תופעת דורפן (9). אייאקס, קלופ וגם מסי (פוקדאסט עם יואב לוי)

לפעמים ווינרים לא זוכים בכלום

דיברנו על הרבה דברים – בין היתר שיחת מסיבת עיתונאים שפעם הייתה לי עם דיאגו מראדונה בעצמו – ומתכתבת עם העונה הזו של ליונל מסי.

יואב הוא אוהד ליברפול, לא כי הוא לא מושלם אלא כי אני לא מושלם ואילו החברים שאני מצליח למצוא. ודיברנו על קלופ.

תראו – לא יהיה שמח ממני אם יורגן קלופ ימצא את עצמו בלי שום תואר ביום שלישי הקרוב. אחרי אי-ניצחון בניוקאסל ואי-רמונטנדה מול בארסה. אבל צריך להיות הוגן – באזורים הללו שבהם רק ליונל מסי עוצר אותך, ו-אתה זוכה ב94-97 נקודות ליגה אין לוזרים.  לפעמים ווינרים לא זוכים בכלום.

תהנו.

 

 

ויש סאונדקלאוד

יומנו של נאצי שהבין
קרלסן מבסס מחדש דומיננטיות

42 Comments

אופיר 4 במאי 2019

כל הרטוריקה של "ווינרים" ו-"לוזרים" שייכת לילדים בני 12, וכאלה שנתקעו שם מנטלית.

בוב לאצ'פורד 4 במאי 2019

לא יהיה שמח גם ממני אם הלוזרים מאנפילד לא יזכו בכלום גם השנה . וזה מה שהם – לוזרים ולא ווינרים. . וקצב צבירת הנקודות לא רלוונטי, בוודאי לא אחרי יתרון נקודות גדול בחג המולד.
וכמה משמח שאיבוד הנקודות האחרון התרחש אצל הקבוצה הותיקה והמובילה בעיר , עם האוהדים המסורים ביותר שיש ולא אוהדי הצלחות כמו של היריבה העירונית.

איש הפח 4 במאי 2019

יש לך הסבר לתופעה המרתקת של מועדון לוזר שאוהדיו אוהדי הצלחות?

אסף the kop 4 במאי 2019

מדובר באידיוט.
אתה מצפה ממנו ליותר מדי.

יואב 4 במאי 2019

הוא מייחס לוזריות לליברפול ואהדת הצלחות לסיטי. זה מאד ברור בטקסט המטופש והילדותי עד מאד, בטח מול התובנה הכל כך יפה ונכונה של רונן.

איש הפח 4 במאי 2019

אני לא חושב. אני חושב שהכוונה לאובדן הנקודות של ליברפול אצל אברטון.

איש הפח 4 במאי 2019

לצערי סיטי לא איבדה נקודות בדרבי האחרון שלה.

יואב 4 במאי 2019

איש הפח, חשבתי שהוא מייחס לליברפול את איבוד הנקודות האחרון- במנצ'סטר. עכשיו אני מבין שלא….

יואב 4 במאי 2019

וואלה. אז הרמתי ידיים((:

אסף the kop 4 במאי 2019

יואבי
מדובר באותו הטמבל שהחליף כינוי…
מדובר באוהד אברטון שעסוק בלהתעלק על פוסטים של ליברפול.
נו טוב, מה עוד יש לו בחיים ?

Matipool 4 במאי 2019

בפעם הקודמת הוא קרא לעצמו ״זוכרים את הייזל״ או משהו כזה. נדמה לי שהוא מגיב כך גם בוואלה (במקרה נתקלתי בתגובה זהה).
מפתיע כי לא נראה לי שמדובר על ילד אלא על גיל ארבעים פלוס שנתקע באייטיז ולא משחרר.

באבא ימים 5 במאי 2019

שניכם טועים. הוא מתייחס לאיבוד הנקודות בתיקו באולד טראפורד

אסף the kop 4 במאי 2019

המשאית עם המדליות בדרך אליך.
כמה שאתה אידיוט.

Kirma der faux 4 במאי 2019

אני מסכים שמותר לבקר את קלופ, אבל להגיד שהשיטה של קלופ לא מספקת יציבות כשהקבוצה שוברת שיאי צבירת נקודות ומגיעה לחצי גמר אלופות מפספס לדעתי לגמרי. חוסר אחידות בהופעות במהלך העונה הוא בלתי נמנע אפילו במכונות משומנות היטב כמו סיטי או ברצלונה אבל כשהטווח הוא בין ניצחון דחוק וניצחון מוחץ אין לקבוצה בעיה של יציבות.
אני חושב שהעונה הבעיה של הקבוצה היתה במשחקי חוץ מול קבוצות ברמה גבוהה בהם ליברפול או שבאה להתגונן ולשחק על תוצאה, או שלא הצליחה להשתלט על המשחק. בתשעה משחקים כאלה העונה התוצאות הן שני נצחונות (טוטנהאם ובאיירן) , ארבעה הפסדים (פסז', נפולי, ברצלונה וסיטי) ושלושה תיקו (יונייטד, צ'לסי וארסנל) והיכולת היתה בהתאם.
הקישור התעשייתי היה הבסיס לכל מה שהקבוצה עשתה השנה. בשנה שעברה קבוצות למדו להתגונן נגד התקפות הנגד והלחץ הגבוה של ליברפול על ידי ויתור על החזקת כדור, עמידה בשני קוים של ארבעה במרכז ושליחה של סילונים בצדדים להתקפות נגד מהירות. השינוי שקלופ עשה משנה שעברה התבסס על שימוש יעיל בהחזקת הכדור שמאפשר הקישור הפעלתני הזה, כששלוש פעולות עומדות בבסיס רוב המצבים המסוכנים שהקבוצה יוצרת. אחד הוא כדור אלכסוני מהבלמים למגנים שיוצאים קדימה, או ממגן אחד לשני, שני הוא השתלטות על הכדורים שמורחקים מההגנה ומחזור יעיל שלהם חזרה לרחבה כשההגנה מתקשה לשמור על הצורה שלה, ושלישי הוא שיפור גדול בניצול מצבים נייחים. מעבר לזה השיפור העצום בהגנה הוא לא רק אליסון וואן דייק הנהדרים, זה גם הסיכול המוקדם של מתפרצות ומתיחה של הקיצונים של היריבה אחורה על ידי השימוש הנרחב באוברלפ של המגינים.
זה לא סוחף כמו המתפרצות של שנה שעברה, ולפעמים כמו שורד הגדירה את זה יש הרגשה של מפעל, של משחק שהולם את האלפא, אבל השיטה הזו הוכיחה שהיא יעילה יותר לאורך העונה.
אחרי חצי עונה קראתי פה שלמדו כבר את קלופ, שהוא שורף את השחקנים שלו, שהוא פוני של טריק אחד. אני חושב שהוא הרויח את הציפייה למה שהוא ישלוף מהשרוול לעונה הבאה.

אוהד 4 במאי 2019

הרי אם סטונס היה עוצר את הכדור של מאנה 2 ס"מ אחרי אז השיטה של קלופ כן היתה משדרת יציבות.
מה לא ברור?

רני 4 במאי 2019

Kirma der faux אתה כל כך צודק. קלופ תיקן את החולשות שלהשמה שעברה וצבירת בנקודות השתפרה בעשרים וחמישה אחוז. השנה כמו שציינת השיטה לא הוכיחה את עצמה מול הקבוצות החזקות מבחינת קצב צבירת הנקודות ומה שאנחנו רואים גם הצוות המקצועי והתכניות לשנה הבאה יכללו שיפורים בגזרה הזאת.

אוהד 4 במאי 2019

לא צריך להגזים בביקורת ולא צריך כל הזמן לחפש מה לא בסדר בשיטה של קלופ.
ליברפול צברה מספר מטורף של נקודות וצריך לקוות שעונה הבאה זה יהיה אותו הדבר.
3 נקודת נגד קבוצת תחתית שווה בדיוק כמו 3 נקודות נגד קבוצת צמרת.
אם נפסיד את האליפות זה יהיה על חודו של גול אז מה בדיוק הלחץ לשנות?

רני 4 במאי 2019

לא לשנות אלא להוסיף. השיטה הקיימת עם הסגל הקיים היו אפקטיביים מאד במדד צבירת הנקודות מול קבוצות במדרג מסוים ופחות אפקטיביים מול מדרג אחר. יש כאן נקודה לשיפור ועל זה יתנו את הדעת בקיץ, בתכניות המשחק ובהתאמת הסגל.

יואב 4 במאי 2019

מה זה אומר המדרגים האלה? הפסדתם פעם אחת. איך אפשר לשפר את זה בשיטת משחק בדיוק? לנצח הכל? באמת… בהצלחה עם שיטת המשחק שתביא 98 נקודות.

אוהד 4 במאי 2019

בדיוק.
כשיונייטד סיימה מקום 2, 19 נקודות אחרי סיטי אז טענו שיונייטד לא זכו באליפות בגלל העונה ההיסטורית של סיטי. זה היה קשקוש והעונה הזאת אנחנו רואים מה היתה שווה יונייטד.
לעומת זאת הפעם ליברפול באמת משחקת כמו אלופה ואולי לא תזכה בגלל העונה של סיטי.
תנו לי אותו הדבר שנה הבאה עם קצת יותר מזל.

Kirma der faux 4 במאי 2019

אני חושב ששיטת המשחק היתה נהדרת ונכונה והביאה הרבה יותר נקודות ממה שדמיינתי. עדיין כפרגסוניסט אתה יכול להבין את הגישה שלדעתי קיימת גם אצל קלופ של תמיד לחפש איפה ניתן לשפר ולחפש פיתרונות לבעיות שנתקלת בהם בעבר.
קלופ נוטה להטמיע שיטת משחק אחת ולרוץ איתה עם שינויים קלים בהתאם ליריבה. לפעמים זה נראה דוגמטי וחסר גמישות, אבל לדעתי גם אם נקודתית זה מביא לאובדן נקודות פה ושם בתמונה הכללית זה מביא יותר נקודות משמפסיד.

רני 4 במאי 2019

העונה השתפרנו מספיק כדי לרוץ כתף אל כתף עם סיטי, לאסוף את האליפות אם הם ישמטו נקודות. בשנה הבאה נצטרך להיות עוד יותר טובים ולגבור עליהם בשני המפגשים ראש בראש. כשמגיעים לרמות כל כך גבוהות שבהן האלופה צוברת באזור המאה נקודות יש משמעות אדירה לכל נקודה שמאבדים מול היריבה הישירה.

יואב לוי 5 במאי 2019

עשינו 7 פעמים תיקו , זה 14 נק׳ יואב , זה יכול לקרות כמובן בעונה , אבל בעונה כזאת זה קצת יותר מידי. במיוחד שהתיקו ברוב המיקרים נבע לדעתי מהתקפה תקועה ולא מהגנה רופפת.
אז הטיעון של רק הפסד אחד לא ממש תופס פה.

Matipool 4 במאי 2019

יואב – לגבי שתי טענות שלך לקלופ, יש להן תשובות טובות:
1. ברור לך שאם פירמינו בכשירות מלאה, הוא השם השני בהרכב אחרי ואן דייק בין שחקני השדה. הוא נפצע באימון לפני האדרספילד והיה בספק לנסיעה לברצלונה. לא היה כאן שום ניסיון להפתיע עם ג׳יני במקומו בהרכב (אגב – בנבחרת הולנד ג׳יני משחק ממש מקדימה ועושה את זה מצוין).
2. קשר יצירתי – נאבי קייטה היה אמור להיות האיש. ג׳רארד החדש וכו׳. לא צלח ורק לאחרונה הוא מראה סימנים בכיוון. אוקס שהיה אמור לתת עונה לתפארת בתפקיד הזה אחרי מספר הברקות בעונה שעברה (אהלן פפ), נפצע קשה והחמיץ את כל העונה. קלופ היה צריך ללמוד להסתדר עם זה ועשה עבודה טובה סה״כ. חבל שלא שיחק עם הנדרסון כבר מזמן בתפקיד קדמי יותר כמו בחודש האחרון אבל מצד שני, לפאביניו לקח כמעט חצי עונה להתאקלם כקשר אחורי.

להבהרה – קלופ לא חף משגיאות ויש לי טענות כלפיו בנושא ההתנהלות בחלון העברות בינואר לאור כמות הפציעות המטורפת שהייתה לנו בהגנה (שחרור קליין ואי הבאת חיזוק כשאתה נלחם מול המכונה של סיטי שמעמידה שני הרכבים לטופ 4 או לפחות לטופ 6) והגישה של המשחק הזהיר מול יונייטד בחוץ שהייתה כל כך פצועה וחסרה.
אם איבדנו את האליפות זה היה במשחקים מול לסטר בבית ויונייטד ואברטון בחוץ. באחד מהם היינו חייבים לנצח.

Matipool 4 במאי 2019

אגב – בנוגע להערה נוספת שלך לגבי משחקים שהסתיימו בקושי באחת אפס עם צורך באמצעים טכנולוגיים לאשר את השער:
בדוק כמה פעמים סיטי ניצחה בחודשיים האחרונים אחת אפס (לפעמים מפנדל, לפעמים באמצעות אישור אמצעים טכנולוגיים..) שלא לדבר על אותו סנטימטר שהיה חסר לשער העצמי של סטונס (אחרי הקורה של מאנה שהיה צריך לכבוש) שהיה משנה את כל התמונה ואת כל העונה.

אוהד 4 במאי 2019

בכלל לא זכור לי שליברפול ניצחה בזכות שער שאושר באמצעים טכנולוגיים.
לעומת זאת סיטי כן. לדוגמא מול ברנלי.

יואב לוי 6 במאי 2019

זה לא קרה באמת , זו הייתה הגזמה כדי להבהיר נקודה.

ק. 5 במאי 2019

מתי,
חיכיתי כל הקטע הזה בפודקאסט לאזכור של נבי קייטה. בדיוק לצורך הזה ליברפול שמה כמעט 50 מיליון פלוס 30 ומשהו אם אני לא טועה על אוקס בינואר הקודם.
לגבי התוצאות תיקו שלכאורה 'שם הפסדנו את הפסגה', על כל אחת כזו היו השנה נצחונות של אופי בשיניים (אוריגי מול אברטון) שהתגובות פה היו השנה שעברה זה היה תיקו או הפסד.
עונה מדהימה

אסף the kop 4 במאי 2019

תכל'ס
יופי של עונה.
רק שיימשך ככה גם בעתיד.

קלבדוס 4 במאי 2019

אולי תעלו גם לספוטיפיי? פשוט הרבה יותר נוח שם… תודה

קלבדוס 4 במאי 2019

my bad… אתם שם. רק שווה לצרף לינק לעצלנים :)
https://open.spotify.com/episode/6XfD1rtZMXCSSTdXlD0Hv8?si=Cdz3irDCQbieb5EfLG9n0g

קלבדוס 4 במאי 2019

ולגוף העניין. מסכים עם רונן (ואחרים). לא יעלה על הדעת שלמישהו תהיה ביקורת משמעותית על קלופ העונה.
מובן התסכול מחוסר ההצלחה לבסוף (ואת זה עוד נראה). אבל באמת – יצאתם מדעתכם??
מאמן נפלא, קבוצה סופר-אטרקטיבית, מוקד משיכה מס' 1 באנגליה לכל מי שבא מהליגות האחרות, ברובן מתסכלות מהיעדר התחרות. השם "ליברפול" חזר לראש הכותרות והכי בצדק… מה עוד תבקשי מאיתנו מכורה? כן, לא תמיד משיגים הכל. אבל כמאמר חכמים, "זה הכדורגל".

Kirma der faux 4 במאי 2019

אוף המשחק הזה הוריד לי שנים מהחיים. אני מאוהב לגמרי בקבוצה הזאת.
סליחה דורפן

יואב לוי 5 במאי 2019

אהלן לכולם , נהניתי לקרוא את התגובות.
רוצה לזקק את הטיעון המרכזי שלי , זוהי עונה גדולה שראוי שתסתיים בתואר. התחושה האישית שלי בתחילתה היתה שזו העונה שלנו. היא עדיין ענקית , אבל כשאני אומר ״שלנו״ ברור לכל אוהד ליברפול למה אני מתכוון , לתואר הספציפי ההוא..
כפי שכתבו כאן למעלה , הקבוצה נתקעה בכמה משחקים ולא הצליחה לנצל את המעידות של סיטי (פאקינג 4 הפסדים) ,
לדעתי 7 תוצאות תיקו בעונה כל כך צמודה זה הרבה , ונדמה לי שאם נבדוק לעומק נגלה שלא ההגנה היתה הבעיה אלא ההתקפה.
אני לא מדבר על חוסר הגמישות בשיטה של קלופ מאתמול , זה משהו שחששתי ממנו בתחילת העונה , קיוויתי שקייטה יהיה הקשר הזה , אולי ג׳יני (כמו בהולנד) זה לא ממש קרה , אוקס כמובן נפצע אבל גם ככה אני לא בטוח שזה התפקיד בשבילו.
בכל אופן עונה אדירה , מקווה שעונה הבאה (איך שזאת לא תסתיים) נעמיק את הקבוצה , ונהפוך אותה לשלמה יותר.
תודה על ההקשבה.

YNWA

Kirma der faux 5 במאי 2019

תודה רבה על התגובה ועל הפוד המעניין.
הטענה שלי היא שהדוגמטיות והדבקות העקשנית בשיטה היא שהביאה את צבירת הנקודות היציבה.
אם מסתכלים לעומק רואים שמתוך 17 נקודות שאבדו (נתון פסיכי בפני עצמו) 9 נקודות אבדו בחמישה משחקי חוץ נגד הטופ 6, ו8 נקודות ב32 המשחקים האחרים (כולל השתיים בבית מול סיטי). הנתון הזה תואם גם למשחקים באלופות.
המסקנה שלי היא שהבעיה לא היתה בדבקות בשיטה, אלא במשחקים בהם הקבוצה לא הצליחה להשליט את השיטה על המשחק.

יואב לוי 6 במאי 2019

מדוייק , ולכן נחוצה גמישות מסויימת , plan b , בדר״כ הפיתרונות לסיטואציות כאלה טמונות בקישור.
נדמה לי שבעקבות ההצלחה המטורפת של סלאח שנה שעברה חשבו שהוא יהיה מסוגל להבקיע כל הגנה , אבל הליגה דינמית ומתפתחת , וברמות האלה קונים שחקנים ספציפיים כדי לעצור שחקנים ספציפיים.
ובליברפול היה לי חסר השחקן שניים הספציפיים שיעשו שינוי כשצריך.

שי 6 במאי 2019

שבע תוצאות תיקו, אבל הפסד אחד בלבד. קצת פרופורציות – לארסנל בעונת הבלתי מנוצחים היו איזה 12 תיקו. אם סיטי תזכה באליפות, זה יהיה בזכות הניצחון שלה במאבק הישיר, שמעבר לניצחון במשחק על שש נקודות היה גם ניצחון מוראלי רציני.

יואב לוי 6 במאי 2019

לא מסכים איתך , 7 תוצאות תיקו זה המון בעונה כזאת , זה 14 נקודות!!
אפשר להפסיד ליריבה העיקרית שלך בחוץ , אבל לעשות תיקו עם ווסטהאם ואברטון , במשחק תקוע ולחוץ מלמד על בעייה.

ק. 5 במאי 2019

הביקורת היחידה שלי על קלופ בעונה האדירה שלו ושל הקבוצה היא שמול סיטי במשחק השני, כשליברפול הייתה בפלוס 4 נדמה לי, הוא בא לשחק על תיקו, ושיחק מאוד שמרני. ליברפול צריכה לשחק את המשחק שלה מול כל קבוצה, באנגליה או באירופה או בספרד, גם אם יש התאמות פה ושם. ככה גם היה מול פסז' בחוץ.
חוץ מזה, באמת עונה מדהימה

יואב לוי 6 במאי 2019

גם נכון , והמוזר הוא שאני בכלל לא חושב שקלופ יודע איך משחקים על תיקו :)

עמיחי 7 במאי 2019

נדמה לי שזה היה משחק גדול של ליברפול.
מעטים האמינו שזה אפשרי.

יואב לוי 7 במאי 2019

חברים , אני מצהיר רישמית שלא תשמעו ממני יותר בחיים מילה רעה על קלופ , גם אם יעלה עם הנוער בגמר.
סתם לי את הפה לנצח. תודה!

Comments closed