הניצחון בניוקאסל

כשאתה משתמש ביתרונות שלך

1. ניצחון מאד מאד, או אפילו מאד מאד מאד, חשוב בדרך בה הושג. מחצית עצבנית, הגנה קצת רכה, בלי יאנג אין ליונייטד יותר מדי להציע מאגפי ההגנה, מאטיץ׳ והררה עדיין איטיים בחצי שניה בהוצאת הכדור ונוטים לרוחביות, מאטה לא שחקן ללילה קר בסטוק או ניוקאסל.

אבל יונייטד עשתה מה שעושים. שיחקה על היתרונות שלה – דרך מרשיאל וראשפורד השיגה קצת מצבים. וכשזה לא עבד השתמשה בספסל הסופר עמוק שלה. הגול של לוקאקו אולי נבע מהקארמה של המנג׳ר אבל הדרך בה לוקאקו ואלכסיס יצרו לראשפורד את השער השני – תענוג.

2. בתוך ארבעה משחקים לשמונה מהתשיעיה (תודה על התיקון) הקדמית של יונייטד – הררה, מאטיץ׳, פוגבה, מרשיאל, לוקאקו, ראשפורד, מאטה ואלכסיס יש שערים או בישולים. לרובם 2-3 או יותר. יותר דף חדש מזה אני לא מכיר.

3. פוגבה לא היה מזהיר אבל כן הבנתי ואפילו שמחתי שעשה עניין גדול מהעבירה של ג׳ונג׳ו שלבי. כי שלבי ניסה לפצוע אותו בצורה נבזית. ופוגבה רתח אבל לא עבר את הגבול. אבל משחק גדול לא היה לו.

4. בהגנה היו כמה טעויות קשות, אבל לא הייתה אף טעות על טעות. ובמספר הזדמנויות ראינו פעולה הגנתית גדולה – של שואו וג׳ונס בייחוד שחיפו על טעות קשה. כשיונייטד תהיה קבוצה גדולה, לפריצות מאחור של לינדלוף יהיה ערך מוסף גדול.

5. מחשבה כללית. בניית קבוצה אלופה היא עניין שלוקח בדרך כלל זמן. אבל להפוך קבוצה עם סגל עילית לקבוצה תחרותית – אנחנו רואים שוב ושוב העונה – זה עניין מיידי.

וזה נכתב לפני המשחק:

אני בטוח שדבר אחד לא נעלם מעיניהם של הגלזרים עם פתיחת חלון ההעברות. סולשיאר משקם נכסים. מרשיאל ופוגבה משחקים כערכם. שום שחקן יקר לא נזרק לכלבים וכל שחקני השלושים מליון וצפונה – מאטיץ׳, מאטה, לוקאקו, אלכסיס (בתבנית כלכלית אחרת) – כולם בתכניות. והמנג׳ר של יונייטד בקיץ יצטרך 3-4 שחקנים. לא עשרה. הוא לא יוכל לבוא עם סיפורי ״תהליך שלם של בניה מחדש״.

והעמדה שלי כמובן שזה צריך להיות סולשיאר עצמו. לניסוי שלו כמנג׳ר יונייטד אני בשמחה נותן עוד עונה בלי קשר לתוצאות בעונה זאת.
*

הטמפרטורה בתחילת המשחק היום תהיה בערך אפס מעלות, אולי קצת פחות. והרוח החדשה והחיוך שהביא סולשיאר ישחקו תפקיד הרבה יותר קטן. זה יהיה קרב ולכן גם מבחן גדול לקישור. שלושת היריבות האחרונות לא ממש אתגרו את מאטיץ׳ והררה שמצאו עצמם אפילו עם חופש לעבור קדימה – להיות בין המבקיעים והמבשלים. היום זה צפוי להיות שונה, אבל בהחלט אני מצפה מהם להיות שוב דומיננטים מאד.

אם יהיו אנחנו צפויים לקבל את הבכורה תחת סולשיאר המאד מסקרנת לאלכסיס. מבחינתי הוא הרכש המרכזי של החלון הזה. אמנם הוא נרכש לפני שנה אבל לא מצאו את הדף עם ההוראות. עכשיו הציפיות שלי גבוהות מאד. האמת – לא המשחק שהייתי בוחר כבכורה – אבל עם הנסיון העצום שלו זה לא תירוץ. בעולם האידיאלי השלישיה הקדמית שלנו היא מרשיאל-אלכסיס-ראשפורד – בעמדות מוצא מאד נזילות. ושלושת החילופים – לוקאקו, לינגארד ומאטה מייצגים מגוון יפה מאד של אפשרויות. אבל כרגע ראשפורד בוודאי עייף ולא אופתע לראות את לוקאקו פותח במקומו.

ההפסד הברור מאליו לליברפול
הניצחון המאד אפור על רדינג

תגובות

 • ארז

  רונן,
  נראה לי שההתלהבות כאוהד משבשת מעט את הראייה המקצועית המשובחת שלך.
  גם אני נהנה ומבסוט ממה שקורה ומרגיש טוב עם זה כמו שלא הרגשתי הרבה זמן.
  אבל בוא לא ניסחף עדיין למסקנות מרחיקות לכת בשאלה מה למדנו מהמשחקים מול נמושות הליגה, כשנטל ההוכחה על השחקנים. לא לגבי סולשיאר, לא לגבי הקבוצה, לא לגבי יחידים.
  גם תחילת העונה שעברה נראתה מבטיחה מאוד. בוא נשפוט הכל כעבור 10, 15 משחקים.

  לגבי אלכסיס - מסכים, וזה פחות או יותר גם מה שסולשיאר אמר.

  הגב
  • דורפן

   מאמנים זרים למערכת - ואן חאל ומוריניו קיבלו שנתיים פלוס ו-200 מליון רכש בכל עונה - ודרישה למקום רביעי. אני מוכן לתת למישהו משלנו חצי מהכסף, חצי מהזמן והזדמנות להתחיל עונה על אפס. סולשיאר קיבל את הקבוצה 19 נקודות מהמקום הראשון ו-11 מהרביעי. לא סביר?

   הגב
  • טל המנצ'סטרי

   ארז,

   למדנו שהסגל הזה מספיק טוב בכדי לגמור משחקים בנוחות ועם 3,4 ו 5 חתיכות גם בהילוך שני, משהו שאפיין מאוד את הקבוצות של פרגי לאורך השנים.
   אני גם לא רוצה לצאת מגדרי אחרי ניצחונות שעל הנייר והדשא היו נוחים יחסית, אבל אני גם זוכר איך כמה התקשנו ואיבדנו נקודות מול אותן קבוצות ולעשות רצף של שלושה משחקים שכאלה בפרק זמן קצר, זה גם לא משהו שהולך ברגל.

   היופי הוא שבזכות זה הציפיות גוברות ויש יותר לחץ, לא משהו שאנחנו צריכים לחשוש ממנו אלא לראות זאת כאתגר.

   הגב
   • ארז

    טל, רונן,
    אין לי ויכוח עם שניכם ואני אתכם בעניין הזה. המאזן סיכוי-סיכון בהחתמה של סולשיאר עד סוף עונת 19-20 לא דרמטי בעיניי.
    אני גם אוהב את מה שרונן ציין לגבי שימור וטיפוח הקיים במקום החלפה אינסופית.
    אני רק חושב שלקבוע כבר עכשיו שסולשיאר שיקם נכסים או מצא את המפתח לשבור את המטריקס של ה-6 שנים האחרונות - עדיין מוקדם.
    אני חושב שפוגבה הבין שהוא עם סכין על הגרון והיה מככב בשלושת המשחקים האחרונים גם אילו ויקו חדד היה על הקווים. אני גם מזכיר לכם את הרביעיות במחזורי הפתיחה של העונה שעברה.
    לכן אני אומר שאת המסקנות לגבי סולשיאר, יכולותיו והשפעתו כדאי לשמור להמשך, לפרק זמן משקף יותר, לאחר התפוגגות אפקט חילוף המאמן ומול יריבות רציניות יותר.

    הגב
    • אמוץ כהן-פז

     מכיוון שנכווינו בצוננים... אני עם ארז.

     הגב
 • שלמה

  יונייטד מתקשה מאד נגד ניוקאסל
  בחוץ בשנים האחרונות, אני די חושש,
  אלכסיס הוא שחקן בדעיכה, זה החל
  כבר בארסנל,
  אני לא נמנה על חסידיו, ולדעתי אינו מתאים
  כל כך ליונייטד,
  מידיעה אני יודע שאין חיבה גדולה בין פוגבה, לאלכסיס,
  אני מקווה שסולשיאר קבע את ההירכיה ביניהם,
  הוא כבר הודיע שהוא בונה את הקבוצה סביב פוגבה,
  בניגוד למוריניו אשר ניסה לבנות על אלכסיס,
  בהצלחה ליונייטד היום.

  הגב
  • דורפן

   נקווה שבעזרת ניצחונות כל העימותים האלו יירדו לאש קטנה יותר. מעשית אין שאלה. פוגבה טוב ומחוייב ויציב (אם נגיע לכל זה) - הוא הדרך הכי קצרה שלנו לרלוונטיות. הוא שחקן לברון ג׳יימסי

   הגב
   • Yair

    עם המאמן הנכון והתבגרות מנטלית מסויימת, הוא יכול להיות אריק קאנטונה של הדור הזה

    הגב
  • טל המנצ'סטרי

   טדי שרינגהאם ואנדי קול לא דיברו האחד עם השני, לא סבלו האחד את השני, על המגרש זה לא הפריע כי הם ידעו לשים דברים אישיים בצד לטובת הקבוצה.
   אלכסיס תפור נהדר ל 4-3-3 הזה של יונייטד, טריו קדמי שלא מפסיק לעשות תנועה לכל עבר וכשיש יותר הצטרפות של שאר שחקנים קדימה.

   הגב
 • יואב

  אני מאמין גדול בכישרון של אלכסיס שהיה שחקן מרשים ונפלא בתפקידו לפני הגעתו ופתאום הפך לאסי טובי(בלי לפגוע חלילה).

  הגב
  • ארז

   יואב, התנועה שלו מזכירה לי יותר את נצח מסובי. אבל לך יש עין יותר חדה :)

   הגב
   • קפיטולניק

    אז אפשר להגיד שלוקאקו זה מוטי קקון?

    הגב
    • ארז

     לוקאקו זה אוגבונה

     הגב
     • קורא

      אורן נסים

      הגב
     • כספרי

      אוגבונה זה איגביני בלי י' חחחחחחח

      הגב
 • ניק

  זה דווקא משחק שתפור מעל לכולם על פלאייני

  הגב
  • טל המנצ'סטרי

   ניק, לא תודה. אני כל-כך שמח שבבת אחת המעמד של פלאייני צנח, 3 דקות אחרונות נגד קרדיף, לא שיחק בכלל נגד האדרספילד ובסוף בגלל האדום של באיי גם לא נכנס כמחליף שלישי נגד בורנמות'.
   לא כי אין לו יכולות, אבל זה סוג של הכרזה של סולשיאר, אני מחפש שהקבוצה תשחק כדורגל שבו לפלאייני יש מעט מאוד להציע.

   הגב
   • שלמה

    על פי הדיווחים באנגליה אותם קראתי,
    סולשיאר הודיע לפלאיני שהוא אינו נכלל
    בתוכניותיו המקצועיות,

    הגב
    • Abby Wambach (בדימוס)

     אם זה נכון, ממש חבל לי. הוא אולי לא מבריק וקצת הרבה מתסכל, אבל תמיד נותן 100%, לא משנה מי המאמן או מה אמרו עליו. מבחינתי הוא שחקן נשמה, ואני מאמינה שאפשר למצוא לו מקום גם בקבוצה המחודשת. רק בגלל ששיחקנו בצורה הגנתית להחריד קודם לא אומר שזאת הדרך היחידה שבה הוא יכול לשחק. וחוץ מזה הוא סוף סוף הסתפר, וככה גומלים לו על זה?

     הגב
 • מתן

  המשחק הערב זה "לילה גשום בסטוק" קלאסי. נכון שניוקאסל היא לא בדיוק קבוצת צמרת, אבל אני לא חושב שיש מה לבנות היום על עוד רביעיה. יהיה מעניין לראות איך הקבוצה תתמודד עם המשחק הפיזי הצפוי של ניוקאסל, ואיך אלכסיס (שמכיר טוב את הליגה, אבל מגיע עכשיו לקבוצה חדשה לחלוטין) יסתדר, יחד עם לוקאקו שבמשחק הקודם נכנס לגארבג' טיים והפעם כנראה יפתח.

  הגב
 • Gil - Zimbabwe

  אשמח בניצחון לא אבכה גם מתיקו.
  ניוקאסל בחוץ לרוב קשה, ובנוסף שלבי (לא נשכח ולא ניסלח על החוצפה שלו לאלכס פרגסון) נותן משחק אחד מעולה בעונה ומשום מה זה נגד יונייטד.

  הגב
 • קירקגור

  נפרק אותם.

  הגב
 • מעיין אוהד מכבי

  סולשיאר, בדומה לקישור האחורי ולהגנה שלנו, ייבחן לאורך זמן ומול יריבות קשות יותר, אבל לא ברור לי הזלזול בבורנמות' פתאום. הם קבוצה מאומנת מאוד שדורגה לא מזמן ממש בסמוך אלינו ואף לפנינו.
  מעבר לזה, כפי שכתב כאן אחד המגיבים על פוגבה, הרבה שחקנים מבינים שהם נלחמים על החיים שלהם ביונייטד או במועדון הבא. אלו שבאמת ראויים ללבוש את המדים של יונייטד יידעו להתעלות ולהראות שיש להם מה לתרום. מקווה שאלכסיס הוא חלק מזה, אבל זה לא סוף העולם אם הוא לא.

  הבעיה האמיתית שלנו היא שמאטיץ' נמצא בצד הלא נכון של הקריירה שלו, שהררה מעולם לא יהיה מה שקיווינו וחלמנו שיהיה ושפרד לא יהיה ה-50:50 שכל כך חסר לנו מאז שסקולסי פרש (אני לא ממהר לשפוט ולאבד תקווה אבל מה שראינו עד כה לא מעודד) ושההגנה עדיין לא שם.

  לכן, זה לא מפתיע אותי שסולשיאר שם את כל יהבו על ההתקפה, בדיוק כפי שפרגי חינך אותו - יודעים שנספוג אבל תמיד ננסה להבקיע יותר ממה שנספוג. הרביעייה הקדמית שלנו (כולל המחליפים והאפשרויות השונות שהם מספקים לנו) היא החוליה הכי קרובה לוורלד קלאס מבחינת כישרון, ולכן, כדי להפיק את המקסימום מהסגל הזה, צריך לשחק כמה שיותר על החוזק הזה, ולהצניע את החולשה היחסית. בגלל זה יאנג נראה יותר טוב, בגלל זה חשוב שדאלוט משחק, בגלל זה ברור ששואו למשל הוא לא הפתרון באגף השמאלי, בגלל זה לינדלוף מרשה לעצמו לקחת כדור ולעלות לאזור הרחבה של היריב כמה פעמים במשחק.

  הגב
 • אריק

  מאוד אוהב את ההרכב.
  לוקאקו ואלכסיס שיעלו מהספסל. לפוגבה מרסיאל ורשפורד נח ביחד ואסור להזיז אותם כשהם כשירים.
  מאטה זה "סוסים למסלולים" של סולשיאר במקום לינגארד מול הגנה נמוכה.

  הגב
 • red sox

  אני צריך כמה דקות לעכל את העובדה שיש אוהדי כדורגל רציניים שחושבים שלוקאקו צריך להיות חלוץ מחליף בקבוצת כמעט-צמרת אנגלית. ושניתן ריאלית לשמור עליו לאורך זמן ככזה.

  הגב
  • קירקגור

   כמו כל אחד אחר כרגע בקבוצה. רוצה לשחק? סבבה, תהיה הכי טוב.

   הגב
 • איתמר

  יהיה אשר יהיה המנג׳ר של יונייטד, בקיץ
  הוא יהיה חייב להחתים שני בלמים טובים.
  הבלמים הנוכחיים מביכים ביכולתם הדלה.

  הגב
 • מתן

  מחצית רעה מאוד, כנראה שהיום נראה את איבוד הנקודות הראשון.
  ההגנה קטסטרופה (קבוצה נורמלית כבר מובילה 2:0 מול כזאת הגנה) וההתקפה לא מתפקדת. מרסיאל כבד בצורה לא אופיינית ואני הייתי מכניס את אלכסיס במקומו, אולי זה מה שיביא את הישועה.

  הגב
 • יעקב

  תוך שבועיים הקבוצה משחקת אחרת לגמרי

  מלבד שמחת המשחק והמוטיבציה שבאה לביטוי בספרינטים ובמרחק שהקבוצה עושה )רואים מספר שינויים:

  מרבית הכדורים קדימה ולא לרוחב או אחורה

  פחות משחק בגובה .

  כל שחקן נוגע פעם עד פעמיים בכדור לפני שמעביר הלאה.

  הקבוצה משחקת גבוהה הרבה יותר כולל לחץ ישר לאחר איבוד כדור.

  הבלמים משחקים גבוה יותר

  תנועה מהצד פנימה של החלוץ ולא הסטטיות של לוקאקו.

  הגב
 • דנידין

  1.הבישול של אלכסיס
  2.הכיסוח של פוגבה על שלבי כנקמה על הפאול שלו.
  3. ואלנסיה בהתקפה הוא שום דבר וכלום.
  4. שער נקי.
  5. שלוש נקודות.
  6. הגינס בפאב.
  7. תודה רבה ולילה טוב.

  הגב
 • מתן

  במצב של 1:0 חשבתי לעצמי שהשוויון באוויר ואז קיבלתי מלא פושים וחשבתי ש-1:1, ואז הם הראו איך יונייטד צריכה לסגור משחק ביום לא משהו. ריצה מצוינת של לוקאקו ובישול נפלא של אלכסיס. מי היה מאמין שסולשיאר יבין דבר או שניים בחילופים מנצחים.
  והכי חשוב: דייב סוף סוף קיבל שער נקי!!

  הגב
 • יואב

  אם בנאדו היה מתחיל את העונה...

  הגב
  • שלמה

   אם מימר היה פותח את העונה...

   הגב
 • שלמה

  אך איזה יום טוב,
  נצחון חשוב, וצ׳לסי מאבדת נקודות,
  בשבת אדע מאיזה חומר קורצה הקבוצה הזאת,
  כרגע אני בהייפ,
  שלא יגמר.

  הגב
 • Danny - Long Island

  יש כמובן בעיות אבל בגדול - קיבלנו קבוצה חדשה וזה נעים כל כך

  הגב
 • אריק האחר

  לאורך כל העונה וגם בעונה שעברה חלק גדול מהתגובות כאן באתר מתייחסות בזלזול ולעג ליכולות של לוקאקו.
  למרבה הפלא לוקאקו למרות הכול מבקיע
  ונותן הכול על המגרש .
  אני מכיר את הטענות לגבי זה שהוא לא מבקיע נגד הגדולות ואת היכולת הטכנית שלו וכו'
  אבל בסוף כשמתסכלים מי מבקיע ביונייטד הכי הרבה לוקאקו שם.
  מעניין שכול מאמן ביונייטד ובקבוצות האחרות ששיחקכולל נבחרת בלגיה חושב אחרת לגמרי מהמגיבים כאן .

  הגב
  • יואב

   חלוץ 16 נהדר. הדגים את זה היום. אני מאד בעדו.
   יונייטד יותר פלואידית זה ראשפורד. הוא צריך לרדת מהמגרש רק משיקולי פציעה ומנוחה. הוא העתיד.

   הגב
  • טל המנצ'סטרי

   אריק האחר

   לוקאקו גולר טוב והשער היום היה מהשערים שהם הלחם והחמאה שלו.
   יש לי בעיה עם הטיפול שלו בכדור, עם הטכניקה שלו, היא לא ברמה גבוהה וזה משהו שמגביל מאוד חלוץ ברמה הגבוהה.
   גם התנועה שלו לא מספיק טובה או חכמה ברוב הפעמים.
   זה לא לעג, זה משהו שרואים על הדשא ואגב, גם היום, לצד השער היו גם כמה איבודי כדור בגלל מסירות לא טובות או השתלטות לא טובה על כדור.
   אני לא לועג לשחקן שעובד קשה ומנסה אבל אני גם לא מייפה את התמונה רק כי לא נעים.

   אין לי בעיה עם לוקאקו חלוץ שעולה מהספסל, עם לוקאקו שחקן רוטציה יותר אבל לא החלוץ הפותח של מנצ'סטר יונייטד.
   אני לא בטוח שהוא יהיה שלם עם זה ובצדק, יש לא מעט קבוצות אחרות שישמחו להעניק לו 90 דקות בטוחות בכל משחק.

   הגב
   • דנידין

    במשחק לוקאקו חזר לעשות מה שלא עשה הרבה זמן, להגיע ראשון לכדורי גובה הארוכים ולחלק אותם לצדדים לראשפורד ואלכסיס. זו גם תכונה טובה שלו.ד

    הגב
  • רומן

   לוקאקו לא שייך לרמות הגבוהות של הכדורגל.
   שחקו חסר טכניקה לחלוטין. גם הגולשים של אתמול וגם במשחק הקודם שהכדור כבר ברח לו והוא איכשהו הוציא בעיטה עלובה שהתגלגלה לרשת.
   אמרתי כבר לפני יותר משנה שיונייטד חייבת להביא את איקארדי, והופ אתמול הנבואה שלי קיבלה כח, מדיווחים בכל מני אתרים.
   לוקאקו זה חלוץ לברייטון.

   הגב
 • Guss

  תוסיף לנקודה 2 שלך את לינגארד, ויש לך 8 כובשים/מבשלים מ-9

  הגב
 • אמיתי

  הכי מרשים עד כה.
  תמיד שנאתי את שלבי (למרות שם המשפחה). פעם רק ספורטיוית

  הגב
  • סימנטוב

   נצר למשפחת צוענים מברמינגהם? ;)

   הגב
  • אילן

   "In the order of the peaky fucking blinders"

   הגב
 • יואב

  מה שמתנקש עם חיוך יכול לעשות. לפני המינוי שלו- השתפרנו ב30 אחוז. הריק גרם לנו להשתפר מהזועף שהיה פה קודם. מעניין לראות כמה אולה ישפר את זה. יש לו סטארט כבר מההתחלה.

  הגב
 • קירקגור

  קבוצה שטועמת מה זה להיות ווינרית שוב. זה הכל.

  הגב
 • עצמות עצלות

  כל אלו שטענו שללוקאקו נגיעה ראשונה שלא שווה דבר, אנא התנצלו.

  הגב
  • ארז

   :)

   הגב
  • יוסי מזרחי

   זה נכון שאין לו נגיעה ראשונה טובה.
   יש לו עם זאת דברים אחרים שיש המתעלמים מהם ורואים רק מרכיב אחד במערך שלם של תכונות ושילוב בהרכב.
   טל כתב כאן שהוא גולר טוב. אני לא מסתפק בזה.
   כשהקבוצה באמת תרוץ ותתיצב, ללוקאקו יהיה מקום בין 14 הפותחים/משתלבים, לא כמו שחלק מהמגיבים מתיחסים אילו בלעג אם כי בשפה יפה.

   הגב
 • גימי

  יונייטד - חבורת כוסיות עלובה
  פוגבה, ילד מושתן שחבל ששלבי לא גמר לו את הברך והקריירה. זהל טהור של קיום.

  הגב
  • איש הפח

   שנים מתבדחים כאן שאנשי יונייטד בטח קוראים את הבלוג, והנה - מתברר שמוריניו אכן קורא, ואפילו מגיב בקלאסה האופיינית לו.

   הגב
  • ארז

   גימי גימי גימי יור 3 פוינטס אפטר מידנייט

   הגב
 • ארז

  היו כמה דברים משמחים במשחק הזה, מסיבה עלומה מה שהכי עשה לי את זה היה איך שכל הצוות המקצועי התחבק בגול של לוקאקו.

  הגב
 • ניר

  הגול הראשון - גול סולשיאר קלאסי. מי לא זוכר גולים כאלה שסולשיאר בעצמו נתן. היכולת להיות במקום הנכון בזמן הנכון.

  הגול השני - כדורגל נהדר של שני המחליפים ושלוות נפש של ראשפורד. אני בכלל לא בטוח שאם מוריניו עדיין היה המנג'ר לראשפורד היתה את שלוות הנפש הזו להכניס את הכדור בפס לשער.

  הגב
  • כוכב עליון

   אם מוריניו עדיין מנג'ר, ראשפורד כבר מזמן מוחלף, פלאייני נכנס, הכדור מוגבה ולא משוחק על הקרקע והתוצאה עדיין 0-0, אבל חוץ מזה, בול אותו דבר

   הגב
 • טל המנצ'סטרי

  המבחן הראשון הגדול יותר של סולשיאר עד כה עבר בהצלחה.
  משחק חוץ במקום לא קל מול קבוצה שיודעת להקשות, משחק רביעי בפרק זמן קצר וצפוף ובשורה התחתונה:
  3 נקודות, כיבוש 2 שערים, הצלחנו לשמור על שער נקי וגם צימצמנו את הפער מצ'לסי והמקום הרביעי ל 6 נקודות.
  דרך לא רעה לפתוח את השנה החדשה.

  לדעתי סולשיאר עשה נכון שבחר בהרכב כמעט ללא שינויים.
  רק ולנסיה פתח במקום יאנג ומאטה במקום לינגארד, בחירות מקצועיות.
  פיל ג'ונס היה חילוף שנכפה עליו בגלל באיי שהורחק ביום ראשון.
  הוא עשה נכון כי קבוצה יכולה לבנות משהו כאשר יש תבנית ברורה וקבועה יותר.
  נקודתית לאתמול ובכלל לתקופה של לוח משחקים צפוף במיוחד היה בזה סיכון.
  מנג'רים אחרים היו מחפשים לעשות רוטציה עם יותר שחקנים ואין פה נכון או לא נכון אלא "הימור" מסויים.
  סולשיאר העדיף לקחת פחות סיכונים ששינויים רבים מדי יכולים לעשות. מצד אחד ראינו אתמול שחקנים עייפים יותר וכתוצאה מזה טועים או יעילים פחות, אבל מצד שני המשכנו להרוויח מספר דברים שאפיינו אותנו במשחקים האחרונים, אחד מהם היה שהחזקנו יותר בכדור.

  אחוז החזקת הכדור הסופי אתמול מרשים מאוד, 72% לטובתנו במשחק חוץ אבל הוא קצת "משקר" כי היו דקות רבות מדי, בעיקר במחצית הראשונה שם הנענו אותו מדי לרוחב ואחורה.
  בנוסף לא היתה מספיק הצטרפות קדימה של המגנים או הקישור באמצע לאזור ואל תוך הרחבה, זה הקשה עלינו להגיע או לייצר מצבים שהביאו לנו שערים במשחקים הקודמים.
  כן עשינו את הדברים הנכונים האחרים, קו הגנה גבוה יותר, משחק מסירות קצר ומבלי להעיף כדורים ארוכים קדימה או להגביה מתסכול על עיוור לתוך הרחבה ולקוות לטוב, גם לא כאשר ניוקאסל סגרה מצויין מאחור.

  כמו במשחק נגד האדרספילד ככה גם אתמול, סולשיאר וברגע שראה שדברים לא מתקדמים כמו שצריך עם פתיחת המחצית השנייה לא היסס לבצע חילוף וגם אתמול חילוף כפול.
  נגד האדרספילד זה היה בדקה ה 55, אתמול זה היה בדקה ה 63.

  אם אני סולשיאר אז היום בערב אני הולך לשחק בינגו (משחק מאוד פופולארי באנגליה) כי הוא על בטוח מנצח, בדיוק כמו שניצח אתמול עם הבינגו של קודם לוקאקו ולאחר מכן אלכסיס.

  הבעיטות החופשיות האלה (בסגנון רונאלדו) של ראשפורד מאוד מסוכנות כי יש לו אחוז גבוה של בעיטות שהולכות למסגרת וזה העיקר,
  כי מהמסגרת מגיעה הברכה.
  במחצית הראשונה השוער הדף טוב בעיטה אחת שלו, כאשר פישל בשנייה לוקאקו היה שם חד ורענן לעשות 1-0.

  משם זה היה תלוי בנו לא ללכת לאחור, לא לחפש להגן על ה 1-0 הקטן, לא לעשות חילוף שמשדר הגנה אלא להמשיך לשחק כדורגל וכך עשינו.

  השער השני היה נהדר כי ראינו את פוגבה מחלץ כדור במרכז השדה, ראינו מתפרצת מצויינת של שלושה שחקנים, ראשפורד שהחליף מסירות עם לוקאקו, לוקאקו שהמשיך לאלכסיס שהכניס כדור מצויין בין 2 לראשפורד שהיה קר רוח מול השוער בכדי לכבוש ולהבטיח את 3 הנקודות.

  לינדלוף נהדר, קרא את המשחק כמו שצריך, חילץ מספר כדורים באלגנטיות וכשהיה צריך לתת איזו דחיפה עם הכתף ולחלץ בתוך הרחבה גם כן הוא עשה זאת.

  פוגבה, למרות שלא כבש או בישל, למרות שהעייפות ניכרה עליו, אהבתי את המשחק שלו בגלל 2 סיבות.
  הראשונה, הוא המשיך לעבוד קשה ולעשות הגנה גם עבור אחרים.
  השנייה היא שהחזיר לשלבי אחת ו"נקם" את הכניסה המכוערת של שלבי בו כמה דקות קודם לכן.
  זה גם דרך להרוויח כבוד ומעמד בכדורגל האנגלי.

  ראשפורד, כמו מרסיאל וכמו פוגבה, ראינו אותו פחות דינמי, פחות התרוצץ כמו משוגע בלחץ למעלה, אולי הוראה בכדי לשמור כוחות בהתחשב בנסיבות.
  היו לו את הנגיעות הטובות הרגילות, חבל שלא מצא את המסגרת בהזדמנות הראשונה שלו בתוך הרחבה, אהבתי את התנועה ושלאחר מכן השכיב את המגן, אבל הבעיטה עם השמאל הלכה עקום.
  תיקן עם שער חשוב בקור רוח של סולשיאר.

  לוקאקו, חילוף מנצח עם שער קריטי ששינה עבורנו את המשחק.
  לאחר מכן היו מספר פעמים שלא היה מדויק במסירה אבל תיקן בסיום עם המעורבות בשער השני.
  יש לי העדפה ברורה בקרב בינו לבין ראשפורד על עמדת החלוץ המרכזי ביונייטד, אני בוחר בראשפורד.
  אני חושב שגם לוקאקו מודע שעכשיו עם ההגעה של סולשיאר והפיטורים של מוריניו התהפכו היוצרות והוא כבר לא הבחירה הראשונה על הלוח.
  לאחר שראשפורד כבש וסיים לחגוג עם כולם, היה זה לוקאקו שחיכה והעניק לו חיבוק צמוד וחם למשך כמה שניות טובות.
  אז אולי הנגיעה הראשונה שלו בכדור לא טובה מספיק, אבל הנגיעה שלו כבן אדם מרגשת ביותר.

  אלכסיס, מאוד שמחתי שהוא בישל את השער השני.
  לכל אחד מאיתנו יש שחקנים שהם יותר פייבוריטים בלב אבל אני לא חושב שעבור מישהו מאיתנו אלכסיס הוא כזה.
  שחקן רכש שהגיע בעונה שעברה ומיד התמודד עם קשיי התאקלמות בקבוצה ששיחקה כדורגל רע תחת מנג'ר בעייתי וכשזה עמד על סף פיצוץ בינהם גם כן.
  אחד שמצד אחד מקבל משכורת אסטרונומית אבל מצד שני איבד את כל הביטחון ו"הרוויח" ים של כותרות שליליות, לחץ וחוסר שביעות רצון מהאוהדים.
  בסופו של יום יש בן אדם מאחורי כל זה, עם רגשות וכשהוא אכל אצלנו לא מעט חרא ולא תמיד באשמתו.
  אם סולשיאר יצליח להרוויח את אלכסיס בחזרה זה יהיה נהדר כי אלכסיס היה אמור להיות סוג של שחקן שובר שיוויון.
  הלוואי והבישול אתמול הוא סנונית ראשונה לשינוי גם לגביו.

  החיוך ממשיך להיות מרוח על הפנים ואתמול זו באמת היתה משוכה רצינית יותר אז כיף.
  כיף גדול להרגיש שוב מחדש, להתרגש ולספור את הדקות עד שהמשחק מתחיל.
  להיות במתח תוך כדי משחק כשיודעים שיש על מה לשחק, שיש לאן להתקדם.

  אנחנו פוגשים את רדינג בגביע האנגלי ביום שבת ושם סביר להניח נראה רוטציה רחבה יותר כולל דקות משחק של מספר צעירים מהנוער/מילואים.
  לאחר מכן הקבוצה תצא לקבל ויטמין D במנוחה בדובאי ואז טוטנהאם בוומבלי, המבחן הקשה הבא, כיף כבר אמרנו?

  הגב
  • אריק האחר

   טל
   סיכום מעולה .
   אני חושב שהתחרות על המקום בהרכב של חוליית ההתקפה תעשה רק טוב לכול הקבוצה
   מעדיף גם את ראשפורד על לוקאקו בהרכב אם ההתלבטות מי ביניהם משחק
   אבל לא מוותר על לוקאקו בשום פנים אופן
   יש לו מחויבות הוא נותן הכול וגם מבקיע
   צריך היום תקציב של מדינה כדי להביא כוכב על התקפי
   יש ליונייטד היום מספיק חלוצים ברמה טובה
   הייסורים צרכים להגיע למקומות אחרים בקבוצה .

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    אריק האחר

    תודה.
    אם לוקאקו יחיה בשלום עם העובדה שהוא לא האופציה הראשונה, עם העובדה שברוב המשחקים הוא יעלה לשחק כמחליף במידת הצורך, אני אהיה מופתע כי הוא יכול ושווה הרכב בלא מעט קבוצות אחרות, אבל זה יעיד על האופי שלו לחיוב, בדיוק כמו שסולשיאר לא התבייש להיות סופר סאב וכל עוד זה אומר להיות חלק מיונייטד.

    אני כן לוקח בחשבון שבעונה הבאה מייסון גרינווד אמור (וצריך) להיכנס למשוואה של החלק ההתקפי שלנו, גם כחלוץ וזה אומר עוד תחרות וצפיפות שזה מצויין מצד אחד אבל יכול לנגוס בדקות של לוקאקו גם כן.

    הגב
  • יוסי מזרחי

   אני יכול לחיות טוב עם הסיכום שלך.
   יש דברים שלא נגעת בהם, כמו בעיית המגינים שאתמול באה לביטוי בולט עם וולנסיה. בחור טוב, מ"אנשי סיר אלכס", אבל הרבה מעבר למה שצריך ממגן בקבוצה שחושבת ומיישמת התקפה.
   לינדהוף מתגלה כשחקן סופר אינטיליגנט, אבל חסר לו משקל. עוד 15 קילו היו עוזרים שם,אבל כנראה שעם בלם מאסיבי לידו הוא יכול להיות בצוות מנצח. העימותים פיזיים שלו הם חולשה ואצל בלם באנגליה זה חיסרון.
   לא הזכרת את הררה,אולי הגיבור האלמוני של המהפך מאז אולה, הנה אני מתקן.
   פוגבה, כתבתי לא פעם שאני מאחל לו ולי שהוא יתן כדורגל ש "יסתום לי את הפה". הוא בדרך ואני אשמח יותר מכולם אם תהיה המשכיות ויציבות, ואין סיבה שלא תהיה. הכניסה בבן זנונים ההוא שבא מליברפול היתה עבורי דובדבן על הקצפת.
   ראשפורד התחיל חלש ואחר כך התיצב, בעיקר כי שלוש הבלמים שמולו השתמשו מאוד בכח ובגוף לעצור אותו,אבל זה מצוין להתפתחות שלו. לא בכל יום יהיו לו טיולים של אחה"צ.
   על לוקקו דיברנו ונדבר, ואני רואה אותו משחק יחד עם ראשפורד ולא הייתי מפחית מערכו (נגיעה ראשונה וכו') . אצל סיר אלכס, שחקנים היו מורכבים קודם כל מאישיות והבנת המערכת ואחר כך מכשרון טהור. אצל רונאלדו זה היה הפוך אבל הוא יצא כשחקן מושלם בעיקר בגלל המטען שקיבל בתחום שאינו כדורגל. מתוך כך אני מעריך מאוד את הדמות של לוקאקו ולא הייתי מוותר עליו בשום אופן ומחיר. מבחינת כדורגל טהור הוא אולי היה הנפגע העיקרי משיטת המשחק של מוריניו.נקודה למחשבה.
   אלכסיס חעלומה שעל סף פתרון. הלואי שיפרוץ כי אז נהיה באמת קבוצה אחרת.
   שלוש נקודות בוומבלי ושום דבר חוץ מאליפות לא מחוץ להישג יד. נקודה והפסד של המתחרות יתקבלו בשמחה אבל נצחון זו הדרך הנכונה.. יאללה לעבודה.

   הגב
  • 7even

   טל, כנס להרכב.

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    מעדיף להישאר ביציע. אוהד זה לתמיד, שחקן זה זמני.

    הגב
    • יוסי מזרחי

     מנסיון, אתה צודק......

     הגב
 • כספרי

  זה המשחק שהוכיח סופית כמה רעיל היה מוריניו לקבוצה. יכול מאוד להיות שמקום 6 זה הכי ראלי לעונה הזו. אבל סוף כל סוף יש קבוצת כדורגל, שכוללת שחקנים (טובים פחות או יותר) שמשחקים כדורגל (כמיטב יכולתם נכון לעכשיו) יש מאמן, שלא עסוק בעצמו, בעברו, בעתידו, במאמנים אחרים אלא בלהדריך את הבחורים להוציא מעצמם את המיטב (גם בלילה קר בסטוק) יש עוזרי מאמן, יש מערכת, יש התנהלות של מועדון כדורגל (כמעט כמו שפילד יוניטד)

  הגב
 • אביאל

  דורפן - ״אבל ג׳וזה מוריניו הורס את הסולידריות במנצ׳סטר יונייטד. הפך שקרים וספינים והאשמות לתרבות המועדון.״ מה קורה עם הסולידריות ביונייטד? מה עם התרבות? השתקמו? או שקצת נסחפת לגבי ההרס שמוריניו זרע בתרבות המועדון?

  הגב
  • Kirma der faux

   המעלה האחרונה שנותרה למוריניו היא שהוא כל כך מעיק על מועדון שהוא הפך לעז שכשמוציאים לכולם נוח פתאום

   הגב
  • טל המנצ'סטרי

   אביאל

   הגידול הוסר בניתוח חירום, הגוף התנקה וכעת החולה מתלוצץ עם רופאיו.
   רק כאשר למדתי להכיר את האיש ודרך הפעולה שלו טוב טוב מקרוב (לא מדבר אפילו על סגנון כדורגל) יכולתי להבין מדוע יש כה רבים ששונאים אותו.
   בסיטואציות מסויימות, גם כמו אלה שנוצרו ביונייטד, הוא רעיל ומסוכן.
   בעבר למדתי לחבב אותו, כשהגיע ליונייטד מאוד רציתי בהצלחה שלו, היום אני בז לו.
   הכישלון שלו עם יונייטד לעולמים יהיה אות קין על המצח שלו וזו הנקמה שלי כאוהד יונייטד על הרע שעשה למועדון, לא בגלל תוצאות או סגנון כדורגל אלא בגלל התנהלות מכוערת כל-כך, תרבות של פוליטיקאי קטן ומושתן.

   הגב
   • אביאל

    טל - אין ויכוח על כל מה שכתבת רק איך זה קשור למה שכתבתי? דורפן טען שמוריניו הרס את הסולידריות במועדון ופגע בתרבות של המועדון, מה ממורינין נשאר? כלום ודיי מהר ואפילו בלי איזה מאמן עם תארים גדולים או עם איזה החתמה יוצאת דופן, אני לא מנקה ממוריניו כלום אבל גם שהוא כתב בזמן אמת על מוריניו כתבתי שאלה בעיקר שטויות ושהם לא מבוססים על כלום, לא שמעת ששחקנים רבים בינהם ביונייטד, גם לא היתה איזה תקרית קשה בין האוהדים לשחקנים, בקיצור מוריניו לא הרס את יונייטד, הוא לא הצליח בה זה בטוח אבל הוא לא פגע בסולידריות בין השחקנים ובטח לא פגע בתרבות שלה, סולישאר מוכיח את זה מצוין.

    הגב
  • יואב

   אביאל, אני חושב שרונן היה עדין. ניהיה בינוניים בדרכנו ולא מוריניואיזם. לא כת סגורה רק להרגיש שייך.

   הגב
   • אביאל

    יואב - עדין? איפה השאריות של מוריניו? איפה הסולידריות שנעלמה? איפה התרבות שנפגעה? התלוננתם על דברים שלא קרו במציאות, למוריניו לא היה סיכוי להרוס את יונייטד כמו שדורפן כתב, זו הנקודה שלי.

    הגב
   • אריק

    מוריניו הוא הערת שוליים קטנטנה וחסרת משמעות בהעסטוריה של יונייטד..תשובה לשאלה מי המנג'ר הגרוע בתולדות במועדון בחידוני טרויויה ותו לא.
    אפשר להוסיף הערת שוליים שאוהדי צלסי חושבים שהוא לא היה כזה נורא אם אתה מתעקש.

    הגב
    • אביאל

     אריק - כמובן שלא התייחסת לשום דבר שכתבתי, אבל זה לא חדש.

     הגב
     • אביאל

      אגב, מויס וואן חאל גרועים ממנו בכמעט כל פרמטר.

      הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *