ההפסד לברצלונה

המעודד והמדאיג

ברצלונה ניצחה כי היא צריכה מעט מאד כדורגל טוב כדי לכבוש מול יונייטד, שמצידה תתקשה ביוזמה יעילה עם שמירה על העורף מול יריבה כזו. זה לא מפתיע ולא כשלון, ואם המשחק היה סוג של מבחן, היה מה ללמוד ממנו לטוב ולרע. 

עניינים מעודדים:

הצוות המקצועי נתן ליונייטד סיכוי עם תכנית משחק לא רעה, גם להשגת היוזמה ברגעים מסויימים וגם לניטרולו של מסי. נכון, בלי יותר מדי תעוזה אבל גם מבלי להחנות אוטובוסים וכיוצא באלו. תכנית שהתאימה לאיכות השחקנים שעמדו לרשותם. אולי אחד החילופים היה צריך להיות מאטה אבל זה לא עניין מרכזי.

מה שהיה עוד יותר מעודד הוא מי שדווקא נראו שייכים למשחק ברמה הזו היו שחקנים צעירים וחדשים יותר. בראש ובראשונה מקטומיני ופרד שראויים להמון תשבחות. לגבי פרד התחושה שלי היא שיש לו כדורגל ודווקא בכדורגל הפחות פיזי של ליגת האלופות הוא מצליח להראות אותו. אם יסתגל לפיזיות של הפרמייר ליג יהיה נכס. נכס שמקטומיני כבר. הוא צריך להיות שחקן ההרכב הראשון עכשיו. 

 בנוסף אליהם ראינו רגעים טובים של ראשפורד (אולי לא מספיק), לוק שואו ודאלוט. ואני נותן ציון עובר בהחלט ללינדלוף וסמולינג בהתחשב בגודל המשימה שעמדה בפניהם. 

עניינים לא מעודדים:

מול קישור לא פיזי במיוחד של ברצלונה פול פוגבה לא השפיע על המשחק. לוקאקו היה בלתי קיים. אלו היו שני השחקנים היקרים ביותר של יונייטד על הדשא ומול הרכב האולסטארים שמנגד זה היה מעציב. 

היה גם עניין לא טוב אבל פחות מדאיג. אשלי יאנג לא הסתדר עם משחק ברמה הזו. אבל הוא בדמדומי הקריירה בשינוי תפקיד מאולץ. העניין הזה ברור וייפתר.

וזה נכתב לפני המשחק:

אלכס פרגוסון נשאל לפני כמה שנים מי השחקן הטוב בעולם וענה רונאלדו. אז שאלו אותו ״ומסי?״ ואז הוא ענה ״אני מרגיש שהוא קצת שחקן ברצלונה״. רוצה לומר שליונל מסי הוא במידה רבה תוצאה של שיטה מושלמת שנתפרה סביבו.

ככה זה. שאתה בא לענות על שאלת השחקן הטוב בעולם – אתה קובע לעצמך קריטריונים ומכריע על פיהם. סליחה, כשאתה בא לענות אתה לפעמים מגיע עם תשובה מהבית. אבל כשאתה בא לנמק אתה צריך לצור קריטריונים.

זה היה לפני כמה שנים. דברים השתנו מאז. בעניין הדיון מסי-רונאלדו ייתכן שדברים השתפרו מבחינתו של רונאלדו אבל גם מסי הוא חיה אחרת לגמרי. השיטה המדוברת סביבו נפרמה. כיום יש סביבו קבוצת כדורגל מצויינת ומגובשת, אולי אפילו טובה מאד השנה, אבל לא אותה מכונת כדורגל בה אתה מרגיש שכל מסירה, אורכה ומיקומה או עיתויה,  רשומה באיזשהו דף תווים. ומסי עם עזיבתו של צ׳אבי ובדמדומי איניאסטה ולאחר מכן פרישתו, היה צריך להמציא את עצמו מחדש. ואם רונאלדו היה צריך ללמוד לצמצם את משחקו, לזקק את יכולותיו העדיפות ולרתום אותם לקבוצה, מסי היה צריך לעשות את הדרך ההפוכה. להפוך קצת יותר לאימפרוביזטור. הוא תמיד היה ותמיד יהיה אחד מגדולי השחקנים שידע העולם, דיון עבורו כגדול מכולם הוא בהחלט כבד משקל, אבל היום אני נהנה ממנו יותר. גם אם היום אולי אהנה קצת פחות. 

אני זוכר כמה ניתוחים שעשיתי לגבי מסי הישן. הייתה לו תנועה עיקרית – קבלת הכדור בערך 30 מטר מהשער כ15-20 מטר שמאלה לשוער, תנועה חצי רוחבית לכוון קצה הקשת הקטנה שבקצה הרחבה ומשם סט כלים שהתחלק בעיקר לשניים. ברגל שמאל הוא ידע לשים את הכדור בכל ארבעת פינות השער באופן זהה כמעט. וידע גם לחתוך בהפתעה ימינה ולסיים בימין מפינת הרחבה הקטנה. 

הנה מסי 2010-2011:

מסי הנוכחי ממציא לנגד עיננו דברים חדשים באופן שבועי.הוא כבר מזמן אחד מבועטי העונשין הטובים בהיסטוריה אבל לפני שבועיים הוסיף מהלך פסיכי – מעין פננקה בבעיטת עונשין. זה היה שבוע אחרי אותו שער מול בטיס. הטכניקה הנשגבת הייתה שם תמיד, אבל החוצפה והתעוזה והדמיון עלו איזשהי פאזה בשנתיים-שלוש האחרונות. 

והנה מסי הנוכחי:

מנצ׳סטר יונייטד תפגוש היום ברצלונה פחות גדולה מזו שניצחה אותה בגמרים של רומא ו-וומבלי. אבל מצד שני היא עצמה רחוקה עוד יותר מרמתה דאז. אבל גם אם פערי האיכות אולי גדולים מאשר אז, האפקט הפסיכולוגי השוחק של משחק מול צ׳אבי ואיניאסטה כבר קיים פחות. צריך לקוות ואולי מותר להניח שגם ראקיטיץ׳ מפחד קצת מפוגבה שהביס אותו בגמר העולמי. ושיונייטד למדה משהו מקבוצות ספרדיות לא מעטות שהפתיעו את ברצלונה השנה ותוכל לעשות דברים דומים עם כלים קצת יותר טובים. אם המשחק יגיע למצב של התקפות מעבר של פוגבה-ראשפורד-מרשיאל – שמאד רצוי שישחקו היטב – גם לברצלונה עשויות להיות כמה בעיות. 

יונייטד צריכה כמה דברים:

יום טוב לשחקן שעושה את הדאבל טים על מסי – הררה או מקטומיני או מישהו אחר. 

יום טוב לדה חיאה. 

הבנה שב-0-0 אין שום סיבה ללחץ. הסנצריו שלל מצבים טובים בהתקפות מתפרצות סביר לא פחות בקאמפ-נואו. 

ואיכשהו לחיות עם האיש ההוא. 

המשחק הביתי האחרון של דירק
תופעת דורפן (4). חמש דקות לפני הפלייאוף (עם מתן גילור)

תגובות

 • ניק

  סה"כ אחרי שנגמרו דברים שוליים כמו בחירות ועתיד המדינה, ממשיכים לספור את השעות והדקות עד המשחק הזה!
  מעריך שיהיה משחק עם הרבה שערים, 2 הקבוצות לא עם הגנות מבריקות.
  אנחנו צריכים מאוד להזהר מהדקה ה80 ומעלה. ברסה כבשה ב3 משחקי ליגה רצופים שערים אחרי הדקה ה80.

  הגב
  • אבו צ'יצ'ריטה

   אחי אני ממש מודאג גם משמונים הדקות שקודמות לדקה השמונים ומעלה

   הגב
 • טל המנצ'סטרי

  אתמול היתה הפתעה במשחק של טוטנהאם נגד סיטי ככה שזה מוריד מהסיכויים שנראה עוד הפתעה בשלב הזה.
  מצד שני לא מעט הפתעות בבחירות בישראל אבל אולי זו המגמה השבוע?

  לאחר הניצחון שלנו בפריז סולשיאר השתתף בפודקאסט נרווגי ובו סיפר על 6 האנליסטים של הקבוצה שניתחו לגורמים במשך מספר שבועות את פסז' ועזרו להכין תוכנית לכל אפשרות ועד כמה זה עזר לנו.
  אני מניח שתהיה היערכות דומה להערב רק שבכדי לצאת עם תוצאה טובה אנחנו נצטרך להוסיף הרבה יותר לקצב המשחק וכמה שיותר, ריכוז מלא בלי טעויות טיפשיות ודרייב, אז אולי נוכל להחזיר כנגד האיכות הברורה של ברצלונה טובה ועדיפה.

  הגב
  • זינק

   טל, רק תזכיר לי במה עזרו 6 אנליסטים במשחק הראשון? כי אני זוכר משחק חד צדדי לחלוטין.
   ובמשחק השני הם אלו שהעלו את הרעיון לארגן את אלילת המזל?
   אני באמת חושב שמוטב ליונייטד לא לקחת הרבה מצמד המשחקים.
   כמו שציינו כאן יונייטד הנוכחית פשוט לא שייכת לרמה הזאת.

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    המשחק הראשון בהחלט היה חד צדדי אבל גם אם יונייטד לא היתה מנצחת את המשחק השני בזכות הפנדל בדקה ה 90, העמידה שלה, התיקונים ושיפור לעומת המשחק הראשון, הם עדיין היו ראויים לציון וזה חלק מהפקת לקחים גם בהקשר של הכנה למשחק.
    אתמול ולמרות ההפסד יונייטד עמדה בהחלט בצורה טובה ושווה בלא מעט דקות מול ברצלונה למרות הבדלי איכות ברורים בין הקבוצות.

    הגב
  • ניינר / ווריור

   למה הפתעה? היינו הרבה יותר טובים מסיטי

   הגב
 • תבורי

  ושופט

  הגב
 • נדב ליטבק

  תנועה חצי רוחבית ולדעת לשים תכדור בפינה?
  מה עם ראיית משחק ברמה הכי גבוהה? נכון, הוא לא המניע כדור האידאלי, אבל זה כי הוא חסר סבלנות והרבה יותר attack oriented. כמו כן - וזאת מן הסתם ספקולציה - אבל אנחנו לא זוכים לראות את יכולותיו במלואן כי פשוט אין לו עם מי לשחק. לכן הוא תופס מעין תפקיד של שחקן שחמט שמזיז את הכלים על המגרש בצורה סכמטית, כי אי אפשר לסמוך עליהם שיעשו איזושהי פעולה יותר טובה ממה שהוא פוקד עליהם לעשות.
  תודה וסליחה.

  הגב
 • שי ס.

  פערי הרמות הם אינסופיים, כל תוצאה שהיא לא תבוסה מבחינתי בגדר נס

  הגב
 • אמיתי

  אחרי שרואים את טוטנהאם מצליחה לעמוד יפה מול העדיפות של השיטי ולהסתכל בטבלה ולראות שהם איזה שתי נקודות מאיתנו אפשר להתבלבל. אבל אנחנו רחוקים משם. מאד. לא יודע אם אנחנו קשוחים מספיק כדי לנצח פיזית אפילו. אבל זו הדרך היחידה כי בכדורגל אנחנו לא בספירה של הקבוצה של מסי.
  הדומיננטיות שלו בברצלונה הנוכחית היא חסרת תקדים מאז..ומתמיד?
  אבל לדעתי רק דרך הצמפיונס נוכל לחזור לצמפיונס

  הגב
  • ארז

   אמיתי, אולי תהיה בנאדם סופסוף ותבוא לאידאה הערב?

   הגב
   • אמיתי

    הפאב של יואב??
    פחות מסתדר לי היום- עובד עדיין- אבל אשמח לאיזה מפגש אוהדים שם. צריך התראה קצרה פחות (;

    הגב
    • ארז

     אכן.
     מתריע פעם הבאה מראש.

     הגב
 • ארז

  לצערי אני בין הפסימיים כאן.
  לאור הפערים, כל תוצאה שלא תהווה הכרעה של המפגש הכפול כבר הערב תהיה הישג בעיניי.

  הגב
 • עדי

  ובכל זאת אנחנו יונייטד שלא אמורים לפחד מאף קבוצה. לכבד כן, לפחד? בחיים לא. 2-1 לנו

  הגב
 • גלעד בלום

  דורפן העונה הזאת של ברסה ( עד עכשיו ) עומדת יפה בסטנדרטים של ברסה של פפ מבחינת צבירת נקודות, תארים( עדיין סיכוי לטרבל , סיכוי גדול מאד לדאבל ), לגבי הקבוצה שלך אתם כמובן לא באותו מעמד אבל במשחק אחד , עם כל התותחים שלכם יפגעו אתם יכולים לעשות בעיות, לפעמים התוכנה של מסי נתקעת, אגב דורפן תגדיר ״לא מעט״, כמה קבוצות כבר ניצחו את ברסה העונה בספרד?

  סוארס לא הבקיע בחוץ בליגת האלופות כבר המון המון זמן( אולי זה דווקא נתון לא טוב ), אגב בני לגבי שיפוט- שתי שאלות, זה לא היה פנדל הזוי שטוטנהאם ספגה אתמול? ועוד קיבל צהוב , ושאלה שניה- איך הדריכה של סלאח היא לא אדום או לפחות צהוב?

  הגב
  • ארז

   גלעד, היה פנדל ברור.

   הגב
  • אוהד

   גלעד, אני חושב שסלאח לא קיבל אדום זה בגלל שקודם המגן הרים את הפקקים לכיוון סלאח, ואז סלאח נאלץ להרים את הרגל על מנת לא להיפגע.
   בנוסף, אם המגן היה עושה הצגה ומתגלגל על הדשא אז לשופט לא היתה ברירה והיה מוציא כרטיס אדום.
   זה שהוא לא התגלגל אישר לשופט שסלאח לא באמת ניסה לפגוע.

   הגב
 • אמיר המקורי

  בשכונה קראו לזה לא כוחות

  הגב
 • ב"פ

  לכל הפסימיים. רקורד החוץ של בארסה בנוק אאוט ליגת האלופות בעשור האחרון הוא שערורייתי. וזה כולל את השנים עם צ'אבי ואנייסטה ולחלוטין לא השתפר מאז. תבוסה גדולה לא תהיה היום.

  הגב
 • גלעד בלום

  ברסה סומכים על הבית, והאמת די בצדק

  הגב
 • אריק

  בנתיים פרגי כבר תיקן את הניסוח על מסי וחזר בו מהאמירה שרונאלדו שחקן טוב יותר.
  ומרסיאל כבר לא שחקן הרכב, חזרנו לדצמבר.

  הגב
  • ארז

   גם אני לא הבנתי את הקטע.

   הגב
   • אריק

    ואת יאנג הבלם?

    הגב
    • ארז

     In Mike Smalling we trust

     הגב
 • שי

  היכולת שנחלשה בליגה לא צריכה להטריד את אוהדי יונייטד, ליגת האלופות זו אופרה אחרת. ולפוגבה יש היום ראיון עבודה בריאל.

  הגב
 • רומן

  מעניין, כשאני אומר את זה על מסי קוראים לי טרול.
  אבל אז בא פלה ואומר את מה שאני אומר ואז בא פרגוסון..

  הגב
  • אמיתי

   תראה. תשמע. לפעמים אד הומינם עושה הגיון.
   *בלי להוריד מגדולתך כשחקן ומנגר

   הגב
 • פיש אנד צ'יפס

  מישהו יכול להמליץ על אתרי סטרים למשחק?? - במיוחד אלה שעובדים עם תוכנת אייס סטרים... מאז שפורום רד איט נסגר יש יובש בלינקים...

  הגב
  • אמיתי

   Sport365.sx
   אחלה זה

   הגב
   • פיש אנד צ'יפס

    לא עובד עם חוסם פרסומות ואיכות לא של אפילו 720.
    תודה בכל מקרה...

    הגב
    • אמיתי

     תוריד את החוסם. זה יונייטד. וחלק מהקישורים באיכות גבוהה. אני מעדיף על מה שהיה ברדאיט.

     הגב
     • פיש אנד צ'יפס

      תחפש לינקים של אייס סטרים יש גם איכות 1080- אמנם קשה להשיג-- התוכנה עובדת חלק ולא זוללת משאבים כמו הכרום...חוץ מזה שיש שידור של ביטי ספורטס עם פרשנים מעולים כמו ליניקר ופרדיננד, כבר שכחתי מתי שמעתי פרשנות של שדר ישראלי עילג ומעצבן שזורק לך סטטיסטיקות מויקיפדיה כל המשחק,והפרסומות הקופצות באמצע,וזה עוד לערוץ בתשלום-ממש הלקאה עצמית

      הגב
      • אמיתי

       אייססטרים שואב לדעתי הרבה יותר משאבים מסתם סטרימינג. בגלל ה הפסקתי עם ה וסופקאסט.
       ההבדל בשדרים זה hd מול שחור לבן...

    • שי פרנסיסקו

     קצת באיחור, אבל החבר'ה שהריצו את רדיט פתחו אתר כאן : https://www.footybite.com

     הגב
 • שלמה

  אשלי יאנג, וכריס סמולינג בהרכב,
  אלוהים ישמור,
  סמולינג ישמור על מסי,
  אלוהים ישמור.

  הגב
  • יוסי מזרחי

   אלהים שמר.

   הגב
 • יעקב

  אשלי יאנג .די.
  הוא השחקן החופשי כל הזמן.
  בברצלונה עשו שיעורי בית.
  האם היה לו מקום במכבי חיפה?

  הגב
  • רומן

   הקטע הזה שהוא לוקח את הכדור באגף ואתה יודע, והמגן יודע, וכל העולם יודע שהדבר היחיד שהוא מסוגל לעשות זה הטעיה שמאלה ולרוץ ימינה ולנסות להגביה.
   איזה שחקן פאסה הוא יא אללה, בעולם שהמגנים כל כך חשובים וכל כך טכניים ויצירתיים.
   באמת די.
   מזכיר לי את השנים של גלן ג'ונסיון שעוד היה בליברפול.

   הגב
 • פיש אנד צ'יפס

  נמצאה השיטה לעצור את מסי-לפצוע אותו בפנים,סמולינג הזה אולי בעברו היה שחקן כדוריד,הוא משתמש המון בידיים.

  אמנם שהשיטה לא עובדת מול ריאל

  הגב
 • אמיתי

  הופעה טובה בסהכ. היינו נאיביים מול השער וחבל. לא כל יום ברצלונה ומסי משחקים רק 20 דקות.
  היה יותר הוגן אם רונאלדו היה עולה איתנו..
  אם הרווחנו משהו מהיום אז זה את פרד. הופעה מעולה שהעלתה את הרמה של כולם. פורע את השטרות, סוג של.
  באתי בלי ציפיות ועכשיו מי יודע

  הגב
  • פיש אנד צ'יפס

   פרד אוברייטד,היה עושה צחוק מאוקראינים שיכורים,אבל מול הגלאדיאטרים של הצ'מפיונס בשלבים הסופיים אין לו סיכוי...ומי שכח להגיע לעבודה--פוגבה,סתם ג'ירפה באמצע המגרש,
   דרך אגב תאורטית בארסה יכלה לשחק בלי שוער כי יונייטד לא בעטו אפילו בעיטה בודדת למסגרת.
   המשחק בספרד יהיה בעיקר להחתים דרכון ושופינג עבור השחקנים...אה ולריב מי מחליף חולצה עם מסי

   הגב
   • אמיתי

    אוברייטד זה אוברייטד. פרד שיחק היום מול קשרים ענקיים ונתן לטעמי משחק טוב פלוס.
    טרשטגן יצא להציל מחוץ לרחבה ודה חאה נתן הצלה אחת אז אין מה להיסחף. לא נדרסנו.
    העונה ניצחנו את יובה ופסז בחוץ. זה כדורגל גם בקאטלוניה. אפשר לחלום

    הגב
   • רומן

    יש לך את זה ביותר גזעני?

    הגב
 • ניק

  כל הכבוד!! באמת גאה בקבוצה שעשתה עבודה נהדרת, לא נתנה לברסה לנשום רוב הזמן והראתה שעוד קצת והיא חוזרת לרמות שבהם היא צריכה להיות!
  רק לדמיין משחק שכזה עם מגן ימני נורמלי - אני לא זוכר שביקרתי את יאנג אבל המשחק היום באמת היה אחד החלשים שאני זוכר של שחקן שלנו ביחס לרמה של החברים שלו.
  הסיכוי לא גדול אבל יש למה לצפות בגומלין!!

  הגב
 • יעקב

  משחק טוב יותר מאשר מול פסז ויובנטוס.
  ברצלונה פחות מסתדרת עם הפיזיות.
  אבל האיכות בחלק הקדמי לא קיימת בשלב זה של העונה.
  מקווה שפוגבה וראשפורד רונאלדו מבינים שהם אינם שחקני טופ.
  פרד ומקטומני שוב היו טובים מאוד במרכז
  ושואו וסמולינג שיחקו פיזי .
  לוקאקו יאנג לא מתאימים לרמה הזו.
  שנה הבאה מייק אובר.
  אולי בעוד שנתיים עם סגל חדש.בלי פוגבה.
  אגב תראו איך דילי בלינד נראה באיאקס.אבל
  החמור היה צריך למכור אותו .

  הגב
 • החתול במגפיים

  אחד המשחקים החלשים של בארסה בעונה הזו, ועדיין לא זוכר הצלה אחת גדולה מצד טר-שטגן או בעיטה של מניו למסגרת.

  לא רואה את בארסה משחקת קרוב לרמה הזאת בקאמפ-נאו, מה עוד שדמבלה חוזר.

  הגב
  • ק.

   זה נכון. ברגע שראיתי את סמדו ולא רוברטו בהרכב הבנתי לולוורדה במוד השמרני שלו, למרות שעד הגול תקפו יפה.

   הגב
 • יואב

  לא הימור גדול מידי (בעיני) להניח שליברפול תגיע לגמר מהצד הזה של ההגרלה. היא לגמרי טובה יותר מהברצלונה הזאת.

  הגב
  • פיש אנד צ'יפס

   הטייסים של ליברפול בהתקפה יכולים לגרום לצרות להגנת בארסה,או בעיקר צריך גם לתכנן מי יפצע את סאלח וייגרום לזה להראות כתאונה, כמו עם מקרה ראמוס

   הגב
   • matipool

    בניגוד לעונה שעברה, סלאח העונה הוא עוד שחקן (חשוב) בקבוצה אבל ממש לא כל יכול ולא חצי קבוצה, במיוחד בחודשיים / שלושה האחרונים.
    בגמר בשנה שעברה מול ריאל, ידעתי מיד שהפסדנו את זה כשהוא נפל על הדשא ומירר בבכי. העונה זה מרגיש אחרת.

    הגב
  • matipool

   פייר? הופתעתי לרעה מברצלונה. לא רואה אותה בליגה ולא מעניינת אותי אף ליגה חוץ מהפרמיירליג וליגת האלופות, בעיקר אם ליברפול שם.
   מניח שתפסה יום רע אתמול אבל רוצה מאד לחשוב ולקוות שאולי קצת יותר קשה לה מול שחקנים פיזיים ומהירים ומקווה לבנות על זה אם וכאשר.

   הגב
   • ק.

    אל תבנה על זה, אכן אחד החלשים שלה. הרבע שעה הראשונה יותר מייצגת (וגם בה יותר מדי איבודים לא אופייניים).
    ההרכב הזה שיחק בשבת בערב משחק אינטנסיבי מול אתלטיקו מדריד, וכנראה גם ההנחיות היו להעביר את ההכרעה לקמפ נאו

    הגב
 • ק.

  יואב, היא יותר טובה בברצלונה שראית הערב, פחות טובה בברצלונה של רב העונה, וראיתי את שתיהן המון. ארתור במשחק החלש ביותר שלו העונה, לא זוכר מתי ג'ורדי אלבה לא היה מעורב עד מעולה התקפית, ובאמת באו רק להרוג את המשחק ולא לדרוס. בקמפ נאו לא מסוגלים לשחק ככה. תראה...
  כל הכבוד ליונייטד על כל הדקות של הלחץ הגבוה עד שסרג'י רוברטו נכנס.
  1:1 היה משקף

  הגב
  • ק.

   בברצלונה=מברצלונה

   הגב
  • יואב

   משחק כזה באנפילד גורם לגומלין בספרד להיות לפרוטוקול מעבר לזה שליברפול השנה כובשת בכל מגרש ומול כל קבוצה. נמתין...

   הגב
   • ניק

    מה אני אגיד לך... ליברפול ניצחה פעם אחת ב9 המשחקים האחרונים שלה במעל 2 גולים.
    וכל הפסד של 2 שערים בחוץ לא בדיוק הופך גומלין לפרוטוקול במקרה של ברסה.
    מה גם שמגיע ליונייטד קצת קרדיט על זה שהצליחו לגרום לברסה לשחק כזה חלש, מן הסתם יש להם חלק בזה.

    הגב
    • יואב

     ניק,
     כתבת למעלה שיונייטד עוד מעט שם. עוד מעט זה אכן מושג מאד יחסי. יונייטד היתה טובה מאד ביחס לעצמה היום.זה הכל. בלי דרמות מיותרות.
     ורק אתה יודע למה אתה מביא לי סטטיסטיקה של תשעת המשחקים האחרונים של ליברפול. מה זה בדיוק אומר? בעיני ליברפול פיבוריטית. ולא במעט.

     הגב
     • ניק

      רשמת שבמשחק כזה ליברפול הייתה הופכת את הגומלין לפרוטוקל - כלומר מנצחת ב3\4 הפרש.
      אז רשמתי לך שליברפול לא בדיוק דורסת בזמן האחרון ואם היא מתקשה לנצח את פולהאם וסאותמפטון ביותר מ2 שערים כנראה שהייתה גם מתקשה לעשות את זה מול ברסה, לא משנה באיזה יכולת.

      הגב
      • יואב

       הקצנתי כמובן אבל 2-0 באנפילד מול הברצלונה של אתמול זה לגמרי ריאלי וגם גיים אובר. כי ליברפול תכבוש גם בספרד בוודאות גדולה יותר מברצלונה באנפילד. כך אני רואה את הדברים. אין לסטטיסטיקה שהבאת שום קשר כי ליברפול משחקת בליגה עם עצבים רופפים מאד. 30 שנה על הגב שלה.

   • ק.

    שמע, אם לא בארסה, אז מבחינתי שליברפול ייקחו כל תואר אפשרי.
    פשוט בארסה לא תחזור על תצוגה כזאת, עם כל המצ'אפ הטוב שיש ליברפול במתפרצות והסיכויים הפתוחים לשתי הקבוצות, במידה וזה יהיה חצי הגמר

    הגב
    • יואב

     ק,
     ומה נראה לך? שאני לא יהיה בעד ברצלונה? הלוואי ותפתיע.

     הגב
     • ק.

      בוא נגיד ככה, בארסה גם של שנה שעברה הייתה טובה יותר מריאל שניצחה את ליברפול. ברור שבמפעל גביע הכל אפשרי

      הגב
 • החתול במגפיים

  עם כל הכבוד לא חושב שבארסה שיחקו חלש בגלל מניו.

  כי זה לא שמניו היו במיטבם. רחוק מזה.

  סתם משחק משמים וחלש מצד שתי הקבוצות, כאשר הקבוצה הבייתית עם 0.4 במדד ה-xG.

  הגב
 • כספרי

  צריך להפטר מפוגבה ומהר...הוא פשוט לא בד.נ.א של היוניטד. הוא אמור להיות השחקן שסוחב את הקבוצה, אתמול (גם אתמול) הוא שוב הראה שאין לו את זה...בלי קנטה, מטווידי ואמבפה מסביב הוא לא יותר מסתם שחקן מוכשר ולא מחובר..

  הגב
  • גארי ביילי

   זה פוגבה בסביבתם, לא הם בסביבתו...
   בינתיים הם הגדולים והוא לפעמים מופיע

   הגב
 • אבישי

  ננסה להסתכל על הצד החיובי, במיוחד ביחס לעונות האחרונות.

  הגישה של סולשיאר, גם בבחירת ההרכב וגם בהופעה של הבחורים הצעירים, משדרת חזרה לדרך של יונייטד. מעדיף הרכב צעיר ודינאמי שיעז ויטעה וילמד מזה על פני הרכב אנמי (למרות אהבתי למאטה, מאטיץ' והררה) שיהיה אפשר להשתמש בו כתירוץ לזה שאין כסף לרכש או כדי לטעון שסיביליה היא קבוצה עם מסורת מכובדת יותר.

  הגב
  • יואב

   אבישי, דייקת מאד. ועל זה, להוסיף את האינפוט והמסקנות של אולה לקיץ של רכש איכותי, כמו שהוא מבין.

   הגב
 • איאן ראש

  לא רואה את שתי הקבוצות הרבה. אתמול היישבתי לראות כי כולם אומרים לא לפספס את מסי משחק ועם אופציה להשפלת יונייטד פתחתי את המחשב (אגב סטרים, אני רואה לאחרונה באתר שהקרא ספורט מרג'ין, לא רע). האם זו היכולת הרגילה של שתי הקבוצות? הופתעתי לטובה מיונייטד (כמו שכתב דורפן בעיקר פרד ומקטומיניי) ולרעה מבארסה (התייחסות כמו להעביר את ההכרעה הביתה).

  הגב
 • אורן

  משחק חלש יחסית של ברצלונה, וגם משחק לא משהו באופן כללי, אבל בסופו של דבר 1:0 בחוץ זו תוצאה מעולה, מה שיכפה על יונייטד לא להתגונן בגומלין. אני מבסוט לאללה

  הגב
 • שלמה

  השורה התחתונה,
  יונייטד הפסידה בבית לברצלונה
  ביכולת בינונית, כאשר מסי
  אינו במיטבו ומשחק מחצית שלמה
  עם אף שבור,
  לא כבשה, ואף גרוע מכך לא בעטה
  אף לא פעם אחת למסגרת,
  זו לא יונייטד שצריכה להיראות,
  אני סומך את ידי על סולשייאר
  שיבנה קבוצה יותר נורמלית
  לעונה הבאה,
  אני מקווה שמיסייה פוגבה
  אינו עושה שביתה איטלקית
  כדי להוריד את מחירו,
  אני מקווה שוודורד ילמד
  מדניאל לוי יו״ר טוטנהם
  איך מנהלים משא ומתן
  מול המגולמן פלורינטנו פרס
  וידרוש את הסכום המתאים.

  הגב
  • ארז

   שלמה,
   למה אתה
   כותב תגובות
   שהמבנה שלהן מזכיר
   מכתמים של
   משורר צ'יליאני
   מיוסר?
   :
   )

   הגב
   • כספרי

    שירי סאנצ'ז?

    הגב
   • שלמה

    כאוהד שרוף של יונייטד אני מיוסר,
    יוניטד הנוכחית לאן ?
    בחיים אני מאושר.

    הגב
 • טל המנצ'סטרי

  לפני המשחק ניסיתי להדחיק כמה שיותר רגשות ומחשבות כי חששתי.
  זו אולי לא הברצלונה הכי טובה שפגשנו לאורך השנים אבל זו עדיין חתיכת קבוצה ואנחנו פחות טובים, פחות איכותיים ובתקופה לא יציבה.

  זכרתי את המשחק הראשון בבית נגד פסז' וידעתי שזה יכול להיות נורא יותר.
  בהפסקה של המחצית הראשונה הייתי מרוצה, בסיום המשחק יצאתי עם תחושת פספוס.
  למרות הבדלי הכוחות הברורים ולמרות שנדמה כי ברצלונה מתי שרק רוצה יכולה להכאיב ובקלות, נתנו שם פייט והיינו שווים פחות או יותר.

  אני לא יודע אם נצליח לייצר הפתעה סטייל המשחק השני נגד פסז' אבל אני מאמין בכל ליבי שהמשחק אתמול ובלי קשר למה יהיה במשחק בשבוע הבא, שזה היה אחלה התנסות וצבירת ניסיון ללא מעט שחקנים וגם לצוות המקצועי, התנסות טובה וחשובה בדרך לחזור ולהיות מנצ'סטר יונייטד האמיתית.
  יכול להיות שברצלונה הרשתה לעצמה להוריד הילוך לאחר שער חוץ בדקה מוקדמת, אבל אני חושב שהיינו אלה גם אנחנו שגרמנו להם להיראות פחות מבריקים וטובים.

  דווקא העובדה שלא מעט שחקנים שלנו היינו ביום פחות טוב זה מעיד על לאן אנחנו כן יכולים להגיע בסופו של דבר.
  עמדנו נכון מאחור, פרד ומקטומיניי לחצו יפה את הנעת הכדור של ברצלונה אזור 20 מטר מהשער והיו לא מעט דקות במהלך המשחק שהמשחק ההתקפי שלנו או הניסיון לצאת קדימה לא נבנו רק על התקפות מתפרצות אלא על הנעת כדור מסודרת.
  באופן די מפתיע אף אחת מהקבוצות לא הגיעה ליותר מדי מצבים ומצבים של 100 אחוז לגול.

  סמולינג, למרות שהוא לא הבלם שיכול להוציא כדור קדימה בצורה מסודרת, מאוד אהבתי את הקשיחות שהפגין, את זה שעשה לחץ ועצר התקפות או הרוויח כדורים רחוק יותר מאזור ה 16.

  דאלוט, אני חושב שראינו המון נאיביות במשחק ההגנתי שלו וגם בניסיונות לצאת קדימה וזה מצויין, כי זה חלק מתהליך למידה מבורך.
  פרד, להוציא איבוד כדור אחד מסוכן היו אלו עוד דקות מאוד מעודדות שלו בדרך להפוך להיות שחקן יותר יציב, טוב ויעיל.
  הביטחון שם נבנה, זה ממש לא השחקן השייקי של החודשים הראשונים.

  מקטומיניי, ללקק את האצבעות. השחקן הכי טוב שלנו אתמול על המגרש. לא השפיל מבט, לא נבהל מהשמות הגדולים שמולו, חזק, קורא משחק מצויין, מניע טוב והמון ביטחון ויכולת טובה בטיפול בכדור כשצריך היה לצאת קדימה, כשצריך היה להשתחרר משמירה צמודה.
  חייב להמשיך ולקבל הרכב כי הרוויח זאת פעם ועוד פעם במשחקים האחרונים.

  יאנג, ינעל העולם, תן כדור אחד, הגבהה אחת טובה במשחק שלם! מהשחקן הכי מנוסה וכזה שיודע לנפק כדורים טובים, זה היה מרגיז ומתסכל. לא עובר את השחקן הראשון שלו בניסיונות שביצע.

  פוגבה, לראות את שחקני מרכז השדה וחלק התקפי של ברצלונה ביום אפרורי משהו ולבין שגם ביום כזה הם כל-כך יותר בשלים, חכמים וטובים ממנו.
  כמעט אפס השפעה של פוגבה על הקבוצה, עוד פעם במשחק גדול, עוד פעם כשהיינו צריכים לקבל ממנו יותר, לראות שהוא מוציא מעצמו יותר.

  ראשפורד, היה לא רע במחצית הראשונה, הכניס כדור מצויין לדאלוט בנגיחה שיכולה היתה לעשות עבורנו איזה הבדל.
  היה חלש במחצית השנייה, לא חד, איבד כדורים, לא מדוייק ונוח.
  לא יודע אם זו השפעה של העובדה שהתאמן לבדו בימים האחרונים כי היה ספק לגבי הכשירות שלו או לא אבל כמו עם דאלוט, שכר לימוד מצויין.

  לוקאקו, הוא לא היה רע כשהכדורים הגיעו אליו, שמר עליהם בסדר, מסר כמה מסירות בצורה פחות לחוצה אבל כשצריך לעשות משהו מעבר הוא פשוט לא יכול באמת.

  אין לי בעיות עם החילופים של סולשיאר, לא לגבי מי שיצא ולא מי שנכנס ומתי.
  רצינו לראות את מרסיאל נכנס והוא לא הצליח להשפיע, מקטומיניי הכניס לו כדור עומק נהדר לתוך הרחבה וחבל שלא הצליח לגעת בו מספיק טוב בנגיעה הראשונה.
  כמו מרסיאל ככה גם לינגארד, לא הצליח להשפיע וגם לא פריירה אבל הוא נכנס די מאוחר.
  חבל שלא לחצנו והאמנו יותר בדקות האחרונות, אפשרנו לברצלונה להניע כדור בדקות הסיום ובעצם להרוג את המשחק סופית, כאילו שגם אנחנו הרמנו ידיים
  אבל גם זה שכר לימוד וזה בעיקר מה שאני לוקח מהמשחק אתמול וזה המון.

  הגב
  • ניק

   מקטומני הזכיר לי קצת את ה-משחק ההוא של ווילשר נגד אותה בארסה, בימים שעוד חשבו שהוא יהיה המחליף של צ'אבי.
   רק שחלילה לא יגמור כמוהו.

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    הוא באמת היה ענק באותו משחק, ווילשר.
    הפציעות הרגו אותו אבל חלק מזה גם בגלל לא חיים הכי מקצוענים, לא שמר על עצמו מספיק מחוץ למגרש ובהקשר של הכדורגל.
    אחד הפספוסים הכי גדולים בעשור האחרון, ווילשר.

    הגב
    • wazza

     aka ווילצ'ייר

     הגב
 • רני

  מבחינת יונייטד, שתבוא לגומלין כאנדרדוג מובהק, התוצאה לא רעה בכלל. כבר ראינו שלנצח את ברצלונה במשחק הראשון זאת הזמנה לצרות בגומלין. דוקא הניצחון הקל אתמול , ביכולת בינונית מאד, עשוי לטעת שאננות אצל שחקני ומאמן ברצלונה. אישית כאוהד ליברפול אחזיק אצבעות לברצלונה , קודם כל כדי לקבל הזדמנות להדיח אותם וגם כי בניגוד להיגיון יונייטד יותר מפחידה אותי.

  הגב
 • עידן.

  אני כבר הרבה מאוד מופתע מהתגובות של האוהדים כאן כלפי פוגבה.

  בסופו של דבר ועם כל הכבוד לכמה צעירים מוכשרים, יש לכם בדיוק שני שחקני וורלד קלאס שנמצאים בטופ של העמדה שלהם- דה חאה ופוגבה. וכרגע הדיבור הוא ששניהם דווקא עוזבים בקיץ.

  נכון שפוגבה הוא לא שיא היציבות, אבל עדיין אפשר לראות שהוא רמה מעל כל מה שיש ליוניטד להציע במרכז השדה. הוא גם זה שהוביל אתכם בתקופה הטובה אחרי עזיבת מוריניו.

  לאור העובדה שליגת האלופות לא מובטחת, שהיום לכולן יש כסף להוציא ושיש כמה קבוצות גדולות אחרות שמחכות לקיץ עם ארנקים פתוחים, ממש לא ברור שתוכלו למצוא שחקני על חדשים שיחזירו אתכם למרכז הבמה. אתם צריכים לעשות הכל כדי להשאיר את שחקני העל שיש לכם ולא לייחל לעזיבתם.

  הגב
  • כספרי

   פוגבה זה "הפייק" הכי גדול שהיה בכדורגל האירופאי. המשחק שלו אתמול היה עלבון לקבוצה ולאוהדים, שחקנים עם רבע מהכשרון שלו (יש לו ואי אפשר לקחת את זה ממנו) לא הפסיקו לנסות מול קבוצה עדיפה והוא? הסתובב כמו איזה אריסטוקרט על המגרש אפילו לא עושה טובה. רבע גמר ליגת האלופות, משחק בית באולד-טראפורד, אתה ה"כוכב" המקומי תוביל, תנהיג, תקח פיקוד...כלום ושום דבר. שילך לריאל מדריד ויסחוב מזוודות לראמוס...סתם מזיק ליוניטד (היה צריך ללכת יחד עם מוריניו, שניהם לא מתאימים לד.נ.א של המועדון)

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    +1

    הגב
   • יוסי מזרחי

    הכל בגלל מוריניו.
    השיטה שלו חונקת את פוגבה, ולא הנתק בין חלקים בקופסא שנצבעת מזמן לזמן מחדש.

    הגב
    • אמיתי

     לדעתי אתם קצת נסחפים. לא הולך לקנות חולצה של פוגבה בקרוב אבל מאז שהוא לא מבריק (הוא לא היה כזה גרוע שלשום) כל ההתקפה שלנו לא מבריקה. לצורך העניין ראשפורד ומארסיאל גם נותנים עונה מאד לא יציבה. לא עולה בראש שחקן אחד להוציא את לינדלוף וקצת שואו שאפשר להגיד ששמר על רמה גבוהה לאורך העונה. דייב לא נחשב..
     אז כן הוא לא מה שקווינו. בכלל לא. אבל אני מציע שלא נתרגם שפת גוף לפסיכולוגיה בגרוש. לא חושב שיש שחקן שלא נותן הכל מול בארסה ברבע גמר צמפיונס

     הגב
     • יוסי מזרחי

      זה בדיוק הענין אמיתי.
      נסחפנו???
      אם כל השחקנים נתנו את הכל מול בארסה, אז המסקנה המיידית היא ש"הכל" של פוגבה לא מספיק או שהוא כלום.

      הגב
 • טרנטה

  הסיכום שלי פשוט מאד: שום שחקן ביונייטד היום לא עולה בהרכב של בארסה. כולל פוגבה ודה חאה. מנגד - כל שחקן שישב אמש על הספסל של בארסה הוא באנקר בהרכב שלכם (למעט סילסן).
  בארסה אפילו לא התאמצה אתמול. פתחה טוב, הבקיעה את השער שרצתה ואז ירדה אחורה כזכר להופעות הנוראיות שלה בחוץ בשנים האחרונות והרגה את המשחק. כשהיה נראה לרגע שיונייטד לוקחת יוזמה נכנס רוברטו ושוב לא נגעתם בכדור עד לסיום.
  התמונה של אלאניה עומד וממתין לחילוף בזמן ששחקני יונייטד רודפים אחרי הצללים היא סיכום המשחק. למרות שיונייטד ניצחה את פס"ז (תודה רבה על זה) בחוץ בנתוני פתיחה פחות טובים אני מעריך שאין שום סיכוי לשחזור. פשוט כי בארסה 2 רמות לפחות יותר טובה מפס"ז נטולת ניימאר וקאבאני ובטח מנוסה בהרבה.
  ליברפול זה כבר סיפור אחר לגמרי שמצריך היערכות טקטית שונה.

  הגב
  • רומן

   איזה בור אתה חופר לעצמך לגומלין...

   הגב
 • רומן

  אבל למה שחקני ברצלונה חיייבים להתגלגל להתפתל מכאבים מכל נגיעה קטנה?
  זה כל כך מוציא את הכיף מהמשחק, וכל כך מגעיל.
  זכותם לעשות את הבנוקר שלהם של למסור 5698 מסירות חסרות תכלית, זה דוחה אבל חוקי, אבל לעשות את ההצגות האלה? הגיע הזמן לשנות את החוק ששחקן שמתפתל מכאבים חייב לצאת החוצה לקבל טיפול של כמה דקות.
  זה פשוט לא הגיוני כל החרא הזה.

  הגב
  • גלעד בלום

   רומן, נא לבקר בצורה שווה קבוצות ששחקנים שלהן מתפתלים, אתה טוען שברסה יותר גרועה מאתלטיקו או ריאל?( או כל קבוצה איטלקית שמובילה במשחק חוץ בשלב הנוקאאוט?)

   הצביעות וחוסר המודעות זועקים לשמיים, מסי שיחק עם אף שבור מחצית בלי להתפתל, זה שחקן שמוציאים עליו חוזה בכל משחק

   הגב
 • גלעד בלום

  בארסה פעילה בשלוש חזיתות ומשחקת טאקטי כל העונה, שומרת כוחות, אחרי הגול הראשון המוקדם הם הסתפקו ב1-0, לא השתוללו, הרגו את המשחק, בקלות, טר שטגן בקושי הזיע, ברסה החזיקו בכדור לפחות 65 אחוז מהזמן , הבדלי הרמות עצומים, אם ברסה היו צריכים גול היו עושים בליץ, בבית שלהם זה ייגמר עם עוד 2-3 חתיכות כנראה , פוגבה נראה כמו רוח רפאים , פשוט שחקן( טוב) אבל בלי נשמה ומודעות לאיזה סוג שחקן הוא

  הגב
  • יואב

   והיא תעוף מול ליברפול. מאד פשוט. היא כבר לא יכולה מנטלית לעלות הילוך מול ליברפול שפשוט תשחט אותה בטמפו. הידד לשלוש החזיתות...

   הגב
   • טרנטה

    נחיה ונראה. קודם ששתי הקבוצות לא יעופו בטעות בגומלין ואז נתכונן לחצי.

    הגב
 • גלעד בלום

  אהבתי את הנחרצות שלך, פשוט זה לא יהיה כי לא ממש פשוט לנצח קבוצה שמסי משחק בה, ליברפול ברמה הרבה יותר גבוהה מיונייטד, גם פרסונלית ובעיקר טקטית, יהיה מעניין לראות את יחסי הכוחות בין מקום ראשון בספרד מול מקום ראשון/שני באנגליה, אני לא בטוח שברסה הרבה פחות טובים מליברפול, מה שבטוח זה שיהיה משחק מעולה, זו קבוצה שמובילה ב11 נקודות על א.מדריד שהיא לא נמושה..גם לראות את סוארס וקוטיניו באנפילד יהיה מגניב

  הגב
  • טרנטה

   אתה לא בטוח שבארסה הרבה פחות טובה מליברפול? קראתי שוב ושוב לוודא שלא טעיתי. אתה באמת חושב שליברפול עדיפה?
   זה לא הולך להיות משחק קל לאף אחת מהקבוצות. והסגנון של ליברפול מתאים מאד למשחק מול בארסה. אבל...אין לי בכלל ספק שבהרכב מלא מול הרכב מלא היתרון הוא לא של ליברפול. ממש לא.

   הגב
   • גלעד בלום

    טרנטה, אני ממש לא חושב שברסה פחות טובה, לאור הנחרצות של יואב חשוב להבהיר שהייתי חצי ציני...בארסה יחד עם סיטי וליברפול הכי מרשימות באירופה ובליגה המקומית עד עכשיו( גם יובנטוס לא פראיירים )

    הגב
    • טרנטה

     הבחירות רצחו את חוש ההומור שלי. סליחה.

     הגב
  • יואב

   גלעד,
   דיברת על ניוטראל של ברצלונה כי היא בשלושה מפעלים. אז אחזור ברור ובלי ציניות- ליברפול בגלל הטמפו שלה, פיבוריטית בעיני. מאד מקווה לטעות. מאותה סיבה, ארצה את סיטי ממשיכה הלאה לחצי. התרנגולים הם בערך האחרונים בעולם לסמוך עליהם למשימה חשובה. עדיף שהבחירה תיהיה בין אייאקס- יובה- סיטי.
   ומאד פשוט לא נכתב על רמת הקושי. הבנת נקרא בסיסית אלא אם בא לך לקרוא ולהגיב למה שבא לך...

   הגב
 • גלעד בלום

  יואב, מבין מה אתה אומר, בתור אוהד ברסה אני מקווה שיתעלו לרמה הבאמת גבוהה של ליברפול, אתם מפחידים וראיתי את זה על בשרי במשחק של ספרס נגדכם, אבל ראיתי את ברסה העונה כל משחק, הם בדרך כלל מתאימים את עצמם לרמה של היריב, יהיה מרתק

  לגבי התרנגולים אומר זאת- גם תרגול עיוור לוזר ימצא גרגר ליגת אלופות מידי פעם, התקרה שלנו היתה רבע גמר ליגת אלופות עם בייל בזמנו, עכשיו אנחנו משחק אחד קשה ביותר מלשבור את התיקרה , מותר לי לחלום שאני לא לוזר עד הגומלין?

  הגב
  • יואב

   גלעד,
   מאחל לך מכל הלב זכייה בתואר. באמת. ערב שתיה ללא גבולות עלי(בלי ציניות). ממש.
   אתה צריך להבין, אני מדבר מתוך פחד מוחשי. ההם בדרך לדאבל משמעותי.

   הגב
 • גלעד בלום

  אני במאבק של של ליברפול- סיטי אדיש אבל אוהדי מאן יונייטד בין הפטיש לסדן, מה הם מעדיפים? אליפות אדומה של הסקואזרים השנואים או של התכולים השנואים לא פחות מעבר לכביש?

  אגב ספרס מספיק טובים ולוזרים שבסוף הם יעיפו את סיטי מהאליפות, ינצחו אותם בליגה, אבל יעופו מהאלופות בחצי ולא יסיימו אפילו במקום הרביעי

  הגב
  • יואב

   גלעד,
   אני בעד סיטי.

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *