תופעת דורפן (פודקאסט 2). מסי והפורטוגלי ההוא

לנצח שזורים זה בזה

בפודקאסט השני בו אירחתי את יואב לוי, שחקן קולנוע ותיאטרון וגם מי שהיה שחקן נוער במכבי תל אביב, נכנסנו לנושא, איך לומר, די פופוליסטי: מסי ורונאלדו. אני מאשים בכך צירוף של לוח הזמנים של יואב ומאשים את ליונל מסי. כי בליל שלישי שעבר החלטנו לעשות פודקאסט רונאלדו אחרי השלושער שלו מול אתלטיקו. בא ליונל מסי, כבש צמד מול ליון שכלל פננקה מופלאה ושער סללום אדיר. ואז מול בטיס נתן עוד שלושער כשהשלישי הוא מהטובים שראינו ממסי. כן, מהטובים שראינו ממסי, עדי כדי כך. אז גם בפודקאסט הזה – כמו בכל הקריירה שליהם – איש לא מצליח להפטר מצילו של האחר. וככה טוב. 

ויש גם סאונדקלאוד

ואחרים:

רסס –https://pinecast.com/feed/dorfanpof

אייטונס – https://itunes.apple.com/us/podcast/id1454577500

ספוטיפי – https://open.spotify.com/show/1D8b0olzHif4QIt1gMZarM

*

אני חושב שהסכמנו על שתי נקודות עיקריות. מסי הוא הרבה יותר יורשם של כל גדולי העבר – מהבחינה שהוא גאון כדורגל. הוא דומה להם גם כי הוא עומד בתנאי שפעם היה נראה הבסיס להיות שחקן היסטורי – כמו די סטפנו, קרויף, פלה ומראדונה –  הוא קשור לאתוס של מועדון או נבחרת – במקרה שלו מועדון.  רונאלדו קשור לרונאלדו. 

אבל רונאלדו הוא לא פייק ניוז תקופתי. בתקופה של דעיכת התחרותיות בליגות המקומיות נוצרו בצמרת הכדורגל האירופי קבוצות-על שמעולם לא היו כאלו. משחקי הנוקאאוט בליגת האלופות הם ריכוז הכשרון הגדול בהיסטוריה – כולל מונדיאלים. ורונאלדו בחמש השנים האחרונות בא למשחקים הללו ופוצץ את התחרות. ולכן – עם כשרון פחות – הציב עצמו על אותה מדרגה. 

אנחנו ניסינו לחדש – וזה לא פשוט. לצערי עדיין סבלנו מכמה בעיות טכנולוגיות אבל מחר מגיע לרשותי ציוד חדש שאני מקווה שיפתור את הבעיה. 

דה בראקטס 2019
השקט שלפני הסערה

72 Comments

תבורי 19 במרץ 2019

המאזינים תוהים אם היה יואב לוי זוכה להתארח אצלך אילו היה אוהד ליברפול

דורפן 19 במרץ 2019

לא אכפת לו מליברפול 10% משאכפת לו מיובה

יואב לוי 20 במרץ 2019
יואב לוי 20 במרץ 2019

דורפן כרגיל לוקח גרעין של אמת , והופך אותו לתזה!!

דוד 19 במרץ 2019

היה דיון בפוסט של ממן
רונאלדו לא בהכרח עם כישרון פחות, אלא כישרון פחות נראה לעין, כי את רוב הנזק הוא עושה בלי הכדור- אותו הוא רק נועץ ואף אחד לא אוהב להתלהב מזה.
והנזק הזה גדול הרבה יותר ממה שהשחקנים הכי טובים (למעט מסי) עושים עם הכדור.
וכמובן כישרון הנעיצה עצמו, ברמה אחרת.

דורפן 19 במרץ 2019

אולי ביטוי טוב יותר היה ״כשרון עם הכדור״

קורא אדוק 19 במרץ 2019

מסכים איתך דוד, אגב מתברר שאם אתה מנסה לנהל דיון נורמלי שם עם הוכחות לא מקבלים את זה בצורה טובה, בעל הפוסט קורא לך טרול ומוחקים את התגובה. Oh well, לא אטרח פעם הבאה

רומן 19 במרץ 2019

כן, הוא הזיה.
גרופי של מסי.

ב 19 במרץ 2019

מסי משחק בהליכה, רץ כ- 2 ק״מ פחות מרונאלדו במשחק, עמדת המוצא שלו היא כקשר, והוא עדיין מגיע בעקביות לקבל כדורים באזורים מסוכנים במצב בו יש לו יתרון מבחינת השטח ו/או מיקום הגוף.

Jhkj 20 במרץ 2019

תסתכל למשל על הקורה של מסי מול בטיס, רונאלדו לא עושה ככה תנועה בלי כדור, זה אחד המהלכים הקלאסים של מסי ואין מי שעושה את התנועה הזו כמוהו בעולם. להגיד שרונאלדו אלוף העולם בתנועה ללא כדור לעומת שחקני ברסה שאלופת העולם בשליחה בהרמה זה קצת מצחיק. רונאלדו גדול המסיימים, אחד השחקנים הכי פיזים עם חוש אדיר למיקום אבל בתנועה בלי כדור הוא לא משתווה למסי

Havlicek stole the ball 19 במרץ 2019

אדוק – אין הוכחות לטעם וריח, וזו בדיוק הנקודה. אפילו אם *דעתך* בנושא עצבנה את ממן (הגיוני נוכח העובדה שאתה מציג אותה כעובדה, רפטטיבי לגבי הנושא ולא מגיב בהכרח לגוף הפוסט), העובדה שמחקו את דעתך בנושא זה לא מקובל, ודאי כשה'קללה' הכי חמורה שלך הייתה 'חמודי' או משהו כזה.

ממן 19 במרץ 2019

זה יכול היה להיות לא מקובל, אם זה לא היה חוזר על עצמו (בייחוד עם רומן) בלי סוף כבר שנה וחצי. כמו שהסברתי להם, אני פה כדי להנות וכדי ליצור שיח מפרה. כבר פנו אלי כמה מגיבים וביקשו להפסיק לתת במה לתגובות כמו של הנ"ל מכיוון שזה הורס את הדיון, כנראה שזו לא רק דעתי.
הפוסט שלי כולו היה הבעת דעה, ללא קשר לנתונים. להיכנס לויכוח מיותר שוב, לנסות לסיים אותו בדרך מיטבית, לקבל תגובה ילדותית בנוסח "חמודי" ו "אני אכנס לבדוק אותך מתי שארצה" נה אה. לא אצלי.

ממן 19 במרץ 2019

רוצה לומר, זו הטרלה גרידא במסווה של ספורטיביות. חופש הדיבור חשוב מאין כמותו אבל הוא לא יכול לשמש שער, זרז או פלטפורמה לפגיעה בו עצמו בדיוק. בדיון פומבי יש מקום להחלפת דעה, לא לאדם אחד או יותר שבקונסיסטיות, בכוונת מכוון או שלא, פוגע בו שוב ושוב. ושוב.

אורן השני 19 במרץ 2019

דעתי האישית – אני הייתי משאיר את התגובה להראות מי זה המגיב שמרשה לעצמו לקרוא לך "חמודי", ואם אין עם מי לדבר לא יקרה כלום אם לא תגיב לו יותר גם בלי למחוק.

בלי קשר, צריך להעריך את זה שאתה טורח לענות למגיבים לאור רוב הכותבים האחרים שבקושי עושים זאת (ואין עם זה בעיה).

ממן 19 במרץ 2019

עקרונית אתה צודק ואני מקבל.
אשתדל לנהוג כך, תודה.

Havlicek stole the ball 20 במרץ 2019

יפה מאוד אורן!

עסק שחור 19 במרץ 2019

פודקאסט מצויין. והסאונד היה נשמע לי סבבה.

בתור אוהד ברצלונה במשך כמה שנים שכנעתי את עצמי שמסי הוא הכשרון אבל פויול הוא הנשמה וצ׳אבי הוא המוח ושהם חשובים לא פחות אם לא יותר. בדיעבד, זה נשמע מגוחך. אני מת על פויול וצ׳אבי אבל מסי זה משהו שונה לגמרי. כדורגל מעולם אחר.

ניק 19 במרץ 2019

פודקאסט מצויין ומעניין מאוד! יש אפשרות לשים אותו גם באפליקציה של גוגל?
כמה נקודות בדיעבד:
* מסי והנבחרת – כשהוא התחיל לשחק בנבחרת, ב2005, ספרד עוד הייתה סתם לוזרית נצחית, אף אחד לא יכל לדעת שהם יקחו 3 תארים רצופים. מה גם שבגיל 18 הוא עדיין לא הספיק להיות "ספרדי" יותר מדי.
* האופי של שניהם – אני ממש לא קונה את הצגת הילד טוב של מסי. יש הרבה סיפורים על זה ששחקנים בנבחרת לא זומנו כי לא הסתדרו איתו, מאמין שגם בברצלונה יש לו התערבות חריגה לשחקן בשאלה את מי קונים ואת מי מוכרים. גם אף פעם אי אפשר לדעת מה קורה איתו ברמת הזוגיות – גיגס האחרון שמשהוא היה חושד בו כאחד שיבגוד ועוד עם אשתו של אחיו.
* אמפבה – לא יודע לגבי מסי אבל הוא בוודאות הרבה יותר מרשים ממה שרונלדו היה בגיל 18-19. רונלדו אז היה דריבליסט עם קבלת החלטת גרועה, משהוא כמו וינסנט גוניור משודרג, לא מתקרב ליכולת של אמבפה.
* תהרגו אותי אבל אני ממש לא מבין מה כל ההתלהבות הגדולה סביב הגול הזה של מסי משבת.

רומן 19 במרץ 2019

גם אני ממש לא מבין…
בעיטה די פשוטה טכנית, כדור עומד על הדשא, נתן צ'יפ עם הרגל החזקה שלו, משהו מאוד פשוט טכנית לביצוע. לצורך העניין לי ולעוד מיליוני כדורגלנים חובבים בעולם אין שום בעיה לתת את הבעיטה הזאת.
אני לא מכיר אישית אף אחד שמסוגל לעשות אפילו משהו דומה לגול הראשון של רונאלדו מול אתלטיקו.
אבל הגרופיז ימשיכו לנופף בפונפונים.
אגב הגול השני שלו במשחק היה די מרשים.

אורן השני 19 במרץ 2019

כדורגלן גדול כנראה שאתה לא, סטנדאפיסט יש מצב.

Jhkj 20 במרץ 2019

לפעמים אתה לא כותב שטויות וכיף לדבר איתך, אבל קל לפספס את זה כשאתה מפזר תגובות כמו שלתת צ'יפ מחמש עשרה-עשרים מטר מעל שוער בשער למשקוף פנימה זה שער קל שכולנו היינו עושים

חיים 20 במרץ 2019

רומן צודק כרגיל.מאוד פשוט.כל כך פשוט עד ששחקני היריבה תפסו את הראש ואוהדי היריבה נכנסו לטרנס.

ברק 20 במרץ 2019

כל מילה רומן. זה ממש קל. זה כמו שאתמול שמעתי במקרה פעם ראשונה את מיילס דייויס, מצאתי חצוצרה ברחוב והופ! נינגתי את קיינד אוף בלו!
כשמיילס מנגן באלבום זה נשמע קלי קלות. וזה באמת קל!

נו באמת רומן.

עסק שחור 19 במרץ 2019

הגול של מסי לא נכנס ל 50 הגולים היפים שלו לדעתי. אבל רק בגלל שהוא מבקיע כל כך הרבה גולים מרשימים.
מה שיפה בגול זה שרוב השחקנים בכלל לא היו חושבים על ציפ ערמומי מעל השוער שהוא על קו השער. ואמנם רומן מסוגל להבקיע את זה בקלות אבל לא ראיתי אף שחקן בכלל מנסה בעיטה כזאת בסיטואציה דומה.

לגבי השער של רונאלדו מול אתלטיקו – לדעתי היה פאול די ברור של רונאלדו. גול סבבה אבל ממש לא מיוחד. היופי בשער זה שהוא ממש חשוב.

רומן 19 במרץ 2019

לא היה בו שום דבר מרשים מבחינה טכנית. לזהות הגבהה חדה מרחוק, להכנס בספרינט בתזמון מושלם וליצור נגיע אחת ברגע היחיד שזה אפשרי , זה מרשים

עסק שחור 19 במרץ 2019

רומן – קשה לי לענות לטיעונים כל כך קיצוניים. אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל…

דניאל 20 במרץ 2019

ortega top 10 goals
כל הגולים זה צ'יפ מעל השוער
https://m.youtube.com/watch?v=6TAYX_OvjEU

אדם 20 במרץ 2019

בגדול התגובה הזו מייתרת את כל הויכוח ומורידה לחלוטין את היחודיות של השער של מסי. נפלא.

שי 21 במרץ 2019

אורטגה הוא אנדרייטד מבחינה היסטורית, שחקן אדיר

אייב 22 במרץ 2019

וואו. פסיכי

הפודקסיה 19 במרץ 2019

נמצא שם

קורא פחות אדוק 20 במרץ 2019

קח בערבון מוגבל את ההתערבויות של מסי , לערבון המוגבל הזה יש שם: חורחה מסי ;)
ולגבי הגול מול בטיס , הגזמת!
אני לא יודע אם שיחקת כדורגל בעברך באופן מיקצועי או חובבני , אבל אני מאתגר אותך לשחזר את השער הזה , ללא לחץ של הגנה , זמן , וסיטואציה.

רומן 20 במרץ 2019

בלי שום בעיה.
בעיטה די פשוטה.

רומן 19 במרץ 2019

יש משהו שקצת נשכח בויכוח הזה מי ביניהם הוא הגדול ביותר.
אף אחד מהם הוא לא וירטואוז גדול, רונאלדו קצת יותר בגלל המספרות והשליטה האווירית, אבל מסי לדוגמא הוא שחקן די משעמם, למרות מה שעדת מעריציו מנסה לטעון, רוב הדברים שהוא עושה הם דברים די בסיסיים שכל שחקן יכול לעשות אם לדוגמא הוא משחק נגד ילדים בכיתה ו'.
יש שחקנים כמו רונאלדיניו זלאטאן או ניימאר או דה לימה או ברקאמפ או.. שעשו דברים שאדם רגיל כמוני פשוט לא מסוגל לקלוט בתפיסה המרחבית שלו, אני מסתכל על הגולים שלהם פעם אחרי פעם ופשוט לא מבין מה לעזאזל הולך שם, קחו את הגול של ניימאר בסנטוס מול פלמנגו לדוגמא, זה משהו שאתה פשוט לא מסוגל לקלוט גם בסלו מושן פריים אחרי פריים, מסי וגם רונאלדו לא עושים דברים כאלה , זה לא בארסנל שלהם וזה בעיני מאוד בעוכריהם. קשה לי לקרוא להם גאונים, בסוף שניהם מהנדסים מדהימים, אבל לא גאונים.(רונאלדו אולי כן)

בוגי 19 במרץ 2019

שמע, אם אתה מנסה לעורר פרובוקציות זאת תגובה נהדרת. בהצלחה

דוד 19 במרץ 2019

אם נוציא את העוקץ הפרוקטיבי בתגובה שלך- אני יכול להבין מאיפה זה בא.
מסי לא וירטואוז. כל אחד מהתנועות שלו עם הכדור בנפרד, הוא משהו די בסיסי. לא מקפיץ מעל הראש, לא משתמש הרבה בעקבים, ראבונות וכד'.
אבל הוא עושה מיליון תנועות אלמנטריות זעירות עם הכדור בפעולה אחת, תוסיף לזה קבלת החלטות מהירה כבזק. זו רמה אחרת לחלוטין. מזהה תנועה של מגן הרבה לפני שהמגן עצמו ידע מזה, קולט מיקום של שוערים עם טיימינג מושלם ומנצל אותה ברגע- יכולת שמשתכללת יותר יותר עם הירידה בכושר הריצה ובהחזקת הכדור מול כמה מגינים.
גם אני (אוהד ריאל) לא אהבתי אותו, ועד היום אני לא חושב שהוא ספורטאי גדול (ביחס לכשרון בוודאי שלא). אבל היכולות שלו הם ברמה יוצאת דופן גם בהשוואה לגדולי עבר, אני לא חושב שאפשר לשפר אותם באימון כמו שרונאלדו בנה את עצמו.

אמיתי 20 במרץ 2019

באיזה יקום מסי לא ספורטאי גדול?..
יש פה לא מעט תגובות מוזרות משו. עאלק לא וירטואוז

איציק 20 במרץ 2019

הוא גדול?

אמיתי 20 במרץ 2019

לדעתי ענק. ואני רחוק מלאהוד אותו.
אפשר טיפה לטבל את הדיונים באובייקטיביות וקצת אפור בין השחור לבן

איציק 20 במרץ 2019

כמו שכבר כתבתי, אני חושב שמסי אחד השחקנים עם היכולות הכי גבוהות שהיו אי פעם, אבל קשה לי לקרוא לו ענק. אין לו את מה שהיה לפלה, מרדונה, קרויף, רונלדיניו, זלאטן (וזה רק בכדורגל), או פדרר, בולט, ובטח ג'ורדן ומג'יק (ואפילו בירד הכאילו מגושם וחסר האתלטיות). אין לו את אבק בכוכבים הזה שתופס אותך ואתה אומר ואווו, בל לחשוב ולומר איזה טכניקה, איזה גאון, אלה פשוט רואה ומחייך.
אז אולי הוא טכנאי הכדור הגדול אי פעם, שליטה, מסירה בעיטות חופשיות, מה שבא לך, אבל את הדבר הכי חשוב הוא לא יודע (מבחינתי) לעשות, וזה לעשות קסם שיעלה חיוך על פני הצופה.

אמיתי 20 במרץ 2019

איציק.
מעבר לטעם אישי היסטוריה וכל ה יש מדד פשוט- האם אנשים קונים כרטיס במיוחד בשבילו. דיי פשוט ודיי אוניברסלי.
לאן שמסי מגיע אנשים משלמים לראות אותו. בלי לדבר על קהל של יריבה שמוחא כפיים. זה הקסם הכי קשה בכדורגל

איציק 27 במרץ 2019

אמיתי,
אין לי מושג מתי הגבת לי, אני ראיתי רק עכשיו.
מכבד את דעתך, נשאר בדעתי. הוא מביא תוצאות, אם ביצועים מעולים ולכן קורה מה שאתה כותב. שוב, גם אני מעדיף לשלם כרטיס כדי לראות גאונות בפעולה (אם אפשר לקרוא למה שקורה בכדורגל גאונות, זה הרי לא יכולת שכלית יוצאת דופן לבעוט בכדור), מאשר מסירות סתמיות. גם אני מתפאל מהיכולת, ועדיין, יש הבדל בין התפעלות והערכה לבין הפינס. זה כמו לומר שאלו שעושים מה שעשה ואן גוך ומונה זה גאונות. זה טכניקה. מה שואן גוך ומונה עשו, זו גאונות. אותו דבר, יש גאונות ויש גאונות עם זוהר… לא, להרגשתי אין. ועדיין עדיף אותו כמעט על כל מה שיש היום. יש מעטים שהיתי משלם כרטיס לפניו… זלטאן, אמבפה… וזהו פחות או יותר.

רומן 20 במרץ 2019

כנס ליוטיוב ותכתוב best of neymar או best of ronaldinho או best of ronaldo de Lima או best of zlatan ואז תכתוב best of Messi ותראה מה זה וירטואוזים אמיתיים ומה זה מכונה שחוזרת שוב ושוב ושוב על אותו השטאנץ

אמיתי 20 במרץ 2019

רומן. אני ואיציק אוהבים קישורים. אין לנו סבלנות לחפש..
יש לנו בעיה בהגדרת המושג וירטואוז. הגול השלישי של מסי הוא בדיוק זה.
אבל מעבר לזה לא יעזור איתך- פעם הוא לא מגיע למשחקים גדולים פעם הוא לא משחק באנגליה. זה כמו להתווכח עם ליברטריאן (דויד) או חובב קונספירציות.
שתהיה בריא

איציק 20 במרץ 2019

ואללה, קנית אותי עכשיו… אכן, אוהב לינקים :-)

אמיתי 20 במרץ 2019

רק עכשיו?../:

איציק 20 במרץ 2019

עכשיו כשאני רחוק, זה כנראה מורגש יותר.

דוד 20 במרץ 2019

כחובב קונספירציות נהייתי(:
להתווכח עם ליברטריאן לא אמור להיות קשה כל כך. פשוט מקשיבים קצת ואז אומרים "וואלה, אף פעם לא חשבתי על זה ככה".

אמיתי 20 במרץ 2019

(:
אז מה? מצביעים זהות? נבנה בית מקדש רק בלי מעשר וכוהנים?

דוד 20 במרץ 2019

רק זהות, אלא מה… החבר'ה שם ממש גנבו לי את כל הרעיונות

ק. 20 במרץ 2019

רומן – באמת שתהיה בריא – קח 600 גולים מאותו השטאנץ, תהנה:
https://www.youtube.com/watch?v=uZlddgPtyp8
ואחר כך קח עוד קצת זמן לתדלק את ההייטריות ותתרפק על 258 אסיסטים מאותו השטאנץ (חסר מעל 20 נוספים מהשנה):
https://www.youtube.com/watch?v=pGEr86PbRD0

Packer 20 במרץ 2019

האמת? ממש לא ברורה לי בתגובה שלך רומן
מבלי לחשוב כמעט אני יכול לתת לך שלושה שערים של מסי שהיו יותר "וירטואוזים" מהשער של ניימאר מול פלמינגו (אם סלאלום גול נחחשב ויטרוטאזי בעינך) .
וכמעט כל גול שזלאטן נתן גם רונאלדו נתן/יכול לתת.
ואלו רק שתי דוגמאות מתוך ה4 שהבאת לדעתי ברקאמפ לא בספירה של רונאלדו מבחינת וירטואוזיות.
האמת? כל גול של מסי ורונאלדו בסופר סלו מושן אני לא מבין איך הם עושים עם הגוף את מה שאני רואה.
מתחרה אמיתי שנתת זה רונאלדיו שבאמת היה איזה רקדן בגוף של שחקן כדורגל.

רומן 20 במרץ 2019

באמת אתה יכול להשוות את הדריבל המשעמם של מסי לזה של ניימאר? זה עולם אחר.
הגול הזה לדוגמא.. תן לי גול אחד של מסי שמתקרב לגול הזה שלו נגד פלמנגו

ק. 19 במרץ 2019

קודם כל, פודקאסט נהדר (והחמשיר על ניימאר ענק). תמיד כיף לקרוא ולשמוע אותך מדבר על כדורגל בקונטקסט היסטורי.
הדיון במקום ויכול להיות דיון מצוין, הוא מאוס בעיקר בגלל בהצלחה של אחד גורמת להקנטה של השני, גם אם ההוא לא קשור (בקיצון, זה דברים כמו "הזכיה של פורטוגל ביורו מראה כמה מסי…בלה בלה…". לא שרונאלדו קשור אליה יותר מדי).
הדיון אמנם לגיטימי (כמו שאומרים על לברון מול מייקל), אבל רק לגיטימי בעיני. המוסר ואחד הסקוררים הטובים בהיסטוריה, מול אחד הסקוררים הטובים בהיסטוריה.
טיעון האליפויות על זידאן תופס גם לגבי רונאלדו. אני גם חושב שמלבד 2008 הוא לא היה אף שנה הטוב בעולם. רונאלדיניו שהוזכר היה שנתיים וחצי שתי רמות מעל כל מי שמתחתיו (כמו שניהם עכשיו).

משה 19 במרץ 2019

הפיסקה השני מופיעה בויקיפדיה תחת ההגדרה ״הפוסל במומו פוסל״. רצית לטעון שהדיון המקטין הוא מאוס ובדרך פיארת את האחד והקטנת את ההישג של השני.

ק. 20 במרץ 2019

זאת הדיעה שלי בדיון הרחב, שגם התנהל בפטדקאסט.
הכוונה שלי הייתה שכשרונאלדו שם שלושער לאתלטיקו (וכך גם הגבתי), מספיק להגיד שהוא אשף מיקום, מספר אחד בהיסטוריה בתנועה ללא כדור, ווינר וכו' (שוב, זה מה שאני חושב), או כל דעה אחרת, ומיותר (בעיני) להגיד מסי לא היה כובש את השערים האלה, במקרה ישב על הכורסה בבית באותו הזמן…

יואב לוי 20 במרץ 2019

הגדולה של מסי היא להוציא תחת רגליו , במהירות מחשבה שאין דומה לה היום בכדורגל העולמי , פעולות שמצריכות זמן מחשבה מינימלי אצל כדורגלנים אחרים , מוכשרים ככל שיהיו. השילוב הזה בין מהירות המחשבה , ההוצאה לפועל , והדיוק הכירורגי של הפעולה , בין אם זה שטח קטן או גדול , תחת לחץ של המתנגד , להצלחה של מאה אחוז , היא מה שהופכת אותו לגאון כדורגל. אצל רונאלדו הכל כרוך בהרבה יותר מאמץ. וזה כל ההבדל.
מצד שני הגדולה של רונאלדו היא היכולת שלו להשתוות למסי מבחינת תארים , הישגים , ומספרים , ודומיננטיות בעיקר בשלב הנוק אאוט של המפעל הכי חשוב בכדורגל העולמי (ואני מתכוון לצ׳מפיונס לא למונדיאל) עושה לו הרבה כבוד!!

יואב לוי 20 במרץ 2019

נכתב בתגובה לאנשים שלא מבינים מה גדול בצ׳יפ של מסי. באימון כולם גיבורים , בזמן אמיתי זה שער כמעט דימיוני ביומרה שלו.

ק. 20 במרץ 2019

מה שמיוחד בעיני בצ'יפ הזה לעומת אחרים (גם של מסי עצמו) הוא הזוית הבלתי אפשרית של הגוף ביחס לכיוון הסיבוב והבעיטה, המיקום בתוך הרחבה והמיקום של השוער. חוץ מזה זו בעיטה ברגל מלאה ולא צ'יפ קלאסי שיש בו חלק לחיצון

רומן 20 במרץ 2019

אבל זה בדיוק מה שאני טוען, אבל בדיוק.
אין שום דבר מרשים ורטואוזית במסי, הוא לא גאון ולא אומן, הוא מכונה שחוזר על אותם הדברים פעם אחר פעם. כל מה שהוא עושה זה דברים שכל שחקן יכול לעשות מול חובבנים, מסי פשוט עושה את זה ברמות הגבוהות, אבל הוא לא עושה משהו שאני אומר "וואו איך עושים את זה".
זה לא הדריבלים של ניימאר עם ההחלפת רגליים והסחרורים, או האקרובאטיות של זלאטאן, או הקסמים של רונאלדיניו.
הוא לא מסוגל אפילו להעלות בדעתו איך עולים למספרת של רוני בדרבי,או של כרישטיאנו או של בייל באלופות.
הוא כן יכול, לקחת שוב את הכדור בפעם הראשונה 1788 ולעשות דריבל משעמם עם הכדור דבוק לרגל שמאל.

רומן 20 במרץ 2019

*בפעם ה17778

ק. 20 במרץ 2019

יפה כתבת. מה ששם את שניהם באטמוספירה אחרת הוא העקביות והיכולת לעשות את זה כל כך הרבה שנים.
אוסיף לגבי מהירות המחשבה שמה שייחודי אצלו זו המהירות העצומה והזריזות בין שתי נגיעות, קטנות ומיקרוסקופיות ככל שיהיו מה שמונע גם ממספר מגינים שמקיפים אותו להקדים אותו לכדור.
עוד אלמנט ששמה אותו הרבה לפני כל אחד בדור (ומאז מראדונה) הוא היכולת לבטל כמות גדולה של מגינים, במסירה, בהשתחררות והטעיה ובדריבל.

ברק 20 במרץ 2019

ובמהירות ובקלות בלתי נתפסת

טל 12 20 במרץ 2019

השער השלישי של מסי נגד בטיס מזכיר לי שערים של מראדונה. מראדונה היה נוהג לכבוש שערים כאשר עוצמת הבעיטה שלו לא חזקה במיוחד. הוא היה בועט לאן שהשוער לא יכול להגיע. למשל השער של מראדונה נגד איטליה בשלב מוקדם של טורניר גביע העולם מקסיקו 86 הוא מסוג השערים האלו. וכמובן שערים אינדיבידואלים של מסי וגם שערים שלו בבעיטות חופשיות מזכירים לי את מראדונה.

איציק 20 במרץ 2019

אישית, לא נהנה לראות את מסי, אין בו את הברק של רונאלדיניו, רומריו, מראדונה או זלאטן. הוא בהחלט גאון, אך לא משהו שהינו קוראים וירטואוז. אתה נדהם מהתוצאה, מיכולת לראות דברים ולבצע אותם. אתה נדהם אבל ללא הצביטה בלב של משהו שהוא גם יפיפה, הרגשה של ואוו (להבדיל מההבנה של ואוו).
רונאלדו זו מכונת שערים אולטימטיבית, ברגל, בראש, מצב נייח, תנועה, ביבשה ובאוויר. שוב, מאד מרשים ואף בלתי נתפס, כולל היכולת להתעלות ברגעים הגדולים, אבל יש משהו חסר. משהו שמרגיש של אני ואפסי, אני עושה את זה בשבילי ולא בשביל הקהל. "לא ממש אכפת לי מכם, אלה רק ממני." אני לא בטוח שזה ככה, אבל זו ההרגשה שלי כשאני רואה את רונאלדו.
בקיצור, שנים מהגדולים בכול הזמנים, עם המון קבלות, אבל בלי ההרגשה וההשראה של הגדולים באמת.
מבפה לעומתם עושה לי את זה. יש לו את החיוך, הכייף, הברק, משהו שבא מתוך חדוות משחק. מקווה שיתפתח למשהו באמת גדול להרבה שנים.

בבא 20 במרץ 2019

הבחנות יפות מאוד, ואם יורשה לי, מבחינתי הייתי מוסיף לרשימה שמופיעה בשורה הראשונה גם את קאנטונה.

בנסון "בשורות רעות" 20 במרץ 2019

מתי בפעם האחרונה אם בכלל הייתה בכדורגל העולמי תחרות רבת שנים בין שני כדורגלני על?
בטניס יש את פדרר-נדאל-דג'וקוביץ. פעם היה מקנרו-בורג. אבל זה ספורט אישי.
בכדורסל היה ראסל-צ'מברליין, בירד-מג'יק. לברון-דוראנט זה לא זה. גם לשחקן צמרת מאריך ימים כמו טים דאנקן אין איזה ארכי-יריב מאריך שנים.

רומן 20 במרץ 2019

כדורגל זה משחק קבוצתי

אמיתי 20 במרץ 2019

הגאונות של מסי ברורה. זו של רונאלדו נעוצה בראשוניות שלו- כמו שנאמר בפוד- הוא לא ממשיך דרכם של קרויף מראדונה וכו. חצב את דרכו לבד

ק. 20 במרץ 2019

נכון מאוד, ובמיוחד המטאמורפוזה שעשה מתחילת הקריירה כשקן כנף שרץ על הקו, לפינישר שרץ מהכנף לשטח המת ברחבה לנגיעה אחת קטלנית.
למעשה שניהם התחילו בכנף (אמנם מסי כקיצוני ב-4-3-3 ורונאלדו כשחקן כנף קלאסי ב-4-4-2), ותוך כדי הקריירה עשו הסבות הפוכות: מסי לניהול משחק, ליצירת עם הכדור מחוץ לרחבה ולסיום כשחקן שבא קו שני (המון שערים שלו היו מהשטח שסוארס פינה לו), ורונאלדו קדימה יותר לחללים בתוך הרחבה.

אל 20 במרץ 2019

פוד מצויין דיון ממש מעניין על שניהם, למדתי.
קצת נשמע כמו סופרמן נגד בטמן.
היה חסר לי קצת דיון על האישיות יותר (אולי כי אני מהדור הזה):
למשל מה שחקני עבר ששיחקו אותם אמרו עליהם וקצת על התצוגה של רונלדו בגמר היורו, המקום של רולנדו בתרבות הפורטוגזית וכיצד הוא משנה את המקום של מדירה בפורטוגלץ
מצד שני למסי יש נאמנות מלאה ומעוררת השראה לברצלונה והוא קטלוני ברמ״ח אביריו, הנאמנות המדהימה של צ׳אבי למסי ועוד.

רומן 20 במרץ 2019

אגב דורפן, לא הבנתי למה בפוד קסט פסלת את רונאלדו הגדול בהינף יד. כאילו לא מגיע לו בכלל מקום בשיח.
אלוף עולם להזכירך עם 8 שערים, 2 מכריעים בגמר של 2-0.
נתן עונות מדהימות, שערים בלתי נשכחים, גם לפני הפציעות שהיה ילד קליל עם דריבל שאולי רק ניימאר בהיסטוריה יכול להתחרות איתו, וגם אחרי הפציעות שהפך להיות מספר 9 מכונה, טכניקה עילאית.
אם דיברתם 5 דקות שלמות על זידאן, אז לרונאלדו הגדול מגיע 10 (אגב טכנית הוא פעמיים אלוף עולם)

Comments closed