הניצחון על ברייטון

כשהאסטרטגיה בריאה שורדים גם תקלות

זה כל ההבדל בין אסטרטגיה לטקטיקה. כשהאסטרטגיה שלך מול קבוצות חלשות יותר הוא לשחק מהדקה הראשונה עם הסכין על הגרון של היריבה – אז גם משחקים שמסתבכים מסתבכים אחרת. חוסר ריכוז, החמצות והתאוששות של היריבה בחלק האחרון של המשחק זה מסתיים בניצחון לא מרשים במקום בניצחון גבוה. אבל ביום השנה ה-25 למותו של מאט באזבי יונייטד נראתה כמו יונייטד. יש לה בעיות אבל היא מחלימה מהמחלות.

מי הרשים אותי?

שוב מאטיץ׳. השחקן שחילופי המנג׳רים היו אמורים לפגוע בו בעליל לא עסוק ברחמים עצמיים ומעמדו. הוא שוב הוסיף להקרבה שלו כמה מסירות עומק יפות. אני חושב שבקבוצה מאד חזקה של יונייטד הוא כנראה יוחלף. אבל הוא מבהיר שאת המקום שלו הוא יאבד רק לשחקן רציני.

דאלוט. הוא לא היה מדהים אבל הוא בנה את השער לראשפורד. לשחקן צעיר שהגיע עם פחות מעשר הופעות בוגרים להחליף תפקיד זה לא קל. אני חושב שהימים בהם הטחנו בכל שחקן בתקופה גרועה ״שאין לו מקום ביונייטד״ עברו. אבל טוב מאד שלוק שואו לא ירגיש נוח עם החוזה שלו והמקום שלו.

יאנג בתפקיד ״וורלד קלאס מזוייף״. נכון – הוא לא יעשה את הדברים האלו נגד ריאל מדריד או פסז׳. אבל הוא מבין מה צריך לנפק איש כנף אמיתי: מהומה בכל האגף וגם אופציה מסוכנת מאד. אני צופה לו עוד שנתיים-שלוש ביונייטד – כי הוא יהיה אמין גם כשיאבד את מקומו בהרכב.

לינגארד בחצי הראשון. בחר כמעט תמיד נכון את המסירות שלו.

מרשיאל, ראשפורד ופוגבה שיחקו בחדווה ועשו דברים יפים אבל התפקיד שלהם הוא לדאוג שמשחק כזה יגיע אחרי שעה ל-3-4 שערי הפרש. הם לא עשו זאת ושלחו את הקבוצה לחפור את הנקודות. לא נורא – לא קרה כלום.

וזה לפני המשחק:
סולשיאר דיבר כמובן על הצורך להמשיך במומנטום הפסיכולוגי ולהלחם בשאננות – אבל המשחק מול ברייטון מייצג לדעתי אתגר הרבה יותר מעשי. ליונייטד יש התקפת מעבר מהטובות בעולם – אבל להתקפה המסודרת יש לה הרבה פחות כלים. המגינים התוקפים רחוקים מאד מרמה עולמית. הקישור האחורי די אנמי התקפית. והשחקנים שהם לכאורה למשחק הצפוף יותר – מאטה ופרד (לאלכסיס נגיע) הם לא ברמה של ההתקפה הרצה.

התסכול היה עד עכשיו מינימלי. יונייטד עוד לא הייתה בפיגור. היו דקות השוויון מול האדרספילד ובורנמות׳ ודקות ארוכות יותר גם בניוקאסל. והכל כמובן בינארי לגמרי. מרגע שהובקע השער והיריבה נאלצה לקחת יוזמה, היא הפכה מאד חשופה. ומה שהיה מעודד שזה לא רק קבוצות תחתית. אפילו טוטנהאם, שהיא כן קבוצת צמרת אירופאית, אמנם יצרה את היוזמה שיצרה מספיק מצבים לנצח את יונייטד, אבל גם הייתה חשופה מאד ובהחלט הייתה צריכה לספוג שער נוסף.

*

השחקנים שצריך לקנות כדי לפתור את הבעיה הם…… לא רלוונטי. חזרנו להיות יונייטד. שוק ההעברות פתוח אבל ביונייטד מדברים על כדורגל.

*

ישנם פתרונות שהם פשוט גישה. השער הראשון מול האדרספילד הובקע כי לינדלוף ומאטיץ׳ היו ברחבת החמש של היריב בכדור קרן- מה שהיה חלק ממגמה שלשחקני הגנה יש רשיון להתקיף. לינדלוף עוד ייתן משהו מהגיחות שלו. מול ניוקאסל יונייטד ביצעה חילוף התקפי כפול – התשואה הגיעה כעבור שניות אז קצת קשה לשפוט מה היה קורה אם המשחק היה מתמשך במצב שוויון.

נכון לעכשיו, כמה שעות לפני ברייטון, הייתי רוצה לראות את אחד מהדברים הבאים מתרחש:

פרד משחק ומתחיל להתקדם לרמה של שחקן יונייטד. אמנם זה נראה כרגע לא סביר לכלול אותו אבל מצד שני אי אפשר לסחוט את מאטיץ' והררה בלי סוף.

אנדר הררה מוצא איזשהו צד התקפי – שהיה לו בימי ואן חאל. צריך להיות הוגן, הוא כבש בקרדיף ובישל מול בורנמות׳ אבל אני מתכוון לכדורים מדודים וחכמים יותר.

אלכסיס. שיבריא ויהיה אלכסיס. בהרכב שבסך הכל התייצב הבחירה בינו ללינגארד יכולה המאפיין האידיאולוגי של הקבוצה בכל רגע נתון.

ופוגבה. שיפרוץ גם הגנות צפופות. עבורי, אין דבר שהוא לא יכול.

כדוריד בשיניים
אמאימא שלכם

57 Comments

טל המנצ'סטרי 19 בינואר 2019

לפרד, מאטיץ' ולוקאקו נולדו השבוע ילדים, גם פוגבה מחכה לחסידה והיא אמורה להגיע בקרוב.
אחד מהם יכבוש היום.

ניק 19 בינואר 2019

הימורים על החגיגה?
כדור מתחת לחולצה? תנועת עריסה? אצבע בפה (מוצץ) ?

טל המנצ'סטרי 19 בינואר 2019

בבטו, אין על חגיגת בבטו (תנועת העריסה)

יוסי מזרחי 19 בינואר 2019

לפי התגובה שלו לגול, היא כבר הגיעה, החסידה.

טל המנצ'סטרי 19 בינואר 2019

יוסי, אם הוא היה יהודי מאמין באמונות טפלות הוא לא היה מעז, אצל כאלה אסור אפילו לקנות בגדים לפני שהתינוק יוצא החוצה, שלא לדבר על לחגוג…

מומין 19 בינואר 2019

התשובה לכל השאלות והתהיות: ראשפורד. השער נגד טוטנהאם היה הפעם הראשונה שהבקיע בשלושה משחקי ליגה רצופים. השיא הוא של ג'יימי ורדי עם 11 משחקים. ראשפורד רוצה להיות מהגדולים ביותר- שיתחיל להבקיע כל משחק.

שלמה 19 בינואר 2019

משחק קשה מאד,
ברייטון קבוצה קשה, עם מאמן מצויין,
רונן צודק בניתוח הקבוצה, אני מצפה
להתעלות פוגבה, ראשפורד, ומרסיאל
ליצור יש מאין,
איני מבין מדוע יונייטד אינה מתחזקת כעת
בבלם, או קשר אחורי כדי לשפר את הסיכויים
להגיע לטופ 4,
בהצלחה היום.

שחר ע. 19 בינואר 2019

שלמה !
הסיבה לכך היא שלשחקני הגנה המגיעים באמצע העונה קשה יותר להשתלב בסגנון, המהירות והאגרסיביות, למשל ווידיץ ואברה , כמו כן יותר קשה למצוא שחקן מתאים בתקופה זו.

יואב 19 בינואר 2019

שחר ע,
זה נכון אבל חצי העונה הלא טובה שלהם(וידיץ, אברה) היתה זמן התאקלמות. תחילת עונה הבאה כבר קיבלת את הבלם והמגן הטובים בליגה.
מצד שני, אי אפשר לקנות איכות כזאת היום בכסף הקטן ששולם אז. וזה בהנחה שבכלל איתרת כאלה מתחת לרדאר.

שלמה 19 בינואר 2019

בנאפולי אמרו שהם דחו הצעה של 100 מיליון אירו
עבור קוליבאלי, בפיורנטינה אמרו שהם
דחו הצעה על ניקולה מלינקוביץ׳ בסך 50 מיליון אירו,
איני יודע עד כמה אם זו אמת,
מן הסתם יונייטד מנסה אבל לא מצליחה,
והרי ידוע עד כמה וודורד כושל ברכש,
שחקן אחד אינו מפר את האיזון,
אלא משפר את השחקן לידו, ותורם לקבוצה,
מה גם שפלאיני כנראה עוזב, ומדובר בשחקן יקר
כך שמתפנה מקום.

ניק 19 בינואר 2019

תסתכל על ליברפול ותראה איך שחקן אחד הופך אותך מסתם קבוצה התקפית למועמדת לאליפות

Matipool 19 בינואר 2019

הוא הגיע בחלון של ינואר שעבר ועזר להגיע לגמר ליגת האלופות (צריך להודות שההתקפה היא זו שבעיקר הביאה אותנו לשם) אבל השוס הגדול זה העונה. הוא ואליסון ביחד.

יאיר למפיון 19 בינואר 2019

גם במרמורק הבלמים עולים לנגוח בקרנות.

חיים 19 בינואר 2019

שנתיים פלוס של כדורגל סטייל מוריניו היו משחקים שיונייטד מסרה רק מאה מסירות היו משחקים שסיט צסרה אלף מסירות .שיפור גדול "הדרך עודנה נפקחת לאורך".

Georgie Best 19 בינואר 2019

דורפן, מול בורנמות׳ כבשנו שער סופר מהיר..

רונן דורפן 19 בינואר 2019

נכון. הם גם לא קבוצה כל כך הגנתית.

Yair 19 בינואר 2019

אתה ממעיט בחשיבותו של לינגארד למשחק ההתקפה של הקבוצה לדעתי, אלכסיס לא קרוב לזה

Gil - Zimbabwe 19 בינואר 2019

מסוג משחקי המוקש.
אם נבקיע גול בעשרים דקות הראשונות ננצח בקלות יחסית. אחרי זה יהיה קרב חפירות.

Danny - Long Island 19 בינואר 2019

In OGS we trust, let him do his job

שחר ע. 19 בינואר 2019

Matipool!
ואן דיק הייה שחקן פרמיירליג מעולה,עוד לפני המעבר אליכם ואצלכם הוא נהפך למפלצת במובן החיובי מבחינתכם, למצוא שחקן כזה זאת מחמאה למחלקת הרכש,

Matipool 19 בינואר 2019

כן, נכון.
עשיתי נאחס לו ולאליסון כשכתבתי כאן לפני המשחק. המשחק הכי חלש של שניהם העונה ובכל זאת, איכשהו ניצחנו.

אריק 19 בינואר 2019

ראפשורד לא חלוץ!

אמיתי 19 בינואר 2019

יצא לך קצת שפיכה מוקדמת באיות..
ראשפורד קיצוני!

אריק 19 בינואר 2019

לך תראה דארטס

אמיתי 19 בינואר 2019

גמרת בחוץ

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2019

אמיתי,

וברצינות, השערים האחרונים, הסיומת שלו באותם השערים, בורנמות', ניוקאסל וגם אתמול, שערים על שטח קטן סביב או בתוך תיבת ה 5, אלו הם בדיוק סוג השערים שמאפיינים חלוץ עם סיומת קלינית.
סולשיאר אמר במסיבת העיתונאים ביום שישי כי אימונים מביאים לשלמות וזו בדיוק הנקודה שכתבתי עליה לאורך כמה זה, שנתיים כבר?
תן לראשפורד לשחק בעמדה המרכזית שבה הוא מגיע להזדמנויות ועוד הזדמנויות מול השער ופחות להיות על הקו, לחפש ולבשל לאחרים את השערים ורק אז הוא יכול להתחיל לשפר את הסיומת שלו.

אמיתי 20 בינואר 2019

טל.
אין לי בעיה עם הסיומת של ראשפורד- הסטטיסטיקה התיישרה כאן וטוב שכך.
תראה שוב את השער שלו אתמול, תנועה מהאגף למרכז כשמארסיאל בעצם משחק חלוץ. גם הכמעט בישול שלו ללינגרד (?) וגם זה שהוא רוב הזמן נמצא בצדדים ואפילו ממש מאחורה. הוא משחק כמו האזרד ומסי (של עד לפני שנתיים). קשר תוקף או קיצוני. אין לי ולא הייתה לי תלונה לראשפורד. גם שהחמיץ זה היה מתקבל על הדעת. יש לי בעיה שהרבה מההתקפות שלנו ובכלל כשאנו עם הכדור אין נוכחות ברחבה. זה רק יכול לעזור לראשפורד ומארסיאל- מישהו שימשוך את הבלמים אליו ויפנה להם שטחים. במשחק מסודר היתרון של חלוץ רחבה הוא גדול. בקאונטר פאנץ זה פחות חשוב, גם לינגרד נכנס לאמצע וזה מצויין.
מעבר לזה, יש הרגשה של התנגחות בכוח כאן. אפשר לא להסכים. חלק רואים במי שחושב אחרת מהם פחות אוהד. זה פתטי

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2019

אלו פעולות סטייל מה שרוני היה עושה, האקסטרה שמוסיף על היותו חלוץ וזה מה שנהדר, לא רק חלוץ 9 סטנדרטי אלא חלוץ 9 עם תוספות.
חלוץ שלא מצליח או יודע לפעול רק סביב רדיוס קטן בתוך הרחבה אלא כזה שגם בא לידי ביטוי כשהוא יוצא מחוץ לקופסא ולא רק זה, אחד שקורא את המשחק מצויין ומבין שצריך לצאת לצדדים כאשר האמצע היה צפוף עם שחקני הגנה.
לא חלוץ שנשאר לחכות שכדורים יגיעו אליו ולא משנה כמה שאר הקבוצה מתקשה לעשות זאת אלא יכול ומצליח להניע את כל השאר בזכות התנועה שלו בלי כדור.
הגיוון שלו בא לידי ביטוי כשהוא קודם משחק בעמדת מוצא מרכזית, כי כשהוא תופקד כקודם קיצוני ראינו פחות ממנו והוא גם פחות יכול היה להתפתח מעבר.

אמיתי 20 בינואר 2019

לוידע. ראיתי אתמול את צלסי בלי חלוץ. רונאלדו תמיד דיבר עד כמה בנזמה חשוב לו. מסי כמעט אף פעם לא עלה כחלוץ. ההשפעה היא ברמה הקבוצתית. לראשפורד בעיטה מרחוק, ראיית משחק ומהירות על הקו. אני רוצה מישהו שיחכה לריבאונד מהבעיטה (היה בול אחד כזה אתמול), מישו שיהיה המטרה למסירות רוחב ולהגבהות שלו.
כדורגל אינו בינארי. זה יותר אמנות. לי חסר בתמונה חלוץ

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2019

אז בתפיסה שלך רק הרננדז נחשב כחלוץ, ולראשפורד יש הרבה יותר מבעיטה מרחוק, ראיית משחק ומהירות על הקו. במבצע שלו אתמול על שטח קטן בתוך הרחבה הוא לא צריך לחכות על הריבאונד או שמישהו יעשה זאת, הוא פשוט הכניס את זה לרשת במבצע ברקהאמפי לכל דבר, חלוץ.

אמיתי 20 בינואר 2019

צמע קשה עם אנשי הקש שלך- לא אמרתי שרק הרננדז חלוץ או שלראשפורד יש *רק ככה וככה. בוא נתדיין בלי להכניס לי מילים למקלדת..
לעניין. ראשפורד הכי מזכיר לי את אמבפה – האתלטיות התנועה האחד על אחד. והוא יש לו על הראש את קאבני (וניימר) ובנבחרת את ז׳ירו (וגריזמן). והוא פורח. אותו רעיון אני אשמח לראות אצלנו. סה טו

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2019

אנשי הקש שלי? ויתרתי. כל טוב.

אמיתי 20 בינואר 2019

רצונך כבודך

יוסי מזרחי 19 בינואר 2019

קריזה.
אלה יביאו לי התקף לב,איך שהם נעלמים מהמשחק.
לפעמים צריך מיניבוס במרכז כדי לחרוג שם את היריב, במקום זה אנחנו משחקים על פסים קצרים מאוד כאילו היריב לא בא לשחק. הוא בא, ותיקו לא היה רחוק.
היבריס, כבר אמר מישהו???

דורפן 19 בינואר 2019

לא חושב שהיבריס. הייתה התרופפות התקפית ואני חושב שלוקאקו היה מיועד להכנס ב-0-2 ואז סביר שהיינו גומרים ביותר. אבל ה-2-1 סיבך את הדברים. מבהיר שחסר לנו עומק

טל המנצ'סטרי 19 בינואר 2019

רונן,
פוגבה ובעיקר ראשפורד עשו לא מעט מהצד שלהם, מרסיאל התעורר חלקית ולא מספיק בתחילת המחצית השנייה
אבל בכדי לנצח בגדול לפעמים צריך גם את האקסטרה מאחרים, כפי שכתבת לפני המשחק, לא ראינו את זה קורה היום.
אני חושב שהיתה אולי בעיטה אחת של הררה מחוץ למסגרת וההחמצה של לינגארד מהכדור הנהדר של ראשפורד, מעבר לזה לא קיבלנו את הניסיונות שהורגלנו להם במשחקים האחרונים משחקנים שהם לא החלק הקדמי בלבד.

יש בעיות, טוב מאוד, שיהיה על מה לעבוד באימונים ותמיד נוח לעשות זאת לאחר ניצחון.

סימנטוב 19 בינואר 2019

עמדנו ולא נפרצנו למרות הנסיגה, אם יש על מה לעבוד וטוב שזה קרה היום ויוכלו לתת על זה עוד פוקוס השבוע.

אמיתי 19 בינואר 2019

הייתה יותר מידי פניקה בסוף. לדעתי בייחוד בגלל חוסר ביטחון בהגנה. לא ברור למה להעיף כדורים למעלה במקום החזקת כדור..
מאטיץ נראה בסוף מותש. הררה מעולה אבל מוגבל התקפית. פיררה פרד או מקטומניי חיייבים להכנס למיקס.
מארסיאל הלך קצת לאיבוד (בייחוד כי נכנס הרבה לאמצע במקום ראשפורד) וזה לא היה היום שלו אבל איזו עצירה במחצית הראשונה במתפרצת.
נקווה לתיקו בלונדון אחרי שהשוער השלישי של פאלאס קצת הרס את השבת

Gil - Zimbabwe 19 בינואר 2019

חששתי מאד מהמשחק הזה, ניגמר טוב מאד.
צריך בלם על דחוף, ואם אפשר את קוטיניו מברצלונה. השלד של: דה חיאה, בלם על, פוגבה, ראשפורד, מרסיאל וקוטיניו בתוספת כל מי שנימצא היום כולל סולשיאר יונייטד תהיה מעולה.

אמיתי 19 בינואר 2019

מה קוטיניו? איך ולמה?

אלעדוס 19 בינואר 2019

היתה איזו שמועה עליו ליונייטד.
לא אמין במיוחד

אמיתי 19 בינואר 2019

גם לא לעניין..

שלמה 19 בינואר 2019

קוטיניו משחק על המשבצת של פוגבה, נדמה לי,
קוטיניו הוא מס׳ 8 לכן לדעתי מדובר בשמועות,
יונייטד חייבת בלם על, וקשר אחורי מס׳ 6
עם ואן דייק, וקאנטה יונייטד הייתה מעומדת
לזכייה בצ׳מפיונס.

אריק האדום 19 בינואר 2019

והסיכוי שזה יקרה קטן מהסיכוי של שלום עם הפלשתינאים

Gil - Zimbabwe 19 בינואר 2019

דווקא חשבתי על המשבצת של לינגארד

no propaganda 20 בינואר 2019

ואן דייק וקאנטה? טוב שאתה לא מבקש גם את מודריץ, מסי ומבפה.
כמעט ואין בלמי על, הסיכוי של יונייטד להשיג אחד נמוך מאוד. בכל הליגה האנגלית יש כרגע בלם על אחד ובכל שאר העולם יש אולי עוד 2-3

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2019

קוטיניו? לא תודה.
שחקן שהיה מוכן באמצע עונה לעזוב מועדון שעל הבמה שלו הוא עשה את השם שלו, קבוצה שעבורה הוא היה המשענת ובלי להניד עפעף ורק כי ברצלונה קרצה לו, זה מעיד על אופי שלא הייתי רוצה שיכנס לחדר ההלבשה של יונייטד.

אריק האדום 19 בינואר 2019

המקום הרביעי פתאום ריאלי…
ובימים בהירים (ויש לנו מלא כאלו לאחרונה) רואים את המקום השלישי אפילו…
אני בעד להביא שחקנים בינואר מתוך מחשבה לשנה הבאה. אבל השאלה מי יאמן שנה הבאה יותר קריטית.
בכל מקרה מאז שהגיע סולשיארסון חזרה הגאווה.
חזרנו להיות הקבוצה שצריך לנצח במשחק.
הלוואי המשכיות.

שלמה 19 בינואר 2019

בשל חוליית ההגנה אשר אינה ברמה גבוהה,
פוגבה, מרסיאל, וראשפורד חייבים לתת אקסטרה,
אני מצפה ממרסיאל לחזור לכושרו מתקופת
ואן חאל,
נקודה בולטת מאד היא ההרכב הזהה כמעט לחלוטין
בשבעת המשחקים האחרונים,
ללא שום רוטציה, פעם אחד בלבד באיי החליף את ג׳ונס
והיום דאלוט החליף את שואו החולה,
אגב באאי לדעתי טוב מג׳ונס, ודאלוט טוב יותר
באגף ימין.

יואב 19 בינואר 2019

ראשפורד הוא שירה. לא יודע מה השורה היפה ביותר- הסיבסוב על המגן או השורה של לסובב לרחוק.
לא היה כדבר הזה מאז קלאס 92. ויש לו 150 הופעות והוא בן 21. לא רק אנחנו שמנו לב.

ארז 19 בינואר 2019

שער אדיר, והוא אכן כיף גדול

אדם 20 בינואר 2019

לי השער הזכיר את ואן ניסטלרוי

טל המנצ'סטרי 20 בינואר 2019

ואלו הן נגיעות של אולה. לא בדרך שבה ראשפורד השכיב את הבלם וגם לא בסיומת אלא בקור רוח וזה נטו ביטחון שמישהו העניק לו.
הנהדר הוא שראשפורד כל הזמן מוסיף עוד ועוד לארסנל הכלים שלו, הסגנון שבו בעט לשער בגול זה משהו שלא ניסה קודם לכן.

S&M 20 בינואר 2019

עד מתי יש לראשפורד חוזה? כי זה בדיוק סוג השחקן שריאל תשים עליו מיליארד יורו.

יוסי מזרחי 20 בינואר 2019

מיליארד יורו???
כדאי למכור,ובכסף הזה לקנות את כל המועדון שנקרא ריאל מדריד, ואז …..

S&M 20 בינואר 2019

שחקן/ילד שמסוגל לשים בקלות גול כמו נגד ברייטון, ושיש לו עוד 10 שנים ברמה הכי גבוהה, שווה סכומים כאלה בשוק של היום.

שלמה 20 בינואר 2019

ראשפורד מסיים חוזה בתום העונה הבאה,
כלומר בינואר הבא הוא יוכל לנהל משא ומתן
עם מועדונים אחרים,
הוא הביע את רצונו לחתום ביונייטד,
אך כאשר מדובר בוודורד הארור, יש מקום לדאגה.

Comments closed