הניצחון על ווסט-האם

פוגבה ופרד במלחמת מעטים

ההחלטה האחת הגדולה של סולשיאר שהותירה את יונייטד בנחיתות במשחק הזה, היא שהוא לא מוותר על הסיכוי ללכת לברצלונה ולנצח שם. זה די פשוט – אם מרכוס ראשפורד מוביל את ההתקפה אז אנטוני מרשיאל או לוקאקו הם הם אופציה שניה ושלישית סבירים. אבל ההרכב הראשון – כשלינגארד, לוקאקו ומאטה מחרידים פשוט הראה הרבה מאד חוסר כשרון. החסרון של שואו, לינדלוף ויאנג גם שדד מיונייטד כמעט כל אפשרות לתרומה התקפית מאחור. 

בתוך הסיטאוציה הזו של מצאי כשרון בינוני ביותר, שני שחקנים נלחמו מלחמת מאסף לבדם בווסט-האם. פרד במשחק הליגה הטוב ביותר שלו ופול פוגבה. ואם הגישה הרווחת היא שפוגבה מפונק וצריך שחקנים גדולים לצידו, ועל רקע תחושה של חוסר מחוייבות ורצון לעזוב למדריד, הוא שלף היום את אחת מההופעות הכי מחוייבות שלו ביונייטד – בלי קשר שכבש את שני השערים בפנדלים. 

בהחלטות הנקודתיות יותר,  החילופים, סולשיאר הגיב נכון. הם היו בזמן, הם היו התקפיים והם שינו אפילו רגעית את המומנטום – ולמעשה סולשיאר והצוות שלו מנהלים מלחמה טקטית בכלים מאד מוגבלים. האיצטדיון, כך נדמה, מבין זאת. האחדות מאחרי המנג׳ר היא מוחלטת וקולנית ומורגשת.

ולפני המשחק:

היום אני במשחק, לכן עדכון המשחק יהיה מאוחר. המשחק הקודם בו ביקרתי היה משחק הבית הראשון של סולשיאר ואני חייב לציין שכבר באותו יום הבנתי שצריך לקרות הרבה מאד בכדי שסולשיאר יעזוב את אולד טראפורד. נכון היה צריך אומץ מסויים למנות אותו לתפקיד, אבל מרגע שמונה מתחלף כל מאזן הכוחות. לגלזרים לא אכפת במיוחד מתארים אבל אכפת להם מאד שיונייטד תהיה פופולארית. ומרגע שהאיש בתפקיד הוא פופולארי צריך להביא טיעון כבד משקל ביותר מדוע להחליפו. וכך דברים הסתדרו לטובה די מהר. 

ה442 מקדיש כתבת שער לסולשיאר שהאמת לא מחדשת יותר מדי. אחת האנקדוטות בה היא שסולשיאר שינה את שעת מסיבות העיתונאים בבוקר, כדי שחלק מהעיתונאים המקומיים יוכלו לקחת את הילדים שלהם לבית ספר. אולי כי הוא באמת איש נחמד, אולי כי הוא נורבגי ומודעות פמיניסטית היא חלק מהתרבות שהוא בא ממנה, אולי כי הוא רוצה נקודות זכות עם העיתונות המקומית. אבל בכל מקרה הוא לא מחפש מלחמות מיותרות. 

אבל כשמתקרבים למנצ׳סטר ומתחילים לחוש את הגודל של המועדון, מבינים כמה זו אסטרטגיה נכונה. כי התקופות הקשות יגיעו ואוייבים ויריבים ממילא יהיו. 

תקופה קשה היא עכשיו. יונייטד אחרי ארבע הפסדים בחמישה משחקים. אף אחד מהם לא בעייתי כשלעצמו,  שני הפסדי הליגה היו קשים ומול קבוצות חזקות ודווקא יונייטד הייתה טובה במשחק. ההפסד בגביע היה במשחק חלש, אבל הגביע הוא המפעל הכי פחות חשוב. וברצלונה היא ברצלונה ויונייטד לא הייתה גרועה. למעשה המשחק הגרוע ביותר בכל הסדרה הזו היה דווקא הניצחון הביתי על ווטפורד.

הנה עוד עובדה מעניינת, שלושת השערים שיונייטד כבשה במשחקים הללו היו שערים די יפים, ובכלל עידן סולשיאר משופע בשערים יפים. הסיבה היא בגלל שהשיפור המעשי היחיד שסולשיאר יכול היה להביא בלי שיפור בסגל השחקנים שלו היה רשיון התקפי לשחקנים להתקיף.  אז לתקופה (קצרה מדי) פוגבה זהר. וראשפורד עשה את הדברים שלו. והיו כמה פעולות התקפיות של הצטרפות מההגנה. אבל דבר אחד לא קרא: היכולת  לייצר הרבה מצבים מתוך משחק מסודר. 

סולשיאר לא מתלונן כמובן – כמה שהיה נהדר איתו ברצף הניצחונות, ברצף התוצאות הלא טובות הוא מרענן עוד יותר – ומנסה בתנועה להשיג משהו. סקוט מקטומיני מתחיל לתת קצת התקפה. יונייטד משלמת שכר לימוד על שילוב של פרד. כל זה היה סביר אם הבעיה הייתה להשתדרג מהררה ומאטיץ – אבל כשגם פוגבה נפל מיכולתו השמיכה הופכה קצרה מדי. אבל על כך הדברים יעמדו בששת המשחקים האחרונים. השער הגדול הראשון של פרד או הטעות הגדולה שלו רחוקים באותה מידה. 

*

אני משער הסגל במנצ׳סטר יונייטד מתחלק עכשיו למספר קבוצות. שחקנים שעתידם לא ברור, או יודעים שהם לא ימשיכו בקבוצה – ופוגבה הוא אחד מהם. ושחקנים – כמו מקטומיני, ראשפורד או מרשיאל – שרק מחכים ליום האימונים הראשון של העונה הבאה ולהיות חלק ממנצ׳סטר יונייטד אחרת. השבועות האחרונים די קטעו את התקווה לקיץ של 2-3 תוספות. יהיו רכש וחריש עמוקים יותר. ההערכה שי היא כשישה-שבעה מצטרפים – אבל אלו יכללו גם מושאלים שחוזרים וצעירים שעולים. אני אישית לא מוטרד גם מחריש עמוק. נגמרו הימים של פתרונות מהירים. 

אני מקווה שהמצב הנוכחי זה לא יגרום לפערים בתוך הקבוצה. הציפיות שלי לפחות מראשפורד ופוגבה הן זהות: שיסיימו יפה. 

תופעת דורפן (4). חמש דקות לפני הפלייאוף (עם מתן גילור)
ההפסד בברצלונה. ההבדל הגדול

תגובות

 • טל המנצ'סטרי

  אני חושב שסולשיאר החזיר את שעות מסיבות העיתונאים לשעות שבהן פרגי היה נוהג לעשות אותן.
  בתקופה האחרונה תחת מוריניו הן היו בשעה מוקדמת ביותר בבוקר, הזויה אפילו, עוד ניסיון שלו לנצח (את התקשורת) עם הראש בקיר.

  התקופה האחרונה פחות מוצלחת מבחינת תוצאות וגם כדורגל אבל הבדל עצום הוא שאין שום אש או עשן שמגיעים מתוך המועדון.
  לא שחקנים, לא מנג'ר וגם לא הנהלה, הכל על מי מנוחות בגלל סיבה אחת, עובדים שם ולא מנסים לבנות אליבי.

  6 משחקי גמר גביע עד לסיום העונה בליגה.
  2 משחקים ברמת קושי נמוכה - האדרספילד וקרדיף.
  2 משחקים ברמת קושי בינונית - ווסטהאם ואברטון.
  2 משחקים ברמת קושי גבוהה - סיטי וצ'לסי.

  סולשיאר דיבר על יעד של 15 נקודות, אני חושב ש 16 יבטיחו לנו את הטופ 4 ומשם יהיה קל יותר לבנות את העונה הבאה מבחינת תוספת תקציב.

  הגב
  • דורפן

   הכל תלוי אם הנקודות כוללות את צ׳לסי. הפסד לסיטי וניצחונות בכל שאר המשחקים - סביר שיספיקו - כי צ׳לסי תאבד עוד משהו וארסנל גם. אם לא מנצחים את צ׳לסי זו צרה מאד גדולה

   הגב
   • אמיתי

    לפי 538 הסיכוי שלנו לטופ 4 כמעט אפסי בהשוואה לשאר- 17% בניגוד ל50% (ארסנל וצלסי) ו83% טוטנהאם.
    זה כנראה לא יקרה. מהמר שארסנל וטוטנהאם יסיימו שם

    הגב
    • עידו

     גם לי נראה שזה כמעט בלתי אפשרי אבל ארסנל עוד תקרוס וצלסי תאבק על אירופה אז הסיכוי שלהם הוא רק 40%

     הגב
     • אמיתי

      התעדכן אחרי היום
      https://projects.fivethirtyeight.com/soccer-predictions/premier-league/
      זה 80 לטוטנהאם 50 לארסנל 50 לצלסי ו20 לנו. זה לא טוב

      הגב
      • איש הפח

       אני לא מכיר את המודל שלהם, אבל אם השיפור בסיכויים של יונייטד בא על חשבון טוטנהאם, שגם היא ניצחה היום, משהו מוזר בו.

      • פז

       איש הפח,

       לא הצלחתי להגיב ישירות אליך משום מה אבל בכל מקרה,

       אני מניח שהסיבה לכך היא שבמודל החיזוי שלהם ההסתברות לנצחון של טוטנהאם (על האדרספילד) היתה גדולה מזו של יונייטד ערב המחזור

 • רני

  המצב שפוגבה נמצא בו, בהנחה שמעבר לריאל הוא לכל הפחות אפשרות ריאלית, יכול לקחת אותו לשני כיוונים מנוגדים. יש אנשים שמנחה אותם הרצון לסיים יפה ולהשאיר טעם טוב ויש כאלה שמחפשים את התירוץ לעזיבה שלהם. עזיבה אחרי השגת הכרטיס לליגת האלופות תשאיר לאוהדים טעם טוב בפה ומצד שני אי העפלה לליגת האלופות תספק לפוגבה את התירוץ השחוק שעשו בו שימוש שחקנים רבים. בהתחשב במה שאנחנו יודעים על פוגבה מההיסטוריה הרחוקה והקרובה, יכול להיות שעדיף לסולשיאר לספסל אותו ?

  הגב
 • אבו צ'יצ'ריטה

  קצת מצחיק בעיניי האמירה (שדי חוזרת בפורומים שונים) לפיה לגלייזרים לא אכפת מתארים אבל כן אכפת מפופולריות. אז ברור לי שלא איכפת להם מזכיה בתואר במובן שלאוהד או שחקן או בעלים של קבוצות אחרים, אבל גם הם מבינים שחייבים תארים כדי להישאר פופולאריים (ולא רק לשמר את הקיים עיין ערך ליברפול וארסנל). כדי שמניה תעלה צריך לראות צמיחה, ובלי תארים זה די קשה לייצר כזו, עם כל הכבוד לשיווק באסיה וכו'

  הגב
  • שלמה

   אז איך יונייטד מגדילה
   כל שנה את הכנסותיה, ורווחיה,
   למרות ש3 פעמים בחמש השנים
   האחרונות יונייטד אינה מעפילה
   לצ׳מפיונס ליג,
   ואינה מצליחה מקצועית
   ב6 שנים האחרונות ?

   הגב
   • אבו צ'יצ'ריטה

    על אדי העשורים הקודמים, פריצה לאסיה וסין ועוד. אבל ברור שזה לא יספיק להמשך צמיחה, או לבטח יקשה עליה

    הגב
 • שלמה

  הדבר החשוב ביותר אשר רונן כתב
  שהגלייזרים אינם מתעניינים בתארים,
  זהו מנצ׳סטר יונייטד בעידן הנוכחי,
  המטרה האמיתית של המועדון
  הוא הטופ 4 וזהו,
  השאלה היא האם אוהדי יונייטד
  באנגליה ימשיכו לתמוך ביונייטד
  סטייל ארסנל בבעלות סטן קרונקי,
  איני יודע מהיכן המידע לצירופם
  של 6, 7 שחקנים חדשים,
  להערכתי יצורפו 2, 3 שחקנים חדשים
  איני רואה את יונייטד משקיעה הון
  ברכש איכותי, ודאי כאשר הדעה היא
  שאת הגלייזרים לא מעניין תארים,

  לגבי מסייה פוגבה, אני קורא דיווחים
  שמאז פורסם רצונו לעבור לריאל,
  הוא מתאמן בלי חשק, ומגיע לאימונים
  עם שפת גוף בעייתית, כך טוענים במועדון,
  שילמד מאדן הזארד שחקן טוב לא פחות
  אשר סוחף את צ׳לסקי על גבו
  למרות הידיעה שבקיץ הוא
  עובר לריאל,
  כנראה שלצרפתי אין את האופי, והתשוקה
  לתת לקבוצה את מה שמצופה ממנו,
  או שזו דרכו להעביר מסר למועדון
  שיש למכור אותו,
  מקווה לנצחון היום, יהיה קשה.

  הגב
  • יואב

   אני לא כזה בטוח שהגלייזרים לא מתעניינים בתארים. לא היו לי טענות אליהם כמעט באף חלון העברות. הם כן סיפקו את הכסף להתחמשות. רק לא לאנשים הנכונים.

   הגב
   • שלמה

    יכול להיות שאתה צודק,
    אך זו הדעה הרווחת בבריטניה.

    הגב
   • אבו צ'יצ'ריטה

    בדיוק. לא מביאים את מוריניו ושופכים מיליארד לישט או מה שזה לא יהיה בשביל טופ 4. זה שזה נכשל זה עניין אחר....

    הגב
 • אמיר המקורי

  רונן,
  יש פעמים שאיני מצליח להבין אותך,יש לי הערכה רבה ליידע העצום שלך(אולי עיתונאי הספורט הוורסטילי ביותר),אבל,לא פעם אהדתך ליונייטד אהובתנו מצליחה להשתלט ולגבור על ההיגיון הצרוף והיידע,יונייטד לא היתה טובה בשום משחק מאלו שציינת, זוהי יונייטד חלשה,אנמית ופאתטית,קבוצה שלא מצליחה לתת שער כבר כמה משחקים,קבוצה ללא הגנה,ללא קישור ועם כמות עצומה של שחקנים בינוניים עד חלשים(70% מהסגל) שמקומם אינו במועדון ואני כותב זאת זמן רב רק שלכולכם לוקח זמן רב להפנים אבל זה יגיע...
  חריש עמוק,זה הדבר היחיד שכתבת שהוא מדוייק,זו לא עבודה לקייץ בודד,תהליך הפליטה והגיוס ייקח כשנתיים שלוש עד להבשלה ולקטיפת הפירות, לא ברור לי כיצד אייקס יכולה לשחק כדורגל מדהים בלי לקטר על היריבות המפחידות שהיא הוגרלה מולם,לא ברור לי גם איך היא מצליחה לקנות שחקנים ברבע מחיר משחקן רכש ממוצע ביונייטד ולפגוע בול בעוד יונייטד מלאה בפלופים שמרוויחים מאות אלפי פאונד לשבוע.
  קוראים לזה ניהול,כשמקצוענים מנהלים מועדון הולנדי לעומת חובבנים המנהלים אימפריה אנגלית אלו התוצאות.
  ההגעה של יונייטד לרבע גמר ליגת האלופות זה אחד "השקרים" הגדולים של הכדורגל האירפאי בשנים האחרונות.

  הגב
  • אמיתי

   מסכים עם רוח הדברים- לא עם הכל- אבל הנקודה בגדול נכונה. יונייטד לא משחקת כדורגל טוב ולא בונה סגל נכון וזה לא מהעונה.
   בקשר לכדורגל אתן לסולשיאר לפתוח עונה. קשה לצפות למשחקים טובים תוך כדי מירוץ כזה ואחרי מוריניו. בקשר לרכש הייתי מקווה לראות מנהל מקצועי שיוריד מסולשיאר את התיק הזה. צריך להיות פרמטי פה ולפזר את האחריות בין יותר אנשים.

   הגב
 • אילן

  למען האמת, חשבתי שלא יהיה חריש רציני בקיץ, אבל בהתחשב במספר השחקנים שעומדים (או אולי עומדים) לעזוב (פוגבה, הררה, מאטה, רוחו, ואלנסיה, לוקאקו, ועוד), כנראה שיהיה חריש עמוק.

  הגב
  • דני - Long Island

   חריש עמוק - נחוץ
   הם לא רק עומדים לעזוב, הם ״עומדים״ על המגרש

   הגב
 • עדי

  השארת ראשפורד ומקטומני על הספסל משמעותה שסולשיאר עדיין חושב שיש סיכוי ממשי לעבור את ברסה. זו הרוח של יונייטד. מת על הבנאדם

  הגב
 • דני - Long Island

  אלכס נתן לפוגבה לעזוב - הוא עדיין צודק בעניין וחוץ מזה - אנחנו די חלשים

  הגב
 • אופיר

  פ.צ. פנדלים

  הגב
 • ניר

  ווסטהאם היו טובים יותר מיונייטד, בנס ניצחנו. אין ספק שהחודש האחרון לא היה מדהים מבחינת יכולת

  הגב
 • Matipool

  רציתי שתנצחו כדי שתהיו חזק במאבק על מקום בטופ 4 כשסיטי תגיע אליכם אבל כמו שאתם נראים (לפי המחצית השנייה שרק אותה ראיתי ובכלל בתקופה האחרונה) אין הרבה מה לבנות עליכם.
  אפקט סולשיאר הסתיים.
  נתלה את תקוותנו בפאלאס וטוטנהאם.

  הגב
  • יואב

   מאטי,
   כאחד עם פזמ בליגה הזאת, אתה כבר מזמן אמור לדעת שמפסידים נקודות במקומות הכי לא צפויים. סיטי, וגם אתם.

   הגב
 • יואב

  משחק עצוב. תוצאה טובה. התרגשתי לראות את אולה מכניס את גרינווד לאש. רק ככה נוכל לייצר עתיד.

  הגב
 • מתן

  איףף איזה משחק מגעיל.
  מאז הנצחון בפריז אנחנו לא משחקים כדורגל. הקבוצה פשוט לא מתפקדת, ואם לא היה לנו חייזר בשער, היינו מפסידים היום.
  לא חושב שיש לנו סיכוי לסיים בטופ 4, ועם איך שאנחנו נראים גם בליגה האירופית לא נגיע רחוק מדי.

  הגב
 • יעקב

  כל השחקנים (כולל דה חאה.למרות הצלה אחת) נוראיים

  לוקאקו כמובן הגרוע ביותר.מה הוא עושה בצד ימין,? מגביה למאטה?.
  דאלוט חור הגנתי.מתאים יותר כקשר.
  רוחו חלוד.
  לינגארד מתרוצץ סתם.
  מרסיאל משחק עקבים כאילו התוצאה 5-0
  פרד משתדל אבל בקישור של שניים -קשה לו.
  מאטה מזמן כבר לא שם .לא במהירות.לא בזריזות לא בהגנה .כלום.
  פוגבה כרגיל תוקע התקפה(מלבד ההתקפה שהובילה לפנדל השני).כל כדור צריך למזמז.
  סולשקיאר עלה עם הרכב לא מאוזן של שני קשרים.
  ההגנה כרגיל שייקי.
  לוקאקו.פוגבה.מאטה.רוחו.דרמיאו.ולנסיה. מאטיץ.הררה,(היחיד שחבל) .באיי,כנראה יעזבו.
  חבל שאי אפשר לצרף אליהם את יאנג.
  חצי הרכב ראשון צריך לבנות מחדש.
  שני קשרים.מגן ימני.קיצוני ימין.בלם.
  ובנוסף חלוץ מחליף לרשפורד.ומגן שמאלי מחליף

  הגב
 • ניק

  * משחק מחפיר שלישי תוך חודש. דווקא במשחקים הגדולים אנחנו נראים הרבה יותר. במחצית הראשונה חשבתי שאיך אפשר להאשים מאמן ביכולת כזו גרועה של כ-ל השחקנים אבל במחצית השנייה כעסתי גם על סולשר, כי הקבוצה נראתה פשוט חסרת מושג מה היא צריכה לעשות. רוצה מאוד להאמין שזה בגלל שההכנות באימונים היו לבארסה.
  * לינגארד כמובן לא בסכנת מכירה אבל בכושר שהוא נמצא בו מאז הפציעה הוא מרחיק את עצמו מאוד מההרכב בעונה הבאה.
  * דקלין רייס - יש הרבה דיבורים שרוצים אותו אצלנו, הוא נתן אחלה אודישן היום.
  * השיפוט, אפילו שהרוב היה לטובתנו, היה ברמת המגוחך.

  הגב
  • משה

   רייס עשה בית ספר לפוגבה במרכז המגרש. מקווה מאוד שלא יגיע אליכם.
   הבנתי למה האנגלים נלחמו עליו, שחקן אמצע לשנים קדימה.

   הגב
 • שלמה

  משחק חלש,
  יונייטד אינה מצליחה
  לשמור על שער נקי,
  הדעיכה גדולה מאד,
  הנחמה: עם מוריניו
  היינו מפסידים נגד ווטפורד,
  והיום נגד ווסטהאם.

  הגב
 • יוסי מזרחי

  ניצחון חשוב מאוד וגם עלוב מאוד.
  נכון שההרכב חסר אבל הפעם לא רק פציעות והרחקות אלא גם מחשבה על ברצלונה, שאם היינו מפסידים היום ותיקו זה גם הפסד, אז אפילו תוצאה טובה שם לא היתה מכסה את הנזק.
  סולסקיאר צריך להחליט מה יותר חשוב, אירופה או עוד משחק נגד קבוצה גדולה.
  היום הוא טעה לדעתי בשיקול שלו .
  כשהליגה משמעותית יותר ,עולים בהרכב מלא כדי לגמור את המשחק ואחר כך מוציאים שחקנים למנוחה.
  שמירת כוחות הוא התרוץ הכי חלש שאפשר להעלות על הדעת. היום כמעט וגמנו את העונה עם כשלון בכל החזיתות.
  לפעמים צריך מזל,והיום היה לנו ממנו .

  הגב
  • יואב

   יוסי,
   סולשיאר לא צריך להחליט. הוא מנסה לעשות את המיטב בשתי החזיתות. אם אתה חושב שהרכב " חזק" יותר היום היה משנה הרבה, אז אתה מאד אופטימי/ לא שופט את מה שאתה רואה נכון. יונייטד הזאת, ולא משנה מה ההרכב, תתקשה מול כולן. ברצלונה, ווסטהאם, וולבס, יו ניים איט.

   הגב
   • יוסי מזרחי

    אני מבין את מהות הדברים שלך ובכל זאת.
    תפיסתית צריך לעלות בהרכב הכי חזק כשמדובר במטרה החשובה ושבהישג יד.
    עכשיו נכון הוא שעם מה שיש עכשיו נצטרך להזיע מאוד אבל זה מה יש וצריך ללכת בכל הכח,על מטרה שניתן להשיג.
    אני כן חושב שראשפורד ומקטומיני ולינדהוף היו מעלים את הרמה והסיכויים.

    הגב
    • יואב

     אנ חושב שלא. ואני חושב שגם לא ניתן להוזיל את מעמד רבע הגמר, עד כמה שהוא חסר סיכוי. אין שום הרכב ביוניטד הזאת שמבטיח לך ניצחון. ולעלות סיכויים זה באמת נחמד.

     הגב
  • אבי התל אביבי

   אני ממש לא איתך פה. מועדון כמו יונייטד הולך קודם כל על תהילה, ורק אח״כ על פרסי ניחומים.
   אני אוהב את סולשיאר!

   הגב
 • אמיתי

  המשחק הזה עניין לסקוטלנד יארד..
  סולשיאר עשה כמה טעויות בהרכב- שני קשרים,רוחו, מאטה+לינגארד. אבל הכי חרה לי זה גול אחרי הנפסקה מצד שמאל שלנו כשמשם ווסטהאם תקפו כל החצי הראשון. קשה לצאת מעודדים כי בוזבז היום הרבה מזל שנצטרך בשלישי.
  אשר לפוגבה- אני לא כזה משוכנע שהוא עוזב וגם לא כזה משוכנע שהוא צריך לעזוב אבל כנראה שהוא לא ילמד לשחק פשוט ובנגיעה בימי חיינו. מה שהכי חסר לו ולנו זה קשר שישלוט בקצב. קשר עם הבנה טקטית. פוגבה מאחורה לא עובד טוב ופרד עדיין לא לגמרי שמה. ולמען האמת גם לא הייתי נותן לפוגבה להמשיך לבעוט פנדלים.

  הגב
 • טל המנצ'סטרי

  רונן, אני לא יודע איזו מחויבות ראית מפוגבה, אני ראיתי שחקן לא חכם ואני עדין במילים.

  פול סקולס על פוגבה:

  I want to see the Paul Pogba that started when Ole Gunnar Solskjaer first came in during the first 11 games.
  The quality of him, the assists and goals he scored were fantastic.

  The last few weeks have been a bit of a struggle for him.
  It seems like he has slipped back into his old ways a little bit taking too many touches on the ball, not passing.

  He needs to get back to that, we know what quality he has.
  He can make a goal.
  It’s what Manchester United needs, real quality.

  גם סטיב מקמנמן כפרשן של BT במהלך המשחק היום נתן לו בראש על הנטייה שלו לסבך ולהסתבך בכוח.

  השחקן שאמור לפשט את המשחק עבורנו הוא השחקן שמסבך אותו יותר מכל אחד אחר.
  נכון, יותר מדי שחקנים לא נמצאים בכושר טוב וכן, אפשר וצריך להוסיף שחקנים טובים יותר לסגל שעל פניו יעזרו לפוגבה,
  אבל הקבוצה תצא לדרך חדשה ותהיה טובה יותר ביום שפוגבה יעזוב.
  עם כל הכישרון האישי שלו הוא פשוט נטל.

  אם למישהו יש את הטלפון של פרז בריאל מדריד, בבקשה לשלוח לו סמס: "תביא מאה מיליון והשחקן שלך"

  תודה.

  הגב
  • שלמה

   100 מיליון, אתה רציני ?
   150 מיליון פאונד,
   השחקן מכניס הון תועפות למועדון,
   הייתי בחנות המועדון,
   כולם קונים רק את החולצות שלו,
   היום כל שחקן עולה 100 מיליון,
   צריך למכור אותו, אבל לדאוג
   לתחליף ראוי, וביונייטד זו בעיה,
   רק שחלילה לא יביאו במקומו
   את בייל בן ה30 הפצוע כרוני, והעצלן.

   הגב
   • טל המנצ'סטרי

    אתה מכיר את פרז של ריאל מדריד כסוג של פראייר?
    הוא יודע שפוגבה רוצה לעזוב, הוא יודע שהמנייה של פוגבה בירידה (יכולת)
    150 הלוואי, אני מתפשר גם על המחיר שהוא עלה לנו.

    הגב
  • גל ד

   אתה קולטים שבמחיר שלו אפשר להטיס חללית לירח?

   הגב
   • אמיתי

    *לרסק

    הגב
    • גל ד

     האנלוגיה לפוגבה תקפה.

     הגב
 • יותם

  לא יודע באשר לחוסרים והתירוצים. ה-11 שעלו היו צריכים לשחק הרבה הרבה יותר טוב. היחיד שמקומו בהרכב תלוש מהמציאות זה רוחו - זה אומנם עלה בגול, אך לא יכול להסביר הופעה כזו דומיננטית של ווסטהאם וכזו חלשה שלנו.
  פרד ופוגבה אולי היו מחוייבים (לגבי השני אני לא משוכנע), אבל בקישור הם הפסידו. לא היה מנהל על הדשא היום.

  הגב
 • טל המנצ'סטרי

  סקר קצר של קלישאות, מה היה לנו אתמול?
  1. יותר מזל משכל
  2. עוד ניצחון כזה ואבדנו
  3. שוד לאור יום
  4. ניצחנו בזכות השופט
  5. כל התשובות נכונות

  אני סימנתי את מספר 5, מניח ש 99% מכם יסמנו זאת גם כן.

  בסיכום המשחק עם היציאה לפגרת הנבחרות האחרונה ולאחר עוד משחק חלש כתבתי כי אני כבר לא מצפה שנראה כדורגל גדול העונה.
  הסיבה די פשוטה, קשה מאוד תוך כדי תנועה בזמן הקצר שנשאר לנו עד לסיום למצוא עוד תבנית ברורה ומצליחה נניח כמו זו שדבקנו בה בשבועות הראשונים של סולשיאר (ה 4-3-3 עם החוד של לינגארד, מרסיאל וראשפורד) בגלל פציעות שפוקדות אותנו, בגלל אילוצי רוטציה שגורמים לחוסר איזון.

  המשחק אתמול היה בדיוק זה אבל! זה עדיין לא צריך להיראות כל-כך רע.

  אנחנו מגיעים לסיום העונה בצורה מוזרה ודי קיצונית.
  מצד אחד אנחנו חזק במירוץ על מקומות 3/4 ולפחות עד יום שלישי עם סיכוי בליגת האלופות.
  מצד שני הכדורגל שלנו כבר חודש וחצי/חודשיים הוא לא כדורגל טוב.
  נקודה קריטית היא שלהוציא מספר שחקנים בודדים שנמצאים בכושר משחק לא רע, כל השאר מגיעים בכושר ירוד, לא חדים מספיק או חסרי ביטחון.

  סולשיאר עלה אתמול עם הרכב שחלקו היה אין ברירה וחלקו מבחירה.

  הוא קודם חשב על ברצלונה כשספסל את ראשפורד, לינדלוף ומקטומיניי.
  הוא עלה עם רוחו כמגן שמאלי באין ברירה בגלל ההשעייה של יאנג ושואו.
  הוא בחר לעלות עם מאטה מקדימה והשאיר את פוגבה יותר מאחור בגלל ההעדרות של הררה ומאטיץ'.

  היה זה שילוב של יותר מדי שינויים שלא הצליחו, שהיה קשה מאוד להצליח איתם.
  הנטייה של פוגבה להחזיק מדי בכדור לחינם פעם ועוד פעם עם האיטיות במשחק של מאטה, חוסר הדיוק של מרסיאל והנטייה שלו לברוח לקו שמאל כאשר לינגארד אולי היה על הדשא אבל לא הורגש בכלל, כל אלה יצרו כדורגל שהזכיר את ימי מוריניו.

  מנגד ווסטהאם נטולת לחצים עם הנעת כדור מהירה, תנועה קבוצתית חכמה ללא כדור ומשחק מדוייק בראשות רייס שהראה מדוע מקבל המון סופרלטיבים פשוט חתכה אותו פעם אחר פעם ב 2 המחציות.
  ווסטהאם הגיעה להזדמנויות נהדרות ורק המשקוף, דה חאה עם הדיפה אדירה וטעויות שיפוט מנעו ממנה 3 נקודות שהיתה ראויה להן.

  השינוי שסולשיאר עשה עם תחילת המחצית השנייה, כשהכניס את ראשפורד לחוד והזיז את לוקאקו לצד ימין הצליח חלקית לכמה דקות.
  מצד אחד ראשפורד באופן מיידי היה מעורב יותר והגיע ל 2 מצבים טובים (בעיטה טובה שהשוער לקח ונגיחה שהיה חייב להכניס לרשת) אבל לוקאקו שהיה סביר במחצית הראשונה דעך לגמרי מעמדת הקיצוני.
  לאחר 10-15 דקות גם משב הרוח שהכניס ראשפורד פסק וחזרנו להיות איטיים ושבלוניים.

  הפנדל הראשון שקיבלנו היה טעות שופט אבל לפחות הגיע מניסיון מהלך נכון.
  הפנדל השני שקיבלנו היה פנדל לכל דבר והגיע מהדבר שבעיקר מאפיין אותנו לטובה, יציאה מהירה קדימה במתפרצות.

  סולשיאר יודע שזה היה לא מספיק טוב בלשון המעטה, הוא יודע ששיחק לנו המזל, הוא לא ממש חיפש לתרץ לאחר המשחק אלא היה די כנה וזה חשוב.
  יש לו כרגע מטרה אחת והיא לסיים בין 4 הראשונות אבל העונה הבאה תיראה אחרת לגמרי, היא חייבת להיראות אחרת.

  ציונים:

  דה חאה, מסירה רעה לפוגבה שהובילה לשער השוויון, תיקן את עצמו עם עצירה אלוהית לאחר מכן שהשאירה אותנו בתמונת המשחק.

  ג'ונס&סמולינג, משחק כמעט נקי מטעויות, המבוגרים האחראיים והטובים אתמול מאחור ובקבוצה בכלל.

  דאלוט, לאחר מספר משחקים מרשימים יותר ישנה ירידה בכושר שלו והנדנדה הזו מובנת ומאפיינת שחקנים בגיל 19 עם חוסר ניסיון.

  רוחו, הדבר שהכי עצבן אותי זה שכמה שניות לפני המסירה לאנדרסון שכבש מקרוב הוא העיף מבט וראה אותו מאחוריו ובכל זאת לא חיפש להיצמד ולסגור אותו.
  אני מתנחם בעובדה שאולי היו אלה הדקות האחרונות שלו בקבוצה.

  פוגבה, שמחתי שהיה מספיק קר רוח לכבוש את 2 הפנדלים וסוף סוף לא חיפש לעשות פוזות בבעיטות הללו.
  אני מקווה שיצליח לתרום עוד עד לסיום העונה אבל מקווה שבקיץ אנחנו לא נחפש למשוך את הזמן לחינם ונחפש לעשות עסק עם ריאל מדריד.
  אנחנו צריכים לכוון לשחקנים חכמים יותר במרכז הקישור, פוגבה כבר לעולם לא יהיה כזה, עם כישרון לבדו אי אפשר ללכת למכולת.

  פרד, עוד משחק מעודד למרות שלא נקי מטעויות.

  לינגארד, דנידין הרואה ואינו נראה, נמצא בכושר מזעזע ממש.

  מרסיאל, גם הוא חייב לשפר את הבנת המשחק ותנועה שלו ללא כדור.
  אם ימשיך להידבק לחינם לקו בצד שמאל אז הוא לא לעולם לא יממש את הכישרון שיש לו.

  לוקאקו, היה לא רע במחצית הראשונה עם מעורבות של כמה מסירות טובות, דעך לגמרי בשנייה כשעבר לשחק כקיצוני בצד ימין, הוא לא קיצוני!

  ראשפורד, הכניס מעט שינוי ורוח רעננה, בעיטה אחת טובה, החטאה אחת עם הראש, כמה פעולות שהיו בסדר לאחר מכן אבל לא ממש מעבר.

  גרינווד, מטרים נוספים בדרך לקילומטר הראשון.

  הדבר הכי טוב שאפשר יהיה לעשות בעוד מספר שעות זה למחוק מהזיכרון את המשחק הזה, לקחת ממנו רק את 3 הנקודות, לנסוע לכותל ולשים פתק שיהיה בסדר ביום שלישי.

  הגב
  • שלמה

   טל,
   סולשייאר כועס עליך,
   הוא קרא את מה שכתבת,
   לכן הוא הודיע שפוגבה
   יהיה הקפטן בעונה הבאה.

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *