה,
להערכתי 75% תומכים בפיטורי מוריניו,
משום שרבים ביניהם אני התנגדו למיונייו
כולם יודעים שהבעיה ניהולית,
אבל לצערי הסיכוי לשינוי שם אפסי.

A34 7 באוקטובר 2018

הנה, הביביסי, שהוא אמנם מהמתונים שברשתות התקשורת שנהנות להפציץ בכותרות בכל מה שקשור ליונייטד, כתב כך בסיכום שלאחר המשחק אתמול:
A bit like a pair of brothers who bicker constantly in private but defend each other to the death against outsiders, United fans traditionally respond to crisis by adopting a siege mentality.

At a pub that stands within the shadow of the Sir Bobby Charlton Stand, beery songs float out constantly from three hours before kick-off. I waited there 15 minutes and after songs celebrating Anthony Martial, Robin van Persie, George Best and Eric Cantona, amongst others, I heard Mourinho's name sung.

….

As Alexis Sanchez raced away to celebrate his 90th-minute winner, Mourinho's name was sung once more. Loudly. By the whole stadium. He could not have missed it.

כשאתה אומר שהבעיה היא ניהולית, אני מקווה שגם אתה מבין שקיימת חוליית ניהול מעל מוריניו, שגם עליה חלה אחריות למצב המועדון בעידן שאחרי הסר. רובם המכריע של האוהדים המקומיים מבין את זה

אולג נדודה 7 באוקטובר 2018

נוויל חזק בביקורת ודיבורים,בואלנסיה כמדומני הוא שבר איזה שיא שלילי של הפסדים,אותו דבר גם לגבי סקולס ופרדיננד,שיתחילו לאמן ואז שיעבירו ביקורת,להיות שחקן ולאמן זה שונה לגמרי

יוסי מזרחי 7 באוקטובר 2018

יופי.

יותם 7 באוקטובר 2018

אצל מרסיאל זה קל, הוא היה על הספסל.

אסף 7 באוקטובר 2018

פוגבה היה ונשאר פרחח עלוב והיה תריך להיות מורחק עך עבירה צינית ומכוערת, אין לי ספק שהאםס הקטן הזה לא יגיע לכלום בקריירה. יונייטד גם כשהיא גרועה נשארת המועדון המסריח ביותר בתבל

אסף the kop 7 באוקטובר 2018

אני חושב שזאת תהיה טעות חמורה של יונייטד לפטר את מורינו ולספסל את לוקאקו והרננדס.

אייב 7 באוקטובר 2018

מי זה הרננדס?

Srtest - ארטסט 7 באוקטובר 2018

שמאלן מניאק תומך ריאל והפלנגות.

אמיתי 7 באוקטובר 2018

מנוי להארץ במימון הקרן החדשה. או. מנוי למארקה במימון קטאר

אסף the kop 7 באוקטובר 2018

אין צורך לרשום מניאק לאחר השמאלן.
מדובר בתקבולת נרדפת.

אסף the kop 7 באוקטובר 2018

צודק
סאנצ'ס

פרסלני 7 באוקטובר 2018

איזה משהו על ה ufc? כל המאמץ הזה ללגיטימיות , להחליף את האגרוף לא רק בכסף אלא גם בתודעה ובסוף זה מה שיש. ערסים מתודלקים באלימות בלי שליטה סטייל ואן אריק או האנדרטייקר. מסימני הזמן.

קירקגור 7 באוקטובר 2018

אני באמת לא יודע מה לרצות ומה לכתוב, במיוחד שאני יודע שצה"ל מסתכל

שלמה 7 באוקטובר 2018

אל חשש,
צה״ל אינו מסתכל עלדברים יותר חשובים,
כגון הפייסבוק של המחבל מהיום,
הוא גם אינו חכם, הוא חושב שהכדור(כדורגל)
זה בלון תבערה.

כספרי 8 באוקטובר 2018

נראה של מוריניו נמאס. נמאס לו להיות מאמן כדורגל, נמאס לו מהעבודה הזו. זה נראה שהוא ממשיך מכוח האנרציה (והכסף). בכלל נראה לי שהוא איש קצר רוח, מחליף מקומות עבודה סדרתי ועכשיו מראה לי שנמאס לו בכלל מהעיסוק שלו. בא לו לפצח קרירה שנייה, סטנדאפ או זמר אופרה, משהו כיפי. אין לו כבר כוח להתעסק עם חבורה של גלמים שצריכים להכניס כדור קטן לשער גדול. יאללה רוצה להתקדם.
צודק גם אני רוצה (עם 23 מליון פאונד מה רע?)

Comments closed