הניצחון בקרדיף

התיקונים המידיים


ראינו העונה שתי קבוצות – צ׳לסי וארסנל – משתפרות במהירות תחת מנג׳ר חדש. פשוט מהתיקונים הפשוטים. אחר כך זה הופך קשה יותר כשמנסים לאיים על הפיסגה ממש. אבל התיקונים המיידים עושים המון. וכמעט בכל שער היום היה משהו פשוט. אלמנטרי להחריד.

מאטיץ׳ – וטוב שפתח כי הוא אולי השחקן במצב הכי רגיש כרגע – פירק את החומה לשער הראשון.

פוגבה שיחק פשוט מאד. מסר למרחקים סבירים והבחור הזה כל כך נוטף כשרון שמול קבוצה ברמה של קרדיף – שזו רמה באמת עלובה – דברים פשוט ייקרו.

השער השלישי היה מבריק אבל העניין הפשוט בו הוא שלא נלחצו מכך שקרדיף חזרה למשחק מפנדל שכנראה לא היה. אין שום צורך ברחמים עצמיים.

ומהשער הרביעי אני לוקח את זה שהקפטן ניגש למקום ונתן את זה ללינגארד (כנראה ראה אותו מתאמן עם אנגליה בקיץ) והחליף את הפנדליסט המזעזע של תחילת העונה. פוגבה מחא כפיים ועודד את הבועט.

וזה לפני המשחק:

על הצד הרגשי:

4.5 שנים שמנצ׳סטר יונייטד שמה את הדגש על המותג. ההנהלה ראתה את הדברים כך: המותג שווה כסף. עם הכסף אפשר להביא מאמן שיודע. ונביא שחקנים כאלו וכאלו וזה יעבוד. תפישה כמעט מעליבה של יונייטד מתוך המועדון עצמו. אין לתאר את תחושת המיאוס.

ממש אין לדעת מה יילד יום. אני מתרשם שהצעדים לטווח הארוך נכונים ובקרוב יהיה מנהל מקצועי ובשלב מסויים מנג׳ר לעונה הבאה. אבל בשנה הזו תתכן אפילו הרעה בתוצאות. אבל התמונה של אנשי המועדון חוזרים הביתה ומתגייסים היא תמונה של מועדון כדורגל. לא של מותג עם קבוצה.

והיחס שלי כאוהד לסולשיאר הוא יחס שיש לי כלפי מתי מעטים. אם יפסיד אצטער עבורו, לא עבורי. סולשיאר לא חייב לי כלום. הוא מהאחראים ליפים בימי הכדורגל שלי וזה יהיה לטוב ולרע. וככה צריך לאהוד את יונייטד.

*

על הצד הרגשי-מקצועי:

מכיוון שהיחס החיובי הזה לסולשיאר הוא לא רק של כותב שורות אלו, ולמעשה נצפה בכל שדרת האוהדים המסורתית של יונייטד, יש בו גם תועלת אחת ברורה: פיטורי מוריניו היו יכולים להיות הסימן לפתיחת מלחמת אזרחים. חלק מהציבור היה רוצה את ראשו של וודוורד, ושל הגלזרים, ואחרים של פוגבה. וגם שחקנים שאולי לא שנואים הפכו למושא ללעג והאשמות. ללוקאקו אין טאץ׳ ופלאיני מסמל ומאטיץ׳ נאמן להוא הקודם.

אבל לסולשיאר, שעוד לא ראינו את הצד המקצועי בו, יש את המנדט להכריז ״דף חדש״. מה עוד שברור מי עומד מאחרי המינוי שלו. ולכן דף חדש. וזה מאד חשוב. כי התפקיד המוגדר של סולשיאר שהמנג׳ר ביולי יידע הרבה יותר על השחקנים הקיימים. המינוי המקצועי המכריע הוא בקיץ. המינוי הנוכחי הוא מינוי עם חזון – הפסקה מיידית של מלחמות האזרחים.

והעניין הרגשי-מקצועי השני. יונייטד סוף סוף לא מפחדת. אם סולשיאר לא יצליח היא תשאר מועדון ענק ותמצא מישהו ראוי. החשש המשתק שכתבתי עליו רבות הרג אותה. חשש ממינוי מנג׳ר שכבר לא זכה, חשש מהפסד, וחשש ממקום חמישי, וחשש מרכש שחקן שהוא לא וורלד קלאס מוכח, חשש מהימור על שחקן צעיר – החשש הזה חלחל למגרש. לחשש ממסירות עומק, לחשש מאובדן הכדור, לחשש להתפס עם יותר מדי שחקנים קדימה.

אז זהו. צריך לקוות שהחששות יתאדו די מהר ואפשר יהיה לגשת לבעיות מקצועיות נטו.

*

והצד המקצועי:

כמובן שסולשיאר רוצה לכבוש את התפקיד באופן קבוע. אבל המשימה קשה מאד. נראה לי סביר להניח שאם יעפיל לצ׳מפיונס ליג יקבל את התפקיד. אם זה יהיה בנתיב הליגה זה יצביע על גרף שיפור מהיר. אם יעשה זאת במקרה בנתיב השני (הוא לא) אז אלכס פרגוסון יהיה בבעיה תדמיתית.
אחרת וכרגע הוא רק צריך לשפר את הכדורגל. והשאלה איך הוא עושה זאת. ולכן אני כותב את הטקסט הזה לפני שאני יודע את ההרכב הראשון הראשון שלו.

ליונייטד אין קיצונים טבעיים ולכן נראה לי שאופק אחד לשיפור הוא לראות את דאלוט ושואו. הבעיה היא שאז חולשת מרכז ההגנה הופכת בעייתית. פתרון אפשרי הוא בלם שלישי. ועל ההקרבה הזו אפשר לחפות בתצורה מאד התקפית של החמישיה הקדמית. נניח פוגבה, פרד, מאטה, ראשפורד ומרשיאל (אלכסיס ולוקאקו לא עם הקבוצה כרגע).

ב4-4-2 או 4-3-3 הצפויים יותר השאלה העיקרית היא כמה אנשים יש מאחרי פוגבה. דבר אחד סולשיאר כבר הבהיר. פוגבה בתכניות שלו. הוא אופק מאד ברור לשיפור. הוא צריך להוציא ממנו או יותר מאמץ – ויאפשר לארבעה שחקנים לשחק לפניו – או יותר גאונות אם הוא ישחק בעמדה הסקולסית.

אופק אחר הוא שוק ההעברות שעומד להפתח. סולשיאר כבר הבהיר שיהיה רכש ויש סיכוי גדול שאפילו יהיה כבר מנהל מקצועי. כמה דברים מעניינים בהקשר הזה: אפשרות להחזיר את טואנזבה שהוא סופר-נחוץ, אולי את פוסו מנסה ובשוליים גם שאלת ממפיס דפאי (אני בכלל לא בטוח שמי מהשלושה בכלל אפשרי להחזיר בינואר).

והאופק האחרון הוא מתוך השחקנים הצעירים. אלו ששיחקו קצת ואלו שעוד לא.

התמונה היא של מחמוד טבריזי, צייר ההתאחדות האיראנית

חידון מספר 640. נורבגיה
(מוסף כדורגל אנגלי ל) חג המולד 1998

תגובות

 • קירקגור

  בהצלחה רבה לכל המעורבים בדבר.

  הגב
 • איתי

  בצד הרגשי: יום מרגש מאוד. לראות את סולשיאר על הקווים יהיה מאוד מיוחד. בטוח שפרגי יחייך היום ביציע.

  בצד הרגשי-מקצועי: זה על השחקנים להחזיר אותנו לדאון של משחקי מוריניו היום.

  בצד המקצועי: רוצה לראות את ראשפורד חלוץ חוד. רוצה לראות את מרסיאל חלוץ חוד. לא רוצה לראות שלושה בלמים.

  הגב
 • טל המנצ'סטרי

  אלפי מילים נכתבו השבוע בכל מקום, מילים אשר ביטאו אהבה, שמחה והקלה נכתבו בימים האחרונים לאחר המינוי של סולשיאר.
  התפרצות עצומה של רגשות שכמוה אני לא זוכר המון זמן.
  זה רק מסביר כמה עצורים היינו וכמה שווענו לשינוי.

  לגבי חוסר הניסיון של סולשיאר ברמות הללו,
  אני אתחיל מנקודה מאוד פשוטה, האמת והידע בכדורגל הם לא מנת חלקם של מספר מצומצם בלבד של מנג'רים בעולם.
  מחוץ לעולם הכדורגל של המועדונים הגדולים ביותר ואפילו חלק מהבינוניים, נמצאים לא מעט אנשי כדורגל לא פחות טובים, לא פחות מוכשרים שלעיתים ההבדל בקריירה שלהם לעומת אחרים יכול ליפול על תזמון או נתינת הזדמנות בלבד.

  עד לפני 3 שנים אף אחד לא היה חושב לתת למאוריציו סארי את הסגל השווה מיליונים של צ'לסי כאשר עיקר הניסיון שלו היה בקבוצות קטנות ובליגות נמוכות באיטליה.
  אם סארי שלמדנו להכיר היה פנוי היום, מישהו היה מתנגד לו השם שלו היה עולה כמועמד לנהל גם את יונייטד?

  מעבר לזה, מאז הפרישה של פרגוסון נכשלנו עם שלושה מנג'רים שהיה להם ניסיון גדול, בטח הרבה יותר מזה שיש לסולשיאר להציע.
  דיוויד מוייס עשה עבודה נהדרת באברטון והכיר את הליגה האנגלית כמו את כף ידו.
  ואן חאל ומוריניו, שניהם אימנו במועדונים הגדולים באירופה ורזומה ההצלחות שלהם הוא מהמרשימים ביותר.
  והתוצאה?
  שלושתם לא רק שלא הצליחו מקצועית אלא הם נכשלו אפילו להבין את המהות של יונייטד.

  המינוי של סולשיאר על הנייר הוא זמני, בפועל הוא יכול להפוך ולהיות משהו אחר לגמרי.
  האם המועדון מוכן עכשיו ב 100% להעניק לסולשיאר את האשראי גם בעונה הבאה? לא, ממש לא וזה בסדר גמור, אבל הוא כן מעניק לו את ההזדמנות הזו.
  חשוב עוד יותר זה לא מה שראשי המועדון חושבים כרגע אלא מה סולשיאר חושב ומה הוא מתכנן.
  אף אחד לא מכתיב לו את רף הציפיות אלא הוא עצמו וזה בדיוק מה שאנחנו צריכים בכדי שהוא יצליח.

  לוח המשחקים הקרוב, קרדיף, האדרספילד, בורנמות' וניוקאסל, משחקים שאין סיבה שלא נוציא מהם ארבעה ניצחונות ואז נייצר לעצמנו מומנטום שאיתו אפשר יהיה להתקדם ולהוסיף.
  אנחנו מרחק 11 נקודות מהמקום הרביעי, זה לא מעט אבל לגמרי לא בשמיים.
  אם סולשיאר יצליח להשיג את היעד של כניסה לליגת האלופות בעונה הבאה, וודוורד יהיה חייב לתת לו את ההזדמנות ומינוי קבוע.

  אני מתרגש כמו ילד לקראת המשחק היום, כמה התגעגעתי לפרפרים הללו בבטן שלא הגיעו לבקר כבר יותר מדי זמן.
  יוצאים לדרך חדשה, שיהיה לאולה שלנו ולכולנו בהצלחה!

  הגב
 • תבורי

  והשאלה הגדולה נוגעת לפוגבה, האם יונייטד עדיין בתכניות שלו.

  הגב
  • טל המנצ'סטרי

   הוא בתוכניות של סולשיאר קודם.
   במסיבת חג מולד שנערכה לעובדים במועדון (לא כולל שחקנים) סולשיאר הגיע לכבד ואמר מספר דברים, בינהם איזה מרגש שיש לנו שחקן שזכה בגביע העולם.
   כמובן, הוא גם אימן אותו בזמנו בקבוצת המילואים.

   מה לאחר מכן, בקיץ? אלוהים גדול, אבל אם מוריניו היה עדיין בתפקיד, אני לא פוסל שפוגבה וראיולה היו פועלים לאפילו השאלה בחלון העברות בינואר, השאלה לפני מכירה.

   הגב
  • יוסי מזרחי

   בדיוק. בסדר הזה.

   הגב
 • יואב

  האיש מהאגדות חזר. כמו שכתבת רונן, כל כך רוצה שאולה יצליח בשבילו. אין בי שום אגו של אוהד כאשר מדובר בסולשיאר ובעוד כמה ספורים ממש.
  זה בוודאי לא יתניע במהירות כי גם להרגלים ישנים לוקח זמן להיעלם אבל בסוף אני מצפה לקבוצה יוזמת שמביאה שחקנים לעומק. אולי איכות ההוצאה לפועל שלנו לא מדהימה אבל אין שום סיבה לא לנסות ולא לפחד.
  בהצלחה לנו...

  הגב
 • Matipool

  התאחדויות כדורגל מחזיקות ציירים? (-:
  שואל ברצינות כי אני רואה שגם אוהדים ראציונליים כבר מדברים על זה - אתם באמת חושבים שיש לכם סיכוי להיכנס לטופ 4? אוטוטו כבר אמצע הליגה וצריך ששתי קבוצות מתוך צ׳לסי, ארסנל וטוטנהאם יאבדו נקודות בסיטונות ואתם תנצחו כמעט בלי הפסקה. מילא זו הייתה התמודדות מול קבוצה אחת אז אפשר לפנטז, אבל מול שתיים זה לא סביר.
  דרך אגב - המשחק הראשון של סולשיאר הוא דווקא מול הקבוצה שפיטרה אותו. משא רציני מונח על הכתפיים שלו היום. אני צופה מלחמה והקרבה בטירוף של השחקנים שלכם.

  הגב
  • יואב

   מאטי,
   לא סביר לגמרי(אפילו דרך הצ'מפיונס סביר יותר וגם כמובן שלא יקרה). אין לי שאיפות וציפיות לזה. בכלל, מלכודת הדבש הזאת של מקום רביעי מאוסה בעיני.
   למזלה של יונייטד, שנה ללא ליגת האלופות זה לא יותר ממכה קלה בכנף מבחינה כלכלית. צריך להתרכז באנרגיות חיוביות של כדורגל שהיו מאד חסרות כבר כמה שנים.

   הגב
  • קירקגור

   הייתי שואף שהסיכוי ולו התיאורטי שלנו פשוט ישמר עד שלב מאוחר כי זה חשוב ברמת המוטיבציה.

   הגב
  • טל המנצ'סטרי

   פעם לקחנו אליפות שפיגרנו בפער 12 נקודות בחג המולד. פעם הפסדנו אליפות שהיה לנו פער של 8 נקודות חמישה מחזורים לסיום. ככה שראיתי כבר דבר או 2.

   הגב
   • יואב

    כן טל, אבל מיותר לצפות לזה בשלב הזה כאשר אין לנו מושג ירוק איך זה יראה בכלל. זה יהיה בונוס משוגע. לא קרוב לבסיס של ציפיה.

    הגב
   • יוסי מזרחי

    מדויק.
    אם נייצב קבוצה שתרוץ, ואפשר יהיה להניח נצחונות על שלוש היריבות לצמפיונס, אז בהינתן שעוד חצי עונה לפנינו, זה לא מעבר להררי החושך.
    קשה עד קשה מאוד אבל זה הענין,לא.??

    הגב
  • רונן דורפן

   הישג השיא של מקום רביעי באנגליה הוא 76 נקודות. שנה שעברה 75. ליונייטד יש 26 וזה אומר שהיא צריכה 50 מ-21 משחקים כדי להגיע ל-76. זה אומר 15 או 16 ניצחונות מ-21. קשה מאד.

   הגב
   • פיש אנד צ'יפס

    נו שילמדו מהגדולים וההיסטוריה ...שיקנו סיקור אוהד\שיפוט אוהד.
    ליובנטוס וסגול השיער זה עבד לתקופה מסויימת-לכאורה
    וליונייטד יש מספיק כסף.

    הגב
 • אבי ()

  הבעיה הגדולה עם סולשיאר היא שגם אם הוא יהיה קטסטרופה אני לא אהיה מסוגל לומר עליו מילה רעה. לדעתי מספיק שהוא ישמור על המקום בטבלה כדי לתת לו צ'אנס גם בעונה הבאה. להבדיל מאחרים אני חושב שמוריניו השאיר אחריו בסיס טוב וסולשיאר – שהוא ככל הנראה פחות מקובע ממוריניו – יוכל למצות את הפוטנציאל של השחקנים, ויש מקום לשיפור גם בלי רכש נוסף. למרות המינוי וודוורד ופוגבה הם עדיין שני שרצים.

  הגב
 • אבי התל אביבי

  צייר ההתאחדות האיראנית?

  הגב
  • רונן דורפן

   כן. זה לא מפתיע אותי. הספורט באיראן מוטמע עמוק בתרבות. באולימפיאדת לונדון הראו לי האיראנים ספר שירה על היאבקות באיראן שיצא באותה שנה

   הגב
   • קרסקי

    אין ספק שזו תרבות ספורטיבית הפועלת על פי חוקי המרקיז מקווינסברי. עלי מוהר הושפע משירתו של עומר כיאם על כדורגל. וכפי שאמר בשעתו רוחני, סוד הצלחתנו להשמיד את ישראל הוא במגרשי המשחק של איטון.

    הגב
 • אלון

  לא לגעת בטואנזבה. טוב לו איתנו וטוב לנו איתו. שישאר כמה שיותר. נקווה שאין לו אפשרות חזרה.

  הגב
  • טל המנצ'סטרי

   יש, מדובר בהשאלה לעונה אחת בלבד והוא מתפתח להיות בלם נהדר. אני קורא עליו המון ביקורות טובות העונה.

   הגב
   • אלון

    הוא מצויין בוילה

    הגב
 • אמיר המקורי

  לגביי הצד המקצועי,שני דברים וודאיים שאני מניח שיקרו הם,כדורגל שמח יותר,מחויבות של השחקנים / חדר הלבשה חיובי.
  כנראה שנתקדם מעט במעלה הטבלה,יש בהחלט מצב לכדורגל יפה יותר,אבל,הבעיות ברובן נשארות כי בכדורגל אין קסמים.
  רובו של הסגל בינוני ומטה,איכותו מתאימה לקבוצות מרכז ושליש טבלה תחתון,הנ"ל תוצר של 6 עונות ושלושה מנג'רים שביצעו רכש כל אחד לפי הבנתו,אף אחד מהם(למעט הגאון ההולנדי) גם לא הניף את הגרזן בצורה חכמה על אותם בינוניים / פצועים כרוניים,כשההולנדי עשה זאת לא בטוח שהוא שחרר את השחקנים הנכונים.
  נכון להיום על אצבעות יד אחת ניתן לספור את הטובים באמת שנמצאים בטופ העולמי(דה חאה) או אלו שהפוטנציאל שלהם שווה טופ אירופאי כשהם במיטבם,את כל השאר צריך לשחרר הדרגתית(למעט שחקני האקדמיה),את הפירוק / בנייה מחדש חייבים להתחיל בחוליית ההגנה המזעזעת ומשם להמשיך לחוליית הקישור החלשה, נכון אלו משימות לא פשוטות, זו משימה לטובים ביותר,זה תהליך שיכול להניב פירות רק לאחר כשלוש שנים נדרשים כמה חלונות רכש ע"מ לשחרר ולרכוש,עד אז אל לכם לפתח ציפיות מוגזמות.

  הגב
 • red sox

  איראני או לא, נגיעת יד ברורה בציור.
  וברצינות, מדובר בקבוצה עם סגל שמאפשר לה להעמיד לפני פוגבה שלושה מבין אלכסיס-מרסיאל-לוקאקו-ראשפורד-לינגארד-מאטה. ומאחוריו שניים מבין מאטיץ'-הררה-פלאיני-פרד-מקטומיניי. וזה לפני שהזכרנו את השוער הטוב בעולם.
  מאמן שמבקש יותר מזה צריך להיות מפוטר לאלתר. אוהד שמבקש יותר מזה צריך שיעור בפרופורציות.

  הגב
  • יואב

   רד סוקס, ביג לייק.

   הגב
  • סימנטוב

   +1

   הגב
 • יוסי מזרחי

  אירני??? תיזהר דורפן, אחרת.....

  הגב
 • אמיתי

  בשבילי מה שחשוב היום הוא ניצחון ומאמץ. ההרכב והמערך פחות משנים. קשה להאמין שבטווח הקצר הכדורגל ישתדרג דרמטית אבל לראות רצון וחדווה ממי שזה לא יהיה יהיה סימן טוב כמו גם התחלה של העידן-שאחרי-מוריניו ברגל ימין.
  פוגבה כן זכאי לצאנס שני למרות שהוא (וסאנצז ורוחו..) לא ממש שיחק כמקצוען. הכישרון שלו כן צריך תנאים מיוחדים כדי להתממש ואולי שינוי במנגר הוא התנאי הראשון.
  יש בקבוצה הזאת מספיק כישרון בשביל לפחות להלחיץ את ארסנל או צלסי.
  יאללה שנחייך עוד קצת

  הגב
 • יוסי מזרחי

  שאלה:
  מה קורה אם צלסי וארסנל מסימות במקומות 3 4 ואחת מהן זוכה בכרטיס לאלופות דרך הליגה האירופית?
  האם לאנגליה שמורים ארבעה כרטיסים לצמפיונס בכל מקרה?

  הגב
 • Danny - Long Island

  מקווה שהשמחה חזרה לקבוצה - זה כבר שיפור אדיר… אנחנו גם מלאי אופטימיות… יש גם לא מעט כשרון ובאם יהיה חיבור - אז תהיה שמחה בבית GGMU

  הגב
 • מתן

  לא מספיק שהאתר כבר נמצא ברשימה השחורה של צה"ל, עכשיו גם נותנים פה במה לאיראנים. חבורה של בוגדים כולנו.
  ההרכב נראה טוב, אבל בכל מקרה - לטוב ולרע - מה שנראה היום לא אומר יותר מדי, כי ביומיים אי אפשר להביא שינוי.
  הנוגע לרכש בינואר, אני הייתי מהמר על הומלס. כבר שנים יש שמועות שהוא רוצה להגיע אלינו, ואחרי שכולם מדברים על זה שהוא מתכוון לעבור לפרמיירליג בינואר, זה מהלך מתבקש.

  הגב
 • מתן

  פייי סולשיאר הביא את השינוי מהר

  הגב
 • יריב

  האם זה השער הכי מהיר של יונייטד השנה?

  הגב
 • יריב

  פחות משבוע אחרי שתי deflections באנפילד

  הגב
 • פיש אנד צ'יפס

  אחת הדרכים להבראת יונייטד היא מכירת פוגבה,וביצוע חישוב מסלול מחדש לגבי כל נושא הסקאוטינג,שבעשור האחרון אפילו לסאותהמפטון היה יותר הצלחה בסקאוטינג מאשר ליונייטד.
  ואם דיברנו על מקצועיות,פוגבה אם נחמיא לו,הוא שחקן של 30 מיליון יורו,וביום לא טוב שלו הוא הוא פשוט הורס את המשחק,הוא לא נלחם על המגרש,הוא מזלזל ומאבד כדורים וסתם מסתובב באזורים שאין לו מה לעשות בהם כמו באגפים...כמו שרשמו כאן בעבר,פוגבה הוא שחקן משלים לקבוצה,הוא לא אחד מאבני היסוד

  הגב
  • Srtest - ארטסט

   מתי פעם אחרונה שחקן של יונייטד נתן שלישיית בישולים?

   הגב
   • פיש אנד צ'יפס

    הוא נתן 2 בישולים מול קבוצה ברמה מאוד נמוכה שלא מהווה יריב.
    הייתי מצפה משחקן ששילמו עליו 100 מיליון יורו,ומקבל משכורת מטורפת לתת מספרים כמו ניימאר,אמבפה,רונאלדו,מסי...או לפחות יכולת כמו של מודריץ,פיאניץ,אריקסן,רקיטיץ.
    והיה לו מספיק זמן להוכיח את עצמו...אבל פוגבה חזק מאוד בפרסומות ובפייסבוק

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     חשבתי שהחתמת אותו בהתבסס על היכולת מיובה. אני לא זוכר שהוא היה שם מסי, רונאלדו או ניימאר (לטובה במקרה שלו). הוא לא מודריץ' כי אין לו את האישיות וסיפור החיים של מודריץ'. איט איז וואט איט איז והצליחו להוציא ממנו גביע עולמי במתכונת דיי דומה לקבוצה שלכם העונה.

     הגב
     • פיש אנד צ'יפס

      מעבר לזה שפוגבה הוא אוברייטד מטורף ולא מציג יכולת שצריכה להתאים לשכר שלו,בהתנהגות שלו מול הבוס שלו קרי המאמן שהחתים אותו כאשר הוא עבד תחתיו וכאשר פיטרו אותו,רק הוכיחו שפוגבה כמעט כמו מוריניו, הוא רעל וכפוי טובה,וקודם כל חשוב הוא ורק אחר כך הקבוצה.

      הגב
      • Srtest - ארטסט

       כמה דומות תגובות של אוהדי יונייטד לאוהדים בחיפה... כנראה שבסופו של דבר כשמורידים את הכל הדברים שבונים מועדון אוהדי כדורגל מסוימים נשארים כמו ילדים שלקחו אותם למופע קסמים. איך אמרו לביאליק ביהודים באים? תעשה נד-נד.

 • רומן

  מרשיאל ואלכסיס לא קיצוניים טבעיים?

  הגב
 • מתן

  מי היה מאמין שאחרי שמצמקים ל-2:1, ממש אפשר לחפש את השלישי ולא לרדת לבונקר? סה"כ מחצית ראשונה תחת סולשיאר וסה"כ קארדיף, אבל עושה רושם שהכיוון נכון. והכי חשוב: סוף סוף אפשר ליהנות מכדורגל (והשער השלישי פשוט יפהפה).

  הגב
  • אדם

   אין כאן כיוון, רק שחרור אזיקים. משהו שנראה כמו לכו תהנו ויהיה בסדר. והדוגמה הכי טובה לזה זה פעמיים שהבלמים יוצאים מהחצי ומנסים להיכנס לרחבה עם דאבל פס - חכם זה לא אבל כרגע למי איכפת, העיקר שיהנו.

   הגב
   • Yair

    לא יודע אם חכם אבל זה בפירוש מכוון, שים לב שמאטיץ׳ יורד אחורה כשזה קורה

    הגב
   • פיש אנד צ'יפס

    בפחות משבוע אי אפשר לעשות ניסים,או להטביע חותם ושיטת משחק-במיוחד שאין יותר מידי הפתעות בהרכב או במערך,אפשר לתת מוטיבציה ותקווה לדרך חדשה-במיוחד שהיריבה לא מהווה תחרות,
    קארדיף תהיה אחת היורדות יחד עם פולהאם והאדרספילד.

    הגב
    • אדם

     אני מסכים עם שניכם, ברור שזה מכוון וברור שזה משפיע וזה כל מה שאפשר לבקש אחרי מה שעבר כאן השנה.

     הגב
 • יוסי מזרחי

  מרנין את הלב, לא רמת הקבוצה אלא העבודה שכולם נותנים. זו הדרך וזה הכוון.

  הגב
 • ניר

  מחזור בטעם של פעם, סיטי וצ׳לסי מפסידות, יונייטד בדרך לניצחון. מזכיר נשכחות

  הגב
 • רומן

  יונייטד הזכירה חייל שסגר 35 ומגיע בשישי למסיבה, השתחררה והתפוצצה על קארדיף הפצועה

  הגב
 • מתן

  הפעם האחרונה שיונייטד כבשה חמישיה במשחק פרמיירליג היתה במשחק האחרון של איזה אחד, פרגוסון. אז לא שאני משווה, ולא שהמשחק הזה אומר משהו לגבי ההמשך, אבל ראינו היום כדורגל של יונייטד. זה לא היה מושלם, אבל הרצון להבקיע שוב ושוב וללכת כל הזמן קדימה זה משהו שהיה חסר לנו. סוף סוף קבוצה שבאה לדרוס, ואולי היום התחלנו את הדרך חזרה למעלה.

  הגב
 • איתמר

  היריבה היתה חלשה אבל בעידן מוריניו יונייטד שיחקה כדורגל מדכא גם נגד קבוצות חלשות.
  חשוב שסולשיאר ישמור על הרכב קבוע וימעט ברוטציה במשחקים הקרובים.

  הגב
  • יואב

   הוא לא. וטוב שכך.

   הגב
 • אמיתי

  וואו. חלום. הרבה יותר טוב משדמיינתי.
  איך אומרים בנורווגית it’s coming home?

  הגב
  • wazza

   לא יודע אבל אני יכול להגיד לך איך אומרים "ברוכים הבאים לגיהנום" בדנית כי כתבנו את זה על שלט לפני ישראל דנמרק

   הגב
   • אמיתי

    יאללה- חוץ מצור שפי כנראה מי יידע...

    הגב
   • אורן השני

    נראה שהדנים לא ממש התרגשו..

    הגב
    • Wazza

     בגלל שלא נתנו לנו לתלות אותו כי הוא הסתיר לחצי יציע...

     הגב
 • Zork

  ועל פוגבה העזו להגיד שאין לו מחוייבות מלבד לעצמו. המעורבות שלו כמבשל של השערים היום הייתה מופלאה.

  הגב
  • קרסקי

   הוא סירבל את המשחק השוטף, עצר התקפות קבוצתו, אינו מסוגל לשחק בנגיעה אחת, ונראה כגלגל חמישי. לא מתרשם מבישולים בשטחים ריקים גדולים. אין לו כל משחק הגנה על אף שהוא הוצב בעמדת קשר. מכירתו יהיה רווח כפול ליונייטד.

   הגב
   • איתמר

    פוגבה משחק בנגיעה כאשר השחקנים שסביבו עושים תנועה ללא כדור.
    יותר מדי פעמים פוגבה מקבל את הכדור ושניים שלושה שחקנים שנמצאים סמוך אליו פשוט עומדים ממתינים ויוצרים צפיפות מיותרת במקום להיות בתנועה.
    לפני שמוכרים את פוגבה צריך לוודא שמגיע שחקן עם יכולות דומות.

    הגב
   • שלמה

    אהבל,
    פוגבה השחקן המכניס ביותר ליונייטד,
    מדובר בשחקן בעל הערך המסחרי הגדול באירופה,
    הוא מוכר החולצות מס׳ 1 באירופה,
    יונייטד כיסתה את ההשקעה בו כבר
    אחרי חצי שנה,
    קראתי את הנתונים הסטיסטים, הוא מוביל
    על כל השחקנים,
    ולווארדה, אלגרי רוצים אותו, רק אתה הקשקשן
    קורא למכור אותו,
    כאילו יגיע מישהו אחר ברמתו, בחלומות.

    הגב
    • קרסקי

     האם אתה נמצא בסביבה שבה אדם יהיה מוכן למכור לך סבון לשטיפת הפה המלוכלך שלך?

     הגב
     • יוסי מזרחי

      אני איתך קרסקי

      הגב
    • פיש אנד צ'יפס

     פוגבה צריך להיות אחד הראשונים שצריך לעוף,בתור שחקן שמקבל שכר אחד הגבוהים מהמועדון שלא מראה סולידריות למאמן ולמועדון,שלא נותן תפוקה מספקת על המגרש,ולא מהווה מודל לדוגמא.
     הייתי מעיף אותו ב70 מיליון ובחצי מהמחיר הייתי מביא את אנדומבלה מליון,שהוא שחקן אדיר-יאיא טורה הבא

     הגב
 • 7even

  הם נהנו.
  מישהו שם לב?

  הגב
 • אילן

  פשוט כיף. מרגיש כמו יונייטד הישנה. בתור מאמן, אי אפשר לשנות הרבה בכמה ימים, אבל מבחינה מנטלית השחקנים השתחררו ממוריניו וזה עשה שינוי עצום כשלעצמו.

  פתאום נראה שיש קבוצה. הגול השלישי היה מהלך כדורגל שלא ראיתי חמש שנים מיונייטד. אפילו המזל חזר עם שני שערים מרחוק.

  הגב
 • אבי התל אביבי

  מה, לא ראית את השער החמישי?

  הגב
  • דורפן

   לא יודי מה היה פשוט. אולי שמול קבוצה חלשה ממשיכים לתקוף?

   הגב
  • דורפן

   לא יודע מה היה פשוט. אולי שמול קבוצה חלשה ממשיכים לתקוף?

   הגב
  • אבי התל אביבי

   לא רע!

   אגב, רונן, אתה יודע שבגרסת המובייל מושטחות כל התגובות למפלס אחד, ורק בדפדפן במחשב אפשר לראות תגובות מכוננות (תגובה לתגובה)?

   הגב
   • אורן השני

    זה כל הכיף, לנחש מי הגיב למי

    הגב
    • אבי התל אביבי

     ;-)
     אני יודע שהגבת לי, אחרת היית בסוף

     הגב
 • Selby

  אני כמובן שמח אבל צריך להיות הוגנים ולומר שהשחקנים עשו סבוטאז' למוריניו ורוי קין צודק לגבי רוב השחקנים האלה, ואולי לגבי רוב הדור הזה, כשהוא קורא להם weak human beings.
  כמקצוענים הם היו צריכים להתאמץ בכל משחק כמו שהתאמצו היום. אחרי שאמרתי את זה, אם יש מאמן שבכל זאת מגיע לו יחס כזה משחקנים זה מוריניו, שלא הפסיק להוציא את הכביסה המסריחה החוצה וללכלך עליהם.
  צריך לזכור שגם גיגסי ניצח 4-0 במשחק הראשון שלו כמאמן זמני. וגם אז הייתה תחושה של איזשהו רנסנס. ומה עשו הגלייזרים? הלכו והביאו את ואן חאל. אמנם היינו אז 4 משחקים מסוף העונה, אבל העיקרון זהה, יש אפקט מאמן חדש ואפקט יריבה חלשה מאוד שצריך לקחת בחשבון.

  הגב
  • Yair

   רוי קין היה שחקן כדורגל עצום אבל הוא לא מישהו שהייתי מקשיב לדעתו לגבי בני אדם אחרים, הוא עוד לא פגש אחד כזה שהוא אהב

   הגב
  • Srtest - ארטסט

   האההאהאהאהאהאהאה בריון כדורגל שלא היה מסוגל לראות היום מגרש מול הטכניקה שיש היום לקבוצות העילית מדבר על כדורגלנים פי אלף יותר כשרוניים ממנו וכל מיני חיים בסרט על גבריות מקשיבים לו.

   הגב
   • ממן

    בדיוק. בנאדם שאחת הגאוות שלו שגמר לשחקן אחר קריירה בא ללמד אותנו איך להיות בני אדם, סבבה.

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     בלי המסי והפוגבה של הכדורגל קין הוא באונסר. אחד שניצל את העובדה שהיה קצת קשוח יותר מרוב הכדורגלנים (שלא קוראים להם שמייכל או סמייכל) והיה משתין במכנסיים אם היו שמים אותו באיזה קרב כלוב באמ-אמ-איי או קרבות מפרקי ידיים חשופים. איזה גבר-גבר.

     הגב
     • Selby

      אף אחד לא חולק על כך שפול פוגבה כישרוני פי אלף מרוי קין. אבל אתה בעצם אומר שהתמזל מזלו של קין לשחק עם שחקנים כישרוניים ממנו והוא בעצם תפס טרמפ על כל הקאמבקים הגדולים של יונייטד בשנות ה90. פרגוסון אמר ההפך, פרגוסון אמר שהוא זה שהנהיג את רוב הקאמבקים האלה. חוזקו הנפשי של אדם נמדד כשהוא עם הגב על הקיר. אם היינו לצורך הדוגמה שמים את פוגבה במקום קין בטורינו ב99, מה לדעתך היה קורה? איך הוא היה משחק בפיגור 2-0? לדעתי היינו רואים הרבה תנועות ידיים ותלונות של ערס צעצוע, ומעט מאוד מאמץ. פוגבה מייצג את הדור שלו נאמנה, כמו שכבר נכתב פה בדהבאזר. ורוי קין הוא אחד מהכדורגלנים החזקים נפשית ומהלוחמים הגדולים של הדור שלו. אנחנו מדברים פה על כדורגל ולא על MMA. לאף אחד לא אכפת מי מנצח את מי בקרב אגרופים. אבל אפילו בכדורגל היום יש תכונות אופי שצריכות להיות לשחקני כדורגל(ומעל הכל למנג'ר) של מנצ'סטר יונייטד כדי שמנצ'סטר יונייטד תחזור להצליח. לפוגבה עם כל הכישרון אין את האופי המתאים, בגלל זה פרגי העיף אותו על טיל.
      האם רוי קין שונא כל בן אדם שפגש? קודם כל זה לא נכון. מה שברור גם בלי להיות פסיכיאטר זה שיש לו סוג של מחלת נפש ושהוא יכול למצוא דרך להסתכסך עם כל אחד. זה אגב לדעתי בעיקר מה שמונע ממנו להצליח כמנג'ר. מנג'ר חייב יחסי אנוש, מה שברור שלקין אין. קין הנהיג ע"י דוגמה אישית וע"י פחד. שחקנים ביונייטד פחדו ממנו ופחדו לא לעמוד בסטנדרטים שהוא הציב. מנג'ר צריך יותר מזה, מנג'ר לא יכול להיות דיקטטור, זה לא עובד היום. אבל הוא לא צריך יחסי אנוש כדי להיות צודק במה שהוא אמר.

      הגב
      • יוסי מזרחי

       הלואי והיה לנו עוד אחד כמו קיין ככל הקשור במשחק ובמנהיגות על הדשא.
       מעניין את סבתא שלי אם הוא איש נעים בחיים הפרטיים, אני יכול לתת מהשרוול שלוש דוגמאות לאנשים נחמדים כלפםי חוץ ומנוולים בפועל אז מה? זה עושה אותם שחקנים או מנהיגים פחות טובים?
       אנחנו מפתחים מנהג של ניתוח אישיות הדובר ולא נסיון להבין את המסר שלו, נכון ומוצדק או לא.
       בכל זמן נתון ובכל רגע בחיי הקבוצה שלי, הייתי לוקח את רוי קין לפני פוגבה ומרות שזה מוגבל טכנית וזה עילוי טכני. זה עשה ממה שיש לו קרירה אדירה ההנהגת קבוצה מבריקה ווינרית וזה עוד צריך, בגיל 26 להוכיח כמה דברים.

      • Wazza

       כל הקשקשנים שמטנפים על רוי קין אין לכם מושג מהחיים שלכם!

      • Srtest - ארטסט

       מי שהחזיר אתכם לחיים במחזור האחרון אלה חבורה של שחקנים טכניים-מהירים שרק חיכו לאפשרות להראות זאת. את אלה שציינו את העובדה, יוסי, אתה טענת שיש להם אג'נדה נגד המאמן ושהם לא רואים את טובתו של המועדון. אולי הדור של פוגבה הוא דור שלא מוריד את הראש ולא נכנס לאיזה סרט של מלחמה על גבריות ופשוט מחכה שיבוא מאמן בלי אוואנטות ויציב אותו בצורה ברורה ופשוטה ושייתן לו לשחק בתוך סוג של מסגרת. ממש כמו בית-ספר. כמו פפ ומסי. סליחה סליחה, אנחנו מדברים פה על רמה של כדורגל והישגים שלא חוויתם אז הדבר מובן...

     • אופיר ממן

      אין לנו מושג יוסי מה מעניין את סבתא שלך (האמת, מעניין את סבתא שלנו :) ) אבל אף אחד לא התייחס לאיזה איש קין בחיים האמיתיים אלא נטו על המגרש אז בבקשה אל תסטה.

      יש שחקנים כמו פויול שהפגינו אופי ספורטיבי מופתי יחד עם מנהיגות עצומה, וקין לא מגרד בכלל את ההישגים של פויול.

      הבנאדם גמר לשחקן קריירה והשוויץ בזה, הוא חרא של בנאדם על המגרש וזהו. זה לא מוריד מיכולת המנהיגות שלו אבל אני רוצה לראות אותך משבח שחקן במקרה שהיה גומר קריירה לשחקן מהקבוצה שלך.

      הגב
      • יואב

       ממן,
       קינו סייקו. אין על זה ויכוח. הכדורגל בוודאי הציל לו את החיים בקטע טוב.
       אבל מקצועית, הוא היה ענק שבענקים שגם היום היה מוצא את עצמו בקישור של כל גדולה ביבשת. הוא היה הרבה יותר חכם ממה שנותנים לו. הקשיחות היתה רק אלמנט במשחק שלו.

      • אופיר ממן

       יואב
       מקצועית אני מעריך אותו מאוד, וגם את היכולת להרים חדר הלבשה. קצת חורה שלכן מוכנים 'למחול' בזיכרון הקולקטיבי על הנטייה שלו לפגוע השחקנים, אבל בניכוייה הוא נכס לכל קבוצה, בהחלט.

      • Srtest - ארטסט

       אופיר אולי לא מגיע להם כל הטוב אם הם בוחרים באלימות על פני כדורגל. גם פעם ניסו לשבור לדייגו את הרגליים ואפילו לא ראו אדום ודווקא הוא כשהגיב קיבל אדום, למרות שבלי דייגו יש מצב שהם או מאבטחים בסופר או ממש מעבירים את המוצרים. היום כבר אי אפשר וכשהיה אפשר הבריונים נראו טוב יותר ועדיין מנסים בצורה מאורגנת להחזיר את הבריונות בקבוצות כמו צ'לסי ופסז' כדי לספק משהו לבעלים מיליארדרים.

      • טל המנצ'סטרי

       אופיר ממן, חבל שאתה לא בודק עובדות. רוי קין לא גמר את הקריירה לאף אחד, הכניסה שלו בהאלנד היתה ברגל אחת, הפציעה שגמרה לו את הקריירה, מפציעה אחרת היתה ברגל שנייה.

      • יוסי מזרחי

       אופיר
       קרא שוב את מה שכתבתי. בפורום של כדורגל, אישיות מחוץ למגרש לא מעניינת אותי ולא את סבתא שלי (השניה) איפה שהיא נמצאת. יכול להיות שקין מטורף אבל אצלנו על המגרש, הוא היה הציר המרכזי של שלוש קבוצות גדולות של סיר אלכס. לזה אני מתייחס, לא למה שבחוץ. אני זוכר את התיקול ההוא, ואני זוכר גם את ההתקלות הקודמת לה בין שני הטאלנטים. מה שקין עשה ואני מסתייג מזה היה תגובה למי שעט עליו כדי לפגוע בו כשהוא היה שכוב פצוע על המגרש. סתם להשכלתך הכללית.
       .
       ארטסט:
       דור השחקנים הזה ,בנוי על ערכים אחרים, זה ברור. כאשר מכלול ההתנהגות מחוץ למגרש משפיע על מה שנותנים על המגרש, זה מתכון לכשלון וזה מה שקרה בין פוגבה למוריניו, ולא שום דבר אחר. מוריניו לא צדיק אבל פוגבה הוא האשם ככל שהדבר קשור בין השניים.

      • Srtest - ארטסט

       קשה לך עם העובדה יוסי שאחד כמו דשאן שהשיג קצת יותר דברים ממוריניו בתור שחקן והוא דיי דומה לו בצורה שבה הוא מעמיד קבוצה על המגרש, היה מסוגל לקחת צעד אחורה ולמצוא דרך להגיע לאותו מכלול התנהגות ולרתום אותו לטובת הקבוצה. אתה יכול לדבר על תג המחיר ונדמה לי שרונן כבר כתב בעבר על תחושות הפוטבול מנג'ר לגבי תגי מחיר וזה דווקא משהו מאוד מודרני ונראה שקשור אליך. מה לעשות, הרשתות החברתיות הן כאן להשאר. אפשר גם לראות זאת הפוך ושפוגבה הוא חברותי ופתוח ושומר על קשר עם האוהדים שלו. לגבי טיב העניין לא נראה לי שזהו הדיון בדיוק כמו הקוטריות של מוריניו. אתה אמרת שהוא נכשל אז גם כאן. לא אומר שאין לפוגבה אחריות אלא שהאחריות הזו עבדה לא רע בכלל ביובה ובנבחרת ולא ראיתי שהגדירו לו אותה באופן ברור או שנתנו לו הנחיות פשוטות.

      • Srtest - ארטסט

       אה וגם:

       "אישיות מחוץ למגרש לא מעניינת אותי"

       "כאשר מכלול ההתנהגות מחוץ למגרש משפיע על מה שנותנים על המגרש"

       הממממ

      • יוסי מזרחי

       ארטסט, יש בעייה בהבנת הנקרא?
       רוי קין מחוץ למגרש התחבר רק לכלב שלו אבל היה מחובר מאוד לקבוצה על הדשא, פוגבה הזמין סטייליסט לשיער למלון של הקבוצה יום לפני משחק חוץ. אבל זה לא חובה להבין. רק אפשרות.

       ההבדל בין דשאן ןמוריניו בהתיחסות לפוגבה, הוא אדיר. בצרפת פוגבה ידע שיקבל בעיטה אם לא יהיה כולו מיין-דד לקבוצה וביונייטד הוא חשב שהקבוצה קיימת עבורו. יחי ההבדל הגדול.
       כששחקן חושב שהוא גדול מהמועדון, אז הוא מתנהג כמו פוגבה וכשהוא מבין ומפנים שהוא רק עוד חלק, הנה ההבדל.
       אבל כאמור, לא חובה להבין, רק אפשרות.

      • ממן

       חלאס יוסי זה באמת מעייף. אתה ממציא בעיות ופותר אותן, אף אחד לא דיבר על קין מחוץ למגרש. זה לא מעניין אף סבתא של אף אחד, די. רד מזה. זה מעיק. ואתה גם משקר, אותו שחקן לא 'ניסה לפצוע אותו' אלא גער בו שהוא מתחזה. תתעורר, לא המציאו את ההיסטוריה בפורום של אוהדי יונייטד.

      • יוסי מזרחי

       אדון ממן ,שמור על הפה שלך ועל מה שאתה מקליד.
       דעתך שונה? בסדר אבל מותר לחשוב אחרת ובמקרה הזה מה שאמרתי זו עובדה.
       עד שהופעת פה בדיונים שמרו המשתתפים על רמה סבירה. אל תוריד אותנו לריצפה.

    • יואב

     קינו היה שחקן עצום גם היום. הבין את המשחק נפלא, הלך לעומק(כבש ובישל) שצריך והרוויח כדור תמיד. אבל החבר הכי טוב שלו זה הכלב שלו. הוא לא מצטיין כל כך בתחומים נורמטיבים. לכן הוא לא יכול להיות מנג'ר מוצלח.

     הגב
     • Wazza

      האלאנד סיים את הקריירה לא בגלל הפציעה של קין שאגב בניגוד לכל מיני שחקנים היום שגאים בהתחזויות שלהם הוא נדלק בגלל שהאלאנד האשים אותו בהתחזות
      ולזכור לו רק את הכניסה בהאלאנד ולשפוט אותו רק לפי זה מראה שלא ראיתם אותו משחק

      הגב
      • יואב

       וואזה,
       ביג לייק. קינו קורע רצועה ואלנד רוכן אליו ומאשים אותו בהתחזות. היום עושים קאריירה מהתחזות.
       כן, החוטים שם לא מחווטים עד הסוף וזאת החבילה. לטוב או לרע. לגמרי לא מצדיק את המעשה אבל אני לא רוי קין. הקודים שלו אחרים. לכן הוא גם לא יהיה מנג' ר מוצלח אף פעם. הוא כן מבין דבר או שניים על מחוייבות וחדר הלבשה והציטוט שלו שהחל את הדיון בעינינו- ספוט און.

      • Wazza

       אחד הרגעים שהכי שנאתי בהם את מוריניו (לפני שהגיע אלינו) זה היה אם אני לא טועה לקראת סיום משחק של צ'לסי נגד אסטון וילה, צ'לסי הובילו 4:0 ועוד לפני שהמשחק נגמר מוריניו התכוון לעזוב וללחוץ את היד לקין שהיה עוזר מאמן וללמברט המאמן, כל כך הרבה חוסר כבוד, קין היה נראה שם כאילו הוא עומד לרצוח אותו.

      • אופיר ממן

       וואלה
       אני לא יודע על מה אתה מסתמך אבל כל העדויות ההיסטוריות וגם קיו בעצמו קובעים שהוא גמר לו את הקריירה. ולא, לגעור בשחקן ששוכב על הדשא זה לא דומה בשום צורה (גם אם בהחלט מגעיל).

       אגב, בהחלט ראיתי אותו פחות ממך שכן באותה תקופה עקבתי אחר האיטלקית ועם יונייטד נפגשתי רק באלופות, אבל אין לי יומרה להתחרות בידע שלך לגבי יונייטד אלא רק לכתוב, כפי שכתבתי, שקין הוא לא האיש הנכון ללמוד ממנו מוסר (ספורטיבי).
       זה הכל

      • אופיר ממן

       צ"ל וואזה.
       התיקון האוטומטי הורג אותי

      • אדם

       אופיר, נשמע לי ש"העדויות ההיסטוריות" שלך מבוססות על אפס מחקר. האלנד פרש בגלל פציעה בברך שמאל בעוד שקין פגע לו בברך ימין. הוא גם שיחק שבוע אחרי התאקל הזה... מעניין מה הן ה"עדויות ההיסטוריות" שלך.

      • יואב

       ממן,
       זה נכון שקינו הודה ואף התגאה ברצון שלו לפגוע באלאנד(זה הופיע בספר שהוא הוציא, הוא כתב על זה מיוזמתו) אבל אלאנד פרש מפציעה אחרת. אני חושב שגם תביעה של אלאנד בנושא, לא הובילה לכלום אבל אני לא זוכר את כל הפרטים.

      • אופיר ממן

       אדם
       למרות שאיני נוטה להגיב ל'ביריונים' חסרי יכולת מינימלית לנהל דיון (התיאוריה שלי היא איבר קטן שהמקלדת עוזרת לנפח וירטואלית וזה יכול להיות כל שריר שתחפוץ כמובן) אחרוג ממנהגי:
       יש למשל הכתבה הזו של יעקובי https://m.ynet.co.il/Articles/3983132
       או הכתבה הזו בהארץ שהיא תרגום מהגרדיאן
       https://www.google.com/amp/s/www.haaretz.co.il/amp/sport/1.1054546
       כך שגם אם אני טועה ואני מסופק, אני לא טועה בודד.
       קריאה מהנה

      • ממן

       היי אדם, עייפתי מבריונים אבל אחרוג ממנהגי ואענה גם למי שאינו בר דיון והמקלדת משמשת לו להגדלה וירטואלית של איזהו שריר הסובל מחסך.
       לצערי תגובה עם לינקים לא מאושרת בפורמט הנוכחי, אז אפשר לעשות גוגל על 'קין גומר קריירה' ולמצוא מאמרים בנושא של מלר, של הארץ, הגרדיאן ועוד.
       כך שגם אם אני טועה (ואני מסופק) אני כניראה בחברה טובה.

      • אדם

       כמו שכבר אמרו לך קודם, אתה ממש קלאסה.
       בכל אופן, יש דבר שנקרא קריאה ביקורתית וכמו שיואב ציין, הייתה תביעה של האלנד שנפלה בגלל שהוכח שהוא פרש בגלל פציעה אחרת. במקום להסתפק בכותרות תקרא עוד חמש מילים ואולי תגלה מציאות אחרת.
       דבר אחרון, להיות בחברה של מלר זה לא ממש חברה טובה בימינו.

      • אופיר ממן

       כמו שאמרתי קודם, תודה גם לך. תמיד פנוי להודות למעריצים.
       למרות שלדעתי אנשים שמנסים להתפתל החוצה מהפסד במקום לצאת גברים הם אנשים שרוי קין לא היה מעריך.

   • רומן

    אין לך מושג אה? היתה לו טכניקה מבריקה, שחקן של נגיעה, בעיטה נקיה ב2 הרגליים, יציאה מהירה קדימה..זה שבנאדם קשוח לא אומר שהוא לא טכני, וזה שבנאדם לטיני שנופל מכל נשיפה לא אומר שהוא טכני.

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     קשוח כמו טרול בדה-באזר. ישימו אותו עם הקשוחים והחנון המנוזל ייצא החוצה. בסה"כ ניצל מצב שיפוטי שאפשר לו לשבור רגליים והגיוני שסוגדים לכוח יסגדו גם לו. למרות שזה חרטה-ברטה.

     הגב
     • רומן

      באמת שאין לך מושג אה?
      אני אתעלם מההערה האישית ההזויה.
      תמיד התפעלתי מהטכניקה והאיכות של רוי קין, הנגיעה הראשונה, הבעיטה. עצוב שהוא נשאר סתם כסחן בעיני כל מני חובבי כדורגל שטחיים כמוך. מה תגיד על בקהאם? שהוא היה סתם בחור יפה עם בעיטה טובה?

      הגב
      • Srtest - ארטסט

       לא, הוא נשאר כסחן כשרואים כדורגלנים כמו בוסקטס, צ'אבי ואינייסטה עושים תפקידים דומים עם המון יכולת וטכניקה בלי צורך להשען על בריונות. עושה רושם שיש אוהדים שהם מחוץ למשחק ואפשר לקרוא להם שטחיים ויש אוהדים שהם בתוך המשחק רק שבתור אנשים הם בגובה של שטיח.

      • רומן

       א. אני לא חושב שבוסקטס פחות כסחן מרוי קין
       ב. בוסקטס שחקן מצוין
       ג. הקשר בין התפקידים של קין ואינייסטה זה כמו הקשר בין סופר למתכנת, שניהם מקישים על המקלדת
       ד. קין ה"כסחן" כבש 51 שערים ב 480 הופעות במאניו, בוסקטס "הטכני" כבש 15 שערים ב 500 הופעות, בנבחרת בוסקטס כבש פעמיים ב 100 הופעות, קינו הרשית 9 פעמים ב 67 הופעות.
       קין היה שחקן דינמי, עם בעיטה חדה ונקיה ב 2 הרגליים, יציאה חזקה מהמקום.
       אני חושב שאם אתה מחפש שחקן מקביל מבחינה מקצועית לקינו בכדורגל של היום זה ראדג'ה נאינגולן, שאמנם משחק כמו בור של חרא העונה, אבל הכוונה באופן כללי כשחקן.

      • יואב

       רומן,
       ביג לייק. בכל יום נתון אני בוחר בקינו על בוסקטס ושחקנים מסוגו..
       בוודאי ב4-4-2 כשהקישור אמור אשכרה להביא מספרים.

      • ממן

       בברצלונה מי שעושה את התפקיד של קין הוא יותר רקיטיץ' מאשר בוסקטס, ואין דבר כזה 'מסוגו של בוסקטס'. שחקן נדיר וחד פעמי, עם כל הכבוד לקין, זה עלבון לאינטלגנציה להשוות ביניהם מבחינת יכולות המשחק.

      • רומן

       ממן אני מסכים איתך לשם שינוי, באמת עלבון להשוות ביניהם.

      • יואב

       ממן,
       אין שום עלבון בדעות. גם ליונייטד היום אני מעדיף את קינו בשיאו על בוסקטס בשיאו כי יונייטד בנויה אחרת מברצלונה ומשחקת בליגה שונה. הוא שחקן בריטי מושלם לצרכים שלה. ובחדר מנועים של 2, קינו עצום. עזר כנגדו של סקולס. המשחק בטורינו ב99 מול קישור של דווידס, זידאן וקונטה, ממחיש זאת מעולה. הוא חיסל כמעט לבד(התקפית והגנתית) את הקישור הטוב ביותר לאותה תקופה. במקומות אחרים משחקים אחרת ומעריכים אחרת. אין עם זה בעיה.

      • ממן

       כאילו, אי אפשר באותה הנשימה לשבח ולהלל את מודריץ', קשר שזכה בכדור הזהב בעונה של 4 גולים ו 9 בישולים ואז לנסות להשוות ע"ס גולים בין אלוף עולם, אלוף אירופה פעמיים, אלוף ליגת האלופות 3 פעמים, שחקן שפפ אמר עליו שהוא החשוב ביותר במערך, ששמר על מעמדו לאורך העשור הגדול ביותר של ברצלונה בהיסטוריה, לקין.

      • ממן

       יואב אתה צודק. הביטוי 'עלבון לאינטלגנציה' לא במקומו. מחילתך :)
       המשחק מול יובה חרוט לי בזיכרון, משחק מכונן (גדלתי על יובה). לא יודע אם חיסלתם את הקישור שלהם, כי הם נתנו פייט אדיר, אבל התעלתם עליהם וחזרתם מהשאול לניצחון עצום.

      • ממן

       עזוב רומן אתה לא רציני. ההיסטוריה כבר שפטה ביניהם, אין שום פרשן אובייקטיבי שיעמיד אותם אחד ליד השני (וכדי שלא תשתמש שוב בדברי נגדי - ברור שהייתרון לספרדי)

      • רומן

       ממן למה אי אפשר?
       4~ גולים בעונה זה מה שבסוף מוביל אותך ל 51 שערים של קין בקריירה במאניו.
       כך שאם הסכמנו לכך שזה בסדר שמודריץ' שחקן השנה בעולם (ואני הסכמתי) אז כמות השערים הזאת בהחלט מספיקה לקשר אחורי.
       פפ יכול להגיד מה שהוא רוצה, גם מוריניו אמר שלמפארד הוא הקשר הגדול בהיסטוריה, מה זה אומר?

      • ממן

       שיש מסה מצטברת
       אם האמירות הן בחלל הריק אז ודאי שאין להן משמעות והן ירחפו להן. אם אתה הקשר הכובש בתולדות הפריימרליג ואחד הספרדים המעוטרים בכל הזמנים כנראה יש לאמירות הללו תוקף. מי משניהם? עניין של טעם. לשניהם יש קייס? בהחלט. ומודריץ' לא נתפס כקשר אחורי, בוא. את התפקיד של בוסקטס בברצלונה עושה קאסמירו, והמספרים של מודריץ' הם עלובים לקשר התקפי בזמנים שלנו (ואני ממש לא הסכמתי עם הבחירה שלו. תן לאמבפה אם כבר)

      • Srtest - ארטסט

       אופיר לא כל-כך מזמן כתבת טור שהתכתב עם משהו שרונן כתב על הצורך בבונה משחק וקיבלת את ההבנה לגבי תפקידו המהותי של מודריץ' בהצלחה של מדריד וקרואטיה. חבל שפתאום התהפכת. בתור אחד שהיה צריך להגן על מסי מול כל השוביניסטים והמאצ'ו-בולשיטים שמוצאים פורקן לגבריותם בענף, ציפיתי שתבין יותר כמה מודריץ' בדיוק בגלל מה שהוא - חשוב לקבוצות שלו. אתה יכול להגיד שתמיד יקחו סקורר או שחקן כזה ואחר ואני אגיד לך שעל כל לברון או דוראנט יש סטף קארי או טים דאנקן שהם אבן פינה לקבוצה. אני לא רוצה להשוות בין קרואטיה לארגנטינה או ספרד כדי לדבר על שחקנים מסוימים כמו מסי או בוסקטס או קין אלא לדבר על האפקט של מודריץ' בהפיכת קבוצה צנועה כמו קרואטיה למשהו שאתה לא רוצה לפגוש. המודריץ' אפקט הוא בדיוק הדבר שהסו קולד מבינים של הענף אמורים לראות. פעם קראו לכך לעשות את השחקנים לידך טובים יותר. אתה יכול להגיד שמודריץ' צריך את קאסימרו וראינו כמה קאסימרו הוא דיפרנס מייקר בברזיל. ראינו גם לאן הגיע גרמניה של קרוס עם כל החגיגה על כך שהשאיר אותם בחיים. ראינו גם את נבחרת פורטוגל לוקחת יורו כשהשחקן הטוב ביותר שלה בחוץ סטייל ווסטברוק. כן, גם ראינו את ספרד וארגנטינה כשמה שאמור לקרות לא קורה. מודריץ' הוא לא קוסם הוא פשוט גורם לדברים לקרות ואלה הדברים שהוא עשה בעונה האחרונה.

      • ממן

       ארטסט, זה מזכיר לי את הסיפור המפורסם עם ביאליק והמורה לספרות, מכיר? ;) פירשת בדברי מה שלא היה בהם... אני חושב שמודריץ' אוברייטד מוגזם. הטור שלי היה התכתבות עם הטור של רונן על החשיבות של עושה משחק (אני עדיין לא מסכים איתו שאחד כזה היה עושה לארגנטינה יותר טוב ממסי) ובעיקרון היה קינה על חסרונו של צ'אבי בברצלונה.
       בעיני הגיבורים האמיתיים של קוראטיה היו רקיטיץ', פריסיץ' וסובושיץ'. מודריץ' אולי כסמל, אבל בכדורגל - הנבחרת סחבה אותו ולא להיפך.

      • Srtest - ארטסט

       תשמע לפחות לקרואטיה היו את הגיבורים האחרים כשמודריץ' לא יכל. לבארסה לא היו את אותם אנשים בצ'מפיונס כשמסי לא יכל...

     • רומן

      אני חושב שקין היה מהגדולים שראיתי בתפקידו. אבל לי יש ראיה קצת אחרת על כדורגל מהרבה אנשים שמבינים כדורגל לכל הפחות טוב כמוני. אני לא אוהב שחקנים שכל מהותם זה להניע כדורים לרוחב ולשחק "חכם" , כל מני
      בוסקטסים/צ'אבי אלונסוים/ג'ורדן הנדרסונים/אריק דיירים/משצ'ראנוים למיניהם.
      אני יודע שיש מומחים שחולים עליהם, אני יודע שצ'אבי אלונסו ובוסקטס שחקנים ענקיםם אבל אני נרדם רק מלדבר עליהם.
      אני מעדיף את הקשרים האחוריים שלי דוחפים קדימה כל הזמן, מצטרפים עם הפנים לשער, בועטים מרחוק וכו.
      למפארד/קין/ראדג'ה/ לוס סלו מבטיס מהצעירים.
      בכל מקרה לזכור את קין כשחקן כסחן סטייל גאטוסו זה לעג לרש. קין היה כדורגלן אדיר.

      הגב
      • ממן

       טוב, זה עניין של טעם. אני מאוד אוהב דווקא את הכדורגל של בוסקטס (אני לא חושב שהוא מניע רק לרוחב)

      • יואב

       רומן,
       לגמרי מסכים ולגמרי ריגשת.

      • יואב

       ממן,
       כדורגל אחר, צרכים אחרים. גם קינו הוא אבן דרך ביונייטד הכי היסטורית שהיתה. הגולים שלו הם לא מראית הכל, הם פשוט קריטים בקישור של 2. אם לא היה מסוגל לנפק אותם בנוסף לעבודה הגנתית אדירה, היתה לו וליונייטד בעיה. או שלא היה מגיע אליה מלכתחילה. מודריץ לא קשור לדיון. קשר אחר לגמרי ואני לא מוריד או מהלל אותו בהקשרים האלו. הוא כן כדורגלן מאד מחונן.

      • יואב

       ממן,
       שלא יובן שבוסקטס לא אדיר. ברור שהוא כן והוא משחק כדורגל שעל הנייר אולי וגם במציאות, מתקדם יותר. אני חושב שצ'אבי הוא דוגמא מוחצת יותר כי בשלבים המאוחרים והטובים של הקאריירה שלו- היה אחורי מושלם ממש.

      • ממן

       את מודריץ' הכנסתי כדי לשקף כמה אנו בוחרים אמות מידה לפי מה שנוח לנו. כשזה מגיע אליו אז זה תמיד "לא בגלל המספרים" והוא עוד קשר התקפי! אז אי אפשר להגחיך את בוסקטס בגלל מספרים או להשוות אותו לקין -או בכלל- בגלל מספרים. תראה, זה באמת נפיץ כי אתה מאוד מחובר ליונייטד ובטח ההיא ואני מאוד מעריך את בוסקטס ובארסה הגדולה.
       לא חושב שיש באפשרותי להוריד מגדולתו של קין בעיניך (כמו שרומן לא יכול לעשות אותו הדבר לבוסקטס בעיני) אז על מה הויכוח בכלל? ברוך השם שנהננו!

      • ממן

       אם כבר צ'אבי, השחקן שהוא ממש העריץ מיונייטד ההיא הוא סקולס. שחקן שהצליח לשלב בין הסגנון האנגלי הקשוח לטאץ' הספרדי האלגנטי, היה לו הכל. היה לכם חומר מדהים שם ביונייטד הגדולה.

      • יואב

       ממן, אכן. צ'אבי הצר על כך שלא זכה לשחק עם סקולס.
       ולגמרי נהננו(:

      • Srtest - ארטסט

       מעניין לא ראיתי שסקולס הוביל את אנגליה לאיזה מקום. מה יכול להיות שהוא תלוי בפרגוסון וביונייטד? לא יכול להיות "ניתוחים" כאלה שמורים רק למסי.

      • יואב

       לא יודע, שאל אותם...
       https://genius.com/Yinyang-user-quotes-on-paul-scholes-annotated

      • רומן

       ממן מה פתאום הגדרת את מודריץ' קשר התקפי?? כי יש לו 10 על הגב?!
       מודריץ' הוא מה שאומרים באנגליה בוקס טו בוקס. כמו רמירז בזמנו בצ'לסי, רק טוב הרבה יותר.
       מודריץ' ממש ממש לא קשר התקפי, אין לו שום קשר לענף. מודריץ' מאוד דומה לקין במיקום שלו במגרש אם כבר.
       פעם התפקיד הזה היה הרבה יותר נפוץ, לפני עידן ה 4-3-3. כשהיו משחקים 2 קשרים באמצע ו2 קשרים (לא קיצוניים חלוצים) בצדדים.

 • דורפן

  ב-4-3-3 - לא ב-4-4-2. אולי אלכסיס יכול

  הגב
 • אופיר ממן

  (לא לרומן)
  רגע אז פוגבה לא כזה גרוע?
  פתאום הוא לא אסון ומייצג דור של מפונקים?
  עכשיו לא מתים שהוא יעוף לבארסה / יובה?
  מוריניו הרס אתכם,
  השתחררתם ממנו אולי ברגע האחרון לפני ששחקנים על נוטשים את הספינה.
  מברוק, בהצלחה.
  מגיע לכם כל הטוב שבעולם.

  הגב
  • אופיר ממן

   צ"ל לא לרונן.

   הגב
  • סימנטוב

   אתה כרגיל... קלאס

   הגב
 • אלעדוס

  עברנו לצד החיובי של הדיפלקשן
  כנראה משתלם לבעוט לשער

  הגב
 • holden

  מברוק על הסיפתח לכל אוהדי מאן , שלא תגידו שאין דמיון בין מכבי חיפה למאן:
  שחקן עבר סולידי שמזוהה עם המועדון, זה פתח בחמישיה וגם מרקו שלנו פתח בחמישיה,אמנם זה מרמורק אבל גם זו תחילת ההתקדמות,

  מרמורק היא הקש עבור הטובע

  הגב
 • אבי התל אביבי

  אף אחד פה לא ציין שבנורווגיה גם מחלקים בדרך הוגנת ורציונלית את רווחי הנפט והגז

  הגב
 • אדם

  אני לא מצליח להבין את כל מי שמתלהב מפוגבה פתאום. הוא עדיין מזלזל בכל פעולה פשוטה של המשחק ועם אופי כזה אי אפשר להוביל שום דבר, רק להיות הדובדבן ואנחנו רחוקים משם שנות אור. לי זה מרגיש שאנחנו במרחק קאנטה, דה ברוינה ווינגר מוצלח מכך שהערך המוסף של פוגבה יהיה משמעותי.

  הגב
  • אבי התל אביבי

   ואני לא מבין את האנטי המתמשך נגדו. זה קצת שפת גוף, וקצת מסע רצח אופי מצד מוריניו, שהצליח

   הגב
   • אדם

    זה ממש לא מוריניו, זה בעיקר הוא עצמו. גם היום הוא זייף בהמון מסירות פשוטות, ולא בקטע של חוסר דיוק אלא סתם חלש, קופץ או רק קצת לא מדויק. אלה דברים שממש תוקעים שחקנים אחרים

    הגב
    • אבי התל אביבי

     תבדוק באיזה אחוז מהשערים העונה הוא מעורב, ואז תחזור על הטענה הזאת.

     גם היום בישל שניים, ולי הוא דווקא נראה כמו המוקד של הקישור, ושל הקבוצה. תראה לי מי היה מדויק 100% היום - זו קבוצה שעדיין לא מאומנת התקפית, ולא תקבל צורה לפחות חודש. דיוק לא היה הפלוס הגדול היום, אלא הגישה, ופוגבה מוביל בקטגורית המסירות הנועזות

     הגב
     • אמיתי

      וגם צריך להיות הוגנים ולציין שפוגבה לא שיחק ב 3 מ4 המשחקים האחרונים אז יש קצת חלודה.
      הייתה לו מסירה על עיוור פשוט אדירה. ובסופו של דבר מי שמוסר קדימה בשליש הקדמי משלים פחות מסירות.
      זה בטח לא היה משחק בו אפשר או צריך לבוא לפוגבה בתלונות. אלא לשמוח

      הגב
      • אדם

       אתם מסרבים להבין את מה שאני אומר - זה לא המסירות הקשות שהוא פיקשש, זה הפסים לשחקן שנמצא מטר לידו והוא מוסר סתם, בזילזול, כי זה קל. פוגבה אוהב לנסות את המסובך ולפעמים הוא מצליח אבל את הפשוט הוא שונא וזו בעיה קשה. אם יהיה לי כח אני אוסיף פה קישור למה שאני מתכוון

      • אמיתי

       אדם. מבינים. רואים אותו משחק לא מהיום. האתגר שלו אכן יהיה לדעת לשחק פשוט ובנגיעה. אתמול להוציא את עשרים הדקות הראשונות הוא היה מעולה. הוא צריך תנועה של שחקנים סביבו וגם להרגיש טוב ושמעריכים אותו. כמו לעוד שחקנים מגיע לו לשחק בקבוצה שמחה

 • דודיק

  סיכומי הקילומטרז' הקבוצתיים הם אמנם לא יותר מאינדיקציה, ובכל זאת: ב-17 משחקי הליגה הקודמים העונה רצו שחקני יונייטד פחות מיריביהם (למעט סך זהה בקירוב מול פולהם), ואילו היום הם רצו 5 ק"מ תמימים יותר מיריביהם, דהינו כחצי ק"מ עודף בממוצע לכל שחקן! איש אמנם לא חשד בהם שלא רצו לנצח את ליברפול לפני 6 ימים, אך כנראה שגם לשחקנים מקצוענים חשוב שיתייחסו אליהם כמו אל בני אדם

  הגב
 • ניק

  איפה היית ילדי תכול העין,
  איפה היית ילדי הקטן?

  רק פרספקטיבה קטנה על מה זה לחוות קיץ שחון בלי כסף להחתמות - אחד השחקנים שהמאמן הבכיין הקודם כן הצליח להביא בנזיד עדשים, עלה יותר מכל הסגל של קארדיף, שהיא אמנם קבוצה מאוד חלשה אבל עדיין קבוצה שנמצאת בליגה הXX בעולם (לא רוצה להתחיל פה שרשור על ליגה אנגלית מול ספרדית או וואטבר).

  הגב
 • טל המנצ'סטרי

  הציונים שלי.

  שואו ויאנג, הגנתית הם היו בסדר גמור אבל משמח עוד יותר, הם פעלו אתמול יותר כמו קיצוניים מאשר מגנים, בעיקר יאנג.
  זה העיד על הגישה שסולשיאר הנחיל, סביר להניח בכמה שיחות שהספיק לעשות לקראת המשחק.
  זו רק קרדיף, אין לכם מה להישאר חוששים מאחור, תעלו למעלה כמה שיותר ותגרמו לזה שהם יהיו אלה שישברו את הראש איך לעצור אתכם.

  ג'ונס ולינדלוף, ראינו איך הם מבצעים הוראה נוספת ברורה של סולשיאר, תשחקו גבוה והם ביצעו זאת מצויין.
  כאשר בלמים משחקים רחוק מה 16 באופן טבעי הם פחות לחוצים.
  כאשר בלמים רגועים יש פחות טעויות, כי הם לא נמצאים ללא הפסקה בלחץ מנטלי של לשחק על הקו האדום באזור המסוכן סביב ובתוך הרחבה.
  משחק רחוק מהשער משאיר מקום לתקן במידה ויש צורך.
  לראייה, ראינו לא פעם איך ג'ונס ולינדלוף עוצרים ניסיונות של קרדיף לצאת קדימה כבר על אזור החצי, עצרו אותם בשכל ובתזמון נכון.
  בסיטואציה אחת היה כדור גובה שהגיע לעברו של פיל ג'ונס אזור 40 מטר מהשער שלנו.
  הוא לא היה לבד ג'ונס, היו ברדיוס הקרוב אליו שחקן או 2 של קרדיף,
  אבל ג'ונס הוריד את הכדור על החזה בשקט והשאיר אותו לפוגבה.
  מתי קודם לכן ראינו את ג'ונס מוריד כדור ברוגע על החזה?
  שניהם יצאו ודחפו קדימה כל הזמן, חטפו כדורים ולא רק, מספר פעמים גם עשו תנועה עם ובלי כדור אל עבר הרחבה של קרדיף.
  פעם אחת לינדלוף אפילו הגיע 20 מטר מהשער של קרדיף והכניס כדור עומק לראשפורד והעמיד אותו מול שוער.
  מתי קודם לכן ראינו בלם שלנו עושה כזה דבר?

  מאטיץ', ככה צריך להיראות בעל בית מאחור, משחק בשקט, שומר על השקט.

  הררה ,בימים האחרונים נהנו לראות קטע וידאו שבו סולשיאר עצר אימון של מולדה מלפני כמה שנים ואמר לשחקנים שם, אם אתם 18 מטר מהשער, תבעטו, אחרת איך תבקיעו?!
  אז הררה בעט, אבל מעבר לשער הוא המשיך להיות דינמו במרכז המגרש.
  אבל עוד מילה לגבי השער, זה לא רק הבעיטה עצמה אלא התנועה קדימה ללא כדור לשטח ריק, בלי לפחד מה יקרה מאחור.
  בתנועה הזו הוא גם עזר לפוגבה להוציא מסירה טובה.

  פוגבה, השחקן הכי משפיע שלנו אתמול.
  עשו עליו את העבירה בדרך לשער הראשון.
  הוא בישל את השער השני.
  הוא היה מעורב בשער השלישי.
  הוא חטף את הכדור בדרך לפנדל והשער הרביעי.
  הוא בישל את השער החמישי.
  מעבר לזה, הניע כדור טוב, היה די מדוייק, לא הסתבך מדי עם הכדור לחינם.
  הקטע שהכי אהבתי מפוגבה אתמול היה בפנדל.
  ג'סי לינגארד דרש בכוח לקחת את הבעיטה למרות שקודם לכן העונה היה זה פוגבה שלקח את הפנדלים שלנו.
  פוגבה לא רק שויתר על הזכות לבעוט אלא באקט אצילי גם עודד את לינגארד רגע לפני הבעיטה.

  לינגארד, על הנייר הוא היה קיצוני בצד ימין, בפועל הוא היה בכל פינה בחלק ההתקפי וזה הפלוס הכי גדול שיש ללינגארד, תנועה אין סופית בלי כדור, תנועה חכמה שעוזרת לקבוצה.
  כאשר המשחק שלנו היה תקוע תחת מוריניו, לא פעם התנועה שלו היתה תנועת סרק כי ולא כי הוא לא עשה נכון, אלא כי זה לא יכול היה להשתלב עם המשחק התקוע שלנו.
  אתמול כאשר המשחק שלנו היה דינאמי, עם ובלי כדור, לינגארד היה מעורב בלא מעט מצבים שיצרו פתח להזדמנויות.

  מרסיאל, לאחר המשחק סולשיאר ציין את ההוראה לגבי שיתוף הפעולה בינו לבין שואו בצד שמאל.
  היה כיף לראות את מרסיאל (בעיקר במחצית הראשונה) כל-כך חי ומסוכן.
  כמו לינגארד גם מרסיאל לא נשאר תקוע על הצד שלו בלבד.
  השער השלישי הגיע מתנועה שלו שהחלה בצד ימין והמשיכה אל תוך האמצע.

  ראשפורד, ביחד עם לינגארד ומרסיאל, איזה כאב ראש זה להגנה ששלושה שחקנים מהירים ותזזיתים שלא מפסיקים לנוע עם ובלי כדור מגיחים מולם.
  בפעולות של ראשפורד עם הכדור אתמול, אי אפשר היה שלא לראות את הקלילות במסירות בנגיעה ראשונה, לפעמים גם עם העקב.
  הבעיטה החופשית היתה נהדרת, השוער לקח לו גול בעצירה מצויינת מהמסירה של לינדלוף.
  כרגיל היתה שם אקסטרה עבודה מצידו בכל הנוגע לעשיית הגנה בחלק ההתקפי.

  תודה אולה, תודה על שהחזרת לי את שמחת החיים.
  מחכה בקוצר רוח לבוקסינג דיי ונגד בורנמות' אני כבר אהיה שם באיצטדיון לשלוח לך נשיקות מהיציע.

  הגב
  • אמיתי

   לדעתי לינגארד רץ הכי הרבה בקריירה אתמול. וכמובן כל הקבוצה. שרק ימשיכו ככה

   הגב
  • דודיק

   טל, תודה על הקטע ונסיעה טובה למנצ'סטר.
   רק הערה קטנה: מרסיאל הוא זה שביצע (בהצלחה) את הפנדלים האחרונים

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    תודה דודיק, גם על התיקון.

    הגב
 • שחר ע

  טל!
  תודה על הפרשנות, ותהנה בבוקסינג די.

  הגב
  • טל המנצ'סטרי

   תודה שחר!

   הגב
   • Wazza

    טל אולי תכתוב פוסט נפרד ותחסוך לי את החיפוש אחרי התגובות שלך?

    הגב
    • טל המנצ'סטרי

     אולי בעונה הבאה, משהו שרונן חושב עליו.
     עד אז אתה מוזמן להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק שחלקנו פה חברים בה.

     הגב
     • ניק

      זה יהיה טוב! לסקאוזרים יש יתרון כותבים עלינו!

      הגב
      • Wazza

       הם כותבים רק בעונות שהולך להם אז לא יחזיק עוד הרבה זמן

     • Wazza

      אין לי פייסבוק

      הגב
      • אבי התל אביבי

       אני לא סוגר את החשבון שם רק בגלל טל...

      • סימנטוב

       שווה ולו רק בשביל הקבוצה של טל...

 • אבי

  להעיף את פוגבה? מה נראה לכם אנשים שאנחנו בפיפא?
  אף שחקן וורלד קלאס לא יתקרב ליוניטד בחלון הקרוב.
  ופוגבה שחקן התקפי מדהים. לא אבין לעולם מדוע מנסים לתפקד אותו הגנתית.
  החלום הרטוב של כל חלוץ זה פוגבה מתחתיו.
  פוגבה זה 10. זה ברגקאמפ זה איברהימוביץ זה ג'רארד זה כל מה שטוב בכדורגל כשהוא בשליש האחרון של המגרש.

  פוגבה צריך לשחק מתחת למארסיאל וראשפורד
  פרד ומאטיץ מתחתנים.

  RPM PMR רק תבחרו. כי אחרי עונה של הוריו הזה הם ירוויחו את מקומם בספרי ההיסטוריה
  והשילוש שלהם יזכה לכינוי.

  הגיע הזמן לניקוי אורוות ביונייטד. יש המון שחקנים שצריכים לעוף.

  השלד צריך להיות

  דה חאה פוגבה לינגארד ראשפורד מארסיאל

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *