הניצחון על רק פולהאם

לא אינדיקציה

אפשר כמובן להגיד שזו רק פולהאם ולהמעיט מערך הניצחון. ולכן אני מתכוון להגיד במפורש: ״זו רק פולהאם״. אני ממעיט מערך הניצחון.

עדיין בתוך משחק חד צדדי אפשר להחשף קצת לאיכויות של כמה שחקנים שמראים לך איך היו נראים בקבוצה יותר טובה.

דיוגו דאלוט – ובמקרה שלו זו באמת תקווה אמיתית. לדעתי היום היה משחק הבוגרים ה-11 או -12 שלו – שמונה מהם היו בפורטוגל – הוא בהחלט נראה כמו דבר אמיתי.

חואן מאטה – שער חמישים ובישול חמישים בפרמייר ליג. במקרה שלו כבר אין upside – שחקן נפלא שאתה תוהה אם אנגליה היייתה בחירת הקריירה הכי טובה עבורו.

אנדר הררה – די בדומה למאטה – שחקן שמעלה חיוך. שאתה רוצה בטובתו.

יש עוד כמה שחקנים שהיו נראים טוב בקבוצה טובה. אבל יונייטד צריכה את אלו שהופכים קבוצה לטובה.

 

וזה לפני המשחק:
ג׳וזה מוריניו הדליף איזו ידיעה לתקשורת – אפילו לא הדלפה חסויה אלא ציטוט של הסוכן שלו – שהוא לא מתכוון לאמן את הגולדן סטייט ווריורס, או אולי זו הייתה ריאל מדריד, לא שמתי לב. לא נכנס לכתבות עם כותרות שקריות. הווריורס לא מתעניינים במוריניו כי זה מועדון כדורסל. וריאל מדריד לא מתעניינת במוריניו כי זה מועדון כדורגל.

מדוע הוא חושב שמאמינים לו? כי הוא מזלזל באינטיליגנציה של אוהדים. מדוע הוא מזלזל באינטיליגנציה של אוהדים? כי זה מה שעושה אדם שתמיד זלזל בציבור. ראיתי אותו בגדולתו. כשהייתה לו את הנוסחה איך לדפוק קבוצות כדורגל גדולות. הוא היה מעולה בזה. זה היה דווקא אחרי ניצחון על קבוצה קטנה, פורטסמות׳, ואחד העיתונאים שאל-אמר במסיבת העיתונאים ״ג׳ו קול שיחק משחק מצויין. הלא כן?״

״בפעם הבאה שהוא ישחק עבור הציבור”, הוא השתמש במילה Public ולא במילה Fans, ״זה יהיה המשחק האחרון שלו״. זה היחס שלו לאוהד. מטאפורה מזלזלת לשחקן לא רציני

הוא פתח את העונה בספין על כך שלא הביאו לו בלם. אחרי זה השתלח בפוגבה. אחרי זה ניסה לנצל את האיבה הישנה של האוהדים למשפחת גלזר ולאד וודוורד. חשב שאוהדים לא זוכרים איך היה בן ברית של הבעלים ושל המנהל. כי את זה הוא אמר אחרי סביליה. הוא לא חושב שאוהדים זוכרים כי הוא מזלזל בהם.

בזמנו, לפני הרבה שנים, כתבתי טור על השאלה אם מוריניו צריך להחליף בבוא היום את אלכס פרגוסון. הטור היה של מילה אחת ״לא״. הוא נכתב בתקופה בה מוריניו היה בשיאו. אולי הייתי צריך להרחיב. זה לא בגלל שחשבתי שהוא לא טוב מספיק. או לא התקפי מספיק. אלא שהוא שם בשביל עצמו בלבד. ואנחנו רואים עכשיו – שעבור שמו בלבד הוא מחריב את תחושת הסולידריות ביונייטד. עלי להודות שזה גרוע בהרבה ממה שחשבתי. בעת משבר הוא גרוע עשרות מונים.

הגלזרים הם חמדנים קצת – יונייטד כן מוציאה כסף עצום – ואד וודוורד לא מתאים לתפקידו. דייויד מוייס לקח תפקיד שגדול עליו ולואי ואן חאל שיחק כדורגל איום. אבל ג׳וזה מוריניו הורס את הסולידריות במנצ׳סטר יונייטד. הפך שקרים וספינים והאשמות לתרבות המועדון.

יונייטד מציגה, וירוסים וכדורגל
יונייטד נוסעת לאנפילד, השקט שלפני הסערה

68 Comments

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2018

מוריניו החדיר לקבוצה את הטרלול של זכייה בגביע ונגר (טופ 4) כיעד המרכזי.
שחקנים מדקלמים זאת מתוך שינה (ובראיונות) בזמן שהוא ממשיך להאדיר את ההישג הכביר של המקום השני בעונה שעברה כאחד ההישגים הכי גדולים בקריירה שלו.
הוא כמובן בחר להדגיש אתמול פעם נוספת שזה היה הוא שסיים במקום השני, הוא סיים לפני קבוצות אחרות עם יותר פוטנציאל, רק הוא, הוא והוא, ומה אנחנו? אנחנו יכולים ללכת לעזעזל מבחינתו.
ככה זה כשאין כסף ללכת למכולת, משקרים ומוכרים לוקשים.

בעבר מוריניו היה עבורי סוג של גרגמל מהדרדסים, הרע שאפשר לאהוב.
שנתיים וחצי שהוא חלק מאיתנו ואם רק הייתי קרימינלי אזי הייתי מבצע רצח בשם כבוד המשפחה.

קראתי השבוע בפייסבוק תגובה נהדרת על מוריניו, צא דיבוק, צא!

קירקגור 8 בדצמבר 2018

אם זה עבד ברמת ועד הבית…

אופיר 8 בדצמבר 2018

אבל לפחות אתם משחקים כדורגל אנגלי אותנטי של קבוצת צ'מפיונשיפ.

גלעד 8 בדצמבר 2018

חחחחח, צא דיבוק צא! נהדר! המוטו שלי מכאן והלאה.

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2018

בפעם הבאה שמוריניו יבכה על שלא הביאו לו בלם רכש בקיץ, הנה עוד ציון שטאונזבה קיבל אתמול לאחר התיקו 2 של וילה נגד ברומיץ':

TUANZEBE, 8

Got out of so many tight situations with ease and always looked to pass the ball out rather than simply clear the danger. Dominant in the air, too. An impressive display.

דודיק 8 בדצמבר 2018

מוריניו טען אמש כי סיכוייה של יונייטד להשיג תארים בעתיד תלויים באכיפת תקנון הפייר פליי הפיננסי. כאילו שליברפול (16 נק' לפנינו), טוטנהם (10), ארסנל וצ'לסי (8 כ"א), אברטון ובורנמות (הפרש שערים עדיף), הגיעו למה שהגיעו רק הודות לעקיפת התקנון, בעוד שאנו דבקים בו כנטורי קרתא..

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2018

דודיק,

3-0 במחצית לנוער של יונייטד נגד צ'לסי החזקה, תתעודד, יש עתיד ויהיה טוב יום ביום שאחרי מוריניו.

דודיק 8 בדצמבר 2018

טל, אחד היתרונות בגילי המופלג הוא לזכור את מוראות שנות ה-70 וה-80 ולדעת כי אחרי כל שפל תבוא גאות…

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2018

כמוני כמוך רק שאני התחלתי באייטיז: -)

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2018

תרשו לי להצטרף…

אבי () 8 בדצמבר 2018

למה באמת לא לייחס למוריניו את כל צרות העולם הזה, מהמקום מטבלה ועד לטראמפ. אפשר לחשוב שבשלוש השנים שקדמו למוריניו יונייטד עלתה מפסגה לפסגה עד שהוא בא והרס את הכול. מוריניו הוא מאמן מצוין שנכשל וכמו לא מעט אחרים מנסה לתרץ את זה. זלזול באינטליגנציה של האוהדים, הרס הסולידריות, יצירת תרבות של שקרים וספינים – למה לא לתלות את כל זה עליו. נו מילא, למוריניו אין מונופול על מציאת שעירים לעזאזל.

ניק 8 בדצמבר 2018

הקודמים שלו יצרו כדורגל רע ולא הצליחו מבחינת תארים. זה מקובל וזה קורה בעולם הכדורגל. מוריניו כן הורס כל חלקה טובה עם השליליות הנוראית והריבים הבלתי נגמרים , זה די חסר תקדים ובטח לא נסלח.

חז 8 בדצמבר 2018

צריך לעצום עיניים ממש ממש חזק ולשים ידיים על האוזניים כדי להגיב כמו שהגבת.
הבנאדם יורק על המועדון כל יום כבר לפחות חודשיים. מנסה להפריד את עצמו מהכישלון, יורק על העבר (ביניהם שחקני עבר), מייפה (האמת פשוט מכער) את ההיסטוריה המדהימה של המועדון כאילו הגיע הגאון ללמד את הילידים בגלל שהם לא מי יודע מה הוא כשל.
אני יכול לסלוח על התוצאות ועל הכדורגל, מאחל לו את כל הרע שבעולם על כל מה שעטשה מסביב. פשוט לראות את צ'לסי של 2016-זהה.
מה קרה מאז להאזר ומה למוריניו? בדיוק…

דורפן 8 בדצמבר 2018

טוב. התקדמנו מתמיכה ביקורתית למוריניו ל״בעצם הוא נכשל אבל לא אשם בבעיות שיוצר דונאלד טראמפ״. באמת סיבה מצויינת לשמור אותו

אבי () 8 בדצמבר 2018

אם עכשיו זה "אשם בכל הבעיות מלבד טראמפ" אז כולנו מתקדמים.

ניק 8 בדצמבר 2018

אם פוגבה זה וירוס מוריניו זה באג 2000 (בתצורה שפחדו שהוא יהיה)

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2018

מארבורג או אבולה???

אבו צ'יצ'ריטה 8 בדצמבר 2018

כבר שנו חז"ל – הפוסל, במומו פוסל. זה מוריניו. מאמן מצויין שנכשל מעת לעת, כמו כל אחד – אבל כשהוא נכשל כל התכונות הרעות שלו מקבלות תאוצה עודפת

אמיר המקורי 8 בדצמבר 2018

ומעבר לכל מה שכבר אמרנו על זה שהיה פעם מיוחד והיום הוא סתם מנג'ר מהדרג השלישי באירופה,המשחק האחרון מעבר למה שעיננו רואות כל כר הדשא(כלום ושום דבר !) ממחיש את הכישלון המהדהד שלו כאיש מקצוע,על הספסל ישבו 220 מליון יורו
העונים לשם פוגבה,לוקאקו,פרד,שחקנים שהוא עצמו בחר בפינצטה ואחראי על שילובם / קידומם המקצועי.
במקסימום נשאר לו עוד 5 חודשי עבודה, אם בוא לא יקבל עד חודש מאי את מכתב הפיטורין כדאי לסגור את המועדון.
אימפריות(ולא רק בכדורגל)נפלו תמיד בגלל סיבה אחת, ניהול גרוע !
לעניין הפורטוגלי,אהיה יותר ממופתע אם לאחר הפיאסקו ביונייטד הוא יזכה לקבל תפקיד במועדון הנחשב לאחד מאריות היבשת.
לטעמי הוא מוקצה !

Gil - Zimbabwe 8 בדצמבר 2018

העונות שאני הכי שונא בתור אוהד יונייטד שהפרפרים בבטן לפני משחק אפילו לא גלמים.

Zen 8 בדצמבר 2018

היה ברור כשמש עוד מסוף העונה שעברה, שזו תהיה סבוטאז' סטייל צ'לסי 2016.
צדק סר בובי כשאמר שמוריניו לא הולם את הערכים של המועדון, ולמרות שאני פרגמטיסט שהיה מוחל על אי אלו ערכים בתמורה לתואר או לפחות כדורגל נאה, לא רציתי אותו אצלנו וכך גם אוהדי יונייטד בסביבתי.
נקווה שיגרום נזק פיננסי משמעותי אחרת אני לא רואה את ההנהלה נאותה לשלם לו את הפיצויים.

אביאל 8 בדצמבר 2018

לא הבנתי מה זה סולידריות במנצ׳סטר יונייטד ? איזה סולידריות אמיתית קיימת בין צעירים מיליונרים ? ונניח שיש סולידריות כזאת, איפה היא הרוסה ? יש ריבים בין שחקנים, יש קבוצות בחדר ההלבשה ששונאות אחת את השנייה בגלל שמוריניו משסה בינהם ?

וגם אם קיים הרס כזה, למה המאמן הבא לא יפתור את העניין ? לי זכור שמוריניו הלך ברעש גדול מצ׳לסי וריאל מדריד והן הצליחו מאוד בגלל השלד שהוא בנה שם.

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2018

אביאל,

גם הקבוצה שמוריניו קיבל בצ'לסי היתה כזו שנבנתה גם ע"י ראניירי ומוריניו השאיר את שלו כשאחרים נהנו מכך גם כן, אין פה המצאה מיוחדת אלא תהליך טבעי ואם הוא נעשה בצורה טובה.
בריאל מדריד הוא ממש לא הניח שלד מסויים, רוב השחקנים הגיעו אחריו.

אתה אוהד צ'לסי, בקיץ האחרון ומיד אחרי קונטה, היית מחזיר את מוריניו לצ'לסי?

ZORK 9 בדצמבר 2018

אפשר לשנוא את מוריניו כמה שרוצים, אבל להצלחה שלו עם צ'לסי אין שום קשר לראניירי.

טל המנצ'סטרי 10 בדצמבר 2018

צ'לסי היתה קבוצת צמרת תחת ראניירי, הגיעה גם לחצי גמר ליגת אלופות.
מוריניו לא הגיע לאיזה מדבר, היתה שם תשתית והוא הוסיף עליה ביג טיים.
לא מגמד את מה שעשה, לא מזלזל גם בפעולות של ראניירי לפניו.

אביאל 9 בדצמבר 2018

טל – עם כל הכבוד, השלד, הסגנון והמעמד של צ׳לסי נבנו ע״י מוריניו, אני מחבב מאוד את ראיינרי והכל אבל בוא לא נגזים.

בריאל הוא לא השאיר שלד ? ראשית, הוא הפך את ראמוס ממגן ימני ממוצע פלוס לאחד הבלמים הטובים בעולם, הביא את ואראן, החתים את מודריץ׳, הפך את ריאל למכונת מתפרצות שלא זכורות כמוה, שלא נדבר על העניין החשוב ביותר בריאל, למעשה שניים – הראשון הוא לעבור את שמינית הגמר בפעם הראשונה אחרי שמונה שנים, שלוש חצאי גמר שלאחריהם הגיעו ארבעה גביעים ושנית, חשוב מכך לדעתי, זה שינוי התודעה מול ברצלונה.

נמשיך בזה, שלא כל כך ענית לי לשאלות, מה זה סולידריות בקבוצה ? לא שמעתי על ריבים בחדר ההלבשה או משהו בסגנון, נניח ומוריניו מפוטר מחר, האם המאמן הבא לא יכול לשקם את הקבוצה ? אני חושב שבקלות.

בקשר לשאלה שלך, אז ראשית בתור אוהד צ׳לסי אני לא רוצה מאמן שהיה כל כך מזוהה איתנו והלך לאמן את יונייטד (זה בפן האישי) ונניח שלא היה הולך ליונייטד, לא הייתי רוצה אותו כרגע, כי אנחנו כרגע בתקופה של כדורגל התקפי, הכוונה שלי היא בכך שהקבוצות בפריימר ליג (בעיקר הקטנות-בינוניות) מביאות שחקנים שיכולים במהלך אחד לכבוש שער ולכן 1-0 לא מספיק בשום צורה באנגליה יותר, פעם יונייטד היתה כובשת מולך והיית מיואש, היום זה לא ככה, מוריניו לא הורג משחקים, לא משחק התקפי ולכן הוא לא מתאים לרוח התקופה (קלופ, טוכל, סארי, גווראדיולה וכו׳).

טל המנצ'סטרי 10 בדצמבר 2018

אביאל,

כתבתי גם בהודעה למעלה, מוריניו לא הגיע למדבר, צ'לסי תחת ראניירי היתה קבוצת צמרת וגם הגיעה לחצי גמר ליגת אלופות.
ציינת רק שלושה שחקנים שהיתה לו פעולה בריאל מדריד, זהו בגדול.
עבר את שמינית הגמר…נו, לא ממש משהו לכתוב עליו הביתה.
היתה לו עונה אחת שבה זכה באליפות, עונה גדולה, לא מקל ראש, אבל בין זה לבין מה שריאל מדריד עשתה לאחר מכן אין הרבה קשר.

גם אני חושב שלו מוריניו מפוטר מחר אז המנג'ר הבא יכול לשקם את הקבוצה.
מסכים שמוריניו לא מתאים לרוח התקופה וגם לא מתאים לרוח של יונייטד.

אבי התל אביבי 8 בדצמבר 2018

שלטון שהיה צריך להיגמר מיד אחרי סבילה, ממשיך, ומייאש, וחורך את האדמה

סימנטוב 8 בדצמבר 2018

יושבים בהנהלה מסתכלים בדוחות ומדסקסים על תה מתי ואם בכלל. הדוחות מראים שאם לא נהייה באלופות בעונה הבאה הצפי נראה פחות ורוד ולא תהיה הצדקה להשאיר אותו. אחד מעביר לשני את הסוכר ושלישי שואל את רביעי למה אין חוזי פרסום חדשים. בפרוזדור ליד מסתובבים כמה נערים מוכשרים הסוכנים עדיין מחככים ידיים יש סיכוי שהילדים יביאו המון כסף. אוהד נרטב מהגשם, הוא עוצם את עיניו הגשם בא בקשת והוא צהוב.
מתי יוצאים לפרסומות?

איתמר 8 בדצמבר 2018

הדבר המעניין היחיד שנותר מהעונה העגומה של יונייטד זו השאלה מי יעזוב ראשון – מוריניו או פוגבה.

בכל קבוצה נורמלית הקהל כבר היה משמיע את קולו במחאה.
עושה רושם שאוהדי יונייטד מקבלים כמובן מאליו את הבינוניות הזו ואת הורדת הציפיות.

אגב, אני לא פוסל את האפשרות שמוריניו ימצא קבוצה גדולה ויצליח בה.
הוא כרגע מאמן פחות גדול מכפי שהוא מדמה את עצמו להיות ומנגד הוא לא מאמן כה גרוע כפי ששונאיו ומבקריו מציגים אותו.

יואב 8 בדצמבר 2018

אז מה אתה אומר בעצם איתמר? שלא מדובר בקבוצה נורמלית? אה?! לא הבנתי מה אתה אומר או רוצה. שאתה מישראל הוא הבסדר ורוצה לחנך את המקומיים? משעשע…

coach nd 8 בדצמבר 2018

פוגבה פשוט נפלא היום.
פשוט תענוג.

coach nd 8 בדצמבר 2018

רק אצל מוריניו לוקאקו יכול לשחק לפני ראשפורד.
לא ייאמן.

עצמות עצלות 8 בדצמבר 2018

בעקבות הניצחון המרשים, העברנו את הלחץ לסיטיזנס.

ק. 9 בדצמבר 2018

לאברטון. בקרב על מקום 6

אמיתי 8 בדצמבר 2018

– פולהאם קבוצה חלשה להחריד-
כל ההבדל הוא בקבוצה של מאטיץ לעומת קבוצה של פוגבה.
דאלוט היה מעולה.
יאנג שחקן נשמה.
שמחתי בגול של ראשפורד. אבל. הוא לא שם עדיין.
ההגנה היא החולשה הגדולה שלנו. זה מעבר לבלמים.
חג שמח!

מתן 8 בדצמבר 2018

יחס שערים חיובי!!!
השאלה היחידה שיוצאת מהמשחק הזה היא לאן פוגבה עובר בינואר

אריק 8 בדצמבר 2018

מוריניו עם כל הכבוד הוא רק סימפטום למה שוודוורד והגלייזרים עושים למועדון.
יש מעט מאוד מאמנים שיכולים להצליח בתנאים של יונייטד, מוריניו פשוט נכשל בצורה גועלית, אבל להפיל את כל התיק עליו זה מוגזם.

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2018

דברים נכונים ,מדויקים והוגנים.

רונן דורפן 8 בדצמבר 2018

יוסי מזרחי – מה מוריניו בדיוק לא קיבל? מה מנע ממנו להצליח – אחרי שקנה/הביא את זלטן, מחטריאן, אלכסיס, פוגבה, פרד, באיי, לינדלוף ולוקאקו. יותר כסף?

וודוורד עושה עבודה גרועה. אבל זה לא אליבי למוריניו. מוריניו הוא אחת הטעויות הקשות שלו.

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2018

רונן, זה לא אליבי אלא הסבר .
אולי אחד מההסברים האפשריים אבל מרכזי מאוד.
יש מה שאיפשרו לו לעשות ויש מה שלא נתנו, כל ענין בפני עצמו, בלי כוון או יעד מוגדר,לכן אני רואה בו את התוצאה ובהם את הגורם.
זה לא מפחית כהוא זה מאשמתו ואחריותו, אולי מסביר קצת.

רונן דורפן 8 בדצמבר 2018

יש הרבה מאד מאמנים שהיו פותחים את המחזור הזה עם הפרש שערים חיובי ומעל המקום השמיני. השאלה אם הגלזרים נותנים את התנאים להלחם בסיטי והאם הם צריכים לתת יותר – אפשר לדון עליה. יונייטד במרכז הטבלה – סיטי היא הבעיה האחרונה שלה

אריק 8 בדצמבר 2018

רונן זאת ביצה ותרנגולת.
הרי דעתי על מוריניו ידועה מזמן והוא רק מבחיל אותי יותר כל שבוע, אבל מי שמאמין שאחרי שיחה עם וודורד, אלגרי למשל, ישאל איפה לחתום, חי באשליה.
הרי הוא ניסה להביא את קלופ ואת פפ.
אנדי מיטן סיפר על שיחה מעניינת עם סוכן שפגש את הנהלות סיטי ויונייטד, ממליץ לשמוע את הפודקאסט הזה, לא יודע מי יצליח ככה ומי יסכים לבוא כשיש לו אופציות מקצועיות בהרבה.
אני רוצה שמוריניו יילך כדי שנסבול פחות מיונייטד אבל נחרד מהמחשבה ששוב וודורד יבחר מאמן ויקבע לו יעדים.

יוסי מזרחי 8 בדצמבר 2018

רונן הם צריכים להגדיר שזו המטרה ולתת כלים להשיג אותה.
הם נתנו כנראה הרבה כסף, אבל לפני וליד גווארדיולה יש בסיטי מערכת מקצועית מתכללת והיא הסיבה האמיתית לפריחה שלהם, משהו שאין לנו בטח לא מאז חמש שנים.
אני לא מזלזל בפפ,אבל להניח שהוא היה מביא היום את יונייטד למקום של סיטי ,אילו היה מגיע במקום מוריניו ,זו לדעתי אשליה.
גם לסיטי יש בעלים עשירים,אבל הם הבינו מה שהגליזרים לא הפנימו : "אין לנו מושג ולכן נביא מי שיש לו"

אריק 8 בדצמבר 2018

פפ לא היה בא ליונייטד מלכתחילה ובצדק.
לא היו מבינים ביונייטד שכדי לשחק כמו סיטי צריך תשתית, ועל השיחה של קלופ עם וודוורד כולנו קראנו.
הבחירות שון חאל ומוריניו היו גרועות כמו שאר הדברים שוודוורד עושה שקשורים לכדורגל.

ניק 8 בדצמבר 2018

כן הם הביאו אנשי מקצוע אבל איפה התשתית הזאת באה לידי ביטוי??
פפ בא ובזבז מאות של מיליונים. אף שחקן נוער לא שחקן הרכב שם והם לא הביאו שחקנים צעירים כחלק מאיזשהיא אסטרטגיה ארוכת טווח (אולי להוציא את גזוס).
פשוט הלכו וקנו שחקנים מוכחים, בנוסף לשחקנים המוכחים שכבר היו להם. פשוט פפ עושה עבודת אימון ולא מנסה לערבב ולריב עם כל העולם.

טל המנצ'סטרי 8 בדצמבר 2018

כל מה שפוגבה צריך היה לחשוב עליו בזמן המשחק זה שני דברים,
הראשון, מה לעזעזל אני עושה על הספסל ואיך זה שהקבוצה מניעה כדור בצורה מהירה ולא מסובכת מדי בלעדי?
השני, ללמוד משחקן צעיר ממנו איך הוא מתנפל בחזרה אחר שחקן יריב בצורה מיידית אם לא הצליח בפעולה שלו ואיבד כדור (ראשפורד)

הכישרון של ראשפורד נוטף בכמויות.
הבעיטות המסוכנת (כולל בעיטה חופשית מצויינת) הכדרור הנהדר, היכולת שלו לעבור שחקנים, לעשות הגנה, לתקן את עצמו, להמשיך לנסות גם אם לא הצליח, תנועה אין סופית, הכנסת כדורים/בישולים והוא רק בן 21 ושיחק היום כקיצוני (שוב) שזה פחות מתאים לו.

הררה תמיד בא לעבוד, כמה חוסר הערכה הוא קיבל מ 2 המנג'רים האחרונים שלנו.

ועכשיו בתקווה לקבר אחים בין סיטי לצ'לסי ועם הפנים לשבוע הבא (ותסלח לי ולנסיה באמצע)

אמיר המקורי 8 בדצמבר 2018

זו רק פולהאם וזו יונייטד חלשה,בשבוע הבא ינחלו מפלה בליברפול אם זו לא תכלה את כוחה מול נאפולי,ההימור הכי בטוח שלי לשבוע הבא זו חולצת הרכב לפלאיני,כמה צפוי,כמה מיושן,כמה מוריניו.

פיש אנד צ'יפס 8 בדצמבר 2018

המשחק הזה מזכיר לי את הפרק בנשואים פלוס,שבו אל באנדי,מנצח על ידי רמייה בתחרות הפארא-אולימפית-או בקיצור לא כוחות.

אל תתנו לתוצאה לרמות אתכם,ליונייטד יש את אחד הסגלים והמאמן היקרים בעולם,כולל שכר-וכדורגל של מקום 7

Georgie Best 8 בדצמבר 2018

It’s not a cheat if you believe on it…

Georgie Best 8 בדצמבר 2018

התכוונתי it’s only cheating if you get caught

שחר התל אביבי 8 בדצמבר 2018

מסי (ואם תרצו גם סלאח) נותן השבוע משחק לפנתאון, שאצלו זה הסטנדרט, ומאיר באור לא מחמיא את בחירת פרס ה"באלון דאור" שניתן לשחקן סבבה מחוליית הקישור של ריאל מדריד ונבחרת קרואטיה הסמפטית

ראול 9 בדצמבר 2018

כי ברור שמשחק ליגה בדצמבר מחפה על מונדיאל עלוב.

שחר התל אביבי 9 בדצמבר 2018

מונדיאל זה 4 משחקים, יש בשנה הרבה יותר משחקים מזה. אם מחפשים לתת פרס למצטיין המונדיאל, אפשר לתת אותו אולי לאמבפה, אולי הזאר, אולי גריזמן, אולי קורטואה ואולי קבאני (למקוריים מבינינו), מודריץ' אם נהיה מפרגנים היה טופ 10 במונדיאל, טופ 20 בטורניר, בטוח.
באלון דאור זה פרס על עונה שלמה, איפה הליגה של מסי, רונאלדו ואיפה שחקן כמו מודריץ'?
מודריץ' טוב, אבל לא בטוח שהיה טופ 10 או 20 בשקלול של השנה, בטח לא ב4-5 חודשים האחרונים. אפילו הפנדלים שלו במונדיאל לא היו להיט. זה השחקן הכי טוב בעולם בשנה האחרונה?

ראול 9 בדצמבר 2018

בשביל מסי זה אולי 4 משחקים, בשביל מודריץ זה היה שבעה, זה בדיוק כל ההבדל. והפרס יכול להיות מפורש לכל מיני כיוונים אבל כשיש את הטורניר הכי חשוב בעולם אז זה קובע הרבה יותר.

ק. 9 בדצמבר 2018

במפעל של 38 משחקים הוא לא היה קרוב להכי טוב (2018) בקבוצה מאוד עשירה שסיימה במקום השלישי בליגה שלה.
במפעל גביע של 13 משחקים הוא היה טוב ממש בבודדים מהם (והכי טוב בקבוצה שלו היה חלש ב3 האחרונים). טורניר טוב של 7 משחקים לא מפצה על זה. לחבר שלו לנבחרת היתה עונה טובה יותר

ראול 9 בדצמבר 2018

זה לא הכמות אלא האיכות. בשני הטורנירים הכי חשובים בעולם הוא היה מצוין, זה מה שקובע.

ק. 9 בדצמבר 2018

חולק עליך. כתבתי זאת הרבה פעמים, הוא היה ללא תחרות בעיני הזוכה הראוי ב2017 (הכי טוב בחוליה הכי דומיננטית). היה מצוין במונדיאל (לדעתי רקאטיץ' בכללי מעט יותר), בצ'מפיונס היה טוב בגמר, בינוני בחצי (באיירן שלטה בקישור ברב המשחקים) ולא רע במשחק אחד ברבע. לא משהו בשלב הבתים. ולא, זכיות/הישג היסטורי לנבחרת שהיה מעורב בהן הרבה מזל (לעומת הזכיה של צרפת או ריאל 2017) לא יכולות לקבוע מי היה הכי טוב לאורך עונה שלמה

שחר התל אביבי 9 בדצמבר 2018

במונדיאל הוא היה טוב, לא מצויין. היה אחד הבולטים שקרואטיה, שהיתה אולי אחת מ 5 הנבחרות הטובות בטורניר, נראתה טוב כמו אורוגוואי, בלגיה וכו'. ההגרלה עזרה לה לעבור את השלבים המוקדמים (בקושי רב) מול דנמרק ורוסיה, ומודריץ' לא היה מצוין גם בשלבים האלה, היה טוב.
שחקן איכותי, אבל לא יותר מטופ 50 בעולם, בטח אם אתה משקלל את ה 4-5 חודשים האחרונים, שהם גם חלק מהשנה האחרונה

ק. 9 בדצמבר 2018

להערכתי, כמו עם מויס, ההנהלה של יונייטד מחכה עם הפיטורים לשלב שלא יהיה סיכוי תיאורטי לליגת האלופות בשנה הבאה, כדי לחסוך בפיצויים, וזה בעצם מעיד על ההנהלה די הרבה, גם אם מסכים עם כל מילה בפוסט על מוריניו שהוא טיפוס די דוחה, בלי קשר לחוסר החיבה לגישת הכדורגל שלו

טל המנצ'סטרי 9 בדצמבר 2018

דני בלינד העביר חתיכת ביקורת אתמול לפני המשחק, על מוריניו, פוגבה והדרך שבה משחקים עם פוגבה:

Jose can’t even get the right formation any more. He has not bought the right players and the ­football is not based on a playing style with clarity for the players.

For example, he is always ­changing his line of defenders. One match he has five at the back, then four at the back and, when I look at some matches, he is actually playing with six players in a straight line at the back when they have the ball.

The positioning of ­United’s players is ­shocking. Even ­Southampton had their lines and positions in better shape than United last week.

There is absolutely nothing to build on for United when they go forward, either.

Jose should have bought a proper passer for his midfield. A player who will always choose to pass forward and will feed the strikers.

At FC Porto, he had Beto. At Inter, he had Wesley Sneijder. At Chelsea, he had Frank ­Lampard. What does he have at United? Pogba. But he is not a passer. It is the wrong choice by Jose to play Pogba in that current midfield role.

When Pogba was at ­Juventus, he was playing in front of the defence. He can do that role or you let him play in a dynamic role behind the front two, where he keeps entering the 18-yard box.

One thing Jose has to do with Pogba is instruct him to play simple.

He is the kind of player who wants to come up with complicated ­solutions or difficult options. And, in midfield, he wants to have 100,000 touches of the ball.

He wants to shake off opponents by showing them his strength, a ­double shoulder push or whatever before he turns with the ball.

But, in the Premier League, all of his opponents are equally strong, physically. He just can’t do it. So make him pass the ball direct and simply.

אמיתי 9 בדצמבר 2018

ניתוח מדוייק. כרגע יש את מאטיץ׳ שמשחק פשוט ותמיד חושב על מסירה אבל חסרה לו דינמיות ויציבות. אולי פרד יהיה משקל נגד ואיזון טוב בשבילו אבל חייב לשחק מהר ופשוט יותר. הפיסקה על פוגבה זה בגדי המלך החדשים.
באשר למוריניו המסקנה הלא חדשה שלי היא שהוא פשוט לא מצליח לגרום לשחקנים לשחק את הכדורגל שלו. יש שם קצר רציני. אינני יודע אם הם לא מקשיבים לו לא מבינים או סתם זה לא עובד אבל זו הסיבה העיקרית שהוא חייב לעזוב- השפעתו על הקבוצה מועטה. אולי זו עוד סיבה לשינוי ההרכבים התכופים. זה מה שנישאר לו

טל המנצ'סטרי 9 בדצמבר 2018

ועוד מ 2 הגרוש שלי.
המחצית הראשונה היתה המשך ישיר למשחק נגד ארסנל.
אולי לא מחצית קצבית ולוחמנית בסגנון שראינו באמצע השבוע אבל גם לא היה צורך ממשי לעשות זאת מול פולהאם.
השער המוקדם של יאנג די קבע את הלך הרוחות ומשם היו לנו מהלכי כדורגל טובים וחיוביים.
בעיקר בזכות הדחיפה קדימה של דאלוט, הפעלתנות של ראשפורד, יאנג ומאטה שלקחו פיקוד והררה שניקה כל דבר במרכז המגרש.

המחצית השנייה קצת איכזבה כאשר הורדנו הילוך במקום להעביר אחד קדימה ולנסות לדרוס.
פולהאם באופן טבעי עשתה את השינויים שלה אבל לא היינו צריכים לתת לזה לקרות.
הפנדל ושער מצמק שלהם יכולים היו לסבך אותנו, אבל כמו שהפנדל היה טעות של השופט ככה גם ההרחקה כמה דקות לאחר מכן, כזו שסיימה למעשה את המשחק.

השוואת חלוצים אתמול:

ראשפורד (כשלא שיחק כחלוץ) היה אחד השחקנים הכי פעילים שלנו אתמול.
היו מהלכים שבהם ניסה יותר מדי ואיבד כדורים (בעיקר במחצית הראשונה) אבל מה שעושה את השינוי הוא שגם לאחר שנכשל בפעולה הוא לא הפסיק לבקש את הכדור ולא הפסיק לנסות.
לא פחות חשוב, בכל פעם שפעולה לא הצליחה לו הוא מיד נתן ספרינט בחזרה לנסות ולהרוויח את הכדור מחדש (מר.פוגבה, זה מה שהופך שחקן התקפה לטוב יותר)
היה לו משחק מגוון, מצד אחד בישול טוב לשער של מאטה כמו גם הכנסת כדור מצויין ללוקאקו במחצית השניה, מצד שני חיפש מספר פעמים גם את המסגרת, הבעיטה החופשית המצויינת שלו ולא רק.
השער שכבש מספר את כל התמונה לגביו אתמול.
2 דקות קודם לכן הוא השתלט על כדור ליד הרחבה, עבר שחקן אחד, השכיב את השני בתוך הרחבה אבל אז בעט חלש מדי (הכדור היה קרוב לרגל והקשה עליו לבעוט עם מספיק תנופה) אבל במקום להוריד את הראש הוא לאחר מכן קיבל כדור באגף, התקדם מעט, הביט לכל עבר, ראה את השוער עומד לא נכון וניסה שוב, ניסה והצליח.
זו החוכמה וככה מרוויחים מחדש את הביטחון.

לוקאקו, עד לשער במחצית הראשונה ומבין כל שחקני החלק הקדמי (ולא רק) הוא נגע הכי מעט פעמים בכדור, לא היה מעורב ולא ממש חיפשו אותו.
השער שכבש עדיין לא הצליח להחזיר אותו למסלול הרגיל כי גם במחצית השנייה עדיין היה יותר OFF מאשר פעיל ומורגש.

רומן 9 בדצמבר 2018

כרגע ליונייטד יש סגל שחקנים לא יותר טוב מאברטון, ויחד עם זאת היא מדורגת מעליה בטבלה. הסגלים של ארסנל, טוטנהאם סיטי צ'לסי וליברפול הם במדרגה(מדרגות ) אחרים מהיוניטד. מוריניו אולי מיושן וכבר לא מאמן ענק כמו שהיה, אבל עם הסגל הזה אף מאמן לא היה עושה הרבה יותר טוב.
אני צופה במשחקים של הרבה קבוצות באנגליה, ולמעט פוגבה ומרשיאל אני לא רואה אף שחקן יונייטד שיותר טוב משחקני הרכב בווסטהאם לדוגמא, ארנואטוביץ' טוב בסדר גודל מלוקאקו, פיליפה אנדרסון לא סופר אף קשר קדמי ביונייטד, ווילשייר שחקן טוב יותר ממקביליו, וכו' וכו' , מאמן אותם לא אחר ממנואל פלגריני אלוף הפרמייר ליג, ויחד עם זאת הם הרבה מתחת למאניו. זה הכדורגל בסוף השחקנים משחקים ולא המאמן.
ועם סמולינג , הררה, מאטה ודאלוט לא לוקחים אליפות.

דודיק 9 בדצמבר 2018

גם בעונת 2012/3 היה ליונייטד סגל (כולל סמולינג) שלא נחשב לעדיף על קבוצות הצמרת האחרות, אך היה לה מנג'ר מחובר למועדון

Fluttershy 9 בדצמבר 2018

אם הסגל הזה כזה גרוע, למה הוא מקבל את המשכורות הכי גבוהות בליגה, יותר מסיטי ויותר מפי 2 מווסטהאם? כנראה שזה המאמן ולא השחקנים. סאנצ'ז כוכב על ולא מתפקד, פוגבה אמור להיות מועמד לשחקן השנה בעולם כל שנה, והוא מאוד רחוק מזה, מאטה נבחר בעבר שנתיים ברציפות לשחקן העונה של צ'לסי, לוקאקו חורר רשתות בעבר, וגם יש ליונייטד את השוער כנראה הכי טוב בעולם, אבל לפחות הוא עדיין מתפקד.

אז לא נראה לי שהסגל כזה גרוע. מוריניו פשוט גמר את הסוס. וודוורד והגלייזרים בטח לא עוזרים למצב, אבל זה בעיקר מוריניו.

Z 9 בדצמבר 2018

סבור אני שמאטה והררה משקפים דווקא את כל הבעיה של העידן שאחרי סר אלכס – מאמנים שאין להם מושג בשיט לנוכח הציפיות מהם אשכרה להוביל את הקבוצה לתארים (אם כל הכבוד, ויש כבוד)

איאן ראש 9 בדצמבר 2018

לא קשור לפוסט. לאן נעלם אילני בשעתו היפה?

Comments closed