האם ראיתי פה פטריק ויירה חדש?

חזרתי עכשיו מנסיעה די ארוכה בכדי לצפות בהופנהיים, המובילה המאד מפתיעה של הליגה הגרמנית. וזה היה משחק כייפי מאד מכמה סיבות.

השמועות לגבי הופנהיים נכונות מאד. הקבוצה הזו משחקת כדורגל אדיר.

היו שם 25,000 צופים באיצטדיון בטון בסגנון שנות הששים, בלי תאים פרטיים. למרות שאלו לא היו אוהדים נאמנים – הקבוצה בתצורתה הנוכחית חסרת מסורת. תחושה שלמרות כל דיבורי הגלובליזציה והמסחור עדיין יש כדורגל עממי משגשג מאד.

הייתה מין אווירת וורקינגקלאס כזו. המפרסם העיקרי במגרש הייתה חברת בטון. מין אווירת מערב-גרמניה כזו.

הייתה את האווירה הזו של ארגון ספורטיבי מצליח שהכל הולך לו. קונצפט טהור. בעוד שנה יבואו קבוצות גדולות וייקחו מהם כמה שחקנים והם יתמודדו עם החיים האמיתיים. אבל בינתיים הכל שם פועל נהדר על פי עקרונות.

ובעיקר הייתה את האווירה הזו בתוכה שחקנים צעירים פורחים. אמנם כולם מדברים על ודאד איביסביץ, מלך השערים של הבונדסליגה, אבל אני ראיתי ילד גנאי ענק גוף עם נוכחות עצומה. קוראים לו אייזק וורסה, כתבתי עליו למחר בעיתון והתלבטתי אם להשוות אותו לפטריק ויירה. זה לא דבר של מה בכך להמר על ילד שיהיה שחקן שיזכיר את פטריק ויירה. ובסופו של דבר החלטתי שכן!

 

18 Comments

בני 30 בנובמבר 2008

הופנהיים באמת מרשימה מהמעט שיצא לי לצפות בה בטלוויזיה. רונן – האם אתה חושב שיש להם סיכוי ממשי לקחת אליפות?

עזי 30 בנובמבר 2008

איצטדיון הבטון הזה הוא של מנהיים, שם מארחת הופנהיים זמנית העונה אחרי שהמגרש בכפר קטן מדי והאיצטדיון הנבנה ויהיה בסגנון המאה ה-21 יושלם רק בינואר.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

עזי – אכן, זה האיצטדיון.

בני – נראה לי שעם 34 נקודות במחזור ה15, -72-70 נקודות הן כמות ריאלית גם אם תהיה אצלם האטה מסויימת. שום קבוצה גרמנית מלבד באיירן לא השיגה יותר מהכמות הזו בארבע השנים האחרונות. אבל לסיכוי אמיתי הופנהיים צריכה באיירן בינונית מאד.

גיל 30 בנובמבר 2008

רונן, קודם שינצח את הבחור ההוא מלפני כמה פוסטים שמנסה להיכנס לפרמייר ליג. וברצינות, טוב לדעת על קבוצות כאלו, אבל אני חושש שהיא תהיה לא יותר מאפיזודה חולפת ובעוד כמה שנים נזכר בה בערגה.

rd17 30 בנובמבר 2008

או רונן שביירן פשוט תצליח בליגת האלופות, ריברי נראה לי 'קצר' מדי לסחוב אותה חזק בשתי המסגרות.

גיל,
דווקא לי נראה שהופנהיים פה כדי להישאר, אני חושב שכולנו מסכימים עם רונן שהמבחן הגדול יהיה בשנה הבאה אבל בכל זאת האופן בו הם עלו את כל הליגות וההרגשה הכללית שאתה מקבל מהמועדון זה שהם אולי באים ממקום קטן אבל הגיעו כדי לעשות משהו גדול והם לא יעלמו מהנוף כ"כ מהר…

כסיפוביץ 30 בנובמבר 2008

RD- ריברי אולי קצר, אך אל תזלזל בבחור. הוא כרגע מחזיק את ביירן בכל המסגרות ולראיה כשחזר מהפציעה הקשה שלו, ביירן חזרה למסלול.

נועם 30 בנובמבר 2008

רונן, אני פשוט מקנא בך שיש לך הזדמנות לחוות בכדורגל אירופאי אותנטי. זה נשמע לי כמו חוויה פשוט אדירה. רק בשביל זה אני מנסה לשכנע את אשתי לעבור קצת לגור בחו"ל..

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

נועם – תמסור לאשתך שבאירופה יש גם קניות.

AMIR 30 בנובמבר 2008

זו בהחלט תופעה מרעננת בנוף הכדורגל האירופאי.
האם מישהו מצליח לזכור קבוצה שעלתה מליגת המשנה לליגה הבכירה כמעט ללא בסיס שהצליחה כל כך?
מה שמדהים אותי יותר מכל, זה החוסן המנטלי שלהם.
למרות הפסד פה או שם הם ממשיכים בשלהם- מדהים!

אנונימוס 30 בנובמבר 2008

רונן, כמה מהאוהדים במגרש היו ממש אוהדים של הופנהיים ולא סתם כאלו שעברו במקרה כדי לראות כדורגל של בונדסליגה, או לחילופין אוהדים של היריבה?

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

אנונימוס – רוב האוהדים במגרש היו אוהדי הופנהיים שהצטרפו בשנה או בשנתיים האחרונות. מבחינה זו הם לא קבוצה היסטורית. מצד שני נמכרו יותר מעשרים אלף מנויים – כלומר אלו אנשים שבכוונתם להיות אוהדים, בעיקר משום שבאזור לא הייתה עד היום קבוצת כדורגל רצינית. מבחינה כזו המהלך דומה למה שרואים בהקמת קבוצות ספורט בארצות הברית. הופנהיים המקורית, שקיימת 109 שנים, היא די חסרת משמעות – למרות שהתומך הכלכלי של הקבוצה שיחק בה.
המשחק אתמול היה לפני האחרון באיצטדיון במנהיים ואחרי פגרת החורף הם עוברים לאיצטדיון חמישים קילומטרים משם- אבל רוכשי המנויים קנו את המנוי לעונה שלמה.
צריך לזכור דבר אחר – כנהוג בגרמניה הקבוצה עדיין ב-51 אחוזים בידי האוהדים.
לבילפלד היו מעט מאד אוהדים.

רונן דורפן 30 בנובמבר 2008

אמיר – נוטינגהאם פורסט זו הדוגמא האחת בזכרון… אבל היא בת 31 שנה.

ויכסלפיש 30 בנובמבר 2008

קייבו ורונה וברון העוגיות שלה כיכבו לפני מספר שנים בסרייה A מיד אחרי העלייה, בית"ר ואנשי המפיות עלו ולקחו אליפות ב-93',

רונן מה עם ואלדהוף מנהיים שהיתה שם כל השנים ונעה בין הבונדסליגה לבונדס 2, קראתי שלפני כמה שנים הורדה לליגה האיזורית, אין לה כבר אוהדים? באיזור אין קונצנזוס סביב שטוטגרט?

אוהד 30 בנובמבר 2008

מודל של קבוצה צנועה שמצליחה יפה כבר כמה שנים בליגה גדולה ללא ספונסר גדול כמו של הופנהיים- וילריאל בספרד.

אנונימוס 30 בנובמבר 2008

רונן,
אם כך אפשר לאמר שאכן בסה"כ רוב האנשים הם "טרמפיסטים" שפשוט באו לראות כדורגל בבונדסליגה ליד הבית…

אני משער שניתן לאמר שכך לכאורה נוצרת מסורת. אבל מסורת לדעתי נוצרת לאורך זמן, מסורת האינסטנט הזאת כמו שציינת אופיינית יותר לתרבות הספורט האמריקאית, והיא נראית מנותקת ו"לא מסורתית" בעליל. אפשר בהחלט להבין את הטינה של רבים בגרמניה לתופעת הופנהיים.

ויכסלפיש 30 בנובמבר 2008

אוהד, לויאריאל יש ספונסר כבד מתחום הקרמיקה וספוסרים מכובדים מהתעופה

דב קואלה 30 בנובמבר 2008

יפה.
המטרה הבאה-הקבוצה הפורטוגלית ההיא שמובילה את הליגה ואין לי מושג איך לבטא את שמה. אחר כך-טרבזונספור.

עומרי 1 בדצמבר 2008

לי הסיפור שלהם מזכיר קצת את קייבו ורונה…
לדעתי הם לא יקחו אליפות אבל בהחלט מסוגלים להכנס לליגת האלופות.

Comments closed