תופעת דורפן (6). לנין על הוקי קרח (עם לב גנין)

הפלייאוף האחר, זה עם ההפתעות המטורפות

הפודקאסט היום עוסק במה שהפך בעיני ל״אפריל-מאי מאדנס״ – הפלייאוף של ההוקי. שבניגוד לפלייאוף הNBA בשנים האחרונות הפך לדבר הכי פחות צפוי בעולם. בעונה שעברה הגיע קבוצות אקספנשן – וגאס נייטס – לגמר כבר בעונה הראשונה לקיומה. שם היא הפסידה לוושינגטון שסיימה שנות המתנה ארוכות מאד של אלכס אובצ׳קין לאליפות. אובצ׳קין בינתיים בפלייאוף הזה הסתבך בקטטה.

בפלייאוף השנה עפו שתי המדורגות הראשונות – במזרח ובמערב – כבר בסיבוב הראשון. קולרורדו העיפה את קלגרי בחמישה משחקים, אבל המדהים באמתה היה הסוויפ של קולומבוס על טמפה. כי טמפה הייתה לא רק ראשונה – היא הייתה עם אחד משני המאזנים הטובים בהיסטוריה.

והאורח שלי היה ידידי לב גנין – או בקיצור ״לנין״. לנין הוא פרשן ההוקי של ערוץ 5. החלק השני של הפוסט מעניין לא פחות ועוסק בהוקי בישראל. למשל על ההשתלבות של הרבה בנות מוסלמיות ודרוזיות בצפון הארץ בפעילות ההוקי. וגם האפשרות של קבוצת הוקי מקצוענית – במסגרת הליגה הרוסית החזקה – שתוקם בתל אביב.

ויש גם סאונדקלאוד

שיר פרידה - יומן משחקי הכס (פרק 2, ע' 8)
תינוקות באזבי -63 משבר זהות ביונייטד

10 Comments

קאז 23 באפריל 2019

אני מת על הפודקאסט אבל מה חה עם הפרודקשיין ווליו הנמוך? קשה להקשיב ולהתרכז תוך כדי נסיעה בסבבוי או בסופר ששניכם נשמעים כאילו אתם כורים המחכים לחילוץ.
אין לי

גיא זהר 23 באפריל 2019

אחלה שאתה חושף אותנו לענפים שלא במרכז השיח. יארומיר ייגר המלך.

Yavor 23 באפריל 2019

אקשיב בקרוב.
מצטרף לבקשה שמעליי לייצר קובץ בווליום גבוה יותר. גם במקסימום של המכשיר שלי קשה לי לשמוע.

גאזה 23 באפריל 2019

אשמח לעזור בעריכת הפודקאסט כדי לשפר את איכות השמע

ניתאי 23 באפריל 2019

פרשן הוקי בערוץ הספורט? ממתי משדרים שם הוקי?

red sox 23 באפריל 2019

לנין על הקרח זה הסיקוול של קפקא על החוף?

אמיתי 23 באפריל 2019

הצעה/בקשה- אם כבר בספורט שלא במרכז השיח עסקנין יהיה אדיר אם תעשה פוד עם האחיין שלך ירדן. בכל זאת גולש עולמי בענף שלא זוכה כמעט לחדיפה בארץ

Dr.van nostrand 24 באפריל 2019

ורק בכדורגל מפחדים לעשות פלייאופים כי לא מעוניינים שהאימפריות המונופוליסטיות הבלעדיות יאויימו באיזושהי דרך.
גם כשיש אנומליה כמו לסטר זה רק מחזק אותן כי מוכרים לציבור את האשלייה שבכל זאת אפשרי לעשות כברת דרך בליגה ארוכה ולסיים ראשונה. עובדה, לא?

בינתיים רק המשחקים שלהם מעניינים לאורך העונה, רק לעשירות המופלגות סיכויים להתחרות על משהו לאורך זמן ורק אליהן כמובן רוצים להגיע השחקנים.
והעיקר תשאל את אוהדי נתניה.. תן להם מירוץ אליפות פעם ב 20 שנה והזדמנות לטורניר הנוקקאוט האקראי והקצר ושמו גביע, הם מרוצים.

ואז מתפלאים ש99 אחוז מהצעירים אוהדים עשר קבוצות בעולם כולו.
באמת מפתיע…

חג שמח

24.4

אחד שכמעט בטוח שיודע 24 באפריל 2019

חג שמח.
ההשוואה שלך אינה נוגעת לבעייתיות שבכדורגל. בכדורגל קבוצה קטנה יכולה להפתיע קבוצה גדולה (וכשאני משתמש בתארים אלה הכוונה היא לעומק כישרון וכוכבים לאוו דווקא כסף, אם כי הדברים קשורים זה בזה), במשחק אחד אולי שתיים. לראיה בגביעים אכן יש הפתעות אך הן לרוב נקודתיות. בסדרות פלייאוף, נניח של הטוב מחמישה משחקים, אין לקבוצה קטנה כמעט סיכוי מול קבוצה איכותית ממנה, במיוחד כאשר יש יתרון ביתיות. צריך לזכור שבספורט בצפון אמריקה השיטה מתבססת על זיכיונות, ולכולם יש זכות לבחור ממאגר כישרונות נתון, אפילו בעדיפות לקבוצות בעלת המאזן הגרוע ביותר.בכדורגל זה לא כך כי הוא מבוזר – עשרות ליגות הבנויות בצורת פרמידה – ולכן ישנם מעמדות. עכשיו אם רוצים שיהיה מעניין יש לטפל בשורש הבעיה והיא הפערים הכספיים, ושם צריך יותר מסתם פייר-פליי פיננסי שהוא כלב שלא נובח ולא נושך.

Dr.van nostrand 24 באפריל 2019

מסכים אבל גם את שיטת הליגה יש לשפר על מנת שיהיה ליותר קבוצות על מה לשחק וסיכוי לפחות לחלום על השתתפות אקטיבית במירוץ אליפות.

Comments closed